Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27851) MaciG válasza Lauda (#27850) üzenetére


MaciG
addikt

De ha áll akkor ha mellette mész akkor te is állsz. :D

szerk: De amég nem állt meg, csak lassít, és te eközben már mellet vagy (mondjuk a hátulja környékén), akkor addig amég a villamos nem állt meg teljesen addig neked sem kell, hanem mész mellette ,max az ő sebességével.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#27852) Carlo009 válasza MaciG (#27851) üzenetére


Carlo009
tag

De, ha még nem állt meg csak lassít és a kocsi már mellette van, mondjuk az utolsó villamos kocsinál, akkor nem hajthat a személykocsi a villamos első kocsiáig? :F
Ezzel nem előzi meg a villamost, lehet, hogy gyorsít a személykocsi, de nem előz és ha megáll a villamos akkor a kocsi is megáll a villamos első kocsijánál. Ez szabálytalan? :F

(#27853) Lauda válasza MaciG (#27851) üzenetére


Lauda
félisten

(8) Tilos előzni:

b) villamost közvetlenül olyan megállóhely előtt, ahol az utasok fel- és leszállása az úttestről, illetőleg az úttestre történik;

Emiatt csak a villamos mogott lehetsz, mellette nem.

(#27854) MaciG válasza Lauda (#27853) üzenetére


MaciG
addikt

Nem érted? :F Én azt írtam, hogy ha te mész a villamos mellett és az egy megálló felé közeledik, akkor neked nem kell egyből megállnod, de lassítanod kell a villamossal együtt, mert nem előzheted ugye meg, de attól, hogy mellette maradsz az még nem előzés, és nem a megálló előtt mentél mellé, hanem még előtte.

BANZAII

(#27855) Khelben válasza MaciG (#27854) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Az olyan megállóhely előtt, amelyben villamos áll"

Abban a pillanatban, amikor a villamos megáll, nem lehetsz mellette. Hogy ezt hogy oldod meg (jóval a megálló előtt megelőzöd vagy a megálló előtt lelassítasz és megállsz), az rád van bízva.
Ugyanez van a zebránál. A gyalogosnak a zebrán van elsőbbsége, amikor lelépett. De neked úgy kell megoldanod, hogy abban a pillanatban, amikor lelép, akkor elsőbbséget tudj adni neki. Vagyis ha ő lelép, amikor épp elhajtasz előtte, akkor szabálytalan voltál. Csak úgy tudod betartani a szabályt, ha megállsz és elengeded.

(#27856) greenmukk


greenmukk
tag

Furán hangzik ez így elsőre. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27857) Lauda válasza MaciG (#27854) üzenetére


Lauda
félisten

En ertem, csak Te nem. Csak ugy tudsz a villamos melle kerulni, ha elkezded elozni. Ha igy ertek oda a megallohoz, akkor meg kell allni a megallo elott egeszen addig, mig a villamos ujra el nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#27858) Szplöttyy válasza Lokids (#27848) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ez is a végét járja, de ha van elég egyenes, akkor megy. Elviekben 200körül forogna 7ezret 5ödikben, csak sosem fog elforogni addig, lejtőn sem.

Smoke & Torque

(#27859) MaciG válasza Lauda (#27857) üzenetére


MaciG
addikt

Csak ugy tudsz a villamos melle kerulni, ha elkezded elozni. -Kétlem, mert a villamos is előzhet engem... :U

Abban a pillanatban, amikor a villamos megáll, nem lehetsz mellette. -Ez merre van a kreszben?

BANZAII

(#27860) zsid válasza greenmukk (#27856) üzenetére


zsid
senior tag

Ezt a törökök/románok/bulgárok évek óta így csinálják kamionnal, csak sokszor kisebb követési távval és mindenféle elektronika nélkül. Ha valami mégsem jött össze, arról meg a totalcar helyett a lánglovagok tudósít :DDD

De az M3 kivezetőn este 6 kor kb. ugyanez megvan.

<tRucKdriFteR>

(#27861) Drenadar válasza MaciG (#27859) üzenetére


Drenadar
veterán

csak olyan van, hogy ha a villamos áll (a megállóban vazze!) akkor nem mehetsz be mellé, minden egyéb esetben igen. tök logikus nem? megáll a villamos kinyitódik az ajtaja a sok hülye puhatestű meg özönlik lefele, persze hogy nem állhatsz oda az úthengerrel...

(#27862) Khelben válasza greenmukk (#27856) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyan országokban, ahol zsúfoltak az autópályák és amúgy sem lehet 90-nél nagyobb átlagsebességet elérni (német, olasz), ott simán működhet.

(#27863) Lauda válasza MaciG (#27859) üzenetére


Lauda
félisten

Ha innen nezzuk es nem akarjuk erteni amit mindenki ert, akkor az egesz szabaly nem is er semmit, mert megyek a 40 tonnas scaniaval a villamos mellett, egyutt beerunk a megalloba es megallunk egymas mellett. Majd ezutan a gyerekek a kamion elott/mogott/alatt jutnak at a tuloldalra.
Vagy kozeledve a megallohoz szepen megallsz a megallo elott, megvarod mig leszallnak az utasok, aternek a tuloldalra es a villamos elindulasa utan folytatod az utadat.

Szerintem teljesen egyertelmu a szabalyokbol, hogy a masodik verziot kell kovetni.

(#27864) Drizzt válasza Rick4 (#27829) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nemcsak a sárga négyzet a jó, ez is azt jelzi, hogy védett úton haladsz. Attól függetlenül én sose előzök nem legalább kétsávos úton. Ahogy használom a kocsit, nem is nagyon lenne rá szükség(Bp. + autópálya).

I am having fun staying poor.

(#27865) Rick4 válasza Drizzt (#27864) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, a probléma nem az, hogy a kresz lehetőséget ad az előzésre, hanem az, hogy a kikanyarodó jármű sofőrje benézheti, hogy Te neki balról jössz, és csatt lesz. A vezetés nem abból áll, hogy mindig kihasználjuk a lehetőségeinket, hanem jellemzően az is beletartozik, hogy nem adunk másnak esélyt arra, hogy nekünk jöjjön, a kereszteződés pedig egy ilyenre a legjobb hely...

Valahogy ez nem mehetett át, pedig most írom le harmadszor. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27866) Drizzt válasza Rick4 (#27865) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Persze hogy elnézheti, de neki akkor mindenképp elsőbbségadás\stoptáblája lesz, ami mellett illik nem elnézni. Mondjuk nekem mindegy, egyirányba egysávos úton nem előzök. Csak ha 20-szal mennek előttem.

I am having fun staying poor.

(#27867) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Híradóban mutattak egy faszit aki a 3cm hóban lepadkázta a vasat. Persze nyári gumival.. és az idiótája még meg ismagyarázta hogy téli gumival is ugyanúgy csúszna, tökmindegy.

:W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27868) Rick4 válasza Motion_Blur (#27867) üzenetére


Rick4
félisten

Csúszni valóban ugyanúgy csúszik már, csak a csúszásig a télivel picit több lehetőség van... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27869) Rick4 válasza Drizzt (#27866) üzenetére


Rick4
félisten

A stoptáblánál megáll, elnéz jobbra, és kifordul velem szembe. Ez máskor nem szokott megtörténni, legalábbis nem ennyire könnyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27870) Drenadar


Drenadar
veterán

szerintetek ez mi?
2xkétsávos kanyarodó út, híddal a végén, a kanyar végén egy buszmegálló és egy "gyorsító sáv" (bár inkább nem az de az a lényeg, hogy úgy lehet rákanyarodni erre az útra).
én a külsőben megyek kb 60-al mellettem csak egy kicsit lemaradva olyan amerikai stílusú iskulabusz.
És persze kivágódott elém egy fehér

SZUZUKIs.

Satufék és duda, erre az meg bemutat meg hogy miért nem váltottam sávot. Ez milyen felfogás már? Ő az aki KRESZ ellen vét ugye nem kell ecsetelnem miért és hogyan és még neki áll feljebb...

(#27871) Motion_Blur válasza Drenadar (#27870) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És miért kapott ekkora jelentőséget az autó típusa?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27872) Drenadar válasza Motion_Blur (#27871) üzenetére


Drenadar
veterán

csak úgy. hogy lehessen azt írni, hogy ez is csak a véletlen.

(#27873) hossszú


hossszú
őstag

A mai tapasztalatom, a kamionosok nagyívben lesz@rják az autópályán érvényben lévő napközbeni előzési tilalmat. Oké, hogy a külföldiek nem tudják de nem egy magyar kamionossal is találkoztam ma aki semmibe vette ezt a szabályt.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#27874) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, nem pont ide tartozik, de azt a kis kék tokot ami a jogsihoz van, azt is kell hordani?

Switch Tax

(#27875) Drenadar válasza MasterMark (#27874) üzenetére


Drenadar
veterán

én nem hordom és igazoltatott már rendőr közúti ellenőrzésen és nem szólt be hogy hol az a kis kék tok...

(#27876) MasterMark válasza Drenadar (#27875) üzenetére


MasterMark
titán

:R

Switch Tax

(#27877) Rick4 válasza Drenadar (#27870) üzenetére


Rick4
félisten

Valóban, ha látod, hogy ki akar kanyarodni a külsőbe, jobb megkönnyíteni a helyzetét egy besorolással. Igaz, ha nem mész be, nem mondhat rá semmit se, bár ha neked satufék volt, akkor az nem a kismértékű sebességváltás kategóriája, tehát ő erre nem kényszeríthetett volna...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27878) Drenadar válasza Rick4 (#27877) üzenetére


Drenadar
veterán

nem akartam az iskolabuszt olyan helyzetbe hozni, hogy bevágjak elé kanyarodás közben. nem éreztem baleset esélyét, fék (inkább ABS) megfogja azt az 1200kg-ot, csak sztem nagyon bunkóság ez.

Ha biztonságos a helyzet akkor besorolok a belső sávban, de semmi nem indokolta azt. simán megvárhatta volna hogy én elmenjek, csak ugye mindenki nagyon nagyon siet (hogy aztán 30-40-el menjen előttem)

neccesebb helyeken általában úgy igazítom a dolgokat hogy kitudjanak jönni a buszok és a nők :D

(#27879) Rick4 válasza Drenadar (#27878) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, van mikor nem jön össze, ekkor neki kell várnia. Én ilyenkor alkalmazom a megelőzöm- befékezek ökölszabályt, mikor mutogat, fék.. Általában hamar lenyugszanak.... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27880) Drenadar válasza Rick4 (#27879) üzenetére


Drenadar
veterán

az is különösképpen szabálytalan, indokolatlanul más előtt befékezni. Ezért én csak megelőzni szoktam és leveszem a lábam a gázról... persze ez is szabálytalan.

Másik:

könyörgöm mikor fogják már fel az emberek, hogy a ködlámpa nem csak hogy kiment a divatból de még buzis is? kis csilivili kocsi van, kidíszítve... óóó je... és persze városban teljesen indokolatlan. nem értem miért törölték azt el, hogy lakott területen belül tilos?

ha látom hogy mögöttem jön valaki ködlámpával főleg este, akkor beszoktam én is nyomni a hátsót. És lámpánál folyamatosan nyomom a féket. Nehogy elguruljak. Csak hogy biztonságban érezze magát és LÁSSA a nagy ködtől, hogy ott vagyok...

Másik: Lámpa:
most tényleg... mindenki fosik hogy elgurul? NEM kell folyamatosan nyomni a féket. Tényleg nem kell.

Másik: lámpa, de nem az a piros/sárga/zöld
ha megállnak az út szélén a kedves állampolgárok... miért nem kapcsolják le azt a kib... tompítottat? Egy becsapós kérdés: Melyik fényszórót használjuk HELYZETJELZÉSRE?

Másik:
Körforgalom.
Tényleg annyira szarunk mindenki fejére, hogy a szerencsétlen vár hogy végre bemehessen a körforgalomba de mi nem tesszük ki az indexet? Másik iránti figyelmesség 1-es...

(#27881) Motion_Blur válasza Drenadar (#27880) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos ilyen a nagybetűs MAGYAR paraszt.. :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27882) MasterMark válasza Drenadar (#27880) üzenetére


MasterMark
titán

Miért baj ha nyomom a féket állás közben? :U

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#27883) zsid válasza hossszú (#27873) üzenetére


zsid
senior tag

A külföldiek is tudják, régóta megy a szórólapozás a benzinkutatokon meg az összes info board írja ( ha épp nincs fontosabb közlendője az autópálya-fenntartónak).
Sokan azért nem tartják be, mert utolérnek valakit, aki jelentősen feltartja őket. Nekünk 80 a megengedett, aki nem kannázza a gázolajat az azért 85-90 körül megy. Viszont akad sok b**i, aki 70-nél nem megy gyorsabban ( Magyar Posta, SPAR,Hungaropharma, az összes "sürgősségi gyógyszerszállítás" matricával ellátott autó, a Szemerey-s autók javarésze, mostanság egyre több személyautó és még sorolhatnám). Hidd el nem kellemes egy ilyen mögött baktatni Debrecentől Budapestig, ráadásul elég sokszor csak úgy férünk bele a vezetési időbe, ha nyomjuk.

Az M1/M6/M7-es egy két szakaszán azért akadnak dombok is(ahonnan kispórolták a kapaszkodósávot ), aminek jobb lendületből nekimenni és akkor talán felmegy a szekér visszaváltás nélkül vagy 1 fél visszaszúrásával. Egy ilyen mögött, meg lehet visszapakolászni, fogy a nafta a főnök meg szekál a fogyasztásért ( meg én sem haladok).

Mentség nincs a tilosban előzés megszegésére, de ez is olyan jó magyarosan "se füle-se farka" (a jelenlegi formájában) értelmetlen szabály lett.

<tRucKdriFteR>

(#27884) Drenadar válasza MasterMark (#27882) üzenetére


Drenadar
veterán

és miért jó?

lehet csak az én szemem érzékeny. minél sötétebb van annál idegesítőbb (illetve annál zavaróbb a szememnek) ha előttem tapossák a fékpedált (a féklámpánál amúgy csak a ködlámpa ami nagyobb fényerőt produkál) és persze teljesen indokolatlanul hiszen teljesen sík a talaj, szal nem gurul el sehova. És ide a rozsdás bökőt, hogy nem automata váltós a kocsija...

(#27885) Motion_Blur válasza Drenadar (#27884) üzenetére


Motion_Blur
félisten

főleg az újabb LED-es féklámpák... múltkor álltam egy zsír új 5-ös BMW mögött, tényleg megkönnyeztem :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27886) MasterMark válasza Drenadar (#27884) üzenetére


MasterMark
titán

Hát én nem tudtam, hogy zavaró. Akkor ezentúl nem nyomom, engem mondjuk nem zavart másoké. :B

Switch Tax

(#27887) Drenadar válasza MasterMark (#27886) üzenetére


Drenadar
veterán

valakit az se érdekel ha szembe jön egy xeonos. mindenki más és más.
Nah pl én azt is gyűlölöm mikor megáll mögöttem egy xeonos smart.
vagy van akit nem zavar ha szembejön egy reflektoros ürge. De én azért le szoktam kapcsolni, ha jönnek szembe.

nah de komolyan :) érdekel...
megnyugtat, ha nyomod a féket?
Ugyanakkor szerintem fontos az én oktatóm elmondta és igazat adok neki: ha áll a kocsi felesleges pedálokkal szenvedni (kivetél persze mindig van) de amíg nem nyomod a pedált addig is pihen a lábad. Tudom erős lábad van, de gondolj bele.

(#27888) MasterMark válasza Drenadar (#27887) üzenetére


MasterMark
titán

Ööö igazából ha nem nyomom, olyan mintha gurulna az autó, lehet csak beflesselem, de tényleg megnyugtat... :K

Switch Tax

(#27889) Drizzt válasza Drenadar (#27884) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én akkor különleges vagyok, mert az automata miatt nyomom a féket. :)
De amúgy engem sose zavart, ha más nyomja a féket, a féklámpa fénye sose zavart. Lehet megszoktam, hogy amikor elkezdtem vezetni, abban a környezetben mindenki automatával járt. Szerintem nem zavaró. Manuális váltóval valószínűleg én se állnék a féken. Csak felesleges extra erőkifejtés a lábnak.

I am having fun staying poor.

(#27890) Drenadar válasza Drizzt (#27889) üzenetére


Drenadar
veterán

jó, utaltam rá hogy az automata az más tészta. :)

én is van hogy úgy érzem gurulok. rányomok a fékre, és egyből érzi az ember hogy tényleg gurult-e vagy sem. 95%-ban kamu.

Amúgy nem tudom elképzelni, hogy automata váltóval járjak... max ha nagyon sokat számítana fogyasztásban. de még úgy is hiányozna :) [persze még csak 7 éve vezetek, lehet 30 év múlva már pokolba kívánnám]

(#27891) Drizzt válasza Drenadar (#27890) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én új fiú vagyok a volán mögött, augusztusban lett jogsim, mert amíg nem tudtam volna kocsit venni, addig nem láttam értelmét jogsit szerezni. Mostanra sikerült idáig eljutni. Csak az oktatáson vezettem manuális váltós kocsit. Aztán 3 automatát. Nekem jobban bejön az automata. Kevesebb dologra kell figyelni.

I am having fun staying poor.

(#27892) MasterMark válasza Drizzt (#27891) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem tegnap előtt jött meg. :D

Switch Tax

(#27893) Lauda válasza Drizzt (#27891) üzenetére


Lauda
félisten

Kiraly az automata, nagyon megszerettem a nyaron. Fura is volt aztan, hogy a sajat kocsimon meg valtani kell. :D

(#27894) Möhe válasza Drenadar (#27880) üzenetére


Möhe
addikt

Ezekkel a pontokkal úgy egy az egyben már felhergeltük egymást pár hete/hónapja. :DDD

#27873: szerintem egy idióta szabályozás ez ,én nem húzom fel magamat rajta,pedig nem vezetek 3,5-nél nagyobb kistehert.Csak azon hogy a nulláson letol a román/szerb/ukrán kamionos pedig ott is 90el megyek át a hídon ami így is szabálytalan.

(#27895) Zozzant válasza MasterMark (#27882) üzenetére


Zozzant
addikt

Mert pl. dolgozik az egész fékrendszer feleslegesen, fékmunkahengerek, olajnyomás, égnek a lámpák és fárad a lábad:) múltkor is ültem valaki mellett az meg a kéziféket rántotta be minden pirosnál... fárasztó lehetett, nézni is:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27896) kw3v865 válasza Drizzt (#27889) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nincs rajta üres?

(#27897) Drizzt válasza kw3v865 (#27896) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az van. Úgyhogy igazad van, oda is válthatnék, de akkor meg nem lenne meg a feeling, hogy nem kell váltani. :D Olyan szempontból áttoltam régebben, hogy hátha kevesebbet fogyaszt, de állítólag felesleges.

I am having fun staying poor.

(#27898) hossszú válasza zsid (#27883) üzenetére


hossszú
őstag

Nem is azzal van a bajom aki megelőzi a 70-el döcögőt mert ott van sebesség különbség, hanem azzal aki hozzáfog az előtte 85-90-el menő előzésébe.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#27899) Drenadar válasza Möhe (#27894) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem remlik! Tenyleg?

(#27900) MaciG válasza Drenadar (#27880) üzenetére


MaciG
addikt

Mitől lenne buzis a ködlámpa? Ezt még sosem hallottam...

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.