Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27051) Khelben válasza Atapi (#27050) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálad nem jön be a google? Amúgy valami 2%-os csökkenés rémlik, amit nem lehet észrevenni az utakon, főleg, hogy ennek nagy része abból jön, hogy sokan kinn tankolnak, de azok is itt közlekednek.

(#27052) kw3v865 válasza Atapi (#27050) üzenetére


kw3v865
senior tag

Itt a link:[link]
Nem mondanám jelentősnek azt a 2%-ot. Kérdés az is, hogy a hányan mennek át külföldre tankolni... Ha azt is belevesszük, akkor talán még kisebb a csökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#27053) Atapi válasza kw3v865 (#27052) üzenetére


Atapi
senior tag

köszönöm. ha már spekulálunk, azt se felejtsük el, hogy idén lett bevezetve a fuvarozók jövedéki adókedvezménye, ami meg a gázolaj fogyasztás emelkedésére adhat némi magyarázatot. mindenesetre a linkelt adatsor számomra meglepő.

(#27054) kw3v865 válasza Atapi (#27053) üzenetére


kw3v865
senior tag

"azt se felejtsük el, hogy idén lett bevezetve a fuvarozók jövedéki adókedvezménye, ami meg a gázolaj fogyasztás emelkedésére adhat némi magyarázatot"

Ebben nincs semmi logika. A fuvarozók a dráguló dízel miatt max. árat emelnek, nem fognak kevesebbet tankolni. Persze ez nem mehet a végtelenségig, de az az ár még nagyon messze van, aminek hatására csökkenni fog a kamion-forgalom.

(#27055) Khelben válasza kw3v865 (#27054) üzenetére


Khelben
nagyúr

Árat sem emelhetnek, mert nekik nem drágult a dízel.

(#27056) FF23 válasza kw3v865 (#27054) üzenetére


FF23
senior tag

Ebben nincs semmi logika

Több fuvarozó tankol(jon) itthon, ami az intézkedés -nem titkoltan- elsőszámú célja. Ez állítólag bejött, csak nem tudjuk milyen mennyiségben... Szóval azé' loggikka van benne.
Több fuvarozó tölt itthon, a csesszlovákoknál is jövedékit emeltek -lényegében velük az év nagy részében megszűnt a benzinturizmus...- mégis csökkent a felhasználás.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27057) Khelben válasza FF23 (#27056) üzenetére


Khelben
nagyúr

lényegében velük az év nagy részében megszűnt a benzinturizmus

Van még körülöttünk elég ország, ahol olcsóbb.

(#27058) FF23 válasza Khelben (#27057) üzenetére


FF23
senior tag

Ez eddig is így volt, de -ha az ukránokat kivesszük- egyre kisebb a különbség, és nem éri meg kizárólag üzemanyagért kimenni.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27059) Khelben válasza FF23 (#27058) üzenetére


Khelben
nagyúr

Aki a határ mellett lakik, általában átjár valamiért (dolgozni, bevásárolni, stb). És tankol is, ha ott olcsóbb.

(#27060) FF23 válasza Khelben (#27059) üzenetére


FF23
senior tag

???-> Ez eddig is így volt..

Minél kisebb az árkülönbség, annál kisebb a benzinturizmus vonzáskörzete, ami elsősorban a tankolást (+üa.csempészést) érinti.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27061) Khelben válasza FF23 (#27060) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra utaltam, hogy nem csökken a benzinturizmus, mert aki más ügyben nem ment ki, annak eddig se nagyon érte meg (nem csak pénz, idő is). Aki meg kijár rendszeresen, az ezután is kinn fog tankolni.

(#27062) FF23 válasza Khelben (#27061) üzenetére


FF23
senior tag

Végülis kb. egyről beszélünk, csak más megközelítésből :R
Itt még vannak baleseti/üzemanyag statisztikák

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27063) degu


degu
senior tag

Nem ertitek az egeszet!
Velunk hozatjak be az immar olcsobb benyat! :C
Ez tk. egy csavaros,raffinalt magyar huzas!
Igy minnel jobban felemelik itthon a benyat...annal jobban jarunk! :P
/Zistenit! Nekem kormanyszovivonek kellett volna mennem/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27064) Lauda


Lauda
félisten

a volánnál ülő nő látta, hogy balról egy szirénázó mentőautó közeledik, és ahelyett, hogy megállt volna, a gázra lépett, gondolván átfér még előtte.

[link]

Aha. :U Elvennem a jogsijat par evre, hogy legyen ideje megtanulni a szabalyokat, bar az ilyeneknek lehet tok mindegy. :(

(#27065) Khelben válasza Lauda (#27064) üzenetére


Khelben
nagyúr

Éljen Szaúd-Arábia. (Ott nem vezethetnek a nők.)

(#27066) Lauda


Lauda
félisten

Hasznos szabályokkal szigorodik a KRESZ Szlovákiában

egy évre is börtönbe kerülhet az, akinek a vérében egy ezreléknyi alkohol van

az a sofőr, aki ittasan halálos közlekedési balesetet okozott, élete végéig elveszíti a jogosítványát

azok is elveszítik jogosítványukat életük végégig, akiket a bíróság háromszor ítélt el ittas vezetés (bűncselekmény) miatt – itt is érvényesülni fog a “háromszor és elég” elv

17 évesen már jogosítványt lehet szerezni, azonban ezek a sofőrök 18 éves korukig csak olyan utas felügyelete mellett vehetnek részt a közúti forgalomban, aki legalább 10 éve rendelkezik jogosítvánnyal

a követési távolság egzaktul meg van határozva, személygépkocsiknál két másodperces, 3,5 tonnánál nehezebb gépkocsik esetében három másodperces követési távolságot kell tartani

a gyorshajtásért a helyszínen kiszabható bírság összege 800 euróra növekszik

fokozottan védik a gyalogosokat és kerékpárosokat is: ha egy autós a gyalogosnak nem ad elsőbbséget, 60-300 euróig terjedő bírságot kaphat

télen nem csak a szélvédőt, hanem az autót is tisztán kell tartani: az autót meg kell tisztítani a jégtől és a hótól is.

Forras: [link]

Ez igen, egytol-egyig okos szabalyok. Ez kene ide is, minimum. :U

[ Szerkesztve ]

(#27067) Möhe válasza Lauda (#27064) üzenetére


Möhe
addikt

kitenném szibériába,onnan jöjjön haza kocsival,jah egy régi zsukkal tegye,és egy életre elmegy a kedve mindentől.....b@lfax :W

(#27068) dízelracer


dízelracer
senior tag

(#27069) Lauda válasza dízelracer (#27068) üzenetére


Lauda
félisten

Minimum. :W

(#27070) degu válasza Lauda (#27066) üzenetére


degu
senior tag

Ez marhasag!
Normalis vezetok kellenenek ide,nem pedig irrealis szabalyok!
A gyilkossagot is bunteti minden torveny,megis vannak gyilkosok-nem is keves!
A kozepkorban kezlevagassal buntettek a lopast.Megszuntek a lopasok?
Ezek az eszement szabalyok,amit torvenyerore emelnek minden eszement parlamentben,csak a normalis autosokat hozzak lehetetlen helyzetbe,ha nincs szerencsejuk,vagy elneznek valamit!
Kivetel ez alol az,amikor az autos tudatosan,szandekosan kovet el sulyos,veszelyes szabalytalansagot /iszik vezetes kozben,szazzal szaguldozik a varosba,atkelo gyalogosok koze hajt,stb./
Aki meg nem kovetett el-figyelmetlensegbol-szabalytalansagot,az nem ember...hanem szarnyas angyal,szent... :K

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27071) dízelracer válasza Lauda (#27069) üzenetére


dízelracer
senior tag

Személyesen ismertem a nőt, néhány évvel ezelőtt egy munkahelyen dolgoztunk. A családja gyönyörű karácsony elé néz...
A gázoló egy 32éves gyerek. Egy Kalocsai szórakozóhely tulajdonosa. Kíváncsi leszek, hogy mit kap ezért. Mondjuk nem probléma a családnak, hogy felfogadjanak valami országosan ismert sztárügyvédet és kimosdassák a drága kisfiukat. :(((

(#27072) Lauda válasza degu (#27070) üzenetére


Lauda
félisten

Legyszives mondjal peldakat, hogy egy normalis vezeto hogyan kerulhet lehetetlen helyzetbe, miutan eletbe lepett ez a szabalyozas. Amugy irtam egy hosszabb hsz-t, de ugy iteltem meg teljesen felesleges, kivancsi vagyok a peldaidra.

dízelracer Sajnalom. Szerintem max felfuggesztett, ebben az orszagban barmit meg lehet mar csinalni. :(

[ Szerkesztve ]

(#27073) degu válasza Lauda (#27072) üzenetére


degu
senior tag

Kisnyugdijjas sogorom Tokolon,a HEV-vonala mellett, a pusztaban/ahol haz sincs!/ elnezett,nem vett eszre egy f*szomtudja miert kitett 30 km-es tablat!
50-el ment /ami ugye 30%-os sebessegtullepes/ es 60.000.-Ft-ra buntettek!
Hat normalis dolgok ezek?
Ugy hogy hagyjal minket az aljasul hozott ertelmetlen szigoritasok dicsoitesevel,ami csak a + adozas egy ujabb,rejtett,bevezetese! :(
Ha Neked egy szemernyi igazad lenne,akkor csak a tizparancsolat betartasaval menyorszagot lehetett volna varazsolni a Foldbol,es az emberekbol!
Az embereket eroszakkal nem lehet jova tenni!
Barmilyen szigoru torvenyeket hoznak,a felelotlen,agressziv,ontorvenyu embereket /Pl.a bekabszerezett aranyifju,az apuci penzen vett sportkocsiban ! Aki megallt a Vaci utcaba az utca kozepen,es dumalt a kocsitetore konyokolve egy plazacicaval,es aki az intezkedo rendort leugatta a fulem hallatara,hogy* -ne ugralj kocsog! Megveszlek kilora!-/ nem fogjak megvaltoztatni.De engem,aki a helyseghatart jelzo tabla elott 20m-el/szinten a pusztaban!/ gyorsitani kezdek,/es a sunyisunok erdekes modon pont ott vakuznak/ 50 helyett 69-el megyek,megbuntetnek 30.000-Ft ra.Es amikor egymas mellett ! /nem kamuzok/ van egy 60-as,meg egy 70-es tabla...akkor ezek a *szabalyok* teljesen ertelmetlenne,
feleslegesse,es sokkolova valnak,es nem a tarsadalom erdekeit szolgaljak! :(
Felhivom a figyelmedet,hogy a topik cime nem az,hogy az ujabb szigoritasok jok-e vagy sem,es hogy kellenek -e meg sulyosabb buntetesek,hanem az,hogy *Miert vezet mindenki ugy,mint egy allat?*
Dizelracernek irt valaszodban /amivel maximalisan egyetertek!/ onmagadat hazudtolod meg.
Latod a problemat,es megis mellebeszelsz! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27074) Lauda válasza degu (#27073) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat az a normalis vezeto szerinted, aki a 30-as tablanal 50-el megy? Az kozel 70%os tullepes. Ertem.

En is tudom mire jatszik a rendorseg, de miert nem figyelsz az ilyen helyeken?

De szivesen olvasnam a velemenyed arrol, hogy ha ezek a modszerek nem jok, akkor szerinted mi mukodne?

[ Szerkesztve ]

(#27075) degu válasza Lauda (#27074) üzenetére


degu
senior tag

Igazad van! :R
Nem a *tullepeshez*,hanem az eloirt sebesseghez viszonyitjak a szazalekot!
De ezen tulmenoen,es hogy valaszoljak a kerdesedre-szerintem TELJESEN normalis vezeto az,aki neha/de igen ritkan!/ -teved! Nem robotok vagyunk,hanem emberek,akik igen sokszor tevednek eletukben.A buntetes sulyossagaval van a problema! Nem meltanyos,es nem aranyos! A vegen kivegezzuk azt,aki teved? Mar nem lenne ember a Foldon!
Te egy kalap ala veszed a *normalis* atlagos,joszandeku vezetoket az agressziv,
szabalyokat semmibe vevo,tudatosan szabalytalankodo emberekkel!
A gepkocsi *veszelyes uzem*. A szabalyok szigoritasaval nem lesz kevesbe veszelyes az autozas,csak fokozatosan ellehetetlenitik az autozast-ha a *joallampolgar* minden szabalyt /rosszat,jot/ egyforman betart.
A szabalyok maradektalan betartasanak kovetkezmenyeit pregnansan peldazza a repteri forgalomiranyitok tortenete! Megbenult a legikozlekedes!
De azt gondolom,hogy a vitank egyre inkabb akademiaiva valik,mert ha nem a szabalyok szigoritasa,akkor a benya ara fokozatosan az uralkodo elit privilegiumava teszik az autozast.
Es hogy szerintem mi mukodne?
A kozlekedesi moral megvaltozasa,megerosodese! :R
De ennek a szetesese a tarsadalom problemainak a vetulete csupan!
Az mukodne,ha nem ulnenk autoba!
De szerinted ez megoldhato?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27076) Lauda válasza degu (#27075) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilvan emberek vagyunk, tevedunk is, ha ez pont akkor tortenik, amikor trafiznak, hat akkor fizetni kell. De a maximum a 800 euro, nem a minimum.
Kozlekedesi morallal egyetertek, de ez sajnos csak az emberek fejeben tud megvaltozni es amig ez meg nem torteni,k csak igy tudjak szankcionalni a szabalyszegoket. :) A tobbi szabalyhoz mit szolsz? Ugy ertem az ittas vezetes stb. Szerintem ez a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#27077) Rick4 válasza degu (#27073) üzenetére


Rick4
félisten

Ha egy sebességkorlátozó táblát nem vesz észre, lehetett volna az egy zebrát, iskolát jelző tábla is. Az ilyen ne vezessen, és kész. Akár kisnyugdíjas, akár menő vállalkozó. Én havi 10 ezret megyek, mindig időre, mégse büntetnek meg, mert nincsen miért. Az, hogy Te úgy gondolod, az 50-es tábla előtt már gyorsíthatsz a Te bajod, kibaxhatnál velük, menj annyival amennyivel lehet, rajtad ne keressenek. hidd el, beválik. Ezen kellene elgondolkozni, aztán csendben maradni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27078) Khelben válasza degu (#27075) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szabalyok szigoritasaval nem lesz kevesbe veszelyes az autozas

Az megvan, hogy az objektív felelősség miatt 1200 helyett 740-en halnak meg évente az utakon? A balesetek száma meg 7000-ről 5000 alá csökkent?

[ Szerkesztve ]

(#27079) Rick4 válasza Khelben (#27078) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosabban 460-an életben maradnak...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27080) Shufny válasza Lauda (#27076) üzenetére


Shufny
őstag

Azok nekem reálisnak tűnnek, viszont a követési távolságot megnézném a gyakorlatban. Szerintem nagyon sok az a 2 mp. Városban kb lehetetlen. Na meg akkor szabályosan megelőzni egy 80 -al menő autóst az országúton 38mp?

Az "autót is tisztán kell tartani" sem éppen konkrét. Gondolom az volna a lényeg, hogy az autóról szálló hó ne zavarja a mögötte haladókat, de ilyen formában megint ilyen "büntethetünk, ha olyanunk van" szabály, amit persze, hogy senki nem próbál meg betartani.

Degu is erről beszélt, hogy zavaró amikor ilyenekre szállnak rá, mert lenne helyette mivel foglalkozni. Bár tényleg érdekes, hogy a puszta közepén mit keres egy 30 -as tábla (nem tudom feltűnt-e nektek, hogy ha valakit megbírságolnak, az mindig a "puszta közepén" volt a sofőr szerint :) ), de találkoztam már kint felejtett ideiglenes sebességkorlátozó táblával például építkezés után. Ha ilyenhez álltak le mérni, akkor megértem a felháborodást, de személy szerint azért ilyenről még nem hallottam.

(#27081) Rick4 válasza Shufny (#27080) üzenetére


Rick4
félisten

de találkoztam már kint felejtett ideiglenes sebességkorlátozó táblával például építkezés után.

A tábla addig lesz kint, míg a közútkezelő át nem veszi a munkát, onnantól nem építési terület, hanem közút az adott szakasz. Ha hajnal 3-kor arra mész és kint van a tábla, gondolom piszkosul fel vagy háborodva, hogy miért van kint, és már a szakasz elején eldöntöd, hogy feleslegesen van kint, ugye?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27082) Shufny válasza Rick4 (#27081) üzenetére


Shufny
őstag

Olvasd el még egyszer. Nem az a felháborító, ha kint felejtik egy napig (... vagy ugye tovább), hanem ha leállnak mellé mérni, amikor már nem is kéne ott legyen. Más ötletem nincs, hogy mit keres a "puszta közepén" egy 30-as tábla.

(#27083) Lauda válasza Shufny (#27080) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk az a kovetesi tavolsag tenyleg eleg sok, foleg varosban, lehet hogy azt csak varoson kivul vezetik majd be. De az elozeshez valo felkeszules eseten ezt nem kell betartani, most sem. :)
A tisztan tartasra ott a magyarazat: az autót meg kell tisztítani a jégtől és a hótól is.

Pont azert, hogy a tetejerol, csomagtertetorol ne hulljon le a ho es a jeg az uttestre.

A kint felejtett tablaktol nekem is hanyingerem van, illetve attol, hogy ott mernek a rendorok, ami egyertelmuen a lovebeszedesre iranyul.

(#27084) Khelben válasza Lauda (#27083) üzenetére


Khelben
nagyúr

De az elozeshez valo felkeszules eseten ezt nem kell betartani, most sem.

Látom, neked is baj van a szövegértelmezési készségeiddel... A követési távolságot mindig be kell tartani. Amire te gondolsz, az a teherautók megemelt követési távolsága, azt nem kell betartaniuk, ha előzésre készülnek fel. De a normál követési távolságot be kell tartani, hiszen bármikor fékezhet az előtted haladó, akár akkor is, amikor te előzni akarsz.

27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.

(2) Olyan járművel, illetőleg járműszerelvénnyel, amelynek megengedett együttes tömege a 3500 kg-ot vagy hosszúsága a 7 métert meghaladja, lakott területen kívül másik jármű mögött olyan követési távolságot kell tartani, hogy a két jármű közé legalább egy - előzést végrehajtó - személygépkocsi biztonságban besorolhasson.
Nincs szükség ilyen követési távolság tartására
a) ha
- a vezető előzésre készül fel,
- az úttest menetirány szerinti jobb oldalán két vagy több forgalmi sáv van, vagy
- az úton az előzés tilos,
b) fegyveres erők oszlopban haladó gépjárművei között,
c) egy nyomon haladó jármű (kétkerekű motorkerékpár, segédmotoros kerékpár vagy kerékpár) követése esetén.

Olvasnivaló. Az a,b,c a 2. pontra vonatkozik, nem az 1.-re.

[ Szerkesztve ]

(#27085) mezis válasza Rick4 (#27081) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hajdúböszörményben van egy temető a 35-ös út mellett. November első napjaiban 30-as táblákkal védték a látogatókat. Ezeket a táblákat a záróra után is ott hagyták. El tudod képzelni, hogy mennyire fontos volt, hogy éjfélkor is 30-al vánszorogj az 1 km-re lévő kereszteződésig ?

mezis

(#27086) _seth_ válasza mezis (#27085) üzenetére


_seth_
veterán

Tekintve, hogy amúgy is minden nap mérnek a 35ösön böszörményben így legalább volt aki lassított :) Persze ez más téma :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27087) degu válasza Rick4 (#27077) üzenetére


degu
senior tag

Ez a kerdes komplexebb annal,mint ahogy Te gondolod!
/Az pedig-mar megbocsass- nem vitaerv,hogy,...gondolkodj,azutan maradj csendben/
Teged meg nem *toltak*amikor betartottad a sebessegkorlatozast?
Egyebkent az,hogy ilyenkor ramdudalnak,meg villognak,azt lesz*rom,de amikor egy 3 tonnas terepjaro 80-nal 50cm-re izgagaskodik mogotted,az mar nem biztonsagos.
A tablakat meg hagyjuk! Ez IS egy komoly problema,sot! Hatalmas hiba a kozlekedesszervezoktol,hogy pl. az 51-es uton Kiskunlachaza,es Bp. kozott kb. 50-60 db. 60km/o-as sebessegkorlatozo tabla van.Jol ismertve az utat,merem allitani,hogy ebbol csak 3-4 lenne szukseges,es helyenvalo! Egyszeruen elvesztettek a sok felesleges,es sokszor uzleti erdekbol kitett korlatozo tablak miatt a tablak a *tekintelyuket* hitelesseguket.
Az emberek /tobbnyire/ nem hulyek!De sajnos lesz*rjak azt is,ami szukseges,es jogos.
A kozlekedes nem arrol szol,hogy teleszorjuk az utakat mindenfele utasitasokat ado tablakkal,mert akkor mi a f*sznak a KRESZ?
Impozans a szentenciad is -Az ilyen ne vezessen,es kesz!-
Es miert buntethetnenek engem 300.000.-Ft-ra azert,mert nem kapcsolom be a biztonsagi ovemet?
En nem vagyok sem gyengeelmeju,sem korlatozott,sem debil!
Ram ne vigyazzon igy az allam! Nem Anyam,es nem Apam! Ha olyan hulye vagyok,hogy nem kapcsolom be a biztonsagi ovet,akkor megdogolhetek! Hagy dontsem el ezt en! /mert kulonben megdadaz az Allam,es...kirabol!/
De egyre inkabb parttalanna valik a vitank,amibol az jon le,hogy Te jol,okosan,
szabalyosan vezetsz,Neked megfelelnek a tablak,es a szabalyok.Tehat Neked semmi bajod a kozlekedessel,mert ratermett,torvenytisztelo,es tevedhetetlen /ergo-hibatlan! :C vagy/ Es aki nem igy gondolkodik,az...gondolkodjon el,es hallgasson. /Amig meg nem erti,hogy hogyan kell erteni ezeket a dolgokat...ugy ahogyan Te erted...
Kosznom-nekem ennyi eleg is volt a *vitabol*

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27088) Lauda válasza Khelben (#27084) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van, regen foglalkoztam a kresz-el es rosszul emlekeztem, de koszonom, hogy azonnal lehulyeztel, gratulalok. :R

(#27087) degu

Egyszeruen elvesztettek a sok felesleges,es sokszor uzleti erdekbol kitett korlatozo tablak miatt a tablak a *tekintelyuket* hitelesseguket.

Ezzel teljes mertekben egyetertek. Csak atgondolt es logikus szabalyozassal lehet az embereket szabalytarto vezetesre kesztetni.

Ha olyan hulye vagyok,hogy nem kapcsolom be a biztonsagi ovet,akkor megdogolhetek!

Ezzel viszont nem. Ha osszetorod magad, a tobbi adofizeto altal is finanszirozott tb-bol raknak ossze, ezert kotelezo az ov. Az usaban ahol maganbiztositok vannak, pl sok heleyen nem kotelezo varosban a bukosisak a motorra sem. Baseballsapkaban kozlekednek a harleysok, de ha pofara esik, azt rajta verik majd el, csak rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27089) Khelben válasza degu (#27087) üzenetére


Khelben
nagyúr

de amikor egy 3 tonnas terepjaro 80-nal 50cm-re izgagaskodik mogotted, akkor lassítasz és hagyod hogy megelőzzön. Ha meg nem lehet előzni, akkor 15-20 km/h-nál le fog esni neki, hogy mi a gond.

(#27090) biker válasza degu (#27087) üzenetére


biker
nagyúr

"En nem vagyok sem gyengeelmeju,sem korlatozott,sem debil!"

De, ezek kozul barmelyiket valaszthatod

Kiscsillag, ha egyszer benezek egy helyzetet, es kimegyek eled, akkor en leszek a hibas, es engem bizony erdekelne hogy szimpla szabalysertes lesz a vege vagy gondatlansagbol elkovetett halalos kozlekedesi baleset okozasa!
Fogd mar fel te is, meg a tobbi R=1 vezeto, hogy masok eletevel IS jatszik! Mert lehet bortonbe megyek majd miattad

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27091) Khelben válasza biker (#27090) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sosem értettem, hogy miért nem lehet felfogni, hogy már egy 30 km/h-s ütközésnél is kifejeli a szélvédőt és összevagdossa a fejét, ha nincs bekötve. Illetve azt nem értem, hogy ha valaki ennyire értelmi fogyatékos, hogy ezt nem fogja fel, az hogy tanult meg pl. írni.

(#27092) FF23 válasza degu (#27087) üzenetére


FF23
senior tag

Nos, az M0 és Szigethalmi lejáró közt van kettő, a két taksonyi bekötőútnál. Kiskunlacházáig már régóta nem mentem, gondolom ezen a ~20km-en lehet a többi 48-58 db 60-as tábla :DD

A biztonsági öv nem használatára pedig 15-30-45 ezer a büntetés.

Úgy néz ki, hogy tízszeres szorzóval dolgozol. Ez már uzsora.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#27093) Rick4 válasza degu (#27087) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, képzeld el, nem toltak, pedig mostanában egy 900 kilós Punto2-essel járok, és havi 10 ezret megyek. A pályán 105-110 között haladok, érdekes módon nem dudálnak, nem villognak, épp a múltkor egy Chrysler 300C kombis paraszt villogott rám, de sok sok ezer km-en keresztül senki. Persze ehhez az nem elég, hogy ők kulturáltak, és nem villognak, én is tudom, mikor előzök kamiont, és mikor veszem el a gázról a lábamat. Ja, és a táblákat nem szokásom elnézni, ha ez megtörténne 2-3x egymás után, leadnám a jogosítványomat és gyalog járnék.
A táblákat miért is kellene hagyni? Te hoztad fel, hogy a rokonod "elnézett2 egy táblát, beszéljünk csak erről. Ha nem kötöd be az övet, és akarva- akaratlanul neked megy valaki, Te meghalsz mert leszakad a májad, akkor egy ember azzal a tudattal él tovább, hogy megölt valakit. A KRESZ rád is vonatkozik, igenis fizess 300 ezret, ha nem kötöd be magad. Fizess 300 ezret, ha a táblázatban meghatározott %-nál gyorsabban mész mint a megengedett. De az ittas vezetésért, öv be nem kötésért lehet tőlem 2 millió is a büntetési tétel, nekem nincsen bajom ezzel.

Az a baj, hogy még mindig tele van az új pökhendi faxokkal, akik azt képzelik, hogy a tábla rájuk nem vonatkozik, és nekik más ne mondja meg, mit lehet és mit nem. A KRESZ úgy működik, hogy én betartom a szabályokat, és a többiek is betartják, ekkor nem lesz baj. Majd 3-4 ilyen bünti után belátják, hogy mégiscsak ésszel kellene járni, a szabályokat betartva. Igen, semmi bajom a szabályokkal, ha napi 700 km után jövök haza éjjel 1-.kor, és ott egy tábla, hogy 30km/h a megengedett, akkor annyival jövök, és kész. Nem kezdek el okoskodni, hogy ezt most biztosan indokolatlanul tették ki, mert nem ezzel foglalkozok. Rádiót hallgatok, a párommal beszélgetek, vagy csak épp a dolgaimmal foglalkozom.

Aztán hogy az érveid hova sikkadtak el, nem tudom, de ez a vita csak amiatt lett parttalan, hogy a saját véleményedet nincsen mivel alátámasztanod. Még mindig azt mondom, jobb ha csendben maradsz. Nem nekem, neked jobb....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27094) deicide


deicide
veterán

Egyébként a rendőr hogy bizonyítja a be nem kötött övet? Vagy csak akkor büntetnek, ha fénykép készül róla? Nekem volt már közúti ellenőrzésem, ahol nem voltam bekötve, megálltam, kérdezte, miért nem vagyok bekötve, mondtam, hogy most csatoltam ki, hogy ki tudjak szállni elővenni az irataimat...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27095) runner 125 válasza deicide (#27094) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tök egyértelmű, h ilyen esetekben a rendőrnek van igaza. Nem kell hozzá fotó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27096) deicide válasza runner 125 (#27095) üzenetére


deicide
veterán

Pedig csak az ő szava áll az enyémmel szemben. Speciel az esetben, amit leírtam, nem szólt semmit, elfogadta a hazugságot, lehet, hogy nem volt kedve vitatkozni... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27097) runner 125 válasza deicide (#27096) üzenetére


runner 125
nagyúr

..jah, vagy nem látta egyértelműen és korrekt volt.

De azért, ha valakit leintenek és nincs bekötve - miközben lehúzódik, fékez és visszavált, elég hihetetlen, h még ezen idő alatt csatolta ki. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27098) tomcsi23 válasza FF23 (#27092) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mindjárt a szigethalmi leágazás után, az új lakóparknál is van 2-3 (lehet, hogy csak 70-es), majd a varsányi résznél szintén van vagy 4-5. Most tettek a majosházi kereszteződésbe is korlátozást, plusz 3d-s felfestést is - itt is lehet kb 3-4 tábla. Aztán van egy szakasz utána az egyenesnél (valami bekötő út a pusztáról), ott is van. Mintha Lacháza előtt is lenne, de az csak Pest irányába (régebben tuti volt). Ez oda-vissza irányba kb 20-25.
Amúgy lehet örülni, mert a Lacháza tábla alól viszont lekerült a 40-es. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#27099) deicide


deicide
veterán

Hopp, megszületett a határozat a szabálysértési eljárás (gyorshajtás) megszüntetéséről párom ellen, elfogadták a beküldött adásvételi szerződést gond nélkül...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27100) nyogo83


nyogo83
senior tag

Lassan tényleg elmegy a "kedvem" az autózástól :(((

Megszűnik a négynapos matrica?

"Az egyik szerint a gyorsforgalmi úthálózaton kívül, a főutakra is kiterjesztené az autópályadíjat. A másik, mondhatni még radikálisabb megoldás szerint viszont az is elképzelhető, hogy az eddigi összes díjmentes gyorsforgalmi útszakaszt megszüntetik. (Pl. az M7-es bevezető szakasza.)" :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.