Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28451) Rick4 válasza mezis (#28448) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, és hajnal kettőkor mondjuk legyen 0.5-ös szorzó, délután kettőkor meg 2x-es szorzó? Főútvonalon még az időponton kívül még egyszer dupla szorzó, meg földúton megint felezés? Hülyeség. A szabályszegés (történetesen a piroson áthajtás) nem arról szól, hogy ezzel veszélyeztetsz-e valakit, hanem hogy megteszed vagy nem teszed. Ha arról szólna, hogy melyik veszélyesebb, akkor a hajnali két órás időpontot ki lehetne magyarázni.
Egy számít, átmész-e a zebra mellett, átléped-e a záróvonalat. Semmi köze sincsen más ténynek a büntihez.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28452) Rick4 válasza degu (#28450) üzenetére


Rick4
félisten

Sok volt az a minőségi spanyol bor, nem? :D Magadat és a hozzászólásod tartalmát minősítsd, ne a mások véleményével foglalkozz, egyelőre veled van a gond. Én azt is mondom a tolvajok keze legyen csuklóból levágva, ha elkapják. Miért mondom ezt? Mert nem akarok lopni, ennyi. A magas bünti nem ennyire drasztikus, de vegye csak el a kedvét minden szabálytalankodónak. Akinek meg a sok bor után nem megy a vezetés, adja le a jogsit. Aztán jöhet ide xart pofozni ::D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28453) mezis válasza Lauda (#28449) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csak a lámpát kell figyelni egy útkereszteződéshez közeledve, jobbra-balra-visszapillantóba pislogva (mennyire fékezhetek, ha sárgára vált ?), 50-el haladva, meg fogok még állni a záróvonalig - néha valamennyire belecsúszik az ember.

mezis

(#28454) Lauda válasza degu (#28450) üzenetére


Lauda
félisten

A kerdes Neked is adott, persze ha kepes vagy a szemlyeskedesen kivul szakmai erveket is felmutatni.

mezis Es, mi a problema? A kozlekedes ilyen, aki erre nem kepes, menjen busszal.

[ Szerkesztve ]

(#28455) MaciG válasza Lauda (#28449) üzenetére


MaciG
addikt

Mész a busszal, tömeg van (legyen mondjuk 140 utas) és a fékút határánál (ami ahhoz kell, hogy meg tudj állni a piros előtt) bevált sárgára a lámpa, te ott az életben nem fogsz tudni úgy megállni, hogy a buszon senkinek se legyen semmi baja... A másik meg, hogy a buszon figyelni kell az utasokat is, hallasz valami csattanást menet közben, nyilván belenézel a tükörbe minden rendben van-e az utastérbe, és mire visszanézel már sárga, és már bele is csúsztál... Személyautóval nem nagy kunszt megállni...

BANZAII

(#28456) philoxenia válasza Rick4 (#28442) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valamit nagyon elnéztél. Pont azt mondtam, hogy olyan kis súlyú cselekménynél, mint a tiloson következmények nélküli áthaladás, nem fog a rendőr utánad szaladni, míg egy gépkocsinál a rendszámot elég felírnia.... :U
Rablót üldözni az teljesen más, azért még jutalmat is kaphat... ;) Esetleg persze golyót is..... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28457) Lauda válasza MaciG (#28455) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint ha a buszsofor szabalyos akar lenni, akkor szet kell trancsirozni az utasait, vagy ha az utasok a fontosak, akkor minden pirosba bele kell mennie.

Szerintem pedig figyelni kell es megfelelo tempoval kozeledni a lampahoz.

(#28458) philoxenia válasza Lauda (#28457) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bejáratott útvonalakon ez megy is, de ismeretlen helyen, vagy a lámparend változásakor nem olyan könnyű.... Ráadásul nem is arról volt szó, hogy szakmányban megy a piroson, hanem néha belecsúszik....
Ezen kívül a buszsofőrök is emberek, így nem egyformák. Ilyen is van közöttük....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28459) MaciG válasza Lauda (#28457) üzenetére


MaciG
addikt

Nem erről van szó. Te kérdezted hogy lehet véletlen belecsúszni egy pirosba, én meg leírtam neked. :U Nyilván nem az összes lámpa akkor vált mikor már a féktávolság határán vagy ,de előfordulhat.

BANZAII

(#28460) Lauda


Lauda
félisten

philoxenia, MaciG

Ez esetben inditvanyozni kene a kreszmodositast vagy a sarga idejenek hosszabbitasat, mert busszal tarthatatlan a helyzet.

Amugy el is hiszitek amit irtok? ;)

(#28461) philoxenia válasza Lauda (#28460) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A sárgák ideje nem egységes, nem mindenütt jó ugyanaz az időelvárás. Nem mindig tudsz számítani rá, hogy meddig lesz sárga... Azonkívül folyamatosan nem tudod a lámpát figyelni. A többi közlekedőre is kell figyelned..... Ha Te még soha nem csúsztál bele pirosba véletlenül, akkor vagy nagyon keveset vezetsz, vagy szupermen vagy.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28462) MaciG válasza Lauda (#28460) üzenetére


MaciG
addikt

Ezért van pl. sok országban villogó zöld a sárga előtt, de azt már kitárgyaltuk. De ez itt Magyarország... :U

BANZAII

(#28463) fullextra


fullextra
tag

valaki nem járt esetleg a mai napon a balatoni út-tétényi fennsík vonalon?
kéne kis info, mennyire van lehavazva, vagy inkább Budaörsre a pálya felől közelítsek?

(#28464) Rick4 válasza philoxenia (#28456) üzenetére


Rick4
félisten

Valamit nagyon elnéztél, példát hoztam fel, ha a rabló siet, és nem a zebrán megy, hanem mellette, a rendőr nem fogja megállítani. A piros a kresz szerint ugyanolyan jelzés egy autósnak is meg egy gyalogosnak is. Miért van mégis megkülönböztetés?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28465) Lauda válasza philoxenia (#28461) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egyseges, de mindenutt elegendo ahhoz, hogy ha szabalyosan kozlekedsz, akkor megallj, vagy athajts rajta, fuggoen attol, hogy epp hol jarsz, amikor valt sargara.

De hat irtam is, hogy en is mentem mar at piroson. Olvass vissza kicsit.

MaciG Az egy plusz lehet, az biztos.

(#28466) philoxenia válasza Rick4 (#28464) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tehát, ha a rablónak zöld a zebrán és ott megy, akkor megállítja? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28467) MaciG válasza philoxenia (#28466) üzenetére


MaciG
addikt

Ez rablós valóban elég hülye példa, de egy gyalogos is ha átszalad a piroson a kocsi előtt, tud nagy bajt csinálni, mert teszem azt az autós reflexből félrerántja a kormányt, nekimegy valakinek és már ott is baj. Ha meg azt nézzük hogy a gyalogos akkor megy át a piroson ha körbenéz és nem jön senki, akkor az meg ugyanaz mintha a sofőr körbe néz a lámpánál és úgy megy át a pirosnál, hogy nem jön senki, de a gyalogos mégis jóval kevesebb büntetést kap a piroson való áthaladásért...

BANZAII

(#28468) philoxenia válasza MaciG (#28467) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az eredeti posztomra kéne visszamenni... A lényege az volt, hogy nem azért büntetnek meg relatíve kevés gyalogost, mert nem mennek át a tiloson, hanem sokkal nehezebb a követése, mivel nincs rajta rendszám, ergo ha ott és akkor nem fogják meg, esélytelen később a büntetés..... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28469) MaciG válasza philoxenia (#28468) üzenetére


MaciG
addikt

Ezt én értem, de ha elkapják se 100.000 ruppó, és itt ez a lényeg...

BANZAII

(#28470) degu válasza Lauda (#28454) üzenetére


degu
senior tag

Szerintem ez nem szakmai kerdes,hogy tudok -e idoben fekezni,vagy minden tablat eszreveszek-e,vagy sem. :(
Amit probalok megmagyarazni napok,hetek?! ota,hogy az ember nem gep!
Es vegtelenul ridegnek,es tarthatatlannak velem azt a hozzaallast,hogy aki hibazik,az dogoljon meg,vagy nyirjuk ki,vagy buntessuk meg ugy,hogy ne tudja kifizetni...
Az embernek egyik alapveto tulajdonsaga az,hogy idonkent teved! Itt-ugy nez ki-csupa tevedhetetlen ember nyilatkozik.
Az pedig a dolog masik resze,de legalabb ilyen lenyeges,hogy a buntetesnek-szerintem-nem szabad olyan mertekunek lenni,hogy ellehetetlenitse azt,aki tevedett,mert akkor ertelmet veszti az egesz!
Ha igaza lenne azoknak,akik vitatjak a velemenyemet,akkor az eletben nem szabadna semmit csinalni,nehogy tevedjunk.Uljunk be a sarokba,es onnan ki se mozduljunk.
Akkor miert van annyi valas pl.? Ezeket az embereket is meg kene buntetni,mert tevedtek,rosszul valasztottak,rosszul dontottek?
Vagy a Ti metodikatok szerint egyszeru...nem kell megnosulni!.Es meg lehetne a valo eletbol millio pelda felhozni.
Lehetoseg szerint a torvenyeknek a tarsadalom,az emberek erdekeit kell szolgalni,de figyelembe kellene venni,hogy be tudjak -e maradektalanul tartani,vagy sem.
Ha egyertelmuen csak a *torvenytiszteloknek*lenne igaza,akkor az autovezetok 30-40%-anak be kene vonni a jogositvanyat! A gepjarmu vezetes veszelyes uzem! Fel lehet emelni a buntetest 10 millio forintra,de akkor is lennenek balesetek...
Tehat a buntetesek konyortelen emelese nem fogja meghozni a balesetmentes kozlekedest! :(
/Es lehetoleg ne tereljuk arra a sikra a kerdest,hogy a buntetesek kifizethetetlen szintre emelese miatt X-szer kevesebb baleset tortent./

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#28471) Lauda válasza degu (#28470) üzenetére


Lauda
félisten

En is mindig azt mondom, hogy az ember hibazik es teved, ebben egyetertunk. De veletlenek nincsenek, minden valaminek az ok-okozata a kozlekedesben. A buntetesek pedig kellenek, mert boszme a nep, tisztelet a kivetelnek. Itt a szep szo nem szamit, csak ha veszel ki a zsebebol, mert az faj neki. A "rendornek" pedig ne legyen merlegelesi joga, mert ehhez se elegendo kepzettsege, se elegendo esze, se megbecsulese, se mas nincs. Azok ma mar ehberert dolgozo droidok, nem rendorok.

[ Szerkesztve ]

(#28472) Rick4 válasza degu (#28470) üzenetére


Rick4
félisten

Vegyünk alapul egy buszsofőrt, átmegy a piroson, elüti a családtagodat. Vegyünk egy orvost, úgy félrekezeli a családtagodat, hogy meghal. Akkor is azt mondod, hogy az belefér, ha hibáznak az emberek?
A törvény lényege, hogy minden munkát, sőt, a vezetést meg lehet úgy csinálni, hogy odafigyelsz. Biztosan vannak emberek akik erre nem képesek, nekik nem kell vezetniük, én abszolút nem érzem azt, hogy bármikor megyek, ne lennék tudatában, hogy most milyen közlekedési szituációban vagyok, milyen tábla volt az előbb, és milyen úton vagyok. Ha eljutnék oda hogy mégse menne, gondolkodás nélkül visszaadnám a jogsimat.
A büntetések közül sokaknak a sebességtúllépésért kirótt bünti fáj, de gondolkodjunk egy picit, most az ojjektív felelősség azt mondja, 50-es táblánál ha 67-tel mész még nincsen gond (sebességmérőd tutira 70 fölött mutat) de 68-nál bünti, ráadásul 30 ezer. Visszakérdezek: Te nem vagy képes megoldani azt, hogy az 50-es táblánál ha már mindenképp sietsz, és nem tudtál időben elindulni, legalább belül maradj azon a +16km/h-n? Lehet -e ekkora sebességtúllépést "figyelmetlenségből" elkövetni? Normális ember szerintem ilyet nem csinál...
Amikor közlekedsz, tudod, hogy mennyi a fékútja a kocsinak, átlagban 30 méter alatt van, normálisan fékezve meg legyen 40 méter, ha nem érzed, tesztelgesd, rá fogsz jönni, milyen tempónál mennyi idő alatt állsz meg, még ha megmérni nem is fogod. Amikor átmész egy kereszteződésen 50-nel, akkor meg majd érzed, hogy mikor kell a lámpára nézni, esetleg akkor épp levszed a gázról a lábad, hogy ha pont akkor váltana, fékezni tudj, egy másodperccel később meg már 14 méterrel előrébb leszel, és át is mentél. Nem nehéz ez, sok ész nem kell hozzá. Mindössze kell az a képesség, hogy alkalmazkodunk a megváltozott szabályokhoz. Nekem se tetszik, hogy nem villog a lámpa, az elején még mérges is voltam miatta, de mint látod, Te is hiába vered magad itt a földhöz, attól még nem változik semmi..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28473) Calogero


Calogero
addikt

(#28474) Lauda válasza Calogero (#28473) üzenetére


Lauda
félisten

Az ilyen idiotak mennenek inkabb neki a fanak 120-al, ugy legalabb csak magukat nyirjak ki.

[ Szerkesztve ]

(#28475) FF23 válasza Calogero (#28473) üzenetére


FF23
senior tag

Itt azt írják, hogy elaludt...[link] 4. hsz.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#28476) hallari


hallari
tag

"Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?"

Mindenki nem, csak elég sokan. Itt ez az uralkodó mentalitás. Nyugatabbra általában (sokkal) jobb, délebbre-keletebbre rosszabb.

(#28477) Khelben válasza hallari (#28476) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyugatabbra se mindenhol jobb. Németországban 1-2 óra után már tervezgettem, hogy tömegmészárlásba fogok. Olyan rugalmatlan, udvariatlan nép nincs még egy. "A szabál az szabál", attól el nem térünk, akkor se, ha a másik beledöglik... Akkor inkább a magyarok.

(#28478) AMD Power


AMD Power
titán

Össze is vertem volna....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28479) hallari válasza Khelben (#28477) üzenetére


hallari
tag

Ezért írtam, hogy "általában". Amerikában meg állítólag egész nyugis a tempó és figyelnek is rád.

(#28480) Manitou válasza hallari (#28479) üzenetére


Manitou
addikt

Na az amerikaiakat inkább hagyjuk :DDD

AMD Power

A bringás meg az autós is hülye volt.

[ Szerkesztve ]

(#28481) Lauda válasza Manitou (#28480) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a bajod az amerikaiakkal? :) Oszinten szolva elobb vezetnek ott tobbszazezer merfoldet es kerekparoznek nap mint nap, mint itt 1 kilometert.

A bringas meg csak szimplan egy gyava nyul volt.

[ Szerkesztve ]

(#28482) 8th válasza AMD Power (#28478) üzenetére


8th
addikt

Simán. A biciklis takarodjon le az út szélére és ne kóvályogjon a sávok közt mint gólyafos a levegőben. Szerintem ha az ember kiugrik és utána szalad utolérhette volna. Néhány gyomrost megérdemelt volna a tükörért.

(#28483) Manitou válasza Lauda (#28481) üzenetére


Manitou
addikt

Az hogy birkák. :D Úgy vezetnek hogy közben pl újságot olvasnak :DDD Nooormális? Aztán csalingázik össze vissza az úton. Megtörtént eset volt. :D

(#28484) Lauda válasza Manitou (#28483) üzenetére


Lauda
félisten

En azt tapasztaltam, hogy figyelnek rad, figyelnek a biciklisre, nem jonnek a valagadba, nem tolnak es szoritanak le es nem szaguldoznak. ;)

(#28485) a_tesz válasza Calogero (#28473) üzenetére


a_tesz
Korrektor

és ezt valami gyakornok írta? mert valami borzasztó zavaros szöveg. lehet csak nekem van késő már, de többször el kellett olvasnom hogy megértsem

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#28486) Viszlát válasza hallari (#28479) üzenetére


Viszlát
addikt

Mármint az USA-ban hol? Még egy Szlovénia méretű országban is van különbség a közlekedés-kultúrában a különböző területeken, akkor mi lehet egy akkora böszme nagy országban? :)

Európa nyugati felén egyébként a belgánál nincs rosszabb...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28487) dokar válasza AMD Power (#28478) üzenetére


dokar
addikt

Az autósnak a biciklis mögé kellett volna sorolni, nem pedig megpróbálni leszorítani. A tükörletörés egyébként hülyeség volt.

extra - SEXRay

(#28488) degu válasza Viszlát (#28486) üzenetére


degu
senior tag

Mi lehet?
Megmondom! :K
Kiszall a seriff-Kezeket a kocsira! Labakat szet...stb.Kozben a masik fedezi!
Igazoltatasnal,ha gyorsan nyulsz a kesztyutartoba a papirokert,vagy nem azzal a kezzel,ami lathato...szo nelkul beleddurrant a rifflevel! :K /Es NEM fuggesztik fel,nem rikoltozik az ombucman az emberi? jogokkal,es nem jelenti fel az *aldozat* es foleg...! nem inditanak belso vizsgalatot jogtalan fegyverhasznalat miatt.Ott a rendorok megkapjak a kello tamogatast a kormany reszerol,hogy megfelelo tekintelyuk legyen,es minnel kevesebbszer kelljen a fegyveruket hasznalni!Es Oket vedik,nem a bunozoket!!!/
/Ezt egyebkent nem en talaltam ki,es nem a cowboy-filmekben lattam,hanem a sogornom mondta,aki ott el 56-ota!/ :R

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#28489) MaciG válasza AMD Power (#28478) üzenetére


MaciG
addikt

Ilyenkor mit lehet amúgy csinálni? Rendőrt hívni és nem mozdulni a pozícióból?

BANZAII

(#28490) Dluinet válasza MaciG (#28489) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Másokat is beengedünk (renault) a sávunkba, nem pedig megakadályozzuk a sávváltást. Sávváltásnál körültekintőek vagyunk, nem tolunk le senkit az útról.
Ilyen helyzet ki sem alakulhat, ha oda tudunk figyelni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28491) MaciG válasza Dluinet (#28490) üzenetére


MaciG
addikt

Nem a forgalmi szituációra gondoltam... Mert ha én bevágok valaki elé az őt nem jogosítja fel arra ,hogy kárt tegyen az autómban...

BANZAII

(#28492) Dluinet válasza MaciG (#28491) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szóval ha valakit letolsz az útról, akkor neked erre jogod van, más meg nyugodjon bele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28493) MaciG válasza Dluinet (#28492) üzenetére


MaciG
addikt

Nem, azzal szabálysértést követek el, amiért bírság jár, de ilyen alapon (amit írtál), ha szembe jön velem a biciklis az egyirányú utcában, akkor kiszállok, lekeverek neki egyet, a bringát meg teszem be a csomagtartóba, viszem haza, és pár nap múlva tudok is nyitni egy kerékpár szaküzletet... :U

BANZAII

(#28494) Lauda válasza MaciG (#28489) üzenetére


Lauda
félisten

Semmit, veszel egy tukrot.

(#28495) Dluinet válasza MaciG (#28493) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem értettem egyet a kerékpáros viselkedésével.
Egyirányú utcába nem menjen forgalommal szembe, és nem veszed el a bicaját.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28496) Rick4 válasza Viszlát (#28486) üzenetére


Rick4
félisten

Szlovánia? Nem kell annyit utazni, elég felmenni Nyíregyháza körüli kisebb falvakba, vagy lemenni Somogyba, tele van köcsöggel az út. Míg pl Pesten normálisan lehet közlekedni, Keleten- nyugaton, délen szintén, ezen a két részen ilyenek csak a zemberek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28497) philoxenia válasza Rick4 (#28496) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ki-ki amit megszokott.... Nekem a pesti közlekedés például gyalogosként elég fura... Bear-Grylls és Surviver átmenni sok helyen a zebrán..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28498) Rick4 válasza philoxenia (#28497) üzenetére


Rick4
félisten

Az lehet, de ott se kell félteni a gyalogosok java részét, átmegy az a piros lámpánál is gond nélkül.. Autózni 100x jobb, még Szegednél is, ott ha zöld van, elindulnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28499) mezis válasza Rick4 (#28496) üzenetére


mezis
nagyúr

Szlovánia?

Egyesült Szlovákia meg Szlovénia ? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28500) mezis válasza Rick4 (#28496) üzenetére


mezis
nagyúr

"elég felmenni Nyíregyháza körüli kisebb falvakba, vagy lemenni Somogyba,"

Szerintem közel azonos a tengerszint feletti magasságuk.
Persze, ha a térkép a falon függ, az más..... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.