Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) Ivan15 válasza zoo8800 (#22498) üzenetére


Ivan15
senior tag

sohasem ertettem, hogy mit lehet az autovezetesben elvezni....na jo friss jogsival, uj autoval meg lehet mert ott vannak az ujdonsagok, de egyebkent...
regi jogsival, ismert autoval borzalmas...naponta 2x25-öt megyek de most fogok venni inkabb egy berletet mert nagyon tele lett a vezetessel a tö.....

(#22502) lajafix válasza lujó55 (#22476) üzenetére


lajafix
addikt

'Szerintem meg ha dugó van, akkor szopjon mindenki! A tökös milliomos hülyegyerek a bömössel a belső sávban és a panelproli a BKV-n a buszsávban.'

tévedés, minden értelmes rendszer jutalmazza a kevesebb erőforrást fogyasztókat, azaz a buszon lógó100 embernek ezért van buszsávja és haladhat gyorsabban, mint a 2 sávval belljebb áló magánautós. Ennek megértéséhez persze kell egy bizonyos szellemi szint, de ha nem megy az se gond!

Rock'n Roll

(#22503) zoo8800 válasza Khelben (#22499) üzenetére


zoo8800
veterán

:D
Nem tudom, jártál-e már erre. Nappal sose szokott üres lenni, vagyis előttem is mennek, és mögöttem is. Ha előttem 100zal mennek, akkor nem tudok 130cal menni. Ennyivel megy a sor. Persze nem mindig, csak úgy általában.

Ha igaz lenne, amit mondasz, akkor nem előzhetnéd 130-cal meg a 80-nal haladó kamiont. Ezért vannak a sávok. A sávokban az autók különböző sebességgel haladhatnak el egymás mellett, anélkül, hogy veszélyes lenne.

rip and tear, until it is done

(#22504) Khelben válasza Ivan15 (#22501) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem mindegy ám, hogy milyen autóval és hol vezetsz :)

(#22505) Ivan15 válasza Khelben (#22504) üzenetére


Ivan15
senior tag

nekem mindegy, hidd el...-ha a tajat leszamitjuk teljesen mindegy na :DDD
Az autopalyakat utallom a legjobban -azon megyek naponta 2x oda es vissza- talan ezert, de mar korabban sem voltam oda a vezetesert - tenyleg csak a helyvaltoztatas es a kevesebb idö miatt vezetek -de ez nem tartozik a topikoz ugyhogy szürkitettem is -

[ Szerkesztve ]

(#22506) VR6-Fan válasza Khelben (#22499) üzenetére


VR6-Fan
veterán

soha sem lépted át a megengedett sebesség korlátot ugye?
és mindig +15-20km/h sebességgel előzöl ahogy a nagy könyvbe meg van írva?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22507) Khelben válasza Ivan15 (#22505) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondjuk én a régi suzukimmal is szerettem autókázni, sokszor csak úgy cél nélkül. A Sopron-Bp útvonal akkoriban úgy nézett ki, hogy Sárvár-Celldömölk-Pápa-Bakonybél-Zirc-Bodajk-Bicske. 6 óra és 350 km az autópályás 2,5 óra és 200 km helyett :)

(#22508) sasa311 válasza Khelben (#22472) üzenetére


sasa311
veterán

2., 1990-ben 2millió személygépkocsira 2400 halálos közlekedési baleset jutott, 2009-ben 3millió személygépkocsira 822 halálos áldozat. Ezt nem mondanám romlásnak, sőt.

Azt mutatsd meg inkább légyszives, hogy hány baleset volt.
A halálozási arány semmit sem jelent, mert egy trabanttal 60 + villanyoszlop kombóba simán belehalt mind a 4 utas, míg egy 2005 után gyártott autóban kis szerencsével saját lábán hagyja el a helyszínt a sofőr. Ami nagyon nem mindegy.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22509) neduddki válasza Ivan15 (#22505) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az otopajjaval igy vagyok en is, de azzal vigasztaommagam azon leglabb futnak a km-ek:- )

udv

neduddki

mod: off ha mr az volt az eleje

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22510) zoo8800 válasza Ivan15 (#22501) üzenetére


zoo8800
veterán

uhh, a buszozással mennyire lesz tele a tököd... :D

8 éve van jogsim, és naponta vezetek Pesten a dugóban is, de élvezem. Nem tudom, hogy csinálom.

rip and tear, until it is done

(#22511) Khelben válasza sasa311 (#22508) üzenetére


Khelben
nagyúr

Későbbi hozzászólásban szerepelt a balesetek száma is. 27ezerről 17ezerre csökkent.
Itt az illetékes táblázat.

[ Szerkesztve ]

(#22512) sasa311 válasza Khelben (#22511) üzenetére


sasa311
veterán

Ez már mindjárt sokkal meggyőzőbb. Bár én még mindig gyanítom, hogy nem csupán az 50-->60 sebességkorlátozás játszik ebben szerepet, mivel a csökkenés folyamatos és nem zuhanásszerű. A jobb autók (bejutottak '90-re a nyugati autók az országba?) és talán az új biztosítási rendszer is biztos nagyon sokat lökött rajta.

Amúgy 2005-ben mi történt a MÁV-al? Nem szállít azóta utasokat? 2200-ről 145-re csökkent a vasúti balesetek száma :Y

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22513) Khelben válasza VR6-Fan (#22506) üzenetére


Khelben
nagyúr

1., nem írtam, hogy sosem léptem át. De egyrészt van különbség a 90 helyett 110 és a 90 helyett 180 között, másrészt meg nem bújok blokkolók meg hasonlók mögé, hanem vállalom a következményeket. Bár nem rémlik, hogy valaha is a büntethető kategóriában lett volna a sebességem, max üres autópályán.

2., a nagykönyvben nincs előírva, hogy mekkora sebességkülönbséggel kell előzni.

(#22514) Ivan15 válasza zoo8800 (#22510) üzenetére


Ivan15
senior tag

reg volt berletem es azert tertem at autora, hogy ne kelljen neznem a sök örült savanyu kepet -ennek ellenere a szept. berletes lesz, majd kiderül mennyire jön be :)
Most ugyis jön lassan a tel es az ablakkaparas naponta 2x (munka utan a parkoloban fel 11 -kor este pl), nem szeressük :N

(#22515) dabadab válasza zoo8800 (#22498) üzenetére


dabadab
titán

"Onnan közelítsd meg a kérdést, hogy szeretek vezetni, és élvezem, ha megyek. A vezetés nekem több, mint helyváltoztatás."

Erre talaltak ki a versenypalyat. A kozutat meg a biztonsagos helyvaltoztatasra.

DRM is theft

(#22516) Khelben válasza Ivan15 (#22514) üzenetére


Khelben
nagyúr

Feltalálták már a fűthető szélvédőt. ;)

(#22517) zoo8800 válasza dabadab (#22515) üzenetére


zoo8800
veterán

Mondtam azt valaha is, hogy nem biztonságosan vezetek?:)
nem szoktam összetörni a kocsit, nem vágok be mások elé, de még csak rám dudálni sem szoktak. Csak annyi a probléma, hogy sokaknak bántja a szemét, hogy gyorsabban megyek, mint ő. Ennyi. Nem kell túllihegni a dolgot.

rip and tear, until it is done

(#22518) bandus válasza lujó55 (#22476) üzenetére


bandus
veterán

te (illetve ha az 55 a korod vagy a születési éved, akkor ön) igen nagy mértékben sötét vagy a közlekedéshez, remélem sose kerülök veled még csak egy megyébe sem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22519) VR6-Fan válasza Khelben (#22513) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jól van, csak úgy írsz mint ha Te soha semmien közlekedési szabályt nem szegtél volna meg.

kibeszélt 90 helyet 180-ról jelen esetben?
az adott szakaszon a 100 helyetti 130-at nem tartom veszélyesnek, bár a nap 50% tuti hogy a tartós 100 is nehézkes a forgalom miatt.

minek lézer blokkoló :U ? folia vagy rendszám le ha tudom hogy száguldozni akarok.

hüm pedig annak idején mint ha valami ilyesmit tanítottak volna.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22520) dabadab válasza sasa311 (#22512) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy 2005-ben mi történt a MÁV-al?"

A MAV-val semmi, modszertani valtozas volt, ott is van megjegyzeskent a tablazat fejleceben.

Egyebkent mikor volt az atallas 60-rol 50-re? Mert az objektiv felelosseg bevezetese eleg jol latszik 2008-ban, azelott meg '93-ban volt nagyobb csokkenes.

DRM is theft

(#22521) twine válasza zoo8800 (#22510) üzenetére


twine
addikt

5 éve lakom az agglomerációban! 10-12 éve van jogsim, és folyamatosan használom is!
Az utóbbi pár hónapban ültem fel a vonatra....először azért, mert spórolni akartam...az első hét után viszont azt vettem észre hogy sokkal nyugodtabb vagyok miután be, vagy haza értem! Egy két cikket, vagy könyvet elolvasok,,vagy nézem a kiscsajokat...és nem a sok iq szinten alultáplált ősember között idegeskedek! (EZ annak rossz aki próbál intelligensen, kultúráltan vezetni)
nekem bevált....tetszik,,,,pedig szeretek vezetni is.....(és néha itt is szar ha késik a vonat)
A lézerblokkoló nagy találmány de ilyenkor b@szhatod :( Szóval azért még óvatosan karácsony után is...... ;) (mert elkapnak "hátulról élesben" :((( )

[ Szerkesztve ]

(#22522) lajafix válasza VR6-Fan (#22519) üzenetére


lajafix
addikt

'az adott szakaszon a 100 helyetti 130-at nem tartom veszélyesnek, bár a nap 50% tuti hogy a tartós 100 is nehézkes a forgalom miatt.'
Tehát a valóságban mégis veszélyes a 130 az m1m7 közös kibevezetőn.

Rock'n Roll

(#22523) GabN73 válasza twine (#22521) üzenetére


GabN73
addikt

nem árt ha van 1-2 flashbang a kocsiban,ilyenkor csak egy pontos dobás és a kamera és a rendőr se lát :C

(#22524) zoo8800 válasza twine (#22521) üzenetére


zoo8800
veterán

a kis sunyi :)
1 évet buszoztam a melóba, aztán ültem át a kocsiba. De még ha munka után beülünk valahova, akkor is inkább iszok kólát és megyek kocsival, minthogy buszozzak az alkohol miatt.
(13 éves 1.4 Golfom van, nem valami luxuskocsi...)

rip and tear, until it is done

(#22525) VR6-Fan válasza lajafix (#22522) üzenetére


VR6-Fan
veterán

miért lenne veszélyes ha pillanatoknál tovább nem tartható :U ?
és az 100-as átlag is nehézkes olykor... arra értettem mikor holt ídő van akkor aztán tényleg nem veszélyes.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22526) Khelben válasza zoo8800 (#22524) üzenetére


Khelben
nagyúr

Melóba én is busszal járok, mert kényelmesebb, nem lassabb és parkolóhelyet se kell keresni. Hozzáteszem, hogy nem Pesten, ott én se buszoznék. Felénk a buszozás úgy néz ki, hogy 20 perc a 15 km (90% lakott területen kívül), kényelmes ülés, mindig van hely és rendes légkondi/fűtés van. A BKV ehhez képest kb. a lovaskocsi szintje.

(#22527) Ivan15 válasza Khelben (#22516) üzenetére


Ivan15
senior tag

...meg a melegebb egtajakat is :)

(#22528) lajafix válasza VR6-Fan (#22525) üzenetére


lajafix
addikt

ha csak pillanatokra tartható, akkor ne kelljen már magyarázni miért veszélyes egy zsúfolt szakaszon, ahol mindkét oldalról bejöhetnek eléd a 130. Ha nincs forgalom, akkor nem veszélyes, de az m1m7 kivezetőre ez kb este 11-től hajnal 4ig lehet érvényes.

Rock'n Roll

(#22529) philoxenia válasza Khelben (#22495) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Feltéve, de meg nem engedve, hogy a magyar rendőrség a legmodernebb technikát használja mindenhol, a nemrég a magyar sajtót bejárt hír szerint 22 jármű és 500m ..
Az Általad említett 2 kilométer és az általam említett járműsűrűség mellett / vegyünk 20m -enként egy kocsit, az két sávban 200, de 40m-es sűrűség mellett is 100 jármű....../ azért nem mindenható egyelőre a rendőrség......A fixen telepített sebességmérők, amik a két kamera közötti időből számolnak sebességet, már jobb hatékonysággal működhetnek.
Az optika egyébként határt szab a videónak is....
A másik érdekes vitaelem volt itt nemrég a GPS-es nyomkövetés, a műholdak ennél a rendszernél a járművekből semmilyen jelet nem vesznek.... Lévén alapvetően rettenetesen kevés műholdról van szó. A műholdak jelei alapján történt helymeghatározás adataival lehet mahinálni utólag sokféle úton. Akár egy baleset után elemezve csak a "fekete doboz" adatait. Akár egy gyorshajtást tagadó járművezető igazát bizonyíthatják. Semmi szükség állandó követésre.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22530) neduddki válasza twine (#22521) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hasjaj igy vagyok en is a 4-6v-val, szepn nyugodtan olvasgatok azaalatt a 1x perc alatt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22531) -v-


-v-
addikt

Sziasztok!
(bocs ha kicsit off, bár annyira nem :) )

Nem tudja valaki, van-e nálunk (hol, melyik? :) ) autókölcsönző, ahol lehet sportkocsikat bérelni?
Nem ferrarira gondolok, mondjuk max. egy porsche boxster (pl. az :) ), de akár egy mini cooper s,
szóval ami kicsit erősebb meg sportosabb és élmény vezetni.
Guglival nem nagyon találtam eddig semmit :S

Köszi.
Üdv

(#22532) sasa311 válasza -v- (#22531) üzenetére


sasa311
veterán

http://luxusauto.lap.hu/

Google első találata....

Luxusaztó bérlés itthon pedig mindjárt jobb oldalt a második. Halomszám vannak benne autók roycetól kezdve 5ös BMW-n át egész az Aston Martinig. Valamit csak találsz.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22533) -v- válasza sasa311 (#22532) üzenetére


-v-
addikt

Hello.

Második = yesauto ? Ott én nem látok aston martint (meg más sportkocsit se :S)

(egyébként luxusauto.lap.hu-ra sikerült már eljutnom ;) de nem lettem tőle előrébb...)

(#22534) philoxenia válasza -v- (#22533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem jó?[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22535) sasa311 válasza -v- (#22533) üzenetére


sasa311
veterán

Én találtam benne ferrarit, 500as mercit és komoly sportautókat is. Nézd őket végig alaposan.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22536) lujó55 válasza lajafix (#22502) üzenetére


lujó55
őstag

"...ennek megértéséhez persze kell egy bizonyos szellemi szint, de ha nem megy az se gond!..."
Köszi, ez jól esett :R
Lehet, hogy tényleg öreg vagyok már, néha tényleg érzem, hogy nem úgy fog már a fejem, mint a fiataloké. Te normálisan elmagyaráztad a hozzászólásodban, hogy mi a megoldás az általam felvetett problémára és ezért hálás is vagyok. De a pimaszságod azért gáz. Én nem sértegettelek!
Ha a szellemi szintem gáz, akkor vonasd vissza a fizika doktorimat az ELTE-n.

Számolj már utána mekkora kevesebb erőforrást használ a busz (az nincs előírva, hogy csak max. utassal közlekedjen) és egy robogó (mert ugye a Simson se mehet buszsávon). Témát lezártam. Amúgy én általában bicajjal járok...

(#22537) lujó55 válasza bandus (#22518) üzenetére


lujó55
őstag

Na úgy látom, ebben a topikban sem lehet őszintén vitázni, mert kicsapja a biztosítékot.
"...te (illetve ha az 55 a korod vagy a születési éved, akkor ön) igen nagy mértékben sötét vagy a közlekedéshez, remélem sose kerülök veled még csak egy megyébe sem."
1.) Nyugodtan tegezhetsz, itt mindenki tegeződik, kor nem számít.
2.) Szerintem a sértegetés helyett jobb lett volna, ha hozzászólsz a témához, ahogyan a többiek is megtették és meg is értették velem, hogy mi a helyzet. Nem vagyok én olyan sötét, ha meg tudnak győzni, akkor beadom a derekam.
3.) Nem, nem járok Oroszlányban, nem kell félned. Amúgy még soha nem volt egyetlen balesetem, még koccanásom sem 1973 óta! Viszont már mentettem meg motoros életét: közvetlenül belőlem pumpálták át a 0 RH minuszos véremet.
4.) Nem vagyok sötét (szerintem) az atomfizikáról is beszélgethetünk, Schrödingerrel nagy haverok vagyunk :K

(#22538) lujó55 válasza Khelben (#22488) üzenetére


lujó55
őstag

Az adatok magukért beszélnek! Respect! :R
Köszi, hogy utánajártál a KRESZ ide vonatkozó bekezdésének. Meg vagyok győzve! :K
De régen nem volt ABS sem. Vagy rosszul tudom?

(#22539) neduddki válasza dabadab (#22520) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szeritnmen meg az alfaval 60nal jartam /91-93/ a pozsonal volt 50, amugy szeritnme 94/95 szeptember/oktober/novemberben/?/ volt meg egy ngyiobb ellegzetu kresz valtozas
ah vegre osszerakom a jogaszaimat majd megkerem oket hogy nezzuk meg

udv

neduddki

mod: az bisztos hogy sm tanulasnal meg 60vot:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22540) rien


rien
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a kimerítő választ! Megértettem.
Lenne még egy elméleti kérdésem: olyan sebességhatár átlépésnél ami 300eFt-ba kerül az csak pénzbírság? vagy a jogsi is ugrott?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#22541) Rick4 válasza Khelben (#22526) üzenetére


Rick4
félisten

Felénk a buszozás úgy néz ki, hogy 20 perc a 15 km (90% lakott területen kívül), kényelmes ülés, mindig van hely és rendes légkondi/fűtés van.

Melyik nyugateurópai nagyvárosban élsz? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22542) Winner_hun válasza Khelben (#22495) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen ráhagyás? Maximum a fix büntetés, ha lassabban mész akkor is büntethetnek, csak nem kiküldött csekk hanem helyszíni bírság 30k-ig.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22543) Winner_hun válasza Ivan15 (#22514) üzenetére


Winner_hun
félisten

Langyos víz az ablakra és belül se lesz párás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22544) twine válasza rien (#22540) üzenetére


twine
addikt

Azt hiszem a jogsi nem ugrik automatikusan......"sokat vezetsz gyorsan, sokat fizetsz alapon maradjon nállad!"

(#22545) Winner_hun válasza Khelben (#22516) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó is lenne ha a régebbi kocsikhoz is lehetne kapni, enyémbe szívesen tetetnék (úgyis szélvédő csere előtt állok)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22546) Winner_hun válasza twine (#22521) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van olyan lézerblokkoló ami hátulról is minden gond nélkül megvéd;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22547) MaciG válasza lujó55 (#22536) üzenetére


MaciG
addikt

Nincs előírva, de a buszok általában nem üresen közlekednek, főleg a reggeli/délutáni csúcsban nem, amikor dugók vannak és sokat számít a buszsáv. Vegyünk egy átlagos autót, ami mondjuk eszik ~5-7L-t (városi/elővárosi forgalom). Eközben pl. egy csuklós 7700-as volvo típusú autóbusz eszik 40-50L-t. (városi/elővárosi forgalom. Mondjuk most rákerestem kíváncsiságból, és a neten azt írják, hogy ezek a BKV "színeiben" többet esznek, de mivel buszsofőrként dolgozok a saját 2 szép szememmel látom az átlagfogyasztást a fedélzeti számítógépen...).

Ezzel szemben egy autóban 4-5fő utazhat, de általában ennyi nem szokott, az átlag olyan 2-re jön ki és ezt meg is lehet figyelni, viszont egy ilyen busz befogadó képessége 163fő és azért nem ritka h ezek tömve vannak, szóval ezek tudatában te is ki tudod számolni, hogy mégiscsak környezettudatosabb ez ,mint ha mindenki autókázna vagy éppen motorozna.

BANZAII

(#22548) rien válasza twine (#22544) üzenetére


rien
senior tag

Aha, értem :) Köszi!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#22549) Khelben válasza rien (#22540) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jogsi akkor ugrik, ha a helyszínen megállítanak vagy az autó tulajdonosa beköp, hogy te vezettél.

(#22550) Khelben válasza Winner_hun (#22542) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én még nem találkoztam olyannal, akit a mostani "ráhagyások" alatt megbüntettek volna. És te? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.