Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23051) Rick4 válasza Lauda (#23050) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, nem találom, de olvastam valahol..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23052) lujó55 válasza AMD Power (#23046) üzenetére


lujó55
őstag

Néha én is így érzem. :U

(#23053) lujó55 válasza Lauda (#23047) üzenetére


lujó55
őstag

Na ezt nem tudom. Én (magamtól) úgy értelmezem a szabályt, hogy aki közlekedésben vesz részt nem használhatja a mobilt. Márpedig a piros lámpánál várakozó is részt vesz a közlekedésben. Tudom, hogy hülyeség, de megmondta már más is, hogy ne ezzel foglalkozzunk, a szabályokat be kell tartani, még akkor is, ha hülyék alkották. :R

(#23054) Lauda válasza lujó55 (#23053) üzenetére


Lauda
félisten

A szabaly ugy irja, hogy

(2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat.

eszerint allo helyzetben nem tiltja semmi a hasznalatat.

De majd este megkerdem Tesomat, kresz-t oktat regota, eleg jol vagja a dolgokat. ;]

(#23055) Khelben válasza Lauda (#23054) üzenetére


Khelben
nagyúr

A "menet közben" azt jelenti, hogy részt veszel a forgalomban. A forgalmi okból történő megállás (dugó, piros lámpa) is "menet közben" van.

(#23056) dovitt válasza Khelben (#23055) üzenetére


dovitt
csendes tag

hülyeséget irsz, a menet közben nem a forgalomban részt vétel jelenti, hanem a haladást.
Bár, gondolom úgy is megmagyarázod

(#23057) Calogero válasza philoxenia (#23043) üzenetére


Calogero
addikt

Pedig valahogy szabályozni kéne.... V Rossi is végig járta a számárlétrát 125cc, 250cc, 500cc (MotoGP)

[ Szerkesztve ]

(#23058) Khelben válasza dovitt (#23056) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dehogy magyarázom, kérdezz meg egy rendőrt. Vagy próbáld ki, hogy piros lámpánál mobilozol, amikor látja egy rendőr :D

(#23059) VR6-Fan válasza Khelben (#23058) üzenetére


VR6-Fan
veterán

és a rendőrők mindentudó gépek? soha nem tévednek, mind az X ezer jogszabályt kívülről fúják és soha nem rossz indulatuak? :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#23060) dovitt válasza Khelben (#23058) üzenetére


dovitt
csendes tag

mit kérdezzek, ez a szabály. egyébként bármikor ebben a helyzetben kézbe veszem.
nézz utána.

(#23061) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#23059) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, volt már, hogy a pirosnál a bal1-ben mobiloztam, ők meg mellettünk kiszúrták. Rögtön villogó, félre is álltunk. Aztán mikor jött oda kérni a papírokat csak mutogattam a másik oldalra, hogy ott a kormány. Angol ismi itt volt a Nissan 300zx-szel. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23062) Khelben válasza dovitt (#23060) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem kell utánanéznem, mert tudom, hogy ilyenért büntetnek a rendőrök. Teljesen logikusan amúgy, mert sok birka a zöldet se veszi észre telefonálás közben.

(#23063) dovitt válasza Khelben (#23062) üzenetére


dovitt
csendes tag

na jó
kár vitatkozni. okostojás vagy, de gyenge. haddjukk :D

(#23064) philoxenia válasza Calogero (#23057) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...én is vehetek motort, nem szükséges vezetnem is..... /Nincs A-s jogsim...../
Magánterületen pedig még a KRESZ sem tiltja, volt olyan magyar motorversenyző, akinek nem volt jogsija....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23065) Lauda válasza Lauda (#23054) üzenetére


Lauda
félisten

Megkerdeztem, a piros lampanal is lehet kezben tartott mobiltelefont hasznalni, egeszen az elindulas pillanataig.

(#23066) Manitou válasza Lauda (#23065) üzenetére


Manitou
addikt

Én is így tudom, hogy ha áll a kocsi, akkor lehet telefonálni, ha haladsz vele, akkor nem.

(#23067) Zewa válasza Manitou (#23066) üzenetére


Zewa
senior tag

Pirosnál dumálsz és mikor zöldre vált a lámpa gyorsba elköszönsz és leteszed. Eméletben lehet hogy így van de gyakorlatban valahogy nem érzem életképesnek. :N

on: Innen üdvözlöm azt a köcsög zöld, krómgiccses raccsing stiftest aki olyan gyönyörű helyen tudott (záróvonal, kanyar, szürkület) ma előzni hogy 2-en kényszerültünk miatta kis túlzással satuzásra... :W
Apróságnak tűnik de valami hihetlen módón felidegesített és elég parás is volt... :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#23068) Lauda válasza Zewa (#23067) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is csodalom, hogy nem tartod eletkepesnek, hozza vagy szokva az itthoni felfogashoz, ahol a szabalyok azert vannak, hogy szivassak az embereket, legalabbis ez a szemlelet. 100-bol 99 ember nem fogja letenni a telefont, de ez nem a szabalyzas hibaja, a szabaly jo, csak a hozzaallas nem megfelelo.

[ Szerkesztve ]

(#23069) Khelben válasza Lauda (#23065) üzenetére


Khelben
nagyúr

És kitől kérdezted meg? :)

(#23070) dovitt válasza Khelben (#23069) üzenetére


dovitt
csendes tag

tökmindegy. Úgysem fogadod el.

(#23071) Manitou válasza Zewa (#23067) üzenetére


Manitou
addikt

Felénk sok visszaszámlálós lámpa van, olyan helyen ez nem gond, mert ha látod hogy kevés idő van hátra elköszönsz és leteszed, ennyi. Vagy pl vasuti átjáróban állsz a pirosnál, akkor is gond nélkül telefonálhatsz. Persze nem mesedélutánokra gondolok telefonálás címszó alatt ilyenkor, de egy rövid telefont el lehet intézni simán.

(#23072) Lauda válasza Khelben (#23069) üzenetére


Lauda
félisten

(#23073) neduddki válasza philoxenia (#23064) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tessek mondani hova lett az a rofogesem mejjben mar so evvel ezlott AdorjanZolirol irom esztet?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23074) AND1


AND1
őstag

Régóta vezetek, és régóta olvasom ezt a topicot, és az alábbi gondolatok ugranak be, és nem találok rá válaszokat:

- főút, (Dózsa, Hungária,stb.), ha nincs zöldhullám, akkor miért kell a piros lámpáig gyorsulni, mikor úgy is meg kell állni. (10ből 8 biztos)

- itthon senki nem próbál takarékoskodni az üzemanyaggal? Lámpánál indulásnál mintha elég sokan azt hiszik versenybe csöppentek volna. (és nem csak sportkocsik)

- ha sötétített, optikai tuningos polo-t, golf-ot, swift-et látok, próbálok mindig a legtávolabbi sávban haladni, mert kiszámíthatatlanok, index nuku és 100km/h alatt nem képesek menni. (sajnos ált. fiatalok vezetik). Tisztelet a kivételnek.

- egykezes, 12 óránál "laza vagyok" vállból kormányt fogók a legveszélyesebbek. Én már csak ezért is büntetnék.

Egy 26 éves, Splash tulaj, aki ha vezet , akkor barátnőjével szeretne A-ból B pontba, épségbe odaérni.

Egy régi PH-s.

(#23075) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tegnap láttam meg ezt a topikot és ezt a videót "muszájnak" találtam berakni.

:Y :Y :Y

(#23076) hossszú


hossszú
őstag

Halálos baleset Szolnok belvárosában
Képek a balesetről.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23077) Khelben válasza hossszú (#23076) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megint egy szabályosan 50-nel közlekedő motoros?...

(#23078) Lauda


Lauda
félisten

Na ezek is masodszor szulettek meg:

(#23079) hossszú válasza Khelben (#23077) üzenetére


hossszú
őstag

A hírek szerint valóban szabályosan közlekedett a motoros.

Elsődleges adatok alapján egy Opel személyautó haladt az Ady Endre úton a buszpályaudvar irányába, amikor is a kereszteződésbe érve hirtelen balra kanyarodott. Ekkor összeütközött a vele szembe, szabályosan közlekedő Suzukival.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23080) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

mai gyongyszemek: krw-650 volvo: petofi hid rakparti lehajto, kicsit surgos volt nekije, mert sikeresen teljesitette a rakpart fele a lehajtot a szembe savba A>B>C utvonalon:- (
szinten ma: nagykorut: pozso 406 zold kombi hat mintha nemi hanyossag lettvolna a feklampak tekinteteben, maskepp fogalmazva meg se mukkantak egyuik oldalon se a zizzok:- ( /rendszam sajna nincs/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23081) Khelben válasza hossszú (#23079) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esetleg az opelos látott egy motort jó messze, gondolta majd befér előtte, csak nem számolt vele, hogy 200-zal jön? Ez is elő szokott fordulni, nem is olyan ritkán.

(#23082) zoo8800 válasza Vasinger! (#23075) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha jól számoltam, 2x nem adtak elsőbbséget az Opelnek 2 perc alatt, nem rossz :)
(mert ugye ha valakit előznek, az nem kezdhet előzésbe)

rip and tear, until it is done

(#23083) Khelben válasza zoo8800 (#23082) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kivéve, ha a gyorshajtót nem észlelheti időben a gyorshajtás mértéke miatt...

(#23084) Lauda válasza Khelben (#23081) üzenetére


Lauda
félisten

Ha 200-al haladt volna varosban, az hogy lehetne szabalyos?

[ Szerkesztve ]

(#23085) deicide válasza AND1 (#23074) üzenetére


deicide
veterán

A 12 órás 1 kezessel mi a baj? Bizonyos helyzetekben sokkal jobb lehet, mint a kétkezes, mert hirtelen teljes kormányfordulatot két kézzel nem tudsz végrehajtani, ha csak fent fogod, akkor viszont könnyedén körbe tudod forgatni a másodperc törtrésze alatt tenyérrel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23086) lujó55 válasza AND1 (#23074) üzenetére


lujó55
őstag

Ja a kihúzatás, satufék nálam is beteszi a kaput. Ha kiteszem üresbe, hogy a lámpáig guruljak, szinte biztos, hogy automatikusan beelőznek a külső sávból, majd bevágnak elém belülre. Előfordult, hogy egy egész konvoj ezt csinálta, mert mentek az első után, mint a birkák. Eredménye: a belső sávban 16 kocsi, a külsőben meg 2, abból a legelső indexel jobbra. Megoldás: irányzelző, kihúzódás a külső sávba. Zöld kiegészítő jobbra, egy kocsival áris kevesebb. Ezt látva a vérprofik is elkezdenek szépen utánam beállni a külső sávba, hátha ott sikerük lesz. Részeredmény: belső sávban már csak 10 kocsi, a külsőben meg 7.
Indulás, a két pole pozíciós 50, a tükörben meg figyelem a szlalomversenyt. Isteni. Valahogy soha nem tudnak kibújni, mert az a 2 méter amit adok sosem elég. :N

(#23087) deicide válasza lujó55 (#23086) üzenetére


deicide
veterán

Azt én sem értem, hogy sokaknak miért konstans verseny eljutni A-ból B-be...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23088) Khelben válasza lujó55 (#23086) üzenetére


Khelben
nagyúr

Alapszabály, hogy ha el tudnak menni melletted jobbról, akkor ki is húzódhattál volna.

(#23089) deicide válasza Khelben (#23088) üzenetére


deicide
veterán

Kivéve pl, ha mondjuk a belső sávból kanyarodhatsz balra, a külsőből pedig egyenesen mehetsz tovább.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23090) lujó55 válasza Khelben (#23088) üzenetére


lujó55
őstag

Nem, nem. Itt nem a jobbra tartási kötelezettségről beszélek, sőt ha előznek, még el is veszem a gázt, mert nekem nem derogál. De a hidegfrász kerülget, amikor ide-oda cikáznak egy méterre mögötted, meg melletted a 18 éves agyonrozsdás odaégettflekkenfüstös mercivel, mikor még a légyre is haragszom, ha a kocsira száll.
Komolyan mondom, egyesek versenypályának nézik a városi utakat, holott épp elég a kátyukat megközölni.

(#23091) lujó55 válasza deicide (#23087) üzenetére


lujó55
őstag

Ja, meg úgy hallgatja a zenét, hogy az már nekem is fáj két kocsival hátrébb zárt szélvédő mögül. A mentőt hogyan hallja meg?

(#23092) Rick4 válasza lujó55 (#23086) üzenetére


Rick4
félisten

Ennél már csak az a jobb, amelyiknek tuti hasmenése van. Állunk a lámpánál, én kívül. Belül egy akármilyen másik kocsi, ő szintén nem érzi versenyzőnek magát. Bejön a majom hátra, mikor elindulunk, és nagyobb gázt nyomok, 2 méterrel előrébb leszek a mellettem jövőnél, akkor kijön mögénm. Szépen visszaeresztem magam mellé a másikat, erre bemegy mögé. aztán megint picit gyorsítok, erre megint mögöttem erőlködik. Így megy ez, míg kiérünk a városból, aztán padlógáz 100-ig, nyomul utánam, ha szerencséje van, nem jönnek szembe, és el tud menni. Rendszerint megelőznek, aztán eltűnnek előttem, de ilyenkor imádkozom, hogy a záróizma 10 méterrel a klotyó előtt adja fel a harcot.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23093) Zozzant válasza deicide (#23089) üzenetére


Zozzant
addikt

Persze lakott területen is... ott elmehet jobbról attól függetlenül, hogy a belsőben ki mit tehetett volna... mert nem muszály neki, de ezzel újabb flémet nem akarok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23094) AND1 válasza deicide (#23085) üzenetére


AND1
őstag

Saját véleményem szerint veszélyes. Durrdefektnél két kezes úgy vélem jobb. Ez csak engem irritál szerintem, ezért se akarok senkit sem megbántani. De "12órás egykezes vezetésnél" 90%-ban nem is egyenesen ülnek, nem elég, hogy a tartásnak/ülésnek sem jó, csomóan kevesebbet látnak így ki. Én mindig nevetek, ha ilyen sofőrt látok, nekem valahogy nem természetes, pedig én sem vagyok öreg.

Egy régi PH-s.

(#23095) lujó55 válasza Rick4 (#23092) üzenetére


lujó55
őstag

:DDD :DDD :DDD
Ismerős a szitu. Én is imádkozok ilyenkor, hogy csavarodjon fel egy fára, de másnak ne legyen baja. A gond ezzel az, hogy nem lehet donorként használni, mert már szétkábítózta a máját, a tüdeje füstös, az agya meg soha nem is fejlődött ki.

(#23096) lujó55 válasza AND1 (#23094) üzenetére


lujó55
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a helyes kormánytávolság (üléstámla beállítás) úgy fest, hogy a csuklóddal kell tudnod elérni a 12 órát a kormányon. Márpedig ez a kinyújtott karra vonatkozik. Ergo, nekem hosszú távon kikészülne a könyököm.
A legkényelmesebb a 6 óra, az is p.nisszel. :D Csak ne legyen síkos, mert akkor nem lehet kormányozni...

(#23097) AMD Power


AMD Power
titán

De jó esik az eső... mindenki 30-al fog menni ma.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23098) dragonfx válasza AMD Power (#23097) üzenetére


dragonfx
veterán

remélhetőleg nem :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23099) AMD Power válasza dragonfx (#23098) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig sajnos ez lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23100) FF23 válasza lujó55 (#23096) üzenetére


FF23
senior tag

"a helyes kormánytávolság (üléstámla beállítás) úgy fest, hogy a csuklóddal kell tudnod elérni a 12 órát a kormányon"

No ez új, még nem hallottam.
A helyes úgy néz ki, hogy körbe tudd fordítani a kormányt anélkül, hogy a válladdal, hátaddal utána kelljen hajolni. Tehát a lényeg a stabil üléspozíción van, mert vészhelyzetben így lehet a leggyorsabb és legnagyobb kormánymozdulatot tenni és közben nem dőlök el oldalra.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.