Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23501) Calogero


Calogero
addikt

Eddig úgy tudtam hogy a mikulás rénszarvasok által meghajtott szánnal közlekedik, nem pedig Opellel :DD

(#23502) Lauda


Lauda
félisten

X5:

Swift:

[link] :DDD

(#23503) runner 125 válasza Lauda (#23502) üzenetére


runner 125
nagyúr

..a papírverda" már csak ilyen. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23504) Lauda válasza runner 125 (#23503) üzenetére


Lauda
félisten

Eleg szomoru ez. :)

(#23505) #92415744 válasza #92415744 (#23496) üzenetére


#92415744
törölt tag

Na ja, bocsi mindenkitől, lehet, nem volt jó ötlet ezt lassan 2011-ben ide beírni. :F
Amúgy van rajta katalizátor. Teljesen le van tekerve a füst csavar, bár lehet, még így is kinyom rajta néha egy nagy fekete felhőt, csak nem látom.
Ez már szám szerint a 11. dízel vackom, magam szerelem mindegyiket, már beregisztráltam majdnem a létező össz. fórumra(Fiat, Opel, Ford, Peugeot, stb) csak azokat olvasom ott, hogy mennyit szívnak a mai(1996-tól kb) herkentyűkkel. És ezen akadok ki, hogy a magyar emberke egy fél életre szerződést köt egy bankkal, hogy fizetgesse a törlesztőket x időn keresztül, és akkor nem csak a bankkal köt szerződést, hanem az adott autógyárral is, mert mennek sorba tönkre az x százezer nagyságrendű alkatrészek. Már amelyiken pl. A Népítéletet szoktam nézegetni.
Csak tényleg bosszantó, hogy ha az embernek már nem egy olyan autó van a ... alatt, akkor már nincs helye az úton.
No lépek inkább, bocs mégegyszer az érintettektől. ;)

(#23506) #92415744 válasza Calogero (#23501) üzenetére


#92415744
törölt tag

Próbáltam azt is, csak az meg az ajándékokhoz nyomott egy két bogyót is néha. :))

(#23507) #92415744


#92415744
törölt tag

No már ki is néztem az új verdát magamnak. :DDD
ezt ni :)

(#23508) lujó55 válasza #92415744 (#23505) üzenetére


lujó55
őstag

Nem lehet a két dolgot egy lapon említeni.
A mai autógyártás nem arról szól, mint korábban. Ma nem az az elsődleges cél, hogy a nép igényeit kielégítsük, hanem az, hogy a kapitalista minél több profitot tegyen zsebre. Egyre kevesebb anyagot használnak, helyette mindenféle biztonságtechnikai dolog kerül beépítésre. Ezért van az, hogy ami korábban acél volt, az most műanyag, stb.
Az új kocsi vásárlás óriási cumi, de lelket nyugtató. Elviszed a kötelező szervízre, felnyitják motorháztetőt, computer diagnosztika 10 perc, 40k forint, vagy több, ha számlát is kérsz. Amíg régen a 100-as Skodában a gyujtáselosztót kézzel bütyköltük, ma már semmit nem tudsz megoldani, mert nyomtatott áramkört és chipet nem tudsz csinálni.
Tegnap engem is állandóan előzgetett Gyöngyösig egy Volvós. Nem értettem mi a baja. 120-ra beálltam, ő megelőzött majd visszaállt 115-re. Pf, de idegesítő volt. Ezt csinálta folyamatosan. :W

(#23509) Bubu79 válasza #92415744 (#23496) üzenetére


Bubu79
addikt

1,7d 170-et? Milyen lejtőn? Olyanon, mint a Grand Canyon lankái? ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#23510) philoxenia válasza #92415744 (#23496) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akinek penge verdája van, annak nem lesz ideje elolvasni a feliratot a századmásodpercek alatt, miközben elsuhan melletted..... ;]

lujó55: a kapitalizmusban sohasem volt cél a nép igényeinek kielégítése... ;)
Az utolsó ilyen céllal épített kocsikból fut még néhány Dacia és aránylag nem túl sok Lada. Trabant Wartburg és Moszkvics már igen ritkán látható.... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23511) sasa311 válasza lujó55 (#23508) üzenetére


sasa311
veterán

Jól tudom, hogy az új BMW 7-es sorozaton fel sem tudod nyit a motorháztetőt otthon?

Ha bármi van a kompjúter kiírja, hogy vidd a vasat szervízbe...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23512) mezis válasza #92415744 (#23505) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha előttem füstöl egy autó, akkor vagy megelőzöm, vagy lemaradok. (Ha mégis sokáig kell követnem, éjszaka felébredek, hogy kevés a levegőm.
Alkotmányunk szerint jogom van az egészséges életmódra. (Ma még... ;] )

mezis

(#23513) Bubu79 válasza sasa311 (#23511) üzenetére


Bubu79
addikt

Szerintem biztos hogy nem - ablakmosót még abba is kell tölteni...

Balra a trepni lemez melletti fekete kar a motortérnyitó, mint minden bimmeren. [link]

Bár az Audi ezt is megoldotta az A2-nél - az orrán lévő lemezkét felcsapva volt hozzáférhető az olajszint pálca és az ablakmosó folyadék töltőnyílása ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#23514) mezis válasza philoxenia (#23510) üzenetére


mezis
nagyúr

No és a Volkswagen bogár ? Az a nagytőkéseknek készült ?

mezis

(#23515) philoxenia válasza Calogero (#23501) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eltévesztette és szemben vette meg.... :U [link]
mezis:Ismételten szövegértési problémák.... ;]
A "nép javát és igényeit" a szocializmusban vették figyelembe, ott azonban olyanok voltak az igényeid, amilyenek a lehetőségek, mert csak így lehettél boldog...
A kapitalizmusban mindenütt a piac diktál. A piac azonban nem egyszintű, így a Bogárral egy időben is voltak komoly luxuskocsik, de azokból keveset lehetett eladni... a Ford -T modellben is az volt a lényeg, hogy sok embernek lehessen eladni, mert a kapitalizmusban a luxusmárkák előbb utóbb a "népautók" zsákmányai lesznek, a Porsche sem tudta végül megvenni a VW-t, hanem fordítva lett.... A régi luxusmárkák ma vagy beolvadtak a nagy konszernekbe, vagy megmaradva minimális hasznot termelnek csak globálisan mérve...
Szerinted miből lenne több pénzed? Ha van egy 1$ -os terméked, amit kettőért tudsz eladni, vagy ha van egy 100 000$-os, amit 200 000-ért?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23516) mezis válasza philoxenia (#23515) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt a VW bogarat egy Porsche nevű mérnök tervezte...

mezis

(#23517) philoxenia válasza mezis (#23516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont itt a lényeg, jót gyárts de olcsón, ehhez kell a zsenialitás... Találd el a jó kompromisszumot az igények és a lehetőségek között. De a cél akkor sem a népboldogítás, hanem a profit. Nézd meg az Apple termékeket.
Az itt panaszkodók jó részének jól jönnek a mai autók plusz szolgáltatásai, de visszasírják a régi kocsik vastag lemezeit. Persze csak itt is ki lett már tárgyalva párszor, hogy miért gyűrődnek a mai autók annyira, és miért lehet bennük megúszni a balesetet viszonylag kevés sérüléssel mégis... A számítógép tíz perc alatt mindent kiszámol/letesztel a kocsin, de a szerelőnek azt meg is kell vennie, tehát a 40k az nem 240k-ós órabér azért....
A mai autók sebesség/gyorsulás/fogyasztásértékei azért sokkal jobbak, mint akár húsz-harminc éve.... Ehhez sok olyan dolgot beépítenek a kocsikba, ami alapból nem lenne szükséges. Mégsem mindenki a Daciát veszi ma sem, pedig az olcsó, nyilván a kispórolt plusz és modernebb fejlesztések miatt. Azonban sokan veszik, mert nekik az a jó kompromisszum az ár és a szolgáltatások között. Nyilván nem az elektromos ablakemelés a lényeg, de a motorok is régebbi fejlesztésűek ott például, látszik a fogyasztásértékeken...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23518) Lauda válasza lujó55 (#23508) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez az is hozzatartozik, hogy azzal az elavult technologiaval sosem ernenek el ilyen teljesitmenyt adott hengerurtartalombol es fokepp nem hoznak ezeket a kornyezetvedelmi normakat. Amugy minden feltetelezesek ellenere a mai motorok igenis tartosak, nem hullanak szet par szazazer utan mint azt sokan josolgatjak.

(#23511) sasa311 En a royce rolls-rol olvastam olyat regebben, hogy ha ledoglik az ut szelen, akkor nem nyithatod fel a motorhaztetot, hanem hivni kell a szervizt es elviszik a kocsit. Egyebkent fizikailag biztos, hogy mindegyiket fel tudna nyitni a vezeto, nem zarhatjak le, mert egy esetleges tuz eseten megnehezitene az oltast pl.

[ Szerkesztve ]

(#23519) mezis válasza Lauda (#23518) üzenetére


mezis
nagyúr

Én nem régen láttam egy fényképet, ahol az angol királynő megy át a lerobbant Royce Rollsából a tartalák kocsiba. :K

mezis

(#23520) mezis válasza philoxenia (#23517) üzenetére


mezis
nagyúr

Igazad van ! A klasszikus kapitalizmusból (ahol a tulaj úgy gondolkodott, hogy majd az unokája is a céget fogja vezetni, áldozott valamennyit a dolgozói "jólétére" is) eljutottunk a haramia kapitalizmusba: most pár évig rabolok itt amennyit csak lehet aztán eladom, továbbállok, eltűnök a homályban aztán máshol másokból csavarok ki amennyit csak lehet. (Verespatak ? Vörösiszap ?)

mezis

(#23521) runner 125 válasza Lauda (#23504) üzenetére


runner 125
nagyúr

Occsó' húsnak híg a leve - kell még? ;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23522) philoxenia válasza mezis (#23520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvasgass egy kis történelmet, pont a kapitalizmus kezdeti időszakára vonatkozik amit írsz, a konszolidálódott formára pedig a hosszabb távon gondolkodás..... :U [link]

runner 125 főzz pörköltet lábszárból és bélszínből , melyiknek lesz sűrűbb a leve.... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23523) Lauda válasza Lauda (#23487) üzenetére


Lauda
félisten

Ez meg bele is halt: [link]

(#23524) runner 125 válasza philoxenia (#23522) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bevallom, h nem tudom, a konyha nagyon-nagyon nem az én területem.
Biztos ellent mond a mondásnak. :)
..de ettől továbbra sem lesz kedvencem egy swift. ;]

Lauda

Öv valszeg nem volt bekötve. :N

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23525) Arkar válasza zsid (#23473) üzenetére


Arkar
aktív tag

Egyetértek, de a náluk nem érdekes a KRESZ-, két éve voltam kint saját autóval Kolozsváron megkérdeztem merre menjek, a Magyar csaj fordított és ez volt a válasz: "végig egyenesen, lesznek olyan Stopok ahol meg kell álni, és lesznek olyanok ahol nem"

Nem tudtam ezt elsőre mire vélni, aztán rájöttem, a forgalommal haladva, a STOP táblánál annak volt elsőbbsége aki gyorsabb vagy nagyobb mint a te kocsid, a lámpánál meg mindenki megált, és hányszor dudáltak rám ,hogy 70-nel megyek csak a városban a külső sávban! :K

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#23526) plömplöm


plömplöm
őstag

így ebben a bő 7perces formában talán még nem volt: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#23527) runner 125 válasza plömplöm (#23526) üzenetére


runner 125
nagyúr

Meghökkentő képsorok, főleg a valóban megtörténtek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23528) Zozzant válasza plömplöm (#23526) üzenetére


Zozzant
addikt

Na ez ütött... úgy kb. minden elméleti oktatáson tananyag lehetne, tudom hogy ott se mindenkit hatna meg a kézből kirepükő csecsemő, de az egy nagyon kemény dolog... :(((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23529) lujó55 válasza plömplöm (#23526) üzenetére


lujó55
őstag

kemény és szomorú :(

(#23530) MaciG válasza plömplöm (#23526) üzenetére


MaciG
addikt

:( :( Valaki esetleg be tudná nekem linkelni azt a videót ami ebbe is bele van vágva 2:38-nál? Mert ha jól emlékszem az egy külön "kis film" és régen már linkelték ide ,de most nem találom.

BANZAII

(#23531) Avicularia


Avicularia
veterán

Győzikét bevitték a rendőrségre
Kíváncsi lennék,mikor fognak végre egy "celebet" rendesen elkaszálni ilyenek miatt.Miért érzik,hogy ezt megtehetik?Mire gondolt,az Andrássy úton nem fogják felismerni és elmenekülhet?

Másik észkombájn piásan vezet.Félbevágta a fa a Lamborghini elejét

[ Szerkesztve ]

(#23532) runner 125 válasza Avicularia (#23531) üzenetére


runner 125
nagyúr

"..és természetesen a kárukat is kifizeti."

Ez a legundorítóbb az egészben. Az összes celeb azt hiszi, h pénzzel mindent meg lehet oldani utólag.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23533) Lauda


Lauda
félisten

Reszeg f@sz kocsikazik: [link]

(#23534) Lauda


Lauda
félisten

[link] Nem is tudom mi lenne a megfelelo buntetes ilyenkor. :U

(#23535) AMD Power válasza Lauda (#23533) üzenetére


AMD Power
titán

Szegény szép Megane. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23536) lujó55 válasza AMD Power (#23535) üzenetére


lujó55
őstag

A megözvegyült család átmegy a gyerekhez és valakit megnyúvaszt azok közül...

(#23537) AMD Power válasza lujó55 (#23536) üzenetére


AMD Power
titán

Előfordulhat. :((( Már most milyen sok baleset van. Mi lesz ha leesik az első ónos eső vagy hó?! :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23538) Boxer001 válasza Lauda (#23534) üzenetére


Boxer001
veterán

Az, hogy ilyenkor a vétkes sofőrnek kéne megpusztulnia, de általában megússzák. :(((

(#23539) AMD Power válasza Boxer001 (#23538) üzenetére


AMD Power
titán

Hány ilyen volt már.. és sajnos lesz is még. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23540) lujó55 válasza Boxer001 (#23538) üzenetére


lujó55
őstag

18 éves takonygyerek az apja autójával...
Én, ciki vagy nem, legelőször alkoholt az egyetemen ittam, akkor is azért, mert aki nem ivott, annak az ingzsebébe öntötték a vörösbort. Azóta is emlékszem a Bursch nótákra, de absztinens maradtam. Néha bemegy egy sör egy héten egyszer, de fontosabb a jogsi. (Mondjuk én egy sörtől totál beállok, akár udvari bolond is lehetek).Felelőtlen, szánalmas. Minősíti az egész családját, de majd felmentik, vagy kap két évet felfüggesztve. :((

(#23541) dragonfx válasza AMD Power (#23537) üzenetére


dragonfx
veterán

lerakoma kocsi az lesz. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23542) Lauda válasza Boxer001 (#23538) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos ilyenkor legtobbszor a vetlen serul/hal meg. :(

lujó55 Nem az ivas a gond, csak ne uljon vezetokent autoba. Azt is szoktak mondani, hogy ittasan mar nem tud felelosen donteni, hogy beuljon-e vagy sem, na erre en is azt mondom, hogy akkor ne igyon.

[ Szerkesztve ]

(#23543) AMD Power válasza dragonfx (#23541) üzenetére


AMD Power
titán

Persze.. kb úgy fogod mint én. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23544) lujó55 válasza Lauda (#23542) üzenetére


lujó55
őstag

Erről beszélek! :K Én tudom magamról, hogy egyáltalán nem bírom az alkoholt, mert nem iszok rendszeresen. Ha bevágunk egy sört öcsémmel, nagyritkán, mikor találkozunk, azt sem tudom, hogy melyik a WC ajtó, koncentrálnom kell, nehogy a spájzba menjek pisilni. :U Na ezért nem hőbörgök, hogy "na, majd én vezetek" mert alig látok, pedig nagyon alacsony a véralkohol szintem. Ismertem Miskolcon olyan mókamestert a szomszéd utcából, hogy Húsvétkor átjött locsolkodni motorral és úgy be volt nyomva, hogy a két lábát húzta a motor mellett, mert nem bírta feltenni, de nem esett el vele. Ha tolta volna, árokban ébredt volna ;]

(#23545) philoxenia válasza lujó55 (#23536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a megjegyzés viccnek rossz, arra meg nem is merek gondolni, hogy komolyan gondolod..... Ilyesmit ezen a Fórumon inkább ne!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23546) jerry311


jerry311
nagyúr

Az miért jó valakinek, hogy nem ad elsőbbséget?
Főleg úgy, hogy csak engem kellett volna megvárnia, senki mást. Ehelyett kockára kellett fékezni a téli gumit, mert ő kurvára siet. :((
Ha ennyire siet, lehet oda sem fog érni... :U

(#23547) lujó55 válasza philoxenia (#23545) üzenetére


lujó55
őstag

Elnézést, többet nem írok "ilyet" :R
Csak felment a vérnyomásom, hirtelen reagálás... :U :B

[ Szerkesztve ]

(#23548) dragonfx válasza AMD Power (#23543) üzenetére


dragonfx
veterán

mér te nem teszed le csak mondod, írod, és képes avgy dugozni+jóval drágább anyagiak, idővesztesség?? :U
az egy dolog anyagiak oltáron kapsz kényelmet, de ha már időbe se vagy nyerességes ha volán mögött ülsz akkor minek.én így vélem.
én biztos csak oda megyek ahova kell avgyis annyit mint eddig. :C :Y .onosba sehova. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23549) Calogero


Calogero
addikt

Drogos sofőr gázolt: [link]

Remélem jó pár évre becsukják....

[ Szerkesztve ]

(#23550) lujó55 válasza Calogero (#23549) üzenetére


lujó55
őstag

Nem, nem véleményezem, mert ha őszintén leírom amit gondolok, akkor ki leszek zárva a fórumból. A cenzúra erősebb, mint én.
Van, ahol ki lehet mondani, itt nem... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.