Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23851) zoo8800 válasza Avicularia (#23850) üzenetére


zoo8800
veterán

BP belterület, de 70-nel lehet menni.
Jobb elöl talán az öv sem segített volna, nem sok maradt a kocsiból....

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#23852) Avicularia válasza zoo8800 (#23851) üzenetére


Avicularia
veterán

Mondjuk hetvenhez képest is eléggé leamortizálódott.Ilyen megsemmisülést országúti frontális karamboloknál látni.

(#23853) zoo8800 válasza Avicularia (#23852) üzenetére


zoo8800
veterán

Teherkocsival ütközött...

rip and tear, until it is done

(#23854) Avicularia válasza zoo8800 (#23853) üzenetére


Avicularia
veterán

Igazad van.Első ránézésre azt hittem egy 3.5 tonnás kisteherrel ütközött,ami üresen azért nem olyan nagy tömegű.

(#23855) zoo8800 válasza Avicularia (#23854) üzenetére


zoo8800
veterán

A platós maxi Ducato önsúlya is 2 tonna, kb. 2x annyi, mint a 206-osnak. Mindegy egyébként. :)

-------
Van info arról, mit kerestek a szembe sávban?

rip and tear, until it is done

(#23856) Khelben válasza Avicularia (#23849) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem értem,ha volt biztosítása mi alapján kell élete végéig fizetnie?
Ha meg nem,akkor mit akar perelni?

Olvasd el a kötelező biztosítási szerződést, amit te is aláírtál. Meg fogsz lepődni :) Ha Maybach-et törsz, te is fizetni fogod, hiába van köteleződ.

(#23857) Lauda válasza Rick4 (#23848) üzenetére


Lauda
félisten

Ranezesre a kormany nem mozdult a vezeto fele, szoval bekapcsolt ov eseten hogy utkozhet a mellkasa es a feje a kormanyba?

A tobbi feltetelezes, semmit sem tudunk sem a sebessegrol, sem az elmozdulasrol.

[ Szerkesztve ]

(#23858) Avicularia válasza Khelben (#23856) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez az infód is olyan pontos mint amikor azt írtad,hogy a svédeknél 100 a megengedett sebesség autópályán? :U
A kgfb törvényben ez áll:

Kártérítési összeghatárok helytállási kötelezettség és visszkereset esetén

A biztosító helytállási kötelezettsége egy biztosítási esemény vonatkozásában – károsultak
számától függetlenül – személyi sérüléses károk esetében 1600 millió Ft, a dologi károkért
való helytállás mértéke 500 millió Ft.

Tehát ha összetörök egy maybach-ot,simán fizet helyettem a biztosító.

(#23859) MPowerPH válasza Avicularia (#23849) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt nem értem. Ha volt biztosítása, miért kell fizetnie? Tegyük fel, én is fizetem a kis biztosításomat, de elkapálok egy Veyron -t a közértes előtt, amiben 100 milliós kár keletkezik. Akkor abban kell önrészt vállalnom a magas összeg miatt?

Don't Tread On Me

(#23860) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Szánalom ami az utakon megy,de komolyan.
Vasárnap este vittem haza a barátnőmet,négykor indultunk akkor kezdet el szakadni a hó,de még 2-3 fok volt kint,bőven lehetett menni 60-70el nem csúszót mindenki 30-40.Jövök vissza már 0 fokot mutatott a kocsi éreztem is,hogy jobban csúszik,ráálltam az 50-60 főleg,hogy olyan sűrű volt a hó esés,hogy nem érte meg refivel menni,kevesebb láttál.Erre utol ér egy tag ő refivel jött nem veszi le....után kiraktam az elakadásjelzőt nem veszi le,felrakom a hátsó ködöt nem veszi le,egyenes szakaszon index ki félre húzódok(akkor éreztem h abs üti vissza a félpedált pedig 55-35re fékeztem vissza szépen lassan)aztán nem mert megelőzni.Ezek után lakot terület 45-50el megyek,utolér egy ilyen(vagy ehhez hasonló)[link] nyom le,olyan közel volt h nem láttam az első lámpáit a visszapillantó tükörben,kiérünk lakot területen kívülre felmegyek 60-65re első kanyarban nekiáll kielőzni,ahogy sorolna vissza éppen,hogy nem állt keresztbe a srác közvetlenül előttem....
Szóval büdös balkáni emberek powa :W

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#23861) mezis válasza kételkedem (#23838) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez nem fejre, hanem a hátsó felével állt bele a természetbe. Látszik a kormány.

mezis

(#23862) Khelben válasza Avicularia (#23858) üzenetére


Khelben
nagyúr

Keress rá google-ben, nem egy ügy volt már belőle.
Amikor én kinn voltam, 100 volt, de lehet, hogy rosszul emlékszem, rég volt.

(#23863) MPowerPH válasza IreN!CuS (#23860) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugyan erről beszéltem én is. :R

Balkán powaa..

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23864) Avicularia válasza Khelben (#23862) üzenetére


Avicularia
veterán

Elhiszem,hogy van ügy belőle,hiszen perelni mindenért lehet sajnos,mint pld. a zsidók leszármazottai beperelik a mávot 1 milliárd dollárra.
De attól még nem jogos,a törvényben feketén-fehéren ott áll,hogy dologi javakban 500 millióig helyt áll a biztosító.

(#23865) FF23 válasza IreN!CuS (#23860) üzenetére


FF23
senior tag

félre húzódok(akkor éreztem h abs üti vissza a félpedált pedig 55-35re fékeztem vissza szépen lassan)

Mióta vezetsz? Mert ilyeneket este azon körülmények között a saját érdekedben ne nagyon csinálj (szerintem) Megcsúszhatsz és keresztbe állsz pont a barom előtt.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#23866) IreN!CuS válasza FF23 (#23865) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Életemben először csináltam ilyet,hogy félre húzódok.A probléma az volt,hogy mivel refivel jött mögöttem semmit,de semmit sem láttam elfordítottam a belső tükröt nem sokat segített.Így választhattam,hogy azért borulok mert nem látok vagy mert félre állok és megcsúszok.(Fékezést értelemszerűen ne úgy értsd,hogy satu hanem tényleg éppen,hogy hozzáértem.)
Mióta ~2éve kezdtem,olyan 15ezer km.(de szerintem nem annyira fontos)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#23867) FF23 válasza IreN!CuS (#23866) üzenetére


FF23
senior tag

Értem. Én sem tudom mire jó ez a sport, hogy seggemben utazik például hajnalban a tök üres 51-esen kilőmétereken keresztül.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#23868) dragonfx válasza MPowerPH (#23841) üzenetére


dragonfx
veterán

kényelmetlen tény pláne nyáron.odafigyelést igényle pesten jobb bekötni.lehet övvel is meghaltak volna.nagyon szétment a verda.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23869) MPowerPH válasza dragonfx (#23868) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem meg pont öv nélkül kényelmetlen. Öv jó, mert az ülésbe nyom. De lehet csak azért, mert így szoktam meg.

Don't Tread On Me

(#23870) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bevált a traffipax-lottó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23871) Lauda válasza Winner_hun (#23870) üzenetére


Lauda
félisten

Ez komoly. :D Amugy meg szomoru, hogy jutalom elleneben (annak remenyeben) betartjak, egyebkent meg nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#23872) vazoka


vazoka
csendes tag

Nekem attól szorul ökölbe a talpam, amikor lakott területen belül 130-al repesztenek át a jobbkezes kereszteződésben. Szlovák rendszámú 20 millás mercivel, meg BMW-vel.

(#23873) Avicularia válasza Winner_hun (#23870) üzenetére


Avicularia
veterán

Stockholm.. Azt nem ismerem,de malmöben ha nem mész 60-al,akkor minden lámpánál pirosba botlasz.Régóta figyelem,és szinte biztos ,hogy direkt van így megcsinálva,hogy akasszák a forgalmat.Sok helyen viszont érzékelők vannak és ha nincs forgalom,akkor automatikusan zöldet kapsz mire odaérsz.

(#23874) dokar válasza Lauda (#23871) üzenetére


dokar
addikt

ja, meg még az is szomorú, hogy egy-két helyen direkt el vannak állítva, hogy többet mutassanak. pl az egyik 39 helyett 51-et mutatott 40-es korlátozásnál. aztán a legtöbb emberban az marad meg, hogy csal a km óra, de nem fölfelé, hanem lefelé. szóval ha már kiraknak egy ilyet, akkor ne fixen 8-10 km/h-val mutasson többet.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#23875) dragonfx válasza Winner_hun (#23870) üzenetére


dragonfx
veterán

ilyet akarok.nehéz lesz tartani de megéri.1x befutsz akkor buli van. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23876) Winner_hun válasza dragonfx (#23875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utána meg elgyorshajtod, mi?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23877) dragonfx válasza Winner_hun (#23876) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C

bingo eskü menj lottoizni holnap.ezt akartam írni.mondom odaírjam áhh nem kell a flame. :DDD ..vagy turbositásra elemgy.de akkro hogytartod be a 30at 0.kba? :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23878) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Holnapra(mára) jó kis havat mondanak, ónos esővel. Majd meglátjuk, mi lesz ebből, de azért óvatosan az utakon! :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23879) lujó55 válasza Winner_hun (#23870) üzenetére


lujó55
őstag

Itthon nem biztos, hogy működne. Lenne akkora dugó a környéken, hogy csak na!
A sok üres járatban lévő taxis ott körözgetne, hogy a nyerési esélyek nőjenek. :DDD

(#23880) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ma ismét bebizonyosodott, hogy mennyi ökör van az utakon. Még szerencse, hogy ilyenkor mindig úgy állok meg a lámpáknál hogy hagyok magam előtt 4-5 méter 'menekülő utat'.. ma 2x is szükségem volt rá.. barom Tiguan-os telefonál a másik kezével meg rántgatja a kormányt és látom a visszapillantóba hogy nem fog tudni megállni! A másik egy Civic-es fasz volt, az csak szimplán kifordított kormánnyal satufékkel csúszott felém. Legszívesebben kiszedtem volna az autóból őket, de késésben voltam.. nem is tudom hogy reagálnék ha valaki belémjönne. Remélem nem mostanában tudom meg..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23881) dízelracer


dízelracer
senior tag

Bács megyében akinek nem muszáj ma kocsiba ülni az maradjon a seggén. Tükör jég minden!! Én az előbb értem haza, ez nagyon durva! Centis jégréteg van a villany vezetékeken a szél is fúj. Nem bírja már soká, lesznek olyan áramszünetek, hogy ihaj... :( Rendesen korizni lehetne a járdákon. :DDD

Az ország többi részén mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#23882) Winner_hun válasza dízelracer (#23881) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23883) proof88


proof88
addikt

Egy mai origós cikkben ilyet olvastam, hogy a KRESZ tiltja azt, hogy csak 2 téli gumi lehet az autón... próbáltam keresgélni de nem nagyon találtam ilyet ... én továbbra is úgy tudom, hogy a KRESZ semmilyen rendelkezést nem ad a téli gumiról. Azt csak tanácsolni szokták, hogy jobb mind a 4 kerékre téli gumi, mint a hajtott tengelyre. Azért is ötlött belém, mert barátnőméknél csak 2 téli gumi van a Micrára.

(#23884) Lauda válasza proof88 (#23883) üzenetére


Lauda
félisten

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet
a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

(5) Gépjárművön, mezőgazdasági vontatón, lassú járművön és pótkocsin az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos.
(6) A személygépkocsin a gumiabroncsoknak valamennyi tengelyen azonos szerkezetűeknek (egységesen vagy diagonál, vagy radiál) kell lenniük. Textilöves és acélöves radiál abroncsok vegyes használata esetén - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye a hajtott - az első tengely kerekeire kell szerelni a textilöves radiál abroncsokat.
(7) A személygépkocsi kivételével a többi gépjármű, a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű és a pótkocsi kerekeire tengelyként eltérő szerkezetű gumiabroncsok is szerelhetők. Ebben az esetben - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye hajtott - a radiál gumiabroncsokat kell a hátsó tengelyre (tengelyekre) szerelni.

Ezek utan el tudod donteni, mi igaz abbol a cikkbol. :)

(#23885) Khelben válasza proof88 (#23883) üzenetére


Khelben
nagyúr

jobb mind a 4 kerékre téli gumi, mint a hajtott tengelyre

Nem a hajtott tengelyre kell tenni, hanem hátra.

(#23886) jerry311


jerry311
nagyúr

Ezzzz....
:DDD :W
Nem is tudok mit írni.

(#23887) Lauda válasza Khelben (#23885) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van bizony. :K

jerry311 :DDD :C

(#23888) proof88 válasza Khelben (#23885) üzenetére


proof88
addikt

Hogy inkább alulkormányzott legyen, mint túlkormányzott?
Egyébként ma kerültek fel a téli gumik és most már 4 van. :C
De az új gumik előre kerültek fel. Most akkor hátra kéne felrakni az újakat?

(#23889) dabadab válasza proof88 (#23888) üzenetére


dabadab
titán

"Hogy inkább alulkormányzott legyen, mint túlkormányzott?"

Pontosan. A tulkormanyzottsag alapvetoen nem valo kozutra.

DRM is theft

(#23890) dragonfx válasza jerry311 (#23886) üzenetére


dragonfx
veterán

hogy lehet valaki ilyen b***m.nem érdemli meg ezt a 10+ millás verdát.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23891) proof88 válasza dabadab (#23889) üzenetére


proof88
addikt

Mondjuk tény, hogy ha elkezd keresztbe állni vagy netalán forogni a kocsi, az kemény.
Egyébként ha óvatosan kanyarodok és nem csinálok semmilyen gyorsítást vagy fékezést kanyar közben, de valamiért mégis azt érzem, hogy kezdi tolni az orrát az íven kívülre a kocsi, akkor mit ajánlotok jobban? Mert van az, hogy kicsit a középállás felé korrigálok a kormánnyal, hogy visszanyerje a tapadást az első kerekek, meg van az is, hogy kicsit jobban megnyomom a gázt, mert akkor csak kihúzzák a kocsit az ív irányában.
Az enyhe gázelvétel miért nem játszik? Akkor több tehénkedés lenne az első kerekeken, ami jobb tapadásra bírnák őket ... vagy akkor a hátsó kerekek lennének veszélyben?

(#23892) runner 125


runner 125
nagyúr

lyen erős egy KRESZtábla? :Y

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23893) tomcsi23 válasza runner 125 (#23892) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha a bömbi simán kitolatja, akkor ez valami extra változat lehetett. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23894) runner 125 válasza tomcsi23 (#23893) üzenetére


runner 125
nagyúr

..most néztem meg, ebben akkor minimum vasbeton öntés volt. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23895) Lauda válasza proof88 (#23891) üzenetére


Lauda
félisten

Vedd el kicsit a gazt es szepen vissza fog terni a kijelolt ivre. :)

runner 125 A bmw-s videot nezzed. :))

[ Szerkesztve ]

(#23896) _seth_


_seth_
veterán

Debrecen, Böszörményi út:

Metálkék román vw polo sedan:

1. 2 sávos út, én a belsőben mellettem a román, előtte útépítés, kiteszi az indexet és húzza is a kormányt, dudálok, hogy itt vagyok, hátul ülők néznek bambán. Fékezek bejön elém majd index ki megint....
2. Kb 300 (nem vicc!) méterrel később ő ugye kint a külsőben, előtte villog egy megbízható H astra és éppen csak gurul mire a barátocskám ismét index és annak ellenére, hogy nyomom a dudát ugyanúgy bevág elém, persze csak azért elém mert fékezek,h ogy beférjen elém.
3. Előttem áll a lámpánál pirosat kapunk (böszörményi-füredi kereszteződés), mi az egyenesen haladó sávban vagyunk mellettünk a kanyarodó balra. Balra zöldet kapnak mire ez a "profi" kiteszi az indexet amit meg kell hagyni tud használni "irányváltoztatás előtt/sáv elhagyásakor használni kell" na nála ez egy jelzés, ha ő kitette akkor valamelyik bekövetkezik. És le is kanyarodott úgy balra, hogy közben a balra kanyarodó sávból is kanyarodtak de nem zavarta....

Másik nagy haverja lehetett az az x5-ös bmw-s aki a debreceni fórumban pontosan 3x tolatott neki a falnak mert csak nem fért ki... és hát a kormányt nem tudta teljesen eltekerni de miután 1x puffant, kinéz nem lát semmit kicsit előre majd nagyobb gázzal hátra... tuti megoldás, majd előre nagy gázzal éppen megmaradt az előtte álló, majd hátra finoman majd amikor elérte a falat nyomta a gázt hátha kiüti a falat 4 szinttel az utca fölött.... utána ki tudott kanyarodni, ja szabálytalanul állt és rossz helyen, előtte szabályosan álltak, mellette szabálytalanul szintén egy tuareg.... ez csak így hirtelen ma.

Ja még egy: van a mercedesekben Tank Mód legalábbis egben láttam: kb 2 b30-as téglányi rés volt letakarítva a szélvédőn a többi jég és így jött velem szembe de... itt jön a poén: refi és ködlámpa is fel volt ám kapcsolva még hátul is égett a ködlámpa... arra nem gondolt, hogy lehet nem azért van sötét mert gyenge a fényszórója hanem mert csak 1 rést takarított le?

Társa lehetne: előző szériás honda civic ami már az ufoautó külsővel rendelkezik. Főúton egy rongyal törölgette a szélvédőt belül. Persze lehet, hogy nem működött a belsőtér ventije....

Na de ez ennyi, aki csak úton van írhatna ilyet reggeltől estig szóval nincs ebben semmi érdekes :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#23897) proof88 válasza _seth_ (#23896) üzenetére


proof88
addikt

van a mercedesekben Tank Mód legalábbis egben láttam :)) :D

amúgy belülről azért is ajánlatos törölni a szélvédőt valami tisztító szerrel, mert ha kicsit koszos, könnyebben párásodik be ...

(#23898) _seth_ válasza proof88 (#23897) üzenetére


_seth_
veterán

Na jó de ha akár hideg akár meleg levegőt de erősen fújatod rá akkor nem párás. Nekem legalábbis.
+ én is vettem párásodás gátló cuccot de nem ér semmit... befújtam, aznap nem párásodott másnap meg olyan koszos lett a szélvédő alig bírtam letakarítani róla azt a lötyit és még mindig nem sikerült teljesen...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#23899) proof88 válasza _seth_ (#23898) üzenetére


proof88
addikt

jó hát én meg mondjuk nem is értek hozzá :D csak olvastam :)

(#23900) runner 125 válasza Lauda (#23895) üzenetére


runner 125
nagyúr

Melyik videóra gondolsz? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.