Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) jerry311 válasza dokar (#16650) üzenetére


jerry311
nagyúr

"Számkijelzés nélkül": ez csak annyit jelent, hogy alapesetben nem küldi ki a számod a hívott készülékre. Ez a beállítás a telefonközpontban érvényesül. Attól, hogy nálad "számkijelzés nélkül" volt beállítva, a szolgáltató ezt simán felülbírálta és szépen kiküldte a számod a diszpécser(ek)nek, akik éppen szolgálatban voltak.
Az ilyen tiltások csak mezei előfizetők felé működnek. :)

(#16652) Louro


Louro
őstag

Ha esik az eső, engem be nem lehet ültetni egy kocsiba se. Nem tudom mi van a magyar mentalitással akkor, de ha leesik pár szem eső, dugó dugó hátán lesz és forgalmi káosz uralkodik el.

Okára még nem jöttem rá, de wááá tragédia

Mess with the best / Die like the rest

(#16653) deicide válasza Louro (#16652) üzenetére


deicide
veterán

Mert olyanok is autóba ülnek, akik napos időben nem szoktak és ezzel nem csak hogy többen lesznek az utakon, de több lesz a kevésbé gyakorlott vezető is...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16654) P4czy válasza deicide (#16653) üzenetére


P4czy
csendes tag

Sajnos én ezt pont fordítva tapasztaltam eddig. (Igaz vidéken) Szar időben tök nyugodtan lehet vezetni, az időjárásra kell csak figyelni, napos időben meg ellepik az utakat az olyan sofőrök akiknek se érzékük, se tapasztalatuk nincs.

(#16655) hoffman_ válasza P4czy (#16654) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó neked... De hőn szeretett nagyvárosunkban, 4-es családokkal számolva is több 100.000 autó van. Ebből vajh hányan rutinosak? Egy kis eső nem vészes, pláne, ha van gumi az autó alatt, de az emberek 80%-a maga alá csinál tőle. Ez sajnos tény.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16656) jerry311 válasza hoffman_ (#16655) üzenetére


jerry311
nagyúr

És ebből mennyi autón van "tesco gazdaságos" gumi? És mennyin olyan, amivel vizes úton is rendesen lehet közlekedni?

(#16657) dokar válasza jerry311 (#16656) üzenetére


dokar
addikt

azért a jó száraz meleg időben a télről még itt maradt útszóró apró kavics és zúzalék is tud ám izgalmakat okozni a kanyarban ha elkapja az ember. főleg sávok között és út szélén vannak ezek úgy összetömörülve.

extra - SEXRay

(#16658) jerry311 válasza dokar (#16657) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát igen, az is "vicces" tud lenni.

(#16659) proof88 válasza dokar (#16650) üzenetére


proof88
addikt

kiskorodban az még 07 lehetett :)

(#16660) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na ez a motoros se egykerekezik többet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16661) Integra válasza Winner_hun (#16660) üzenetére


Integra
titán

idióta, megszívatta a családját, meg megszívatja a motoros társadalmat is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16662) Integra


Integra
titán

driving challenge
lehet próbálkozni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16663) dokar válasza Integra (#16662) üzenetére


dokar
addikt

a nyulat észre vettem, de ezt leszámítva totál bukta az egész.
egyébként én sem tudok koncentrálni vezetés közben még ha kihangosítóval beszélek is. ilyenkor természetesen a figyelmem a vezetést részesíti előnyben és csak akkor tudok a beszélgetésre figyelni, ha éppen nincs semmi olyan a forgalomban, ami a közlekedésemet befolyásolhatja.

extra - SEXRay

(#16664) biker válasza dokar (#16663) üzenetére


biker
nagyúr

elég baromság, mert vezetés közben ritkán kell ilyen "összetett" számolást végezni, hogy melyik sárga, melyik piros és hány pontot ér.
ez a teszt nem azzal ér fel, hogy mi van, ha vezetés közben telefonálsz, hanem azzal, mi van, ha vezetés közben telefonálsz, sms-t írsz és dvd-t nézel egyszerre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16665) dokar válasza biker (#16664) üzenetére


dokar
addikt

a vezetés már önmagában is egy összetett feladat, de kikapcsolt hanggal meg tudtam számolni a különböző színű pólós embereket.

extra - SEXRay

(#16666) Integra válasza dokar (#16663) üzenetére


Integra
titán

én csak harmadikra tudtam megcsinálni.
az elsőnél eleve buktam, mert nem is figyeltem igazán, csak azt figyeltem, hogy milyen lesz a feladat gyakorlatban.
másodiknál meg csak a gyalogosokra figyeltem, össze is számoltam helyesen, de 7 kérdést meg se hallottam a közepétől kb:DDD
harmadikra már ment, de izzadós volt akkor is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16667) Leeza válasza Integra (#16666) üzenetére


Leeza
tag

Hiába, a férfiak nem tudnak egyszerre többfelé figyelni, ez bizonyított tény... :D

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#16668) fekeandras válasza Leeza (#16667) üzenetére


fekeandras
őstag

Én néha még egyfelé sem... :B :DDD

(#16669) biker válasza dokar (#16665) üzenetére


biker
nagyúr

igen, de a vezetés természetétől annyira eltérő dologra kell figyelni, hogy...

p, én elsőre 28 pontot számoltam 27 helyett, ami jónak mondható, de én mondjuk vezetés közben elolvasom és megjegyzem a reklámpokat, plakátokat. sokan ezt sem.

DE

szokatlan az, hogy a gyalogosok osztályzását és számolását kell végezni, miközben egy dolog lényeges, jön vagy sem, és hol van. normális esetben éppen az a hiba, hogy ha valaki nem azt nézi, hogy honnan hány gyalogos jön, hanem a ruháját kezdi stírölni.

ez olyan, mintha egy szakácsot arra kérnél, hogy hagymaszeletelés közben számoljon 100-tól 3-asával vissza, miközben emelje fel a lábát minden alkalommal, mikor kérdezel tőle valamit
szerinted hány ujjal fejezné be? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16670) fekeandras válasza biker (#16669) üzenetére


fekeandras
őstag

Minimum 15.A két lábán 5 - 5 lábujj, + amelyik kezében a kés van még + 5 ujj. De a többi necces lenne ... :DDD

(#16671) P4czy válasza Integra (#16662) üzenetére


P4czy
csendes tag

25 és jópár kérdést elhibáztam. Mondjuk mindig kb 2 mp-s késéssel ütöttem a space-t. Autóban kihangosító van, de azon is megszoktam, h ha vezetek akkor közben a telefonálás max a tudatalattiból megy, szép lassan megfontolt válaszokkal :D

(#16672) hoffman_ válasza jerry311 (#16656) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez jogos... De akkor sem indokolja a 30-as tempót és folyamatos féklámpát.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16673) philoxenia válasza Leeza (#16667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehogynem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16674) whitezo88 válasza Integra (#16662) üzenetére


whitezo88
nagyúr

8at csesztem el és 2 pontot hibáztam + a jetit se vettem észre :DDD

(#16675) Leeza válasza philoxenia (#16673) üzenetére


Leeza
tag

Na jó, extrém esetekben talán... :D

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#16676) jerry311 válasza hoffman_ (#16672) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyáltalán nem jogos. A tesco gazdaságos legolcsóbb meg a egy jó gumi közt sok méter féktáv különbség van. Kanyarban is másképp viselkedik, meg vizes aszfalton is.
6990 HUF-volt a legolcsóbb gumi. 9990 HUF-ért megkaptam a tavaly ADAC teszt legjobbját. Nekem megér 1.5 tank benzint a rövidebb fékút és a jobb tapadás, stabilitás.
Tényleg ilyen hülyék az emberek vagy csak ennyire olcsójánosok? Jóval drágább egy karosszérialakatost fizetni az 5-10 méterrel hosszabb féktáv miatt... :U

(#16677) aphra2 válasza jerry311 (#16676) üzenetére


aphra2
aktív tag

A legtöbb ember nem hülye, és nem is olcsójános, csak nincs elég jövedelme, ("Magyarország én így szeretlek" :( ).
Ezért tudják rájuk sózni az olcsó szart, ill kényszerülnek megvenni, de ez az élet más területeire is igaz (pl: élelmiszerek).

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16678) fekeandras válasza aphra2 (#16677) üzenetére


fekeandras
őstag

bizony... :K

(#16679) jerry311 válasza aphra2 (#16677) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akinek autója van, annak elég jövedelme is van, a fenntartási költségekbe ezt is bele tudná venni, ha akarná. Akinek nincs megfelelő jövedelme, az nem autózik, hanem BKV-val közlekedik, esetleg még ott is bliccel.

Ugyanez a véleményem a headset vagy kihangosító nélküli telefonálásról. Autóra van pénz, meg telefonra (sőt olyan fontos a telefonálás, hogy még vezetés közben is kell), de az autó árának kevesebb mint 1%-ba* kerülő headsetre nincs pénz?

* Tegyük fel, hogy legalább 200k HUF volt az autó, egy használható headset már 2k HUF-ért kapható. Sőt, mostanában majdnem minden telefonhoz tartozék.

(#16680) proof88 válasza jerry311 (#16679) üzenetére


proof88
addikt

Erre én is ezt tudom mondani. Aki kocsival jár, annak számolnia kell a benzinnel és minden egyéb adóval és javítási költséggel, ezek után nem a gumin kéne spórolni.

(#16681) Winner_hun


Winner_hun
félisten

(#16682) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na, végre mesélhetek én is :)
Ma, reggel 7:00körül, M3felől jöttünk, kanyarodtunk rá a Hungáriára, egy szép jávorszarvas tesztel(azon a lehajtón, ami m3-ról jön le a Hungáriára, belső sávba keresztbe olyan luk, vagy mivan, hogy az vicc), de nem ez a lényeg, hanem hogy a külső sávban előttünk ment egy Dupla kabinos Ford Tranzit, ponyvás... Na most a ponyvából kifelé, az autó teteje fölött előrefelé lógtak ki ilyen ereszcsatornaféleségek... De az egyik az vmiért elhajlott/tört és oldalra lógott ki, mintegy 1,5métert... De emberünket ez nem szavarta, halad a külső sávban... Középső sávban pedig egy Renault ~7,5tonnás teherautó, aminek majdnem kivágta a ponyváját, de cserébe olyan kellemeset vágott rá a vassal a tükrére , hogy mi is halottunk benn a kocsiba a csörömpölést(hála istennek nem tört el a Renault-os tükre)

Na ennyi lenne, hát vannak még barmok

Smoke & Torque

(#16683) aphra2 válasza jerry311 (#16679) üzenetére


aphra2
aktív tag

"Akinek autója van, annak elég jövedelme is van, a fenntartási költségekbe ezt is bele tudná venni,"

Hát erre azért nem fogadnák nagyobb összegben...
Autójavitással foglalkozom, a legtöbb embernek még 50-100k-ja sincs ha valami baj van a kocsival.
Rengeteg ember hétközben buszozik, és csak hétvégén ül a kocsiba, mikor megy a tecsóba, honnan volna pénze ADAC tesztgyőztes gumira, ...hát sehonnan.
Gondolj csak arra hogy mennyi autót el lehetett hozni 0 vagy 10%-al, 10 évre :W , akkor se volt pénzük, most sincs,...(mátrix- "amit látsz az nem a valóság" :D )
Bár valószínü ,hogy a negatívabb látásmódom abból fakad, hogy nap-nap után ez nálam hatványozottan megjelenik.

"Ugyanez a véleményem a headset vagy kihangosító nélküli telefonálásról. Autóra van pénz, meg telefonra (sőt olyan fontos a telefonálás, hogy még vezetés közben is kell), de az autó árának kevesebb mint 1%-ba* kerülő headsetre nincs pénz"
Van benne valami, bár nekem sincs headset, vagy kihangositó, de ha hívnak azért felszoktam venni :K .

Szerk: érdekelne a közel 10k-s ADAC tesztgyőztes gumi tipusa, és mérete, csak úgy kiváncsiságból, mert a 10k-t elég karcsúnak érzem, főleg ha olyan jó gumi.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16684) Szplöttyy válasza aphra2 (#16683) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Itt vagyunk mi, az élő példa... Lehet elkezdeni ócsárolni,fikázni, nem izgat, leírom... Nekünk egy 2005ös gyártású Suzuki WagonR+ 1,3 GLX van, 2,5milió jó magyar forint volt újonnan, úgy sikerült megvenni, hogy nagyszüleim eladták az eléggé nagy házukat, és beköltöztek Pestre, és a maradékot odaadták. Előtte egy 1,2es 86'os Opel Corsa-val jártunk. Ha kell valami az autóra, azt mindig megkapja, ápolgatva van, meg vigyázva rá... De azért mértékkel, nincs pénz 4új tesztgyőztes, vagy akármilyen gumira... most épp a gyári Kléber gumik vannak rajta, lemezfelnin, téli is lemezfelnin van, GT Radial Champiro, vagy vmi ilyesmi. De nem lenne pénz, most egy garnitúra nem tudom milyen Goodyear vagy akármilyen gumira. Sőt, ahogy halad az ország, lassan benzinre se lesz...

Nem akarok flémet indítani, meg semmit, csak gondoltam, megerősítem én is, VAN olyan...

Üdv!

Smoke & Torque

(#16685) lajafix válasza aphra2 (#16677) üzenetére


lajafix
addikt

A legtöbb ember hülye (értsd: nem érti nemhogy a világ, hanem a környezete működését alapszinten sem) ezért csak olcsójános szintre juthat, ami meg eléggé vékony, merthogy olcsójánosokban/droidokban Kína az etalon.

Az olcsó szart sem rásózzák, hanem örül neki 10 percig, aztán amikor tönkremegy a 10 perc után nem sokkal az olcsó szar, akkor csodálkozik, de sebaj, vesz másik szart, mert akkor újabb öröm 10 percig.

szplötty: ne haragudj, de az általában egy élet munkájával összerakott ingatlan árát egy ilyen gyorsan romló dologba, mint az autó fektetni nem túl bölcs dolog.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#16686) P4czy válasza aphra2 (#16683) üzenetére


P4czy
csendes tag

Gondolom nem zsír újan vette. Nekünk is Continental Premiumcontact II van a kocsin (205/55r16), darabja tavaly volt ~11k, igaz csak kb 90%-s volt a profilmélysége. Magyarul alig mentek vele és még jópár kilóméteren át használható.

Szerk.: azt elfelejtettem mondani, h a guminak semmi gondja nincs egyébként, teljesen ép mindenhol

[ Szerkesztve ]

(#16687) Szplöttyy válasza lajafix (#16685) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Félreértesz, nagyszüleim, pestre költöztek, tehát maradt "felesleges" pénz, meg amúgyis a ház árának csak egy kis része... Megérte, szerintem. Ebbe csak beülünk és megy... :)

Smoke & Torque

(#16688) jerry311 válasza aphra2 (#16683) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pirelli Cinturato P4 175/70 R13
Most 10490 HUF / db, amikor szereltettem akkor még 9990 HUF volt.
ADAC teszt itt (német)

Ugyanitt a legolcsóbb gumi: 6990 HUF. 4 db esetén a kettő közti különbség kb 53 liter benzin, ha a régi árat nézzük akkor 45 liter. 1 tank, nem sok.

(#16689) Integra


Integra
titán

passátos akadályozta a villamos forgalmat

na ez az igazi szégyen, hogy még gyáva féreg is!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16690) AMD Power válasza Integra (#16689) üzenetére


AMD Power
titán

A büdös bunkó. Át kellett volna menni a Villamosnak rajta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#16691) jerry311 válasza AMD Power (#16690) üzenetére


jerry311
nagyúr

Flagrumot minden rendőr kezébe! Ha nem megy szép szóval akkor majd menni fog vérrel és fájdalommal.

(#16692) aphra2 válasza Szplöttyy (#16684) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem áll szándékomban senkit ócsárolni. fikázni,
amit leírtam, az csak egy szakma szemszögéből nézett, nem reprezentatív társadalmi helyzetjelentés,... ennyi.

lajafix: Részben igazad van,... a "rásózzák" azt nem feltétlen szó szerint kell érteni,
(nincs vásárlási kényszer)
hanem, hogy olyan társadalmi, gazdasági helyzetbe hozzák az egyént, amikor már csak azt tudja megvenni.
Egyébként ha pl: mindenki keresne minimum nettó 1000 euro-nak megfelelő magyar fabatkát, akkor is csak az olcsó dolgokat keresnék az emberek?, nyilván nem.
(a hülyéket kivéve :D )
Ilyen értelemben látok összefüggést jövedelem, ill annak csekély mennyisége, és olcsójánosság között.

jerry311:így már érthető, hogy a gumi 13-as, én viszont alapból, úgy általában 14-es gumira gondoltam, azért volt furcsa az ár.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16693) aphra2 válasza jerry311 (#16691) üzenetére


aphra2
aktív tag

Egy ilyen járművet is lehetne alkalmazni, legalább az utasok is némileg kárpótolva lennének.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16694) jerry311 válasza aphra2 (#16692) üzenetére


jerry311
nagyúr

A jó gumik nem olyan nagyon drágák, legalábbis egyszerű hétköznapi használatra. Csak meg kell találni a megfelelő kereskedőt, nem bemenni az első gumishoz. Biztos vagyok benne, hogy több odafigyeléssel, független helyekről szerzett információkkal sokkal jobban választanának az emberek. Nem kell a legjobbat, legdrágábbat csak legalább ne leggyengébb, legolcsóbb terméket.

Az másik kérdés, hogy valamelyik utóbbi ADAC tesztben voltak gumik, amik forgalmazását betiltották volna, ha lenne ilyen jogköre az ADAC-nak. És ami a lényeg, ezeket a silány minőségű gumikat, áruk alapján, a felső kategóriába lehetne sorolni. Zéró tapadás, vizes útról ne is beszéljünk, gyors kopás és 15-20k HUF / db. Aki nem nézett utána, csak esetleg ár alapján választ, mert a drága az jó is* az szépen megszívja.

* Szintén magyar vonás...

[ Szerkesztve ]

(#16695) lajafix válasza aphra2 (#16692) üzenetére


lajafix
addikt

"hanem, hogy olyan társadalmi, gazdasági helyzetbe hozzák az egyént, amikor már csak azt tudja megvenni. "
Az embernek az élete során tudnia kell döntéseket hozni, nagy kamu az, hogy más határozza meg az ember pályáját, döntéseit mindenki maga hozza és következményeit viseli, európában nincs kasztrendszer hálistennek, itt lehet 'ugrálni'.

Rock'n Roll

(#16696) Integra válasza jerry311 (#16691) üzenetére


Integra
titán

egyszerűen az ilyen járművet elkell vontatni és bezúzatni.
hamar megtanulnák..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16697) zsid válasza aphra2 (#16693) üzenetére


zsid
senior tag

Áá,csak olyan pályakotró kellene a villamosra,mint amilyen a gőzmozdonyokon volt. Vagy egy lézerpengés szárvágó...

<tRucKdriFteR>

(#16698) _seth_


_seth_
veterán

Akinek volt már itt balesete vagy tud valamit a témáról: mennyit lehet kérni anyagi és nem anyagi jellegű kár rendezésénél csonttörésre (az ugye 8 napon túl gyógyuló egész pontosan 6 hét minimum + kórházi napok + kiesés suliból...). + Még milyen jellegű kárt szoktak követelni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16699) jerry311 válasza Integra (#16696) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az autós állt oda, nem az autó egyedül. Ezért kell az autóst büntetni. Bezúzás helyett meg inkább elkobozni és árverésre bocsájtani. A befolyt pénzből meg lehet kártalanítania BKV-t.

(#16700) Integra válasza jerry311 (#16699) üzenetére


Integra
titán

valóban, jobb ötlet:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.