Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) fekeandras válasza Integra (#15899) üzenetére


fekeandras
őstag

Ring pihenőhely elé raktak egy kamerát.De ravasz módon a lehajtókhoz rakták, nem a pályán van.Ahogy kisorolsz a lehajtóra ott van valahol.Erről én is nemrég értesültem.Szerencsére sebességet nem mér csak a matricát ellenőrzi... :DDD

bobsys:Én úgy tudom az sebességmérő(Speedcam is annak jelzi). Évek óta havi 1-2 alkalommal járunk arra matrica nélkül de még soha sem küldtek semmi papírt.

[ Szerkesztve ]

(#15902) Integra


Integra
titán

királyság.
akkor kerepesi.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15903) bobsys válasza fekeandras (#15901) üzenetére


bobsys
addikt

az ott az is
en csak annyit probaltam leirni hogy a vaci lehajtotol fizetos (csak most nezem mit irtam igy pentek este munkahelyen)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15904) Szplöttyy válasza Integra (#15899) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Fóton keresztül, nem pályán biztosan, mivel ott élek :DDD

Smoke & Torque

(#15905) Szplöttyy válasza lorcsi (#15895) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nemhiszem, hogy gyorsan mentek, nincsenek nagyon összetörve... viszont az ember szépen megfejelte a szélvédőt... :U

Smoke & Torque

(#15906) Integra válasza Szplöttyy (#15905) üzenetére


Integra
titán

gondolom ő is a szerencsés 2%-ba rakta magát aki azt hitte a nem bekötés mindent megold

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15907) Szplöttyy válasza Integra (#15906) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Végülis, biztos büszke magára, mert "Persze, hogy nem kötöttem be magam, végén eltöri a bordám!" hát a bordáját nem törte el, ellenben fájhat a feje, kinek mi tetszik...

Smoke & Torque

(#15908) _seth_ válasza lorcsi (#15893) üzenetére


_seth_
veterán

Hát nézd... amikor azt látod, hogy az út előtted száraz és hó sincs rajta te mennyivel mennél? Megnyugtatlak mentem már havas és jeges úton is bőven ezzel az autóval és az előzővel is... A másik kettő nem tudom mennyivel ment, hogy be is borult pláne, hogy ők a jeges részig el sem jutottak mindenesetre én megúsztam velük ellentétben ami ha azt nézem, hogy 90-nel mentem utána kb 60-nal értem a jégre és úgy csúsztam ők tuti jóval többel mehettek pláne, hogy ahol ők becsúsztak 1 méter szintkülönbség sem volt az árok alja és az aszfalt között mégis borultak ahol én becsúsztam ott pedig annyi, hogy az árokból nem láttam ki és még csak meg sem dőlt az autó... (Nov 3 óta 12e kilométer és amikor a legrosszabb volt az idő akkor is mentem, 4-esen szakadó hő + teljesen lefagyva, debrecenben is akkor amikor az út szélén álltak befagyva a böszörményin stb, nem mondom, hogy profi vagyok mert egyáltalán nem de azért járok az autóval rendszeresen kis és nagy távra is... és mégis megtörténik a baj... de ez bárkivel megeshet és nem kell ennyivel sem menni mint ahogy van a belvárosban is debrecenben baleset bőven).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15909) _seth_ válasza dragonfx (#15894) üzenetére


_seth_
veterán

Hát... azért nem elég annyi, hogy elveszem a gázt, közel sem... nekem egy kamion kellett :D Onnan autó vagy akár autómentő szerintem nem szedte volna ki az tuti... le is van ültetve nem is kicsit így szépen felfeküdt a havon...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15910) Integra


Integra
titán

ez kemény..:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15911) fekeandras válasza Integra (#15910) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát erre nem találok szavakat... :W

(#15912) Integra válasza fekeandras (#15911) üzenetére


Integra
titán

én igen: looooooossseeeeerrrrrrr:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15913) fekeandras válasza Integra (#15912) üzenetére


fekeandras
őstag

Regős Bendegúz után szabadon: "mindíg tudtam, hogy a csendőrök bugrisok de, hogy ennyire..." :D

(#15914) Szplöttyy válasza Integra (#15910) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

ÁÁÁÁÁ Az ilyen visítva, sírva röhögős fajta :DDD :DDD háteznagyonkész

Smoke & Torque

(#15915) _seth_ válasza Integra (#15912) üzenetére


_seth_
veterán

Kb :))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15916) t1


t1
addikt

Ma sétálok a posta előtt Veszprémben ( Dózsa városi) kereszteződés, citromsárga 5 ajtós Új Swift, jön a posta parkolóba, jó nagy a padka, nyomja mint a hülye látom, hogy ez itt leszakítja még a futóművet is, első lökös reccsent elöl meg is repedt végig, kiszáll mintha misem történt volna és bemegy a postára. :W

(#15917) Integra


Integra
titán

keresztkérdés
awd-s autóra hova rakjuk a hóláncot?
első vagy hátsó kerekekre??
német autós magazinban pl a hátsó kerekeket mondtak, hólánc gyártó honlapon meg elsőt..
:)
ilyet vennék

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15918) dragonfx válasza t1 (#15916) üzenetére


dragonfx
veterán

ma felém is jött egy kék swift többel mint keleltt volna miután leparkoltma látom már csak csuszott és kezdett kifarolni én ott ülök szedelöcködök....hirtelen enm tudtam sírjak avgy nevessek..ott ülök és látom frontba csuszik feléme gy autó....5 méterre tölem betapadt csaka kereke és elhuzta....

A mai hó durva volt egyből letapadt félig ledermedt nem is takarították el normálisan....próbálgattam hát negyedgázon már ment kifelé ahol hó volt..ahol latyak ott fél gázon 1be.....így estére be is fagyott az ajtóm ugy kellett benyulnom belülről kiütni...köcsög 1 idő :( ....hóra tettem egyik felét akkor is egyből indult elfelé.ledermedt pórhon meg se kellett nyomni csak kicsit megcsavarnia kormányt és annyi már cusszott is egyenesbe tovább..ez már nem vicces kategória nekem se :(

15917>>a hajtott kerékre, előre.szeritnme egyértelmű.elírták vagy hazaiakból indultak ki.nem ócsó.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15919) dokar válasza dragonfx (#15918) üzenetére


dokar
addikt

awd esetében mind a 4 kerék hajtott :D

extra - SEXRay

(#15920) parandroid válasza dokar (#15919) üzenetére


parandroid
nagyúr

Viszont az első a kormányzott, és a nagyobb terhelés is azon van. Nekem ez tűnik logikusnak.

Dragon kolléga meg majd kiszóárazza, hogy mi az az awd. :)

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15921) Mr X válasza parandroid (#15920) üzenetére


Mr X
veterán

Viszont a stabilitásért a hátsó kerekek felelnek. Ezért van indig vita arról, hogy hova kell rakn ia hóláncot.

(#15922) dokar válasza Mr X (#15921) üzenetére


dokar
addikt

én ezért nem is foglaltam állást abban, hogy hova kell rakni :)

de egyébként egyszerű kérdéssel eldönthető: mi a biztonságosabb, a túl- vagy az alulkormányzottság?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#15923) micro


micro
addikt

Nem értem, hogy az emberek miért az úttestre lapátolják a havat a járdáról?
Reggel a Vörösvári úton jóttm és a külső sávban volt egy jó nagy kupac hó... :(

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15924) Integra válasza dokar (#15919) üzenetére


Integra
titán

én csak a fejem fogtam, nem mert rá válaszolni.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15925) Integra válasza Mr X (#15921) üzenetére


Integra
titán

hát ez az..
egy picit tanácstalan vagyok:)
ez egy állandó összkerék hajtás, 50:50-es első-hátsó elosztással, illetve +10%-os módosítással, szóval semmi ha megcsúszik az első akkor kapcsol a hátsókerékre is történet.
ha az egyszerűbb alap awd lenne, mint ahogy írtam az utóbbi, akkor inkább az első kerekekre raknám. de ilyen awd-nél meg inkább a hátsóra, mivel állandó hajtást kap.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15926) Integra válasza Integra (#15924) üzenetére


Integra
titán

ehh, reggel van, nem tudok fogalmazni. szóval nem mertem rá válaszolni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15927) deicide válasza dragonfx (#15918) üzenetére


deicide
veterán

Én meg akármit csinálok, szinte csak satufék vagy kézifék plusz kormány kiteker kombóra akar csúszni az opel. Bezzeg asszony mitsubishije a kopott téligumival teszi a seggét rendesen...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15928) lorcsi válasza deicide (#15927) üzenetére


lorcsi
veterán

neked új a téligumid ?

(#15929) deicide válasza lorcsi (#15928) üzenetére


deicide
veterán

Az opelon második szezonos bridgestone van, a tavalyi télen amikor új volt, lehetetlen volt megcsúsztatni, csak tükörjégen sikerült, idén már valamennyire hajlandó havon is...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15930) lorcsi válasza deicide (#15929) üzenetére


lorcsi
veterán

zsír, hogy ennyit számít a téli
az enyém is már túl van jó sok szezonon :(

(#15931) deicide válasza lorcsi (#15930) üzenetére


deicide
veterán

Asszonyét eleve használtan vettem, azon kicsit meghúzom a kéziféket és már fordul is keresztbe, gondoltam is hogy cserélek vele ;] , de nem szereti az astrát, mert nem lát ki rendesen belőle.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15932) Mr X válasza Integra (#15925) üzenetére


Mr X
veterán

Őszintén szólva én a hátsókra raknám. Kisebb az esélye, hogy egyenesen haladva keresztbe állj egy kicsit nagyobb gázadás esetén. Elöl nagyobb a súly, emiatt az első kerekek mélyebben túrják magukat a hóba. Fékezéskor talán így a legjobb. Hegymenetben a hátsó kerekeken van a terhelés, megintcsak oda kell a tapadás.

Maximum kanyarokban kell figyelni az alulkormányzottságra.

(#15933) dokar válasza Mr X (#15932) üzenetére


dokar
addikt

Maximum kanyarokban kell figyelni az alulkormányzottságra.

majd kiegyenesíti ;]

extra - SEXRay

(#15934) Ebit válasza Integra (#15917) üzenetére


Ebit
addikt

hólánc gyártó honlapon meg elsőt..

Ők tudják jól, lehet értenek hozzá?

(#15935) Mr X válasza Ebit (#15934) üzenetére


Mr X
veterán

Vagy esetleg más szempontok alapján mérlegeltek.

(#15936) Ebit válasza Mr X (#15935) üzenetére


Ebit
addikt

Nem ők tudják, hogy milyen futóművet épitettek , be hátra, más autó elől megirigyelné.

(#15937) P4czy válasza Ebit (#15934) üzenetére


P4czy
csendes tag

Én is elsőre tenném, awd-nél simán vissza tudod hozni a hátulját ha kicsit megindul, de ha mész dombon lefele + kanyar akkor elég nehéz lesz elfordulni ha a hátsókon van...Persze ez most kicsit szélsőséges, de én akkor is az elsőre tenném.

(#15938) Integra válasza Mr X (#15932) üzenetére


Integra
titán

elsőre mondják, beszéltem velük.
holnap este meg is veszem náluk a láncot.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15939) dokar válasza Integra (#15938) üzenetére


dokar
addikt

és mivel érveltek?

extra - SEXRay

(#15940) Integra válasza dokar (#15939) üzenetére


Integra
titán

főleg a kormányozhatóság miatt legyen az első keréken.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15941) dokar válasza Integra (#15940) üzenetére


dokar
addikt

jó érv :)
akkor RWD esetében is előre kell rakni?

extra - SEXRay

(#15942) Integra válasza dokar (#15941) üzenetére


Integra
titán

nem, ott mindenképp a hátsó kerekekre

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15943) tomcsi23 válasza Integra (#15938) üzenetére


tomcsi23
veterán

a 4 hólánc verzsön nem jutott eszükbe? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15944) Integra válasza tomcsi23 (#15943) üzenetére


Integra
titán

és te veszel 4 hóláncot?:)
végülis kapásból csak 60rugó...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15945) tomcsi23 válasza Integra (#15944) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem nem olyan borzasztó kiadás, ha olyan helyre mész, ahova muszáj. Mennyi idő alatt kopik el? :B
Egyébként egy pár esetében, az elsőre a fékezés miatt is javasolják.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15946) Integra válasza tomcsi23 (#15945) üzenetére


Integra
titán

a bolt szerint ez a fajta hólánc jóval tartósabb és erősebb, mint a klasszikus láncszemes hólánc (thulét is árulnak), ráadásul a gumit sem darálja be, és aszfalton is lehet menni vele, folyamatosan feszes. ha kell, úgyis lesz még kettő, de most elég egy pár.
meg vicces lenne, ha ez az awd nem vinné át az autót a káoszon:) de jobb ha van a csomagtartóban egy hólánc is extrém esetre.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15947) tomcsi23 válasza Integra (#15946) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól van. Ha meg túl extrém lenne a helyzet, max kitoljátok. ;]
Rakd fel előre a fékezés miatt, hajtásból amúgy is van bőven. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15948) Integra válasza tomcsi23 (#15947) üzenetére


Integra
titán

igen, a fékezés volt a másik ami miatt mondták, mert ez betapad, de ha hátul lenne a lánc, akkor tolná maga előtt a havat és hosszabb lenne a fékút

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15949) Ebit válasza Integra (#15946) üzenetére


Ebit
addikt

a csomagtartóban egy hólánc is extrém esetre.
Néhány országban előirás, bár ahol AWD-vel nem megy el , jó gumival, ott lánccal sem fog illetve nem mész vele olyan helyre.

(#15950) dokar válasza Ebit (#15949) üzenetére


dokar
addikt

brutál combos guminak (hatalmas rücskök, fém szögek...) kell lenni ahhoz, hogy egyenértékű legyen a hóláncos megoldással, AWD ide vagy oda.

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.