Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) P4czy válasza Integra (#15299) üzenetére


P4czy
csendes tag

Szálló porról hol lehet valami értelmes táblázatot találni. Mármint arról, h mi kb mennyit okoz. Valami leírás is jó, csak jó lenne vele kb tisztában lenni.

Co2-ről találtam egy átfogót, igaz fordos de gondolom többi gyártónál is hasonló:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15302) Dumb válasza P4czy (#15298) üzenetére


Dumb
senior tag

2 millió autót, vagy akármennyit nem tud elvezetni a város... Van egy határ.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#15303) Dumb válasza #64791808 (#15292) üzenetére


Dumb
senior tag

Holnap is ez lesz valószínű, pár nap alatt nem fog kitisztulni. Nekünk minden autónk páratlan :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#15304) Mr X


Mr X
veterán

Azt nem tudom, hogy a munkába járás hogy oldódik meg. Írták a cikkben, hogy az M0-n lehet autózni. Namost, odáig el is lehet menni, vagy a nullás tövében kell majd dobozból összerakni az autót?

(#15305) Integra


Integra
titán

mondjuk ha már lerakom az autóm, talán a bkv is aznapra levihetné félárra a jegyárait...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15306) Zolás válasza Mr X (#15304) üzenetére


Zolás
addikt

Hátadra kapod a verdád és a BP határtáblánál beleülhetsz :DDD Könnyebb mint szétszedni és dobozokból összerakni :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15307) #64791808


#64791808
törölt tag

Na ez pozitív, nem büntetnek, mert ez az első akció.

A BKV sűrítés is jó ötlet. Azt kellene még megoldani, hogy BKV/MÁV/Volán jegy/bérletvásárlások mondjuk online megoldhatóak legyenek, aztán nagyjából helyben is vagyunk.

Dumb: az én céges autóm is páratlan. Nincs még egy olyan szar az országban :DD

[ Szerkesztve ]

(#15308) dokar válasza Integra (#15299) üzenetére


dokar
addikt

a kis hengerűrtartalmú benzines autóknak kéne könnyíteni a vásárlásán

pedig a traktor motoros autókat fogják tolni a népnek és ez még csak a jéghegy csúcsa. gusztustalan miket művelhetnek azok, akiknek érdekük a dízel "csodák" elterjedése.

extra - SEXRay

(#15309) Mr X


Mr X
veterán

Újabb kérdés:

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki nem tudja megoldani a munkába járását tömegközlekedéssel, csak autóval. Nekem ehhez Budapest közigazgatási határain belül is kell autóznom. Akkor most engem is megbüntetnek, vagy mondjuk egy munkaszerződéssel igazolnom kell, hogy ott és úgy dolgozom.

Esetleg a helyzetre tekintettel a főváros felmentést ad a munkavégzés alól, és ki is fizeti az emiatt kiesett keresetemet?

(#15310) Ebit válasza Mr X (#15309) üzenetére


Ebit
addikt

Jogilag ez egy nagyon érdekes helyzet, mert a füstköd miatti korlátozás, több szempontból aggályos.
Különös tekintettel, ha igaz az állitás, hogy hazánk több külföldi országot, lát el most a gázválság idején, millós nagyságban, talán , egyszerúbb volna visszaállitani, a hő és villamoserőműveket, legalább Budapesten, gázra.

(#15311) zsid válasza P4czy (#15298) üzenetére


zsid
senior tag

Ja,egy ikarus jobban szennyez mint 5 új autó,de azon minimum 30ember van,az 5 új kocsiban meg 5(max 7). Ez a nem mindegy.

<tRucKdriFteR>

(#15312) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Azt meg lehetne tudni, hogy ha már bevezették ezt a szmogriadós korlátozást és megpróbálják bevonni a BKV-t is, akkor ebben az esetben mi lesz a helyzet a parkolással? (Egyrészt nem lenne korrekt ilyenkor kaszálni a pénzt, másrészt 3 óra a max parkolás egy helyen tudtommal. Bár mi korrekt manapság? )

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15313) Ebit válasza V.Stryker (#15312) üzenetére


Ebit
addikt

A korrekt az ingyenes tömegközlekedés lenne, valamint ez párosulna+ ingyenes parkolással, az eddigi tájékoztatások alapján, az elrendelők ezeket nem támogatják.

(#15314) V.Stryker válasza Ebit (#15313) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor sajnos autózás lesz a vége....mégis hogy gondolták? :((( El kéne menni dolgozni. Ha be akarom tartani, akkor otthon hagynám az autót. Mondjuk jó fej vagy és még a bkv-t is fizetem, de akkor a kocsit, mivel nincs nálunk ingyenes parkolás, a fizetősben hagyom. Megint jófej vagyok és bedobok lóvét, de csak három órára tudok. Tehát, akkor két és fél óra múlva a munkahelyemről elindulok haza,hogy megint bedobjak három órára? és ugyanezt megcsinálom fél kettőkor is? :Y nooormálisak????

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15315) dragonfx válasza lsc (#15294) üzenetére


dragonfx
veterán

na most akkor mi van??
még se büntetnek?
akkor kit érdekel....figyelmezttessen..senki nem fogja betartani ugyse....
amugy mennyi lenne 30e?50e?
vagy szállj ki és számládra elszállítják a kocsit és mehetsz tovább gyalog??.ez lenne talán ésszerű.

én teremgarázsba állók senki nem lát...akinek kell a rendszámom írjon pirivit heheheee

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15316) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ez a dolog engem is érint. Most akkor mi van :F Büntetnek vagy nem? Mert valahol azt olvastam hogy igen valahol meg azt hogy nem. Én már nem igazodok ki ezen az egészen :W

(#15317) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Rendőrotó tört. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15318) Dumb válasza zsolt1129 (#15316) üzenetére


Dumb
senior tag

Nem, mert nem módosítottát a kreszt, stb.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#15319) #64791808


#64791808
törölt tag

Tudom, lejárt lemez, de akkor is: ha autóm van, akkor:

- regisztrációs adó
- áfa
- forgalomba helyezés
- teljesítményadó
- kötelező biztosítás
- (casco)
- az üzemanyagár adótartalma
- parkolási díj
- autópálya díj
- szervizek áfatartalma

Miután ezt mindet kifizettem, közlik velem, hogy holnap nem ülhetek autóba. Halkan kérdezem, ez korrekt?

(#15320) Ebit válasza zsolt1129 (#15316) üzenetére


Ebit
addikt

Jelenleg még nem tudnak.

Lényeg, ha megállit a rendőr, nem kell okoskodni, mert más miatt megbüntethet.

Az egész dolog azért is érdekes, mert más nagyvárosokban, többszörös a légszennyezés, és ott ezidáig még nem rendeltek el, korlátozást.

(#15321) aesir válasza #64791808 (#15319) üzenetére


aesir
veterán

Nem korrekt.

De mindannyian ugyanattól a levegőtől fuldoklunk. Ne legyenek illúzióid, lehet hogy most még nem érzel semmit, de fogsz. Tudunk tenni ellene, legalább a magunk szintjén egy kicsit, akkor tegyünk. Nekem is vérlázító a rengeteg traktormotoros autó, akik vállrándítással fogják a korlátozás ellenére is szennyezni a levegőt - mert büntetni nem lehet -, de tudod, én aki betartom... legalább tükörbe tudok nézni. Igaz, pont ugyanannyira fogok fuldokolni mint aki nem tartja be, de az önbecsülésem megmarad.

Van saját életem...

(#15322) lsc válasza #64791808 (#15319) üzenetére


lsc
nagyúr

Ne izgulj, holnap szerintem nem változik semmi, most nyilatkozott a híradóban a rendőr szóvivő, nem bírságolnak, mivel ez valahogy kimaradt a szabályokból, illetve a kreszt kellene hozzá módosítani . Lázongani lehet szerintem, de ennek ellenére előbb-utóbb bevezetik .

Az élet kegyetlen .

(#15323) Zolás


Zolás
addikt

Sajnos nekem is autóba kell ülnöm holnap. Nem azért mert nem vagyok hajlandó BKV-ni hanem arra a 3óra kerengésre nem vagyok kíváncsi amit meg kéne tennem hozzá. A külső Ócsai úton van a teherautóm(szintén páratlan rendszám) és a személykocsim nélkül nem jutok hozzá. Ha nem megyek be akkor munkanélküli vagyok. Ha bemegyek akkor csunyán néz rám a rendőr. Akkor most mint átlagpolgár mi a büdös rossebet kéne tennem? Fél hatra kint kell lennem a tgk-hoz. Ha bkv-al próbálom kell 5 átszállás és hajnal 3 körül mehetek el otthonról. Persze vidéki vagyok tehát először pestre be bkv-ra fel és keringhetek mint a hülyegyerek. +a munkás rucimba nem szállok buszra mert nem vagyok paraszt tehát csomó cuccot cipelhetek magammal oda-vissza.
Persze van aki megtehetné hogy busszal bemegy dolgozni de csakazértis kocsiba ül azt aláírom hogy nem jól teszi. De akinek szükséges mert anélkül nem tudja elérni a munkahelyét? Menjek biciklivel? Fussak el a melóhelyig? Nincs megint végiggondolva csak a cselekvés van. Ha meglátok egy DT rendszámos politikust akinek szintén nem jó a rendszáma kivehetem és szájonvághatom?? ha már kitalálta akkor alkalmazza is :((( Megint a kisembert szivatják és nagyon teli a hócipő velük.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15324) zsolt1129 válasza Ebit (#15320) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a választ. Időközben már halottam a hirekben hogy nem büntethetnek.Érdekes ez az egész. Akkor meg mi értele van :F Kiváncsi leszek hányan tartják be :D

(#15325) Omni


Omni
aktív tag

A páratlan rendszám jobb mint a páros, mert 31. után ugye 1. jön, tehát adott esetben 2 napon keresztül használhatod a páratlan rendszámos autót.

Vajon mit szólnak ehhez a jogvédők? :))

(#15326) zsolt1129 válasza Omni (#15325) üzenetére


zsolt1129
addikt

Hadat fognak üzenni :D :C

(#15327) Dumb válasza Omni (#15325) üzenetére


Dumb
senior tag

Erős diszkrimináció :DDD Módosítani kell a Gergely-naptárt is, nemcsak a KRESZ-t.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#15328) Integra


Integra
titán

az a legjobb, hogy idénre lemondtam cégben az éves bérletem, mert, annyit nem békávéztam idén se már.. most meg lehet, hogy kéne...
áááááááááámádörfákingshitfák.... :(((

holnap szerencsére tudok metro p+r parkolóig menni, de hogy kedden mi lesz?
ha nem mehetek, és buszozni kell, a büdös életben nem érek be:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15329) AMD Power


AMD Power
titán

Ahogy elnéztem a kocsikat sokan nem tartották be a riadót. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15330) Mulderpapa válasza Zolás (#15323) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

"Ha meglátok egy DT rendszámos politikust akinek szintén nem jó a rendszáma kivehetem és szájonvághatom??"

A kivételek közé tartoznak a DT betűjelű rendszámmal közlekedő diplomata járművek is.

Tehát sajnos nem. :)

Az a helyzet ezzel az egész riadóval, hogy itt Magyarországon szinte senki nem fogja betartani, amíg csak figyelmeztetnek.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#15331) dragonfx válasza AMD Power (#15329) üzenetére


dragonfx
veterán

nem hát...ha lenne mindne sarkon rendőr és aki nem mehetne kiszállítanák....és hagyja ott az autot elszállításra akkor lenne betartva...mondjuk akkor lehet a 3 sávos hungáriából csak 2 lenne elég hamar :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15332) dokar válasza Mulderpapa (#15330) üzenetére


dokar
addikt

hihi

bár múltkor láttam szétesőben lévő wartburgot és 120-as skodát is kék DT-s rendszámmal. :DDD

extra - SEXRay

(#15333) tildy válasza aesir (#15321) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez a kép magáért beszél:

Lehet siránkozni , hogy jajj nem tolódik a sejhaj alá az autó.
Nem rád értem amúgy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15334) dragonfx válasza tildy (#15333) üzenetére


dragonfx
veterán

ez tényleg így lenen hogy az egész országban bárhol is avgy szenyezző és káros a levegő az egészségre???
mert ugye 100% és a legobb helyne is kivéve a tisznál azt az egy kört 130% környéki....
azért ezt nem hiszem el....nem hinném a mátrába 100%ot megközelíti...vagy a balaton felett pláne télen...meg a hegyekben...ez 1 hazugság....sőt akár a udai hegyeket is mondhatnám...én akkor 270%ban élek 15 éve kb akkor el kellett volan patkolnom már régen....

ezért nem emgy jól a bmw mert szenyezett a levegő..nem tud jó levegőt színí..kell neki nitro :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15335) dokar válasza dragonfx (#15334) üzenetére


dokar
addikt

akkor el kellett volna patkolnom már régen....

lehet meg is történt csak még nem tudsz róla :D

extra - SEXRay

(#15336) tildy válasza dragonfx (#15334) üzenetére


tildy
nagyúr

Én még ilyen bordónak sosem láttam, sőőőt... Szép kék zöld szokott lenni általában, mikor nézem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15337) Dumb válasza dragonfx (#15334) üzenetére


Dumb
senior tag

Már jó ideje nem fúj a szél, ezért itt maradt a sok trutyi a Kárpát-medencében, + szlovákoktól is érkezhetett.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#15338) raczger válasza dragonfx (#15334) üzenetére


raczger
őstag

Lassan hetek óta ugyanaz a hideg légtömeg van hazánkban, és Európa jó részén. A szél nem fúj, szó szerint áll a levegő, tehát nem cserélődik. A sok szennyezőanyag felgyülemlik az egész ország területén. Amíg nem jön valami front (valószínűleg kedden-szerdán jön egy melegfront csapadékkal) nem fog javulni a helyzet.
Viszont az autósoknak meg kell tanulniuk takarékoskodni. Azért nézz körbe egyszer, hogy a városban az autók hány százalékába ül csak egy ember? Nem azt mondom, hogy vigyenek el idegeneket, de sokszor valaki még a szomszédját se vinné el...
Az autósok, a tömegközlekedők állandóan panaszkodnak, hogy milyen szar minden. Azt nem veszik észre, hogy mégis normálisan el lehet jutni a főbb helyekre Bp-n. Én vidékről járok be egyetemre, és a 35 kilóméteres út tömegközlekedéssel nekem másfél óra. Nem panaszkodom, mert ezt választottam, és emellett akármikor megbízhatóan el tudok jutni a célállomásig.
Mindenkinek meg kell hozni az áldozatot, egyeseknek fájna, hogyha felülne egy buszra, villamosra stb...

Kicsit off, de azért leírom. Van mikor az egyetemről 10-11 körül megyek haza, és minden teli van, villamos metro stb... Kicsit sok a ráérő ember. Normális esetben nem iskolában/munkahelyen kellene lennie az embereknek? Ilyenkor nem csak időseket meg egyetemistákat látok utazni. Ugyanazokat az embereket akik a reggeli fél8-as csúcsban mennek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15339) fekeandras


fekeandras
őstag

Ha jöttök-mentek a városban figyeljétek meg, az autók legalább 70%-ában egyedül utaznak.És olyanok is akiknek nem lenne feltétlen muszály kocsiba ülni.(Pl.: szőke maca viszi kutyakozmetikába fifikét + shoppingolni igyekvő "mélyszegény" magyarok + a legnagyobb dugóban büdösnagy terepjárókkal egyedül türelmetlenkedő dudán álló suttyók, stb ...) Valamit már tényleg tenni kellett.Nekem nem derogál egy órával korábban kelni és felülni a bkv-ra.Úgy sem lesz minden nap szmogriadó.Azt az előreláthatólag évi 10-15 napot meg bármilyen kellemetlen is de ki lehet bírni szerintem.Túl kényelmesek vagyunk az a baj... :U

(#15340) Integra válasza dokar (#15332) üzenetére


Integra
titán

van egy haverom, dt rendszámmal jár.
arab a csóka, 700 lovas vette... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15341) oceanearth válasza Integra (#15340) üzenetére


oceanearth
őstag

Ezen a trabin is DT rendszám van.
[link]

(#15342) Ebit válasza zsolt1129 (#15324) üzenetére


Ebit
addikt

Sajnos ilyen a magyar jogalkotás, meghoznak egy jogszabályt, és a többi hatályban lévővel, nem illesztik össze, nem mérik fel a várható hatást.

Megjegyzem itt, most nálunk a sok buszjárat közül, alig megy néhány, én nem inditom,be az autómat, de mások, igen, és a tömegközlekedésre várva beszivom a téli hideg miatt, fűtéstől vastagon szennyezett levegőt.

Szerintem, csak azok tartják be, akik, más módon is tudnak közlekedni, és van még reményük a tömegközlekedésben.

(#15343) dokar


dokar
addikt

pofátlanság netovábbja kiemelve aláhúzva :W

Nem autózhatnak a páros rendszámúak!!

[I]A korlátozás nem vonatkozik a tömegközlekedési (Volán, BKV), a tiszta gázüzemű, az elektromos hajtású, a hibrid, az Euro5-ös dízelmotorral szerelt valamint a diplomáciai rendszámú és mozgáskorlátozott személyt szállító gépjárművekre[/I]

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#15344) AMD Power


AMD Power
titán

Én nem ülök ma autóba. Mivel asztmás vagyok és tudom milyen szar mikor az ember nem kap levegőt így ma itthon marad a "páratlan számú" diesel gépem a ház előtt. Ki fogom bírni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15345) dokar válasza AMD Power (#15344) üzenetére


dokar
addikt

nagyon helyes. :R

extra - SEXRay

(#15346) dragonfx válasza dokar (#15343) üzenetére


dragonfx
veterán

na ezért én most elmegyek a tescoba..kívánjatok sok szerencsét..lehet 3shutgunnal vár 3 rendőr a bejárat előtt nem tudni :DD ...vagy lesz valami üldőzés ki tudja....1.4es octaviat talán leturom téligumival is :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15347) AMD Power válasza dragonfx (#15346) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is vártunk "többet" tőled. ;) :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15348) Pacák válasza oceanearth (#15341) üzenetére


Pacák
senior tag

A cikk vége a legjobb... :D

"Érzik a hozzáállást? Ezek után képzeljék maguk elé egy magyar miniszter arcát, amikor megvonják tőle a magas rangú állami hivatalnokoknak tizennyolc éve kötelezően járó Audit…"

Nuclear launch detected

(#15350) AMD Power válasza Pacák (#15349) üzenetére


AMD Power
titán

Meg is érdemelnék.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.