Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) spirit007 válasza tildy (#15333) üzenetére


spirit007
senior tag

Igen , magáért beszél . De azon az oldalon figyelemmel követhető az egész ország állapota ... ami alapján Kelet- Magyarországon komplett el kellett volna rendelni a "szmogriadót" . :U
Miskolc : 301% ; Nyíregyháza : 320% ; Debrecen: 295% ; Szeged: 207%

(#15352) Integra válasza Pacák (#15349) üzenetére


Integra
titán

megkérdezném a vízfejű demszikt, hogy:
nálunk 18 ker pestszentimrén alig jár busz. reggel azok is agyonzsúfoltak, a jelenlegi autós forgalom mellett. vajon mennyire lehet majd közlekedni busszal, ha az autós forgalom fele is buszra kényszerül???
mert hogy itt nem lesz több busz, az is biztos, örülünk, ha a leselejtezett belvárosi roncsokból néha napján ide is jut pár még működő busz...
hogy a rákba menjek dolgozni ha nem tudok p+r parkolóig se bemenni autóval?!

de mondok egy másik absz valós szitut.
faterom leteker a katasztrofáli romániai utakon 1000km-t, majd ha épp olyan nap van, akkor szépen majd bp határánál lerakja az autóját 15 óra vezetés után, hogy hazabuszozzon 3 táska ruhával és cuccal?!
mégis, hogy képzelik ezt?
meg mi az hogy euro5ös dízel járhat? az nem ontja a finom port?
rohad ez az egész ahogy van....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15353) Ebit válasza tildy (#15333) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem, ez nem hiteles, mert tegnap, amikor mutattak a TV-ben egy mérőállomás, kijelzőjét, 50 alatt volt, a szálló por értéke.

(#15354) Ebit válasza Pacák (#15349) üzenetére


Ebit
addikt

Remélhetőleg nem a Levegő Munkacsoport jogértelmezése, az iránymutató.

4 mancs érzetem támadt.

(#15355) raczger válasza Ebit (#15353) üzenetére


raczger
őstag

Kinek hiszel? A TV-nek, azaz a médiának, vagy egy amatőr időjárással folgalkozó csapatnak, akik hivatalosan is kapják az adatokat a mérőállomásoktól? Ez magáért beszél. Persze lehet az országban valahol 50, de biztosan nem bp és környékén.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15356) philoxenia válasza spirit007 (#15351) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egész Kelet-Magyarországon? :F Lakunk ám sokan falun is.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15357) Ebit válasza raczger (#15355) üzenetére


Ebit
addikt

Konkrétan a saját szememnek, amivel láttam mit mutatott a kijelző.
A TV itt, csak az adatot közvetitette.

amatőr időjárással folgalkozó csapatnak

Nézd meg a csapat szervezeti felépitését, utána, még amatőrnek gondolod őket?

(#15358) dabadab válasza Ebit (#15357) üzenetére


dabadab
titán

"Konkrétan a saját szememnek"

Azert az ilyenekkel ovatosan. Emlekszel meg arra, mikor mindenki a sajat fulevel hallhatta, hogy a "tojasdobalas a szabad velemenynyilvanitas egy formaja" - vagy megsem ezt mondtak?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15359) Ebit válasza dabadab (#15358) üzenetére


Ebit
addikt

Azért remélem egy hitelesitett mérőberendezés által kijelzett/ pontosan?!/ mért érték, valamint egy teljesen, más ügyben elhangzott elsődleges hivatalos vélemény ,állásfoglalás között, nem szerencsés párhuzamot vonni.

(#15360) dabadab válasza Ebit (#15359) üzenetére


dabadab
titán

Csak a manipulalhatosagra akartam felhivni a figyelmet - nem lattam a szobanforgo hiradot, igy aztan fogalmam sincs, hogy latszott-e a felvetelen pl hogy mikor meg hol keszult.

DRM is theft

(#15361) Ebit válasza dabadab (#15360) üzenetére


Ebit
addikt

A manipulálás megvan minden szinten, és ezt kővetik az eseti, átgondolatlan döntések, mert pl abban igaza van a Levegó Munkacsoportnak, hogy egy jobb forgalomszervezéssel, javitani, lehetne a helyzeten.

(#15362) plömplöm válasza raczger (#15355) üzenetére


plömplöm
őstag

ezen az oldalon, ha megállsz egy mérőpont felett, azt fogod látni, hogy a PM10 "24 órás átlag", szóval adott pillanatban lehet hogy 50. nemdebár?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15363) lajafix válasza Integra (#15352) üzenetére


lajafix
addikt

Vis major van Integra, aminek jelenleg az egyetlen segítsége a forgalomkorlátozás. Hogy a 18 ker szop mindig a gyenge tömegközlekedés miatt, az szomorú, de ekkora légszennyezettségnél IJ esete.

Ha majd fúj a szél, akkor lehet autózni tovább minden nap. A jelenlegi szabályozással úgyis csak a jóérzésre lehet apellálni, hogy akinek nem létszükséglet komolyan, az nem ül bele az autójába. És a 18-ik kerületben sem létszükséglet az autó.

Rock'n Roll

(#15364) dokar


dokar
addikt

Páros vagy páratlan? - Videó
Jegyzet: szmogriadó ész nélkül

érdekes, nekem speciel ez tetszett a legjobban:

Nincs ez így jól. Jobban mondva: nincs jól így ez - se.

:D

extra - SEXRay

(#15365) Integra válasza lajafix (#15363) üzenetére


Integra
titán

mit tudok csinálni, nyomorgok holnap én is, ha tovább tart ez az egész, meg valszeg elkések és tovább dolgozom emiatt. jobbat nem tudok.
ez van.
csak dühítő, hogy a szarházi osztja az észt, aztán beül a 2.7 tádéi allroad kvattrójába...
még a feri is villamosozott ma! :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15366) plömplöm válasza lajafix (#15363) üzenetére


plömplöm
őstag

arról a jelenlegi szabályzásról...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15367) Ebit válasza dokar (#15364) üzenetére


Ebit
addikt

Igen ez már kicsit árnyaltabb képet fest a jelenlegi helyzetről, és a vélt megoldásairól.

Lehet a cikkiró olvasta a topicban leirtakat?

(#15368) Integra válasza dokar (#15364) üzenetére


Integra
titán

"Valamint Mátyás király talán nem lett volna annyira pofátlan, hogy az orvosok, kukásautók, rendőrök, taxisok mellé összes saját udvari hintaját és udvaroncai szekereit is besorolja a szabály alóli kivételek közé. A főpolgármester ezt teszi: a fővárosi önkormányzati hivatalok járművei mindig mehetnek, akár párosak, akár páratlanok. Mintha nem lenne annyi Audi a közigazgatási gépparkban, hogy aki tényleg siet, vagy BKV-fóbiás, elvihesse ilyenkor a kolléga páros, vagy páratlan végű kocsiját. Stílustalan, kicsinyes baromság."

erről beszélek
bár értem őt, fosnak felszállni arra amit elkúrtak, mert esetleg valamelyik dühödt kismama a babakocsival lincseli meg őket, vagy mami a járókerettel folytja meg őket...
undorító és arcpirító amit csinálnak.
arról nem is beszélve, hogy pofáznak a zöldről, aztán tiszta üzemű kis benzines, vagy hibrid (vagy még jobb: bkv használat!!) helyett 2.0 meg 3.0 tdi gépekkel nyomják orrvérzésig a MI pénzünkből.

ja igen és elvárnám, noha nem is ingyen, de ha egy 300 ft-os jegyet lukasztok, akkor legalább azzal ilyen nap utazhassak végig, ennyit segíthetnének..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15369) dokar válasza Integra (#15352) üzenetére


dokar
addikt

meg mi az hogy euro5ös dízel járhat? az nem ontja a finom port?

a macska rúgja meg. ehhez ennyit tudok hozzáfűzni:

Steiner Ferenc, a Fővárosi Levegőtisztaságvédelmi Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy egy dízel személygépkocsi nagyjából 6-8-szor több szállóport juttat a levegőbe, mint egy hasonló kategóriájú benzines autó. Egy dízel-üzemű busz pedig átlagosan körülbelül 40-szer több szállóport pufog ki, mint egy benzines személyautó.

forrás: index.hu: A dízelek sokkal károsabbak

extra - SEXRay

(#15370) Ebit


Ebit
addikt

Szerintem, azért túlzás a jelen helyzetet, ráterhelni egy ágazatra a közlekedésre, ennél sokkal összetettebb a probléma.

(#15371) bobsys válasza Integra (#15368) üzenetére


bobsys
addikt

Pofaaaaaaaatlanok, bicskanyitogato, hogy van pofaja
Egy kerdesre nem talalom a valszt egy cikkben sem. Ha ma nemtudtam volna kocsival leallni a ceg melygarazsaba mert paratlan a rendszamom akkor kifizeti valaki helyettem a parkolo ceg bunteteset mara (elso kerulet, var alatt lakom alberletben) ?

szerk:
Mivan a nagy soderos kamazzal meg ifakkal es a sok diesel teherautoval ami mondjuk nem romlando etelt szallit? Remelem azok szinten nem jarhatnak (mert ugye a szennyezes 70%at a teherautok adjak)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15372) raczger válasza plömplöm (#15362) üzenetére


raczger
őstag

igaz, ez figyelmen kívül hagytam, bocsánat:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15373) dragonfx


dragonfx
veterán

dízeleket pont kiengedni a budapesti szmogba...
amugy n80km alatt 4 rendőrkocsi látott egyik s eállított meg szólni xart rám...de egy páros számút megállítottak..gracca..innen látszik mit vesznek komolyan ebből.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15374) lajafix válasza dragonfx (#15373) üzenetére


lajafix
addikt

tuggyák, hogy hozzád sem érdemes egy jó szót se szólni! :))

Rock'n Roll

(#15375) fekeandras válasza dragonfx (#15373) üzenetére


fekeandras
őstag

Értem én, hogy a dízel sokkal környezetszennyezőbb mint egy benzines (2 napja nem is mentünk egy métert sem vele) de a benzines sem friss levegőt ereget maga után ... :U
A Budapesti szmog nem csak az autók miatt van.Ilyen alapon akkor most mindenki kapcsolja ki otthon a fűtését mert szmogriadó van?

[ Szerkesztve ]

(#15376) dabadab válasza dokar (#15369) üzenetére


dabadab
titán

"egy dízel személygépkocsi nagyjából 6-8-szor több szállóport juttat a levegőbe, mint egy hasonló kategóriájú benzines autó"

Namarmost, tekintve, hogy egy reszecskeszuros dizel kb tizedannyi reszecsket ereszt ki, mint egy szuro nelkuli, ezert nem egyszeru ertelmezni az ilyen kifejezeseket (az EURO5 teljesitesehez kell a reszecskeszuro).

Azt mondjuk ezzel egyutt is baromira nem ertem, hogy ez a kivetel mi a csudat keres ott (leszamitva persze azt a jelenetet, amikor az ules vegen a bizottsag tagjai egymasra neznek, hogy "bazmeg, Jozsikam, azert valami kellene, mert igy hogy fogok autozni?")

DRM is theft

(#15377) Ebit válasza dragonfx (#15373) üzenetére


Ebit
addikt

dízeleket pont kiengedni a budapesti szmogba...

Feltehetően a felhasznált üzemanyagból keletkezik a káros anyag, nézd meg, melyik fogyaszt többet, azonos lökettérfogatot feltételezve.

(#15378) fekeandras válasza Ebit (#15377) üzenetére


fekeandras
őstag

A fő gond az a finom korom amit valóban a dízelek "termelnek".Ez nem tud kitisztulni a levegőből a párás ködös idő és a szélcsend miatt.Cumi. :U

[ Szerkesztve ]

(#15379) spirit007 válasza philoxenia (#15356) üzenetére


spirit007
senior tag

[link]
Szerinted melyik falu marad ki Kelet - Magyarországon a szennyezett és erősen szennyezett területből :F

[ Szerkesztve ]

(#15380) fekeandras


fekeandras
őstag

Amúgy a vegyesüzemű verdákról (b+g) sem esik szó...
Azokkal mi a helyzet :F ???
Most az mehet vagy nem :F

(#15381) ádyz válasza dragonfx (#15373) üzenetére


ádyz
addikt

Ezzel arra akarsz célozni, hogy a BMW-seket nem állítják meg?

(#15382) V.Stryker válasza fekeandras (#15378) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fő gond, hogy rossz a szelektálás.
Diesel álljon, benyás mehet. - Oké, a magyar gazdaság munka részét diesel járművekkel végzik, szállítás, munkagépek, BKV!!!!(bár nem gazdaság, de mennie kell) Mekkora hiányt okoz? Nagyot, de kit érdekel, az egészség a fontos, csak épp a szerződéseket kell módosítani és pl. az anyukákkal együtt érezni,mert azt ovodában,iskolában nem tud enni a gyerek,mert diesel a teherautó, amelyik a kaját viszi.

Euro 5 vagy sem : A csóringer munkás nem engedhet meg magának euro 5 - ös autót, ha ilyen lenne az indok, akkor megint a csóró, egyik hónapról a másikra élő van szivatva.

Páros- páratlan: ez már csak a mi példánkból sem ésszerű , mert van két diesel céges autó, egyik páros, másik páratlan rendszámmal. Ma az 1.5-ös kis páratlan rendszámos autó helyett sajnos a 2.3-as diesel kisteherautóval kellett menni,mert annak páros a rendszáma. Melyik vitt több szutykot a környezetbe? Okos...

Amit én látok ésszerűnek: Reggel 9-ig mehet minden, utána csak 1.6-osnál kisebb lökettérfogatú autók. Este 18:00-tól megint mehet minden. Megszegése büntetést von maga után. Ez mellett egész nap ingyenes parkolás és ingyenes tömegközlekedés. Ez lenne nekem és valszeg sokan mások számára is elfogadható megoldás.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15383) Fori23


Fori23
őstag

"Szegeden péntek estig ingyenes a tömegközlekedés....."

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#15384) Ebit válasza fekeandras (#15378) üzenetére


Ebit
addikt

A probléma nem az autókra vezethető vissza kizárolagosan:

"ha kedvezőtlen meteorológiai viszonyok között, több forrásból származó szennyezőanyag-kibocsátás következtében a légszennyezettség tartósan és nagy területen elérheti vagy meghaladhatja egy vagy több légszennyező anyag tájékoztatási, illetőleg riasztási küszöbértékét (szmoghelyzet); "

tehát, kár kiemelni ezek közül bármelyiket, mert a főváros saját hatáskőrében, megtehetné, hogy visszaállitja a hő, és villamos erőműveket gázüzemeltetésre, ami szállópor tekintetében, kisebb környezeti hatást jelentene.

szálló por

"[I]Tartalmazhatnak kormot, szerves anyagokat, nehézfémeket, azbesztet. Nagy részük rákkeltő. Egységes egészségügyi határérték megállapítása igen bonyolult, mert sok aeroszol képző anyag már egészen kis mennyiségben is nagyon káros lehet. Az azbeszt belégzés útján kerül az emberi szervezetbe és rákot vagy azbesztózist okozhat. A közúti forgalom is felelős a levegőben megtalálható azbesztszennyezésért (a fék- és kuplungtárcsák kopása következtében). Hazánkban országos programok szolgálnak az azbesztmentesítésre.

A légköri aeroszolok képződésében nagy szerepe van a gépjárműforgalomnak. A dízel üzemű járműveknek számottevő az aeroszol kibocsátása, de a kerekek is felverik a port, amit a levegőben aeroszolnak nevezünk.

A városi aeroszolok összetétele nehezen meghatározható, a részecskékre rátapadnak egyéb szennyezők pl.: PAH-ok, nehézfémek."[/I]

Felhivnám a figyelmedet a feltételes módban tőrténő fogalmazásra, valamint a diesel égéstermékben megjelenő korom, valóban, probléma, de egzakt modon nincs, meghatározva.

(#15385) spirit007 válasza Fori23 (#15383) üzenetére


spirit007
senior tag

Nagy riszpekt a szegedi város vezetésnek !

(#15386) Ebit válasza fekeandras (#15380) üzenetére


Ebit
addikt

Tiszta gázüzemű mehet, a rendelet szerint.

(#15387) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az első pesti szmogriadó végrehajthatatlan volt, pedig a Levegő Munkacsoport szerint lenne mód megszegőinek büntetésére - Ennek a levegő munkacsoport tagjainak olyan állas bevernék, az összesnek. Normális? Két átszállással jutok a munkahelyemre...oda vissza vagy 1700 forint, mert nincs ingyenes BKV. Plusz a céges autóra nincs ingyenes parkolás a lakóhelyemen és akkor még három óránként haza kéne jönnöm bedobálni a köv. három órára???? :Y :W HOgy akarnak bárkit is változásra bírni, ha nem adnak alternatívát. ? Ez most olyan,mintha az E-On mindenkinél elzárná az áramot és mellette minden sarkon elkezdené árusítani jó kis drága magyar forintér az áramfejlesztőket. Alternatíva, de mennyié?

Nevetséges ez az ország. Átmegyek lassan Romániába... egyre jobbak a tapasztalataim arra. Hova jutottunk, ha már ilyen is eszembe jut? :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15388) Calogero


Calogero
addikt

Totálkáros lett annak a magyar állampolgárnak a gépkocsija, aki a határ menti Nagyszalonta közelében, egy vasúti átjárón hagyta a gépkocsiját.
A férfi szükségét végezni ment egy bokorba, és nem vette észre az érkező vonatot. A személyvonat már nem tudott megállni, és belerohant a síneken veszteglő autóba.
A vasárnap este történt balesetben a 66 esztendős magyar férfi nem sérült meg, a gépkocsija azonban totálkáros lett. A rendőrök vérvételre kórháza vitték az ijedt autótulajdonost, annak megállapítása érdekében, hogy fogyasztott-e alkoholt a szokatlan baleset előtt. A vizsgálat eredményéről egyelőre nincs hír.

(#15389) dabadab válasza Calogero (#15388) üzenetére


dabadab
titán

:W

DRM is theft

(#15390) Ebit


Ebit
addikt

Konkrétan ma 18.30 TV2 Tények műsorában a szállópor mennyiségét a riportalany-szakértő leolvassa , és hangosan közli, hogy 76 mg, a levegő tájékoztató oldalon , ugyanerre a helyre, mai dátummal 18.00 időponttal, 205 van bejelölve.[link]

Fogas kérdés, melyik állitás a valótlan,mert gondolkoznak rajta, hogy holnap feloldják a reggeli órákban a közlekedési korlátozást, amit csak , abban az esetben tehetnének, meg a rendelet alapján, ha nem haladja meg az EÜ-i határértéket.

(#15391) dragonfx válasza Calogero (#15388) üzenetére


dragonfx
veterán

na ez a no komment átjáron hagyni a kocsit :C

Ebit>>hiába fogyaszt többet a benyás állj be egy dízel auto mögé...amikor padlókat nyomogat pláne mikor meglodul alias kapcsol a turbó...nem beszéltem még arról amelyik meg van chippelve....fulladás.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15392) dragonfx válasza Calogero (#15388) üzenetére


dragonfx
veterán

ennyire hihetetlen fos esténkétn az oldal :W ....dupla sry.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15393) Ebit válasza dragonfx (#15391) üzenetére


Ebit
addikt

Jónak mondod, ismerem egy kicsit őket, a legtöbb modern jól beállitott autonál ez nem probléma, és nem biztos, hogy a bűdős a rosszabb, mert a benzines esetében nagy a CO, amit viszont nem érzel.

A megoldás az lenne, hogy több mobil állomással , az utakon mérnék az autók környezetvédelmi jellemzőit.

(#15394) Fori23 válasza Ebit (#15390) üzenetére


Fori23
őstag

"100% = 50µg/m³ = egészségügyi határérték"
Tehát ha 76, akkor az még mindig 15x%, a 205%-os adat pedig 24 órás átlag.

TV2 meg a "Tények"-ha-ha-ha

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#15395) plömplöm válasza Ebit (#15390) üzenetére


plömplöm
őstag

uff...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15396) Ebit válasza Fori23 (#15394) üzenetére


Ebit
addikt

Köszi, a TV-ben a 76-t mondták,mutatták a XI, Kosztolányi Dezső térre vonatkozóan.
Én , meg a 100-ra emlékeztem, mint EÜ határértékre.

plömplöm

Köszi, átolvastam.

(#15397) Integra válasza V.Stryker (#15387) üzenetére


Integra
titán

ennek a levegőmunkás gyökérnek én is bemaszatolnék egyet az ziher...
utána kezelésbe vehetné a szájsebészet munkacsoport......

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15398) Versus82 válasza Integra (#15397) üzenetére


Versus82
aktív tag

láttad a vezetőjüket nyilatkozni a tv ben? rajta röhögtünk 10 percik:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#15399) fekeandras válasza Versus82 (#15398) üzenetére


fekeandras
őstag

Vicc az egész ember.Nekem volt szerencsém látni az urat az RTL híradóban.Hát beszélni nem tud basszameg.Nem tudtam sírjak vagy nevessek... :(

(#15400) ádyz válasza fekeandras (#15399) üzenetére


ádyz
addikt

Hidd el, ha egyszerre tudnál sírni és neveti, az is kevés volna... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.