Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) uborka3 válasza Winner_hun (#15050) üzenetére


uborka3
tag

:DDD Meglehet.

[ Szerkesztve ]

(#15052) Pópa válasza parandroid (#15047) üzenetére


Pópa
senior tag

Hogyan fogalmazol meg egzakt leírást a "nem megfelelő látási viszonyra" ?
Józsibácsi a suzukiban havonta egyszer vezet, akkor is 6 dioptriás szemüvegben, és éjjel nem lát rendesen, ezért felkapcsolja a ködlámpát. Ettől jobban látja az út szélét, és esetleg nem hal meg aznap este. Tegyük fel, hogy szemetel közben az eső.

Ezt megbüntetnéd? Igaz, hogy közben a szemem kiég /mondjuk jövök vele szembe/, de joggal - indokoltan felkapcsolja, mert neki bizony korlátozott a látási viszony. Mert Ő, OTT, ABBAN A HELYZETBEN annak látja.

Sokszor mentem bundesz úton a kamionnal, és jön szembe Mariskanéni a fiat tipójával, az egész kocsi másfél méter, de olyan reflektor meg ködlámpa szett van az elején, hogy a kamionról leolvasztja az emblémát... rávillantok, de észre sem vesz, megy tovább.

Szóval sosem lesz egységes szabályozás. SOHA.
Marad a tolerancia.

Kösz, hogy elolvastátok.
üdv, egy nagykocsis.

Trust is good, control is better!

(#15053) zsolt1129 válasza Pópa (#15052) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ebben tényleg igazad van. Egyébként kamionos vagy?

(#15054) Pópa válasza zsolt1129 (#15053) üzenetére


Pópa
senior tag

Az voltam, és leszek a lelkem mélyén mindig.
Más kérdés, hogy januártól az IT-ban dolgozom.

40 tonnással jártam, hűtős póttal, teljes EU-t.
Elég volt, eleget láttam.

Szerk.: OFF. :DDD

[ Szerkesztve ]

Trust is good, control is better!

(#15055) uborka3 válasza Pópa (#15054) üzenetére


uborka3
tag

A szabályozás pontos.
Akkor használhatod, ha látási viszonyok egészen lassú haladást tesznek lehetővé. max 20km/h. Az hogy valaki nem lát, az nem általános. :DDD

(#15056) parandroid válasza Pópa (#15052) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Suzuki egyébként különösen jó példa - valami őrült kitalálta, hogy facelift után két ködzárófénye legyen hátul. Elöl általában egy sincs neki, hátul viszont két vörös reflektor gondoskodik a mögötte haladó szemének kiégetéséről. Persze gondosan szemmagasságban elhelyezve. Nem is beszélve róla, hogy a féklámpákkal együtt vannak elhelyezve, így a féklámpát csak akkor látod, ha a harmadik féklámpára figyelsz.

Az a gond egyébként, hogy általában nem azért kapcsolja fel a sok őrült, hogy jobban lásson, hanem azért mert bele sem gondol, hogy mi az, és mire való - ha ködpamacsot lát, akkor azonnal ködlámpa kell. Holott ködlámpának valójában csak nagyon cudar viszonyok között van létjogosultsága. Nem is beszélve arról, hogy ha valaki mögém ér, én mindig azonnal lekapcsolom, csak akkor használom, ha a szokásos tempónál lassabban tudok menni, és tartok tőle, hogy valaki nálam gyorsabban érkezik hátulról. Általában tényleg nagy ködben van ilyen, vagy autópályán zuhogó esőben, amikor az autó összefüggő vízfüggönyt húz maga után.

A mgoldás az lenne, hogy a vezetési órák közül valamelyik elsőn 5 percre le kell térdeltetni a delikvenst a bekapcsolt hátsó ködlámpa mögé. Egy életre megtanulná, hogy körültekintően hazsnálja.

Winner: Ködlámpára gondoltam, természetesen.

Amúgy ha valakinek ködlámpa kell ahhoz, hogy éjjel lásson az úton, az ne üljön autóba. Semmilyen indokkal. Különösen, ha mást ezzel elvakít, mert könnyen lehet, hogy az én oldalamon közlekedő kivilágítatlan biciklist, vagy a szőlőhegyről félrészegen az út szélén hazafelé ténfergő jómunkásembert (felénk hemzseg mindkét kategória) éppen miatta nem fogom észrevenni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15057) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Baze, részegen beül vezetni a család feje. :( [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15058) dabadab válasza uborka3 (#15055) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor használhatod, ha látási viszonyok egészen lassú haladást tesznek lehetővé. max 20km/h."

A szabalyzasnak ez a resze hol van? Mert a Kreszben csak annyit talaltam, hogy
"44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Egyebkent tenyleg zavar valakit a kodfenyszoro (az elso)? Mert egyreszt elmeletileg nem kellene (pont ugyanolyan fenyereje lehet, mint a tompitottnak, viszont lefele kell vilagitania (ugye, ez az ertelme)), masreszt meg engem gyakorlatilag sem bant (az egbe vilagito tompitottak annal inkabb, szoval nem az a megfejtes, hogy acelbol van a retinam :) ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15059) oceanearth válasza parandroid (#15056) üzenetére


oceanearth
őstag

Végre van valaki, aki normálisan gondolkodik a ködlámpáról. Én falra mászok ezektől, itthon nem is engedélyezném semmilyen autóba, mert a magyarok nem tudják használni. Éjjel-nappal non-stop ködlámpáznak, de mi a pöcsnek azt ugyan nem tudom?? Multkor kíváncsiságból a német autópályán megnéztük kinek van felkapcsolva az első ködlámpája szárazon és esőben. Szárazon sikerült 35km-t megtenni, miután szembejött egy magyar kisbusz ködlámpával.... Esőbe 15km után jött szembe ködlámpával egy merci.
A legdurvább az amikor helyzetjelző és ködlámpa, mert így jobban néz ki. Elég sokat vezetek, van, hogy olyan ködben, hogy 5m a látótávolság, nincs elöl ködlámpám, csak hátul, de soha nem éreztem hiányát.

A legrosszabb meg, amikor az 5000Ft-os utólag beépített tescos szettek a suzukit karácsonyfává próbálják avanzsálni és a retinádat is leégeti.

büdös parasztul vezet a magyar. ennyi

(#15060) AMD Power válasza tomcsi23 (#15057) üzenetére


AMD Power
titán

A jó kurv* anyát az ilyennek. Milyen feleletlenek ezek??

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15061) Khelben válasza oceanearth (#15059) üzenetére


Khelben
nagyúr

és akkor a sufnixenonról még nem is beszéltünk...

(#15062) Skót válasza Khelben (#15061) üzenetére


Skót
aktív tag

Noigen, az a legszebb amikor azzal villognak telibe és egyszerre 3 felől is (tükrökből) megkapod a fincsi kékes fényt:D

Bár én eddig kevéske levezetett utam alatt leginkább autópályán láttam, hogy akinek van xenon az izzítja mindet akár lehet/kell, akár nem (és ha már az anyósülésen ülőt is zavarja a fénye akkor asszem ott valami nem stimmel)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#15063) uborka3 válasza Khelben (#15061) üzenetére


uborka3
tag

Használj napszemüveget. :DDD

(#15064) parandroid válasza dabadab (#15058) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az első ködlámpa akkor gáz, amikor házilag van beszerelve, vagy ha nem rendeltetésszerűen lefelé világít. Sajnos ez nálunk elég gyakori. A hátsó viszont mindig, amikor utolérsz valakit, aki használja. Igazából a kulcs az, hogy erre kéne figyelni: ha valaki utolér egy ködlámpával közlekedő autót, akkor a ködlámpát ugyanúgy illene lekapcsolni, mint ahogy tompított fényszóróra váltasz, ha jön szembe valaki. Különösen azoknál a típusoknál, ahol magasan van elhelyezve a hátsó ködlámpa - mint pl az utolsó generációs régi Swift, ami rögtön kettőt is kapott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15065) P4czy válasza dabadab (#15058) üzenetére


P4czy
csendes tag

Sokkal zavaróbb is tud lenni mint a tompított, mert nagyon alul helyezkedik el az autón és bizonyos körülmények közt sokkal jobban tükröződik a fénye az úttesten.
Nem csak a sufnituning xenonnal van a gond. Az emberek min. fele szerintem a II.WH-ba képzeli magát és az eget kutatja ellenséges repülők iránt a féynszóróival...

(#15066) Billu válasza dabadab (#15058) üzenetére


Billu
aktív tag

A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak
h) Korlátozott látási viszonyok: az átlagos látási viszonyoknak felhősödés, köd, eső, hóesés, porfelhő vagy más ok miatt előállt jelentősebb korlátozottsága.

Egyebkent tenyleg zavar valakit a kodfenyszoro (az elso)? Mert egyreszt elmeletileg nem kellene (pont ugyanolyan fenyereje lehet, mint a tompitottnak, viszont lefele kell vilagitania (ugye, ez az ertelme))

Akkor azt is tompítottnak hívnák.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#15067) Billu válasza Pópa (#15052) üzenetére


Billu
aktív tag

[I]Hogyan fogalmazol meg egzakt leírást a "nem megfelelő látási viszonyra" ?
Józsibácsi a suzukiban havonta egyszer vezet, akkor is 6 dioptriás szemüvegben, és éjjel nem lát rendesen,

Ezt megbüntetnéd?[/I]

Igen. Mivel nincs vezetésre képes állapotban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#15068) Pópa válasza Billu (#15067) üzenetére


Pópa
senior tag

Példa alapján: Nem ivott, és van érvényes vezetői engedélye. Szemüveggel vezethet.
Akkor alkalmas :D Ha rendőr kiveszi a forgalomból, és neadj'isten PAV-ra küldi (szerintem ez a fehér holló esete), majd onnantól nem lesz alkalmas. Addig nyomhatja neki, és vakuzhat a pofámba :DDD

Trust is good, control is better!

(#15069) uborka3 válasza Pópa (#15068) üzenetére


uborka3
tag

Páv -ra a rendőr soha nem fogja elküldeni, de a vezetésre képes állapotott nézi.
Ha nem megfelelően van kivilágitva az autó, azért pedig büntet.

(#15070) Billu válasza Pópa (#15068) üzenetére


Billu
aktív tag

Tehát akkor hulla fáradtan vagy begyógyszerezve is vezethetek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#15071) parandroid válasza Pópa (#15068) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vannak dolgok, amiknek a propagálásába elég sok időt és energiát fektettem családon belül, vagy szűkebb ismeretségi körben. Ezek közé tartozik a ködlámpa használata. Mikor odavezettem a - jellemzően idősebb - családtagokat, ismerősöket az autójuk mögé, és megmutattam nekik, hogy mennyire vakít, akkor jó részük megértette, hogy pontosan mi is a problémám. Ilyen kereszteshadjáratot folytatok még egyébként a duda köszönésre használata ellen, vagy hasonló az út közepén, de akár az úttesten parkolás - viszonylag szűk kis utcában lakunk, egynyomvonalas, mégis mindenki az úton, de legalábbis félig az úton parkol, még a saját kocsibejárójára sem hajlandó ráállni, mert az két kormánymozdulattal több, inkább megáll előtte, és elfoglalja a fél úttestet. Ennek következtében az útpadka teljesen tropára van nyomva ezeken a helyeken. Még az sem szegte a kedvüket, amikor az egyik részeg szomszéd nem vette észre az út szélén parkoló másikat, és 20 méterrel arrébb tolta hátulról beleszaladva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15072) Pópa válasza uborka3 (#15069) üzenetére


Pópa
senior tag

A rendkívüli PAV vizsgalat egy kovetkezmeny, amit nyilvan valamilyen hatosagi ellenorzes előz meg.

Trust is good, control is better!

(#15073) Pópa válasza Billu (#15070) üzenetére


Pópa
senior tag

Értem a célzást.
Hulla fáradtan... miért ne? Legfeljebb megkér a rendőr, hogy állj ki parkolóba, és pihenj.

Nincs tachográf, azt csinálsz, amit akarsz. :C

Trust is good, control is better!

(#15074) Calogero


Calogero
addikt

(#15075) Winner_hun válasza Calogero (#15074) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őő itt melyiket is kéne nézni?:B
Esetleg erre gondoltál?:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15076) Pópa válasza Calogero (#15074) üzenetére


Pópa
senior tag

Láthatóan nem szőke, de a kedves idióta videót feltöltő emberlény előítéletekkel éli világát.
Nevermind.

Trust is good, control is better!

(#15077) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]

Ez szerintetek 40km/h volt?Csak mert nekem már jöttek igy hátulról,igaz nem telibe csak a sarkát kapták el,de lökhárítócserén kívül más nem volt.3-as golf kb szintén ugyan ennyivel.
[link]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15078) Integra válasza DeadMeat (#15077) üzenetére


Integra
titán

nem mernék fogadni rá, hogy ez 40 kmh volt... ez azért nagyon elcsúszott, még elől is!! még akkor is, ha a karosszéria ahogy van egy nagy gyűrődő zóna.
de szerencsére a hapsinak nem lett baja, azért rohadtul sajnálom, oda a szép új autója, kukaérett, ha pedig nem, ezt akkor se fogják neki tökéletesre megcsinálni:(
az egész alváz és karosszéria elcsúszott ahogy van. és hány hely lehet még amit nem vettek észre.. :(
az hogy mennyire csúszik és mi el, az függ sok mindentől.
milyen autó volt, milyen sebességgel, fékezett e vagy sem, és ha fékezett akkor mennyire bólintott be, milyen szögben csúszott alá, milyen magasan volt a legelső pontja, milyen szögben és mekkora felületen találta el, mozgásban volt e a másik jármű etc..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15079) dabadab válasza DeadMeat (#15077) üzenetére


dabadab
titán

Kerdes, hogy mikor volt negyven: ha a becsapodaskor, akkor teljesen hiheto.

DRM is theft

(#15080) Mawyx válasza DeadMeat (#15077) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szerintem ha símán egy az egyben fék nélkül belehajtottak 40-nel, akkor elképzelhető, hogy így összetört.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15081) DeadMeat válasza dabadab (#15079) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor nekem baszott nagy mázlim volt,vagy ennyit számít a szög?MErt tényleg csak a lököst kellett cserélni.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15082) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15083) dabadab válasza DeadMeat (#15081) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem vagy nem negyvennel mentek beled, vagy csak surolt (es nem a te autod allitotta meg) - a kepet elnezve inkabb az utobbirol lehet szo.

DRM is theft

(#15084) parandroid válasza dabadab (#15083) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

No meg az sem mindegy, hogy az elöl álló be van-e fékezve, vagy arrébb tudja lökni, aki belehajt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15085) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

ejj az opel..de a skoda se panaszkodhat....

[link]

ejj az audi.... :(

Azért amelyik kocsinak kiszáll a mocija meg a padlólemez szétmegy ott már angy gyártási hiányosságok voltak.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15086) Winner_hun válasza dragonfx (#15085) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az első linkben az új Opel jel van vagy mi?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15087) tomcsi23 válasza Winner_hun (#15086) üzenetére


tomcsi23
veterán

opel + skoda. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15088) Winner_hun válasza tomcsi23 (#15087) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igaz, írta is:o:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15089) KrAt


KrAt
veterán

Tudom, off, de:

HEEEELLLPPP!!!

Itt a kék és a kék/piros a központi zár ajtóban lévő motorjának a vezetékei?

(#15090) dragonfx válasza Winner_hun (#15086) üzenetére


dragonfx
veterán

faxom épp néztem bulit...sry valaki javítsa át első hír langlovagokon.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15091) Winner_hun válasza dragonfx (#15090) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)
Akkor ez a helyes link (ha már lusta vagy linkelni:P).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15092) parandroid válasza Winner_hun (#15091) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jól értelmezem vajon azt, hogy "mellette utazó"? Az anyósülésen vitt egy nyolcéves gyereket? OMG, mekkorát kaphatott az a szerencsétlen gyerek a légzsáktól... Vajon be volt egyáltalán kötve?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15093) parandroid válasza dragonfx (#15085) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Azért amelyik kocsinak kiszáll a mocija meg a padlólemez szétmegy ott már angy gyártási hiányosságok voltak."

El kell keserítselek. Ha te ütköztél volna hasonlóan, a 1,5 literes bajor motorcsodád is elszállt volna. Egyszerű fizika, hogy a tehetetlen tömeg világgá megy bizonyos irányú és nagyságú erők hatására.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15094) oceanearth válasza Winner_hun (#15091) üzenetére


oceanearth
őstag

hülye fasz nyárigumival ment. vajon miért csúszott meg, a -8 fokban... oldalról meg gyakorlatilag 0 az esélye, h túlélj egy ütközést, akármilyen kocsival vagy és akármennyi az oldalsó légzsákod.

(#15095) zsolt1129 válasza oceanearth (#15094) üzenetére


zsolt1129
addikt

Tényleg nagy felelőtlenségre vallott nyári gumival közlekedni :K

(#15096) oceanearth


oceanearth
őstag

nekem ez egy kb. féléves történet. Nem kaptam emg a jobbkezet, de sajnos nem tudtam sehogy kivédeni, gurultam be a kereszteződésbe, hogy az a jobbkéz, amelyiket megkapod alapon. benéztem balra és már jött is a vidéki paraszt és fék nélkül elvitte a kocsim bal elejét. ez így 750.000ft-jába került.
állítása szerint 35-40-el ment és nem lépett a fékre, csak én.
[link]

(#15097) zsolt1129 válasza oceanearth (#15096) üzenetére


zsolt1129
addikt

A jobbkezes utcák nagyon veszélyesek. Szerintem sokan azt sem tudják hogy eggyáltalán kinek van elsőbbsége.

(#15098) oceanearth válasza zsolt1129 (#15097) üzenetére


oceanearth
őstag

Nem lenne ezzel baj, csak az a gáz, hogy vidéken gyakorlatilag 0 a jobbkezes utca. Zalaegerszegi haveromat gyakorlatilag itt Pesten újra kellett tanítanom vezetni, mert mondta, h náluk nincs jobbkezes és tényleg nincs, mindenhol van stop tábla, vagy maci sajt.
Jobb kezesek itt Pesten vannak, amiket elég sokat variálnak és nagy részük nehezen belátható, ezért szerintem jobb, ha minden esetben mind2 fél jól lelassít, ekkor nem lehet gond. Itt az volt a gond nálam, hogy míg én lassítottam, a vidéki csávó épp nyomta a gázt és beszélgetett, mert gondolni sem merte volna, hogy ha nincs neki maci sajt vagy stop tábla, akkor nem neki van elsőbbsége...
majd ráíratta a betétlapra, hogy "nehezen belátható kanyar volt" mondom ez nem kanyak, hanem kereszteződés, te paraszt.
Jó ez a jobbkezes, csak figyelni kell, de hát, ha az ember beszélget és nyomja neki mint a hülye, akkor nem működik a dolog. lassan ott tartunk mint Angliába, ahol a kereszteződések 90%-a körförgalom, a legkisebb kereszteződésnél is fel van festve egy 1-2m átmérőjű kör azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#15099) P4czy válasza oceanearth (#15098) üzenetére


P4czy
csendes tag

Itt Szombathelyen azért van szép számmal jobbbkezes, ennek ellenére ma is egy faszi bevágott elénk majd megköszönte, h elengedtük. Nem köszönni kéne hanem megadni az elsöbbséget, ilyenkor csak azért tud elmenni mert senki nem szeret autót törni és más esetleg már számít a balról érkező barmokra....
Házunk elött is van egy jobbkezes, de ha minden 3. autó megadja akkor az már jó arány. Néha nem tudom,hogy az emberek hol tanulták a kreszt :S

(#15100) Winner_hun válasza oceanearth (#15094) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen az ilyen baleseteknél ezt az apró részletet is leírhatnák a leírásokba, biztos lenne hatása...:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.