Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) mezis válasza oceanearth (#14674) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Én több mint 30 éve olvastam KRESZ-t, de akkor még a vezetéstechnikával nem foglalkozott. Lehet, hogy ismét kézbe veszem kezd érdekelni, milyen okosságokat lehet tanácsolni gyalogos - kerékpáros - ,,,, - csuklós autóbusz vezetőjének..... :Y
Azóta utoljára azt hallottam, hogy hátrafelé haladva nem kell a biztonsági övnek bekapcsolva lenni.
Ha valaki két kézzel fogja a kormányt és még kellőképpen hátra is tudja csavarni a fejét, egy ilyen mutatvánnyal cirkuszban is felléphet. Tudnak aztán meszesedni is azok a nyakcsigolyák (türelem ;] ). A Zsiguliban jobb kézzel az anyósülés hátába kapaszkodva lehetett a legjobban hátrafordulni.
No és a teherautók ? Én egy 3 sebességes aszinkron teherautón tanultam vezetni, ahol vizsgakövetelmény volt a hátramenet produkció a következő módon:
- kuplung, sebváltó hátramenetbe
- bal kézzel ajtó kinyit, jobbal kormányba kapaszkodva, bal lábbal a fellépő hágcsóra kilépve, kvázi felállva a plató fölött kukkolva hátra végezni a tolatást, miközben a jobb láb a gázpedállal is játszik, a jobb kéz pedig a kormánnyal (szervó ? hol volt az még).
(Arra már nem emlékszem, hogy a kuplungot mikor engedtem föl.)

Egyébként ez az ajtónyitás hátramenetnél igencsak hasznos lehet amikor magas járdaszegélyhez közeledsz, vagy a személyautód bal hátsó sarka és a szomszéd autó oldala közötti távolságot (közelséget !) szeretnéd jobban látni. Vagy ha hátsókerékhajtású az autód és nagyon csúszós úton szeretnél valamelyest haladni.

ha úgy tolatsz mint, ami a kresz könyvbe le van írva, azonnal összetöröd a kocsit. Már csak az, hogy jobb váll fölött hátranézel, öve bekapcsolva és mind2 kéz a kormányon 10óra10percnél...
így nem lehet tolatni, aki ezt leírta az sem tolatott így soha, ebben biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14702) Winner_hun válasza uborka3 (#14699) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt mondd a vizsgabiztosoknak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14703) Winner_hun válasza Integra (#14698) üzenetére


Winner_hun
félisten

És van aki két oldalt és egy kézzel:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14704) Integra válasza mezis (#14701) üzenetére


Integra
titán

jaja, centizős parkolásnál én is ajtó kinyit és bal kéz ajtót fog, jobbal meg kormányt:)
az újabb autókban extra felszerelésként rükibe rakásnál a külső visszapillantók lemozdulnak előre beprogramozott állásba, na ez nagyon fasza kis funkció, nagyot könnyít:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14705) Integra válasza Winner_hun (#14703) üzenetére


Integra
titán

és van aki a nagy bűvészkedésben letépi a kormányt:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14706) Winner_hun válasza Integra (#14705) üzenetére


Winner_hun
félisten

:Y
Meg van még valaki...:B:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14707) uborka3 válasza Winner_hun (#14706) üzenetére


uborka3
tag

Persze. Fárasztasz itt a félév alatt tapasztalt hülyeségeiddel.

(#14708) Winner_hun válasza uborka3 (#14707) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14709) uborka3 válasza Winner_hun (#14708) üzenetére


uborka3
tag

Akkor bocs.

(#14710) AMD Power


AMD Power
titán

Az igaz ,hogy szerintem is talán picivel nehezebb háttal beparkolni mint orral de kiállni viszont könnyebb. Manapság szinte mindig háttal parkolok be. Még egy pár hete nagyon féltem tőle. De egyre többet gyakorlom így kezdek már belejönni. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14711) Winner_hun válasza uborka3 (#14709) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14712) Integra válasza AMD Power (#14710) üzenetére


Integra
titán

egy frászt nehezebb, sokkal könnyebb.
és ha egyszer ráéreztél, már másképp nem akarsz beparkolni.
:)
velem szemben a teremgarázsban ahol lakom, egy fiestás áll.
bazmeg, azt egyszer esküszöm telóval felveszem, ha épp utánam jön meg és parkol be.
tannulságos lesz.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14713) AMD Power válasza Integra (#14712) üzenetére


AMD Power
titán

Most még lehet , hogy csak úgy érzem ,hogy nehezebb. Bízok benne ,hogy neked lesz igazad. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14714) P4czy


P4czy
csendes tag

Nem igaz, h mit vitáztok egy tolatásom :D Én speciel tükörből szoktam (3-ból mert izgat az is, h a segge mögött mi van, néha esetleg nézrk kicsit holtterek felé), de azt se itélem el aki hátrafordulva. Mindenki tolasson úgy ahogy neki könnyebb meg biztonságosabb...

(#14715) Integra válasza P4czy (#14714) üzenetére


Integra
titán

ha ügyes vagy és rutinos, miko elhaladsz a parkoló hely mellett, már scanneltél és tudod, hogy mi hol van, mekkora a helyed és van e valahol bármi benyúló tárgy.
ha nincsen, nyugtázod fejben és onnantól nem foglalkozol vele.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14716) lorcsi válasza AMD Power (#14710) üzenetére


lorcsi
veterán

miért?

háttal beállni pontosan kell nagyon, pontosság nehezít főleg háttal

ha szembe állsz be könnyű beállni és kifele sem kell annyira nagyon pontosan tolatni, mintha parkolóhelyre állnál be, mert kifele ált. 2 sáv van és nem kell kicentizni

(#14717) P4czy válasza Integra (#14715) üzenetére


P4czy
csendes tag

ha ügyes vagy és rutinos és nem sétál be eléd semmi..:D amúgy viccen kivül én se mindig használom a 3.-t de azért néha nem árt tudni mi merre van. A két oldalsó az ügye meg szimplán a tolatáshoz kell:D
Jah és az elöbb elfelejtettem mondani, h sztem az,h ki hogyan tolat be függ az autótol is. (Szervó vagy szervó nélküli, 5m-s bálna vagy bevásárlókocsi)

(#14718) Integra


Integra
titán

én ezt nem értem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14719) Khelben válasza Integra (#14718) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem csodálkozom, mert tök egyértelmű :D
Mit nem értesz rajta?

(#14720) parandroid válasza Integra (#14694) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"én hátrafordul középen, két ülés között, jobb kar jobb ülés hátsó támlára, és pikk-pakk bent vagyok"

Vendégem vagy egy tolatásra a céges Corsa van-jeinkben, vagy a Combokban. ;] Én is azóta merem állítani, hogy tudok tolatni, mióta sokat vezetek ilyeneket. Pedig anno az egyik első vezetési gyakorlati órát azzal töltöttük, hogy a zalaegerszegi stadion betonpillérjei között tolatgattunk teljes hosszokat. Tükörből. Soha nem is volt gondom a hátramenettel.

Egyébként a középső tükröt, illetve a hátrafordulást a vanekhez hasonló speciális járművek mellett a manapság divatos lőrésszerű hátsó ablakok, és a szedánok egekbe emelkedő valaga és orbitális hátsó lökhárító kitüremkedései miatt is elfelejtheted. Nem mellesleg ezekkel az autókkal parkolóhelyről tolatva kiállni sem vicces: az autó nagy része már kint van, mire egyáltalán látsz valamit, a többi közlkeedő pedig egyáltalán nem partner. Ha egyszer neki van elsőbbsége, akkor azt meg is követeli magának, és eszébe sem jut, hogy nem látod. Jellemzően mindig egy másik van, furgon, vagy teherautó enged ki. Kedvencem amúgy BP-n a menetirányból az út melletti 45 fokban elhelyezkedő parkolóhely, ahova jellegéből adódóan csak orral előre tudsz beállni. Ha egy nagyobb autó áll melletted, akkor már gyakorlatilag teljesen kitolattál, mire látsz valamit.

Persze továbbra sem akarok senkit meggyőzni semmiről, felőlem aztán mindenki úgy tolat, ahogy akar, továbbra is csak azt írom le, hogy én miért így csinálom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14721) parandroid válasza lorcsi (#14716) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Te lehet, hogy könnyebbnek érzed, a fizika viszont mást mond (forduló kerekek, ívek). A gyakorlati előnyökről nem is beszélve. Olvass vissza kicsit.

"pontosság nehezít"

Ez a legszebb része a hozzászólásnak egyébként. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14722) Integra válasza parandroid (#14720) üzenetére


Integra
titán

ennek most azért nincsen értelme amit írtál, mert te is pontosan tudod hogy ekkora behemótokat nem így parkolok be. ha pedig azt hitted... :)
természetesen ekkora dögöket én is visszapillantóból parkolok, anno igen sokat használtam nyújtott tengelytávú vw lt-ket, az már nem épp a kisbusz kategória.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14723) parandroid válasza Integra (#14722) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nagy dögökről van szó, a Corsa Van kimondottan kisautó, de a Combo sem sokkal nagyobb, mint egy kombi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14724) BITBOYS válasza Integra (#14715) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az emlékezetből való tolatás nem a legjobb dolog. Egyik barátom is így tolat, szét is zúzta a Citroenje farát.:)

szerk: (#14718) Két villamos is elgázolta :F

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14725) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ki lehet találni ki nem kötötte be magát... [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14726) Integra válasza BITBOYS (#14724) üzenetére


Integra
titán

szar ügy, erre most mit mondjak:)
mondjuk azt nem tudom, hogy látod, üres a hely, tiszta, nyugtázod, betolatsz és erre valaki pont abban a 3 másodpercben odarak valamit, de biztosan... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14727) Integra válasza parandroid (#14723) üzenetére


Integra
titán

ja hogy azok az ablaktábla nélküliek, ugye?
persze, ott én is tükröznék, evidens, nem látok át a falon. sajnos... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14728) BITBOYS válasza Integra (#14726) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyit :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14729) parandroid válasza Winner_hun (#14725) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De hálisten legalább a gyereket bekötötték... Gondolom ezután mindig be is fogják, ahogy magukat is.

Integra, jaja, az az, amiben csak két ülés van, aztán rács, és a hátsó ülés helyén a raktér, és nincs hátsó ablak.

Ezzel kapcsolatban is van egy vidám történetem. A 76-os úton a Keszthely-Zalaegerszeg felé elágazásnál az M7 felől érkezve van egy nagyon buta kereszteződés, jobbról egy dombról jön le a védett út, ráadásul egy elég nehezen belátható íven, gyakorlatilag jobbra hátra kell elnézned, hogy jön-e valami. Dobozolt hátuljú autónál ez természetesen nem kivitelezhető, csak ha az autó elejét elfordítom jobbra. egyenesen mennék, kiteszem az autó elejét jobbra, jól előre is hajolok, hogy kilássak, nem jön semmi, remek, indulnék, nagy csikorgás. Szemből egy idióta VW Pólós azt hitte, hogy ha jobbra fordítom az autó elejét, akkor jobbra is megyek, és kis híján belémjött, amikor egyenesen indultam volna el. Ráadásul nekiállt mutogatni, meg láttam a száján, hogy anyázik. Valami 40-50 közötti dauerolt nőci volt, nem volt szívem kiszállni, és elmaagyarázni neki, hogy amíg nem látja az irányjelzőmet, addig nekem van elsőbbségem, ráadásul mit gondolt, miért nézek el olyan alaposan jobbra, ha amúgy is jobbra kanyarodnék? Ilyenkor tudok igazán együttérezni a kamionsofőrökkel, bár nekik legalább annyi előnyük van, hogy üresen 16, megrakva 50 tonna van alattuk. Én meg csak egy vacak egytonnás Corsaban ülök... :U

uborka3: Bocsánat, 16+24=40 tonna természetesen, hosszú volt a napom. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14730) uborka3 válasza parandroid (#14729) üzenetére


uborka3
tag

Megrakva 50 t., az inkább úgy, hogy megrakva 40 t.
De egyébként tanulságos.

(#14731) AMD Power válasza Winner_hun (#14725) üzenetére


AMD Power
titán

Még mindig azt hiszik sokan ,hogy az öv csak "viccből" van a kocsikban. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14732) mezis válasza parandroid (#14729) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem ha villog az irányjelződ, akkor is Neked van elsőbbséged....

nem volt szívem kiszállni, és elmaagyarázni neki, hogy amíg nem látja az irányjelzőmet, addig nekem van elsőbbségem,

mezis

(#14733) parandroid válasza mezis (#14732) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jogos. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14734) nemcso


nemcso
senior tag

Miért kell télen téli gumi, és melyek a kerülendők ezek közül : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#14735) nemcso


nemcso
senior tag

Kisteher lekapva 213km/h -val, avagy a hazudozós traffipax esete : [link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#14736) dokar válasza nemcso (#14735) üzenetére


dokar
addikt

jól eldugta azt a nitrós palackot :DDD

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#14737) Integra válasza nemcso (#14735) üzenetére


Integra
titán

annyira birkák ezek a rendőrségnél, hogy hihetetlen..
egy merci hosszított transporterrel.. még a végén fel is szállt volna..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14738) lajafix


lajafix
addikt

Mai kaland. gyalogolok át egy egyenrangú kereszeteződésben, lassít egy toyota avensis, elenged udvariasan, mire jön egy fekete renault CLio rá merőlegesn, jobbkézszabály de kit érdekel, állatul nyomja(azaz 40-50 egy szűk utcában). A clioban egy fekete ruhás csajszi, kinéz jobbra, látja hogy jön a toyota, a gázra lép, majd kifordított tenyerét a toyota felé nyújtja, mint valami Jedi lovag, és a toyota nem is megy bele... :DD

Rock'n Roll

(#14739) frame>24 válasza nemcso (#14734) üzenetére


frame>24
addikt

"Hóban a Vredestein Snowtrac 3 viszi el a pálmát, ha megbocsájtják ezt a súlyos képzavart." - :))

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#14740) oceanearth válasza nemcso (#14734) üzenetére


oceanearth
őstag

"A különbség már száraz aszfalton is érezhető, de hideg időben vízen meg persze havon már tragikusan vacak egy átlagos nyári gumi."

Ennyit dokarról, amd_powerről meg a sok hülyéről, akik szerint baromságot mondok, mert azt állítom, hogy a téli gumi igazán nedves útviszonyok között jó...

(#14741) uborka3 válasza oceanearth (#14740) üzenetére


uborka3
tag

Jellemző megint, hogy valamit csak te tudsz, a többi meg sik hülye. :(((
Szerencsétlenkedsz itt...

(#14742) Integra válasza nemcso (#14734) üzenetére


Integra
titán

vicces teszt ez.
itt nagyon ajánlja a pirelli snowsportot.
nekem meg életemben nem volt akkora szar téligumim mint ez...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14743) dokar válasza oceanearth (#14740) üzenetére


dokar
addikt

ha minden téligumi egyben M+S mintázatú is lenne, akkor igaz lenne állításod. te bálna. :DDD

extra - SEXRay

(#14744) DeadMeat válasza Integra (#14737) üzenetére


DeadMeat
veterán

Miért lennének birkák?Nem nézik ök,milyen autó (az adatfeldolgozásra gondolok) ott a kép,rajta a sebesség,oszt ennyi.Nem kell ezt túlspilázni.Biztos bugzott a masinán a windows :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#14745) oceanearth válasza uborka3 (#14741) üzenetére


oceanearth
őstag

:D nem csak én tudom, vagyunk még egy páran, de ti 3man biztos jobban tudjátok mint a sok millió hülye.

(#14746) Integra válasza DeadMeat (#14744) üzenetére


Integra
titán

világos, tisztában vagyok azzal, hogy ez biorobot meló, nyomogatja a gombot, ott ül a next-next-next-finish bajnok a gép előtt, de azért, hogy ez sem feltűnő...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14747) DeadMeat válasza Integra (#14746) üzenetére


DeadMeat
veterán

De szerintem akik ezeket nézik,iditják az eljárást (nemtudom pontosan hogy megy ez),azoknak 4kerék+doboz=autó.Az hogy az illetö gép éppen teher vagy sport autó nekik mindegy.:D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#14748) dragonfx


dragonfx
veterán

Áhh igaz legyen mindne zebránál 150e/kocsi a büntetés...ez szrönyű ott állók járdaszigeten és 80nal szakítanak el előttem átengedni sneki nem enged..ha igen vészfékezés közeli megállási paraméterekkel azt bízzak benne meg e áll...azt ha igen ynertem ha nem ő bukik egy lököst meg egy szélvédőtt roszs esetben és rossz esetben az életem rosszban is 2lábamat....150e/zebra....gyorsna megtanulná a nép mindnehova kamerát és rendőrt...inkább betartom és megállók mindenhol majdha gurul a szekér újra...

2 nap alatt 5x akartak elütni....és cska annak köszönhetem nem hogy szedtem a lábaimat...más szóval elfutottam a baj elől....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14749) zsolt1129 válasza oceanearth (#14740) üzenetére


zsolt1129
addikt

Azt is mondtál :D

(#14750) mezis válasza dragonfx (#14748) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos a kultúra nem keletkezik csak úgy egyik napról a másikra. Egy kollégám sűrűn emlegette, hogy barbárok vagyunk mi itt Európában. Húsz évvel ezelőtt egy vasárnap délelőtt, Kelet-Berlinben a Wilhelm Konrad str--én megálltam a széles járda közepén egy zebránál, nézegettem a túloldalt, átmenjek, vagy se, forgalom semmi, de jött egy Wartburg, lefékezett, megállt a zebra előtt, mit tehettem, átmentem. Később kiderült, hogy mégsem kellett volna, a következő zebrán jöhettem vissza. :K
Azért már tapasztalok bizonyos javulást. Még néhány generáció és nem lesz életveszély lelépni a zebráról. Kérdés, hogy nem fogunk hamarabb kipusztulni addig a zebrákon ? :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.