Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49801) ixtom válasza .mf (#49799) üzenetére


ixtom
tag

Huhh, a halszemsapka engem is érdekelne. Májusi hadifesztiválon nekem is kiesett a zsebemből. Még szerencse, hogy kolléga észrevette, különben tuti átmentek volna rajta a T-72-vel. :D

(#49802) Dolphin


Dolphin
tag

Most nézem, hírtelen 3 75mm-es is a piacra került... előtte meg évente 1 ha akadt. E-M5 hullámot váltja a 75mm-es? :D

(#49803) Studi válasza Dolphin (#49802) üzenetére


Studi
addikt

Így szokott ez menni, valamiért mindig egyszerre akarják eladni az emberek a cuccokat. :D Tömegpszichózis: valaki kiírja, hogy eladó, és másoknak is eszébe jut, hogy porosodik egy a polcon. :)

(#49804) Dolphin válasza Studi (#49803) üzenetére


Dolphin
tag

Remélem lesz egy kis verseny köztük... minden vágyam egy 75mm-es :DD Külföldi ár közelébe lemehetne az ára..

[ Szerkesztve ]

(#49805) madgie válasza Dolphin (#49804) üzenetére


madgie
titán

Nem vág fűbe senki, ha alkudni próbálsz :)

(#49806) Studi válasza Dolphin (#49804) üzenetére


Studi
addikt

Mennyi amúgy a külföldi ár? Mondjuk csak európai lehet releváns, amerikai és hongkongi nem nagyon.

(#49807) szaby_gyerek válasza Dolphin (#49804) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Tudom irreális, de ha felére leesne az ára, akkor biztosan beruháznék egyre. Bitang jó objektív, csak sajnos kevés esetben használnám ki. Azt hiszem a 45-össel el vagyunk kényeztetve. :)

(#49808) Studi válasza szaby_gyerek (#49807) üzenetére


Studi
addikt

No igen. Főleg hogy az egyetlen Oly makróobi is beékelődik a két cucc közé gyújtótávban, és feleannyiba kerül. Nemigen lehet racionálisan megmagyarázni az ártöbbletet. De ettől függetlenül zseniális üveg. :)

(#49809) Mercutio_ válasza szaby_gyerek (#49807) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is álmodozom E-M10-ről 50-ér 80-ér :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49810) Parci válasza Mercutio_ (#49809) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

zavarna, hogy nempana...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49811) Studi válasza Parci (#49810) üzenetére


Studi
addikt

:DDD Néha Merci_ is megkergül, és rákíván egy Olyra. :DDD

Mercutio_: megbarátkoztál már a tizenötpernyolccal? :)

(#49812) jmakk válasza Studi (#49806) üzenetére


jmakk
őstag

Néha nézem az angol elmebajon. Volt már 450GBP-ért is, de általában 500GBP körül mennek a használtak.
Az olyan 190-200e Ft körül van most.

(#49813) szaby_gyerek válasza Mercutio_ (#49809) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Tudom, álmodozok. Egyébként E-M10 lesz is 80-ért de még 50-ért is. Viszont a 75-ös szerintem sose lesz ennyire olcsó. A ritkább, drágább objektívek elég jól meg szokták őrizni az árukat. :) Persze ettől függetlenül egy 1.8-as fix telé-t el tudnék viselni, és néha néha használni. :D

(#49814) cool13


cool13
őstag

A P20mm mit szeret az 1.7 helyett?

(#49815) MrChris válasza Studi (#49803) üzenetére


MrChris
nagyúr

'másoknak is porosodik' erről az obiról nekem is az jut eszembe, hogy állna a szekrényben. 75mm nekem már kicsit hosszú, az 50-es is ritkán van fent, azt még pont kitartom. Igaz az 5tengelyes megfogná, de akkor is csak állna benne negyedmillió.

(#49816) .: JuSzT :. válasza cool13 (#49814) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak én nem értem mit szeretnél kérdezni? :U

(#49817) MrChris válasza .: JuSzT :. (#49816) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem vagy egyedül.

(#49818) cool13 válasza .: JuSzT :. (#49816) üzenetére


cool13
őstag

Tapasztalatok szerint, milyen rekeszértéken adja a legszebb, legélesebb, legleg képet a Panasonic 1.7/20mm-es objektív. Remélem tudtam dekódolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#49819) .: JuSzT :. válasza cool13 (#49818) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kapásból azt gondoltam , hogy erre érdemes egy ilyet válaszolni:

(#49820) Dolphin válasza madgie (#49805) üzenetére


Dolphin
tag

Ismerősöm 160-ért hozatta be, és ez a reális ártól kicsit kevesebbnek gondolom, ami igen jó a mezőnyben.

(#49821) Studi válasza Dolphin (#49820) üzenetére


Studi
addikt

Na jó, de az vélhetően illegális beszerzés, azzal azért ne vessük össze azt, amiben adó is megbújik.
De ha legális, akkor szólj, hozzon egyet nekem is! :)

(#49822) Dolphin válasza Studi (#49821) üzenetére


Dolphin
tag

Kimész, megveszed, hazajössz ;)

Ha hozol 2-t, meg még ezt-azt, akkor utiköltség 0. Tervben van... :P

(#49823) Studi válasza Dolphin (#49822) üzenetére


Studi
addikt

De ez még mindig illegális, nem korrekt összevetni a legális árakkal. Értem én, amit mondasz, ha arra járnék valószínűleg én is a zsebemet részesíteném előnyben, csak jelezni akartam, hogy azért kezeljük helyükön a dolgokat. :)

(#49824) Dolphin válasza Studi (#49823) üzenetére


Dolphin
tag

:K

(#49825) ROBOTER válasza Dolphin (#49822) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én azért megnézném annak a (oda-vissza) repülőjegynek az árát, ami EU-n kívüli országba szól, ahol olcsó a 75/1.8 és néhány objektív nyeresége kitermeli... nem beszélve arról, hogy minél több cucc van nálad, annál nagyobb a lebukásod esélye.

[ Szerkesztve ]

(#49826) k1csi válasza cool13 (#49818) üzenetére


k1csi
senior tag

Lehet, hogy kifogtam valami szuper példányt, de az élesség nekem már teljesen nyitva is jó akár a sarkokban is 1:1-ben nézve. A rekeszelés elsősorban a vignettát csökkenti a sarkokban és e-miatt kontrasztosabb lesz azaz ettől élesebbnek látod. Pl. f/2.8-on már vignetta sem igazán látható.
Vakteszten max. a sarkokban vállalnám, hogy megmondom, hogy a legélesebb rekeszen vagy teljesen nyitva készült a kép, azt is elsősorban a vigneta meglétéből (kontrasztvesztés), nem az élességből mondanám meg.
Vsz. a 20-as Pana a sarkokban sem keni szét a képet.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#49827) madgie válasza cool13 (#49818) üzenetére


madgie
titán

Ilyen tekintetben hálás dolog a 20/1.7, majdnem mindegy neki a blende, 1.7-en is karcol (jó, értelemszerűen az extrém sarkokon nem annyira, de panorámáztam már én vele f1.7-en is)

(#49828) Mercutio_ válasza Studi (#49811) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kölcsönadtam egy havernak, így ismerkedni se volt időm vele :(

Parci: Ha megszoknám, hogy nincs tekergetős LCD valszeg maradna. Amúgy sose gondoltam volna, hogy a kis G3 több mint 2 évig nálam lesz :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49829) jmakk válasza madgie (#49827) üzenetére


jmakk
őstag

Ja csak a flare ne lenne. Múltkor naplementét fotóztam vele és a lemenő napocska halovány fingnyi ereje is odaprodukált egy kis félkarikát a képre. Ezen kívül viszont csak a majré a baj vele az E-M10-en mer ojjjan éles. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49830) Dolphin válasza ROBOTER (#49825) üzenetére


Dolphin
tag

NY-ba 100-ból lehet repülni, plusz semmilyen lebukás veszélye nincs, mivel gép nélkül mennél, géppel jönnél, és mivel magadnak vetted, senki nem tud beleszólni. Persze nem 1 fajtából kell 10-et, az nyilván más tészta, de 1-1, max 2-t simán. :K Max megkérdezik minek hozod be, válasz, magamnak, használni, pont. Sokszoros tapasztalat után mondom...

(#49831) .mf válasza Dolphin (#49830) üzenetére


.mf
veterán

Ha ez ilyen egyszerű lenne... de van egy 430 €-s értékhatár, ami fölött már vámköteles, hiába saját használatra vetted. Nem véletlenül vittem én is magammal mindenfélének a számla-scanjét itthonról, amikor mentem ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49832) Dolphin válasza .mf (#49831) üzenetére


Dolphin
tag

Hm, ilyenről még nem hallottam... akkor nemtudom hogy jött be a macbook-om 1300 dodóval, amit haver hozott. És még jópár gép és objektív másik ismerősömnek(:

(#49833) Mercutio_ válasza Dolphin (#49832) üzenetére


Mercutio_
félisten

Számtek cuccok nem vám kötelesek úgy rémlik.
Az obit meg gondolom doboz nélkül hozta és mákja volt / nem foglalkoztak vele.

. mf: Az elmélet és a gyakorlat... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49834) .mf válasza Mercutio_ (#49833) üzenetére


.mf
veterán

:N Nem csak vámot, hanem áfát, béfát, jövedelmiadót, illetéket, vippáholyt, mindent fizethetsz
[link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49835) ROBOTER válasza Dolphin (#49830) üzenetére


ROBOTER
addikt

"NY-ba 100-ból lehet repülni,"

Azaz oda-vissza 200?

+ ugye jóval nagyobb hasznod kell generálnod az árelőnynél, hogy megérje + a garancia nem érvényesíthető.

(#49836) ati3x


ati3x
senior tag

Ki mondta, hogy MFT-vel nem lehet sportfotózni? ;]

csigafutam1

csigafutam2

csigafutam3

(#49837) Gondwana válasza ati3x (#49836) üzenetére


Gondwana
addikt

(Orvos látta már? :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49838) szaby_gyerek válasza ati3x (#49836) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ez pofás. És egyben gonosz is. ;]

Egyébként túlzás, hogy nem lehet. Inkább azt mondanám, hogy érdemes mással próbálkozni. De kis ügyeskedéssel lehet azt használni dolgokra és ezt tapasztalatból mondom, ugyanis évekig a technikai sportok fotózása volt a mániám és tudom, hogy mit tud egy kezdő/haladó tükrös rendszer (vis tudott pár éve). És ennek emléket állítva tavaly nyáron elvittem egy terep rally futamra az e-m5 + 12-50 párost. (el kell felejteni a követi AF-et és azt hogy 10-15 képes sorozatokat lövünk, helyette arra kell hagyatkozni, hogy bitang gyorsan fókuszt talál a rendszer és hát "catch the moment" :) )Ügyesen használva meg lehet örökíteni vele dolgokat, de tényleg túl macerás. Végül nem is tipikus sportfotós képeket lőttem vele.

(#49839) TayRol válasza szaby_gyerek (#49838) üzenetére


TayRol
veterán

teljesen jó képek em5+kitobihoz képest.
meg amúgy is.:)

(#49840) jjeahh válasza szaby_gyerek (#49838) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyesek szerint meg a kijelző tapizós af gyorsabb, pontosabb tud lenni mint egy belépő dslr követő fókusza, akkor most hol az igazság?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49841) Freddy76 válasza jjeahh (#49840) üzenetére


Freddy76
addikt

Egyesek tévednek. Én sem vagyok dslr fan, el is adtam, nem is akarok többet, de az, hogy az oly-k af-je a dslr-ek követő af-jével vetekszik, erős túlzás.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49842) ROBOTER válasza Freddy76 (#49841) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egészen konkrétan az értelmetlenséggel vetekszik. Én kihagynám a nem PDAF-es Oly gépekből, mert használhatatlan.

Esetleg asztrofotózásban a világegyetem tágulását bírja lekövetni.

Az S-AF viszont tényleg nagyon gyors és nagyon pontos. Szerintem itt is erre gondoltak lejjebb, hogy a tapi + S-AF (érintés utáni azonnali exponálással) értelmesebb, mint egy bizonytalan C-AF.

[ Szerkesztve ]

(#49843) arn


arn
félisten

Em5nel en is szimplan nyomtam, nem kovetovel, probaltam rakeszulni, hogy hol lesz a tema. Ellenben fujin gyors sorozat mellett hasznalhato a koveto. Lassabb sorozatnal viszont esetlenne valik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49844) Studi válasza ROBOTER (#49842) üzenetére


Studi
addikt

:C Már a PDAF-es Oly tükrösök sem a követő AF bajnokai, a MILC-ek számára gyakorlatilag megodhatatlan feladat.

Viszont amit jjeah ír, az inkább arra utal, hogy a Single AF területrebökős-exponálós megoldással olyan kis lagot hagy az élességállítás és az expo között, hogy egész jól használható mozgó célpontok vadászásakor.

szerk: mire leírtam te is szerkesztettél. :R

[ Szerkesztve ]

(#49845) szaby_gyerek válasza ROBOTER (#49842) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, szerintem is erre gondoltak. Mert az S-AF bitang gyors. Viszont az, hogy érintőkijelzőn gyorsabb lenne az szerintem placebo. :) A C-AF pedig PDAF nélkül tényleg egy vicc, és belegondolva a működési mechanizmusba nehéz elképzelni, hogy mitől lehetne használhatóvá faragni.

(#49846) Parci válasza szaby_gyerek (#49845) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érintőképernyőn az af pontot beállítani majd exponálni gyorsabb

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49847) Studi válasza szaby_gyerek (#49845) üzenetére


Studi
addikt

Egyrészt amit mond Parci: gyorsabb beállítani a kívánt területre a fókuszmezőt (elég ugye odabökni), másrészt pedig így a legkisebb a shutter lag, ezért így a legkisebb a tárgy elmozdulása is.

(#49848) schawo válasza jjeahh (#49840) üzenetére


schawo
titán

Igen. ezzel az a gond, hogy egyelten kép készül. Ha épp nem az a pillanat volt a tökéletes, akkor lemaradtál a képről. A DSLR-rel mennyiségi a oldalról lehet megközelíteni a kérdést: lősz egy sorozatot, és ha épp történik valami érdekes akár az egyik képen, akkor már nyert ügyed van.

Képzelj el egy balesetet mondjuk Forma 1-ben. Ha tapizol egyet, lesz egy tökéletesen éles képed mondjuk a baleset előtt fél másodperccel. Aztán finito. Míg DSLR-en rátehénkedsz az elsütőbillentyűre, és biztosan megvan az a pillanat (is), ami a legjobban ábrázolja a bunyót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49849) Parci válasza schawo (#49848) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ebből élnék, talán szempont volna a mennyiségi szemlélet, de home usernek még jobb is az egy képes végeredmény, mert nem kell aztán válogatni. ha meg lemaradtál, hát majd legközelebb. végtelen számú variáció van egy-egy fotóra, sosem tragédia, ha valami nem készül el. majd elkészül hasonló üzenetű, de más kép öt év múlva.

ez persze az én személyes véleményem (mi más lenne). és ugyanezért a legjobb megoldás (nekem) egy csúcskompakt. nem jó mindenre, de nem is kell mindent és mindig lefotózni, azt 7/24 filmezésnek hívjuk és semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49850) schawo válasza Parci (#49849) üzenetére


schawo
titán

Persze, ha ez engem zavarna, nem használnék MILC-et. Csak érzékeltettem, hogy miért nincs értelme a két működést összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.