Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) lockdown90


lockdown90
senior tag

tudnatok mondani vmi "jo" gepet vlogolasra? eddig canon s120,n100, g7x nezegettem..

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#50952) yvsmad válasza Vyndree (#50949) üzenetére


yvsmad
őstag

A full HD videókkal észnél kell lenni, mert nem mindegy, hogy hol akarjuk visszanézni.
A legtöbb gép által támogatott 30p/60p NTSC MOV-ot nem szeretik a Blu-ray vagy DVD lejátszók és szerkeszteni is elég nehéz. Ezeket PC, esetleg néhány media player támogatja csak.
Ha asztali lejátszóval nagy tévén akarjuk visszanézni, akkor AVCHD formátumban (is) rögzítő gépet kell keresni, ami 25p/50p-ben dolgozik. A legtöbb AVCHD-képes fényképezőben is lehet választani AVCHD vagy MOV között. A kétféle fényképező között a különbség a PAL rendszerű 25p/50p-ben vagy az NTSC-t követő 30p/60p-ben rejlik.

[ Szerkesztve ]

(#50953) yvsmad


yvsmad
őstag

Jó kis képminőséget összehasonlító oldal: dkamera.de
A nagy videó alatti legördülő menüben ki lehet választani a két géptípust és alatta jönnek a tesztképek.
Érdemes beállítani egy Pana FZ200 bridge kontra Canon SX710 kompakt superzoom összehasonlítást, elég tanulságos.

[ Szerkesztve ]

(#50954) jjeahh válasza yvsmad (#50953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem ez az oldal, ahol az exif adatok néha elég durván különböznek? :D Amúgy meg ennek tényleg inkább csak kompaktoknál van értelme, ahol nem cserélhető az objektív, cse. obis vázaknál a képminőség nagyon obifüggő is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50955) vieri2000 válasza yvsmad (#50953) üzenetére


vieri2000
tag

Jó az oldal! én itt szoktam nézni de ez inkább objektive vizsgál, számokon alapul http://cameradecision.com/.
a teszt képek hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#50956) scarabaeus válasza yvsmad (#50953) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Jó kis képminőséget összehasonlító oldal: dkamera.de"

Mivel a dpreview képösszehasonlítójának új változata is lett, a régiben csak a régebbi gépek, az újban csak az újabb gépeket lehet összehasonlítani, az Imaging Resource comparometere pedig eléggé nehézkes abból a szempontból, hogy azonos ISO-s és körülmények közti képeket nem automatikusan rak egymás mellé, először bélyegképből közepesre méretezettre vált, és csak utána mutat teljes felbontású képet, amelyeket aztán nem húzgál párhuzamosan a két ablakában, nekünk kell, szóval ezután érdeklődve néztem meg ezt a német oldalt is.

Szép nagy választékuk van gépekből, ez tetszik, a kirakott képrészletek viszont már nem a gépből kapott kép részletei, minden gép képét általam olyan 10 MP körülinek saccolt méretűre méretezik át, hogy az egymás melletti részleteken azonos képrészlet területet mutassanak a kivágások. Egy 36 MP-es D800 is egy 10 MP-ből kivágott részlettel indul ott. Nem 1:1 összehasonlítás. Jó viszont, hogy az eredeti képek megnyithatók eredetiben, így a különböző érzékenységen és fényviszonyok közt készült képekből kapunk egy-egy példányt a gépekből.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50957) Z_Kati


Z_Kati
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni azoktól, akiknek van tapasztalatuk ezeket a gépeket illetöen:
Panasonic Lumix Lx7 és Panasonic L. Fz200
Képminöségben jobb e az Fz200? Az LX7-en nemrégiben adtam túl, nekem nem jött be. Hiányzott a keresö, illetve a kihajtható Lcd, de ami miatt ténylegesen eladtam gyerekeket nem tudtam vele rendesen fotózni. Nem sikerült éles képeket készíteni, bár tájak, tárgyak tekintetében nagyon jó volt. Vagyis képminöségben tudhat többet az Fz 200? Sok helyen olvasgatok, most nagyjából azt szürtem le, hogy videóban jó, de képeknél jobb a Canon. Viszont a Canon Sx 60 is csak 3,4 fényerejü, a G16 lenne a másik, de nem kihajtható az Lcd, hasonló a Nikon P610 szintén 3,3-al, egyedül a PanaFz200-at találtam, amiben minden megvan, amire szükségem lenne, kérdés, hogy beltérben lehet e jó fotókat készíteni vele?
Köszönöm elöre is! :)

(#50958) jjeahh válasza Z_Kati (#50957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fz200-al is lehet jó fotókat lőni, és nem, nem jobb mint az lx7 képminőségileg, inkább rosszabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50959) scarabaeus válasza Z_Kati (#50957) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha LX7-tel nem sikerült gyerekeket fotózni, akkor nemhogy az FZ200-zal nem fog sikerülni azonos körülmények között, hanem az 1/1,7" szenzornagyságig tartó kategória egyik gépével sem fog sikerülni. (De arról sem vagyok meggyőződve, hogy nagyobbakkal menni fog)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50960) SharpSA válasza Z_Kati (#50957) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem LX7 van az itteni javaslatok alapján és szerintem jó készülék. Nem tudom hogy nem tudtál vele jó képeket készíteni...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#50961) Z_Kati válasza scarabaeus (#50959) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Köszi, ez kedves, de sebaj. Elötte Canon Eos 600 D-m volt és azzal igen szép képek készültek. De nincs idöm objektívek cserélgetésére, mert körülményes és egyszerüsíteni akartam.
Nem tetszik az LX7 képminösége, - bár tudom, hogy ezen a fórumon ez a favorit- portré készítés szempontjából...ennyi.

(#50962) Z_Kati válasza SharpSA (#50960) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Nem tudom próbáltál e vele 4 gyereket fotózni egyszerre? :D

(#50963) Z_Kati válasza jjeahh (#50958) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Miért rosszabb a képminösége? A nagyobb szenzor méret nem jobb?

(#50964) scarabaeus válasza Z_Kati (#50963) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az FZ200-ban nem nagyobb a szenzor, hanem kisebb.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50965) jjeahh válasza Z_Kati (#50963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Talán ha linkelnél olyan képet, amit elszúrtál az lx7-el, akkor meg tudnánk ítélni mi lehetett a gond :) Hogy miért jobb az lx7 képminősége? Az optika fényereje és nagyobb szenzor miatt. A f1.4 nagy előny gyenge fényben meg mozgó témánál, mivel gyorsabb záridőket kapsz ugyanolyan körülmények között, tehát ritkábban mozdul be a gép meg a téma...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50966) pandur99 válasza Z_Kati (#50961) üzenetére


pandur99
aktív tag

A cserélhető objektíves nem azt jelenti, hogy kötelező csereberélni. Vegyél hozzá egy nagyobb átfogású zoomot, és ne cserélgess. Mindjárt visszaáll a jó minőség. Pl.18-135.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50967) jjeahh válasza pandur99 (#50966) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mondjuk én azt sosem értem, miért olyan nagy dolog megnyomni egy pöcköt, és lecsavarni az obit :F Az ilyen helyzeteken egy fényerős fix nagyon sokat javítana.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50968) Z_Kati


Z_Kati
csendes tag

Igen, gondoltam arra is, hogy veszek 18-135-ig objektívet, de ezek fényereje is 3,4-nél kezdödik, kellett mellé egy fix is. Hát, higgyétek el nem könnyü gyerekeket fotózni, föleg, ha fiúk. :) Mégis ott a feladat, hogy a nagyszerü családi pillanatokat megörökítsem, lehetöleg úgy, hogy ne idegesítem öket, ehhez néha nem árt a tisztes távolság. :D Egyébként is az egyik pillanatban itt vannak, a másikban ott, közben figyelj a fényekre stb.., na de nem ez a topik témája. :)
Hm, képeket inkább nem tennék fel, mert nem tenne jót a lelkivilágomnak, másrészt már amúgyis tárgytalan.
A kérdés, hogy van e olyan bridge gép, ami jó fényerejü, van keresöje és kihajtós lcd-je és most nem figyelembe véve a fotós képességeit. :)

(#50969) jjeahh válasza Z_Kati (#50968) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Öh, hát gyerekem nincs, de mozgó-szaladó kutyákat szoktam fotózni, amiket szvsz valszeg még nehezebb, és én kb. két évig kereső, kihajtható kijelző nélkül, manuális obikkal (!) oldottam meg, szal mindent lehet csak akarni kell ;) Valahogy nem hiszem el, hogy az lx7 volt nálad a szűk keresztmetszet :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50970) pandur99 válasza Z_Kati (#50968) üzenetére


pandur99
aktív tag

Minden bridge lassú a tükrösökhöz képest, de valahogy általában megoldották a gyerekfotózást, még telefonnal is. Mindenképpen a tükrös, vagy egy gyors AF-fel rendelkező MILC a könnyebb megoldás, és ha fényhiány van, segít a vaku is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50971) Vyndree válasza Z_Kati (#50968) üzenetére


Vyndree
őstag

Ne már, ha közelmész a gyerekeidhez idegesíted őket? :D

Mennyit szeretnél rá áldozni, új vagy használt és minek a 20-50x zoom? Ha mindenképp bridge akkor FZ200, de szerintem felesleges. A 6x zoom, akár egy 18-105mm obi is bőven elég szabadban, szobába meg egy fix fényerős. A másik szobából úgyse tudsz fotózni (a fal miatt), szobán belül meg elég szokott lenni. Csak nem riadnak meg ha a közelükbe mész egy fényképezőgéppel a kezedben. Szoktasd őket hozzá, adj nekik jutalmat ha engedik a fotózást, könnyebb dolgod lesz meglátod.

(#50972) SharpSA válasza Z_Kati (#50962) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyszerre 4-et nem, 1 is eléggé tud mozogni. Ha nagyon kevés a fény, akkor van vaku. Ugyanakkor eddig ennél jobb fényerős objektívvel rendelkező készüléket nem láttam még, persze ettől még lehet. Talán a beállítások nem voltak megfelelőek, nem tudom...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#50973) Z_Kati válasza jjeahh (#50969) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Nagyon szép képek és a kutyus is, gratulálok! :)
Sok érdekes történetem lenne a gyerköcökkel kapcsolatban, de tényleg nem ide tartozik. Hogyan érted a szük keresztmetszetet?

(#50974) Pandabarat válasza Z_Kati (#50968) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Engem az anyám sosem idegesített, nem tudom te hogyan csinálod...

(#50975) vieri2000 válasza jjeahh (#50969) üzenetére


vieri2000
tag

Nagyon szép képek!

(#50976) jjeahh válasza Z_Kati (#50973) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! csak a képek az enyémek, a kutyusok nem :D
Keresztmetszet: nem hiszem, hogy ha a canon kitobival nem korlátozott, akkor az lx7 igen. Szerintem is valami beállítás-user error lehetett ott a gond. Nem hibátlan gép az lx7, de egészen biztosan lehet vele szép gyerekfotókat lőni. Persze portrékhoz nem ártana néha egy kis háttérmosás, de az gondolom canon kitobival sem igazán volt.

vieri2000: köszi!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50977) Z_Kati válasza Vyndree (#50971) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

:D Azért annyira nem vész a helyzet, csak szeretem a spontán képeket. Nem kell a túl nagy zoom, dehát ez a választék. Bevetettem én már elég sok mindent, de mindig akad aki szabotálja. Ha kamasz azért, ha kicsi azért. :DD Néhány év múlva terveztem újra tükröset venni, amikor már nem tudom kupán vágni egyiket sem vele, vagy nem fagyizzák össze meg stb...ha valaki ezek után nem hinné, teljesen normális gyerekekröl van szó és még az anyjuk is az... úgy általában. :)
Nikon Coolpix P7800? F2-röl indul, van keresö, kihajthatós Lcd és 28-200mm-ig van.

(#50978) Vyndree válasza Z_Kati (#50977) üzenetére


Vyndree
őstag

Lehet hogy f2-ről indul, de ISO-ban gyenge a pici szenzor miatt és már nincs is meg az előny. MILC, vagy DSLR egy jó obival lenne ideális neked. Továbbra sem értem az LX7-tel mi lehetett a baj, lehet nem is azon múlt, akkor viszont vehetsz akármilyen gépet.

(#50979) Z_Kati válasza Pandabarat (#50974) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Boldog gyermekkor! :) Én meg nem részletezem, hogy miért és hogyan, akinek van több gyereke, szerintem van fogalma bizonyos helyzetekröl, akinek nincs, annak meg azért nem. ;)

(#50980) Z_Kati válasza jjeahh (#50976) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Nem csak kit obim volt, talán azért. Lehet, hogy a beállítások nem voltak tökéletesek, de mondom ez most nekem már mindegy. Emellett ténylegesen hiányzott az a keresö.
Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat, valószínü a legjobb megoldás mégis a tükrös lesz.

(#50981) Z_Kati válasza Vyndree (#50978) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Kedves Vyndree, kicsit elpoénkodtam itt a gyerekekkel (legalábbis én azt hittem, de mindenki erre kap rá :) ), talán nem vagyok ám olyan ostoba mint amilyennek kitünik. Elvégeztem egy fotós tanfolyamot is, fotósok véleményét is kikértem, ami persze jelentheti a semmit is, de azt mondom, hogy a régi kis Kodak gépemmel is csináltam olyan fotókat alapbeállításban mint az LX7-tel. Amúgy ennek is ugyanakkora a szenzor mérete mint a Nikonnak tudtommal. Lehet, hogy egyszerüen ez a gép mondjuk profiknak való, akiknek van idejük és kedvük játszadozni a beállításokkal.
Nekem végülis az a tapasztalatom sok-sok tájékozódás után, hogy ez is csak egy jó nagy biznisz mint nagyon sok minden manapság. Nincs egyben olyan gép, ami minden szempontból jó lenne, valahol kompromisszumot kell kötni, hogy ezt kép-vagy video minöségben teszed, vagy árban, vagy zoomban vagy külsöben az mindegy, de kell.

(#50982) Vyndree válasza Z_Kati (#50981) üzenetére


Vyndree
őstag

Nm tudom milyen régi kis Kodakod volt ami alapbeállításon olyan képeket csinált mint az LX7, de lehet kár volt eladni. Az biztos, hogy nincs egyben olyan gép ami minden szempontból jó, de ha tudod mit szeretnél, akkor meg fogod találni az arra megfelelőt. Senki nem mondott olyat hogy ostoba lennél, de képek nélkül, hogy látnánk hol lehet a bibi tényleg mindenki csak vakon tapogatózik, nehéz így segíteni.

(#50983) hcl válasza Z_Kati (#50981) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha fotós végzettsége van, akkor mondjuk nem kéne fázni az obicserétől, és azt se ártana tudni, hogy a kompaktok sok esetben nagyon korlátoznak. Szóval jó volt az a 600D... Vagy vegyél olyan kompaktot, amin van vakupapucs, Canon G12-t használtam a saját vakummal, és ha nem is frankó, de legalább nem kell feltolni az ISO-t...
Én is kompaktozok, de az külön kategória az oldalamon :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50984) Digger


Digger
senior tag

Ha minden igaz, a hét elején megrendelek egy Panasinic Lumix FZ1000-et. Hosszas gondolkodás végeredménye a döntés. Remélem nem bánom meg! Leginkább a tini korú lányaim lesznek a modellek, rengeteget kirándulunk, nyaralunk. Lesz táj és városfotózás, sőt még némi makrózás is. A jövő hétvégén rögtön fel lesz avatva egy Erdélyi túrával. Majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#50985) Lassú Víz válasza Z_Kati (#50981) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Izgő-mozgó gyerekekhez a varázsszó a PDAF. Az volt a 600D-ben, és nincs egy kompaktban sem tudtommal. Ha csak a méret a gond, nézd meg a Nikon 1 rendszert. Nem vagyok teljes körűen jártas a J, S, V stb. jelzéseikben, de valamelyikben (vagy többen is) van szenzorra integrált PDAF, és elég gyorsnak mondják.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50986) yvsmad válasza Z_Kati (#50979) üzenetére


yvsmad
őstag

Az is érdekes lehet, hogy mondjuk 50 képből mennyi lett rossz. Mert ha 1 vagy 2, akkor maximalista vagy.
Ha >40, akkor valami tényleg nem stimmel. A közbenső átmenetek is jelenthetnek valamit, de így tényleg nem tudjuk, hogy mi az, amivel elégedetlen vagy.
De az is lehet, hogy újabban kritikusabb szemmel nézed az exponáláskor még szupernek tűnő képeidet, vagy csak többet vársz el az újabb gépedtől.
Mozgó témánál kültéren biztosan megpróbálnék sorozatot lőni. Ha van fény bőven és a fókuszálással volt gond, akkor az apertúra szűkítésével növelheted a mélységélességet.
Beltérben meg kerülni kell a nagyobb zoomot, ahol már kevés az obik fényereje + a vaku is gyengébb nagy távolságból. Inkább menj közelebb. Szobában meg kifejezetten nagylátószögű, nagy fényerejű obit ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#50987) Shia-ko válasza hcl (#50911) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Végül Fz38 lett, 20párezerből boltoltam egy használtat. Nem mertem túl nagyot ugrani, ugyanis ha teljesen kutyaütő vagyok a dologhoz, akkor mégsem kéne egy vagyont elkártyázni egyszerre. ;)
Remélem nem a user lesz a szűk kerezstmetszet. :Đ
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Üdvözlettel: Gabi

(#50988) hcl válasza Shia-ko (#50987) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet kompakttal jót, csak kb. ügyesebbnek kell lenni - ahogy én tapasztalom - bizonyos értelemben, mint egy tükrössel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#50989) yvsmad válasza Shia-ko (#50987) üzenetére


yvsmad
őstag

Nekem FZ28 volt, én szerettem. Az FZ38 egy évvel újabb, minimális szolgáltatással tud többet, tehát lényegében ugyanaz. Ha jól működik, akkor sok örömed lesz benne.

(#50990) Vyndree válasza Shia-ko (#50987) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem volt FZ38, most az utódja van az FZ45 (ugyanolyan képeket készít mint at FZ100), nagyon szeretem őket.

szerk. off

[ Szerkesztve ]

(#50991) sanzi89


sanzi89
addikt

Ajánljatok legyetek kedvesek valamilyen jó gépet. Édesapámnak kellene (50-es korosztály) egy olyan gép, ami a lehető legjobb képet csinálja automata üzemmódban! Nagyon fontos, nem akarja állítgatni, buzerálni, bekapcs, zoom ide-oda, katt és kép készüljön el! Fontos kritérium még, hogy microUSB-ról lehessen tölteni, tehát nem kelljen még egy szir-szar doboz, újabb dugasz, spéci kábel. Ár legyen 100k, de ebbe bele kell férjen még egy 16 vagy 32-es kártya egy normális táskával, tehát legyen a gép maga 90k körül. Felhasználás abszolút vegyes, beltéri, kültéri, tájkép, portré, éjszakai, nappali. Nem kell profi minőség, de minden körülmények között álljon helyt a gép, és értékelhetőt produkáljon. Nem egy évre veszik, szóval nem árt, ha -üzembiztos, nem úgy, mint a saját Samsung WB-750-esem...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50992) yvsmad válasza sanzi89 (#50991) üzenetére


yvsmad
őstag

Az egy gombnyomásos automatikát már mindegyik gép tudja.
Azt mondd meg, hogy zsebre vágható kompakt vagy bridge legyen?
A külön töltő nem hülyeség, ha legalább 2 akksid van, az egyiket töltöd, míg a másikat használod.
Csak USB-s gépbe épített töltővel nem tudsz egyszerre fényképezni és tölteni.
Nekem az új Canon SX700 (és az SX710 is) mindkettőt tudja, sok USB-s töltős géphez lehet kapni külső töltőt is (pl. Sonyk).
A táska mérete és ára megint a gép méretétől függ. 8 GB-nál nagyobb kártya csak akkor kell, ha sokat kamerázik vele. Csak fényképekhez és ha fényképezés után pár napon belül gépre másolják a képeket, akkor még a 8 GB sem lesz tele soha.
Fontos még, hogy kell-e kis nézőke (kereső) a gépre, vagy elég az LCD? Ha rossz a felhasználó szeme (erősen távollátó), akkor a kis nézőkét beállíthatja a saját dioptriájához, míg az LCD-t nem tudja elég távolról nézni ahhoz, hogy élesen lássa.

[ Szerkesztve ]

(#50993) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Használt kompakt gép vásárlására készülök, átlagos felhasználásra. Egy ismerősöm eladná nekem jó állapotú Oli Mju 700 gépét, 2 akksival, tokkal, memkártyával, 12k-ért. Valakinek esetleg tapasztalata, véleménye erről a gépről? Köszönöm!

BÚÉK!

(#50994) yvsmad válasza Ukraan (#50993) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez egy kb 8-9 éves alap gép, ennél sokkal újabb (3 éves), 14 MPix-es Canon A3200-at lehet ennyiért kapni.

[ Szerkesztve ]

(#50995) Ukraan válasza yvsmad (#50994) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Most csak a Hardveraprón néztem szét futólag, de ilyen árban ott csak egy A1300-as Canon-t találtam.

BÚÉK!

(#50996) sanzi89 válasza yvsmad (#50992) üzenetére


sanzi89
addikt

Lehet, hogy mindegyik gép tudja, csak nem mindegyikben működik jól. Például a saját Samsung WB750-esemben kifejezetten szar az automata üzemmód, kis állítgatással, manuál üzemmódban sokkal szebb képeket lehet vele készíteni. Na, ilyen ne legyen.
Nem kell, hogy zsebre lehessen vágni, mindig külön táskában/tokban lenne, de nem feltétel a bridge felépítés. Ha esetleg a gombok nagyobbak rajta, vagy maga a készülékház nagyobb, az nem hátrány.
A telefonja USB-s. Ha elmegy valahova, nem kell két kütyüt magával vinnie a töltéshez. Nem lesz amatőr fotós, nem fog egész nap kattintgatni, főleg nem kiszedegetni az aksit a gépből, elég lesz neki annyi kraft, amennyit egy aksi tud.
Nézők nem kell, LCD bőven elég, de ne legyen érintős! Táska/kártya még másodlagos, majd végiggondoljuk, hogy milyen és mekkora kell, ha megvan a gép.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50997) hcl válasza sanzi89 (#50996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az automata mindig rossz szerintem :) Mindig normál expót csinál, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50998) yvsmad válasza Ukraan (#50995) üzenetére


yvsmad
őstag

Az OLX-en van egy 15 ezerért, de alkuképes.
Nekem is van egy eladó A3200, most egy kollégámnál van, de a jövő héten fel fogom tenni.
A lényeg az, hogy érzékeld a különbséget a két gép között. link
Az intelliges iAuto üzemmód magától felismeri a témát és a felvételi viszonyokat, magától kapcsol pl. makróba vagy mozgáskövetésre, éjszakaiba vagy arcfelismerős portré üzemmódba, egy gyerek is jó képeket tud vele készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50999) yvsmad válasza hcl (#50997) üzenetére


yvsmad
őstag

Mit nevezel automatának?
A lányom kis Nikonjában 18 üzemmód van, mind automata és mind más beállításokat használ.

(#51000) yvsmad válasza sanzi89 (#50996) üzenetére


yvsmad
őstag

Ok, akkor Samsung kilőve.
Mindenképpen ezt a 3 márkát ajánlom: Pana, Canon, Sony.
Kategóriánként más-más sorrendben, de mindig ez az első 3 márka kompakt és bridge kategóriában, a többi csak néha tud felzárkózni hozzájuk.
Olyan csati egyik készüléken sincs, mint a telefonon. Külön kütyü nem kell, de saját kábel mindenképpen.
90 ezer körül MILC vagy DSLR nincs újonnan, marad hát a bridge, esetleg egy megtermettebb kompakt (de akkor már mégis inkább a bridge).
Nagy zoom (20-30x) kell, vagy jobb fényerejű obi inkább?
Az arukereso.hu sokat segít a keresésben, a bal oldali oszlopban be tudod állítani a preferenciákat és az árkategóriát, szűrj rá a 3 márkára és látod, hogy mit mennyiért lehet kapni. Ha kinéztél pár konkrét típus, akkor azokkal kapcsolatban könnyebben tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.