Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) w.miki válasza pandur99 (#50700) üzenetére


w.miki
veterán

ezek azért jóval 40k felett vannak használtan, nem?
a képeket számítógépen szoktunk nézegetni, évente 2x előhívatjuk a rossman-ban.
(most lx3-asom van, a fórumban olvasottak hatására vettem használtan, de sajnos nem lettem szerelmes belé. Zavar, hogy az objektív takarót mindig manuálisan kell levenni, és a beállításai is nekem nehézkesek. (igaz jobbára automatán van)
Használjam takaró nélkül? Van esetleg valami ilyesmi tok hozzá?
Pedig lehet 40k körül ennél nincs is jobb gép, beltérre.
De ha van, lecserélném.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50702) Tin_Shield válasza w.miki (#50701) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó az LX3, az árkategóriában nem nagyon találni jobbat.
Az iAuto helyett inkább P (programautomatika) módban használd a gépet. Az ebayon találsz rávaló automata obisapkát , pl. JJC ALC-3, a youtubeon van video, meg tudod nézni.

(#50703) Lassú Víz válasza w.miki (#50701) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vegyél egy JJC ALC-3 -as sapkát, tuningold fel és kész. Nem fogsz találni megoldást, ha még az objektív sapka levétele is nehézkes. MILC-ek esetében csak pár sötét kit objektívhez van automata sapka.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50704) pandur99 válasza Lassú Víz (#50703) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ez a sapka jó, én ilyet tettem fel az XZ-2-re.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50705) pandur99 válasza w.miki (#50701) üzenetére


pandur99
aktív tag

Valamit valamiért. 40e alatt tényleg nem találsz jobbat a meglévőnél. A fényerőt nem adják ingyen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50706) w.miki válasza Lassú Víz (#50703) üzenetére


w.miki
veterán

hát ez tok jól néz ki, ha már itt tartunk...
tököt milyet ajánlanátok a masinához?

(#50702) Tin_Shield : beltérre milyen program ajánlott? beltéri, pont nincs benne.
Ja látom, azt írja AE program, gondolom automata

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50707) Thom! válasza pandur99 (#50705) üzenetére


Thom!
veterán

Asszem van egy eladó Samsung EX1 35K körül a az aprón. Az nem rossz gép, de hasra messze nem kell esni tőle.

(#50708) w.miki válasza Thom! (#50707) üzenetére


w.miki
veterán

a kérdés, hogy jobb-e mint a jelenlegi lx3-asom, vagy cseréljek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50709) Thom! válasza w.miki (#50708) üzenetére


Thom!
veterán

szerintem nincs értelme a cserének
Én beleuntam a cserébe milyet vegyek, aztán vettem egy Nex3n, egyik kompakt se hozza használtan 90-100k körül az amit ez tud és a mérete is baráti, meg az ára is az volt, persze ez se tökéletes menü kezelhetősége kicsit csapnivaló, de amúgy frankó kis gép.

(#50710) Tin_Shield válasza w.miki (#50706) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Beltéren A mód, fullra nyitott blende, az érzékenységen emelni, hogy az 1/50 körüli záridő meglegyen, és/vagy vaku. Ki kell tapasztalni mekkora az érzékenység ahol még vállalható a képminőség (nincs LX3-am, tipp: max iso800).
EX1-re ne cseréld le, nem leszel beljebb, sötét kitobis MILC-cel sem igazán, csak ha veszel rá vmi fényerőset.

[ Szerkesztve ]

(#50711) Thom! válasza Tin_Shield (#50710) üzenetére


Thom!
veterán

jobb prémium kompkattal iso 200 annyi mint milcen iso 1600 azé ezt se feledjük

(#50712) Tin_Shield válasza Thom! (#50711) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(amiből ~2-3 FÉ-t kapásból el is buksz a f3.5-5.6-os kitobival...)

[ Szerkesztve ]

(#50713) w.miki válasza Tin_Shield (#50710) üzenetére


w.miki
veterán

köszi srácok!
sajnos amit leírtál annak zömét nem értem, így ezt nem is tudom beállítani.
más: linkelt objektív takarónál nincs free shipping, másiknál van, ez is jó LX3-ra igaz?
viszont... a felszerelési képen van egy olyan, hogy a lencse előtti (takaró utáni) keretet (gyűrűt) le kell csavarni, jobbra, de az nekem nem jön le... vagy nem tekertem elég erősen...
hogyan tudom ezt akkor rátenni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50714) Tin_Shield válasza w.miki (#50713) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van kézikönyved az LX3-hoz? Ha nincs a Panasonictól szerintem le tudod tölteni. Angolul biztos, de lehet magyarul is fenn van.

(#50715) w.miki válasza Tin_Shield (#50714) üzenetére


w.miki
veterán

van mellé egy Kezelési utasítás kezdőknek...
de ebben tényleg csak nagyjából annyi van, hogyan tudom bekapcsolni, és mennyire szuper az iAuto mód (szerintem nem)
olyan nincs benne, ami nekem kéne, hogy: "így állítsa be beltéri képekhez" fejezet

még egy kérdés: a lencsét ti mivel törlitek le, ha poros? ablaktisztító+ rongy?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50716) Tin_Shield válasza w.miki (#50715) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A "mit-mikor" állítsunk inkább a fotós könyvekben van leírva, a "hogyan" részét szokták a kezelési útmutatókbam kitárgyalni.
Objektív frontlencse tisztítása: először portalanítás, majd feles pálesz lehúz, utána óvatosan rálehel a lencsére, végül nem szöszölős pamutronggyal (vagy mikroszálas kendővel) gyorsan és határozottan áttöröl. De van a tisztításra céleszköz is, pl. Lenspen és tsai.

[ Szerkesztve ]

(#50717) scarabaeus válasza Tin_Shield (#50716) üzenetére


scarabaeus
őstag

"feles pálesz lehúz, utána óvatosan rálehel a lencsére"
Komoly objektívpark végigvétele esetén ez megalapozza a hangulatot, és fokozza a stabilizátor hatékonyságát (illetve hozzáadja ahhoz, amiben olyan nem volt). :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50718) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék vásárolni majd egy fényképezőgépet. Bővül a család, ezért szeretnék majd normális fényképekkel előállni, ez ugye az elején főként beltéri/szoba fényképeket jelent, ahol a telefon (note3) minősége elfogadhatatlan. Kültéri képekkel nincs gondom, de nem szeretnék szemcsés képeket csinálni.
Milyen fényképezőgép ajánlott? 100e ft a max amit rászánnék, de nyilván, hogyha nem kell ennyit rászánni, akkor sem szomorodom el.

Szóval főként családi fotók, kirándulások megörökítése a cél, minél jobb nyers minőségben, nem értek (még:D) az utólagos képszerkesztéshez.

Használt gépektől sem zárkózom el, gondolom itt sincs nagy buktató. Vagy rosszul gondolom?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#50719) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!

Pár év után újra fotóznék, de nem akarok cserélhető obikkal vacakolni, ezért is ide írok tanácsért.
Régebben Oly E520-am és Fuji S5600-am volt, e két márka színvilága nekem nagyon tetszik.
Amire használnám: Gyerekfotózás, családi események, makró, táj, ez a fontossági sorrend is, aminek meg kellene felelnie az új masinának.
Szóval valami jó fényerővel rendelkező, makróképességeit nézve átlagon felüli gép kellene, viszonylag jó képminőséggel, max 70-80k-ért. Ultrazoom nem érdekel. Pana LX7 szimpi, de kicsit a kereten felül van, valami hasonló jöhetne szóba, az említett értékhatáron belül. Használt is játszik.

[ Szerkesztve ]

(#50720) vond válasza tzimash (#50719) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez esetleg? (Azt írja az eladó, hogy kopott, de rendben működik.)

De van fent most Fuji X10, meg Canon S100 is 70k körül.

Ezek mind az átlagnál nagyobb szenzoros kompaktok (az RX100 a legjobb).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50721) net91 válasza Lassú Víz (#50703) üzenetére


net91
senior tag

Ezt a JJC sapkát fel lehet tenni az LX7_re?
Nagyon jó lenne kiváltani a manuális pakolgatást.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50722) Lassú Víz válasza net91 (#50721) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt nem, de van rá való is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50723) Quent1n válasza Something_ (#50718) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha még egy 6-7 ezer belefér akkor Panasonic Lumix-LX7 ami a kategória legjobb kompakt gépe. Használtan Olympus XZ 2 pl.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50724) w.miki válasza Lassú Víz (#50703) üzenetére


w.miki
veterán

találtam videót a jjc sapka felrakásáról. elöszőr ő is rossz irányba tekerte... :DDD
a módosításra miért van szükség, elvileg a gumikarikák nélkül is működik, néhány videóban?
Meg van videó az LX3 indoor/party beállításairól is.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50725) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Fenykepezot keresnek a kovetkezo parameterekkel:
- kompakt meret
- hasznalat csak automata uzemmodban
- aranylag normalis videos minoseg
- jo akkuido
- kb 50-60e Ft keret, de nyilvan ha a best buy egy kicsivel tobb az nem gond
- csaj uj johet szoba
- tul nagy zoom nem szempont
- jo lenne nagyobb indulo latoszog a belteri hasznalat miatt
- es nyilvan ha ilyen "letezik" akkor az objektiv lehetne aranylag fenyerosebb

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#50726) mrmarkus válasza Lipton (#50725) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ebben az árkategóriában nem találsz ilyen paraméterekkel rendelkező új gépet. Olvasd el az első posztot... ;)

Freedom of Information

(#50727) mrmarkus válasza mrmarkus (#50726) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Pontosabban az összefoglalót... ;)

Freedom of Information

(#50728) Lipton válasza mrmarkus (#50727) üzenetére


Lipton
őstag

Elolvastam.
Van egy tukros gepem is, valamennyire ismerem a teruletet.
Minden relativ, leirtam az alapveto szempontokat. Nyilvan tisztaban vagyok azzal is, hogy amiket leirtam egy az egyben nem teljesithetoek plane egy kompakt gepnel de ha megis vannak kulonbsegek akkor ezek fele huznek es mondjuk nem egy megazoom iranyaba.

(#50729) net91 válasza Lassú Víz (#50722) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.
Az interneten történő keresés után találtam egy (összesen egy) boltot Budapesten, ahol megtudom vásárolni.
Ha minden igaz holnap már meg is vásárolom. De a gépem vadi új és a gyűrű, amit a videóban is látszik hogy levesznek, úgy rá van szorulva, hogy sehogyan nem tudom levenni. :F

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50730) w.miki válasza net91 (#50729) üzenetére


w.miki
veterán

próbáld meg te is, a másik irányba tekerni :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50731) mrmarkus válasza Lipton (#50728) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ebben az általad említett kategóriában nincsenek olyan gépek, amelyek megfelelnének az általad kívánatosnak tartott paramétereknek!

Ezek viszont drágábbak:
Panasonic DMC-LX7
Panasonic DMC-LF1
Pentax MX-1
Fujifilm X-Q1
vagy, amennyiben valahol kapható még új példány, akkor a 80 000- HUF árú Olympus XZ-2 jöhet számításba.

Freedom of Information

(#50732) tzimash válasza vond (#50720) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi!

Lehet mégis új lesz, Fuji XQ1 mennyire ajánlott?

(#50733) Thom! válasza tzimash (#50732) üzenetére


Thom!
veterán

XQ1 egy jó kompakt, főleg ár/érték arányban kicsit gyenge fényerőssége tele állasban, de abszolút vállalható gép jó szenzorral.

(#50734) Amolus


Amolus
újonc

Sziasztok!
Sok tesztet olvastam és azok alapján 3 gépre szűrtem le a jövendőbelit:

Panasonic DMC-LX7 ~110eFt
Olympus Stylus 1 ~150eFt
Fujifilm X30 ~155eFt

Azt már tudom, hogy papíron mi a különbség köztük, de szeretném hallani azoknak a véleményét, akik használják is őket. Leginkább a gyenge fényviszonyok melletti gyors és pontos autófókusz érdekel. Egy fórumon azt olvastam, hogy ebben még mindig az LX7 teljesít a legjobban, pedig hát az már nem mai darab...

(#50735) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Sony HX400V vagy inkább Pana FZ200?
A Sony jobban tetszik,újabb is,stb viszont a Panának dícsérték az lencséjét. Kb fél méterről szeretnék fotózni 7x7cm-es területet. (fogívet)
Ti melyiket ajánlanátok,vagy ezek helyett mit kb ilyen árban? (tudom,hogy a tükrös gépek makró obival lenne az igazi,de az vastagon félmillió felett lenne)

(#50736) Vyndree válasza szata.68 (#50735) üzenetére


Vyndree
őstag

Fix távon, fix tárgyakra akár egy manuális obi is megfel. Ezeket 50eFt-os géppel és négyezer forintos 40 éves manuális lencsével lőttem. Állványról 30-40 cm-ről nagyjából 3-5 cm magas figurák lehettek, a ceruza egyére kell ezeket rátenni. Nem lett minden kép jó, a gyereknek fotóztam le, hogy tudja milyen van már meg, csak a nyilvántartás miatt.
Szerintem ha csak erre kell, neked felesleges a zoomos bridge gép. Inkább nagyobb szenzorban gondolkozz és nem feltétlen tükrös gépekben.
Mit szeretnél fotózni milyen körülmények között? Lehet így jobban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50737) szata.68 válasza Vyndree (#50736) üzenetére


szata.68
senior tag

Fogszabályozási dokumentációt szeretnék a páciensekről. Ez pár portré képből áll (gondolom azzal nem lesz gond),meg néhány kép a fogívekről. (körvakut/ledet néztem hozzá)

(#50738) Lipton válasza mrmarkus (#50731) üzenetére


Lipton
őstag

Nem ment át :) A kevésbé vastag betűket is meglepően jól olvasom.

Nézegettem a két ajánlott Panasonic gépet és egész jónak tűnnek. Igazbából a kettő közül sem olyan egyszerű választani.

Van valamilyen best buy a 60-70k kategóriában vagy nem érdemes ott válogatni ez a két legetőség mellett ha már veszek hanem tegyek hozzá a fenti panához?

(#50739) csanady97


csanady97
tag

Üdv!
Fényképezőgépet szeretnénk vásárolni és ezeken gondolkodtunk:Nikon Coolpix L330, L340 ,Sony DSC-H300
Melyiket érdemesebb megvenni? Vannak ezekkel személyes tapasztalatok?

(#50740) Vyndree válasza csanady97 (#50739) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem voltak ilyen alsókategóriás bridge gépeim, nagyot fogsz bennük csalódni. sokan fognak majd lebeszélni róla, de ha elszánt vagy és szeretnél ilyen gépet 30eFt körül, akkor már inkább Lumix FZ38 vagy FZ45. Ebben a kategóriában ezen az áron nem fogsz jót találni, amit érdemes megvenni bridge, az a FZ200 vagy FZ1000. sokáig szemeztem Fujifilm S100FS-sel, de végülis van volt szerencsém hozzá, eddig.

Jelenleg FZ45-öm van, de csak másodlagos a zúmja miatt szeretem. Jó fényviszonyok esetén szépek a képei, de a tele végén már sötét, ha nincs elég fény használhatatlan.

(#50741) Amolus válasza Amolus (#50734) üzenetére


Amolus
újonc

Van annak valami oka, hogy nekem nem válaszoltok? Ha valamilyen szabályt nem ismerek, akkor oktassatok.

(#50742) net91


net91
senior tag

Az új LX7-es készülékemhez vettem az itt tárgyalt JJC ALC-LX7BK auto lens cap-ot.
Hiába próbálkozom, nekem nem jön le a készülékről az a körgyűrű, amelynek helyére kellene feltenni.
Valaki vett már ilyet le? Tudtok valami tanácsot, tippet adni, hogy hogy a fenébe lehet leszedni?
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50743) Tin_Shield válasza Amolus (#50741) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(Megválaszoltad magadnak kérdésedet, a Panasonic LX7 autófókusza legjobb)

(#50744) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Terepre való, beépített GPS-es kompaktot keresek, alapvetően nagytotál kültéri képekre (télen-nyáron, szóval jó fényerő és kevés fényben használható eredmény elvárás lenne), és nem árt, ha makró funkciója jó. Nem lenne baj, ha beleférne 100 000 Ft-ba, de ha jelentősen alatta marad, az nem hátrány. Sonyból, Olympusból, Canonból és Panasonicból látok ilyen gépeket, ezekben megbíznék, a Samsungban talán nem annyira, jól teszem?

42

(#50745) Lassú Víz válasza net91 (#50742) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nincs jobb ötletem, mint amit a videón láthatsz. Panasonic Lumix LX7 - How to remove the lens ring

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50746) Lassú Víz válasza Amolus (#50741) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Olyanok válaszát várod akik valóban használják. Ennyi. A legtöbben mást használunk, csak meg tudjuk ítélni, hogy egyik vagy másik paraméter mennyire fontos a gyakorlatban.

(Akik valóban használják, azok fotóznak és nem fórumoznak. ;] )

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50747) net91 válasza Lassú Víz (#50745) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Ezerszer megnéztem a videót és ugyanúgy csináltam, de nem jött le. Annyi előrelépés történt csak, hogy a gyűrűt kb. 60 fokban tudom már forgatni.
Szerintem a videó felvétele előtt kilazították a gyűrűt. :W

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50748) Lassú Víz válasza net91 (#50747) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A videó alapján bajonett záras a gyűrű. Ha el tudtad forgatni 60 fokban, akkor le is kellene jönnie további forgatás nélkül.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50749) vscotina válasza Lassú Víz (#50722) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

hol szerezhető be ez a sapek az LX7-re?

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#50750) net91 válasza vscotina (#50749) üzenetére


net91
senior tag

két helyen találtam Magyarországon.
Én itt vettem

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.