Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) Quent1n válasza Vyndree (#50535) üzenetére


Quent1n
senior tag

Köszönöm a javaslatot!

Valaki még esetleg tipp Rx100 MK II / Canon G7X / Pana LX7 ?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50552) mrmarkus válasza Quent1n (#50551) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szerintem keress egy használt LX7-et. 80k körül lehet időnként kapni. Használd sokat, próbáld ki mindenre és ha nem jönne be vagy mindenképpen nagyobb szenzorra vágysz majd, akkor veszteség nélkül eladhatod és tovább léphetsz... ;)

Freedom of Information

(#50553) Tin_Shield válasza Quent1n (#50551) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Még egy szavazat az LX7-re, szerintem a másik kettő nem ad annyival többet, mint amennyivel (~50% ill. ~80%) drágább.

(#50554) Quent1n


Quent1n
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek de használt semmiképp nem jöhet szóba, számla kell róla :) Én is ezen gondolkodok amúgy.. Ha az LX7-et venném simán vehetnék egy állványt még meg pár cuccot.. A másik kettőbe ami tetszik a nagyobb szenzor, wifi, a forgatható kijelző, canonba érintőkijelző de kb. ennyi. Képminőségbe annyival nem gyengébb. Főleg szép képeket szeretnék kapni nem szempont, hogy 100%on is csodaszépek legyenek. Meg hát csak megtanulnék valamennyire fotózni. Fura amúgy mert még a 230-40 ezres MKIII se tökéletes pedig simán összelegozhattak volna egy kvázi tökély kompakt gépet.

Mindenesetre még van kb. egy hónapom kitalálni de szeretnék nyugodtan aludni és nem a fórumokat túrni szóval igyekszem hamar eldönteni :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50555) vond válasza Quent1n (#50554) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az LX100 már nem elérhető pénzügyileg? Gyilkos, multi-aspect four thirds CMOS szenzor + egy elég jó lencse.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50556) Quent1n válasza vond (#50555) üzenetére


Quent1n
senior tag

Sajnos nem.. 200 a keret. :s Ennyiért meg ez a 3 játszik kb. Jó még ott a Nikon p7800 meg a Canon g16 de azoktól kicsit se voltam elájulva.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50557) vond válasza Quent1n (#50556) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha még megvan, akkor ezt azért megfontolnám a helyedben.
1 hónapos, csak kipróbált cucc, Panashop-os magyar garival.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50558) Vyndree válasza vond (#50557) üzenetére


Vyndree
őstag

Sajnos számla is kell neki, pedig jó vétel lenne.

(#50559) vond válasza Vyndree (#50558) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hopp, efölött átsiklottam. :B Pedig tényleg jó vétel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50560) Quent1n válasza vond (#50557) üzenetére


Quent1n
senior tag

Igen sajna számla kell :) Ha nem kéne, rárepülnék lazán. Mondjuk vicc, hogy a Pana ebbe a gépbe se tudott rakni egy normális forgatható érintő kijelzőt. :D Ettől függetlenül elég finom szerkezet és ennyiért jó vétel mert a képminősége az igazán ütős.

Közbe próbálom összevetni a fent említett három gépet hát nem tudom. Egyelőre LX7 a befutó mert 110 ért elég jó vétel. Sony MK II akcióba 150 (persze mire megvenném tuti visszamegy 170re) G7x meg 180. A kérdésem az, hogy pl. a G7X kattogos gagyi gyűrűje amivel nehéz manuális fókuszt lőni kiváltható e valamivel? Illetve olyan fontos dolog e a manuál fókusz? Kérdem ezt tök laikusként. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50561) net91


net91
senior tag

Köszönöm az itt kapott tanácsokat, ezek alapján megvásároltam az lx7-et.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50562) pipi69


pipi69
csendes tag

Sziasztok!

Erröl mi volna a véleményetek, megéri az árát vagy felejtős? :F
Pentax MX-1

(#50563) mrmarkus válasza pipi69 (#50562) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem rossz, ugyanaz az optikája, mint az Olympus XZ-2.nek...

Freedom of Information

(#50564) mrmarkus válasza net91 (#50561) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Gratulálunk! kíváncsian várjuk, hogyan szoksz össze vele... :)

Freedom of Information

(#50565) asdf_ válasza pipi69 (#50562) üzenetére


asdf_
veterán

Optika, szenzormeret passzol az xz-2-hoz, a kijelzoje ellenben nem tapis, a menuje meg rettenet osdinak tunik nekem (jo ettol meg lehet persze, csak rettenet ocsmany). Elso blikkre magas iso-n hamarabb lesz festmeny a kepbol, mint az olympusnal. Szemre nekem nagyon laposnak tunik, dudor sincs rajta jobb keznel elol, tehat tippre nem lehet tul kenyelmes. Ehhez kepest mig az olympus 85-ert futott ki, ezt most 100-ert kinaljak. Tehat jo ajanlatnak nem biztos, hogy mondanam. Ugyanakkor, ha fenyerosebb, nagyobb szenzoros gepet szeretnel (es mindenkeppen kompaktot), akkor kb. ebbol tudsz valasztani, meg a Pana LX7-bol mivel az olympus mar nem erheto el. Olvass alaposan utana, hogy a Pentaxnak milyen kepei vannak es szerintem mindenkepp probald ki, milyen kezbefogni, kenyelmes-e, mert az vizvalaszto lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50566) Quent1n válasza net91 (#50561) üzenetére


Quent1n
senior tag

Grat! Mivel ilyet tervezek venni én is várom a beszámolót no meg képeket! :DD

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50567) Tin_Shield válasza Quent1n (#50560) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én nem erőltetném ezekkel a kompaktokkal a manuál fókuszt, ha jól működik az AF szükség sincs rá.
A G7X-et viszont nem árt kipróbálni, a működési sebessége szerintem kiábrándító, tiszta időutazás 10+ évvel vissza. Sajnos jellemező a legújabb Canon csúcskompkatokra (G1X, G1XmII, G7X), hogy a feature listát megnyerik, az áruk is arányban lenne a tudással, de valahogy mégsem állnak össze kerek egésszé. Ez persze szubjektív vélemény, de azért a próbát én nem hagynám ki.

[ Szerkesztve ]

(#50568) Vyndree válasza Quent1n (#50566) üzenetére


Vyndree
őstag

Rengeteg beszálomót és képet találni róla,

(#50569) Quent1n válasza Vyndree (#50568) üzenetére


Quent1n
senior tag

Néztem sokat angol nyelven de minden vélemény számít, mégse 1 évre veszem :) Meg azért egy vélemény + pár kép innen a PHról valahogy mégiscsak "közelebb van hozzánk" bár lehet ez hülyeség :)

Tin_Shield : Igen ezt is írták róla meg a gyalázatos akku időt. Ha tisztán a tudást nézem az áll a legközelebb a számomra ideális géphez de mégse zengenek róla ódákat inkább a drágább rx100 mk iii-at ajánlgatják. Manuál fókuszt azért kérdeztem, mert nem vagyok otthon a témában így nem tudom mennyire szükséges dolog, illetve mennyi a hozzáadott értéke a fényképezőhöz.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50570) Tin_Shield válasza Quent1n (#50569) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Már az G1XmII-nak is kevés hiányzott az ideális kompaktsághoz, de az is kapufa lett...És ha már RX100mIII, akkor annyiért inkább a Pana LX100. Az RX100mIII szerintem a G7X árszintje körül lenne reális.
Egy/több tartalék akkui a DSLR-eket leszámítva* gyak. minden géphez kötelező, hol van már régi Fuji F30-am, az 6-700 képet is tudott egy feltöltéssel...
*ha valaki élőképezik és/vagy videózik akkor DSLR mellé is bőven elfér a pótakksi.

(#50571) Quent1n válasza Tin_Shield (#50570) üzenetére


Quent1n
senior tag

Egyetértek. Az RX100 mkiii árszintje vicc. Egyébként nekem annyival szimpatikusabb mint az LX100, hogy sokkal kompaktabb és lazán zsebre vágható ami azért nem hátrány. :) Mindenesetre ki tudja lehet, hogy még mérséklődnek az árak aztán meglátjuk mi fér bele. Egyelőre LX7 utána G7X aztán RX100 MKII. Igazából a Canon volt a legnagyobb lúzer, mert a G7X-et lazán összerakhatták volna egy igazi kompakt királlyá. Ha már a szenzor a Sonytól van kölcsön akkor mást is kölcsönözhettek volna..

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50572) ezanickem


ezanickem
tag

Sziasztok! Használtan vennék valami remek gépet. Keret max 40e. Amit fényképeznék azok az éjszakai város zegzugai, illetve embereket. Tudtok valami jó vételt? Köszönöm előre is a segítséget.

(#50573) Vyndree válasza ezanickem (#50572) üzenetére


Vyndree
őstag

Esti fotózáshoz kell egy jó lencse és nem hátrány, ha nem a legkisebb szenzorral van ellátva a géped. Újonnan ennyiért nem fogsz erre alkalmas gépet találni. Használtan se biztos, hogy kompakt gépet kéne venned, jobban járnál használt MILC-cel. Néhány napja volt egy hasonló érdeklődés, akkor a Lumix GF1 lett ajánlva, de még jobban jársz az Olympus E-PL1-el is.

Ez itt off, viszont ha nem ismered a készülékekről kicsit bővebben itt olvashatsz:
Panasonic GF1
Olympus E-PL1

[ Szerkesztve ]

(#50574) ezanickem válasza Vyndree (#50573) üzenetére


ezanickem
tag

Köszi a választ. Árban még mehetünk kicsit feljebb és a dslr gépek is szóba jöhetnek használtan. Ha van most valami nagyon jó vétel.

(#50575) jjeahh válasza ezanickem (#50574) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor a fentiekhez dobj hozzá egy fényerős manuális obit meg esetleg egy állványt igénytől függően :) manuális obikkal gyenge fényben esetleg valamennyit még segíthet az olympus-ok vázstabija, picivel hosszabb záridőket lehet vele kitartani, így nem kell annyira egekbe emeld az iso-t.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50576) snoopyk@


snoopyk@
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Nem tudok dönteni az alábbi két gép között: Olympus PEN E-PL5 és Panasonic Lumix DMC LX7. Most árban mindkettő 110k körül van. Igaz az EPL5 dupla obival.

Segítséget előre is köszönöm.

üdv:
Snoopyk@

(#50577) Lassú Víz válasza snoopyk@ (#50576) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha zsebre akarod vágni, meg kell a jobb videó, akkor LX7. Minden más esetben az E-PL5. A fizikát nem lehet becsapni, azonos technológiájú szenzorok közül a nagyobb mindig jobb. A felszerelés mérete, súlya, ára, és a kínált szolgáltatások alapján választunk.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50578) rejtőzködő


rejtőzködő
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel:
http://www.jofogas.hu/somogy/Olympus_Xz_2_24510073.htm#xtor=EPR-3135

(#50579) ezanickem


ezanickem
tag

Nikon Coolpix L810 45e
Sony DSC-HX1 40e
Vélemények? Ezek árban így is bőven plafon.

(#50580) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok! Egy kedves ismerősöm keres főleg makró fotózásra vmi kompakt gépet. 100000 Ft a keret. Nem tudom, hogy ebben a kategóriában melyik gépnek a legjobb a makró funkciója (ékszerek, gyöngyök, stb fotózásra), én speciel az Oly SH-60at ajánlottam, de ha van jobb, ne tartsátok magatokban. :) Köszi előre is!

(#50581) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Van olyan fényképezőgép a belépőszintű(30e) kategoriában aminek magyarnyelvű a szoftvere?
Évente 4x-5x használnám veteránautó- és vasútmodell kiállitásokon.
Ezekre a gépekre gondoltam:Sony W800, Fuji T400, Fuji AX650, Nikon L31, Canon A2500 vagy akár Sony W810, Canon IXUS 150, Nikon S2900.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#50582) jjeahh válasza Thuglife (#50580) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én erre a célra szintén milc-et vennék 20k körüli árban, + mellé egy manuált 3-4k-ért, + adapter, ékszerekre nem hiszem kell a makró, de ha mégis, akkor egy közgyűrű szett szintén fillérekbe kerül... az egész megállna 35k alatt, és olyan képminőséget kap, amivel egy sh-60-hoz hasonló gép nem versenyezhet. A maradék pénzt megvilágításra költeném :) ha mindenképpen újat akar, akkor ezek most best buy ajánlatok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50583) mrmarkus válasza Thuglife (#50580) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Normális minőségű makró fotózásra egyik kompakt kisméretű szenzora sem alkalmas. Vagy a MILC vagy a DSLR kategória jöhet szóba makró objektívvel vagy közgyűrűvel...

Freedom of Information

(#50584) mrmarkus válasza Szólista (#50581) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szinte mindegyik jelenleg forgalmazott fényképezőgépben van magyar nyelvű menü.
A 30 000- forintos kategóriában szinte mindegy, hogy melyiket választod, mert tudásra / képminőségre ugyanazt tudják. Túl sokat várni ebben a kategóriában nem lehet...

Freedom of Information

(#50585) mrmarkus válasza ezanickem (#50579) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezeket inkább ne! Keress olyan használt gépet, amelyik nagyobb szenzorral (1/1.7") és jó kezdő fényerejű objektívvel (f1,7 - 2.8) rendelkeznek!

Freedom of Information

(#50586) ezanickem válasza mrmarkus (#50585) üzenetére


ezanickem
tag

Erről vélemény? Ez már nagyon plafon.

http://olx.hu/hirdetes/canon-400d-18-55mm-kit-objektiv-uv-szurovel-ID368zT.html#62258b38a5

(#50587) Szólista válasza mrmarkus (#50584) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszönöm a gyors választ.Nem is várok sokat ebben az árkategóriában,sajna ennyi a keret.A telefonnál biztos jobb lesz.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#50588) Vyndree válasza ezanickem (#50586) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nem kompakt, itt érdeklődj.

Azt tudnod kell, hogy a D400-as Canon egy majdnem 10 éves fényképező. Nem tud videót, nincs benne stabilizátor, gyenge a kijelző felbontása, bár szerintem élőkép sincs benne, csak visszanézn fogod rajta az elkészített képeket. Mivel régi darab, nyílván használva is volt, tükörreflexes gépnél számít az expószám, nincs meg a kereső gumigyűrűje se.
Majd a másik oldalon a szakik elmondják róla a véleményüket, szerintem fejeltős.

(#50589) mrmarkus válasza Szólista (#50587) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Azért ezeknek a 30k-s gépeknek a telefonénál nagyobb szenzoruk van... ...ha nem is sokkal! :)
Ideális fényviszonyok mellett elég jó fotókat (is) lehet velük készíteni.

Freedom of Information

(#50590) kovisoft válasza ezanickem (#50586) üzenetére


kovisoft
őstag

És a kitobi sem egy fényerőbajnok, esti fotózáshoz nem a legjobb választás.

(#50591) jjeahh válasza mrmarkus (#50589) üzenetére


jjeahh
nagyúr

cserébe a mai jobb telók optikája jóval fényerősebb :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50592) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Hétvégén volt alkalmam megint kirándulni és fényképezgettem. Az alábbi három kép ominózus, egyik sötét terem, másik kinti sötét, harmadik pince+rossz megvilágítás. Nagyon szemezgetek az LX7-tel (a javasolt oly z-10-et nem találtam már sehol). Szerintetek Az LX-7 az alábbi képek helyett tudott volna sokkal jobban csinálni (mint pl egy dlsr) AUTO beállítással, vagy valami alapbeállítással? (Tehát nem 30 mp-ig válogatom az exponálást stb.-t).

Ezek Canon A1300-zal készültek, low-light (hosszabb exponálás, kisebb felbontás) üzemmódban, más üzemmódben vállalhatatlan


(szabad szemmel is látható volt a harang belseje és nem ennyire durván jött be a fény)


(alacsony beltér, plafonon sok volt a lámpa, egyszerűen nem sikerült jobbat)


(szürkület volt (teljesen sötétben azért jobb képeket csinál low-light módban, de a szürkület a haláló)

Bocsi az érdekesnek tűnő kérdésért, szívesen adok egy rendes gépért 120 eFt-ot is már, csak jó képeket csináljon félhományban és egyéb körülmények esetén is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#50593) fr3ntzen válasza Chappy (#50592) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-2_1

Igaz jegelve lett ... de kárdezz rá az arcnál. :) :R

nekem xz-10-em van és melegen ajánlom.... amugy ezek a képek igen szarok...de ez csak az én véleményem...az egész egy pixelháború. :)

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50594) jjeahh válasza Chappy (#50592) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az lx7 egészen biztos sokkal jobbat csinál gyenge fényben, de azért csodát ne várj...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50595) Lassú Víz válasza Chappy (#50592) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha ilyen témáid vannak, miért nem MILC-et akarsz venni? Még avval is kínlódós, nemhogy kompakttal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50596) Vyndree válasza Chappy (#50592) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezek tényleg gyenge mobilos szintű képek, de alsőkategóriás kompakttől nem szabad csodát várni. Ahogy előttem is írták, keress rá a milcekre, azon a vonalon (és topicban) lenne inkább érdemes érdeklődni.

(#50597) Chappy válasza Lassú Víz (#50595) üzenetére


Chappy
tag

Sziasztok!

Köszi szépen a gyors válaszokat! A hétvégi kiruccanás 3 (fotózási szempontból) legparásabb környezetéből próbáltam kiválasztani a legjobb képeket. Két éve vettem az A1300-at, most jutottam oda, hogy valamennyit kezdek konyítani, és kinőttem a gépet. A MILC az régóta kérdés, rettentő nagy hátránya hogy nagy és táska kell neki (küldölön szoktam fotózni, eleve sok cuccom van, az esetek 80%-ban teljes laptopfelszerelést is vinnem kell magammal, mellé kaja, ávíz stb... - lehet mondani hogy papír vagyok, de nagyon kényelmetlen volt mikor 1 éve kaptam kölcsön fél napra egy rendes masinát).

Nézegettem a Canon és Sony hasonló kategóriájú gépeit és fotókat, de a Lumix LX7 jött be. Az oly zx-2 nem lenne rossz, de újonnan nem kapható, drága használt dolgot pedig nem szeretek venni. A köv hónapban amint lesz időm, megveszem, addig hátha 1-2 boltban kirakják, múlt héten több helyen is néztem kevés sikerrel. Legfeljebb marad a netes rendelés és a 14 napos visszavétel ha nem jönne be, habár nem hinném hogy ez be fog következni.

(#50598) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló :)

ezek közül melyiket lenne érdemes meg venni ?! (keret amit rá szánnék 40k kb )

samsung

fuji

canon

sony

vagy esetleg használtan is jó lenne , ha az jobban meg érné :DDD igazándiból hobbi célra lenne , de azért lehessen normális képeket készíteni .

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

köszi előre :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#50599) daniduke válasza Chappy (#50597) üzenetére


daniduke
tag

Azért egy milc egyáltalán nem nagy, ez az egyik legnagyobb előnye. Még kitobival sem, főleg ha egy pencake obit veszel hozzá, akkor alig lesz nagyobb mint a mostani géped.
Egy pen\ Panasonic gf + egy 14 2.5 vagy 20 1.7 kombó elég kompakt kis rendszert ad, sokkal jobb képminőséggel, csak így a zoomolás örömeit kell feladnod.
(Samsung, Sony oldalról majd az illetékesek ajánlanak)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#50600) mrmarkus válasza MrRL19 (#50598) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

ahogy látom, sikerült összeválogatnod a jóóó sötét optikájú, de nagy zoomos bridge gépeket.
Ezekkel elég nehéz jó képeket készíteni...
Próbálj meg inkább relatíve nagyobb szenzorral (min 1/1.7") szerelt, fényerős optikájú (F1.7-2.8) gépeket nézegetni. A 40k-s kategóriában lehetetlen ilyen paraméterekkel újat találni, tehát marad a hasznéltpiac.

Freedom of Information

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.