Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) HelaxER válasza Tin_Shield (#50250) üzenetére


HelaxER
újonc

Panasonic nem jó, a 24x zoom nekem kevés az Olimpus 10x zoomja meg egyenes nevetséges.

Át néztem még 1x az ajánlatokat ez a kettő még meg felelhet:

Sony Cyber-shot DSC-HX50
Fujifilm FinePix S1

A fuji s1 nagyon komoly ha azt mondjátok hogy jó akkor rá tennék még 10 ezret hogy meg tudjam venni 50x zoom már elég lehet a Sony se rossz 30x zoom már nem olyan kevés annyira meg cserébe kicsi is de érdekel a hozzá értől véleménye is a két gépröl.

(#50252) erzol válasza HelaxER (#50251) üzenetére


erzol
őstag

Vegyél egy ilyet :

és sz@rd le, hogy mit okoskodunk itt neked, hisz úgy is nevetséges, amit írunk... :U
Písz

(#50253) Tin_Shield válasza HelaxER (#50251) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Olimpus 10x zoomja meg egyenes nevetséges"

Néhány kép ezzel a nevetséges 10x zoomos géppel egy hozzáértőtől.

"Panasonic nem jó, a 24x zoom nekem kevés"
"Sony se rossz 30x zoom már nem olyan kevés annyira "

Szerinted mekkora különbség a használat során egy 24x és 30x zoomal szerelt gép között?
Másképp is megkérdezem, mekkora a látószög különbséget tapasztalnál a két gép között a zoom tele végén?
Segítek, kb. 0,5°-ot :)
Részemről befejeztem, kaptál tanácsot többünktől is. Ha továbbra is úgy gondolod, hogy a zoom szorzó a legfontosabb paraméter egy fényképezőgép esetén, az a szíved joga, válassz akkor az alapján.

[ Szerkesztve ]

(#50254) t.imi


t.imi
addikt

Tin_Shield brutálisan szép képek. Leesett az állam :Y

Nem akarok beleszólni, sem védeni, támadni senkit, 5-10x zoommal hiába a brilliáns képminőség, ha bele nyagyítasz 20-30x (+) zoomtartomány környékére, pixeles lesz a kép, nem?
Én, mint kibic kérdezem ezt, nehogy kioktatásnak vegye valaki ! Tényleg nem tudom :B

Főleg madarakra, vadakra vadászok full amatör szinten. 16x alatt semmi értelme neki állni szerintem.
( Oly 150-300mm + 1.4 telekonverter is kevés néha.)
Egy őz, pocok, stb nem várja meg, míg 20 méterre megközelíted.

Portré, épületek, makró, tájképre tökéletesek a kis zoomú gépek, főleg amiket ajánlotok, de aki természetfotóra megy rá, ezekkel nincs kisegítve. (szerintem)

Amit HelaxER szeretne, értem, mert pár éve én is átéltem ezt. Akkoriban 20x már csillagászati számnak számított.
Pár év olvastam egy tesztet, Alcatraz volt a cél, hát igen. "Minőség" nem említhető egy lapon az itteni gépekkel :)
Lehet, hogy történt némi fejlődés. :F
Viszont, ha egy madár lenne, legalább látni lehetne úgy ahogy.
A fotózással ismerkedő kolléga meg rájön a saját tapasztalatból, hogy vagy cipel egy vödör objektívet és szép képeket lő, vagy visz egy giga zoom gépet és lesz ami lesz.
Közben megtaláltam:
24mm
840mm

(#50255) asdf_ válasza HelaxER (#50251) üzenetére


asdf_
veterán

Tolem is vasarolhatsz nyugodtan valami csilliozoomos vackot, ha ugy oten mondjuk hogy ne, mert szar kepe lesz, de csinalod, akkor hajra, sajat penzed, arra vered el, amire akarod, de valahogy egy dolog nem bir nyugodni es furdalja az oldalam, hogy megis mire kell 40x-es zoom? ;) Templomora percmutatojanak a hegyen akarod megnezni, hogy szepen dolgozott-e a kovacs? Vagy megis mire? :)
(fenntartva persze, hogy van esely, arra a 10 000:1-re, amikor valosan es tenylegesen indokolt, hogy nagy zoom kell, es pont te vagy az az egyetlen egy, akinel tenyleg, de azert nem tennek ra nagy osszegeket :D )

Es hozzaerto ugyan nem vagyok, de mindket gepen egy hangyafasznyi, az elerheto legkisebb meretu szenzor van (a sony-e raadasul 20 megapixeles, igy velhetoen meg fosabb kepe van), es mindketto ele a standard sotet obi van rakva, ami tekintve hogy hatmilliard zoomos, es a fizikat egyelore nem lehet atkurni, a rajza olyan, amilyen.
A Fuji-nak a kepe megintcsak olyan, amirol a festmeny, meg a sugarban hanyas jut az ember eszebe.

[ Szerkesztve ]

(#50256) Tin_Shield válasza t.imi (#50254) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panasonic FZ200 - a lesajnált 24x zoomja ellenére - is csodákra képes hozzáértő kézben :)

Madarakra, vadfotóra stb. nyilván karcsú az átlagos kompaktok 4-5x zoomja. De nem is erről van itt szó, az általa kinézett feketelyuk optikás vacakok helyett többen is Panasonic FZ200-at ajánlottuk, 100e környékén ez az egyetlen értelmes optikával szerelt nagyzoomos gép. Én speciel nem nagyon tudok olyan értelmes témát elképzelni, amire az ekv 600mm gyutáv egy kompakat gépen ne lenne elég...ahová kevés (pl asztrofotó) oda a kompakt kevés, függetlenül az optikától

[ Szerkesztve ]

(#50257) jjeahh válasza Tin_Shield (#50256) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyetértek, ekv 600 madarakra is elég nagyjából...azok a képek meg :Y értem én, hogy végig efkettőnyóc meg minden, de ekkora átfogással azt gondolná az ember, hogy életlen szutyok képe van egy jó adag CA-val megfűszerezve :D de ezek a képek elég jók, még akkor is ha valszeg meg vannak dolgozva rendesen... mondjuk ilyen gyútáv + szenzor alá valszeg állvány kötelező, F2.8 ide vagy oda, szal én azt is belekalkulálnám a keretbe.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50258) rejtőzködő válasza HelaxER (#50251) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Én meg csak ismételni tudom magamat.
Szerinted volna értelme a több százezres tele lencséknek ha egy ilyen FUJI is hozna csak megközelítőleg is hasonló végeredményt???
Gondolkozz el rajta. :F
Azt is érdemes eldöntened, hogy azzal az 50-60x zoommal milyen minőségű képeket akarsz készíteni?
Mert ha megelégszel a gyenge minőséggel a nagy zoom kompromisszumaként, akkor goo...
De szerintem ezek a nagy zoomok csak távcsőnek használhatók :)

(#50259) epahladin válasza HelaxER (#50251) üzenetére


epahladin
csendes tag

"Panasonic nem jó, a 24x zoom nekem kevés az Olimpus 10x zoomja meg egyenes nevetséges."

Kedves HelaxER!

Én is hasonló cipőben jártam 1 éve.
Olyan gépet akartam, ami hipermegagigazúmos, ocsó, és nagyon jó képet készít.
Nagy nyammogás mellett megvettem az FZ-200-at mert mindenki lebeszélt a sötétebb de nagyobb zoomokról.
Elárulom neked az elmúlt 1 év alatt beletettem a gépbe olyan 5000 fényképet.
99%-ban alacsony (1-5x) zoomban készültek a képek. Nem szándékosan, hanem mert az adott helyzetben az volt a legoptimálisabb.
Kompaktra is kerestem gépet a régi TZ20 kiváltására és így már megnyugtatóan vettem meg az LX-7et. 3,8X zoommal büszkélkedhet, de olyan a minősége amit a tz20 soha egyetlen alkalommal sem tudott produkálni.
A sötétben készült képek pedig hihetetlenek.

Mondanom sem kell eddig még nem hiányzott a nagyobb zoom. :)

Szóval gondold végig, hogy tényleg kell-e mert én is ezt gondoltam régen, de belátom tévedtem.

Ha FZ200 tudásától távolabbra akarsz lőni tényleg felejtsd el a jó minőségű képeket ebben a szegmensben.
Még a profik is olyan teléket használnak a nagyobb közelítésre amik átszámolva szorzóra mondjuk 20x tól induló 30x ig tartó zoomnak felel meg, de ott is inkább a fix-re esküsznek.
Legalábbis én még nem láttam olyan telét ami 1x-30x-ig megy és minden állásban jó képet lehet vele készíteni.
De ez már amúgy sem ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#50260) vieri2000 válasza mrmarkus (#50240) üzenetére


vieri2000
tag

Szombathelyen már nincs :( A poén az hogy nem is találkoztak vele eddig.

[ Szerkesztve ]

(#50261) vieri2000 válasza vieri2000 (#50260) üzenetére


vieri2000
tag

Felhívtam a Media Markt ügyfélszolgálatát már nincs sehol náluk sem.
Pana lx7 van a piacon bőven Canon s120 már nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#50262) HelaxER válasza epahladin (#50259) üzenetére


HelaxER
újonc

Közbe találtam egy másik féle panasonicot egy Panasonic DMC-FZ72. 60 x zoommal úgyhogy inkább ezt veszek. A tulajdonságai ugyan azok nagyjából alap állásba 2.8 fényerős az objektív amúgy is nappal fogok zoomolva fotózni és ez nagyjábol ki elégiti az igényt zoomolás terén amire használnám és olcsóbb is. Ha meg full zommal fogok fotózni akkor úgy is álványra rakom a gépet. Azért köszönöm a segítséget végül nem az lett, amit ajánlottatok de szerintem nem rossz választás ez a gép se ma délután megyünk meg venni!

(#50263) athomi válasza HelaxER (#50262) üzenetére


athomi
veterán

Használd egészséggel, mindenki megmondta hogy csúcsszuper gép!

;]

Igaz a képek visszanézése nem fog nagy érzelmeket kiváltani, a tele végén tuti nem, de majd kárpótol a haverok arcán látott áll leejtős nézés, amikor meglátják a 60x optical zoom feliratot. :K A 1/2,3”-os szenzor, a 202 000 képpontos evf és hasonló nyalánkságok meg úgy se mondanak senkinek semmit....

[ Szerkesztve ]

(#50264) net91


net91
senior tag

A zoom nagysága helyett én az itt javasoltak alapján a fényerőre fókuszálok.
Mit szóltok ehhez?
[link]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50265) jjeahh válasza net91 (#50264) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tudom ez a canon milyen, de az lx7-et nézted már? vagy az nem fér bele a keretbe? nem igazán találsz más kompaktot akkora fényerejű objektívvel mint az :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50266) sideburns válasza athomi (#50263) üzenetére


sideburns
aktív tag

"majd kárpótol a haverok arcán látott áll leejtős nézés, amikor meglátják a 60x optical zoom feliratot"
Mind a két alkalommal, amikor magával viszi. ;] Egy-két hónap múlva már apróhirdetésben lesz. (Saját környezetben tapasztalt példa.)

Canon S200: én ajánlom, lassan át kellene iratni az összefoglalót, kivetetni ezt-azt, a Canon S200 pedig simán belemehetne. Továbbá azt a mondatot is berakatnám, hogy 50ezer alatt azt vedd meg, amelyik jobban tetszik. :)

(#50267) Tin_Shield válasza net91 (#50264) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem ettől jobb a Fuji XQ1. Nagyobb és jobb a szenzor, kicsit a fényerő is, komolyabb a fotós "tudás" (raw, fázis AF, sorozatsebesség stb), minőségibb a felépítés. És persze a Fuji jpg motor és színek.
Az S200 mellett csak a hangyányit szélesebb nagylátószög, a hosszabb tele szól.

[ Szerkesztve ]

(#50268) neo1976 válasza sideburns (#50266) üzenetére


neo1976
csendes tag

Én ilyet vettem tegnap.Canon S200.
59990 Ft.Új.
5x zoom
f2,0
1/1,7 érzékelő
10 Mpixel
Wifi
A zársebesség lehetne 4000 is vagy több,de sebaj.
A hétvégén próbálgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#50269) pandur99 válasza HelaxER (#50262) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ahogy olvastam a hozzászólásaidat, számomra az derült ki, hogy nem fotózni akarsz, hanem zoomolni. Amit választottál, az arra pont jó. Ki se kell menned a lakásból, sőt még villanyt sem kell gyújtanod, elég ha ülsz a sötétben és zoomolgatsz. Persze olcsóbb lenne, ha gépet sem vennél, csak mondogatnád: zoom... zoom

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50270) kovisoft válasza HelaxER (#50262) üzenetére


kovisoft
őstag

Mivel lekicsinylően nyilatkoztál az ajánlott gépek 10x, sőt 24x zoomjáról, ezért feltételezem, hogy ennél nagyobb zoom állásban kívánsz sokat fotózni. Azt megnézted, hogy a választott FZ-72 a legnagyobb zoom állásban F/5.9 fényerejű (szemben pl. az FZ-200-zal, ami végig F/2.8)? Tehát folyamatos fényhiánnyal fogsz küzdeni, emiatt növelni kell majd az ISO-t (zajosabb lesz a kép), ill. a záridőt (bemozdul / ha állványon van, akkor csak a téma, amúgy a gép is).

[ Szerkesztve ]

(#50271) asdf_ válasza kovisoft (#50270) üzenetére


asdf_
veterán

Teljesen mindegy, hogy milyen lesz a kép, a lényeg, hogy nagy zoomja van. Gondolom, erősítőből is 5000W pmpo-sa van, és telefonvásárlásnál is toporzékol, ha egy 4"-os kijelző nem full hd-s ;)
Azért úgy egy-két hónap múlva, amikor már megismerkedett a géppel, megnéznék pár 300mm és fölötti nyers képet, csak a vicc kedvéért ;)

(#50272) pandur99 válasza asdf_ (#50271) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nekem sokáig volt Fuji HS30 EXR-em, ami 720mm-ig ment. Kb. 400-ig volt használható, persze csak a maga kategóriájában, onnan csak dokumentum értékű. Ha nagyon távoli valamit akartam behozni, akkor meg a levegő remegése + a kis szenzor teljesen használhatatlanná tette. Nincsenek csodák. Ettől függetlenül megvan a helyük, csak tudni kell, mire jók.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50273) stracker06 válasza asdf_ (#50271) üzenetére


stracker06
aktív tag

Ne haragudjatok, de meg kell kérdeznem, hogy Ti tényleg ennyire rosszindulatúak vagytok, vagy csak megjátsszátok a dolgot?
Törődjetek bele, hogy van aki nem fogadja meg a tanácsaitokat/nem úgy gondolkodik ahogyan Ti és szálljatok le a témáról. Szvsz. felesleges napokon keresztül fikázni valakit, aki nem a Ti javaslataitok alapján vesz a saját pénzéből, saját magának fényképezőgépet. Nem Nektek veszi, nem Ti fogtok vele szívni/nem szívni, hanem Ő. Nem igazán értem, hogy miért kell ezt csinálni. Meg fogja venni, ki fogja próbálni és eldönti majd, hogy az ő preferenciáinak mennyire felel meg a készülék. Ha nem fog tetszeni, eldönti majd, hogy mi legyen a sorsa. Ti segítettetek, leírtátok a véleményeteket, megtettetek minden Tőletek elvárhatót, innentől kezdve szerintem nem a Ti dolgotok. Véleményem szerint felesleges a melleteket verve, a saját valós vagy vélt szaktudásotok igazolása miatt hülyézni valakit napokon keresztül.

+Ja, és azt ne mondjátok, hogy Ti egy döntési folyamat végén mindig a racionális döntést részesítitek előnyben az érzelmivel szemben, a fogyasztók általában nem így működnek. :) (Mindenki a saját kárán tanul. :K )

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#50274) net91


net91
senior tag

Jjeahh! (50265)

Megnéztem a LX7-et és tetszik.
Az ára 100 ezer felett van én meg kevesebbet terveztem a gépre, mivel ez idáig ritkán készítettem képeket.
Ha biztosan tudnám, hogy rendszeresen fényképezek vele, akkor megvenném.
Egyelőre hezitálok, hogy milyen gépet vegyek olcsó alap kompaktot vagy használható drágább kompaktot.
Minél többet olvasom ezt a fórumot, annál inkább kedvet kapok a fényképezéshez.

Azt már eldöntöttem, hogy vagy Panasonic Lumix vagy Olympus lesz a befutó típus (illetve szó lehet esetleg Pentax Q10, amelyről éppen most olvastam).

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50275) net91 válasza Tin_Shield (#50267) üzenetére


net91
senior tag

Igen, az QX1-et is nézegettem, de a szívemhez közelebb állnak a Lumix gépek.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50276) jjeahh válasza stracker06 (#50273) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem érdekli a véleményünk, miért kér véleményt? ha tudja valaki mit akar venni, akkor menjen és vegye meg, nincs amiért tanácsot kérjen... nem a mi problémánk az, hogy nem akarunk szutykot ajánlani, sőt megpróbáljuk lebeszélni, ha meg esetleg kapott egy két gúnyos vagy csípős megjegyzést, az valszeg az olyan érvelései miatt van, mint pl. "neki kell a 60x-os zoom, mert sose lehet tudni" , " az e-pl5 túl nagy a fujihoz képest" stb...

(#50274) net91: esetleg még egy ötlet: ha igazán beleásnád magad a fotózás rejtelmeibe, és szeretnél jó minőségben fotózni, ha alig használt garis gép is szóbajöhet, akkor milc (20-25k) + kitobi (25k) + ha kell a háttérmosás, fényerő olcsón, egy manuális obi (kb. 3k), én legalábbis így kezdtem a dolgot annó, sőt még kitobim sincs és mai napig manuálokkal fotózok :DDD de nincs az a kompakt az x100-at, lx100-at, rx1-et leszámítva ami hozná azt a képminőséget, amit az én olcsó szettem tud :) persze ezt csak akkor ajánlom, ha megbékélsz az obicserélgetéssel, használt is jöhet, és a lehető legjobb képminőséget szeretnéd elérni a lehető legolcsóbban, meg tényleg meg akarod tanulni legalább az alapokat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50277) stracker06 válasza jjeahh (#50276) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én megértelek Titeket, de szerintem felesleges a beszólogatás. Gondolom kíváncsi volt hozzáértők véleményére is, de a végső döntést természetesen neki kell meghoznia. Szerintem nem kell emiatt megsértődnötök, stb. :)

SFm™

(#50278) net91 válasza jjeahh (#50276) üzenetére


net91
senior tag

Egyelőre hétköznapi felhasználó vagyok, ezért a kompakt gépek körül nézelődöm, de ki tudja mit hoz a jövő.....

Köszönöm mindenkinek a fórumon tett hasznos tanácsait. Én már egészen más szemmel nézem és válogatok a gépek között, mint 2 héttel ezelőtt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50279) asdf_ válasza stracker06 (#50277) üzenetére


asdf_
veterán

Sertodott a fene, en csak sajnalom hogy elszort egy rakas penzt velhetoen messze nem a legoptimalisabban-merthogy ragaszkodni nagyon ragaszkodott a bazinagy zoomhoz, de azt, hogy miert, es mire kell neki ezt egyszer sem kozolte-. Idejott, kerdezett, majd kvazi writeonly modban mantrazta a 30+ zoomot. Gyakorlatilag egyoldalu volt a kommunikacio, mert kb. mindenki mondta, hogy ne, kapott gyartoi weboldalrol szarmazo ocsmany demokepeket, tobb embertol minima feltucat ervet, o a nagy zoom emlegetesen kivul ha jol emlekszem -nem olvasok vissza- nem hozott erveket. Es bennem is felmerult a kerdes, ha nem akar parbeszedet, a tanacsokat nem fogadja meg, akkor minek kerdez? (felreertes ne essek, egyaltalan nem kotelezo senki tanacsat itt megfogadni, csak amikor meg annyi sem jon a masik oldalrol, hogy a te ervedet ezert, a tiedet ezert, a tiedet meg emezert nem fogadom el/nem ertek vele egyet, meg csak annyit sem nyog ki, hogy mi a celja, mit szeretne fotozni -ami azert gepvalasztasnal nem eppen egy utolso szempont-, ugy nehez/nem lehet segiteni valakin. Igy viszont ha bejon, kerdez, majd erdemben se nem reagal, a kapott tanacsokon erezhetoen meg csak el sem gondolkodik, meg sem fontolja, egy kis froclit birjon mar el a pici lelke :P)

(#50280) stracker06 válasza asdf_ (#50279) üzenetére


stracker06
aktív tag

Megértelek, igazad van, de szerintem felesleges ezen rágódnotok. :)) (Te ne sajnáld azt a pénzt, amit Ő költ el. Nem a Tiéd volt, nem Neked fog hiányozni, stb.) ;)

SFm™

(#50281) jjeahh válasza net91 (#50278) üzenetére


jjeahh
nagyúr

értem, akkor neked sztem valszeg valami xz-10 szerű gép lenne a nyerő (olcsón, újan jót), de sajnos már nem igazán lehet kapni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50282) HelaxER válasza asdf_ (#50279) üzenetére


HelaxER
újonc

Meg vettük tegnap a Panasonic DMC-FZ72-t. Eddig telefonnal fotóztam így számomra ez a minőség is kiváló amit ez tud a zoom meg azért kell, mert szoktam az utcán nőket fényképezni és hogy jól láthatóak legyenek a képeken na ezért kell a nagy zoom meg még a szomszédokhoz is jól át tudok látni vele és ha valami gyanusat csinálnak meg tudom örökiteni. Tudom hogy akik itt kérnek tanácsot azok azért teszik mert nem értenek hozzá és ha úgy vesszük segitettetek mert ha nem írok ide akkor kapásbol meg vettem volna a fujit ami drágább mint a Panasonicom és nem is olyan jó zoom képességü úgyhogy valahol segitettetek is és eddig amit csináltam a géppel tökéletesen meg felel számomra.

[ Szerkesztve ]

(#50283) jjeahh válasza HelaxER (#50282) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azta k..... :DDD :DDD :DDD :DD hát használd eészséggel :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50284) schawo válasza HelaxER (#50282) üzenetére


schawo
titán

Gratulálok és bravó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50285) net91 válasza HelaxER (#50282) üzenetére


net91
senior tag

Ilyen jellegű felhasználásra én nem is gondoltam. :DD

Más. Megnéztem az apróhirdetéseket. Találtam egy LX7-es hirdetést.
Így szólt: LX7-t VÁSÁROLNÉK. :W

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50286) Lassú Víz válasza HelaxER (#50282) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:W :W :W

Szeretném felhívni a figyelmedet arra az apróságra, hogy kis hazánkban mindkét felhasználás abszolút jogellenes, sőt az utóbbi még egy olyan demokráciában is mint az amerikai. Inkább arra törekedj, hogy közelebb kerülj azokhoz a nőkhöz, és az asszony legyen a jobb kezed, nem pedig fordítva!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50287) net91 válasza Lassú Víz (#50286) üzenetére


net91
senior tag

Ne etessétek a trollt.

Persze, szomszédot megfigyelni 60X zoommal.

(Ő meg jót nevet rajtatok, hogy komolyan veszitek a beírását.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50288) net91


net91
senior tag

Úgy néz ki az LX7 és LF1 páros közül lesz valamelyik a befutó nálam.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50289) Hulot


Hulot
tag

Nincs meg valakinek ez a könyv?
Photographer's Guide to the Panasonic Lumix LX7

LF1-et javaslom, van WiFi, NFC, EVF.

[ Szerkesztve ]

(#50290) sideburns válasza Hulot (#50289) üzenetére


sideburns
aktív tag

"LF1-et javaslom, van WiFi, NFC, EVF."
Hát ezek aztán pont nagyon fontosak a képminőség szempontjából.
Az, hogy a fényereje az objektívnek f2.0-5.9, szemben az LX7 f1.4-2.3 objektívjével, az már esetleg.

Ha kell a kicsit hosszabb zoom (hogy belásson a szomszédhoz ;] ), a kicsit kisebb méret és alacsonyabb ár, akkor azért szerintem is javasolható, de pont nem a három betűs kényelmi funkciók miatt.

(#50291) rejtőzködő válasza HelaxER (#50282) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Mondtam hogy neked egy kukker kell :DD

(#50292) net91 válasza sideburns (#50290) üzenetére


net91
senior tag

Nagyon sok összehasonlító teszt található az interneten LX7-LF1 vonatkozásában.
[link]
Érdekes, hogy sok helyen - ellentétben Magyarországgal -, az LF1 drágább (mivel korszerűbb kiadás).
Ellenben a fényerejét mindenhol dicsérik az LX7-nek.
Nálam a fényerő miatt az LX7, a kisebb méret miatt pedig az LFi a szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50293) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. Ismét offolok, mert az xz-10 topik halott :)

Olvastam az xz-10 topicban,hogy LSF-re kell allitani a gépet ,mivel az a legjobb minőség.... Namármost nekem LF van csak (ez normalis és az illető irta el, hogy LSF-et lojjek be ? )(Most RAW+LF-en van a gép).
A másik kérdésem az lenne, hogy ha beteszem M módba , akkor -3-ra állitja a képet és full sötét . Namármost itt az első tárcsával a 2000, 1600 stb-t tudom allitani a hátsó OK körüli tekerőgombbal pedig az F8...stbstb... Valamilyen módon tudom a képet itt is világosítani?
Ha sötétben akarok fotozni, akkor az F értéket rakjam 8-ra ? Valahol azt olvastam , hogy minel magasabban kell lennie...ez igy helyes ?
És az utolsó az lenne, hogy a fényerőt amit -3 és +3 között tudok állitani , azt javaslatotok szerint hagyjam 0-án és a fényviszonyok változásával igazitsam, vagy esetleg alapba emeljem meg vagy csökkentsem kicsit?

Bocsi az off-ért.... Azthittem mostmar egyre jobban értem a dolgokat , de minel többet fotozok ,annal tobb kérdés merül fel :))

(És még mindég nem tudtam megjegyezni, hogy a rekeszidőnek stb-nek mi a jele) :Y

Köszi a válaszokat. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50294) asdf_ válasza fr3ntzen (#50293) üzenetére


asdf_
veterán

Az M mod az full manual, ott nincs auto ISO, igy szerintem az atlagjuzer csak szopatja magat vele, A vagy S modban szerintem boven el tudod intezni azt, amit szeretnel.
Az F-et sotetben ne rakd 8-ra, mert akkor jon be a legkevesebb feny az optikan. A +-3-at meg csak akkor kell csesztetni, ha a hisztogramon latod, hogy a kepen valami atveri a gepet es az magatol tul sotet/vilagos kepet csinalna es ezt akarod korrigalni.
De elsosorban keress egy fotozas alapjai leirast, mert tekergetsz, de nem tudod, hogy mit, es hogy mire szolgal (nem bantas, hanem szimpla tenymegallapitas).

[ Szerkesztve ]

(#50295) fr3ntzen válasza asdf_ (#50294) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi. :R

Akkor itt az egyik ember a lapon is elcseszte az égitestek fotozasat , mert 5.6os rekeszertekkel nyomta.
Így már világos.
Amugy mar kaptam linkeket pl. ezt: http://fotozasblog.hu/digitalis-fotozas/

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50296) rejtőzködő válasza fr3ntzen (#50293) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Szia! :)
Ezt az F értéket(rekeszérték) úgy képzeld el mint egy ablakot.
Minél kisebb az ablak annál sötétebb van a szobában, minél nagyobb annál világosabb.
Itt a kis ablak az az F8-as, a nagy ablak az meg az F2-es.
Vagyis itt fordított arányosan működik a dolog, minél nagyobb a szám annál kisebb a rekesz és annál kevesebb fény jut a szenzorra.
Vagyis leegyszerűsítve sötét helyen nagyobb rekesznyílás kell (az XZ-10-nél mondjuk F1,8-2,0)
Ahhoz hogy egy kép megfelelően legyen exponálva a rekesznyílással az expóidővel és a fényérzékenységgel(ISO) tudsz variálni.
Persze ezt is csak nagy általánosságban írtam ,mert nem mindegy hogy milyen módban használod a gépet.

LSF-re úgy tudod állítani a gépet ha belemész a menübe és ott az Egyéni menű pontban a G:Szín/WB almenübe lemész a Beállítások menübe és nyomsz egy OK-t.
Ott pedig az 1-es szám alatt az első értéket "L"-re állítod a következő meg "SF".
Aztán kimész és Képrögzítési módban már benne lesz ez LSF+RAW lehetőség.
Ha RAW ban fényképezel az nagyon hasznos lehet egy elcseszett expozíció(Sötét vagy világos kép) helyrehozására és ahogy már írtuk a fehéregyensúlyt is minden további nélkül helyre igazíthatod egy jó raw programmal(pl RAW Therapie)

(#50297) rejtőzködő válasza fr3ntzen (#50293) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Egy kis hasznos ábra blende nyílás(rekeszérték), expóidő és mélységélesség összefüggésére:

[ Szerkesztve ]

(#50298) fr3ntzen válasza rejtőzködő (#50296) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

RAW téma már vágós. Na ezt a beallitast be is lövöm akkor. Köszi.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50299) fr3ntzen válasza rejtőzködő (#50297) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Ok a rekesz téma itt is itt van .... csak elnéztem a dolgokat. http://fotozasblog.hu/digitalis-fotozas/ :Y :R

Te 4:3-as aranyba fotozol?

G-n belulk van olyan is hogy pixelszam middle alapba 2560on volt.... azt is feltegyem azert 3200-ra ?

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50300) schawo válasza rejtőzködő (#50297) üzenetére


schawo
titán

Ezt a mélységélesség sort nem igazán értem, mit akar mutatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.