Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Poiro7


Poiro7
aktív tag

És természetesen olyant aminek a cipelése nem okoz problémát, mondjuk egy kalandpark drótkötél pályáján lógva :C

Azt hiszem ezt az XZ-10 -est kezdem el kutatni nagy erőkkel, vagy a XZ-2 -t.
A cserélhető optikásaktól félek, ha oda bemegy egy porszem, vagy szösz rossz belegondolni.

[ Szerkesztve ]

(#50402) schawo válasza Poiro7 (#50401) üzenetére


schawo
titán

A cserélhető optikásaktól félek, ha oda bemegy egy porszem, vagy szösz rossz belegondolni.
:U
Szerinted hánymillióan használnak cserélhető objektíves rendszert? Mind fosik a portól? Amúgy is az Olympusnak van a legjobb pormentesítő rendszere az összes csereobis márka között.

Amiket ajánlottam, nem nagyobbak egy XZ-2-nél: [link] Az objektív nagyobb rajtuk egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50403) Poiro7 válasza schawo (#50402) üzenetére


Poiro7
aktív tag

:R THX :R
Lesz mivel lefoglalnom magam pár hétre :D

(#50404) schawo válasza Poiro7 (#50403) üzenetére


schawo
titán

És azt még nem is tettem hozzá, hogy ez egy alap. Ha jobbat szeretnél, nem gépet kell cserélni, hanem objektívet. Gyűjtögetsz egy kicsit, és jövőre használtan veszel 60-ért egy pici Panasonic 20/1.7-et, vagy egy Olympus 45/1.8-at, és lesz egy olyan éles objektived, amiről csak álmodni se mertél. És az összes telefon előre köszön az évszázad végéig biztosan.

Ráadásul, ha akarod, még újonnan, magyar boltból, 3 év garival is elhozhatod a PL5+14-42 szettet, és 60-ból megúszod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50405) Poiro7 válasza schawo (#50404) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Melyik boltra gondolsz küld majd el privátba, hogy ne legyen reklám, mert én csak 100e-től találok :C

(#50406) schawo válasza Poiro7 (#50405) üzenetére


schawo
titán

Semmi reklám nincs ebben. Az Olympus Mintaboltban 110 k a PL5 dupla kit. Minden mintabolti termékre 3 év garancia jár. Szinte minden Olympusosnak van egy olyan klubkártyája, amivel a mintaboltban 15% kedvezmény jár minden termékre, így a duplakit 93500 forintért vihető. A 40-150 teleobjektív pedig szépen eladható 35 pénzért, annyiért mindig elmegy. Jelenleg kettő hirdetett darab van 40-ért és 38-ért. Ha eladod a telét 35ért, és adsz egy üveg bort ajándékba annak, aki kölcsönözte neked a klubkártyáját, akkor 60 pénzből megvan a PL5 meg a 14-42 objektív. De ha akarsz ilyet, akkor siess, mert erről is lemaradsz, mint az XZ-kről. Hetek óta megy az akció, már csak pár darab van, és utána végleg kifut a PL5. Talán a PL6 is olcsóbb lesz valamikor, de egyáltalán nem biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50407) rejtőzködő válasza fr3ntzen (#50383) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Az XZ-2-ben is így "lötyög" :)
Úgyhogy szerintem ez típus "lötyögés" :DD

(#50408) fr3ntzen válasza rejtőzködő (#50407) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Akkor jóvan haggylötyögjön ! :Y :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50409) schawo válasza schawo (#50406) üzenetére


schawo
titán

Azt nem tettem hozzá, hogy ilyen klubkártyás emberkéket az MFT topikokban találsz: [link] [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50410) kurcsics


kurcsics
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni fényképezőgép vásárlással kapcsolatban.
Az összeg, amit rá tudok szánni kb 100eFt de max 150eFt körül.
Nem vagyok egy fotós, eddigi kompakt gépemet is mindig az automatikus témafelismerésen hagytam, rábíztam magam.

Amire szeretném használni a gépet:
Nyaralások megörökítése (nem gond a méret)
A családi képek, a leendő gyermekünk fotózása
Rövidebb videó a gyerekről

Több MILC-et is kinéztem, Oly E-PL5 kit-ben, NX3000, sony A3000/5000.
De nézegettem a Bridge gépek közül: Canon SX50/60 .

Vagy esetleg Kompakt lenne a legideálisabb nekem?

Mit tudtok javasolni? Melyik fényképezőt válasszam?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#50411) fireman123 válasza fr3ntzen (#50383) üzenetére


fireman123
őstag

Nálam is lötyög, ha mozgatom ....viszont elég jól belecuppan és amúgy stabilan benne van......olyan mintha az anya sokkal nagyobb lenne mint az apa (nyilván ezért lötyög), viszont az apán van egy pöcök ami biztosítja az érintkezést és hogy ne essen ki.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#50412) fr3ntzen válasza fireman123 (#50411) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Igen, csak érdekesnek tartom, hogy ezt ennyire lefosták... Olyan mint a fosSamsung telókon... Érdekes a Sony telon úhgy áll benne mint Katiban a gyerek, pedig lassan 2 éve nyúzom a telót és nem kevesszer töltöttem :D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50413) lithium86


lithium86
csendes tag

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy veszek egy fényképezőgépet. Érdekel a fotózás, szeretnék vele foglalkozni és családi eseményeket, nyaralásokat is jó minőségben szeretném megörökíteni.
A keretem max 60 ezer Ft.

Eddig a Nikon Coolpix L830 -at néztem ki, de nem sok jót olvastam róla ebben a topic -ban.
Helyette mit ajánlotok?
Nem ragaszkodom az ultrazoom -hoz, ha ez a minőség rovására megy ilyen árkategóriában.

Várom véleményeiteket, tanácsaitokat!
Előre is köszi a segítséget!

(#50414) schawo válasza lithium86 (#50413) üzenetére


schawo
titán

Per pillanat 80 alatt semmit. Egyébként 80 körüli ajánlott vételek ott vannak a fenti összefoglalóban. Illetve félig újként még ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50415) fireman123 válasza lithium86 (#50413) üzenetére


fireman123
őstag

schawo itt megírta a tutit ....szvsz. az jó lenne neked is :K ...sőt nagyság renddel jobb, mint egy kompakt

[ Szerkesztve ]

(#50416) lithium86


lithium86
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Osztottam, szoroztam és akár beleférhet a 80 -as kategória is. (Kb. úgyis másfél hónap múlva venném meg)

Viszont nem szeretnék külön az objektívvel bizniszelni.

Az összefoglalóban felsorolt (vagy akár úgy egyébként) gépek közül melyiket javasoljátok?

Főleg a természetfotózás érdekel, változó fényviszonyok között. Persze a portrékészítés is szóba jöhet nyaralások, események alkalmával.

Köszi a további segítségeteket is!

(#50417) lithium86


lithium86
csendes tag

Esetleg Nikon Coolpix S9700?

(#50418) Ra3


Ra3
őstag

Szevasztok, kb. egy hónapja figyelem a topicot, és azóta próbálok XZ-10-est lőni az ebayen jó áron, de tegnap valamilyen anomália (remélem valami polc hátsó részén kallódott, és nem úgy vették vissza valakitől) folytán feltűnt egy darab fehér az emag.hu-n 54.9 pénzért, amire a boltról itt-ott olvasott nem túl jó vélemények ellenére is rárepültem.
Kíváncsi vagyok hogy tényleg van-e nekik, eddig még csak egy automata visszaigazolást kaptam, de ha tényleg megérkezik akkor jövök a kérdéseimmel!
PL5-ösön is gondolkodtam amúgy, bár szerintem nem használnám ki, meg azért árban csak majdnem a duplája, de ha az XZ nem jön össze akkor lehet hogy beruházok egyre.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#50419) prolad


prolad
őstag

Üdv

Milyen fényképezőt ajánlotok max 50-ért?Lőjön jó képet,normális videót,a többi nem számít.
Nikon coolpix s9600?

(#50420) asdf_ válasza prolad (#50419) üzenetére


asdf_
veterán

Csak 5-ot kellett volna visszaolvasni... :U

(#50421) fireman123 válasza prolad (#50419) üzenetére


fireman123
őstag

Olvasd el az összefoglalót .......amúgy jelenleg gyakorlatilag nincs ajánlott gép 50e alatt :(

(#50422) fr3ntzen válasza Ra3 (#50418) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Anyós vett onnan egy LG led tv-t.... vissza kellett vinni gariba.... mire 1,5 hónap piszkálás után közölték, hogy eltünt a tv.... Aztan cirka 2-2.5 honap alatt kaptak egy ujat meg 5000ft-ot amit levasarolhatnak , mert f.szok voltak, ja és még plusz 1 év garit az uj készulékre. :)

Nagyon jo az xz-10 legalabbis nekem eddig nagyon tetszik, és remélem nem szívod be garanciális problémával. (De szerintem az oly-t hivatalos szervizbe kell majd vigyed,ha baja lesz). :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50423) Ra3 válasza fr3ntzen (#50422) üzenetére


Ra3
őstag

Ahogy írtam én is néztem több fórumot ahol kaptak hideget-meleget, remélem nem lesz gond, most valami 30 napos visszavásárlási garit is hirdetnek a tévében. Közben már a számlát is megcsinálták, kedden hozzák ha minden igaz, majd beszámolok.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#50424) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Apámnak kellene egy fényképezőgép főleg kirándulásra.
15-25x-os optikai zoom-ra gondolt, meg viszonylag jó képminőségre.
Mivel abszolút nem ért a fényképezéséhez, így főleg egyszerűbb gépekre gondoltam.
Canon PowerShot SX50 HS
Panasonic Lumix DMC-FZ200
Az RX100, LX7..... és többi csúcskompakt igazából a zoom tartomány miatt kiesett, hiába van jobb képminőségük.
Szerintetek miben érdemes gondolkodni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50425) fireman123 válasza Lacy6 (#50424) üzenetére


fireman123
őstag

Ha mindenképpen kell a nagy zoom, akkor ebben a kategóriában az FZ200 lehet a nyerő....f2,8 végig!

[ Szerkesztve ]

(#50426) Lacy6 válasza fireman123 (#50425) üzenetére


Lacy6
senior tag

És a Canon PowerShot SX50 HS-ról milyen vélemény van?
Ez jóval nagyobb optikai zoom-al rendelkezik, de képminőségbe szinte megegyezik, nem?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50427) mrmarkus válasza Lacy6 (#50426) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A Canon PowerShot SX50 HS az F3.4-6.5 fényerejével ugyanazt tudja mint a Panasonic a teljes zoom tartományban F2.8 fényerejű optikájával?
Meg sem közelíti, esetleg nagyon ideális fényviszonyok mellett...

Freedom of Information

(#50428) Lacy6 válasza mrmarkus (#50427) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én csak tesztképek alapján gondoltam így, de akkor ezek szerint jobban járnánk egy FZ200-al.
Köszi a válaszokat! :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50429) fireman123 válasza Lacy6 (#50428) üzenetére


fireman123
őstag

Sokkal jobban :K

(#50430) xcbiker válasza Lacy6 (#50428) üzenetére


xcbiker
addikt

Én elégedett vagyok az FZ200-al. Kb 1.5hete vettem.
Korábbi hozzászólásba tettem képeket. Igaz butított facebookos, de nem egyszerű körülmények közt teljesen automata módban készültek. Szerintem nem rossz.

[link]
kép

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#50431) Lacy6 válasza xcbiker (#50430) üzenetére


Lacy6
senior tag

Tényleg nem rossz képek.
Beszerezni honnan érdemes? Vagy teljesen mind1?
Extrem digitalra gondolltam mivel garancia szempontjából kedvezőbb lenne.
Lehetséges, hogy később lentebb megy az ára vagy valahol kedvezményesen megvenni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50432) mrmarkus válasza Lacy6 (#50431) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

2025-ben negyedáron megveheted majd... :)

Freedom of Information

(#50433) xcbiker válasza Lacy6 (#50431) üzenetére


xcbiker
addikt

én innen rendeltem: [link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#50434) net91


net91
senior tag

Megtudnátok mondani, hogy az LX7 által felvett 10 perces videó mennyit helyet foglal le a kártyán kb?
(A vásárláskor a készülék mellé milyen kapacitású kártyát érdemes venni, ha videót is akarok majd rögzíteni?)

Az LX7 utódja az LX8, már 4K készülék. Van értelme 4K készüléket venni napjainkban?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50435) fr3ntzen válasza net91 (#50434) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Én nem igen vennék semmit ami 4k-s ...amugy is már vannak 8k-s tv-k is :DD , de valahogy nem tudom elhinni, hogy valoban 4k-t fog rögziteni.. De ha van egy 1,5 millás 4k-s tv-d akkor hajrá. :)
Láttam már full hd képes felvevő eszközt , amit utána megneztem a tv-n és egy okádék volt kb. :R

De lehet rámcáfolnak majd.... ! :C

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50436) Tin_Shield válasza net91 (#50434) üzenetére


Tin_Shield
őstag

LX8 nincs, és könnyen lehet nem is lesz soha. LX100 van, de az más ligában játszik.
10 perc video a legjobb minőséget adó tömörítéssel ~2GB. Hogy mekkora tárkapacitásra van szükséged azt te tudhatod, nekem pl. elég lenne 8GB. De amilyen olcsó manapság A memória, vegyél jó és gyors 16-os kártyát az minden ésszerű - és azon túli :) - felhasználásra bőven elég.

(#50437) net91 válasza Tin_Shield (#50436) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.

Az LX8:
[link]

Mármint ez vezetett meg.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50438) fr3ntzen válasza net91 (#50437) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

ha beirod, hogy lx8 price kidobja hogy 900 dollár... nemigen hinném hogy ilyen arban kapsz egy olyan gépet ami jo minosegben vesz fel 4k-t.... :) de nem értek hozzá, mármint a fényképezőkhöz ! :)

Sőőőt 790 dodó... http://camyx.com/rumors/2014/06/panasonic-lx8-price-more-specs-leaked/

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50439) lithium86


lithium86
csendes tag

Tájfotózásra mely gépek a legalkalmasabbak?
Néztem képeket amit Fujifilm FinePix X-F1 -gyel készítettek és nem igazán győzött meg
Nikon Coolpix P340 -cal készült képek már meggyőzőbbek voltak.
Minden javaslatot szívesen fogadok.

(#50440) net91 válasza Tin_Shield (#50436) üzenetére


net91
senior tag

LX8 nincs?

Ma jelent meg, ott a dátum:
[link]
:))

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50441) scarabaeus válasza net91 (#50440) üzenetére


scarabaeus
őstag

"LX8 nincs?"

Nincs.
Régi pletykák vannak.
LX8 nincs.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#50442) Tin_Shield válasza net91 (#50440) üzenetére


Tin_Shield
őstag

El is olvastad? Csak egy újabb spekuláció - LX7 fényképpel illusztrálva :)
Már legalább egy éve megy a találgatás a különböző "jólértesült" oldalakon egy lehetséges LX8-ról. De egyenlőre nincs utód, ha majd bejelentik akkor lesz.

(szerk: scarabaeus gyorsabb volt)

[ Szerkesztve ]

(#50443) schawo válasza fr3ntzen (#50438) üzenetére


schawo
titán

Az LX8 nem létezik, így a hozzá tartozó ár sem. Ennek ellenére van két Panasonic kompakt is 1000 euró alatt, ami bizony felvesz 4k-t: LX100 és FZ1000. Az FZ1000 konkréten kiemelkedően jó videós képességekkel rendelkezik, sokan csak ezért veszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50444) fr3ntzen válasza schawo (#50443) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Kiváncsi lennék azert arra a 4k-ra saját szemmel, mert egy UHD kamera 600tol indul...

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50445) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a Sony HX400V mennyire ajánlott a részetekről?
Olvastam az összefoglalóban,hogy nem olyan nagyon,csak nekem eléggé bejön.
Leginkább fogászati dokumentációra használnám, de semmi extra képesség nem szükséges. (van aki telefonnal fényképez...)
A beépített wifi-vel meg tudja esetleg azt csinálni,hogy ha egy ismert hálózatra talál,akkor feltöltse a képeket automatikusan?
Esetleg ezen az áron (~130eFt) mi az ajánlott? (ha ez felejtős)

(#50446) schawo válasza fr3ntzen (#50444) üzenetére


schawo
titán

Senki sem akadályozza meg, hogy megnézd, internet tele van vele. [link] Ráadásul ha vázról van szó, a GH4 smafu? [link] :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50447) fr3ntzen válasza schawo (#50446) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

(#50438) fr3ntzen válasza net91 (#50437) üzenetére ÚjVálaszPrivát2015-03-01 18:33:06
fr3ntzen
(tag)

ha beirod, hogy lx8 price kidobja hogy 900 dollár... nemigen hinném hogy ilyen arban kapsz egy olyan gépet ami jo minosegben vesz fel 4k-t.... :) (I)de nem értek hozzá, mármint a fényképezőkhöz ! :)(/I)

Kiemeltem és aláhuztam a fontos részt...csakmert ugy latom nem voltal figyelmes. :))

Sőőőt 790 dodó... http://camyx.com/rumors/2014/06/panasonic-lx8-price-more-specs-leaked/

Ráadásul a GH4 már 450 pénz, ahogy hirtelen nézem. :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50448) fr3ntzen válasza fr3ntzen (#50447) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

de mindegy is , mert egy 800dolláros meg se jelent gépről jutottunk el egy 3x annyiba kerülő géphez

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50449) schawo válasza fr3ntzen (#50448) üzenetére


schawo
titán

Az FZ1000 csak 900 dolláros. És megjelent, létezik, kapható, és nagyon jó 4k videója van. Ráadásul nálunk csak 660 USD + áfa (azaz bruttó 830 usd = 225k forint)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50450) fr3ntzen válasza schawo (#50449) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Hát be fogok menni egy boltba,ahol árulnak ilyen gépet felveszek vele valamit 4k-ba és megnezem majd egy 200cm körüli UHD tv-n és akkor tudok mit mondani. De ettől függetlenül elkepzelhetetlennek tartom, hogy ez olyan képet csinal mint egy kamera ami erre van kitalalva és minimum 3x-os áron lehet kapni (és ez a legolcsobb kamera , mert olyan 1,5 millátol indulnak a komolyabbak egészen mondjuk 7 milláig).

Ettől függetlenül, ha igy van ahogy mondod akkor grat nekik, hogy ilyen olcson ilyen mocsokjo gépet tudnak adni. :R

További kellemes forumozást, de én nyugovóra térek . :C :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.