Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Ubul86 válasza sideburns (#50350) üzenetére


Ubul86
őstag

mennyi különbség van a wb35f és e között kb?

(#50352) sideburns válasza Ubul86 (#50351) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ahogy elnézem, egyedül a vaku a különbség.

(#50353) Ubul86 válasza sideburns (#50352) üzenetére


Ubul86
őstag

igenigen, én is azt néztem...szóval gondolom olyan 20K körül megéri a kistesó is még :)

(#50354) nagymadve


nagymadve
csendes tag

Sziasztok! Régóta olvasgatom a topicot, mivel szeretném lecserélni a régi fényképezőmet, és nagyjából körvonalazódik is, hogy mire, de mindenképpen szeretném kikérni a véleményeteket mielőtt elköltöm egy havi fizetésemet hobbira. Az átlagos témák mellett, egy különleges dolognak kellene megfelelnie a gépnek: cselgáncsos gyerekeket fotóznék, illetve videóznék vele. Szóval borzalmasan bevilágított tornatermekben gyors mozgást kellene vele fényképeznem. A keret a 100k, valamivel ez fölött még valami best buy gép jöhetne szóba. Az LX7 és az FZ200 ami eddig befutó helyen van. Sajnos a milc gépeket nem ismerem, így nem tudom, hogy abban az irányban kezdjek-e keresgélni? Látványosan jobb lehet-e a képminősége egy nagyjából ilyen árkategóriájú milc fényképezőnek? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#50355) Lassú Víz válasza nagymadve (#50354) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Látványosan jobb lehet-e a képminősége egy nagyjából ilyen árkategóriájú milc fényképezőnek?"

Igen, ha feltekersz egy f2-t is tudó fix objektívet. Az viszont nem fog beleférni a keretbe. Kit objektívvel is jobb lesz, de egy LX7-hez képest már nem annyira. Ugyanis hiába van a szenzornak előnye, ha fel kell tolni az ISO-t a fényerőtlen objektív miatt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50356) jjeahh válasza nagymadve (#50354) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kettő közül gyenge fényben az lx7 jobb választás szerintem, de ha használt is jöhet, akkor panasonic g3 (35k) kitobival (25k) és egy fényerős fix-el, pl. 45mm F1.8 vagy 20mm F1.7 attól függően, hogy mennyi a helyed, meg mennyire fotózhatsz távolról (asszem 60-90k), ezzel a szettel a videód valószínűleg nem lesz jobb, de a képminőség a nagyobb szenzor miatt igen, bár többe kerül... esetleg ha a tornaterem alacsony és a plafon fehér, akkor egy kisebb olcsóbb vakut is megfontolhatsz bármelyik panára amivel lehet plafonra villantani... mondjuk mindegy melyik szettet veszed, elég kompromisszumos lesz erre a célra, gyenge fényben gyors mozgást fotózni még egy modern méregdrága ff vázzal sem egy leányálom, max szintén drága fixekkel megspékelve.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#50357) Lassú Víz válasza jjeahh (#50356) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ilyen témához egy FF nem csillió Mpixeles váz és egy 70-200 f2.8 obi lenne ideális. Minden más kompromisszum. Persze nem mindegy a kép felhasználási területe sem. Monitoron, TV-n nézve, 9x13-as papírkép, vagy poszter a szobába az ipont érő dobásról. A még elég jó eszközt kell megtalálni, nem a legjobbat. Ja és ami ilyenkor még fontos, a sorozat felvétel. A dobás indításától a befejezésig tolni, majd kiválasztani azt, ahol a legszebben repül az ellenfél. Nyilván gyakorlattal, a sport ismeretével jobban el lehet kapni a pillanatot, de ha nincs elég nagy bufferrel megáldott gép akkor könnyebb lemaradni róla.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50358) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Sziasztok!

100e kompakt kategóriában: Fuji XQ1 vagy Pana LS1
Esetleg valami alternatíva?
Leginkább beltér, vagy nyáron kertben gyerekfotózás. Fényerős obi kell.
HD videó, lehetőleg dedikált gomb.

Köszi,
TopaMo

[ Szerkesztve ]

(#50359) mrmarkus válasza TopaMo (#50358) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Biztos, hogy a 2005-ös kiadású LS1-et keresed?
Szerintem az LF1-re gondoltál... :)
Nézd meg talán a Pentax MX-1-et, fényerős Oly XZ-2 optikája van...

Freedom of Information

(#50360) TopaMo válasza mrmarkus (#50359) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Köszi, igazad van! :K
A pentax-al rossz tapasztalataim vannak.
Na meg az asszony fogja többet használni.

(#50361) nagymadve


nagymadve
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Akkor ha jól értem ebben a kategóriában az LX7 a legjobb vétel? Ilyen 40-50 ezerrel drágább gépre nincs is értelme költeni, nem leszek vele annyival előrébb?

(#50362) mrmarkus válasza nagymadve (#50361) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Lehet, hogy le vagyok maradva, de mennyitől is drágább 40-50 ezerrel?
Amilyen felhasználási célokat írtál, azokra az LX7 valójában megfelel...

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#50363) schawo válasza nagymadve (#50361) üzenetére


schawo
titán

Ha van 130 pénz, akkor érdemes a Sony RX100-at is bevenni a buliba

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50364) TopaMo válasza nagymadve (#50361) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Jelenleg én is az LX7-re szűkítettem a kört. A fényerős obi miatt.
Meg mert a TZ1 !!! idáig kiszolgálta a családi fotózást, gyári akksival!

(#50365) USAkatona


USAkatona
újonc

Sziasztok!

130000 ftos vételárig melyik a legjobb vétel kompakt gépből? Fontos lenne a jó képminőség, fényerős optika és a viszonylag kis méret.

(#50366) net91


net91
senior tag

Azt fogják mondani LX7....

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50367) Lassú Víz válasza net91 (#50366) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lehet másikat javasolni. Viszont ha nem szempont a kompaktsága meg a videó képesség akkor inkább egy ilyen kit 109-ért (amíg van).

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50368) net91


net91
senior tag

Én az LX7-LF1 páros között hezitálok.
Méretre az LF1 a befutó, fényerőben pedig az LX7.
Mostanában nem fognak kiadni egy LF1 méretű LX7-et? :F

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50369) schawo válasza USAkatona (#50365) üzenetére


schawo
titán

Panasonic LX7 és Sony RX100

Talán inkább a Sony.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50370) nagymadve válasza Lassú Víz (#50367) üzenetére


nagymadve
csendes tag

Pont ez a kit az ami miatt még mindig hezitálok a vásárláson! Az én igényeimet szem előtt tartva szerintetek ez jobb vétel lehet, mint egy LX7? (Sajnos nem volt még dolgom milc géppel, így abszolút nem tudom mire számítsak, de valamiért marhára vonz!)

(#50371) USAkatona válasza schawo (#50369) üzenetére


USAkatona
újonc

Akkor már csak egy kérdés maradt: a Sony Alpha a5000-el, az Olympus PEN E-PL5-tel vagy Sony RX100-al járnék a legjobban?

(#50372) Lassú Víz válasza nagymadve (#50370) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nehéz ügy. Ha megnézed a dxomark grafikonjait azt látod, hogy sacc/kb 3 FÉ különbség van a szenzorok között. Ez a különbség megvan az LX7 és a kit obi között is. Tehát álló képek kapcsán kb. ugyanott vagy, igaz a PL5-nek jobb lesz a felbontása. De ha kellene a 90 mm feletti tartomány, vagy veszel egy fényerős objektívet akkor már a PL5 lesz a jobb.
És akkor ott a videó probléma. Abban nem tudok segíteni, de még nem hallottam olyanról aki Olympus gép videójáról jót mondott volna.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50373) nagymadve válasza Lassú Víz (#50372) üzenetére


nagymadve
csendes tag

Nos rendben, köszönöm a segítséget! Nem szeretnék a továbbiakban senkit sem a problémámmal untatni, úgyhogy az utolsó kérdés: konkrétan 100-150 ezer forintos árkategóriában melyikek a szerinted számomra ajánlott gépek kompakt és milc kategóriában? (kezdek kissé elveszni ebben a nagy felhozatalban)

(#50374) energy4ever


energy4ever
addikt

Szeretnek vasarolni fenykepezogepet. Kizarolag hazon belul, targyfotozashoz lenne hasznalva (kesobbiekben tesztek irasahoz).
Erre a celra melyik a legolcsobb ajanlott gep?
Kinezet, zoom, fogas, suly, kijelzo meret, teljesen mindegy.

(#50375) Lassú Víz válasza nagymadve (#50373) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sorry, ennyire nem vagyok benne a jelenleg kapható gépek világában. Rosszul bevilágított teremben sportot fotózni egyik sem lesz ideális. Azt gondold végig, hogy milyen messziről fotózol, mekkora gyújtótávolságra van szükséged a megfelelő képkivágáshoz? Melyik gyártó, melyik gépen, milyen fényerővel, mekkora szenzorhoz kínál rá objektívet? Persze a rajzolat, kontraszt stb. is nagyon fontos. Javaslom, hogy némi kaució fejében tesztelj le Olympus MILC-et az adott körülmények között, és akkor legalább úgy veszed meg, hogy tudod mire adtad ki a pénzed, vagy fogod tudni, hogy nem jó neked.

(#50374) energy4ever: Bármelyik használt MILC, ahol az élőképbe belenagyítva kézi élességállítással oda teszed a fókuszt, ahova szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#50376) schawo válasza energy4ever (#50374) üzenetére


schawo
titán

Tárgyfotózás nem a vázon fog múlni, ha webes felhasználásra készülnek a fotók. Az objektív és a fények a kulcs. Vázból nagyjából bármi megteszi. Live Viewn könnyebb komponálni, és fókuszálni, úgyhogy nagyon öreg DSLR-rek kihullanak. A létező legolcsóbb használt DSLR-t, vagy MILC-et venném. Ha a TTL vaku távvezérlés "luxusa" is kell, akkor az Olympusból kapod a legolcsóbbakat újonnan és használtan is.

kesobbiekben tesztek irasahoz
Arra inkább tollat és billentyűzetet javaslok. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50377) vond


vond
MODERÁTOR

sideburns kollégának hála frissült és bővült a témaösszefoglaló. Ha valakinek további javaslatai, ötletei vannak ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában.

A topikba érkező érdeklődőknek, gépvásárlás előtt állóknak pedig továbbra is ajánlott átolvasni az összefoglalót, mielőtt kérdéseket tennének fel, hisz jó eséllyel választ kaphatnak sok kérdésre, s akár meg is találhatják az igényeiknek leginkább megfelelő masinát.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50378) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni - hátha van erről információ - hogy mennyi időt vehet maximálisan ergy javitás.

Még januárban vettem egy Canon IXUS 155 -öt, gyakorlatilag használni sem volt lehetőségem mert a menüben való léptetést nem érzékeli, igy be kellett adnom szervizbe. Már egy hónapja van benn, és még semmi infóm nincs hogy meddig tart.

van valami gyakorlat amelytől lehet kérni a cseréjét?

Köszi a választ

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#50379) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Maminak kéne "kicsi-occsó" kompakt nyaralásokra! :D
Jobban a tükrös gépeket ismerem, ezért szeretnék segítséget kérni hogy az ilyen 30.000 Ft.- alatti gépekből mik azok amik megfelelnének egy ilyen nyaralásos-kirándulásos emlékek megörökítésére?
Előny: nagy akkumulátor kapacitás, esetleg AA elem/akkumulátor, továbbá ha nem ötödjére sikerül majd normálisan fókuszálni mamámnak, mivel nem nagy guru ilyen téren!
Nem tudom ebben az árkategóriában melyik gyártó dominál jobban, esetleg melyik amelyik valóban jobb a másiknál, Nikon-Canon-Sony márkákban gondolkoztam eddig.

Ezt a hét gépet néztem eddig meg, ezekből a L31-ben, esetleg L30 tetszik hogy AA-s akkumulátor lehetősége fenn áll, továbbá a fény ereje sem tűnik rossznak a többihez képest, mondjuk a lxus 155 és 145 között is gondolkoztam még ilyen téren.

Véleményetek szerinte melyik lenne a legmegbízhatóbb választás az alábbiakra? :U
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#50380) net91 válasza vond (#50377) üzenetére


net91
senior tag

Köszönjük az új összefoglalót. :R
Az új belépőknek nagyon hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50381) net91


net91
senior tag

A fényképezőgépek piacán tavasszal nem szoktak új termékek megjelenni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50382) schawo válasza net91 (#50381) üzenetére


schawo
titán

Változó, de talán tavasszal kicsit több gépet mutatnak be az átlagosnál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50383) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. XZ-10-nél normális az , hogy igencsak lötyög a töltőkábel benne ? Tehát bedugom és fel le ha mozgatom akkor borzalmasan lötyög...kb mintha ki lenne kopva és vagy 56ezerszer töltöttem volna. (eddig most negyedszer van töltőn , illetve vagy 10x volt a gépre kötve képmásolás miatt). :Y

Köszi a válaszokat ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#50384) xcbiker


xcbiker
addikt

Még egy pár kép ami Panasonic FZ200-al készült.

képek1

képek2

képek3

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#50385) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Vettem, ma egy Canon SX-600 annak ellenére, hogy óva intettetek tőle (mármint a magas rekesz érték miatt f3.8)
Csináltam egy tesztkép sorozatot az S3 mini 5megapixeles kamerájával összevetve. Nem értem mit csodálkoznak a gyártók a kompaktok forgalmazásának visszaesése miatt. A "szar" Samsung telefonom szebb képet csinál segédfénnyel mint a Canon vakuval!!! Íme:

S3 mini:

Canon SX-600:

(#50386) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Holnap vissza viszem a forgalmazóhoz, és mivel a nettet áttanulmányozva ezen árkategóriában szereplő fényképezőgépek azonos teljesítményt nyújtanak fotók terén, veszek inkább mobil telefont, pl.:LG G3 lézeres távolságmérővel.
:O A kis kompaktoknak őrökre végük :O

[ Szerkesztve ]

(#50387) nash2 válasza Poiro7 (#50386) üzenetére


nash2
tag

A mobilodnak több mint egy fényértékkel jobb optikája van....f/2.6 vs f/3.8

Egyébként valahol tényleg igazad van, a jobb kamerás mobilok a zoom kivételével tényleg simán hozzák egy olcsó kompakt szintjét, sőt.

[ Szerkesztve ]

Nash

(#50388) schawo válasza Poiro7 (#50385) üzenetére


schawo
titán

Egy 18x ultrazoom alapvető műszaki hátrányból indul egy fix rekeszes, fix gyútávos telefonnal szemben. Egy ekkora átfogású objektívet egyszerűen képtelenség normális minőségben megcsinálni. Sokkal gyengébb lesz a felbontása és a fénygyűjtő képessége. Még akkor is, ha teljes a marketing osztály ostorral áll a szerencsétlen fejlesztők háta mögött. Nincs ezen mit csodálkozni, ezt le lehet olvasni a műszaki adatlapról megvétel nélkül is.

Ha hallgatsz az okosabbakra, akkor nem a technikailag értelmetlen SX600-at vetted volna meg, hanem egy normális kompaktot. Vannak ám ilyenek is.

Csak az egyszeri vásárlót a 18x felirat megbabonázza, és az eszét hátrahagyva rohan megvenni az első útjába eső boltba, mert jó nagy a zoomszám. A vásárlók önpusztító magatartásával nem lehet mit csinálni, a marketing osztály jobb híján kiszolgálja azt.

Egyébként legalább a megvilágításban sokkal jobb a fényképezőgép. A telefonok játékvakui viccnek is gyengék.

(#50386) prohardver27
Hogy aztán további 'zölcségeket' beszél, arról szintén nem a gyártó tehet.

LG G3 lézeres távolságmérővel
Anyám, borogass :U

Fényképezőgép céljából telefonra kiadni százezreket a totális nonszensz kategória. Ész, hová mész.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50389) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Még kettő.

S3 mini:

Canon SX-600:

(#50390) nash2


nash2
tag

Erősen úgy tűnik nekem, hogy inkább sajnos a normális méretű szenzorral / normális árcédulával rendelkező kis kompaktoknak van végük :(

Nash

(#50391) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Engem a zoom hidegen hagy, sose használtam. Én abból indultam ki, hogy egy fényképezőgépnek láthatóan nagyobb a lencséje, mint a mobil gombnyi méretűje. Több fényt kellene tudnia bevonzani, relatíve élesebb képet kellene kapnom, de nem :(

[ Szerkesztve ]

(#50392) schawo válasza Poiro7 (#50391) üzenetére


schawo
titán

Az optika nem hiten alapul, az egy egzakt, mérhető tudomány (többnyire). Az optika fénygyűjtő képessége mindenképpen mérhető, és itt ezerszer el is lett magyarázva. Látom, hogy jártál ide párszor. Megspórolhattál volna magadnak egy csomó felesleges nyűgöt, ha hasznosítod is az itt olvasottakat. Nekünk meg ezt a felesleges összehasonlítást. Amúgy ez a összehasonlítás nem a fénygyűjtő képességen (rekeszérték) ment el, hanem a bűn rossz élességen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50393) schawo válasza Poiro7 (#50389) üzenetére


schawo
titán

Szerencsétlen S3 Mini borzalmas képet hányt a monitoromra. Látom vakuzni próbáltál, csak hát egy telefon nem arra való. Jobb híján felnyomta az egekbe az ISÓ-t, a keletkező zajtömeget pedig szétbarmolta zajszűréssel. Az egész képet jobban megfestettem volna vízfestékkel. Itt legalább az SX600 előnye kijött valamennyire egy nyomi telefonnal szemben.

A rossz képek 90% user error. Ez is. Egy telefonnal nem lehet sötét szobában fotózni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50394) Poiro7 válasza schawo (#50392) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Kellet ez ide, mert vannak akik még hisznek abban a fényképezőgépekkel szebb képeket lehet csinálni, mint egy mobillal.
Igen egy 100e Ft- környéki fényképezőgéppel, de a kis kompaktokkal már nem :(((

(#50395) schawo válasza Poiro7 (#50394) üzenetére


schawo
titán

Má' hogyne :U

Sajnos kifutott az XZ-10, de az 3x körberöhög bármilyen telefont.

Mondjuk most éppen csak 80-tól vannak jó gépek. De nehogy a fényképezőgép funkciója miatt egy telefont megvegyél. Teljesen értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50396) Poiro7 válasza schawo (#50393) üzenetére


Poiro7
aktív tag

(#50397) Poiro7 válasza schawo (#50395) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Mondjuk más típus de nekem eddig az Olympus c500-as csinálta a legszebb legélesebb képeket :O

(#50398) schawo válasza Poiro7 (#50396) üzenetére


schawo
titán

Ez a kép EXIF-je? Mert akkor vagy hazudik, vagy ennyire nem bírja a hosszú expót. Az 1/10s záridőt egyszer nem tudtad kitartani (amin nem kell csodálkozni, senkinek sem sikerült volna), de emellett még irtó zajos is lett a kép.

Ha 50-ért venni akarsz egy normális, kis méretű fényképezőgépet, akkor vegyél egy MILC-et használtan. Ha nagyon picit akarsz, akkor Olympus E-PM1, ha kicsit nagyobb is belefér, akkor van egy csomó lehetőség.

Itt van ez: [link] PL5 váz 40ért, 20-ért kapsz rá optikát, és megvan a legjobb szenzoros MFT gép 60ért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50399) Poiro7 válasza schawo (#50398) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Olyant akartam ami képes FullHD felvételre és Wifi-re.
Hát ne tudmeg milyen volt így este az a FullHD videó :(
Hangyaháború (adás szünet)

(#50400) schawo válasza Poiro7 (#50399) üzenetére


schawo
titán

Fullhádét mindkét ajánlott gép tudja, wifi pedig nem lesz segítségedre abban, hogy teleposzterezd a falaidat saját képeiddel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.