Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Szten Márs válasza #35104512 (#3650) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valóban, de még egyszerűbb lenne, ha használnád a keresőt, D40 kontra k100D kontra EOS 350D-ről igen bőven írtam már ebben a topicban... Pontosabban csak K100D kontra 350D-ről, mert a D40-et élből kizárnám egyszerűen azért mert nehéz rá obit találni és azok sem olcsóak.
A 3010-es hsz-t nézd meg amúgy a topicban. (nem nagyon igazodok még ki macen meg szafarin, nem tudom belinkelni)

[Szerkesztve]

(#3652) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Milyen minikompaktot éri meg mostanság venni automatikus lövöldözéshez 30k környékén?
Nikon, Fuji, Canon, Sony? 5, max 6 mpixel....? Fujiból láttam mvi A sériásat 25 körül, megérheti? Egyéb ötlet? :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3653) Khelben válasza adik (#3629) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már több helyen olvastam, hogy az e410/e510nek milyen kicsi a keresőképe. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a keresőben látott kép exponáláskor széltében kb. 70 pixellel nagyobb lesz (most próbáltam ki). a 3678hoz képest ez 1,9%. Szerintem nem egy tragédia. El nem tudok képzelni olyan felhasználást, amikor zavaró lenne (igaz, csak kocafotós vagyok)

A liveview autofókusza tényleg nem szerencsés, de arra meg ott a manuál fókusz, az ''live''. Mondjuk nem nagyon használom, kihajthatóság híján nem is nagyon látom az értelmét. Nekem főleg a stabilizátor döntötte el kérdést, ami viszont tényleg hasznos.

(#3654) adik válasza Khelben (#3653) üzenetére


adik
őstag

Tudod mi a különbség egy 72 centis és egy 37 ventis tévé között?? Kb ugyanaz egy filmes gép keresője és az Oly keresője között. Nem kevesebbet látsz, hanem kb ugyanazt, csak kisebben.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3655) Szten Márs válasza Khelben (#3653) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Először nem is értettem, hogy mit akarsz írni. Másodszor sem. Sőt harmadszor sem :D De sztem negyedszer is átolvasva leesett. és ha jól értem akkor te kevered a szezont a fazonnal. Nem azt kifogásoljuk, hogy nem 100% lefedettségű a kereső. Más gépeknél sem az. Azt kifogásoljuk, hogy az a lyuk amin keresztül nézed szépen hogy mit is fotózol tényleg csak egy lyuk. BTW Adik remekül elmagyarázta szerintem. De ha nem esik le akkor nézz bele egy filmes SLR keresőjébe, egy K10D vagy D800 keresőjébe, majd egy Oly DSLR keresőjébe, és szerintem egyből leesik miről is van szó.

(#3656) Khelben válasza Szten Márs (#3655) üzenetére


Khelben
nagyúr

jó, leesett, félreértettem. :C
practica super tl, olympus e20, canon 20d és 30d-vel tudom összehasonlítani az e510 keresőjét, ezekbe néztem bele az elmúlt 1 hétben, de nem tűnik fel a különbség.
gondolom ez is olyan, hogy kinek a kereső kicsi, kinek meg pl a 400D markolata, pedig azt akartam venni, csak egyszerűen nem bírtam kézben tartani. :DDD

(#3657) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Bocs de akkor a három gép közül melyiket vegyem?

Privire válaszolni illik.

(#3658) Szten Márs válasza Aranygyerek (#3657) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mivel teljesen más kategória a három, aligha tudjuk mi eldönteni, hogy neked mire van szükséged. S3 egy kicsi, könnyű, emellett mégis sokat tudó gép. Nagylátószögben nem viszi tulzásba, így ha gyakran használnál erősebb nagylátószögeket felejtős. De csak ebben van képstabi, így ha gyakran használsz tele tartományokat és előny hogy kicsi a gép, akkor nyerő.
A Fujik nagyobbak, testesebbek, manuális zoomgyűrűvel rendelkeznek, más világ.
S9500 remek gép, néhány hibával. Jó nagylátószög, nincs képstabi, viszont van szép kis CA, ezt leszámítva jó gép, a háromból én ezt választanám. Levon az értékéből, hogy használt. BTW egy S3 IS árából már majdnem tökúj S9600-at kapsz.
S6500fd jpg-ben nekem totál felejtős, ha RAW-ban akarsz fotózni akkor lehet alternatíva. Ez esetben remek nagylátószögével lehet versenyképes.

Mind az S6500fd mint az S9500 teljesen más érzetű gép teljesen más igényekre mint az S3 IS. Épp ezért maga a kérdés meg a dilemma a 3 gép között nekem teljességgel érthetetlen.

(#3659) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Én már jó ideje nézelődöm és már totál belekavarodtam...
FUJI-t néztem ki én is, 6500fd, mivel ez olyan 65k körül megáll, a 9600 100k cirka, az picit sok, főleg, hogy akkor már inkább az akciós tükrös gép, mer hülye vagyok :D

Nade... Jó gép lenne, jó zoom, ment RAW-ban, van átnézeti kereső, igaz nem a legjobb, 110k pixel. Manuális zoomgyűrű, elég gyors is, tud 3:2-t is.
Hátrány, ahogy olvasom a mosás. :((( Állandóan RAW-ban pedig nem fogok fotózni. Pedig hát ott a ''nagy'' CCD, a kevés képzaj, ezexerint mégis. Hát ez van, marketing, tessék a 9600-at választani. Nos valahol meg kell húzni a határt.

Azonban most képbe került a KODAK. Mégpedig a P880:
Nem akkora a zoom, de honnan is kezdődik? 24-> hoppá. Szintén manual gyűrű, ment ez is RAW-ban, tud 3:2-t, és nem mos annyira. Cserébe kicsit zajosabb.
De nézzük mivel is jobb: az EVF 230e képpontos.. Miaz a tetején? Vakupapucs. És az a csatlakozó oldalt? Vakuszinkron!!! Upsz. Képe tesztek szerint jó, saját aksija van (ez inkább más, mint előny) SD kártya mehet bele, viszont lassan menti a képet. Még jó, hogy exponálni lehet közben.. Tele állásban nem túl jó az F. Ja! És nincs benne FD!!! ;) LOL
Volt kezemben, tetszik.
Fujinak jobb a fogása, ez tény.

Mág böngészek a tesztek után, mert nem tudom, a 6500fd-vel összehasonlítva milyen is a képe.....? :F

Most olcsóbb, mint a 6500fd.... Vélemények???? :U

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3660) Aranygyerek válasza Szten Márs (#3658) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi.Látszik hogy zöldfülű vagyok a témába.

Privire válaszolni illik.

(#3661) Allien válasza Szten Márs (#3651) üzenetére


Allien
veterán

Csak annyit tennék hozzá, hogy az Opti-nál most akciózzák a Pentax K100D-t, Kitobival, és egy kistáskával kerül 129.890-be, eddig más helyeken egy tizessel drágábban láttam. :DDD
Én jelenleg talán erre hajlanék (de kinek mi).:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3662) tester1 válasza kekike (#3644) üzenetére


tester1
csendes tag

kossszi!

[link]
foleg h itt circa 75khuf-ert megkapom

legalabbis remelem...ez ugyanaz.

nem tiszta nekem hogy video felvetelnel mindenkepp szukseges egy nagy sebessegu sdc kartya vagy megy az 30x-esel is?

s3 IS-rol van szo.

(#3663) Szten Márs válasza Cyberslider (#3659) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

P880-ról olvasd el a dpreview.com tesztjétsz sztem. Remek gép. Sőt... azt hiszem, hogy ha kompaktot akarnék venni (és mondjuk nem a 170 ezres R1-et) akkor abszolút egyértelműen ő lenne a befutó nálam. A képminősége miatt, az EVF-je miatt, a nagylátószöge miatt. Aligha fogsz nála jobb gépet találni. Nade kissé más gyújtótáv tartományban mozog mint a Fuji, szóval tudnod kell, hogy elég e az a tele tartomány amit a Kodak kínál. Ha elég, akkor nincs kérdés :)

(#3664) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:
Digitális fényképezőt tervezek venni, kb. 50ezerért mit javasoltok?
Én eddig ezeket találtam: Samsung S850, Olympus MJU 740, Canon PowerShot A630.

Minden segítséget nagyon köszönök!
(olvastam pár tesztet, de annyira nem értek a gépekhez..)

*** Be prepared! ***

(#3665) Szten Márs válasza Mateosz (#3664) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így első ránézésre azt mondom, hogy Canon PS A630. Samsungot digit fényképezőből NE. (igen kevés kivételtől eltekintve) Az Oly MJU sorozata sem igazán győzött meg, bár régen és nem mindent kimerítő alapossággal nézegettem. A Canon PS-ek képességeivel viszont tisztában vagyok és aligha hiszem, hogy csalódást okozna.

(#3666) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Köszi a gyors reakciót, de azért kíváncsi vagyok még többek véleményére is.

Egyébként amit eddig olvastam ott dicsérik a Canon PS A630-at, de pl.: csak 3x opt. zoom van benne, és az is vmi 5 v. 7 fokozatban állítható csak, és nemtudom, hogy képstabilizátor van-e benne? (Samsungban van pl.: képstabi és olcsóbb is, + 1gb SD ingyen)

Közben találtam még 1 illetve 2 érdekes alternatívát: Panasonic DMC-FX12 illetve FX10.
De szintén csak 3x zoom, és az ISO-juk csak 100-tól kezdődik, ez nem baj?
Egyébként mi a különbség a 2 között? (leszámítva 1 megapixelt és 10ezer forintot)

*** Be prepared! ***

(#3667) ISZOLE válasza tester1 (#3662) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A videóhoz nem kell gyors kártya, bármivel megy.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3668) adik válasza Mateosz (#3666) üzenetére


adik
őstag

Canon PS A630-at, de pl.: csak 3x opt. zoom van benne, és az is vmi 5 v. 7 fokozatban állítható csak, és nemtudom, hogy képstabilizátor van-e benne?

Nincs benne képstabi, sztm elég a zoom skálázhatósága. Képminőségben egyértelműen über-allesz.

Samsungban van pl.: képstabi és olcsóbb is, + 1gb SD ingyen

Kár, hogy nagyon szar a képe. Feltéve ha szempont a képminőség.

Panasonic DMC-FX12 illetve FX10.

Na most ezek miért? Egyetlen erényük, hogy könnyű őket elpakolni.

De szintén csak 3x zoom, és az ISO-juk csak 100-tól kezdődik, ez nem baj?

Egyébként nem.

Egyébként mi a különbség a 2 között?

Érdemben semmi, árban annál több.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3669) adik válasza Mateosz (#3664) üzenetére


adik
őstag

Olympus MJU 740

Azért inkább a Canon. Bár ez sem olyan vészes, de inkább Canon.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3670) dragonfx válasza dragonfx (#3649) üzenetére


dragonfx
veterán

ezek szerint ilyne kocsibe nem utazik senki, de ha esetleg mégis, akkor plz. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3671) :AMF: válasza tester1 (#3662) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ahogy ISZOLE is írta, nem szükséges gyors (30*,60*155*,stb) kártya a videókhoz. Nekem is S3-asom van. Sima, mezei Kingston kártyára akadozás és hiba nélkül veszi a videót 640*480/30 fps-ben. (Egyedül a RAW-képek mentésénél szöszöl.)

(#3672) mformer válasza :AMF: (#3671) üzenetére


mformer
csendes tag

Akkor ezek szerint te már használod a nemrég megjelent RAW funkciót ? Milyen?
Nem csinálnál egy pár képet néhány beállítással ? (hasonlóan ''kritikus'' képeket, amiket a 6500fd tulajok is készítettek).

mformer

(#3673) hugoo válasza dragonfx (#3649) üzenetére


hugoo
aktív tag

Az újabb gépeikről azt mondják, h nagyon zajos képeket gyártanak ill emiatt rengeteg részlet elveszik a zajszűrés következtében. Szvsz nem (sokkal) rosszabbak ebben a tekintetben, mint a többi gyártó gépei. Az viszont elmondható, h minden gépükbe belerakják a képstabilizátort, ami kevés fénynél és/vagy a közepes tele tartománytól már nagyon hasznos.
Erről a konkrét típusról nem tudok mit mondani, tesztet nem találtam, bár nem is kerestem sokáig. Hangot biztosan tud felvenni, h csak hangot képes-e kép nélkül annak utána kell járni.

üdv

(#3674) :AMF: válasza mformer (#3672) üzenetére


:AMF:
senior tag

Igen, használom. UFRaw-ot használok konvertáláshoz és Noiseware-t zajszűrésre. Nekem főleg a HDR szárnypróbálgatás miatt jön jól a raw (állvány híján megesett, hogy az expo-sorozat bemozdult). De hasznát vettem egyik ismerősöm diplomaosztóján is, ahol a vakuval készült jpeg-ek elég sötétek lettek.
Tesztképeket nem csináltam még. Ha már megvan a gép, nem akarom azzal idegesíteni magam, hogy ''ejj, a másikkal jobban jártam volna...'' Néztem elég tesztképet, mielőtt megvettem. :D

Oldalak, amiket a témában találtam:
- Dpreview fórum (S3 IS Raw comparsion photos): [link]
- Photography-on-the.net fórum: [link]
- Raw és jpeg képek összehasonlítása Digic II-es géppel: [link]

[Szerkesztve]

(#3675) werttzui


werttzui
őstag

Aki most akar venni s3is-t az 75 ért itt meg kapja /a magáét :D / [link]

PENTAX

(#3676) :AMF: válasza werttzui (#3675) üzenetére


:AMF:
senior tag

Csak előtte olvassa el az S3 topikjában a #780, #782 és #784-es hsz-eket... :U

(#3677) papi77 válasza Mateosz (#3664) üzenetére


papi77
addikt

szia!én nem vagyok profi,de a mostani gépemmel nagyon+vagyok elégedve!!nagyon szép képeket készít(olympus FE-180)ugyhogy az se egy rossz vétel...

Az első: NOKIA 1611

(#3678) dragonfx válasza hugoo (#3673) üzenetére


dragonfx
veterán

sajnos nem tud a videó mellé se...így kiesett, pedig a 32e-s ár és a 6mp+848*480as vidó nagyon szép ennyiért.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3679) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Velemenyeket varok, ti mit vennetek?

Uj Nikon SB-600 kulfoldrol, (tehat tulajdonkeppen garancia nelkul),
vagy
hasznalt Nikon SB-800 ?

Koszonom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3680) Szten Márs válasza Bandus99 (#3679) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elég erősen az utóbbi :)

(#3681) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Itt a nagy hezitálás közben találtam ezt a gépet:Sony Cyber-shot DSC-H5 .Valamit tudtok erről? Amúgy az s3 is felé hajlok 75kft-ért.Nagyon bejött a video minősége.Gondolom a fujis9500-é azért gyengébb ,mert nincs benne képstabi.
Nem tudtok egy boltot ahol megtudom nézni a gépeket?


Privire válaszolni illik.

(#3682) slayer006 válasza Aranygyerek (#3681) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3683) jeni


jeni
félisten

Szia
Erre mit szóltok?
Ime egy frissített Pentax K100D Super ami nagyon-nagyon csábító lesz.Az ár ami még kérdéses,hogy mennyiért lesz a polcon. :) :R :Y

(#3684) jeni


jeni
félisten

Ime a Link:
http://pixinfo.com/hirek/2007-06-28_270782
vagy a
http://www.dpreview.com/news/0706/07062801pentaxk100dsuper.asp
:C

[Szerkesztve]

(#3685) Allien válasza jeni (#3684) üzenetére


Allien
veterán

Ime a Link:
[link]
vagy a
[link]
Pontosabban így. ;) Ja, és ha az ára nem változik, max lefele, akkor YO ! :DDD




[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3686) Aranygyerek válasza slayer006 (#3682) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Ugy látom itt ,csak jókat írnak a Sony-ról.

Privire válaszolni illik.

(#3687) jeni


jeni
félisten

Meg egy másik Pentax oldal
[link]
:C


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3688) slayer006 válasza Aranygyerek (#3686) üzenetére


slayer006
addikt

Nem tudtok egy boltot ahol megtudom nézni a gépeket?

erre küldtem a link -te ;)
amiket ott írnak azt fenntartásokkal kezelem

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3689) bnss


bnss
veterán

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy egy irányvonalat adjatok, amere elindulhatok, ha első digitális fényképezőgépet szeretnék vásárolni, tehát semmi extra igényem nincs. Már annyi hirdetést láttam, hogy iylen olcsó olyan olcsó gépek vannak, de nem merek vaktában egyet kiválasztani. Én mondjuk olyan 40e Ft-ig bezárólag gondoltam a gépet, és a memóriakártyára + akksira külön áldoznék még valamennyit.

(Tudom olvassak vissza, meg is fogom tenni hamarosan, mert érdekelnek a vélemények, csak azért írok most, hogy kitudjam szűrni a számomra fontos infókat.)

Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3690) Szten Márs válasza bnss (#3689) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

40 ezerig automatán kattintgatásra Fuji F30.

(#3691) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Csatlakozom, kompaktban nincs jobb. (Ennyiért se, meg amúgy se) :))

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3692) Aranygyerek válasza slayer006 (#3688) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Jól van no.Köszi a segítséget.

Privire válaszolni illik.

(#3693) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Meg van az uj gép.Canon s3 is. Tényleg 75kft volt. Eddig úgy érzem jól döntöttünk. Szép és a video nagyon-nagyon jő.

Privire válaszolni illik.

(#3694) bnss válasza Szten Márs (#3690) üzenetére


bnss
veterán

Köszi a tippet, viszont azt nem írtam le, hogy ha lehet, ne legyen minden automata, mert szeretném elkezdeni megtanulni a mesterséget. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3695) péter007


péter007
senior tag

Hy mindenkinek

Egy S3 IS vs. FZ-7 csatából a canon jön ki győztesen?
eddig a canon tetszett de ma az eladó nagyon dícsérte a panasoicot, bár az is lehet hogy csak rám kaarta tukmálni...

(#3696) Szten Márs válasza péter007 (#3695) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

FZ7.... biztos viccelsz... a kategóriában 1 azaz egy gépet ismerek, aminek még az FZ7-nél is siralmasabb képminősége van, az pedig az FZ8...
[link] - ez IS80-on (!!) azaz a legalapabb alap ISO-n... szép színes alul a járda, csak épp nem így kéne kinéznie... :U

ISO200: a cérnáknak már egy részlete sincs meg, ellenben az iszonyat durva zajszűrés sem tudja megmenteni a képet a zajosodástól:
[link]

Ezen két kép után ha van valaki olyan elszánt és mazochista, hogy megnézze mit csinál a gép tényleg magas ISO-kon, ez esetben 800-on ez elég jó példa:
[link]

Szóval neee, ne viccelődjünk már FZ7-el....

[Szerkesztve]

(#3697) Joy001 válasza péter007 (#3695) üzenetére


Joy001
tag

A rossz minőségű képek mellett, katasztrófális minőségű videót csinál.

(#3698) Allien válasza péter007 (#3695) üzenetére


Allien
veterán

Na ja. Ha Te eladó lennél, és mondjuk nem olyan, mint a mult század elején (1920-30, tehát egy mai átlagos alkalmazott), akkor tutira azt ajánlod, ami NEKED (mint eladó) a jó, és az ügyfél magasról levan! Nagyon kevés ''normálisabb'' hely van, bár mindenütt elfogultak, vagy azért, mert pl márkaképviselet. Én eladónak rittkán hiszek. :B ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3699) Allien válasza Szten Márs (#3696) üzenetére


Allien
veterán

Az az iso 800, az valami iszonyat. Pedig azt hittem, az én gépemnél nincsen roszabb ISO 400-on kásás. De, vannak részletek még. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3700) Zozzant


Zozzant
addikt

miért lenne jobb képe ennek a gépnek, na ne viccelődjünk már:) trabant-al sem mehetünk 300-al és ezen nem is bosszankodunk:) beleépítettek magas iso lehetőséget, csak hogy elmondhassák...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.