Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Cyberslider válasza Szten Márs (#3550) üzenetére


Cyberslider
őstag

A pixinfóról.

Igen... Viszont pl nálam pl. a 60e ft is eléggé határeset, és szerintem azért jó kis gép a 6500 (még vacillálok az f31fd-n is) De a 6500 felé húzok a RAW, az EVF, és a sima aksik miatt.

Ja igen, a 9600 még annyiban nyújt többet hogy rakható rá külső vaku is, vmint kihajtható az LCD, úgyhogy aki nem sajnálja rá a lóvét, biztos jó kis bridge gépet kap :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3552) uborka222


uborka222
csendes tag

a pentax k10 stabija jól stabilzál 300-400mm en?
késöbb szeretnék rá egy 1600mm est hogy mindet lássak :))

van valami nagy híbája?

www.ingyenwifi.atw.hu

(#3553) mformer válasza Szten Márs (#3543) üzenetére


mformer
csendes tag

A 10*15 papír alapú képet csak a képarány miatt írtam.
Az ár ''nem számít'' 120000-ig.
A Panát aut. üzemmódban próbáltam.
Még ami a Panába feltűnt, hogy a videó minősége a többihez képest sokkal rosszabb.

mformer

(#3554) mformer válasza Cyberslider (#3551) üzenetére


mformer
csendes tag

Te az S3 IS-t nem nézegetted mint lehetőséget ? Mostmár az is tud rawot is menteni.

mformer

(#3555) erdey_a válasza Cyberslider (#3551) üzenetére


erdey_a
őstag

a 9600 még annyiban nyújt többet hogy rakható rá külső vaku is

és bizony ez óriási fegyvertény. Hihetetlen, mennyire tud hiányozni egy rendes vaku beltéri eseményeken.

Vérboci

(#3556) mformer


mformer
csendes tag

Egyébként a boltban azt mondták, hogy a 6500 kifutó típus. Mi van helyette?
Erről a sokat emlegetett reciprok szabályról hol lehet bővebben olvasni? Mi minek a reciproka stb.

mformer

(#3557) Cyberslider válasza mformer (#3554) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát ez úgy volt, hogy a raw nagyon eddig nem is érdekelt, az f31fd-t néztem ki.. Az pedig egy abszolút kompakt gép. (Nálam ez is számít.)
Mostában vacillálok újra...

Az S3 biztos jó, de engem kissé elrettent a 2.5-ös CCD. Persze ettől még lehet nagyon jó gép, nagyon jó optikával......

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3558) erdey_a válasza mformer (#3556) üzenetére


erdey_a
őstag

az 5600... az a kifutó típus. helyette van az 5700. A 6500 a maga nemében nem váltott le smmit és utódjáról sem tudok. A boltban kicsit belekeveredtek a matekba :)

A reciprok szabályról, és egyéb fotózási ismeretekről: [link]
[link]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#3559) Icewind válasza Cyberslider (#3557) üzenetére


Icewind
aktív tag

A fuji F30 - F31fd beteg dolog :D Egyszerüen hihetetlen mennyire nincs zaj, még 800on is alig látod, kompakt kategoriában nincs párja komolyan. Még a közelében sem játszanak zajszűrés szempontjából. Tisztára mint egy tükörreflexes moka.

Ha picit még le tudnának venni a méretéböl(föleg vastagságbol), beledobnának egy képstabot(fuji ebben le van maradva sajna :( ), akkor kb a tökéletes kompakt gép lenne...

(#3560) Szten Márs válasza Cyberslider (#3549) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Az S6500fd 1/1,7'' képérzékelője (6 megapixel), minden képpont kihasználásához kb. 187 vonalpár/mm maximális optikai felbontást kíván. Az S9600 esetében 1/1,6'' az érzékelő, ami ugyanattól az objektívtől kb. 220 vp/mm-t követel, egy leheletnyivel nagyobb területre.''

Azaz arról, hogy ténylegesen az objektívük mekkora felbontást bír, egy szó sem esik. Csak arról, hogy mekkora febontásuknak kéne lenniük, hogy kirajzolják a CCD-re az összes képpontot. Ez nagyon nem ugyanaz és ebből kb még semmi nem következik.

(#3561) mformer


mformer
csendes tag

Ehez mit szóltok ?

Fujifilm FinePix S700

[Szerkesztve]

mformer

(#3562) Icewind válasza mformer (#3561) üzenetére


Icewind
aktív tag

ha az ''ár nem számít 120ig'', akkor találsz jobbat is... :U Amúgy nemrosz annyiért amennyibe kerül, de már iso800on sok a zaj, meg néhány funkcio hiányzik belöle, olyan tipikus olcsobb, butitott modell szvsz... Ettölmég lehet jó, de van ebben a kategóriában jobb is :Y

[Szerkesztve]

(#3563) 1010


1010
őstag

hello egy fotost kérdezek
melyik legyen Samsung GX-10 vagy Pentax K10D

tudom hogy a 2 cég eggyüt dolgozik de mégis
az egyik csak jobb valamivel
nekem professzionalizálodáshoz kell hogy igy mondjam :))
és mien obikat vegy rá ami 18-55 50-200/300 kb eienek
amik jó minőségüek de megfizethető a gép árához képest


(#3564) Icewind válasza 1010 (#3563) üzenetére


Icewind
aktív tag

ha jol tudom erösen hasonloak... :U ( gyk ugyanaz ) De én akkor is a pentaxot venném amugyis sokkal jobban hangzik a neve digitális fényképezögépben mint a samsung... ;]
Objektívba majd segit más aki jobban ért hozzá :D



[Szerkesztve]

(#3565) erdey_a válasza 1010 (#3563) üzenetére


erdey_a
őstag

minekutána a két gép gyakorlatilag azonos, ezt a kérdést inkább az ár döntheti el.
illetve ha kitben veszed, ott is más obi jár hozzájuk

Vérboci

(#3566) 1010


1010
őstag

hát nékem 180 éert vesztegetnek egy pentaxot 18-55mm pentax obival
és 2gb sd vel ami állitólag 150x es

(#3567) erdey_a válasza 1010 (#3566) üzenetére


erdey_a
őstag

180 ezer forintért hol kapni újonnan? Kettőt veszek.

(szerk.: igaz, nem mondtad, hogy új...)

[Szerkesztve]

Vérboci

(#3568) mformer válasza Icewind (#3562) üzenetére


mformer
csendes tag

Ezt most melyikre írtad? a pana fz 50?
Mi lenne szerinted a jobb ?

mformer

(#3569) 1010 válasza erdey_a (#3567) üzenetére


1010
őstag

itt lehet kapni újonan [link]

lécci ne vedd meg mind mert én is szertnék egyet :U

(#3570) erdey_a válasza 1010 (#3569) üzenetére


erdey_a
őstag

és szerinted ezt mennyiért küldik ide neked?

Vérboci

(#3571) 1010 válasza erdey_a (#3570) üzenetére


1010
őstag

10 fontkb= 3600ft
DHL shipping
duty-free
:))

(#3572) erdey_a válasza 1010 (#3571) üzenetére


erdey_a
őstag

ha ez ilyen egyszerű, akkor csodálom, hogy még léteznek üzletek magyarországon is

Vérboci

(#3573) 1010


1010
őstag

egyforma kék kanapénk van :D

én már szinte semmit ne veszek itthon ami műszaki cikk

[Szerkesztve]

(#3574) Dtomi válasza erdey_a (#3572) üzenetére


Dtomi
őstag

Létezni is fognak, mert óriási lutri berendelni külföldről bármit is... már párszor buktam uh. ha dupla annyiba kerül itthon se érdekel, akkor is itthon veszem meg.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3575) szala


szala
tag

Sziasztok.Lehetőségem lenne hamarossan lecserélni azFuji S5500 asomat .Az álvány menete megszakadt,és az unoka tesóm igy is megvenné.S 6500 fd re gondoltam.Ennyi pénzem még volna. Még nem láttam sokszor közelről csak amit itt olvasok a forumon .egyszer a M M ben de ott nemtudtam kipróbálni. 13 000 képet csináltam vele eddig 2 év alatt ,hiba nélkül.Szerintetek jó választás? Vagy inkább hagyjam meg az 5500 ast?Csak nem tudok álványt használni az pedig már nagyon kellene.

(#3576) Szten Márs válasza szala (#3575) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

AZ állvány kilövése tényleg elég nagy hátrány lehet. Ha eddig is megvoltál állvány nélkül én nem váltanék S6500-ra. Ha mképp kell, akkor nézz elegendő (tényleg elegendő, teljes felbontású) képet ami a 6500-assal készült. Ha utána is oké, akkor vedd meg.

(#3577) 1010 válasza Dtomi (#3574) üzenetére


1010
őstag

sztem nem lutri csak meg kell nézni kitől rendelsz és gondoskodni a megfelelő szállitásrol
és tájékozódni kell
dupla annyi :Y

jesszusom

vámon szoktak bukni nem kalkuláják be
ezért kell európábol venni

(#3578) Holnap


Holnap
csendes tag

Sziasztok!

Az unásig ismételt téma: Fényképezőt szertnék venni/lecserélni.

Jelenleg egy Olympus C725-ösöm van, már jóideje vágyom egy új gépre, szeretnék megtanulni ''igazán'' fényképezni, így gondoltam egy lécsőfokkal feljebb lépek.
Ezzel a géppel a legfőbb gondjaim a következők voltak: éjszaka szinte csak zajos képek születtek, félhomályos/sötét helyeken nehezen tudtam élvezhető képeket csinálni, főként a megnövekedett exp. idő miatti bemozdulásokból adódóan és a kijelzőjét is túl kicsinek találom. Amúgy van néhány kép, ami szerintem jól sikerült.

Természetesen az új gép vásárlásakor leginkább az anyagiak korlátoznak, maximum 70eFt-ot szánok rá, de szeretném minél kevesebből megúszni.

Természet képeket, városi életképeket, élethelyzeteket és makrót egyaránt szeretek fényképezni.

Kedzetben Oly 510 UZ-re gondoltam, de a tesztképek nem tetszettek, így ezt hamar elvetettem.

A következő jelölt a Fuji S5700-as volt, de arról elég szigorú kritikát olvastam, így maradt két másik eshetőség: Fuji S5600 vagy Fuji S6500fd... Olvastam a véleményeiteket, hogy ár/érték arány alapján az S5600 jobb, de én egy kicsit nagynak érzem... Más gépek az áruk miatt nem nagyon jöttek szóba. :F

Segítség! Hogyan döntsek??? Van esetleg még egyéb lehetőség, amit kihagytam a számításaimból?

Minden vélemény érdekel, hiszen egyedül képtelen vagyok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#3579) Dtomi válasza 1010 (#3577) üzenetére


Dtomi
őstag

A kitől rendelsz az kb 20-30%-ot jelent utána kb még 3 emberen/szervezeten megy át a termék. Gondoskodni a megfelelő szállításról??? Az nem a te dolgod, más pedig mikor te már kifizetted nem olyan lelkiismeretes mintha 2 havi fizuját küldené...
Hasaltam már USA-ból és Bécsből is de még m.o.-i futár szolgálattal is.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3580) adik válasza Holnap (#3578) üzenetére


adik
őstag

éjszaka szinte csak zajos képek születtek,

Nem merem megkérdezni, hogy milyen érzékenységgel lőtted a képeket. Zajos egyébként, persze, csak úgy brahiból mégis érdekelne.

félhomályos/sötét helyeken nehezen tudtam élvezhető képeket csinálni, főként a megnövekedett exp. idő miatti bemozdulásokból adódóan

A ma kapható kompaktok ugyanis szintén zajosodnak, tehát vagy együtt élsz ezzel, vagy alacsony érzékenység (max iso 100) és hosszú záridő, de ekkor meg jelentkezik az általad már említett probléma, aminek a megoldása nem is annyira a gépben, hanem alatta keresendő: állvány. Akár egy monopod is.

Tudnál esetleg mutatni pár olyan képet (lehetőleg exiffel), ami arra sarkalt, hogy újabb jószág után kajtass?

és a kijelzőjét is túl kicsinek találom.

Nem akarok nagy böszmeséget állítani, de normális méretű kijelző nincs a fényképezőgépeken, hanem a kábel másik végén van, legyen az notebook, vagy pc, vagy mac, vagy akármi.

A Fujik jók, az okés, esetleg még Canon ps 710 is is szóba jöhet szerintem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3581) adik válasza Dtomi (#3579) üzenetére


adik
őstag

A kitől

:W :W :R :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3582) mformer


mformer
csendes tag

Végigolvastam a 6500fd, S3 ISteszteket. Panát kiejtettem a sorból (főleg a nagyon rossz minőségű videó miatt).

Ezek közül ha a méretet nem veszem szempontnak (a kényelmesebb fogás miatt) az S3 több dícséretet kapott. Jól látom a dolgot ?

mformer

(#3583) Holnap válasza adik (#3580) üzenetére


Holnap
csendes tag

Na jó, akkor színt vallok. :B
Nagyon kezdő vagyok, az ismereteim egyelőre elég felszínesek, az Oly lehetőségeit se merítetem ki teljesen, -ne vessetek meg- gyakran inkább az automata beállításokat használtam a kézi lehetőségek helyett. Ezen szeretnék változtatni. Sokat kell tanulnom és gyakorolnom és most ehhez keresek olyan gépet, amivel érdemes kísérletezgetni. Sajnos jelenleg nem tudok képeket feltölteni, mert egy ''jobb pillanatomban'' az összes értéktelen fényképet szanáltam... Csak néhány kép maradt.
No ezek után kérdezem újra, hogy mit válasszak? Gondolkoztam használt gépen is, de talán az túl rizikós, mert nem venném észre, ha valami problémás gépet kínálnának nekem. Így jutottam el a lentebb említett masinákig.

(#3584) perempe válasza Holnap (#3583) üzenetére


perempe
addikt

Ha tényleg Olympus C-725 UZ-od van, akkor nem igazán lenne nagy előrelépés más bridge gép. A manuális beállításokat én se használom ki, általában mindent Av módban (blende előválasztás) fényképezek, és gyakorlatilag egy-két különleges felhasználáson kívül elég is. (Nincs viszont B záridő a gépeden, tűzijátéknál, más esti témánál gond lehet...)

Szvsz maradj a gépednél.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3585) 1010


1010
őstag

most már nem tok tok dönteni tényleg
pentax k10d vagy nikon d80 vagy más

ebben az árkategóriában meik a jobb minőség estleg egy harmadik?

(#3586) Holnap válasza perempe (#3584) üzenetére


Holnap
csendes tag

Szóval az én jó öreg kis Olympus C 725 UZ-m pont elég ahhoz, hogy kitapasztaljam az alapokat a manuális beállításaival és ha majd tényleg felnövök a feladathoz, akkor gondolkodjak el a továbblépésen? Tehát a kezdeti szárnypróbálgatásokhoz elég ez a gép?
(Igen, az esti témák szinte sosem sikerülnek.)

(#3587) Szten Márs válasza 1010 (#3585) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pentax K10D, Nikon D80, Canon EOS 30D.
Ez a hármas játszik kb. Ebben a kategóriában aligha lehet írni szubjektivitásmentes érveket egyik vagy másik felé, amit meg lehet azt kb 200-szor megtette minden valamire való tesztoldal meg szvsz mi is, érdemes ezeket olvasgatni, aligha fogunk tudni többet mondani. dpreview.com imaging-resource.com pixinfo.com amiket érdemes nézegetni,

(#3588) somé válasza Aranygyerek (#3544) üzenetére


somé
őstag

A készítőit kérdezd meg. ;)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3589) Cyberslider válasza Holnap (#3586) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ha ennyire zavar az esti témák bemozdulása (mert úgylátom csak ezen lovagolsz), akkor vegyél egy stabilizátoros gépet. (Csak ne Panát) Pl.: Canon S3 IS
Amúgy magas ISO-n jó képet készítő gépek még a Fujik pl. 6500fd egy jó bridge ha tovább akarsz lépni, vagy kompaktban az f31fd

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3590) Szten Márs válasza Cyberslider (#3589) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nem tudom, de egy igazi esti téma másodperces nagyságrendbe eső záridővel készül, ott aligha ér valamit a képstabilizátor. Vagy én definiálom másképp az esti témát.

(#3591) Cyberslider válasza Szten Márs (#3590) üzenetére


Cyberslider
őstag

Lehet. ;]

Akkor ajánljunk neki egy álványt ok? :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3592) perempe válasza Holnap (#3586) üzenetére


perempe
addikt

Persze, hogy elég. Továbblépésre pedig csakis DSLR. Én semmilyen bridge gépet nem vennék helyette, ha már van egy ilyenem.

A mostani gépek ugyanekkora érzékelőjére minimum 2x ennyi pixelt zsúfolnak, ami kisebb pixelélességet, több zajt, kisebb dinamikát (nagyobb beégetési hajlamot) eredményez.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3593) perempe válasza 1010 (#3585) üzenetére


perempe
addikt

K10D a beépített stabi miatt, a *ist DS-ből hiányolom. Nekem sokszor jól jött volna a gyakorlatban... (Pl. beltérben, templomban.) Nikonhoz vehetsz jó drágán stabis optikákat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3594) Holnap válasza perempe (#3592) üzenetére


Holnap
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!
Ha nem muszáj, nem dobok ki feleslegesen pénzt az ablakon... Inkább veszek egy álványt, ahogy azt Cyberslider is ajánlotta. ;) Valamint előszedem a fényképezésről szóló könyveimet és belevetem magam a ''tanulásba''. Illetve keresek egy másik fórumt, hogy ne itt offolgassak, majd visszatérek, ha megértem egy DSLR vásárlására...

(#3595) mformer


mformer
csendes tag

Végig olvastam a canon S5 IS topicját. Én úgy érzem, mindenki abból indul ki, hogy 1/2,5'' érzékelő lapka 8 megapixel, ezért tui, hogy szar.
Nem fordulhat esetleg az elő, hogy canonék valami nagyot alkottak, és a képminőség mégiscsak tuti lesz?

mformer

(#3596) mformer


mformer
csendes tag

Erre mondjatok légyszi valamit:

''Végig olvastam a 6500fd, S3 ISteszteket. Panát kiejtettem a sorból (főleg a nagyon rossz minőségű videó miatt).

Ezek közül ha a méretet nem veszem szempontnak (a kényelmesebb fogás miatt) az S3 több dícséretet kapott. Jól látom a dolgot ?''


[Szerkesztve]

mformer

(#3597) Szten Márs válasza mformer (#3595) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. És nem is az az egyetlen kiindulási alap, hanem az, hogy a hivatalos Canon tesztképek, amik azt hivatottak bemutatni, hogy milyen klassz gép is ez, hát enyhén szólva siralmasak. Talán a Pana FZ8 szintjén mozognak, de lehet még ott sem...

(#3598) BEE válasza Holnap (#3586) üzenetére


BEE
addikt

Ha tényleg meg akarsz tanulni fotózni, akkor az a gép akadályozni fog.
Ezt tapasztalatból mondom, nekem is olyan volt először.
Per pillanat szerintem a leg árarányosabb gép a Fuji s5600.
Tanulni teljesen jó, de nem is olyan vészes az ára hogy nagyon meg kellene
bánnod ha esetleg feljebb akarsz lépni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3599) Holnap válasza BEE (#3598) üzenetére


Holnap
csendes tag

Huh, feladtátok a leckét... Vegyek gépet vagy ne vegyek?

Mikor az első bejegyzésemet írtam, biztos voltam abban, hogy új gépre van szükségem, aztán perempe elbizonytalanított, hiszen senki sem ad ki pénzt feleslegesen... Mégis valahogy úgy érzem, hogy új, komolyabb gépre van szükségem, de még sok lenne egy DSLR.

Végigolvastam a fórumot, és úgy láttam, a tanácsadók két táborra szakadnak, az egyik tábor azt mondja, hogy előbb elég egy bridge gép, eztán ráér a tükörreflexes, a másik tábor viszont rögtön beledobná az újoncot a mélyvízbe egy tükörreflexessel... Magamat ismerve a kisebb lépések taktikája jobban beválna, ezért gondoltam arra, hogy a régi Oly C725 UZ gépemet lecserélném egy következő kategóriás gépre (ami ugyebár bridge)...

Ha nem lenne off, most megkérdezném, hogy hogy jutottál el a ''kis'' Oly-tól a jelenig. :)

(#3600) <Zanavabets>


<Zanavabets>
csendes tag

Sziasztok

A köv pár héten belül tervezek vételezni egy komolyabb fotomasinát. Ajánlhatnátok géptipusokat. Nincs sok kikötésem, lényeg a jó képminőség, a jó optika és a full manuális beállítási lehetőség. Árban max(!) 70-80 k-ig tudok elmenni, tehát a tükrös gépek kiesnek. Legnagyobbrészt táj és természetfotókban gondolkodom, tripodról.

Eddig egy Kodak c330-as szappantartóm volt, 9 k-ért vettem... :D , de ezek csak arra jók hogy elvegyék az ember kedvét.

köszike :B

There is a red house over yonder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.