Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Snakeiboy válasza Dtomi (#4297) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Koszonom szepen a valaszokat sokat segitetettek veluk. Have a nice day :)

[Szerkesztve]

Miert?????

(#4302) Notes válasza RAMb0 (#4300) üzenetére


Notes
senior tag

A muszáj, az pontos ''j''.

Vegyél Fuji S6500-at, ha még kapsz. 70-ért van rajta egy nagyon jó 28-as nagylátószögű objektív ami ráadásul manuál zoom-os, 1/1,7-es Super-CDD HR van benne ami magasabb ISO-n nagy előny. Tud RAW-t. Egyedül képstabi nincs benne.

Vagy ugyanez kicsit mosottabb képekkel, meg képstabival 120-ért: Pana Fz50.

Romanes eunt domus!

(#4303) RAMb0 válasza Notes (#4302) üzenetére


RAMb0
tag

Most miért kell belekötni abba az egy szóba? Észrevetted, hogy mikor írtam azt a post-ot?
Láttam máshol rosszabb helyesírást, úgyhogy kérlek... mellőzd most. Fáradt voltam és nem olvastam vissza rendesen, hogy jó-e.


ON:
Amúgy nem lenne rossz sztem sem a Fuji, de képstabival jobban érezném magam.... (régebben a kölcsön Pentax-szal csináltam egy várban belső képeket.. igen hosszú, majdnem egy másodperces exponálási idővel, és igencsak látszik, hogy be-be mozdult a gép... eléggé szellemképes lett így az elkészült kép.. Méág egy Mátyás kori páncélról is csináltam képet, próbáltam betámasztani, hogy ne mozduljon be, de sajnos bemozdult.. ezt megelőzendő, tartok igényt a képstabira)

[Szerkesztve]

(#4304) Notes válasza RAMb0 (#4303) üzenetére


Notes
senior tag

Hát légy erős, 1 másodperces záridőt a képstabi sem fog megtartani neked. Az már az állvány kategória.

Romanes eunt domus!

(#4305) RAMb0 válasza Notes (#4304) üzenetére


RAMb0
tag

de minimálisan megfogja... hangsúlyozom, talán minimálisan... amúgy elkezdtem nézegetni a Pentax K100D-t is.. DSLR... csak hát 130ezer kb. és videót nem rögzít.. ami azért kellene nekem, mert csak erre nem akarok külön videokamerát... így egyre inkább húzok a Canon s3 IS-hez... csak legyen meg rá a keret.

[Szerkesztve]

(#4306) Dtomi válasza RAMb0 (#4305) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem hogy nem fogja meg de legtöbb esetben túlrántja. és méginkább bemozdultá teszi.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4307) Szten Márs válasza RAMb0 (#4305) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Képstabiról, meg hosszú záridők kitartásáról:

Ugyebár alapvető ökölszabály a reciprokszabály, miszerint a (kisfilmes ekvivalensre vetített, mm-ben számolt) gyújtótávolságok reciproka adja meg a leghoszabb záridőt, amit kézből bemozdulásmentesen ki lehet tartani. Így pl egy 60mm-es gyutávot 1/60 secig tudsz kitartani, egy 120mm-eset 1/125 secig és így tovább, nem valami bonyolult szabály :)
Az optikai képstabilizátorok marketing szerint 3 EV-t, reálisan talán kettőt javítanak a helyzeten (dpreviewes 432mm-en vett S5 tesztnél még annyi sem igazán)
Így a 60mm-es gyutávnál 1/60 sec helyett 1/15 sec lesz a maximum, az 1/125-ös 120 mm-ből pedig 1/30 sec.
Ha egy 36mm nagylátónál (ekkora a Canoné, szóval nagylátóban nem vmi erős) 1/30-at veszünk stabi nélkülinek, akkor stabival és 2 EV-vel számolva 1/8 sec a maximális kitartható idő. Ez azért még mindig 8x rövidebb idő egy másodpercnél....
Csak, hogy tudd, hogy mire számíts ;)

(#4308) ISZOLE válasza Szten Márs (#4307) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Képstabi a gyakorlatban [link].
Állvány nélkül de a korlátnak támasztva készült.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4309) RAMb0 válasza Szten Márs (#4307) üzenetére


RAMb0
tag

oké.. :) köszi. :) ;) Jól jön a frissítés.. :D elméletből legalábbis. :) a gyakorlatot meg meglátjuk majd. :)

(#4310) tbs válasza Szten Márs (#4307) üzenetére


tbs
addikt

Szerintem 1/4 is kitartható képstabival kis gyakorlás után. Legalábbis alap kitobi rajzolat mellett nem feltűnő... ;]

(#4311) Joy001 válasza RAMb0 (#4305) üzenetére


Joy001
tag

Én nemrég vettem egy S3 IS-t (amivel nagyjából megvagyok elégedve), és én saját tapasztalatból azt mondom neked, hogy beltérben rossz fényviszonyok között olyan ''nagy'' záridő szükséges a jó képhez, hogy a képstabi már nem segít rajta. Szabadban pedig jó fényviszonyok mellett nincs rá szükség. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy kép stabitól csodákat ne várj, és sztem ez a választásnál ne legyen az egyik elsődleges szempont.

(#4312) Szten Márs válasza tbs (#4310) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Alap kitobi rajzolat? Milyen gépről is beszélünk? :F :D
Mert így kitobi + képstabi szavakról mindösszesen a k10D/k100d és az alpha 100 jut eszembe :)

(#4313) tbs válasza Szten Márs (#4312) üzenetére


tbs
addikt

:D Hát Sony-n lévő a jobb, szerintem, pedig kedvelem a pentaxot... Mondjuk az összehasonlítási etalon egy Pentax FA 43/F1.9... Ezzel szoktam ''használni''. :B

(#4314) Terapeuta válasza Szten Márs (#4307) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én a minolta stabimra azt mondom, hogy a 200mm kitartható 10 esetből nyolcszor 1/20-on úgy, hogy azok a képek még belül maradnak az élvezhetőség határán, vagyis bemozdulás lesz, de csak pixelvadász módban (még 1/10 is megoldható megfelelő körülmények között). Én úgy tapasztaltam, hogy 1/4-1/5 másodperc az a határ, ami alatt már nagylátóban is bemozdultá válhat a kép (mindegy, hogy mekkora a fókusz), tehát az alatt már nem segít ez sem.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#4315) Terapeuta válasza Joy001 (#4311) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én azt mondom, hogy bizonyos fókusz felett egy átlag usern igenis nagy hasznát veszi az IS-nek, fény ide, fény oda....esztergomi bazilika, hátsó oszlopsor, 200 mm, simán (1/6 mp) :D



[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#4316) redzsi


redzsi
senior tag

Hali!

Mi a véleményetek, ill a tapasztalatotok erről a gépről?

Fujifilm FinePix S5700

45ezerért megéri? Szimpla otthoni használatra kellene.
Köszi!

(#4317) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni Tőletek egy új fényképezőgép vásárlásához!Eddig egy Finepix S5000-et használtam!Főleg színpadi fotozásra, táncosok fotózására használom a gépet!Ami az S5000-ben már zavaróvá kezd válni az a nem csak a kevésbé megvilágított képek zajossága,szemcsézettsége!Egy csoportos színpadi képnél a kisebbek arca már szinte élvezhetetlen!Tehát az új gépnél az egyik szempont a jobb képminőség lenne a másik pedig a vaku hatótávja!Ezzel nem igen tudok csak a színpad elejénél készíteni élvezhető képeket!Az S5000essel egyéb problémám semmi nem volt minden téren kielégített 10x optikai zoom bőven elég!Bár már a 3,2Mpixel kezd kevés lenni!Kérlek osszátok meg velem véleményeiteket, tapasztalaitokat ien célokra használható gépekkel egy olyan 60-80ezres kategóriában!Előre is köszi mindent!Üdv.: Yahoo

(#4318) RAMb0 válasza Joy001 (#4311) üzenetére


RAMb0
tag

Beltérben nem sűrűn használnám, de ha mégis, akkor vminek tuti támaszkodok, vagy állvány... de első sorban kültérre kell. Illetve nem a képstabi az elsődleges szempont.. igaz, még ha csak parasztvakítás is, akkor is valamilyen biztonságérzetet ad. (még ha minimálisat is)

[Szerkesztve]

(#4319) Allien válasza RAMb0 (#4309) üzenetére


Allien
veterán

Nekem nincs stabim a gépben, ezért trükközök. Pl. nemrégen voltam Sopron-ban egy szép múzeumban, ahol lehetett fotózni, csak vaku, és álvány nélkül. El lehet gondolni, hogy direkte milyen jó volt a fényviszony. De, shimán kiszúrhatunk a szenyákkal, pár trükkel. Az egyik, hogy letérdeltem, és a térdemet használtam, mint (majdnem) fix pontot. Vannak egyébb trükkök is, amit sajnálok, hogy megfeledkeztem róla, de nemsokára használom a régi trükköt. Madzag! :DDD Az álványmenetbe berakom az álványom csatiját, rá a madzag, a másik végére meg ráállok, és kész az ál álvány. Abba kössön bele. :DDD Max hülyének néznek, az meg nem zavar (mekkszoktamm). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4320) RAMb0 válasza Allien (#4319) üzenetére


RAMb0
tag

a térdelős, stb. dolgokat ismerem.. :) ;) Ez a madzagos új nekem. :D ÉN egyenlőre úgy vagyok, hogy S3 IS.. de még átgondolom.... Köszönöm a segítségeket és a türelmeteket! meg mindent! :) :R

(#4321) redzsi


redzsi
senior tag

Hali!

Légyszi segítsetek, mert be vagyok sózva!
Mi a véleményetek, ill a tapasztalatotok erről a gépről?

Fujifilm FinePix S5700 45e ft

Családi fotózásra stb.

(#4322) Allien válasza RAMb0 (#4320) üzenetére


Allien
veterán

Egy régi, Ezermester című újságban láttam. Asszem 1966-s évfolyam. :DDD De gondolom, nem ők találták fel. ;) A lényeg, hogy ''feszíted'' a madzagot, és így stabilan fog (aránylag) állni. ;] Már elvileg.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4323) Mercutio_ válasza redzsi (#4321) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legfelül jobb oldalt látsz egy olyat, hogy ''gyorskeresés'', ha oda kattintol eltűnik ez a szó és beírhatod, hogy S5700, aztán kidobja a róla szóló véleményeket, írásokat.
Ha meg az alatta lévő lenyíló menüben a ''fórumok között''-et választod kidobja a róla szóló fórumot, ahol a vélemények sűrítve megtalálhatóak.
Persze a tulajdonosok fóruma esetén mindig számolni kell vele, hogy az érzelmi kötődés miatt kicsit elfogultak;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4324) redzsi


redzsi
senior tag

köszi

(#4325) #16820480


#16820480
törölt tag

azon gondolkoztam, hogy létezik-e olyan ultrakompakt gép, ami tudja a következőket: 5x-ös optikai zoom és full manuális mód is (bár már az is elég lenne végülis, ha A és S programmódok lennének).
az sem lenne baj, ha SD kártyával lenne bővíthető, és ha a a képek dinamikája jó lenne (bár ezt nem tudom mennyire lehet elvárni egy ilyen pici géptől).
tudtok ilyet javasolni?

(#4326) Szten Márs válasza #16820480 (#4325) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

4x-es optikai zoommal (35-140mm) Canon Powershot 5xx vagy 6xx, 6x-os optikai zoommal pedig A710IS (ami meg van még felejve egy optikai képstabilizátorral)
Dinamika átfogásra valóban nem kell sokat várni ettől a kategóriától, ekkora méretű CCD-kkel nem igazán lehet csodát művelni.

(#4327) #16820480 válasza Szten Márs (#4326) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi a választ!
ilyen kategóriában a többi gyártónak akkor nincs is nagyon versenyzője? fura azért, hogy kis méretben feleslegesnek tartják a gyártók a manuális beállításokat :(
tudom, hogy ilyen ccd-vel nem lehet csodát művelni, igazából egy dslr lenne szuper, csak az (számomra sajnos) a hordozhatóság rovására megy, és ha nem viszem magammal, akkor nem is használom rendesen, és akor meg lehet akármilyen jó gép...

(#4328) adik válasza Szten Márs (#4326) üzenetére


adik
őstag

A710IS

kifutó, beszerhetetlen :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4329) spyduck válasza redzsi (#4321) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mondhatni mind1 melyiket veszed a digitális fényképezők közül! Nekem már rengeteg megfordult a kezemben!
egyetlen dolog ami lényeg ha szép képet akarsz csinálni-->nagy legyen az objektív lencséje!

(#4330) Allien válasza spyduck (#4329) üzenetére


Allien
veterán

:W LOL :R
Én meg azt mertem hinni, hogy ha szép képet csinálok, azt ÉN csinálom. :DDD Amúgy, a gépemre ráraktam egy 70-200/2,8 optikát, akkor most minden képem tökéletes lesz? Az nem baj, hogy nem tudom, csak elé rakni a gépemnek? Ugyanis, nem egyezik a szűrőméretemmel. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4331) adik válasza spyduck (#4329) üzenetére


adik
őstag

Kérsz felsorolást, hogy minek van nagy frontlencséje, de meg-ne-vedd kategóriás? Kérsz felsorolást, hogy minek van kicsi fronlencséje, de nagggyon jó?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4332) lorcsi


lorcsi
veterán

Panasonic DMC-FZ10
mennyire elavult a mosaniakhoz képest?
35k-ért árulja egy ismim, van e ebben az árkategóriában jobb nála?

(#4333) redzsi


redzsi
senior tag

Hello!

Mi az o.i.s. képstabilizátor. Parasztvakítás, vagy ténylegesen hasznos, és észrevehető a működése?
Merthogy a Panasonic DMC-LS75 gépben ilyen van.
Szerintetek melyik a jobb, Panasonic DMC-LS75 vagy a Canon PowerShot A550?
Köszi

(#4334) Terapeuta válasza redzsi (#4333) üzenetére


Terapeuta
őstag

A pana képstabilizátorok általában jók, nem panszkodik rájuk senki...
képminőségre valószínű canon lesz a jobb (az A sorozat nálam bejön)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#4335) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok, sürgősen (holnap) kell vennem egy kompakt gépet, és a keret nagyon szűk.
Először a Nikon L10-et néztem olcsósága miatt, de nagyon nem győzött meg élőben, így átpártoltam a Canon A460-hoz, amiről sokkal jobb review-ek vannak a neten. Hosszas keresgélés után persze egyértelművé vált a kép, hogy enneka gépnek (mint minden alsó kategóriás kompakt gépnek) is vannak hátrányai bőven, méghozzá számomra leginkább az, hogy nem elég kompakt.
Jelenleg ott tartok, hogy Sony W55, ami már kimondottan tetszik, méretebn stimmel, ára 44k körül van, de ennél is sokkal jobb gépek vannak csak az áruk az már nagyon magas. Ez is sok nekem, de ennyit megér a mérete meg a minősége miatt. No meg elvileg nem csinál rossz képeket sem.

Annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek jó választás-e a W55, ha limitált a keret, és elsődleges a méret és a jó minőségű kép. Sokkal drágább készülékeket ne ajánljatok plz, csak fájna a szívem. Előre is köszi

(#4336) Szten Márs válasza almafa42 (#4335) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem az fáj, hogy rádöbbenek, hogy félévről félévre gagyibbak a kompakt gépek :(
Egyébként a mai kínálathoz képest okés....

(#4337) Allien válasza Szten Márs (#4336) üzenetére


Allien
veterán

Mé, a dslr gépek nem? :F Pl most jön a Sony 12MP-s APS-C érzékelője. :DDD Ez most jó lesz Nekünk, már azoknak, akik olyan gépe lesz, melybe ezt az érzékelőt dobják bele? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4338) Mercutio_ válasza Szten Márs (#4336) üzenetére


Mercutio_
félisten

Stratégia ;) Compacthoz nem sok kiegészítőt lehet elnyomni, így 50 alatt vegyen mókusvillantót, aztán örühet, ha 100 alatt megkapja a dslr-t, és később el lehet neki adni 40-ért a teleobit, lustáknak 80/150-ért a 28-200/18-200as turistazoomot, 30/50-ért a vakut, és így tovább:DD

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4339) Allien válasza Mercutio_ (#4338) üzenetére


Allien
veterán

A kompaktokhoz is el lehet kiegeket nyomatni, csak az a réteg az, amely nem annyira igényli, vagy sajnálja rá a pénzt. A bridge gépekhez még több kieg van, és pl én is elköltöttem már a gépem árát kiegekre.:B Csakhogy, amikor kirándulgatok, nem egy ilyen gépet látok (mint az enyém), és bizony, egyedül érzem magamat ebben a világban. Lehet, csak én vagyok ilyen ''buzi'', aki nem sajnál pl külső vakut venni, meg álványt, előtétlencsét, szűrőket, stb.. (habár az is lehet, hogy másnak is vannak ilyen cuccai, csak nem viszi magával? :F )
Nem is beszélve, a tratalék akkukról (Ni-Mh), és memkártyákról.:B Jelenleg egyedül a táskával nem vagyok kibékülve, mert amikor vettem, még nem gondoltam, hogy vakut is bele kellene rakni. De, most már nem költök többet a gépre, ha nem muszály. Megy inkább a gyűjtögetés. :B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4340) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Szeretnék venni fényképezőgépet 50 000Ft körüli értékben. Érdekelne komolyabban is a fotózás, de sajnos jelenleg csak ennyit tudnék rászánni. Abszolút kezdő vagyok, eddig egy Minolta E323-asom volt.
Tudnátok nekem valamit ajánlani? Meg esetleg, hogy hol érdemes körülnéznem?
Köszönöm szépen előre is!

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4341) xcsab


xcsab
aktív tag

udv
a leheto legolcsobb de nem szemet kompaktot szertnem megvenni:). Kiegeszito gepnek kene egy fuji s6500as melle(mivel ezt ritkan tudom magammal vinni). Mit ajanlotok 25ezer korul?
en erre gondoltam: [link] ... van ennel jobb ennyi penzert?
koszonom

Just do it!

(#4342) Fricó


Fricó
aktív tag

Kodak EasyShare Z710
valamit tudtok róla?
nem tűnik komoly kamerának..

(#4343) RoyBatty válasza #16820480 (#4325) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Többen javasolták a Canon A710 IS, ami sajnos beszerezhetetlen jelenleg kis hazánkban. Én javasolnám helyette az A570 IS-t, igaz hogy csak 4x optikai zoomja van, de a manuális üzemmódja elég használható.

(#4344) 5teve válasza Fricó (#4342) üzenetére


5teve
senior tag

nah ez engem is érdekelne...


amúgy általában milyen minőségűek a kodak gépek?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#4345) #16820480 válasza RoyBatty (#4343) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, megnéztem azt is. azért akarnék olyat, aminek kb 5x-ös zoomja van legalább, mert ahogy elnéztem most a nyaralás alatt leginkább 6x-os zoomig mentem csak el, nagyon ritka volt, hogy annál nagyobb nagyítás kellett volna.
a problémám igazából ezekkel a Canonokkal, hogy nem valami kicsik, a másik meg, hogy AA elemmel működnek :( nagyon nem szeretem az elemes működést, ezzel a Canon félig ki is lőtte magát nálam.

mondjuk ez egyelőre csak elméleti szinten mozog, mert most van fényképezőm, csak néha túl nagy sajna... viszont nem tetszik a mostani tendencia egyáltalán. ahogy nézem mindn gépben mostanában 1/2,5-ös CCD-k vannak, 6-7-8 megapixellel, ami egyszerűen nevetséges. egy-két éve még bőven vltak olyan kompakt, ultrakompakt gépek, amiben 1/1,8-as vagy 1/1,33-s érzékelő volt, de ez mostanában nem divat, pedig ekkora felbontás mellett elkelne. szóval lehet, hogy nem veszek addig gépet, amíg nem hagyják abba a gyártók ezt a megapixelháborút :(

(#4346) tozo86 válasza tozo86 (#4340) üzenetére


tozo86
tag

konkretizálnám a kérdésem. Két gépet néztem ki:
FUJI FinePix S5700 [link] és KODAK EasyShare Z710 Zoom [link]
A Fujiról nemsok jót olvastam. főként tapasztaltok érdekelnének. Meg hogy szerintetek melyik a jobb, melyik éri meg jobban az árát.
Köszönöm előre is!

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4347) Szten Márs válasza Fricó (#4342) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem is az :)
Láttam már olyan zajos képet vele ISO64-en hogy először azt hittem, hogy min 400-ra állította fényes nappal a gyerek az ISO-t, de kiderült, hogy alapból ilyen :D

tozo86:
S5700 sem épp űberkirály. Z710-ről meg előbb írtam. Keress 5600-as Fujit ha még van, ha meg nincs, akkor kis gyűjtögetéssel S6500fd, de ezek nem hiszem, hogy megérik az árukat. Ha csak kattintgatásra kell, akkor persze, igen. Ha komolyabb terveitek vannak akkor nem.

(#4348) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

150k körül melyik a legjobb DSLR választás? Később veszek obi-t rá. A kitobi is használható legyen valamire. :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4349) Szten Márs válasza Kerio (#4348) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Személyes lista:
1, Pentax K100D
2, Canon EOS 350D
3, Nikon D40.

(#4350) firewolf válasza Kerio (#4348) üzenetére


firewolf
tag

a pixinfo.com tesztjei alapján szerintem D40, de nézd meg a többi gép tesztjeit is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.