Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) pacorro válasza rozsdee (#4950) üzenetére


pacorro
aktív tag

Cipőt a cipőboltból, makrót a makróobjektívvel - szerintem.
A Raynox is pénzbe kerül, annak az árából (kis túlzással) kapsz egy használt makróobjektívet. És a képminőség is jobb lesz.
Esetleg érdemes közgyűrűvel kísérletezni.

De itt jobb tippeket is tudnak adni: [link]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#4952) johnjohn válasza rozsdee (#4950) üzenetére


johnjohn
addikt

Minoltához csodás régebbi AF obikat lehet találni a neten,viszonylag olcsón, Pacorro kolléga a típus nagy tudora,egyébként itt egy hasznos oldal minoltához[link]

(#4953) pacorro válasza johnjohn (#4952) üzenetére


pacorro
aktív tag

Esetleg itt is érdemes még körülnézni Minoltához/Sonyhoz: [link]
Egyébként tényleg van egy csomó olcsó, régi Af-es obi. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#4954) rozsdee


rozsdee
tag

Köszönöm a válaszokat. Igazából tetszik nekem ez a Minolta (Pentax-ot még nem próbáltam), és a Sony is éppen ezért volna kedvemre (csak még kicsit magasnak tartom az árát mindig). Sajnos sokan lehúzzák...

(#4955) pacorro válasza rozsdee (#4954) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem nincs vele különösebb gond. Legalábbis azok az Alpha100-zal készült képek, amiket láttam, teljesen rendben voltak.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#4956) rozsdee


rozsdee
tag

Láttam apróhirdetések közt egy Soy Alpha100-as vázat, kb.7000 expo-val 110-ért... Mi a véleményetek? Újan 160.e.
Hmm.

(#4957) johnjohn válasza rozsdee (#4956) üzenetére


johnjohn
addikt

Ennyiért lehet eladni ha használt, a 7000 expo nem szabad hogy gondot jelentsen, a kérdés,hogy mennyi garancia van rá,és hogy hol vásárolták.Ha van rá pénz inkább az újabbat.A pixinfo aprók között van egy fél éves gép mindenestől 115 K-ért., nézd meg.

(#4958) pacorro válasza rozsdee (#4956) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az állapot és az esetleges garancia sokat számít. Ha van még rá gari, és szép, akkor megéri.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#4959) rozsdee


rozsdee
tag

Köszönöm újfent a válaszokat és a tippeket! :R :R

(#4960) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Juteszembe: Érdekel esetleg valakit egy még jövő májusig garis Fuji S9500-as 65k-ért?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4961) tomiguz


tomiguz
csendes tag

Sziasztok!!
Keresem a lehető legjobban videózó dig. fényképezőt 50-100e Ft között. VGA , 640X480 30 fps tiszta. Olyan kellene, ami felvétel közben közelít. Nem tudok erre keresni.
Esetleg érdemes ilyenkor már dig. videokamerában gondolkozni?
Azért alapvetően családi fotóznánk, de az elmúlt 4 év tapasztalata, hogy csinálnánk videókat is, majd az esetek 35-40%-ban.
Köszönöm
:R

(#4962) johnjohn válasza tomiguz (#4961) üzenetére


johnjohn
addikt

MINDÍG érdemes videokamerában gondolkozni! A fényképezőgép állóképre való, a mozgóképre ott a video.!Pótmegoldás hogy a fényképezőgép videót is rögzít .

(#4963) #72042496


#72042496
törölt tag

Végül úgy néz ki, dűlőre jutottam: Canon A570 IS a (ki)választott, emellé veszek még egy 2 gigás SanDisk Extreme III SD kártyát, egy táskát és akkumulátorokat + töltőt.

Erősítsetek meg, hogy jól döntöttem, s inkább ez, mint a Casio, vagy Sony kompakt gépei, vagy éppenséggel a Digital Ixus családból valamelyik hasonló árkategóriás modell.

Egyelőre csak arra kell, hogy auto módban szép képeket tudjak készíteni. Később azért a beállítások között is turkálnék, így jó, ha a készülék is támagoatja ezirányú törekvéseimet. :)

(#4964) johnjohn válasza #72042496 (#4963) üzenetére


johnjohn
addikt

[link]Egy kis olvasnivaló!

(#4965) Allien válasza #72042496 (#4963) üzenetére


Allien
veterán

Nem hinném, hogy az a memóriakártya értékelhető sebességtöbbletet nyújtana, olcsóbb, de más megbízható márkás memkártáyhoz képest, EBBEN a gépben! :DDD Ergo, ennek az áráért más márkából vehetsz akár 2x2 gigát, és NEm fogod megérezni a sebesség külömbséget, viszont a méretbeni többletet, azt TUTI. ;)
(akár az A-data 150x-s memkártyája is jó, pl itt aPH-n
2048MB Secure Digital A-DATA 150x 4 376 Ft)
Nekem ilyenem van, csak 1 gigás, de abból kettő is, és semmi panaszom nem lehet rá. :DDD De, ha mindenképpen ragaszkodsz ahoz a márkához, akkor is bőven elég a II SD-s változat, bár szerintem az is felesleges, ehez a típushoz, kategóriához. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4966) #72042496 válasza johnjohn (#4964) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm a linket. Itt is kellőképpen dicsérték ahhoz a gépet, hogy meg merjem rendelni. :R

Allien: Tudom, hogy ebben a gépben malmozik ez a kártya, de valószínű egyéb adatot is fogok rá pakolni (mintegy mobil rack helyett :) ), ill. képek, videók letöltésénél jól jön a sebessége. Meg hát 10 év garancia. :)

Azért jó, hogy írtad az A-Data kártyákat - tényleg bőven olcsóbbak. Az SD kártya témára még alszom egyet.

(#4967) matheus92


matheus92
csendes tag

Sziasztok!
Miért drágább 1 Nikon D200 mint 1 Canon 40D? ha 40D tudása frissebb és"jobb"?
Pl az Extrem Digitalba 20k külömbség van.Mi a kettő közötti Minőségbeli külömbség tehát miért drágább a D200?
THX :R :R :R

(#4968) johnjohn válasza matheus92 (#4967) üzenetére


johnjohn
addikt

Ki mondta, hogy jobb a Canon?A gépek árát a gyártó árképzése határozza meg, ha Nikon így is jól fogy, miért nr lenne drágább?

(#4969) adik válasza matheus92 (#4967) üzenetére


adik
őstag

másik lényeges különség: tök mindegy, hogy a d200 mennyibe fáj, mert már nem lehet beszerezni, az edigital se nagyon tud előásni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4970) johnjohn válasza adik (#4969) üzenetére


johnjohn
addikt

A Mamutban tegnap még volt nekik 2 db, persze lehet hogy valaki már visszavitte őket.

(#4971) Allien válasza #72042496 (#4966) üzenetére


Allien
veterán

O.K., bár, még mindig nem győztél meg. Milyen cucc az, amely kihasználná a III-s szériát? ;) Én még akkor is jobbnak tartom, ha a IIs-ből veszel egyet, meg egy A-data-t, és a dupla tárhely kárpótol mindenért. ;) De, mindenkinek saját döntése, és lehet, hogy igazad van. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4972) Zoli bácsi válasza matheus92 (#4050) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocs, megtréfált az új fórummotor, egy régi hozzászólásra reagáltam. :W

(#4973) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#4972) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kompatibilis az régi objektívekkel, csak autófókusz nincs nem AF-S-es Nikon vagy HSM-es Sigma obikkal. ;)

(#4974) Zoli bácsi válasza Szten Márs (#4973) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igazad van teljesen, csak hamar rájöttem, hogy amelyik hozzászólást utólsónak hittem, és írtam rá, több hónapos..... :B

(#4975) <Zanavabets>


<Zanavabets>
csendes tag

Sziasztok.

Mondjatok pls pro és kontra érveket. 300k a keret kezdő dslr cucchoz.
Beugró olcsó váz és jobb obik vagy középszintű váz olcsó obikkal?

pl Canon 30d + 18-55 kitobi + 75-300 telezoom

vagy Canon 350d + milyen obik?? :F

Egyáltalán aki már régóta használ dslr cuccot az általában az obikat vagy a vázat tartja meg hosszabb ideig? Fogtam már mindkét fenti vázat, ergonómiában a 350d, meg a többi beugró váz egy hulladék (a lapátkezeimhez). Inkább vennék jobb vázat amit öröm kézbevenni és kevesebbet költeni obikra (egyelőre), de bizonytalan vagyok. 300k nem kevés pénz, nem akarok csalódni.

There is a red house over yonder

(#4976) Cassidey válasza <Zanavabets> (#4975) üzenetére


Cassidey
senior tag

Miert pont ez a ket variaciod van?

Es a 300-ba bele kell meg fernie az akksiknak, memoriakartya(k)nak, taskanak? Esetleg allvany, szuro.. Ezek sem filleres dolgok.:)

(#4977) Szten Márs válasza <Zanavabets> (#4975) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Eléggé világos, hogy nem akarsz csalódni, ennyi pénzért én sem akarnék.

Először is az ergonómiáról: Ha hobbiként tekintessz a fotózásra, akkor azt hiszem, elég fontos, hogy, ahogy te fogalmazol, öröm legyen kézbe venni a hobby tárgyát, azaz a fényképezőgépet, hisz erről szól egy hobby: jól eső érzéssel töltsön el amint csinálod. Ha úg nyúlsz hozzá, hogy áááh, mi ez itt a kezeim között, lehet akármilyen jó a képminőség, meg bármi amit csinál, pont a lényege veszik el a hobbynak, szóval egyet értek veled, vegyél olyan vázat, amit szeretsz kézbe fogni. Ugyanez igaz a keresőre, nem mindegy, hogy egy miniatűr lyukszerű akármibe kell nézned és azon át komponálnod, vagy egy nagy, fényes, kellemes keresőn keresztül.
A fogás nagyban szubjektív, próbálgasd kézbevenni a gépeket és rá fogsz jönni, melyiket találták ki neked. Keresőméretre best az árkategóriában (meg egyébként is 1,5-1,6-os croppos gépek között) a Nikon D80 és a Pentax K10D. Ez mindenképp két esélyes a "vegyünk DSLR-t 300 ezerig" versenyben. Ezen kívül még esélyes induló a Canon EOS 30D.
A Nikon D80 és a Pentax K10D a Sony 10 megapixeles CCD-jére épülnek, míg a Canon 30D a Canon saját, 8 megapixeles CMOS-ára. A Canon CMOS-ek legendásan alacsony zajszinttel rendelkeznek, nincs ez másképp ezen gép esetében sem. ISO800-on valamennyire, 1600-on már eléggé szépen láthatóan kevesebb zajt termel, mint a másik két gép, ám azalatt nincs észrevehető különbség. JPG-ben használva a gépeket, a Nikon zajszűrése, azon kívül, hogy több fokozatban állítható, ízlés szerint, szerintem remek munkát végez, még az említett két magas ISO értéken is simán ott van az így készült gép zajban, mint a Canonnál. Ami JPG-t illeti a K10D-nél el lehet felejteni, nem valami jó a JPG feldolgozó algoritmusa. BTW, mindig el szoktam mondani, hogy szerintem egy DSLR-t mindenképpen illendő azért RAW-ban használni, sokkal tágabb lehetőségek nyílnak meg úgy előtted. A D80 és a K10D keresője valamivel nagyobb, mint a 30D-jé, érdemes megnézni vásárlás előtt és mérlegelni mennyire számít. A K10D por és cseppálló magnéziumvázas gép, kérdés mennyire számít ez, ha az objektív mellé nem por és cseppálló...
Ami visznot egy DSLR képét legalább annyira meghatározza, mint a váz, az az objektív. A kitobjektívek terén a Canon áll messze a legrosszabbul. A 18-55-ös kitobit általában szidják, mint a bokrot... a Pentax szintén 18-55-ös kitobival van felszerelve, ha kitben veszed, ám optikai minősége jelentősen jobb, mint a Canoné, valamint rendes, normális fókusztárcsát kapott. (Bár nem tudom, csak én érzem úgy, hogy igencsak furán mozog az a fókusztárcsa? ) A legjobb ilyen téren a Nikon - persze itt fizetsz a legnagyobb felárat a kit kiszerelésért a csak vázhoz képest. Kétféle kitobjektívvel kapható: 18-70-essel és 18-135-össel. A 18-70-esnek valami kicsivel jobb optikai minősége van, a 18-135-ösnek meg ugye ott a nagyobb átfogása. Ám mindkét objektív messze jobb, mint a konkurens márkák kitobija.
Ha kit kiszerelésben gondolkozol, akkor a Nikonnak áll a zászló. Ha csak váz kiszerelésben, akkor kérdés, hogy a kb 70 ezerből, ami a Canon vázon felül marad milyen objektívet tudnál venni, mert a kit kiszerelést nem éri meg beszerezni belőle. Sajnos Canon obikban nem vagyok túlságosan otthon, így részemről nem tudok nagyon okos javaslattal előállni, mit vegyél helyette. Pentaxnál szintén érdekes a helyzet, bár ott a 16-45 F/4-es objektív is játszik a játszában, mivel ezt is lehet eleve kit kiszerelésben kapni hozzá a 18-55 helyett. Ez egy nagyon jó képminőségű obi, gyengéje viszont az erős kromatikus abberáció, az azért rontja a helyzetet. Viszont, míg a Canonhoz és a Nikonhoz hatalmas választékban kapni mind saját, mind 3rd party obikat, a Pentaxhoz igen gyér a kínálat. Ellenben a valaha gyártott összes K bajonettes objektív feltehető rá, ha érdekelt vagy régi objektívek használatában.
Amit még a vázakról tudni illik, ha már régi objektívek szóba jöttek:
Canonnál manuális objektívvel van fénymérés, de nincs élesség-visszajelzés, Nikonnál nincs fénymérés, de van élesség-visszajelzés, Pentaxnál mindkettő van.
Meg ugye a Pentax vázban ott van egy CCD eltoláson alapuló képstabilizátor. Ám ennek a hatékonysága messze elmarad az objektívbe épített képstabilizátorok hatékonyságától, főleg tele esetén, így mondjuk egy 300mm-es végű IS-es Canon vagy VR-es Nikon objektívvel sokkal hoszabb záridők tarthatók ki, mint egy 300mm-es végű Pentax obival, ahol a CCD stabilizált, nem egy lencsetag. Persze a VR-es objektívek drágábbak is, mint a sima "mezei" obik, így ha költséghatékonyan akarsz valamilyen stabit, akkor a Pentax megoldása jó ötlet.
Hmm mit is hagytam ki... ja megvan az Olympus gépeket. Na azokat továbbra is kihagynám, ha nem baj :DDD
Így ez egy gyors és eléggé összevissza áttekintés, ami most hirtelen eszembe jutott, érdemes a topicokat átböngészni, valamint a pixinfo.com, a dpreview.com és az imaging-resource.com tesztjeit megtekinteni.

(#4978) tbs válasza Szten Márs (#4977) üzenetére


tbs
addikt

Ha rég obj. is labdába rúghat, főleg ha (kis)tele, vagy a használatra éjszakai tripek jellemzőek, akkor a ccd stabi roppant jó dolog. :DDD -> [link]

(#4979) Cassidey válasza Szten Márs (#4977) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem a Pentax duplakit igencsak jo vetel lenne neki is - oszinten szolva hazabeszelek, nemreg en is ebben a dilemmaban voltam, igaz elso szamu eselyes a Pentax volt, es az is maradt. Meg en bizonytalan vagyok, tudom mi az ami nem erdekel fotozas kapcsan, de annyi minden igen. Tehat en megvettem a duplakitet, aztan fel ev - egy ev mulva megnezem melyik tartomanyt - tartomanyokat hasznalom leginkabb. A Pentax kitobikat dicsertek, szerintem elleszek veluk, es arkategoriaban nincs is vetelytarsuk. Jovo ilyenkor pedig szerintem Pentaxra is joval tobb obi lesz - nyilvan meg mindig nem annyi, mint Canonra.:)
Esetleg az is egy variacio lehet, ha nem kell memoriakartyakat meg mindenfele kutyut venni, h PENTAX K10D + 16-45 mm + 50-200 mm. Szerintem ez igy nagyon jo kis szett, es epp belefer a keretbe.

Nekem mindenki azt mondta, es logikusnak is tunik, h az obi a lenyeg. De azok akik mondtak, mar jo ideje fotoznak, szakosodtak bizonyos teruletekre mondhatni, szerintem ez Zanavabets-nel sincs igy, kulonben mas lenne a dilemmaja.:)

ui.: 350D-t tuti nem vennek. 400D-t sem.

(#4980) Dtomi válasza <Zanavabets> (#4975) üzenetére


Dtomi
őstag

Ahogy már írták nagyon fontos dolog az ergonómia, és a váz felépítése.
Meg kell gondolni jól, főleg ha később nagytelés témákat is szeretnél fotózni. Egy ideig-óráig használtam 350D-t 2,5kilós tele alatt, de nagyon kényelmetlen volt, olyan érzésem volt mintha bármior kettészedhetné az obi a vázat. Most van egy 300D és egy 30D a 300D nek nagyon kényelmes a fogása viszont az érzés, hogy műanyag az egész ugyan olyan rossz mint a 350D. Viszont képminőségre nem sok különbséged lesz.
350D-be Nincs picturestyle, Kelvinbe állítás, csak 1 tárcsa van, régi, zárszerkezete papírforma szerint csak féltartós, lassú a sorozatsebessége, ISO-t csak 1/2 lépésekben lehet állítani és még jópár kényelmi szolgáltatás.
Canon EOS 30D + EF-S 17-85mm IS USM Kit digitális fényképezőgép AZONNAL ELVIHETŐ!! 280000,- Ft (Bruttó ár)
Én 30D + sigma 24-70 f2.8 EX et javasolám ez most kereken 300K esetleg kitobit nagylátónak ha nem vagy widefanatikus mert 18mm-t ennyi pénzért nem kapsz, viszont alapobinak egy rakás hulladék.
Viszont még érdekes alternatíva a D80 is. Nagyon jó kis gép jó "perifériákkal"!!!!! Volt alkalmam Kipróbálni 80-400 VR el és 70-200 F2.8 IF ED VR-el nagyon kellemes pozitív benyomást keltett a gép pár óra után. A sorozatsebessége ami az ezredfordulót idézi de akinek ez nem fontos annak nagyon nagyon jó választás lehet. És biztos hogy nem fogod alsókategóriás gépnel érezni mikor a kezedbe fogod. Ehhez is nyugodt szívvel ajánlom a sigma 24-70 f2.8 EX-et csak itt már egy markolat is belefér talán a 300K-ba

pentaxot, oliyt, sonyt, és ezek "utángyártott" vagy maradék gépeit viszont kihagynám a lehetséges alternatívák közül. Mert később drágábban, fáradságosan esetleg nehezen lehet fejleszteni őket.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4981) #16820480


#16820480
törölt tag

üdv!

van itt olyan, aki Oly E410-et (vagy esetleg E400-at) használ? kíváncsi lennék felhasználói véleményekre is, de eddig nem sokat találtam neten.

(#4982) Szten Márs válasza #16820480 (#4981) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért pont Olympus?

(#4983) #16820480 válasza Szten Márs (#4982) üzenetére


#16820480
törölt tag

mer' olyat akarok venni :D
a viccet félretéve, emlékszem még vitáztunk pár hónapja ezen, hogy most akkor jó-e a négyharmados rendszer, vagy sem. a helyzet az, hogy egyedül ez a gép olyan méretű a dslr-ek közül, amit még szívesen hurcolok magammal. mivel nem vagyok profi fotós, cska egy kompaktnál jobb képminőséget szeretnék, így nem megoldás az, hogy külön hátizsák kelljen a gép cipeléséhez. ezen felül valószínűleg a kitobival használnám nagyon sokáig, így az sem árt, ha az jó minőségű (ha két obis kitben veszem, akkor valószínű nem is fog kelleni később sem másik, legfeljebb ha a mostani igényeimnél jóval magasabbakat állítok fel).

röviden ennyi a magyarázat. fogtam már kézben, nekem kényelmes volt, egy kompakt evf után óriási a keresője, a szoftverről és kezelésről meg mindenhol jókat ítak, hogy egyszerű, és könnyen megszokható minden beállítás.
egy negatívum van, ami tényleg nem tetszik eddig (tesztek alapján) rajta, hogy a csúcsfényekkel nem boldogul olyan jól az érzékelő, de ezt még túlélem asszem. :)

(#4984) ThufirHawat válasza #16820480 (#4983) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Szerintem Te ezt már eldöntötted. Vedd meg!
(Végre valaki, aki tudja, mit akar...) :R

Nemzetközi review oldalakon keress inkább. Kicsit több hozzászólást találsz, mint itt.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4985) ThufirHawat válasza Dtomi (#4980) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Sigma 24-70-el óvatosan! Én csak egyet próbáltam, de az nagyon "frontfókuszos" volt.
[link]
Bár tény, hogy nagyon jól össze van rakva, és FF-en kiváló tartományt ad.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4986) Dtomi válasza ThufirHawat (#4985) üzenetére


Dtomi
őstag

Én 4et használtam egyik se volt fókuszhibás. Gyönöyrűen rajzolt mind.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4987) Dtomi válasza #16820480 (#4983) üzenetére


Dtomi
őstag

Nagyon kemények a méretbeli különbségek. És azért a 100g különbségért mennyi plussz részletet viszel magaddal.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4988) tbs válasza Dtomi (#4986) üzenetére


tbs
addikt

Pedig én is láttam már fókuszhibásat. Szerencsés kezed van. :R

(#4989) Dtomi válasza tbs (#4988) üzenetére


Dtomi
őstag

Ráadásul volt kozte egy 2004-es amerikai is ami azóta elfogyasztott 1 300D-t és egy 20D-t és most egy 30D zárszerkezetét ette már meg félig minimum. A másik 2 pedig Hong Kong ból és jött, az utolsó edigitalos azt nem lehet kideríteni honnan szerezték. Uh semmi közös nincs bennük lehet tényleg mázli...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4990) tbs válasza Dtomi (#4989) üzenetére


tbs
addikt

Pár újat néztem meg, de elment tőlük a kedvem. Kikötöttem egy 18-50-es Szigmánál, de arra is vár még egy kis "korrekció"... :DDD Örök elégedetlen vagyok.

(#4991) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Én Sigma-s tapasztalataim:
28/1.8 EX DG: front fókusz (eladva)
50/2.8 EX DG macro: volt benne egy "szikla", garanciában nem javítják (eladva)
24-70/2.8 EX DG: már linkeltem... (ismerősé)
70-200/2.8 EX DG: hibátlan (eladva)
150/2.8 EX DG macro: hibátlan
50-150/2.8 EX DC: front fókusz (ismerősé)

Elég vegyes. Csak kipróbálva vennék Sigma-t.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4992) csiga997


csiga997
őstag

Ha valaki még mindig sigmát akarna annak [klikk]

(#4993) tbs válasza csiga997 (#4992) üzenetére


tbs
addikt

Semmi baj a Sigmával. Csak figyelni kell. :B Mint mindegyik offbrand obinál.

(#4994) csiga997 válasza tbs (#4993) üzenetére


csiga997
őstag

No, ha így gondolod, akkor holnap lesz a te napod. ;)

(#4995) tbs válasza csiga997 (#4994) üzenetére


tbs
addikt

Nemnem. :) Tripont nem épp Pentax fanatikusok gyűjőhelye, és nincs most épp hiányom semmiből. Ráadásul fixfókusztáv-fan lennék. :B

(#4996) Szten Márs válasza #16820480 (#4983) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nikon D40. Esetleg D40x. Szintén nagyon kicsi, könnyű DSLR gépek, nagyon jó keresővel, nagyon kényelmes fogással. Ha kitobival használod sokáig, akkor úgysem számít, hogy csak AF-S-es Nikorokkal meg HSM-es Sigmával van AF, a kitobi minőségével sincs baj.
127 ezer egy D40, még pénzed is marad.
Mielőtt döntesz legalábbis próbáld ki, meg olvasgass róla.

[ Szerkesztve ]

(#4997) johnjohn válasza Szten Márs (#4996) üzenetére


johnjohn
addikt

Úgy ahogy mondod, nem csak hogy elég kicsik, de a képminőségükkel sincs semmi probléma, fogásban és fizikai minőségben massze a Canon 400D felett van a D 40X, a 40 es prdig szinte csak a felbontásban van alatta,a kitobi is egész jól használható, az 55-200 VR obi pedig csak 71 000.- a Digitcamnál.Evvel meg a kitobival szintra mindent meg lehet oldani ha nem akarsz extra -telézésbe bonyolódni.Én a Sony Alpha 100 után legfeljebb csak a váz extra minőségét hiányolom.

(#4998) Szten Márs válasza johnjohn (#4997) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a helyzet, hogy nemrég fogdostam meg egy D40-et és baromira tetszett... nem gondoltam volna róla, hogy ennyire kézreáll... belenéztem a keresőjébe is, és vagy hallucinálok, vagy világosabb, mint a K100D-jé...
Azon gondolkodom, hogy nem várok még istentudja mennyit, amíg jelen helyzetemben középkategóriás DSLR-t tudok venni, hanem beruházok majd egy ilyenbe, mert hirtelen nagyon beleszerettem... csak félek, hogy utána mivel nyilván jó sokáig nem lesz középkategóriásra keret, addigra teljesen lerontják azt a kategóriát is, úgy, mint ahogy történt a bridge gépekkel.... elég elkeserítő, de nagyon reálisnak tűnik, hogy az APS-C érzékelőkre ráraknak majd 40 megapixelt, úgyis ez kell a népnek, aztán ott is bámulhatjuk ISO100-on a zajt.... :W

(#4999) johnjohn válasza Szten Márs (#4998) üzenetére


johnjohn
addikt

A középkategórián Én is gondolkodtam egy darabig, de beláttam, hogy fotós-kvalitásaimnak egy D 40 X teljesen megfelel.Még esetleg egy használt D 80 váz amin érdemes merengeni, még akár később egy D 40 mellé is.Leginkább utazások alkalmával fotózok, tehát jó minőségű " turistafotó" a kategóriám.Elvetemült dolognak tartom,ha valaki százezrekért elutazik valami szép helyre, és egy Pana FZ 8 maszatait hozza haza nézegetni.BMW X 5 a lakótelepi parkolóban? :W

(#5000) Szten Márs válasza johnjohn (#4999) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ebbe bletartozik azért, hogy az FZ8 egy laikus számára igen komoly gépnek tűnhet, a Pana igen jól tudja mivel lehet vakítani. Na meg az FZ8 az már 7 megapixeles, míg a D40 csak 6, ráadásul az FZ8-nál kényelmesen komponálsz a hátsó LCD-n, míg a D40-nél bele kell nézni valami hülye lyukba és ott kell komponálni, szóval jól látszik, hogy az FZ8 mennyivel jobb és még a képe is szebb, hiszen nagyobb a felbontása, ja és még olcsóbb is... :W
FZ8 helyére be lehet helyettesíteni FZ18-at, Fuji S5700-at, S5800-at, meg még ezer gépet, D40 helyére K100D-t D70s-t, meg szintén még sok gépet.

(Kockázatok és mellékhatások tekintetében: nehogy bárki is komolyan vegye amit leírtam, csupán azt próbálom rekonstruálni, hogy gondolkoznak az emberek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.