Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) RoyBatty válasza #16820480 (#4345) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

A ''megapixel-háború'' tényleg gáz, kis és kompakt méretben leginkább a zaj növelésére szolgál. :( Normál nagyítású képeknél (10x15, számítógép monitor) bőven elég volt a 4 megapixel.
Nekem nagyon bejönnek az AA elemek pont azért, mert ha nyaralás közben lemerül, a legközelebbi trafikban azonnal pótolható. Hátrány persze a nagyobb méret.
A Canon másik előnye, hogy van benne optikai kereső. Verőfényes napsütésben sajnos egyik mostanában használatos LCD kijelző képe sem látszik.

(#4352) #16820480 válasza firewolf (#4350) üzenetére


#16820480
törölt tag

én azt hallottam, hogy a D40 kit objektíve nagyon vacak (persze mihez képest...), hordótorzítás, meg ilyesmi problémákkal kell szembenézni. meg ugye nem is megy rá akármilyen obi utólag sem, ha valaki külön akar vásárolni (és kell neki az AF is). én inkább az Olympus E400-at ajánlanám, bár most jó áron csak vázat láttam (edigital, 99ezer), de mondjuk egy kit szintű obival még így is benne lehet a keretben, vagy ha hozzátesz az illető egy keveset, akkor egyből jó optikát is kap.

RoyBatty: én az elemes megoldásban azt nem szeretem, hogy ha nem akarok elemekre sokat költeni, akkor ugye akkumlátorból csak Ni-Mh-es létezik, ami egyrészt lassan tölthető fel nagyon (10-12 óra), másrészt meg nem célszerű össze-vissza töltögetni, mert tönkremegy hamar. ebből inkább az első a problémás nekem, hogy lassan töltődik, mert nyaralás/kirándulás közben nincs feltétlen ennyi ideje az embernek egy konnektor környékén. viszont egy Li-ionos akksit mondjuk odateszek fél órára tölteni, akkor még egy jópár képet tudok vele csinálni, és semmi baja nem lesz tőle.
az átnézeti kereső viszont tényleg előny, nagyon megszoktam az evf-et (persze ilyen kis méretben az már nincs), hasznos tud lenni nagyon ellenfényben is.

(#4353) Szten Márs válasza #16820480 (#4352) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A D40 kitobjektívje olyan amilyen, de semmiképp nem kuka minőség. Van nála jobb (pl Pentax) és van nála roszabb (pl Canon) 18-55-ös kitobi is.
E400-as Olympust? Miért?? Arra rámegy akármilyen obi, ha utólag akarok vásárolni? :U Hidd el, van legalább annyi AF-S-es Nikkor, mint amennyi Zuiko 4/3-os rendszerre. Valamint rámegy arra minden F bajonettes obi, legfeljebb nem lesz autófókusza.
Ellenben 1,5X-ös croppú váz, ebben a kategóriában megszokott méretű (sőt egy kicsivel még nagyobb) keresővel. Az Oly E400-asa 4/3-os váz, kereső helyett valami kis lyukkal, és a 4/3-os rendszerek egyéb hátrányaival. Nem hiszem, hogy jobban jár vele, főleg nem obi nélkül.
Mondjuk én már leírtam a listámat fentebb, összehasonlítást/indolkást eleget írtam ebben a topicban is, nem akarom most magamat idézni.

(#4354) Allien válasza #16820480 (#4352) üzenetére


Allien
veterán

? Was ist das? A Ni-Mh-s aksik töltése lehet gyors is! Vannak speciálissak, mint a Varta 15 ( ! ! !) perces cucca, amihez speciális Ni-Mh-s aksi kell, de van 90 perces töltő is, amihez szinte bármelyik mezei Ni-Mh-s aksi használható. Nekem pl Delkin 90 percesem van, 2 garnitúra 4x2500-s aksikkal, illetve van még 2100-s, és 2300-s más márkáju aksi garnitúra, és remekül megy a töltővel. Nem méricskélek, hogy az élettartam alatt mennyit veszítenek, tehát egy töltéssel mennyivel kevesebb képet tudok késziteni, mert semmi értelmét nem látom, és nincs is.
De! Van speciális kialakitásu Li-ion-s aksik is, a Panasonic is gyárt ilyentet (az árát ne kérdezd tőlem), és a Pentax K100D-be shimán betolhatóak. (meg is találtam 2 CR-V3 Li-ion). :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4355) Allien válasza Allien (#4354) üzenetére


Allien
veterán

Pl erről a linkről kivonat:
[link]
Battery Life:
1. CR-V3: Approx. 730 frames no flash, Approx. 630 frames with flash used 50% of the time
2. AA Lithium: Approx. 660 frames no flash, Approx. 570 frames with flash used 50% of the time
3. AA NiMH rechargeable 2500mah: Approx. 430 frames no flash, Approx. 300 frames with flash used 50% of the time
4. AA Alkiline: Approx. 80 frames no flash, Approx. 60 frames with flash used 50% of the time

Csak mellékessen, a 2. pontba lévő cuccot úgy hírdetik, hogy 5x tartósabb, mint a hagyományos AA elem. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4356) #16820480 válasza Allien (#4355) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmmm, ezt nem tudtam, így már azért más a helyzet, a 15 perces Varta még nem is olyan drága. lítiumosra most hirtelen nem találtam magyar árat, a cr-v3 meg ha jól nézem két elem helyét foglalja, így csak olyan gépekbe tehető be, amiben egymás mellett van pont a két elem.

(#4357) #16820480 válasza Szten Márs (#4353) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, szerintem elég nagy hátrány (ezen a szinten) az AF hiánya. gondolom így van azért más is vele. ez dslr-ből még a point&shoot kategória inkább, szerintem ennek a célközönségnek ez még számít.
az E400-ra rámegy bármilyen 4/3-as obi, nem csak a Zuiko, hanem akármilyen, de javíts ki, ha tévedek. ha meg talál kit objektívvel, akkor az a Zuiko jobb minőségű, mint amit a D40-hez adnak (erről nem vitatkozni akarok, egy hozzáértőtől hallottam, csak megosztani szeretném ezt a véleményt).
a váz mérete meg lehet hátrány is, csak nézőpont kérdése a dolog. :)

(#4358) Szten Márs válasza #16820480 (#4357) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A váz méretéről én egy szót nem írtam, a kereső méretéről volt szó, ami nem előny az biztos. A Zuiko kitobi, amit adnak az Olyhoz valóban jó minőségű, bár pont, hogy geometriai torzításban roszabb, főleg nagylátón, mint a Nikon. (Összességében azonban én is jobbnak mondanám, szóval ebben egyetértünk) 4/3-os obik pedig nincsenek olyan sokan. Legroszabb esetben is így egálban van a D40 és egy 4/3-os gép obiellátottsága, kishazánkban és elérhető áron meg főleg, sőt...

(#4359) johnjohn


johnjohn
addikt

Sony a 100, + 18-70 kitobi, + 55-200 Tamron, + 1G CF170 000.-.Ha kell valakinek, üzenjen priviben. Garanciális alig használt, válás miatt a haverom eladja.

(#4360) Allien válasza #16820480 (#4356) üzenetére


Allien
veterán

Ami a cr-v3-t illeti, két darab ilyen megy bele a Pentax K100D-be. Így tervezték pont.:DDD A lítiumos elemet több helyen is árusítják, és annyira nem drága, csak mondjuk én azt sajnálom, hogy nem tölthető. Az lenne az igazi áttörés ilyen fronton, ha tölthető Li-Ion-os AA méretü aksikat dobnának a piacra. Bár, szerintem ezt meg is fogják tenni, elöbb-utóbb. :DDD (remélem)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4361) tbs válasza Allien (#4360) üzenetére


tbs
addikt

Lítiumos AA akksit még sokáig nem fogsz kapni, mert min. 2+V (3.06V a LiPoly, ha jól rémlik) a LiValami akkucellák kapocsfeszültsége... ;)

(#4362) Kerio


Kerio
őstag

Jo masina a Pentax K100d? Jobb mint a Nikon D40? Hétfőn venném valameiket a kettő közül... ÉS eladom a 6500fd-met... Abból meg veszek egy obit :DD

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4363) Mercutio_ válasza #16820480 (#4357) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen AF-hiányról beszélsz :Y Van AF, csak az obiba beépítve, aki láma, az úgyse régi obikra fog vadászni, hanem szépen bemegy a boltba, és megmondja, hogy D40(x)-re keres teleobit, vagy azt amit ;) Árban vesd össze az AF-S obikat [link] (DX-jelölés ha jól emlékszem), és a ''bármilyen'' 4/3-as obikat [link], nincs nagy különbség, képminőségben viszont a 4/3-os rendszerek....meg az a 3 fókuszpont :W és a kis sötét kereső :W egyetlen előny az Olynak a LiveView, de az E-400-ból kispórolták :(

Ha valakinek kevés pénze van, szeretne stabit, nagy fényes keresőt, és régi obikkal akarja olcsón megúszni az obibővítést ott van a Pentax K100D korrekt alapobival.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4364) johnjohn válasza Kerio (#4362) üzenetére


johnjohn
addikt

# 4359 Esetleg ?

(#4365) Mercutio_ válasza Kerio (#4362) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nincs sok pénzed a későbbi obipark-kialakításra, akkor egyértelműen Pentax K100D a te barátod, 10-20ezer között kapsz átlagos AF-et is tudó régebbi obikat rá, ha nem szeretnél majdan obikat cserélgetni és van 100egynéhányezred 18-200 VR-obira, akkor a D40 is jó választás, olvasgass teszteket, méginkább nézz képeket dpreview.com-on.

Ja és esetleg írd le mire szeretnéd a gépet használni, lesz-e türelmed/pénzed időnként ccd-t tisztítani, felkészültél-e rá, hogy - hacsak nem veszel 18-200-as obit, de ott meg kompromisszmot kell kötnöd a minőség terén - a tele és a nagylátó közti váltás mindig obi-le-feltekeréssel jár? És a képeket a keresőben kell komponálod, nincs lcd-élőkép :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4366) Mercutio_ válasza lorcsi (#4332) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van még kb. egy tizesed inkább ezt vett meg [link] FZ-20 még garis, a sallangokat (kivéve a polár, azt kérd el!) lehagyva biztos olcsóbb és a hirdető is írja, hogy irányár, tehát alkudj!!:) Hivatkozz rá, hogy már az utód FZ-30 is kifutott model, az FZ-50 van a piacon, kisebb MP, nehezebb hozzá alkatrészt kapni ha elromlik, meg ilyen hülye dumák ;)

Ja, FZ-20 teszt [link] és FZ-10 [link]

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4367) Kerio


Kerio
őstag

A Pentax K100 D -nél a vázban van a motor? Vagy ugyanaz a helyzet mint a Nikon D40-nél?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4368) Kerio válasza Mercutio_ (#4365) üzenetére


Kerio
őstag

Inkább természetben fotóznék. De néha családi képeket is. Fontos lenne, hogy ne nagyon zajosodjon magasabb ISO-nál. Ezért is váltok DSLR-re... Ha pentax-ot vennék, akkor beszerválok mellé egy Tamron Pentax 18-250/F3.5-6.3 Di-II LD Macro AF objektívet. A CCD tisztítással elpepecselnék... A minőségért meg kell dolgozni... :C
Több a pozitívum, mint a negatívum :R

[Szerkesztve]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4369) adik válasza Kerio (#4367) üzenetére


adik
őstag

igen, benne van. ez fényképezőgép, nem reklámanyag :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4370) Kerio válasza adik (#4369) üzenetére


Kerio
őstag

Akkor ezt veszem meg,,, Majd sporolok obira.. Addig jo a KIT obi is. Addig is kitapasztalom a masinát. Vááááá,,,, má nagyon várom :DD

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4371) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Sziasztok! Kb 1,5 éve próbálkozom új gépet venni. A mostani egy fuji s5600. Panát már csk azért sem akarok,mert a legutóbbi gépvadászatomon az általam készített fz50-es kép jobban nézett ki mint a festményeim :D ,a profom 100 ,hogy agyon dícsérte volna :D ./Megjegyzem,az eladóval is készíttettem képeket,hátha én vagyok béna,de... ,hagy ne részletezzem/ A Canonokkal is bajban vagyok,mert a bnőm alig 2 napos 350d-je,egyszerűen nem kapcsolt be!!! :O Amikor gariztatni voltunk ,még 1 lány állt ott ,sztén 350d-vel. :O A gépre kb 250 már összegyült,és valszleg a későbbiekben is lesz keret kiegészítőkre, de semmiképp sem szeretném 2-3 nap múlva visszavinni a gépet. :(

[Szerkesztve]

(#4372) Wickeey válasza Wickeey (#4371) üzenetére


Wickeey
csendes tag

Ja,és azt hozzáteszem ,hogy még cserélni sem akarta az eladó,pedig 3 napon belül voltunk :O Na , mind1, mert némi perrel való fenyegetés után a tulaj még azt is megengedte,hogy más tipusú gépet válasszon a bnőm./Persze,csk ha drágábbat vesz/ :O :(

(#4373) Szten Márs válasza Wickeey (#4371) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem jellemző, hogy Canonból több hibás lenne, mint bármely más márkából, ez ne riasszon vissza.
De azért foglaljuk össze mi is kéne!
Tükörreflexes gép? Milyen igényekre, elsősorban mit szeretnél fotózni?

(#4374) adik válasza Wickeey (#4371) üzenetére


adik
őstag

Hidd el, elég sokunknak van itt Canonja (nekem pl még csak nem is az első, és ami eddig volt, azt is eladtam, hibátlan állapotban), és elég sokunknak lesz is még. Nagyszerű gépek azok, és a 350d az egyik legjobb ''első dslr''. Ha jó helyen vásárolsz, akkor nem lesznek ilyen problémáid, azonnal kipróbálhatod, még mielőtt kimennél a boltból, és a garival se szívóznak.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4375) werttzui válasza Wickeey (#4371) üzenetére


werttzui
őstag

Ha 250-ed van akkor akár 400d sőt 30 d-t is kapsz esetleg pentax k100 dvagy k 10 d ill nikon d40 d80 ezeket még nézd meg mielőtt döntenél. :)

PENTAX

(#4376) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Nos a Canonnnal több gondom is van, 1részt nekem 'nem áll kézre' , a 350-est tapiztam is, a 400d meg alapjáraton nem jön be.A nikonokkal nincs bajom ,de a d40 /szerintem egy parasztvakítás/, kicsit magasabb kategben jók.Nagyrészt természetfotózásra, makróban (is) használnám , a baj csak az,h. a barátnőm gépe elég csúnyán/ elég rendesen mosva/ adja vissza a hátteret, PL tájkép - fák, ami azért fontosabb lenne.A pentaxal meg személyesen is összefutottam :) , attól 1 -2 fokkal jobb kellene.A keret meg nincs annyira kötve,csak lényeg,hogy jó legyen.

[Szerkesztve]

(#4377) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Ja,igen ! Tud vki bővebb infót adni a nikon d 200 -ról :F A zajszűrést elvileg ki lehet kapcsolni ,nem? Azt el is felejtettem említeni,hogy elég rossz fényviszonyok között szoktam fotózni/erdő,ilyesmi/.

[Szerkesztve]

(#4378) Wickeey


Wickeey
csendes tag

A tesztek 99%-át már olvastam.Saját vélemény kellene! Thx!

(#4379) drkbl válasza Wickeey (#4376) üzenetére


drkbl
őstag

Miért lenne a D40 parasztvakítás?

(#4380) adik válasza Wickeey (#4376) üzenetére


adik
őstag

a barátnőm gépe elég csúnyán/ elég rendesen mosva/ adja vissza a hátteret, PL tájkép - fák, ami azért fontosabb lenne.

nem biztos, hogy jól értem, szóval kérlek ezt mégegyszer, esetleg egy tesztképpel illusztrálva légyszíves.

Ahogy én most látom: 1.) a kit obi gáz, de ez nem a 350d hibája, elég sok igen durván nagyon jó üveg létezik rá, csak győzzed fizetni. 2.) biztos, hogy megfelelő beállításokkal lőttetek?
De mindegy is, mert ha neked nem esik kézre, akkor kilőve.

Pentax-szal mi is a baj?

Ha a Nikon d200 érdekel, akkor miért nézel ilyen gépeket. 3-4 usert ismerek, akinek van, nekem is volt már párszor a kezemben, gyorsan megtaláltam rajta mindent, pedig nekem nagyon nincs piros V a markolatomon, schőt! Akinek van, az nagyon meg van vele elégedve, és ezt abszolút el is hiszem. Esetleg d80 egy jobb obival?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4381) Wickeey válasza drkbl (#4379) üzenetére


Wickeey
csendes tag

Nekem súlyra elég kicsinek tűnik :) -ergo minden egybe sűrítve. Ja,és van ami ki is van hagyva.Aztán meg rendeljek Svájcból obit!

(#4382) adik válasza drkbl (#4379) üzenetére


adik
őstag

Nekem, szerintem, ahogy eddig láttam:
Mert a Nikon obik java része csak félig megy rá fel élről, a 3rd party gyártók termékeiről nem is beszélve, a manuális fókusz azon a kicsi, szűk lyukon meg rémálom. Nekem kicsit ''termékminta, reklámanyag, időkorlátos demó'' érzésem van tőle. A képe egyébként teljesen jó, csak én ugyebár élmény-fotós vagyok, nekem fontos az is, hogy tetszen nekem a gépem.
Még egyszer: nekem, szerintem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4383) Wickeey válasza adik (#4380) üzenetére


Wickeey
csendes tag

1 : A tájképeken a háttér egy része mintha teljesen össze lenne mosva, mondjuk hibás volt a gép,de azért ...
2 : A pentaxról csak annyi,hogy elég rossz híreket hallottam róla. Igazság szerint a boltban sem tűnt túl jónak.
3 : D200 - Konkrétan nem ez érdekelne,de ha nincs más
A d80 -at megnézem.

(#4384) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Létezik egyáltalán olyan gép ami iso 100 alatti értéket is 'tud'

(#4385) adik válasza Wickeey (#4383) üzenetére


adik
őstag

1.: Valszeg még mindig nem értem... mihez képest háttér? Az előtér éles volt? Nem lehet, hogy tág rekesz + előtérre fókusz áll fenn? Vagy ennyire azért ne kérdezzek triviálisat. Bár hibás gépet nem túl célszerű példának beállítani.
2/3.: Nem volt még Pentaxom, de valamit tudhatnak azok a gépek, ha ilyen ratyi marketing dacára idén 50 éve fényképezőgépgyártanak. Mik azok a hírek és kiktől? Nézz be a Pentax topikokba, BEE makrói már egy jó ideje Pentax k10d-vel készülnek, ami tulképpen ugyanazt a (asszem Sony) ccd-t használja, mint a Nikon d200.

tükörreflexesek jellemzően nem tudnak iso 100 alá menni, illetve ha tudnak is, az nem valós.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4386) Motion_Blur válasza Wickeey (#4384) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ISO 50, ISO 64. Gépe válogatja ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4387) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Ja, igen d80- állítólag csúnyák a jpg képei, meg a 3200-as iso

(#4388) drkbl válasza adik (#4382) üzenetére


drkbl
őstag

A Nikon obik java AF-S :) És nem véletlenül... Az egyetlen különbség, hogy Canon egyből kukázta a régi rendszert, Nikon átmenettel. Amúgy D40-re többféle Nikon obit rakhatsz fel, mint D200-ra.
Kereső: ez menetiránytól is függ, nekem ez a kicsi, szűk lyuk igencsak tágas az S5600 1,8''-os keresőjéhez képest :)

Wickeey: Tehát a parasztvakítás neked azt jelenti, hogy a legolcsóbb Nikon kevesebbet tud, könnyebb, mint a drágább? Akkor nem egy nyelvet beszélünk - ezt mondjuk sejtettem, de azért rákérdeztem.

Mondjuk súlyról, összeszerelésről annyit, hogy sikerült az USB kábellel lerántanom a gép tetejéről (kb. 30cm magasról), csak az obisapkát kerestem vagy tíz percig (nem hittem volna, hogy addig repült :B ), egyébként semmi baja. Ütésteszt nálam pipa.

(#4389) Wickeey válasza adik (#4385) üzenetére


Wickeey
csendes tag

Igen, de rá tudok kérdezni,hogy ez az említett hibásodás következménye,mert a srác mondta,hogy szét fogja kapni a gépet ,mert gőze sincs mi baja.Pont ez a srác említette,hogy ő nincs igazán megelégedve a k100d-vel :F ,és emiatt nem is ajánlja.

(#4390) Wickeey válasza drkbl (#4388) üzenetére


Wickeey
csendes tag

Nem,csak SZERINTEM mivel,a többi gyártó is piacra dobott már 1-2 kevésbbé hozzáértő ember számára jó gépet ,a nikon is kihozta az 'ennyi pénzért ez van gépét'.

(#4391) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

egyrészt hülyeség, hogy rosszlenne a jpg-je (honnan vetted az információt?) másrészt meg ISO3200-on kevés gép jó. (nem mellesleg jpg-t egy dslr-en... nem hiszem hogy a legjobb párosítás ha már ott van a raw... :U )
Harmadrészt tartok, hogy amit mondassz az annyi egyszerűen hogy a tájképnél a háttér kiesett a DOF-ból, de lehet csak rosszmájú vagyok, jó lenne példakép.
Negyedrészt meg szerezz némi saját tudást a témában, mert nagyon nagy fehér foltok vannak még ott, és így nem érdemes nekiugrani egy negyedmilliós vásárlásnak....

[Szerkesztve]

(#4392) Wickeey válasza Szten Márs (#4391) üzenetére


Wickeey
csendes tag

Egy francia oldalon olvastam.Állítólag a színeket is rendesen szűri :) Iso 3200 - minek rak egy gyártó bele,olyan dolgokat amik teljes mértékben kivehetők,hogy használhatatlanok-tehát értelmetlenek.

(#4393) adik válasza drkbl (#4388) üzenetére


adik
őstag

A Nikon obik java AF-S

Őőőő, legalábbis elég sok van köztük. Az újak között. De pl mi van akkor, ha valaki kispénzűvéglény és használt, olcsó, de jó obikat akar, akkor biza szívás van, csak hogy a tök szélsőségesen használhatatlan és ismeretlen 50/1,8-at ne említsem... Ami egyébként újként is igen gyakori a boltok polcain.
Hány olyan Tokina, Tamron obit ismersz, ami autófókuszál d40-en? Olcsó Sigmák se tudnak olyat sajnos.
Melyek azok a Nikon F bajonettes obik, amik nem tekerednek rá a d200-ra?
Keresőméret relativitása tény, én onnan közelítettem meg, hogy dslr-ek között (ha már egyszer ez is az) talán az Olyké kisebb, az összes többié nagyobb...


[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4394) adik válasza Wickeey (#4392) üzenetére


adik
őstag

Iso 3200 - minek rak egy gyártó bele,olyan dolgokat amik teljes mértékben kivehetők,hogy használhatatlanok-tehát értelmetlenek.

igen, ez a kérdés naponta felmerül ebben a topikban, és hidd el, a dslr gépek piacán (egyenlőre) a parasztvakítás nem is annyira nagyüzemi, mint a kompakt gépek között.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4395) werttzui válasza Wickeey (#4390) üzenetére


werttzui
őstag

Még a canon 30 d-t nézd meg ha az se tetszik akkor vegyél egy dsmark III-at igaz az kb több 1 milla :)

PENTAX

(#4396) Szten Márs válasza Wickeey (#4392) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hogy lehet a színeket szűrni? :F Fekete fehér lesz? :DDD
A zajszűrés erőssége amúgy állítható a D80-on, és ki is kapcsolható, így pont annyira szűr, amennyire akarod. (továbbra is azt mondom, hogy jpg-t nem érdemes használni dslr-en ha ott van a raw, aztán utána úgy szűrsz zajt, ahogy akarod.... )
ISO3200 nem értelmetlen, csak egész kicsi nyomatokat kell belőle csinálni :D
Meg mint emíltettem más gyártóké sem jobb. Talán a Canon CMOS-ek még jól viselik ezt az értéket is, de annyira igazán jól ők sem....

[Szerkesztve]

(#4397) Dare2Live válasza Wickeey (#4387) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem tudom ki állított neked olyat, hogy csúnyák a D80 jpg képei de az egy hozzánemértő volt: A D80, D200 jpg feldolgozása az egyik legjobb közel tökéletes ráadásul a jpg feldolgozást ha nemtetszik véletlen az alap úgy szabályozod ahogy akarod.

ISO3200vel mivan egyébént?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4398) werttzui válasza Wickeey (#4383) üzenetére


werttzui
őstag

A d200 Nagyon jó gép a30 dszintén nagyon jó gép és a pentax k10d is nagyon jó gép hidd el fogtam már mindet nagyon jó képeket lehet velük csinállni de ha még jobbat akarsz ahhoz nem lesz elég 250e ft. :)

PENTAX

(#4399) drkbl válasza adik (#4393) üzenetére


drkbl
őstag

AF-I és AF-S obikkal autofokuszál, az előbbi 1992, az utóbbi 1996 óta van velünk. A kérdés helyesen: milyen és mennyi obit akar? Mert ugye a D40-et rendesen lehet obizni egy D40-D200 árkülönbözetből... bár, aki verébre akar ágyút szerelni...
Obigyártók alhattak eddig, árkedvezményt adva fogyasztásért, sebességért cserébe.
A használt, jó, és tényleg olcsó obik :) The original F-mount appeared in 1959, and lenses that were produced from then until about 1979 are usually referred to as Pre-AI. These lenses are dangerous on current Nikon bodies. With the exception of a modified F5 and the D40/D40x, mounting one of these lenses on your new Nikon will result in damage, so don't even try it.
Keresőméretről ugyanott: The new viewfinder is somewhat better than the D50/D70 viewfinders. It seems bigger and brighter, though the stats show that the changes are modest in nature compared to the D80/D200 viewfinder change. Ebbe nem mennék bele, személyes tapasztalatok híjján.

(#4400) Wickeey


Wickeey
csendes tag

Pontosan ez volt írva, és vmilyen túlélesítés is van említve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.