Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) somé válasza adik (#3668) üzenetére


somé
őstag

''Samsungban van pl.: képstabi és olcsóbb is, + 1gb SD ingyen

Kár, hogy nagyon szar a képe. Feltéve ha szempont a képminőség.''

Ezt mire alapozod?Nézegettem pár tesztfotót,semmivel sem rosszabb,mint kategóriatársai...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3702) Cyberslider válasza bnss (#3694) üzenetére


Cyberslider
őstag

Még mindíg az f30 a nyerő, nem csak automata, manual módja is van. Nincs jobb. Pont.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3703) Cyberslider válasza somé (#3701) üzenetére


Cyberslider
őstag

Arra a célra amire szánták, szerintem megfelel. (Ne legyünk már ennyire szőrszálhasogatóak, ez kompakt kategória..) Aki meg észreveszi a különbségeket, az vegyen Fuji f30at.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3704) Dare2Live válasza somé (#3701) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

nézd meg az alján az orát.... pl erre alapozzuk, hogy a samu kompaktban a nagyon nem ajánlott kategória.

és itt, hogy az F20/F30 mért is nagyon ajánlott [link]

No Comment kategória.



[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3705) Dare2Live válasza Cyberslider (#3703) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nade ha uannyiért fényévekkel jobbat is lehet kapni akkor már nehogymár.

Ha 3misi az új lada és 3misi az új suzuki akkor nehogymár Ladát vegyek csakmert ''a célra amire szánták, szerintem megfelel.''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3706) Dare2Live válasza adik (#3629) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bár olyk nem sokat voltak kezemben de nem tünt egy D50/D70nél kissebbnek. Persze nekem azis elég pici, ípphogy megvagyok békülve a D80 pedig ugye ebben a kategóriában keresőben az etalon K10D után a D200/D80jön.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3707) adik válasza somé (#3701) üzenetére


adik
őstag

Ezt mire alapozod?Nézegettem pár tesztfotót,semmivel sem rosszabb,mint kategóriatársai...

Én is, szerintem meg igen.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3708) adik válasza Dare2Live (#3706) üzenetére


adik
őstag

Bár olyk nem sokat voltak kezemben de nem tünt egy D50/D70nél kissebbnek. Persze nekem azis elég pici, ípphogy megvagyok békülve a D80 pedig ugye ebben a kategóriában keresőben az etalon K10D után a D200/D80jön.

én meg az abszolút perverz vagyok: a filmes eosom keresőjét sem szeretem, pedig az prizmás és Leica-méretű :B

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3709) Joy001


Joy001
tag

Ez rossz haonlat.
Mivel ha egy kicsit értesz az autókhoz akkor tudod, hogy ugyanabban a kategórában egyértelműen a Lada a jobb !!!

(#3710) adik válasza Joy001 (#3709) üzenetére


adik
őstag

:F

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3711) péter007 válasza Joy001 (#3709) üzenetére


péter007
senior tag

Ez egy nagy igazság! A családban 19 évigg volt egy 1.3-as piros kockalada és nagyon állat gép még mai szemmel is! ;] Amikor megjelent ő volt az akkori utak királya!

[Szerkesztve]

(#3712) Zozzant válasza péter007 (#3711) üzenetére


Zozzant
addikt

az új Ladának ahhoz már nem sok köze van:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3713) Dtomi


Dtomi
őstag

Ha jól emléxem valaki írta hogy két R1-es gépe van és talán DSLR-t akar. Már nem tudom ki volt de ez neki szól hátha érdekli.


Canon EOS-400D
(digitális fényképezőgép) 2007. június 21. 10:27Canon 400d-et elcserélném, sony R1-re, vagy Panasonic FZ50-re értékegyeztetéssel.
A gép kit obival szerelt, februári (USA-ból) kb 1000 expoval!
Karcmentes,dobozában!
Csere oka: kemény dió nekem az objektívpark!
Telón hívj!
Canon EOS-400D teszt, Canon EOS-400D adatlap, Canon EOS-400D tesztképek, Canon EOS-400D apróhirdetések 160 ezer Ft
Lajos
06-30-579-90-70

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3714) bnss válasza Cyberslider (#3702) üzenetére


bnss
veterán

Értem, akkor ő lesz a válaszott, köszi! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3715) csoressz


csoressz
csendes tag

Sziasztok!

Pana TZ1-ről kérnék véleményt.
Előre is kösz.

ROSSZ vagyok! De? - Használható!

(#3716) péter007 válasza Zozzant (#3712) üzenetére


péter007
senior tag

az igaz, az oroszok neigazán haladnak a korral :DDD

(#3717) Dtomi válasza péter007 (#3716) üzenetére


Dtomi
őstag

Komolyan?? Az összes canon firmware-hack az oroszokhoz fűződik. és hogy tmánál maradjunk ;) [link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3718) Dare2Live válasza Dtomi (#3717) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sött rakat illegál dolog is megy náluk.

Na ebben sikerrel haladnak a korral, a gépkocsigyártás minőségében mert mindha az lett volna az indulohsz viszont k*ra nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3719) somé válasza Dare2Live (#3704) üzenetére


somé
őstag

Csakhogy itt az S850-esről volt szó,nem az NV7-ről. :U ;)

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3720) somé


somé
őstag

Találtam egy jó kis összahsonlító oldalt,sok gép szerepel benne,sok viszont nem: [link]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3721) werttzui


werttzui
őstag

Na még egy induló /frissített/ gép [link]

PENTAX

(#3722) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
két gép közül kéne választanom, de nem tudok dönteni:

Samsung S730
+ 7.1MP, sztem szép
- samsung?

Fuji F650
+ 5x zoom, 3'' LCD
- nincs képstabilizátor, nagyobb és nehezebb mint a samu

kb egy árban van a kettő, szerintetek melyiket válasszam?

(#3723) s1ru2


s1ru2
senior tag

Sziasztok!
Mostanában 1-2 héten belül szeretnék gépet venni és két gép között vacilálok. Canon S3 és Sony H7. Két haveromnak is van S3 típusú gépe és elég jók de nekem annyira nem tetszik összhatásában a gép. H7 még csak kipróbálás erejéig volt a kezemben és ne mtűnt rossznak. S3 tudom h egy nagyon közkedvelt kis gép. Az lenne a kérdés (mivel 100FT a két ár közti külömbség) h melyik lenne szerintetek a jobb választás ? Esetleg más ötleteket is szívesen fogadok. Maximum 100 egynéhány ezert szánnék rá de ha 100 alatt maradnék az remek lenne. Priviben is szívesen várnék leveleket. Előre is köszi

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#3724) Khelben válasza s1ru2 (#3723) üzenetére


Khelben
nagyúr

fuji s9600, ha jól vettem ki az adatokból, egy kategóriával jobb gép és ugyanannyiba kerül, mint az s3 is.

(#3725) sirály69


sirály69
őstag

Sziasztok!

Nagyon gondolkozom, hogy melyik gépet vegyem meg, Finepix 5600 - 6500 esetleg 9500?
Mi a véleményetek?

Köszi! :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3726) Szten Márs válasza sirály69 (#3725) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

3 teljesen más gép 3 teljesen más árkategória. Nem igazán összehasonlítható, nem is lenne korrekt. 9500 szvsz amúyg is csak használtan van már, újonnan 9600 van. Ha egy kezdő tanulógépet akarsz akkor 5600, ha egy komolyabb bridge gépet akkor 9600.

(#3727) sirály69 válasza Szten Márs (#3726) üzenetére


sirály69
őstag

Köszi! És a 6500?

Szerver Hosting Debrecenben

(#3728) Szten Márs válasza sirály69 (#3727) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt nem írtam bele az ajánlásomba, mint látod...
Nézd... az S5600 még egy aránylag jó minőségű képet adó, jól használható gép (ellentétben az S5700-al) amennyi pénzért árulják manapság fotózni tanuláshoz egészen biztosan nincs jobb. Nyilván vannak korlátai, ennyiért nem kell csodákat várni.
S9600: igencsak komoly bridge gép, egyedül a képstabi hiánya lehet a hátrány, az is tele tartományoknál, ellenben az s5600-nál jóval jobb nagylátószöggel rendelkezik, szóval ha az fontos, akkor remek gép. A kromatikus abberáció sajnos néha durván jelentkezik. Ezt RAW-ban általában lehet orvosolni megfelelő raw konverterekben van rá mód. Ha meg nem CA esélyes helyzeteket fotózol akkor mindegy. Összességében nekem szimpatikus gép, kézbe fogva is tekintélyes, igen jó fogású, igen jó paraméterekkel rendelkezik. Kicsit többet rááldozva viszont tükrös gépet kapsz. Persze kitobival, ami jóval kisebb átfogást nyújt, de valamit valamiért.
S6500: jpg-ben felejtős, ezt sokszor leírtam. Sajnos már legalacsonyabb ISO-n is igen csúnya zajmosást csinál, a részleteket eltünteti a képről... RAW-ban ajánlatos csak a használata, ha végig abban akarsz fotózni ez is ajánlott lehet.

(#3729) sirály69 válasza Szten Márs (#3728) üzenetére


sirály69
őstag

Az az igazság, hogy 9500-at tudnék venni használtan 70-ért, de igazából én csak családi eseményeket fotóznék/lakásban,szabadban/, RAW-ban szeretném használni(szerintem).
Most venném az első digit gépemet. Szeretem a nem zajos szép képeket.
Így a kérdés: 5600 vagy 9500? :)

Köszi! :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3730) TB


TB
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!3 gép közűl kéne választanom(kompakt kategóriában):
1. Samsung L700
2. Kodak v803
3. Pentax Optio M30

Melyiket ajánljátok ill. nem ajánljátok?Olvastam a hozzászólásokat,hogya samsung elég szar képminőségben.Az L700 is köztük van?Pár ember dobjon meg 1-2 tippel esetleg infóval!
Előre is köszi!

(#3731) Szten Márs válasza sirály69 (#3729) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

S9500 szériahibája a vezérlőtárcsa hibája. Ha azon már túlesett a gép és cserélve van, akkor választ azt, nyilvánvalóan jobb gép.

(#3732) sirály69 válasza Szten Márs (#3731) üzenetére


sirály69
őstag

Köszi!

:R :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3733) Szten Márs válasza TB (#3730) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kodak v803:
8 megapixel egy 1/1,8''-as CCD-n... hááát... legalább nem 1/2,5''-ösre tették, de a 8 megapixel erre a CCD-re is sok...
f/2,8 - f/4,9 fényerő, 36-108 mm átfogás. Kategóriájában mindkettő átlagos. 8 mp leghoszabb záridő... nem rossz, sokszor jól jöhet, ha akarsz éjszakai képeket készíteni feltéve.
Teszt róla: [link]

Pentax Optio M30:
7 megapixel egy 1/2,5''-ös CCD-n... én itt ennél a sornál felejteném el ezt a gépet...
Fényerő: F3.1 - F5.9 nem túl fényes.
Átfogás: 38mm - 114mm - szintén átlagosnak mondható, de nagylátószögben hajszálnyival gyengébb a Kodaknál. Szvsz a kettő közül a Kodak.

A Samsungot nem nagyon nézném meg, ha nem baj, lehet előítéletes vagyok, de fényképezőt nem vennék tőlük, volt pár a kezem alatt, nem akarok többet. (Mellesleg ez is 7 megapixeles egy 1/2,5''-ös ccd-n...)

Ömm úgy látom nagyon a megapixelekre gyúrsz, nagyon helytelen... neked is egy kis ajánlott irodalom:
[link]

(#3734) Cyberslider válasza sirály69 (#3729) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát azért akkor nem olyan rossz az a 6500, Márs kolléga nagyon háklis arra a mosásra ;]
Egy biztos, _zajos_ képet nem fogsz kapni. Vadi újonnan 70k, és talán valamivel zajtalanabb, mint a 9x00, mivel kevesebb pixel került rá a majd' akkora CCD-re...
Kezdő fotósnak meg több, mint elég. Ennyi pénzért......

Nézz meg jópár teszt képet, keress rá guglin. Ha tetszik akkor jó, ha zavar az egetrengető mosás, akkor vegyél mást. Bár a komapkt/bridge kategóriában mindegyikben van ilyesmi. Ezért jó talán egy régebbi modell. De az meg használt. Ezt is vedd figyelembe. A különbséget meg Te lehet észre se vennéd.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3735) TB válasza Szten Márs (#3733) üzenetére


TB
tag

Hálás köszi,főleg a linkekért!Átnézem őket. :R

(#3736) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Na emberek, sokan kérdeztétek, hogy miért ne vegyünk Samsung fényképezőt... néhány képpel bemutatnám az okot:
Az elkövető:
Samsung Digimax A4
(én kérek elnézést, tudom vannak komolyabbnak kinéző Samsung fényképezők, de ilyen modellt tudtam szerezni demonstrációs célra :D )
Az érzékenység: exif szerint ISO-71... nem épp szabvány, de ne is akadjunk fenn ezen, a lényeg hogy igen alacsony érzékenységen volt, így még véletlen sem lehet a bajok oka a magas ISO.

A képek:
[link]
Érdemes a lányt nézni középen piros hátizsákkal... olyan mintha odarajzoltál volna vízfestékkel, de egy az egyben. A kép többi része is hasonló, de az ragadta meg a figyelmemet.

[link]
Nézzük meg a középső bokrot, illetve a leveleit... ja, hogy nincsenek neki? Igen teljesen egybe van mosva, ilyet még a legdurvább Panasonicos mosástól sem láttam...
Az emberek, az út, minden nagyon alternatív.

[link]
Hasonlóan lehengerlő részletszegénység mitn az előzőkön, de hozzá még merész, formabontó színvilág is párosul...

Lényeg a lényeg: ilyen szinten részletszegény képeket én még nem láttam. Komolyan. Igen sok géppel készült képet néztem már meg, de ez megdöbbentő... Remélem kellően sikerült demonstrálni, hogy miért is nem ajánlott a Samsung.

(#3737) macy válasza Szten Márs (#3736) üzenetére


macy
addikt

Jajmá nem tudom mi bajod van a képekkel. Ez egy ''álomkép'' készítő gép. Halványan derengő álmainkat jeleníti meg. Ráadásul színesben. Az uccsó kép pedig már szinte festményszerű HDR, és ezt alapból tudja ez a csodamasina :DDD :DDD :DDD

(#3738) TB válasza Szten Márs (#3733) üzenetére


TB
tag

Hali!

Megfogadom a tanácsod :) Samsung kilőve,7 MP nem kell,de akkor tudsz nekem ajánlani valamit úgy 40 k-ig?Ami lényeg nekem ,hogy azért tudja a 640*480-as videót 30 fps-sel.

(#3739) Allien válasza Szten Márs (#3736) üzenetére


Allien
veterán

Kicsit fentartásaim vannak a képekkel. Ezeket Te csináltad? ;) Mintha nem találnám a fókuszpontokat. vagy vakkk vagyok. Ráadásul, eléggé kiégették a fotókat, illetve, tele CA-ztak. :B Ilyet én csak direkt tudok csinálni. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3740) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!

Árban ugyanott vagyok velük,ha megveszek hozzájuk egy memóriakártyát.
So melyiket érdemesebb választani sztetek?

Nikon Coolpix L10 [link]
Fuji FinePix A500 [link]

A gyűjtsél még ennyit és vegyél ilyet az nem járható út. ;)

(#3741) Dtomi válasza Szten Márs (#3736) üzenetére


Dtomi
őstag

Elég szomorú ha ennél többet vársz egy 30e-es géptől. A képek minősége amit belinkeltél mondhatni tökéletes.
Azért csináltam egy kis tesztet itthon. Tanulságosabb lett mint gondoltam A régi jó 828-am elég jól odatette magát az 50-500 nak és a 30D-nek. Az s5600 az 5 megapixelével alápörkölt a kitobinak de rendesen. [link] Az összes gép teljesen alapon volt a sonynál a színek standarden voltak real-en béna egy kicsit. Most össze lehet hasonlítani ezeket a képeket egy 30e-es géppel.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3742) furic


furic
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan használt (!) gépre, ami 15-20 ezer Ft, és
--napfénynél (nagy kontraszt) is jó képet tud csinálni
--nem kell nagy pixelszám, 800x600 elég akár, csak éles legyen
--makrót tudjon, éleset, akár napfénynél, vagy vakuval, 20-30 centiről kb, 1 mm-es betűket el lehessen olvasni
--zoom nem fontos
--USB-miniUSB kábellel össze lehessen kötni a számítógéppel, és azonnal át lehessen tölteni a képeket (lehetőleg külön szoftver nélkül, bár ez nem kizáró ok)
--SD/MMC kártyákat tudjon (ha mmc-t nem tud, nem tragédia, bár jó lenne)

Ennyi, izgatottan várom, ajánlotok-e ilyet nekem!
Ja és előre is köszönöm a befektetett energiát!

(#3743) Allien


Allien
veterán

Oly 510 teszt:
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3744) Cyberslider válasza tomazin (#3740) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nikon:

Nincs átnézeti kereső
Makro 15cm-től Normál 40cm-től
35-105mm
f2.8-tól
4:3
SD kártyahely
2-es TFT 153000 képponttal
USB 1.1

Fuji:

Van átnézeti kereső
Makro 10cm-től Normál 45cm-től
38-114mm
f3.3-tól
4:3, 3:2
xD kártyahely
1.8-as TFT 77000 képponttal
USB 2.0

Dönts :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3745) Zoli bácsi válasza Dtomi (#3741) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Aztak***a.... :Y Amíg nem láttam így egymás mellett, nem hittem volna, hogy a kitobi ilyen gyönge. Tanulságos volt megnézni, kösz hogy megcsináltad a tesztet.

(#3746) Dtomi válasza Zoli bácsi (#3745) üzenetére


Dtomi
őstag

Pedig hírdettem én már az igét itt rendesen :)) :Y :W a 18mm-miatt én is vettem egyet 8700ft-ért nagylátóra nem adok ennél többet. De látszik, hogy mit művel egy 300.000HUF-os DSLR-el. Inkább egy s5600...... még jobb is!!!! Szégyen!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3747) Cyberslider válasza Dtomi (#3746) üzenetére


Cyberslider
őstag

Itt valami nem stimmel. Ennyire sz*rnak nem kéne lennie.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3748) Dtomi válasza Cyberslider (#3747) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem kívánok ennél részletesebben foglalkozni vele. Ez az obi ennyit tud, ennél nem kell tőle többet várni és akkor nem idegesít.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3749) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Elszántam magam első fényképező gépem megvásárlására. A témában nem nagyon vagyok otthon. Különösképpen nem érdekelnek a tükörreflexes gépek, mivel én olyan előveszem és fényképezek gépet szeretnék. Természetesen állitási lehetőségek jók ha vannak. Az én elképzelésem egy gépről. hogy igazi fényképező gép érzetét keltse, nem szeretem ezeket a kompakt lapos megoldásokat. Főleg családi, táj, esetleg makró fotózásra kellene. A keret olyan 90-100e HUF (+/-10e HUF belefer siman) mindennel együtt, azaz táska + memóriakártya, stb.
Amiket eddig néztem / javasoltak:

Canon PowerShot S3 IS

FUJI FinePix S6500fd

Panasonic Lumix FZ-7 / 8
Panasonic DMC-FZ7EG
PANASONIC DMC-FZ20

Sony Cyber-shot DSC-H2

Alapvetően a Canon-ról hallottam jó véleményeket, de a FUJI-t is sokan dicsérték. A panaról hallottam, hogy zajos képeket csinál. Mondjuk van egy Panasonic videókameránk, azzal teljesen meg vagyok elégedve(tudom, az videókamera:D)

100 szónak is egy a vége mivel elég sok pénz ez, ezért szeretném kikérni véleményeiteket, javaslaitokat.

Előrei köszönök minden választ!

(#3750) Cyberslider válasza Begi (#3749) üzenetére


Cyberslider
őstag

A Fujit, vagy a Canont ajánlom. Mindkettő nagyon jó, a Canon valamivel drágább. Igazán fényképezőérzete a Fujinak van inkább, de tudnod kell, hogy az ''előkapom és megnyomom'' az nem ez a kategória. Azok a kis laposok.... :D

Mi a fontos? Stabilizátor? Akkor Canon. Ha meg vagy nélküle, akkor Fuji :)
Talán első gépnek jobban dőlnék a Canon felé, pont a stabi miatt. Maga a gép is kissebb, talán könnyebben felkapod és magaddal viszed.
Bár kissebb CCD-je van, a zajszűrés jól működik, a homogén részek szépek lesznek, a részletekre viszont odafigyel.

SONY-ról nem tudok nyilatkozni. Ahogy elnézem, alacsony ISO-n jó, magasabbnál jobban mos, mint a Canon.

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.