Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) prosectura


prosectura
tag

Sziasztok

Gép vásárlása előtt állok (Pan FZ-50). Mit kell nézni a vásárláskor (új) vagy otthon, amiből kiderül korrektül működik-e?

Köszi

(#3902) quantal válasza prosectura (#3901) üzenetére


quantal
tag

Az FZxx sorozatnak nincsenek típushibái. Otthon érdemes az LCD-t, EVF-et, valamint a képeken a dead és hot pixeleket ellenőrizni, de ez minden gépre áll. Szűk rekesszel is érdemes tesztképeket készíteni, ha a CCD-n van valami szennyeződés v. por akkor az jól kijön. Sok sikert a géphez.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#3903) Petes válasza Szten Márs (#3886) üzenetére


Petes
tag

Köszönöm a tippeket, kicsit utánajártam ennek a két gépnek (S3 IS, Fuji S9600) illetve megnéztem őket élőben, ránézésre, kezelésre, úgy egészében a Canon sokkal jobban tetszett, ráadásul már korábban volt egy kis canon gépem ami nagyon jól kiszolgált ugyhogy szívesen vásárolnék megint a márkából.
Mivel nem vagyok profi fotós (de még haladó sem) egy olyan gépet szeretnék ami jól kezelhető illetve alkalmas profibb képek készítésére is ha majd komolyabban foglalkoznék vele. Most nagyon a canon felé hajlok, sokkal sokkal szinpatikusabb és az általam elolvasott cikkek értékelések is azt sugallták hogy jobb vétel lenne.
Egyébként nem is a városfényképezés lenne a fő dolog vele, a kisebb gépekkel is tudtam olyanokat fényképezni eddig amivel többé-kevésbé elégedett voltam, de pl. egy hatalmas hegyet vagy természeti látnivalót már kevésbé értékelhetően tudtam megörökíteni, oda már kellene a rendes optikai zoom, meg a színhűség, jo automata beállítások stb.

Másik kérdésem hogy miért nem jó a Canon S5 IS? Ez nem az S3 továbbfejlesztett ''jobb'' változata? Azt olvastam hogy a MP-ben növekedett közben meg az érzékelője ugyanaz maradt, gondolom akkor ez rosszabb zajosabb képet eredményez, de akkor max nem fényképezek maximum felbontásban, vagy ez nem így működik?

(#3904) Szten Márs válasza Petes (#3903) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem így működik. Attól, hogy nem fényképezel maximális felbontásban még az elemi érzékelők mérete nem lesz nagyobb :)
Az ugyanakkora CCD-re több megapixel pakolása pedig az elemi érzékelők méretének csökkenése miatt káros.

(#3905) mimike


mimike
tag

Sziasztok!

Én is fényképező vásárlás előtt állok, mivel a régi már kb. 4 éves és kezd elromlani, javítani meg már nem nagyon szeretném, inkább vennék egy újat.
A legfontosabb, hogy max 45 e Ft-om van rá (csak a gépre, nem kell sem memóriakártya, sem akku, töltő). Tudom, hogy ez nem sok pénz, de nekem csak otthonra kellene, nem kell semmi extra. Ami még fontos, hogy SD kártyával legyen bővíthető, és hogy tudjon felvenni videót hanggal is.
Azt is tudom, hogy rengeteg ilyen gép van, elkezdtem már nézegetni, de sajnos nem nagyon értek hozzá, hogy mire kell figyelni, egyáltalán milyen márkájú gépet érdemes venni?
Eddig egy Canon Powershot A300 volt, azzal nagyon meg voltam elégedve, elég jó képeket csinál.
A segítséget előre is köszönöm!

(#3906) Szten Márs válasza mimike (#3905) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha fontos az SD kártya, akkor szvsz ebben az árkategórában maradj a Canonnál.

(#3907) mimike válasza Szten Márs (#3906) üzenetére


mimike
tag

Miért, ebben az árkategóriában a Canon a legjobb?
És a Panasonic, a Samsung, vagy a Nikon?
Arról mi a véleményed?

(#3908) ftc válasza mimike (#3907) üzenetére


ftc
nagyúr

Mit szólnál egy Canon A540-hez?

(#3909) mimike válasza ftc (#3908) üzenetére


mimike
tag

Néztem azt is, de még nem tudom, melyik lenne a jó.
Csak tegnap kezdtem a keresést.
Megkérdezhetem, hogy miért akarod eladni?

(#3910) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Van valami vélemény a Kodak Z710-ről? Most akciósan 42000ért meg tudom venni.
Vagy ennyi pénzért inkább mást ajánlotok?

(#3911) ftc válasza mimike (#3909) üzenetére


ftc
nagyúr

kicsi optikai zoom :)

(#3912) Gyuri27 válasza Chesterfield (#3910) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem dx6490-n van 4.1mp, 10x optikai zoom, 3x digitális. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ez meg ráadásul többet tud. Az ára is rendben van. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3913) perempe válasza prosectura (#3901) üzenetére


perempe
addikt

Szerintem más típust vegyél, én 70-80K-nál nem költenék többet egyébként se kompaktra, pláne az Olympus 100K-s tükörreflexes gépei mellett...

A Dpreview tesztje szerint is gond van a dinamikával:
[link]
Egy pár lappal ezelőtt hasonló kép szemlélteti az FZ8 (?) gyengéjét.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3914) mimike


mimike
tag

És az LZ6 LZ7 -ről mit gondoltok?

(#3915) Szten Márs válasza mimike (#3914) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézd, a képlet egyszerű. Ebban az árlategóriában képminőségre - ha SD kártyás kell - a Canon a legjobb. A Panasonicnak előnye a képstabilizátor. Na meg a Canonoknál vannak nagyobb zoomátfogással rendelkező modellek. Neked kell rangsorolnod az igényeidet, melyik szempont mennyire fontos.

(#3916) mimike válasza Szten Márs (#3915) üzenetére


mimike
tag

A képstabilizátor szerintem fontosabb lenne, mint a zoom.
De most látom, hogy a panasonicnak 6-szoros zoomja van, a canonnak meg csak 4-szeres. Akkor meg nem értem, hogy miért jobb.

(#3917) Szten Márs válasza mimike (#3916) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mint írtam képminőségre jobb ;)

(#3918) mimike válasza Szten Márs (#3917) üzenetére


mimike
tag

Ja, ok :)
És a Canon-ból melyiket ajánlanád?
460/540/550?

(#3919) Szten Márs válasza mimike (#3918) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A három közül az A540-et. Szintén a képminőség, mint elsődleges szempont szem előtt tartásával.

(#3920) Petzi


Petzi
tag

Sziasztok !

Szerintetek melyik a jobb választás?

Pentax K10D vagy Nikon D80 ? :F

(#3921) ploteus válasza ploteus (#3900) üzenetére


ploteus
aktív tag

Erről vki vmit? :DDD :U :B

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#3922) Szten Márs válasza Petzi (#3920) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez egy nehéz kérdés, most így hirtelen

Pentax k10d előnyök:
- CCD eltoláson alapuló képstabilizáció
- Teljes K bajonettes objektívkompatibilitás, valamint minden manuális objektívvel mér fényt, és ad távolság visszajelzést is.
- Por és cseppálló szigetelt magnéziumvázas gépváz
- 100 ezer expóra hitelesített zárszerkezet
- teljes értékű előzetes tükörfelcsapás

Pentax k10d hátrányok:
- Kevés új objektív szerezhető be hozzá, azok többsége is külső gyártóktól, pl Tamron és Sigma.
- A nem túl jó belső jpg tömörítési algoritmus miatt jpg-ben nem a legjobb képminőség (érdemes RAW-ot használni, bár szvsz aki DSLR-t vesz amúgy is RAW-ban fotózik, ha nem tömegtermelésre megy)
- Erőteljesebb moiré

Nikon D80 előnyök:
- Rendkívül jó új objektív és egyéb kiegészítő ellátottság
- Jó minőségúű jpg tömörítés választható erősségű zajszűréssel
- AF segédfény (már ha ez vkinek előny)

Nikon hátrányok:
- Manuális objektívekkel nem mér fényt
- A mátrix-fénymérés pontosságára volt panasz (valószínűleg túl intelligens akar lenni, emiatt bizonyos körülmények mellett főleg kinti területeken hajlamos túlexponálni)

Sajnos úgy érzem magam mint akit most vettek ki a mosógépből, meg még centrifugálás is volt, így ennyi jutott eszembe, bizonyára van sokkal több érv is.
Apropó:
Pentax k10d tesztek:
[link]
[link]
[link]

Nikon D80 tesztek:
[link]
[link]
[link]

(#3923) perempe válasza ploteus (#3921) üzenetére


perempe
addikt

Szerintem ha olcsóbb kamerát veszel (esetleg használtan), és hozzá egy olcsóbb fényképezőgépet, akkor jobban jársz. Nem igazán vagyok képben kamerákkal, de a Sony Digital8-as felvételeit elnézve jó gépek a régebbiek is.

k10 vs. d80:
Én K10-est vennék, ha túrista vagyok a képstabi miatt. (Beltérben ritkán lehet vakuzni.) Persze Nikon-hoz kapni stabis optikákat csillagászati áron... Vakuszinkronban se jobb már ez a Nikon.

Mire használná a kedves user?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3924) Allien


Allien
veterán

Akkor már én is kérdeznék, szintén D80 v. K10D. Vaku szempontból mit nyújtanak? Tehát, az SB800-t ''ismerem'', láttam róla bemutatót, és engem megvezetett, tetszik, hogy minden egyébb kieg nélkül használható egyszerre több is. De van ilyen pentax-hoz is? Amit láttam árlistán, az sokkal drágább, mint egy SB800 (ez 110 körül van max.), Pentax AF-540 FGZ 162E huf. A AF-360 FGZ is 80 felett láttam, de ennek meg nem forgattható a feje. :W :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3925) dinka.86


dinka.86
aktív tag

sziasztok. Digitális fényképezőgép vásárlás előtt állok és igazából 2 tipus között hezitálok,az egyik a Olímpus µ 700 a másik pedig Sony Cyber-shot W55. Szerintetek? vkinek tapasztalat? vagy egy másik ajánlható gép? köszi srcáok:R

(#3926) dinka.86


dinka.86
aktív tag

jó lesz az olympus Y-nal is :B

(#3927) Dare2Live válasza Allien (#3924) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem vagyok nagy vakus de ahogy olvasom vaku fronton a nikon a best llítólag még canonnál is jobb, pentaxnál tuti. Márahogy rengeteg helyröl az infot összeszedtem.


sb800 350euro AF-540 360euro. A szokásos történet: Ha pentax kell hozatod vmelyik szürkével pl CCS és máris annyi mint az sb800.


mégvmi: a forgatható fej a vaku lényege, szvsz annélkül vaku nem vaku.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3928) Dare2Live válasza dinka.86 (#3925) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem(ünk?):
40K ig: Fuji F20

afölött kompaktban: Canon a630, Canon IS3, Kodak c875, pana tz3, lx2, éspersze: Fuji F20 :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3929) dinka.86 válasza Dare2Live (#3928) üzenetére


dinka.86
aktív tag

aha,értem. Egy kis indolklást is tudnál mondani h jobban képben legyek? :U :R

(#3930) Dare2Live válasza dinka.86 (#3929) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez ilyen kinek mi

összecsapva kb:
ha maualban is akarsz fotozni: canon a630 és kodak c875
ha manualban is és ultrazoom: canon is3
ha fontos az alacsony zaj és a használható magas iso: fuji f20 (hid el fontos)
ha trendi ultrazoom: pana tz3
ha übertrendi és 23mm es kezdő: kodak v570

kinek mi: nekem ez neked az.

bővebb infó: www.dpreview.com :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3931) Szten Márs válasza dinka.86 (#3929) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bűvös szó: képminőség.
(részletgazdagság, zajosodás, színvisszaadás, meg hasonlók)
Ezen kívül használhatóság (szolgáltatások, manuális beállítások)

MOD: meg meg is előztek, kissé részletesebb magyarázattal :)

[Szerkesztve]

(#3932) Allien válasza Dare2Live (#3927) üzenetére


Allien
veterán

Hát, csak az is kérdés, hogy miben nyújt többet. Mert az alapján (is) döntenem kell. Jelenleg a pentax-ra hajazok (minden más alapján), de ez (is) píz kérdése, ami most nincsen, tehát kérdezni most jobb, mint akkor, amikor már kézbe van a lé, és a kisebb megalkuvást kellene választanom.
Jelenleg is külső vakut használok. Sajna nem forgattható, erre volt pénzem, de így is kb 100x jobb, mint a beépített, és nem csak ar ''ereje'' miatt. Az se ma lesz, hogy mondjuk 3 vakut begyek, mondjuk az SB800-ból, pedig láttam, hogyan használták, és nagyon tetszett. De mondjuk nehéz használni 3 vakut, mert nem bizti, hogy sokáig meglesz. :B Vagy mindegyik mellé kell őrszem. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3933) dinka.86 válasza Dare2Live (#3930) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Aha,köszi szépen a választ:R kicsit beljebb kerültem :B

(#3934) dinka.86 válasza Szten Márs (#3931) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Bűvös szó: képminőség.
(részletgazdagság, zajosodás, színvisszaadás, meg hasonlók)
Ezen kívül használhatóság (szolgáltatások, manuális beállítások)

Akkor te ezen szempontok alapján melyiket ajánlanád?

(#3935) Szten Márs válasza dinka.86 (#3934) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra céloztam, hogy Dare2Live kollega ezek alapján ajánlotta azokat, amiket, de ki is fejtette részletesen, hogy melyik gép miben jó. ;)

(#3936) dinka.86 válasza Szten Márs (#3935) üzenetére


dinka.86
aktív tag

:B
uccsó kérdésem és esküszöm eltűnök :)
az olympus u 700-at és a Sony Sony Cyber-shot W55-ötöt akkor nem ajánlanád?

(#3937) Szten Márs válasza dinka.86 (#3936) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sony W55-el az a baj, hogy túl kicsi CCD-re pakolták a 7 megapixelüket, ez nem éppen jó taktika képminőség szempontjából.
Az Oly minimálisan (tényleg minimálisan) nagyobbra rakta, szóval sokat nem dob az ügyön, ellenben Oly ultrakompakttal készült képek nem szoktak szépek lenni. Ezzel a tipussal nincs tapasztalatom, jópár másikkal van és kifejezetten nem szép képeket csináltak.

(#3938) dinka.86 válasza Szten Márs (#3937) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Oh. Nagyon köszönöm.:R Igazából asse' tudom h miről beszélsz,de hitelesnek tűnik a mondanivalód :U
akkor a kollega ajánlotta gép vmelyikét veszem meg.

(#3939) Csöves


Csöves
senior tag

F40 fd-t nézegetem.

Jól járnék vele?

Aquila non captat muscas.

(#3940) Bandus99


Bandus99
őstag

Ismet kerdesem lenne ismeros gepvasarlas elott all.
iranyar 50K

Atlagos amator celokra csaladi fotozas, kirandulasok megorokitese.
Semmi extra igeny.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3941) harry


harry
veterán

Mi is szeretnénk fényképező gépet venni 50k körül, ami szempont lenne:
- memkártyát venni kellene így is, szal az kevésbé, de ha lehet ne XD.
- akksiból nem tudom melyik lehet jobb, talán a cerkásra szavaznék.
- táskánk van egy régebbi HPhoz, szernitem más kompakt géphez is jó.
- 5Mp környéke
- nagyobb optikai zoom előny lenne (6-10) de ahogy olvastam írtátok, hogy egyrészt mm-értékek is számítanank, másrészt azért könnyebben bemozdulhat, így nem tudom mennyire szerencsés.
- manuális beállítások inkább csak alap szinten érdekelnek, előnyösebb lenne inkább egy kompakt, kisebb gép.
Első sorban kirándulás, családi programok, haverok, szóval az átlagos célra kéne.

Átolvastam 1.hszt és a topicba is belenéztem, láttam, h TZ1-et ajánlanátok, ami a fenti elvárásoknak meg is felel, de nem kicsi azaz 1000mAh aksi? Milyen alternatívákat ajánlanátok még hasonló árban (csak gép, kegészítők nélkül)?

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3942) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Csöves:
Jól :)

Bandus99, harry:
Először is sorry a kései válaszért, de sajnos az ultrakompakt gépek azok, amikhez talán a legkevésbé értenek a fotós topicgyűjtő lakói, révén nem ez a gépkategória egy hobbyfotós célkategóriája...
Azért megpróbálok valami épkézláb választ összehozni :)

Bandus99: Mivel te nem írtál követelménynek nagy optikai zoomot leginkább a Fuji F30-at javasolnám, feltéve ha nem vagy a manuális beállítások feltétlen híve. De az általad írt igényekre árkategóriájában jobb gépet nehezen lehet találni. Baromi magas ISO-kig nagyon tiszta, szép, zajtalan képet készít, hátránya a kissé magas kromatikus abberáció, de ha nem fotózol gyakran és előszeretettel CA esélyes dolgokat, akkor best buy mképpen.

harry: A mm értékek adják a zoom számértékét. A nagyobb gyújtótáv érték osztva a kisebbel = hányszoros zoomja van a gépnek :)
A panasonic gépeket nem szeretem, nagyon zajos CCD-ket sikerül mindig összehozniuk, ami kétféle képet eredményez: vagy az is zajos lesz, vagy durván zajszűrt, ahol a részleteket is elmossa a zajszűrés. A TZ3 képe finoman fogalmazva is siralmas, de a TZ1 a maga 5 megapixelével az 1/2,5''-ös CCD-re bőőőven nem annyira elszállt, mint a TZ3 a 8,5 megapixelével az 1/2,35''-ös CCD-re, ez mindenképpen bíztató és mképpen jobb képminőséget ígér.
Ömm... na kicsit utánanéztem, az ígéret az megvan, csak nem teljesült be...
TZ1 képe ISO-80-on:
[link] - nézd meg az úttestet... szétesik a zajtól.
[link] - itt találsz még tesztképeket, nézd meg, és dönts te magad... én az előbb linkelt képet szoktam megnézni a pixinfós tesztekből legelőször, az általában mindig szerepel a képek között, így jó összehasonlításnak, ha azon megbukik a gép, akkor nem nagyon nézelődöm tovább.

Ha nem ez mit lehetne helyette? Sokszoros zoommal 50 ezer forintig? Ez viszont egy remek kérdés, én is kiváncsian várom a javaslatokat :B :DDD

[Szerkesztve]

(#3943) Csöves válasza Szten Márs (#3942) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi.
Irtad ezt az F30-at, jobb mint a 40-es?

Aquila non captat muscas.

(#3944) Szten Márs válasza Csöves (#3943) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz megmondani...
[link] - F40fd teszt
[link] - F30 teszt

Rád hagyom a döntést. Az F40fd minenesetre azon kevés ultrakopmakt közé tartozik (hmm, így jobban belegondolva az egyetlen) aminél nem kapok agyérgörcsöt, amikor meglátom rajta kiírva a 8 megapixelt :D

(#3945) Csöves válasza Szten Márs (#3944) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi szépen.
Már meg is rendeltem az F40fd-t.
Amit írtál abból azt látom, hogy nem rossz kis gép.
Döntött még a magyar menü és az Sd.
Az F30 miért tud sokkal több képet egy töltéssel?

Üdv. :R

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#3946) harry válasza Szten Márs (#3942) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm, hát igazából a sokszoros zoomot átgondolva inkább csak annyi lenne fontos, hogy azért 3*nál több legyen, szóval azért nem ragaszkodom 10hez. Pár képet megnéztem én is, a stabilizátor nem tűnt rossznak, de a képeken emberek sokszor kicsit elmosódottnak tűnnek, vagy néha zajos a kép, ami nem túl bíztató.
Mi dobja meg annyira az árat, a sokszoros zoom? Mert ha lehet kapni olyan gépet (olcsóbban) ami szebb képet csinál, de csak 3* opt.zoom van, akkor meggoldolom, de ha azt mondjátok, hogy ha még x Ft-ot ráköltök és kapok egy jó ultrazoomosat akkor lehet azt választom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3947) Cyberslider válasza Csöves (#3945) üzenetére


Cyberslider
őstag

Mert más tipusú benne az akkumlátor.

Az f40-nél még a manuális beállítási lehetőségeket is megkurtították kicsit. Aki auto módban fotóz annak persze mindez nem számít.

Ne a memóriakártyához vegyetek gépet! 3e kontra 5e, ne ez döntsön.

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3948) Cyberslider válasza harry (#3946) üzenetére


Cyberslider
őstag

Mostanában divat az ultrazoomos gép, de stabi nélkül és állvány nélkül nehéz lesz. Vagy stabi, vagy állvány... Állvány a legjobb :D
Annyira ne ragaszkodj a nagy zoomhoz. Nyilván drágább a gép az optika miatt, de azt mondom én a nagy zoomot legszivesebben csak tükörreflexes gépekkel párosítanám.
Nekem fuji s6500fd van 10x zoomátfogással, nem mondom, jó dolog, de oda kell figyelni hogy ne mozduljon be... Kérdés, mire akarod használni a gépet, gondold végig, és úgy dönts!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3949) Csöves válasza Cyberslider (#3947) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi.
Azért remélem nem fogok csalódni. :)

Aquila non captat muscas.

(#3950) Muréna


Muréna
őstag

Sziasztok!
2 napja vettem egy Fuji A610-es gépet..
mire figyeljek? milyen beállitásokkal fotozzak?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.