Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) perempe


perempe
addikt

Nekem a Kingston kártyáim vannak (1GB és 2GB SD). A 2GB-os baromi lassú, asszem két esetben is rosszul mentett el RAW-ot (általában JPG-ben használom). Máshogy is kell formázni őket (fat vs. fat32), hogy működjenek a digitális gépemmel. (Máshogy formázva gyorsan viszi a kártyaolvasó.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3452) Zozzant válasza Dtomi (#3450) üzenetére


Zozzant
addikt

itt aki süllyed az nem én vagyok, bebizonyítod a hülyeséget hogy elég a döglassú kártya, hurrá... :) ekkora marhaságot, senki nem mondta hogy a gyors kártyákat a videózás miatt találták ki, vagy ki mondott ilyet? ne képzelődjél. Tök király elbújhat minden kártyagyártó a sunyiba a kártyáival tök feleslegesek halandó embernek, magyarázd csak:) lövöm a sorozatot és a kártyára várok, de nem lassabb semmivel, ááá dehogy... szerintem haggyuk abba.

''korlátozás'' ?? ilyenről is ki beszélt? csak fújod a magadét, nincs korlátozás, csak MEGAKAD a lassú kártyával, ééérted?? ha nem láttál ilyet életedben ne magyarázd meg a marketinget:)

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3453) Zozzant


Zozzant
addikt

itt egy két marketingduma:
''Az Ultra II családba tartozó új SD Plus másodpercenként legalább 9 megabájtnyi adat írására és 10 megabájt olvasására képes, így elsősorban olyan félprofi fotósokat céloznak meg vele, akik 5 megapixeles vagy annál nagyobb felbontású digitális fényképezőgépekben tudják kiválóan hasznosítani a nagy sebességet és a duplájára növelt kapacitást.''

''A törlés érezhetően sokkal lassabb, ez az egy a zavaró, már 30 képnél is másodpercekig nézni kell a megforduló homokórát... ''

[link]

[link]

nembaj, mindenki hülye:)


[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3454) Dtomi válasza Zozzant (#3453) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem mindenki de te azért ennél hülyébb már nem lehetsz szerintem. a lehető leggyorsabb kártyaolvasóval és a rendelkezésre álló leggyorsabb fényképezőgéppel (Canon EOS1D Mark II). Erről beszéltem egészen eddíg. Hogy erre lettek kitalálva. DSLR sorozat 10megás RAW-ok. 1 szót nem pazarolok ezentúl. Vegyél az fz20-ad ba ilyen kártyát. [kép] meg vetesd meg a kiskompaktokhoz is.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3455) Zozzant válasza Dtomi (#3454) üzenetére


Zozzant
addikt

nanemond, egyrészt nincs fz20-am:) másrészt amim van azis ekkora raw-ot csinál és kompakt, részemről ennyi, lényeg a lényeg... a tapasztalat

mint mondtam (bár téged nem izgat) nem kell a leggyorsabb... bepörögtél és úgymaradtál:)

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3456) Dtomi válasza Zozzant (#3455) üzenetére


Dtomi
őstag

és gondolom rawba 8.5 FPS-es sorozata van. 20képig.... Ugyan már.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3457) Zozzant válasza Dtomi (#3456) üzenetére


Zozzant
addikt

ezt már megint ki mondta?:) kitalálod magadtól?:) elmondom, bármilyen fura, de kb 8-9MB/s-el menti a képet maximum a gép a kártyára (ennyivel tud írni memóriakártyát), ergo ha a kártya lassabb akkor lassabban fogja (jéé), egy raw után a másik raw-nál már érezhető...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3458) Joker5


Joker5
csendes tag

Úristen!
Micsoda háború tört ki itt miattam :)
Ne veszekedjetek,mindenki tapasztalatai alapján beszél, de én még mindig nem tudom hogy akkor most melyiket is vegyem meg? :)
-1 vagy 2 GB-os?
-gyors vagy lassu?
-Corsair,Kingston,SanDisk vagy Integral?
-Talán a Corsair lenne a legjobb mert 8e-ért 2 GB-s és 133x...viszont nem tudom ez a márka mennyire jó a fényképezőkhöz.
Tapasztalataitok alapján milyen a TwinMos...nem igazán ismerem?
Kössz mindent és PEACE!!

--Trance 4ever!!!--

(#3459) Zozzant válasza Joker5 (#3458) üzenetére


Zozzant
addikt

133x teljesen felesleges, közepes sebességűt vegyél nevesebbet (képvesztés), döntsd el mész e hosszabb utakra (1 vagy 2GB esetleg 2*1GB), bosszantó ha útközben tele lesz, te tudod mennyit fényképezel... illetve videózol (bár ez fényképező). ennyi részemről...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3460) Allien válasza Dtomi (#3448) üzenetére


Allien
veterán

Igaziból felesleges ekkora patáliát csapni. NEKI kell eldönteni, mire is használja a gépet. Én pl egyáltalán nem azt mondtam, hogy lenne értelme kártyaolvasó miatt gyorsabb kártyát venni. Ezen felül, én speciel nem is a Sandisk-t javasolom neki, mert az tényleg drága, még ha jó is. Mint írtam, A-data-m (is) van, az 1 GB-s (gyors, 150x-s) kártya 3500 HUF a Lord-ban, garanciálissan, papírral. :DDD A mezei legyen 2500 mondjuk. Szerintem NEM tétel, ennyit BŐVEN megér, és elég, ha csak havonta 1x használja a sorozatot, egymás után. Az más kérdés, hogy a TE géped ebből nem preferál elegendőt, ennyi. Az enyém viszont táltos paripa lesz, már relative! Persze, ''expozíciós késés'' az megvan, de amíg az első sorozattal még bajlódik (már a kártyára írással) a normál kártyánál, addig a gyorsal már majdnem fullossan akciókész (tehát, jobb esetben az expo késés, komponálás, után már ismét akciókész). Rendszeressen ''tesztelem'' gépemet, ami bridge féleség, nem mai darab. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3461) Joker5 válasza Allien (#3460) üzenetére


Joker5
csendes tag

Végülis jó lenne ha sok kép ráférne,mert pl jövőre szeretnék kimenni Amerikába 2 hónapra dolgozni, és az tényleg idegesítő lenne, ha betelne a kártya.
Jó lenne pl. a Kingston Elite pro,csak az e-digital honlapján sokan lehúzták és nem merem megvenni. Corsairt nem ismerem memóriakártyákban...
Amin erősen gondolkozok az a Kingston Ultimate 133x 2GB-->9.000ért. Annyiért sok szerintetek?
Majd alszok még rá egyet, és ha megvettem,akkor beírok:)

--Trance 4ever!!!--

(#3462) Allien válasza Joker5 (#3461) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, 2 hónapra nem elég 2 giga, bár kinek mi, ugyebár. :DDD Ha meg azt nézem, ott is tudsz venni memkártyát hozzá, és valszeg olcsóbb, mint itt. :B Bár, munka közben ott neccesebb lenne fotózni. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3463) Joker5


Joker5
csendes tag

És valami tanács a kártyákkal kapcsolatban amit leírtam az előbb?:)

--Trance 4ever!!!--

(#3464) Allien válasza Joker5 (#3463) üzenetére


Allien
veterán

Ahoz nem tudok nagyon hozzászolni. :B Kingston Elite pro, azt gondoltam, hogy ez nem rossz kártya, kérdés, hogy az edigitnél miért húzták le ennyire, meg akkor az ultimate miért lenne jobb, ha ugyan az a minőség? (van 2x512 kingston kártyám is, normál sebességü, és eddig azzal se volt gondom)
Alternatíva lehet, ha 2x1 gigát veszel, egy normált, és egy gyorsat. Persze, két kártyát könyebb elhagyni, vagy elfelejtkezni, melyiket hova raktad, viszont ha az egyik elvész, a másik még megvan. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3465) Joker5 válasza Allien (#3464) üzenetére


Joker5
csendes tag

Mindenesetre köszi,majd szólok hogy végülis mire jutottam ;)

--Trance 4ever!!!--

(#3466) adik válasza Joker5 (#3461) üzenetére


adik
őstag

Pedig jó kártya az, csak van olyan gép, amivel néha inkompatibilis, pl Canon s3 is.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3467) csiga997 válasza Joker5 (#3465) üzenetére


csiga997
őstag

Vedd a 2G-sat, arra ráfér vagy 1000-1200 kép. Egy életre elég kell legyen (filmes analógiával: ez ~30 tekercs film) Itt van pl. ez [link] Még árban is ott van, amit akartál. Ja, és cca 800 ft-al drágább, mint a lassú kártya [link] Ez egy Big Mac ára. (Ezt csak Dtominak... :D)

(#3468) Vebber válasza adik (#3466) üzenetére


Vebber
tag

Honnan veszed., hogy S3-mal inkompatibilis? Saját tapasztalat (1 kártyával), vagy olvastad valhol? Ha az utóbbi, hol?

(#3469) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Jol elbizonytalanitottatok. Nem kivanom a temat elhuzni mint a retestesztat, de kivancsi lettem az en kartyammal kapcsolatban a sebessegekre.

NikonD70s fgeprol beszelunk ami tudtommal Type I es II es kartyat kezel.
Nekem most egy Kingston Pro CF (50x) kartyam van. Ehhez a gephez elegendo ez a kartya sebessegben?
Mondjuk az is jo lenne, ha valaki beazonositana mekkora sebessegnek felel meg a Type I Tipe II, Type III
Azt latom, hogy a Type II az 9MB a Type III pedig 20MB, csak nem tudom a Kingston 50x kartya mennyi.

Ui: Kozben sikerult megtalalnom, a Kingston50X kartya 8MB/sec el ir a TypeII ScanDisk 9MB/sec.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3470) Dtomi válasza Allien (#3460) üzenetére


Dtomi
őstag

Erre had' ne írjak semmit mert tényleg fölöslegesen koptattam a ''szám'' örülök, hogy ezt minde sikerült leszűrni belőle.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3471) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok!

Hát sajnos eljött az idő, hogy digitális fényképezőt kell kinéznem, mivel a régit sikerült elhagyni...
Azóta sok minden változott, de az alapok maradtak. Kb. 40 ezrem lenne rá.

Szeretnék minnél jobb minőséggel bíró készüléket (képminőség) Ezidáig egy Minoltám volt.

Úgy hallottam, Pana elég zajos, bár az optikai képstabilizátor jól jönne szürkületben, sötétebb helyeknél.
A SONY esetében a segédfény plussz pont, sajna az én minoltám néha bizonytalanul fókuszált sötétben, gondolom ez sokat segít, ha már nincs képstabi.
A ''márkák'' az én szememben a Canon, Nikon.

Nehéz követnem, hogy az évek során mi változott, de a lényeg, a CCD érzékelő 2.5-ös mérete úgylátom nem változott az ultra kompakt/kompakt kategóriában, szóval a jó minőségű kép, és a minnél jobb fényérzékenység (ill. az ilyen helyzetekben való segédcuccok mint pl. segédfény, stabilizátor), valamint a kis képzaj jönnének jól.
Más mint zoom meg ilyen dolgok másodlagosak. A méret számít, de fordítva, mint más esetben. :DDD

Van mostanában olyan készülék, amely megfelel ezeknek a követelményeknek, és bátran ajánjátok? 40-50e körül?

Minden reagálást előre is köszönök! :R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3472) Dtomi válasza Bandus99 (#3469) üzenetére


Dtomi
őstag

Valószínűleg mivel itt egy régebbi típusú 6mpx-es érzékelőre ment a modellfrissítés, lehetne tapasztalni gyorsulást a sorozatban, bár nem lenne olyan látványos mint egy 8-10-1X mpxes gépnél. De ki kell próbálni ha van rá lehetőség.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3473) Zozzant válasza Bandus99 (#3469) üzenetére


Zozzant
addikt

elegendő, akkor főleg ha neked szubjektíven is megfelel

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3474) Allien válasza Dtomi (#3470) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem nem feleslegessen koptatod (néha félre értelmezem mások írását, van ez így, meg lehet ezt kulturáltan beszélni). :B Csak vedd figyelembe, hogy ezek szerint a Te 30D nem ez a kategória. Gondolom, azért nem érzel lassulást, mert nagy a belső memje. Az, hogy a gyorsabbra akarom rábeszélni, az egy dolog, oda írtam, ''szerény véleményem szerint''. Mivel egy meglévő géphez veszi, amihez valszeg van már kártyája, esettleg végig kellene gondolnia, hogy mit is fotózott eddig, volt-e sorozatnál akadása, már a második inditásánál, és ez mennyire zavarta. Lehet, hogy tényleg semmi értelme Neki a gyorsabb kártya. :DDD :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3475) Cyberslider válasza Cyberslider (#3471) üzenetére


Cyberslider
őstag

Kicsit feljebb vittem az értéket, lévén 40 körül nem túl jó a kínálat..

Nikon coolpix P3
[link]

Sony DSC-W100
[link]

Canon PowerShot A630
[link]

:F

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3476) kutyuska válasza adik (#3466) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az S3 IS-emben Kingston Elite PRO-t használok, 512k és 1Gb darabokat. Még RAW-ba is megfelelő sebességgel dolgoznak.
Ja és van hozzá egy Corsair SDHC 4 Gb Class2 kártyám is. Azzal is tökéletes. Ennek a pontos sebességét nem tudom, mert nincs megfelelő kártyaolvasóm.

Apropó! Van valakinek SDHC-t tudó kártyaolvasója ( pl. Kingston MobileLite 9in1 v. Data Traveler Reader ) egy formázás erejéig?

[Szerkesztve]

" Babra munka, de megéri! "

(#3477) slayer006 válasza Cyberslider (#3471) üzenetére


slayer006
addikt

szvsz. 40k körül is van yóó gép
[link]

legutolsó információim szerint jövő hét elején lesz nekik megint :(((

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3478) csiga997 válasza Bandus99 (#3469) üzenetére


csiga997
őstag

Némi benchmark pl itt: [link]

A Type I v II csak a fizikai méretet jelenti, a type II vastagabb. Tipikusan a microdrive-ok voltak ilyenek. Manapság szinte mindegyik CF kártya Type I-es.

A sebességjelölés a CD-romoknál bevett modellt követi. 1x=150 kbyte/s. 50x=7.5 MB/s

(#3479) Cyberslider válasza slayer006 (#3477) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát igen, csak én az érzékelőméretet néztem lsd. a linkek mindhárom 1/1.8 nem 2.5

A nikon képminőségéről külföldi teszt nem írt túl jót, a sony meg nem olcsó..., így a canon felé hajlok (bár a sony-val még mindíg kacsintgatok) igaz jött még1 a fuji F30, úgy tűnik nagyon jó képe van, igaz hogy csak 6mpixel,viszont így kevésbé zajos talán, elég jó pontot is kapott képminőségre az egyik review-en lsd: [link]

[link]

Nekem tetszik a gép is, és a tudása is, így látatlanban... Hát nemtom nemtom..... :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3480) Bandus99 válasza Zozzant (#3473) üzenetére


Bandus99
őstag

nincs 1 hete meg a gep masik kartyaval meg nem probaltam, fene se tudja mekkora elteres lenne, ha egyaltalan lenne gyorsabb kartyaval.
Elegendo-e? Hat pillanatnyilag probalgatom a gepet sorozat fototra meg nem volt szuksegem.
Ezert gondoltam valaki aki mar tapasztalt elterest ennel a konkret tipusnal beszamolna rola.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3481) Joker5 válasza Allien (#3474) üzenetére


Joker5
csendes tag

Igen, tényleg egy meglévő géphez veszem,ami kb 1 hetes, de még nincs és nem is volt semmiféle memóriakártyám :) Ugyhogy ezért érdeklődök itt... ;)

--Trance 4ever!!!--

(#3482) Bandus99


Bandus99
őstag

Azt mondjatok meg nekem legyszives, mennyi a realis ara egy hasznalt 128 MB os Smart Media kartyanak? Beleveve azt is hogy sehol nem lehet kapni es igen sokan keresik.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3483) cigam válasza Bandus99 (#3482) üzenetére


cigam
félisten

Hát attól függ. 1 árlistán láttam 18'000-ért, ami azért megdöbbentő, mert egy sm/xD adapter 2000 pénz.
Szóval ha hibátlanul működik, és vmennyi garanciát is adsz, egy 13-14 ezrest megér.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3484) Bandus99 válasza cigam (#3483) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen en is lattam regebben 18K ert de mar hianycikk teljesen.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3485) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Szerintetek melyik éri meg jobban?

Fuji f40
[link]

Fuji f31fd
[link]

Az f40 már 8mpixel, árnyalattal nagyobb CCD-n. Kicsit más design. Előnye még,hogy rakható bele SD kártya is. Hátrány: gyengébb aksival adják (1100 kontra 1900mAh) ISO-ban gyengébb (nem mintha érne valamit a 3200-as ISO), és úgy látom manual módban nincs annyi lehetőség. Mintha marketing okai lennének a megszületésének (8mpixel).

:F

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3486) ENERGYa válasza Cyberslider (#3485) üzenetére


ENERGYa
tag

Részemről nem feltétlenül a megapixelek mennyiségét nézném.Akku szempontjából 1pár 2100 mah 1000ft.

[Szerkesztve]

(#3487) cigam válasza ENERGYa (#3486) üzenetére


cigam
félisten


NP-70-et nem is látni árlistákon, NP-95 pedig utángyártottan is 3500.-
Szóval hol kapsz 1 párat ilyen kapacotással?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3488) Cyberslider válasza ENERGYa (#3486) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ezekbe speciális aksi kell. De lényegében igazad van, sztem a 6mpixelesben kevesebb lehet a zaj....

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3489) uborka222


uborka222
csendes tag

hello tudna valki mondani olyan gépet mint a pentax k10 de olcsobb és ugyanugy van benne képstabilizár a vázba?

www.ingyenwifi.atw.hu

(#3490) johnjohn válasza uborka222 (#3489) üzenetére


johnjohn
addikt

Pentax K 100 D. Néha megpróbálhatnál keresni a google keresővel is,, meg a neten úgy általában.! :F

(#3491) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Sajnos a mult honapban meghiusult a fényképező gép vásárlás,így ismét segítséget kérnék a választásban.
Az alábbi gépek férnek be a keretbe:
CANON PowerShot A630
OLYMPUS SP-510 UZ
FUJIFILM FinePix S6500 fd
FUJIFILM FinePix S5700
FUJIFILM FinePix S5600 + 1 GB xD
KODAK EasyShare Z650 + 1 GB SD
KODAK EasyShare Z612


Esetleg valami egyébb ötlet innen ebben az árban?[link]

[Szerkesztve]

Privire válaszolni illik.

(#3492) ENERGYa válasza Aranygyerek (#3491) üzenetére


ENERGYa
tag

Üdv neked,és nektek!
Részemről a KODAK az amit biztosan nem vennék!

(#3493) Dtomi válasza ENERGYa (#3492) üzenetére


Dtomi
őstag

Miért nem vennél kodakot?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3494) Aranygyerek válasza ENERGYa (#3492) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Igy indoklás nélkül nehéz megérteni ,hogy mire gondolsz.

Privire válaszolni illik.

(#3495) Szten Márs válasza ENERGYa (#3492) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Főleg, hogy a Kodak P880 az egyik legjobb kompakt digitális fényképező szvsz, ha bridtget vennék egyértelműen ő lenne a győztes.

Aranygyerek: S5700-ról lsd a saját topicja. S5600-ra viszont amíg van érdemes lecsapni. Valamint Kodak Z612 sem tűnik rossznak, de annyira kevés képet láttam, ami azzal a géppel készült, hogy ezt csak így halkan teszem hozzá :)


[Szerkesztve]

(#3496) ENERGYa válasza Aranygyerek (#3494) üzenetére


ENERGYa
tag

O.K
Indok!
Annakidején volt egy egyszerű fényképezőgépem.Sokminden gyengén üzemelt rajta,de a színek úgy ahogy élethűek voltak.Elenben ebben az időben ismerősék fotóztak KODAK géppel,és szemmel látható különbség a képeken,hogy az arcok erősen piroskásak a KODAK képein a másikhoz képest.Egy naptól erősen megvilágított arc szerintem nem piroskás,hanem halvány rózaszín.Ennyi a saját tapasztalatom.(lehet rosszul állították be a gépüket.Nem jártam ennek a végére.

(#3497) Dtomi válasza ENERGYa (#3496) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen ez elég gyenge indok, ami ráadásul remegő lábakon áll.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3498) Aranygyerek válasza Dtomi (#3497) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Szerintem is.

Privire válaszolni illik.

(#3499) Szten Márs válasza ENERGYa (#3496) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért azt te is érzed, hogy ez nagyon kevés egy ilyen jellegű vélemény kialakításához.

Egyrészt n = 1 gép, fogalmunk nincs milyen típus (itt konkrét típusokról volt szó), nameg ''Nem jártam ennek a végére.'' rész is kevéssé meggyőző ;)

MOD: látom megelőztek ketten is.

[Szerkesztve]

(#3500) ENERGYa


ENERGYa
tag

Akkor ha már kiszemeli valaki a leendő''áldozatát''Sehogy nem lehet eltántorítani,csak egy apró porszemként írtam egy tapasztalatot.Végül is erről szolnak a fórumok,hogy véleményt tapasztalatot osszunk meg egymással.Sok forumot nézegettem,és egy adott dologról pozitív,negatív vélemények.Mindenki a saját közvetlen tapasztalatát írja meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.