Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Reno7 válasza matheus92 (#4048) üzenetére


Reno7
senior tag

semmi XD,félre ment sry :B

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#4802) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Megkért egy ingatlanszakmában dolozo ismerösö, hogy ajánljak neki gépet.

ingatlanos ergo szvsz nagylátoszögre van a legnagyobb szüksége min 28mm de ha lehetne azalatt meg vszeg fontos a jó vaku.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4803) Szten Márs válasza Dare2Live (#4802) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ejj, ennél rutinosabb vagy te ilyesmiben ;) Árkeret?
Mert ha nincs, akkor Nikon D3 + Nikkor 14-24mm F/2,8 + SB-800.
Ha van akkor viszont jó tudni, hogy mekkora keretből kell kihozni.
(Kompakt kategóriában ha még lehetne kapni Kodak P880-at, az tökéletes lenne...)

(#4804) Dare2Live válasza Szten Márs (#4803) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

árkeret az max 100K, Kodak P880 at meg már sehol se látok pedig nekem is az jutott elsőnek az eszembe, erre az tuti lenne. Csak nincs.

a nikkor egyébként 12-24 és nem 14-24 :P Meg többe kerül mint 3darab nemkaphato p880 :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4805) Dtomi válasza Dare2Live (#4804) üzenetére


Dtomi
őstag

És mi lenne egy akármilyen gép és hozzá egy nagylátó előtét?? bőven kijönne 100e ből.

Vagy ezitte

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4806) Szten Márs válasza Dare2Live (#4804) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az F/2,8-as Nikkor amit említettem az 14-24, a 12-24 az F/4-es :P
http://www.dpreview.com/news/0708/07082311nikonafs14-24-70lenses.asp
http://www.dpreview.com/news/0302/03021800nikon1224dx.asp

Használtpiacon érdemes lenne körülnézni... igazából 100-ból annyira nagyon nem lehet mit ajánlani, Fuji bridgek indulnak viszonylag nagy látószögről, S6500fd, S9600, 28mm-től, az S9600 tetején pedig ott van a vakupapucs is.

MOD: úgy látom van némi baja az új RI/OS motornak a linkeléssel még. Vagy legalábbis nekem nem megy...

(#4807) Dtomi válasza Szten Márs (#4806) üzenetére


Dtomi
őstag

Látom te is küzdesz a linkekkel itt már nevet kell adni a linknek különben nem működik mikor beteszed a linket ott lesz a kurzor a HTML kód között oda írj be akármit és akkor teszi ki a linket

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4808) Szten Márs válasza Dtomi (#4807) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx, időben már a modokról lecsúsztam, de legközelebb legalább tudom hogy kell :R

(#4809) kymco


kymco
veterán

Szeretnék 70-75.000 Ft-ért jóminőségű 10-12x opikai zoom-os gépet venni. Nem vagyok tapasztalt fotós, lehet, hogy elkelne nagy zoom-nál egy kis képstabilizátor...
Eredetileg Fuji 6500fd-re gondoltam, de neki nincs stabilizátora (ez mennyire jelent gondot?), majd a pana fz8-ra, de eről meg a fórumon sok rosszat írtatok (tényleg ennyire rossz?).
Van más, jó minőségű alternatíva is?

www.refujvaros.hu

(#4810) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap jöttem haza Tunéziából. Elég érdekes volt mert szinte mindenki kezébe Olympus fényképezőt láttam. Ez ennyire jó vagy ennyire olcsó?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4811) kymco válasza kymco (#4809) üzenetére


kymco
veterán

Panasonic FZ18 is színre lépett, mint versenyző, bár az ára húzós egy kicsit.
Ki ismeri ezt az újoncot, mi a vélemény róla?

www.refujvaros.hu

(#4812) as_Rock válasza AMD Power (#4810) üzenetére


as_Rock
őstag

99-ért alatt adták gyenge objektívvel az MM-ben akcióban nyárona belépőszintű DSLR-jüket, gondolom ott bespájzoltak sokan:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4813) AMD Power válasza as_Rock (#4812) üzenetére


AMD Power
titán

De ezek így szemre nem voltak drága gépek. Ilyen 30-40K-s kategória.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4814) johnjohn válasza AMD Power (#4810) üzenetére


johnjohn
addikt

Ott azt veszik, mert ennek a nevét tudják kimondani. Komolyra fordítva valószínüleg mert olcsóbb mint itt, meg nyert valami év fényképezőgépe díjat, és ez elég is a tömegeknek.

(#4815) AMD Power válasza johnjohn (#4814) üzenetére


AMD Power
titán

De ezek nem ottaniak voltak. Ezek turisták voltak mind. Szlovákok , Franciák.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4816) Szten Márs válasza kymco (#4811) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Panasonic FZ7: rossz
FZ8: csapnivalóan iszonyatosan rossz, alulmúlhatatlan volt egészen az
FZ18 megjelenéséig, aminek minden esélye megvan rá, hogy azt is alulmúlja...

(#4817) kymco válasza Szten Márs (#4816) üzenetére


kymco
veterán

Bár biztos volt már olyan hsz, ahol részletezted, de röviden összefoglalnád a problémáit a panáknak?

www.refujvaros.hu

(#4818) kymco válasza Szten Márs (#4816) üzenetére


kymco
veterán

folyt... Akkor a fuji-t ajánlod?

www.refujvaros.hu

(#4819) Szten Márs válasza kymco (#4817) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudom új forummotor és még barátkozni kell vele, most a bal felső sarokba költözött a kereső de még megvan ;)
De azért linkek:
első - itt az FZ8-ról beszélek, példaképekkel együtt. (a pixinfo ideiglenesen nem megy, de amint vége a leállásnak a képek is be fognak jönni)
második

(#4820) kymco válasza Szten Márs (#4819) üzenetére


kymco
veterán

Köszi :)

www.refujvaros.hu

(#4821) kymco


kymco
veterán

Azért kiváncsi lennék konkrét tapasztalatokra, ha van valakinek pana fz18-a...

www.refujvaros.hu

(#4822) Allien válasza kymco (#4821) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, biztos, hogy nem fogsz túl sűrün olyannal találkozni itt. :DDD Bár, ki tudja. :B Én spec nem tudom, most mit vennék, mert egyik se jó. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4823) Kobe


Kobe
veterán

nah, végső konkluzió született nálam is
októberben visszakapok pénzt suliból + szülői támogatás és meglesz az áhított fuji s6500as....

(#4824) Allien válasza Kobe (#4823) üzenetére


Allien
veterán

Sok sikert hozzá! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4825) kymco válasza Szten Márs (#4819) üzenetére


kymco
veterán

Tudom, hogy hülye kérdés, de nézd el egy ebben a témában lámának.. A pana (FZ7, FZ8, FZ18) gépek jobb képeket produkálnak (képminőség), mint a most meglévő Canon PS A80?

www.refujvaros.hu

(#4826) Szten Márs válasza kymco (#4825) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aligha... egy-egy tesztkép kereszteződésekről, érdemes az aszfaltot, az aszfalt-járda találkozást figyelni.:
Canon PS A80
Panasonic FZ7
Panasonic FZ8

A képek legalacsonyabb érzékenységeken készültek. Sajnos nem ugyanaz a kereszteződés és nem ugyanaz a napszak, de azért így is látszik a tendencia, lefelé haladva szépen romlik a képminőség. FZ18-ról sajnos nem tudok próbaképet mutatni, de várhatóan beáll a sorba legalulra, az FZ8-nál is mosottabb képpel.

(#4827) kymco válasza Szten Márs (#4826) üzenetére


kymco
veterán

Megdöbbentem... :(

www.refujvaros.hu

(#4828) majorita


majorita
csendes tag

Szóval köszönöm a segítséget Szten Márs, végül ma vettem meg a fuji f30-t. Most az aksit töltöm, így még nem tudtam képet csinálni, igaz anyukámé lesz, de az alkalom még odébb van, addig is kiprópálom, hogy minden rendben van-e.
Viszont még nem vettem hozzá XD-kártyát, és ebben is kérném a segítségedet, milyet vegyek?
PL. 1G-t, vagy 2G-t? És milyen márkát, vagy fuji mellett maradjak?
Tok sincs mág hozzá még, bár az a legkevesebb. Úgy döntöttem pótaksit nem veszek.

(#4829) majorita


majorita
csendes tag

Még egy kérdés, hogy lehet az f30-ra magyar nyelvű menüt tenni?

(#4830) Szten Márs válasza majorita (#4828) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajnos az XD kártyák közötti választásban nem nagyon tudok tanácsot adni, lévén nem nagyon ismerem őket, nézz körül egy Fujis topicban, mondjuk az s6500fd topicjában, fognak tudni segíteni.

kymco:
Nem véletlen próbálok mindenkit lebeszélni ezeről a fényképezőkről, nem kevés pénzbe kerülnek és igen nagy az esély arra, hogy nagy csalódást okoznának a leendő tulajnak.

(#4831) kymco válasza Szten Márs (#4830) üzenetére


kymco
veterán

Nos a kérdés már csak az, hogy 9600 vagy 6500fd legye.. az utóbbinál értelem szerűen spórolni tudok :)
Pro-kontra?

www.refujvaros.hu

(#4832) Csöves válasza majorita (#4829) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem magyar menüs?

Aquila non captat muscas.

(#4833) Szten Márs válasza kymco (#4831) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pro-kontra hmm
Az S6500FD egy érdekes gép, igen jó potenciálokkal rendelkezik, de a JPG feldolgozási algoritmusa, főleg a zajszűrés amit beletettek olyan szinten pocsék, hogy JPG-ben bár a Panasonicoknál jobb de mégis durván mosott képeket ad. Ellenben ha RAW-ot használsz és abból "hívod elő" a képeket, akkor ugye annyi zajszűrés van amit majd te akarsz, úgyhogy ettől nem kell félni, ez esetben ajánlott a gép. (Ilyenkor hozzá szoktam tenni, hogy egy gépet amiben van RAW amúgy is bűn lenne JPG-ben használni szerintem, úgyhogy mindenképp megéri megtanulni a RAW-val bánni és azt használni)
Az S9600 természetesen egy komolyabb gép, jóval kevésbé elrontott JPG feldolgozással, viszont cserébe igen erős kromatikus abberációval. Ha nem lenne ez a durva CA egy nagyon-nagyon jó gép lenne, igazi best-buy.
Igazából újat nem tudok írni amit már ne mondtam el itt a forumban, érdemes visszaolvasni szerintem.

(#4834) kymco válasza Szten Márs (#4833) üzenetére


kymco
veterán

Én most kezdetem az ismerkedést a digitális fotózással..
Úgy látom, hogy az olcsóbb kategóriájú kompakt, bridge kategóriában a körömnyi CCD miatt nincs nagy jelentősége a pixelszámnak, mert nem javul a minőség számottevően, max jobban zajosodik...
Látom, hogy érdemes nagy látószögű lencsét 28 mm-ről indulót választani.
A 9600-as 9 megapixeles, a 6500fd 6 megapixeles, jelent ez számottevő előnyt a 9600-os számára?
Ha azonos a két gép objektívja, akkor hogy lehet, hogy a 6500fd kromatikus aberrációja lényegesen rosszabb?
Lehet szoftveresen egyszerűen eltüntetni a kromatikus aberrációt?

www.refujvaros.hu

(#4835) Szten Márs válasza kymco (#4834) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

- Igen, jól látod, nagobb pixelszám a kategóriában tipikusan roszabb, nem pedig jobb képet szokott eredményezni.
- A 28 mm jó ötlet, nagyon sokszor igen jól tud jönni
- A két gép képe között nem a 3 megapixel miatt van különbség, csupán az S9600-as képfeldolgoz algoritmusait nem igyekeztek olyan elánnal elrontani mint az S6500-ét.
- Nem vagyok benne biztos, hogy ugyanaz az objektív, hiába ugyanakkora az átfogás.
- Egyes RAW konverterek nyújtanak lehetőséget a kromatikus abberáció helyrehozására a RAW -> JPG konverzió során, bizonyos szintig.

(#4836) kymco válasza Szten Márs (#4835) üzenetére


kymco
veterán

Az fd hiánya a 9600-osnál azt jelenti, hogy nem rendelkezik arcfelismerésssel, ugye?
Nem mintha nem tudnék nélküle élni :)

www.refujvaros.hu

(#4837) kymco válasza Szten Márs (#4835) üzenetére


kymco
veterán

Kétszer ment :B

www.refujvaros.hu

(#4838) Mercutio_ válasza kymco (#4834) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha 9600-ra futja esetleg gondolkozz el egy belépőszintű dslr-ben, és később a kitobi 18-200-as "túrista-zoom"-ra cseréjében is. Képminőségben még a kompromisszumos 18-200-al együtt is jobb képeket kapsz, és az egyéb előnyökről akkor még nem is beszéltünk (gyorsabb egypó, gyorsabb af, magasabb iso-nál is részletgazdagabb képek, stb.)
De, ha nem akarsz/tudsz lemondani az lcd-n keresztüli képalkotásról, vagy a közeljövőben nem lesz keret 18-200-at venni maradj a 9600/6500fd/Pana fz-50 vonalnál szerintem is:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4839) kymco válasza Mercutio_ (#4838) üzenetére


kymco
veterán

Ha belépőszintű dslr, akkor melyiket tudnád ajánlani?

www.refujvaros.hu

(#4840) Cassidey válasza kymco (#4839) üzenetére


Cassidey
senior tag

Pentax K100D esetleg?

(#4841) kymco válasza Cassidey (#4840) üzenetére


kymco
veterán

Szimpatikusnak látszik...

www.refujvaros.hu

(#4842) tbs válasza kymco (#4841) üzenetére


tbs
addikt

Érdekel élőben..? 1 hétvégére..? ;)

(#4843) Cassidey válasza kymco (#4841) üzenetére


Cassidey
senior tag

Amugy nem akarlak nagyon befolyasolni.:) Nekem egy ezereves kompaktom volt, kb 3 mp.. tonkrement, tanulni akartam, megvettem az s6500-at.. nagyon megbantam! Egyreszt az ezereves kompaktom szebb kepeket csinalt, iso100-on is nagyon mos. Alig van benne par expo annyira elvette a kedvem a fotozastol. Rawban vegulis nincs vele nagy baj, de egyszeruen megutaltam na.:) Szerintem bridge-t venni mar nincs ertelme, amikor 100-120 ezerert kaphatsz dslr-t kitobival. En most keszulok K10D-t venni, meg megszabadulni a Fujitol.

(#4844) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Sürgősen szeretnék SONY DSC-H5/B gépet venni .

Úgy tudom, hogy sajnos már eléggé kifutó . :((( Jó lenne ha nem így lenne !

Magyarnyelvü menü kell, hogy legyen benne !

Lehet, még valahol, nem horror áron ilyet kapni ?

Tud valaki tippet beszerzési forrásra ?

Köszi ! :R

Astra

(#4845) kymco válasza tbs (#4842) üzenetére


kymco
veterán

Hát persze :)

www.refujvaros.hu

(#4846) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Totál láma vagyok a témához, igazából alapszintű fényképezéshez kellene egy minél olcsóbb gép + még pár helyre le kell fényképeznem a személyimet úgy hogy olvashatóak legyenek az adatok (ehez pl. kell a makró mód vagy nem)?

Erre milyen gépet ajánlanátok a minél olcsóbb kategóriából?

(#4847) bnss válasza Mercutio_ (#4838) üzenetére


bnss
veterán

Én is erőteljesen egy belépőszintű DSLR gépen gondolkozom, nevezetesen egy Pentax K100D-n, eddig a Fuji 6500fd volt a "kiválasztott", viszont kicsit jobban megnézve ezt a Pentax csodát, igencsak megtetszett. Tudásukat össze sem merem hasonlítani. Sajnos még nem vagyok teljesen otthon a dslr témában, ezért ha vlaaki tudna nekem linkelni valami tanulságos olvasmányt, azt megköszönném. (fotozz.hu-t olvasgattam)

Nem láttam Pentax K100D topicot, ezért ha vlakainek iylen gépe van, és nem sajnálja az idejét néhány sorban leírni a tapasztalatait a géppel kapcsolatban, azt megköszönném. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4848) Szten Márs válasza bnss (#4847) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pár tesztoldal K100D tesztje:
pixinfo
dpreview
imaging-resource

Ha ilyet akarsz venni, akkor gyorsnak kell lenned, mert kifutó modell és csak a 25 ezer HUF-al drágább K100D super lesz majd kapható.

(#4849) majorita válasza Csöves (#4832) üzenetére


majorita
csendes tag

Nem, sajnos magyar menü választási lehetőség nincs. Nem tudod, utólag lehet ilyet rátenni?

(#4850) adalbert1 válasza adalbert1 (#4846) üzenetére


adalbert1
veterán

Nézgelődtem, és egyelőre úgy néz ki, hogy nikon L10 lesz belőle... Gondolom ez is elegendő azokhoz amiket leírtam :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.