Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156201) feloman válasza Bdanyy (#156199) üzenetére


feloman
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :)
Más gyártónál nincs is alternatíva?

felo

(#156202) Micsurin válasza feloman (#156198) üzenetére


Micsurin
nagyúr

LG G8s ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#156203) feloman válasza Micsurin (#156202) üzenetére


feloman
aktív tag

Köszi, de nem olvastam róla túl jó véleményeket, meg aksiban jobb lenne erősebb típus :)

felo

(#156204) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Középkategóriában most mi a best buy? általános felhasználásra. 2 éve xiaomi mi a2 liteot ajánlottatok ugyanerre a kérdésre.

(#156205) Sgr_A válasza KisTücsök (#156204) üzenetére


Sgr_A
addikt

Redmi note 9s

(#156206) kopf89


kopf89
csendes tag

Sziasztok,

Barátnőmnek sikerült összetörni a mostani telefonját így szükségessé vált egy másik vásárlása.

- Árkategória. 140.000 sokkal már nem menne fölé.
- Használt vagy új? csakis új
- Hol vennéd meg? Bárhonnan, csak a garancia legyen rendben, ha véletlen adódna probléma.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? 1-3 év
- Mire használnád? telefonálás , fotózás , chat
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? a mostani egy Iphone 6s plus ennél sokkal nagyobb ne legyen.

Fontos szempont, hogy strapabíró legyen, mert elég könnyen hullik ki a telefon a kezéből. Ami képbe került az a Xiaomi Poco F2 pro egyelőre, meg esetleg TCL 10 pro, de mindenre nyitott.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#156207) Viktor0610 válasza kopf89 (#156206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az összes teló a strapabíróságon bukik el.
Az üveg hátlap miatt ez sajnos, ilyen.
Masszív, minőségi tokkal _talán_ csökkenthető a törés esélye.

A Poco F2 Pro jó készülék. :K

Samsung Galaxy A54

(#156208) juuzer válasza CactuS (#156197) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem a mostani G széria már nem annyira tré. Igaz bevallom a Dooge X5 volt az egyetlen MediaTek procis telefonom.

Vamos a la playa.

(#156209) Veron


Veron
őstag

Én is javaslatokat kérnék.

- Árkategória. Kb. 80000 Ft
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül vagy új Telenor előfizetés mellé
Hosszú vagy rövid távra tervezel? 2 év
- Mire használnád? telefonálás, internet, email
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Egykezes legyen, 150-160g körül max.
. Jelenleg egy Huawei p10et használok,alapvetően nincs vele gond és nem is keresem mindenáron a helyettesét, csak ha van feltétlen jobb.
Fontos a gyorstöltés és a jó akku idő, a p10nél ne legyen rosszabb.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#156210) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
poco x3 nfc mikor fog megjelenni szolgaltatonal? vagy nem varhato? hol erdemes megvenni?
meretre hasonloak a redmi note 9pro es a x3 nfc nem?
melyiket erdemesebb?

fontos az akkuido!

[ Szerkesztve ]

(#156211) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

A redmi note 9 pro prociban kicsit gyengébb, van benne a sim mellett is használható sd kártyahely, a x3-ban jobb a kijelző jobb a proci és van stereo hangszóró.
Átlagos felhasználásra szerintem a note 9 pro bőven elég, játékokhoz inkább az x3.
Az akku idő kb hasonlóan alakulhat, kérdés hogy a nagyobb képfrissítés mennyit vesz ki az x3-ból.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156212) Devil84


Devil84
tag

Sziasztok, Legyetek szívesek segíteni, új céges telefon kiválasztásában:

- Árkategória: max.: 100-110.000 Ft
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Bárhonnan, csak a garancia legyen. Függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2év
- Mire használnád? Telefonálás, minimális céges levelezés (Outlook), navigáció - autóhoz csatlakoztatva, fényképezés. Elsődleges a jó fotó minőség és üzemóra.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Jó lenne 6,5" alatti... :F

Köszönöm!

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#156213) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Feleségemnek kellene új teló, Samu A3-at váltana, amit nagyon utál. Fél napot bír az akkuja és használhatatlan képeket csinál.

- Árkategória: 50 körül
- Használt vagy új? új, esetleg megbízható forrásból használt
- Hol vennéd meg? Bárhonnan, csak a garancia legyen. Függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2év
- Mire használnád? Telefonálás, fényképezés, social media. Fontos, a jó képminőség és hogy vízálló legyen.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kicsi

[ Szerkesztve ]

(#156214) Gyarmati_ válasza Salex1 (#156213) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Ilyen készülék nem létezik.
Némelyik kívánalmat el kell engedni. Pl:: kicsi, vízálló.
Ilyen árban a redmi 9, redmi note 9 ami jó lehet.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156215) Bdanyy válasza Salex1 (#156213) üzenetére


Bdanyy
addikt

Galaxy S8, iPhone 7 60 környékén már szokott lenni használtan garival. Valszeg egy akkucsere majd valamikor kelleni fog 2 év alatt.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156216) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sokaknak és nekem is aktuális kérdés volt a milyen telefont vegyek 50k~ környékén, amire rendszerint a válasz Redmi 9 / Note 8T volt. De melyik a jobb vétel? Erre én sem kaptam választ. Kicsit utánajártam dolognak és ez alapján egyértelműen a Note 8T-t választanám az alábbi 4 szempont miatt:
- készülékház minősége
- készülékház mérete (-5 mm)
- jobb kamera
- "jobb" CPU (snapdragon > Mediatek részemről)

(#156217) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#156216) üzenetére


MATEO6600
őstag

A készülékház méretét visszaszívnám, félrenéztem. Csak 2 mm különbség van köztük.

(#156218) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Sokat vacilaltam hogy milyen telefont vegyek, xiaomi MI note 10 lite vagy samsung m31,DE rabukkantam a samsung M51 re. Mit szoltok hozza, jo valasztas lenne? MInden megvan benne ami hianyzik az M31 bol, van normalis gyorstoltese,es NFC is. Es az aksi is gigantikus

[ Szerkesztve ]

(#156219) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Mobiltelefont keresnék úgy 110 ezer(300 euro) környékén. Németországi vétellel.
Jelenleg egy Samsung S7 Edge telefonom van, de nagyon kinőttem már és elég laggos, sokszor nem reagál. Szeretnék váltani újabb hardverre. Note 9-et néztem, de az ára még mindig elég elfogathatatlan számomra használtan is. Tudom, hogy jó telefon, de azért annyira nem lenne az a toll nélkülözhetetlen. Amit szeretnék, hogy mindenképp Android-os telefon legyen. Gyors, esetleg memóriakártyával bővíthető és szép nagy képernyő és jó minőségű fényképek. Játékra nem lenne használva viszont szeretem ha gyorsan reagál a telefon. Méretre nem tudom, hogy mit írjak. Nem vagyok magas(170), nincs is nagy kezem, de ahogy öregszem úgy szeretem a nagyobb kijelzőket már csak kényelmi szempontokból is, ezért mindenképp egy S7 Edge-nél nagyobb kijelzőt szeretnék. Minden ajánlásnak örülök.

- Árkategória: 100e körül
- Használt vagy új? új, esetleg megbízható forrásból használt
- Hol vennéd meg? Bárhonnan, csak a garancia legyen. Függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 3-4 év
- Mire használnád? Telefonálás, fényképezés, netezés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nagy, S7E nagyobb mindenképp, egy MI 9 van tesómnak amit próbálgatok, egész jónak tűnik.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#156220) Bdanyy válasza s4hu|SyD^ (#156219) üzenetére


Bdanyy
addikt

LG G8s ami talán már semmiben sem visszalépés s7 edge után.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156221) Bdanyy válasza MATEO6600 (#156216) üzenetére


Bdanyy
addikt

Kijelző fényerőben is jobb a 8T

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156222) Cyrin válasza MATEO6600 (#156216) üzenetére


Cyrin
addikt

Plusz jobb kijelző

(#156223) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok!

Leszeretném cserélni jelenlegi telefonomat, amit 2 éve használok viszonylag megelégedve, de meguntam sajnos :) , mate 10 pro.

Igazából nem tartom magam sem android sem apple fanboynak, de valamiért iphone felé kacsingatok, sima 11, de elgondolkoztam rajta, hogy milyen alternatíva lehetne esetleg?

Használtan tervezem venni, nagyon max 180k, de androidos telefonért nem szívesen adok ki ennyit :D
P30 pro-kat nézegettem, már kilehet fogni 100ért is.

Mit ajánlanátok?

Átlag felhasználásra használom: chat, fényképezés, zenehallgatás, nem játszok telefonon, viszont fontos, hogy minden klappul működjön, emui-n néha vannak gondok.

Esetleg várják amíg kijönnek az új iphone-ok, és lejjebb nyomják a használt árakat?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#156224) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Telefont vennék kizárólag kapcsolattartásra.

WhatsApp, Viber kellene rá. Esetleg Skype.

Lapos legyen, hosszú üzemidővel.

- Számbillentyűk előnyben.
- lehessen látni fotókat a kijelzőn, amit whatsappen küldenek

(#156225) venom8888


venom8888
őstag

Sracok,mondjatok mar valamit a samu m51 rol. Jo,rosz vegyem vagy ne. Jo telefon,erdemes megvenni? Oneplus3 rol valtanék.

(#156226) catattack


catattack
csendes tag

Tiszteletem Mindenkinek!

Telót vásárolnák a feleségemnek 50-60 között.
Általános felhasználásra.
Huawei P smartom van, annál gyengébb képességűt nem akarok neki venni.
Kicsit utánanéztem...
A Redmi Note 9, Realme 6S és a Huawei P Smart között vacillálok.

Szívesen fogadok tanácsot, véleményt!
Előre is köszönöm!

(#156227) catattack válasza catattack (#156226) üzenetére


catattack
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy újat keresek hosszú távra.

(#156228) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg galaxy s7-et használok több mint 3 éve. Eddig meg voltam vele elégedve, de akkija egyik napról a másikra sokat vesztett erejéből. Első körben S10e-t szerettem volna venni de új már nem nagyon van(legalább is gyári garis nincs). Jelenleg az S10 és S20 között vacilálok, de nem tudom eldönteni, hogy a megéri-e az S20-at megvenni. Az új között majdnem 100k az eltérés. Nem zártam ki a használt lehetőségét sem ha találok olyat ami sok gyári garival rendelkezik és nem leharcolt. Nem 1-2 évre tervezek telefont venni.

Ha tudnátok a választásban segíteni akkor azt előre is köszönöm.

(#156229) xhege válasza catattack (#156227) üzenetére


xhege
addikt

Redmi Note 8T

(#156230) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni telefonvásárlásban idősebb szülő részére.
- Árkategória: cirka 50e HUF
- Használt vagy új? Csak új, magyar garis, minél több garanciával.
- Hol vennéd meg? Függetlenül, MM, edigital, alza stb.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Bestbuy, hosszú távra (minimum 4-5 év).
- Mire használnád? Telefonálás, zene bt-on keresztül, youtube, előny az erős akku. De fontos extrák nem kellenek: se NFC, se Qi töltés, se QC, se komoly kamera...
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Leginkább android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Lehetőleg méretben kisebbek érdekesek, S7-S10 méretű készülékek. (az mindegy, h faltól falig van kijelző)

(#156231) KisTücsök válasza Sgr_A (#156205) üzenetére


KisTücsök
addikt

köszi :R

(#156232) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Korábban már kérdeztem tőletek a Note 10 Lite-al kapcsolatosan, viszont ugyan nem egy árkategória, mégis a Note 10 Plus mellett döntenék. Már napok óta vacilálok, mit is kellene venni, ami meg is éri az árát. Néztem én Huawei P30/40 Pro-t, de a Google mizéria miatt lemondani kényszerülök róla, pedig gyönyörű fotókat készít mindkettő készülék.
Igazából azért raktam off topikba, mert érdekel a ti véleményetek is, megerősítésképp gyanánt, hogy jó vételt csinálok vele. :U

Üdv: Rottweiler89

(#156233) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van még olyan új telefon 100k alatt, amin működik a hívás rögzítés? Izraeli SIM trükk még működött a Note 9-en, S8-on, de amit vettem A30-on már nem, mert más a CSC kódja. Lehet az EU szabályozás miatt már ne is lehet hívásrögzítős telefont kapni?

[ Szerkesztve ]

(#156234) tom570 válasza pinnacle (#156233) üzenetére


tom570
aktív tag

Applikációval meg lehet oldani (több is található Play áruházban), igaz nem gyári alkalmazás, de a célnak megfelel. Nálam ez működik S7-en, telepítés után be van állítva aztán nincs vele gondom. [link] Persze ha ez nem megfelelő akkor tekintsd tárgytalannak.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#156235) csaba1203 válasza bozsozso (#156228) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha tényleg 100 a felára, akkor nem éri meg....
Nem sok újdonságot virítottak idén a 120Hz képfrissítésen kívül.
S10 is 3 évig kapja a droid frissítéseket.
Ha jól láttam 180-200 körül meg lehet csípni 2 év gyártói garival függetlenül.

(#156236) pinnacle válasza tom570 (#156234) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt használom régóta, J5 2017-en, de Android 9 óta EU-s régiókban tiltott a hívásrögzítés. Igaz vannak kivételek, A70-el azt mondták megy. Valami C betűs rögzítőt is ajánlottak, de nálam az sem működött. Ez az. Lehet kellene találni olyan telefont, aminek egyezi a CSC kódja, és akkor működne a SIM-es aktiválás.

[ Szerkesztve ]

(#156237) bozsozso válasza csaba1203 (#156235) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, én mondjuk hivatalos forgalmazóknál néztem. Legolcsóbban az S10-et 209k az S20 meg 299k. Hol láttál gyártói garival 180-200k-ért?

(#156238) juuzer válasza Rottweiler89 (#156232) üzenetére


juuzer
addikt

Én amúgy még nem engedném el a P30 Prot. Vagy ez vagy a Note 10 plus. Ha a videó fontosabb, akkor a Samsung, ha az akku és a fotó, akkor a P30 Pro.

Vamos a la playa.

(#156239) Rottweiler89 válasza juuzer (#156238) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Mennyivel rosszabb a Note 10 Plus fotózás terén? Néztem tesztet, nem rosszak az N10+ fotói...

Üdv: Rottweiler89

(#156240) juuzer válasza Rottweiler89 (#156239) üzenetére


juuzer
addikt

Hát ezt így hirtelen nem tudom megmondani. De ha úgy en bloc mindenben tetszik, akkor vedd meg nyugodtan, szerintem nem fogod megbánni. (Én is még egy Note 9-et használok, mellette meg egy P30-at. :))

Ha kell a toll, akkor meg nincs is miért tovább agonizálnod rajta.

Vamos a la playa.

(#156241) csaba1203 válasza bozsozso (#156237) üzenetére


csaba1203
addikt

Akciósan volt már ennyiért sőt S20-at is láttam 260000 környékén....
Ha figyelsz ki lehet fogni de itt az aprón is vannak jó vételek.
- [link]
Itt a példa ők is 2 évet adnak és megbízható cég.

[ Szerkesztve ]

(#156242) bl4ze válasza s4hu|SyD^ (#156219) üzenetére


bl4ze
veterán

Pixel 4A, mar elérhető Németországban kb. 10 napja.

.:. bl4ze .:.

(#156243) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Kisebb kijelzővel (5" körül) van még egyáltalán középkategóriás készülék?
60-80k a budget, nem baj ha normálisabb a fényképező, netezés, fb, email a felhasználás.

3-4 évre venném.

(#156244) Sungoo válasza mauimagic (#156243) üzenetére


Sungoo
addikt

Nagyon semmilyen kategóriában sincs.

(#156245) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék telefont venni.
Árkategória: 50-60k Ft
Elsősorban új lenne a jó, de érdekel egy-két használt ajánlás is.
Függetlenül újonnan vagy használtan hardverapro-n.
Hosszútávra lenne.
Normál használat(böngészés, emailezés, néha fotózás).
Oprendszer mindegy.
Méretben jobb lenne egy kisebb, de mostanában ez már nehezen megoldható. Inkább a hosszútávú használat a fő szempont.
Minden márka szóba jöhet.
Előre is köszönöm!

(#156246) bozsozso válasza csaba1203 (#156241) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi átgondolom, de számomra problémás és nem megbízható a bolti gari. Firstphone-ban 180k és amikor néztem még készlet is volt el is gondolkoztam rajta, mert helyben van boltjuk. A gyári garis 209k kettő közötti különbség szerintem megéri a gyári garit. Az aprót folyamatosan nézem és tényleg sok jó ajánlat van, de használtban sem engedek a gyári gariból illetve ami még fontosabb, hogy személyesen át tudjam venni 400km utazás nélkül. Hajlandó vagyok menni érte, de ez azért nagy távolság pedig most van egy nagyon jó amiért mennék is ha nem lenne ilyen messze. De tényleg köszönöm a javaslatod és átgondolom.

(#156247) s4hu|SyD^ válasza bl4ze (#156242) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

OnePlus Nord vagy az a Xiaomi MI 9 nem jobb választás, mint a Pixel?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#156248) xhege válasza s4hu|SyD^ (#156247) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem nem ;)

(#156249) DrDobos válasza xhege (#156248) üzenetére


DrDobos
őstag

Lesz a Pixel Mo.-on?

Samsung Galaxy A55 5G

(#156250) bl4ze válasza s4hu|SyD^ (#156247) üzenetére


bl4ze
veterán

Semmiképp nem. Pixel 4A mindegyiket agyonveri és 320 EUR :)

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.