Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156501) trebrona válasza han_lev (#156500) üzenetére


trebrona
nagyúr

Úgy tudom egyik xiaomi sem rendelkezik semmilyen IP védelemmel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#156502) Viktor0610 válasza trebrona (#156501) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Poco X3 NFC IP53 a GSMArena szerint. :Y

Nem, nem próbálom ki senki kedvéért! :))

Samsung Galaxy A54

(#156503) sunny1


sunny1
csendes tag

Régebbi de új garanciás Xiaomi telefont vennék.Telefonálásra kellene,és néha rákeresni valamire a neten,tehát nagyon minimális kihasználtság lenne.2 telón vacillálok a 7a-n és S2-n.
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?A 7a-ról sok jót hallottam de az S2-t nem ismerem.

(#156504) trebrona válasza Viktor0610 (#156502) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fröccsenő vizet szinte minden telefon bírja. ;]

btw GSMArena elég sűrűn téved...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#156505) han_lev válasza trebrona (#156501) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem MI6 oson IP53 as.
Az ezután következő ek már nem voltak IPsek :((
De most valahol hallottam, hogy valamelyik széria ismét megkapta :F
De nem találom, melyik.
A Pocofon lenne?

MI9 6/64

(#156506) han_lev válasza Viktor0610 (#156502) üzenetére


han_lev
senior tag

:R
Tesztje van itt a mobilarénán?

MI9 6/64

(#156507) Viktor0610 válasza han_lev (#156506) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs, tudtommal.

Samsung Galaxy A54

(#156508) Viktor0610 válasza trebrona (#156504) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gyártói honlap is írja. ;]

Samsung Galaxy A54

(#156509) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két telefon közül melyiket ajánlanátok:
Samsung Galaxy A51
Huawei P smart Pro 2019

Hölgy részére lenne a telefon.
Köszönöm.

(#156510) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Oneplus 8 Pro, és a Galaxy S20+ közül melyiket ajánlanátok? Van valakinek tapasztalata esetleg mindkettővel? Előre is köszönöm a segítséget.

(#156511) trebrona válasza Viktor0610 (#156508) üzenetére


trebrona
nagyúr

And again:
Fröccsenő vizet szinte minden telefon bírja. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#156512) Viktor0610 válasza trebrona (#156511) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindig csak a kötekedés. :(((
Fórumtárs IP-védelmes Xiaomit keresett.
Találtam. :P

;]

Samsung Galaxy A54

(#156513) trebrona válasza Viktor0610 (#156512) üzenetére


trebrona
nagyúr

:R :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#156514) Gyarmati_ válasza RaPiDsHaRe (#156509) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A Huawei-t csak akkor ha a Google támogatást nélkülözni tudja, mert lehet hogy megszűnik.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156515) Winnie The P válasza sunny1 (#156503) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem egyik sem. Inkább az összefoglaló alapján tedd fel a kérdésed.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#156516) siege5 válasza Gyarmati_ (#156514) üzenetére


siege5
aktív tag

Konkrétan mi az amúgy ami hiányozhat? Mármint ok nincs Gmail (böngészőből van) Chrome (amúgy is vacakol szóval sokan alternatívát használnak) maps, YouTube (elv ez is megoldhato böngészőből) . Milyen helyzet adódhat még, amikor hiányozhat? Pl alkalmazásokat engedi a Gmailes belépést, más sarkalatos pontok?

(#156517) Gyarmati_ válasza siege5 (#156516) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem kényelmesebb használni az általad is említett alkalmazásokat direktben, mint böngészőből nyitogatni. Nekem kellenek ezek, de van akinek nem, azért is írtam oda.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156518) xhege válasza siege5 (#156516) üzenetére


xhege
addikt

Illetve van még pár alkalmazás, ami a Goggle keretszolgáltatásokat használja. Azok sem fognak menni. Pl Maps alapú alkalmazások.

(#156519) Viktor0610 válasza siege5 (#156516) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudok konkrét példát írni, de olvastam olyat, hogy egy nem Google app nem volt telepíthető, mert hiányzott valami neki, ami miatt nem lehetett installálni.
Tehát nem csak a Google dolgai nem használhatók egy HMS-es készüléken, hanem még ki tudja mi, ami a Google valamilyen szolgáltatására támaszkodik.

Szóval kösz, de kösz, nem HMS.

Samsung Galaxy A54

(#156520) kyra_emett


kyra_emett
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz...

Új telefon vásárlásában kérem a segítségeteket.
Szeretném, hogy minimum 2 évig bírja az új.
Androidos rendszerhez vagyok szokva, de nem zárkózom el mereven mástól sem.
Max. 100.000 Ft-os értékhatáron belül lenne jó.
Amire használnám, az a fényképezés (tényleg jó kamerával kéne), e-mail, néhány kis rendszerigényű játék. Ja és a Bluetooth lenne rajta bekapcsolva szinte állandóan egy Mi smart Band 4 miatt.
Fontos lenne a jó akkumulátorteljesítmény is.
Sokat vacillálok a Xiaomi telefonok és a Samsungok között (esetleg Huawei). Eddig csak Samsungjaim voltak, eléggé húz a szívem afelé. Egyrészt a minőségük, másrészt az esetleges szervizelési lehetőségek végett szeretem a Samsungot, de a jó kamerával rendelkező telefonjaik ára nem kicsit elrugaszkodott manapság. Xiaomi mennyire megbízható ezekből a szempontból?

Ha van olyan telefon ami tényleg kielégíti a fent rögzített igényeimet, ne tartsátok magatokban. :)

Köszi, köszi és köszi előre is. :))

[ Szerkesztve ]

(#156521) Ryoo válasza xhege (#156499) üzenetére


Ryoo
senior tag

Tech2 tesztben Laci azt mondja, hogy Magyarországon csak a 4G-s kapható itthon hivatalosan.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#156522) Gyarmati_ válasza kyra_emett (#156520) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A jó kamera mindenkinek kicsit más (esetleg nagyon mást) jelent.
Ebben az árban nézd meg a Redmi note 9 pro-t. Keress azzal készült képeket, aztán hasonlítsd össze más eszközök képeivel.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156523) kyra_emett válasza Gyarmati_ (#156522) üzenetére


kyra_emett
csendes tag

Már néztem, kerestem és totál elbizonytalanodtam. :(
Akkora a választék, hogy már nem is tudom, mit kéne nézni egy telefonon. A Samsungról már kezdek komolyan lemondani.
Néztem a Redmi Note 9 Pro- t és a Redmi Note 9-et is. Nem tudok dönteni. Vagy a Note 10-et kéne? Az "javított" széria esetleg? Nem igazán tudom mi a különbség köztük. Te melyiket vennéd?

(#156524) Gyarmati_ válasza kyra_emett (#156523) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Én a redmi note 9 pro-t. Akku jó nagy benne, sokáig is bírja.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156525) kyra_emett válasza Gyarmati_ (#156524) üzenetére


kyra_emett
csendes tag

Lehet akkor az lesz. Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#156526) xhege válasza Ryoo (#156521) üzenetére


xhege
addikt

Én csak azt tudom leírni, amit a telefon topikjában írtak. Szerintem ott kérdezz rá, ha érdekel. Ott ketten 2 különböző forrásra hivatkozva (Telenor és Samsung) írták, hogy lesz itt is %G verzió. Tényleg nem akarok senkit megvezetni, csak azt írtam le amit ott olvastam.

(#156527) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok!

Dilemmában vagyok (egy árban vannak)

Redmi Note 8T vagy Huawei P smart Z ?

Köszi

Gábor

(#156528) siege5 válasza Gyarmati_ (#156517) üzenetére


siege5
aktív tag

Persze nem vitatom. A kérdésem amúgy tényleg azért volt, mert érdekel. Elég nyomott áron kaphatóak most a telóik és ezen kívül egyébként nincs velük gond. Jár az agyam mi az ami megszívathat, mert nagy általanosságban ugyan leírják a cikkekben mi a különbség de konkrétan egyéb alkalmazásokra alternatívákra bejelentkezésekre már nem terjednek ki. Na majd okosítom magam valamelyik topikjukban is.

[ Szerkesztve ]

(#156529) xhege válasza siege5 (#156528) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem egy Huawei topikban konkrétan meg tudod kérdezni, hogy a te általad preferált alkalmazások mennek-e vagy sem. Egyébként az áruk ezeknek a telóknak tényleg elég kedvező most.

(#156530) Gyarmati_ válasza siege5 (#156528) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Valóban kedvező áron kínálják ezeket a készülékeket, azért is írtam le ha a google-s cuccok nem hiányoznak akkor nyugodtan meg lehet venni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156531) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Szokták is néha írni eladáskor, hogy miért válna meg tőle, pl google photos/drive/keep, AYCM app nem ment (szóval vihet másik telefont, hogy használni tudja a kondibérletet :D de pár hete van már rá) , uber, bkk futár, mostanra talán már a legtöbb bank elérhető, de sokáig ezzel is gond volt. Meg sokkal kényelmetlenebb böngészőből youtubeozni kapásból nem fog menni lezárt képernyővel, meg háttérből. A googlenél mentett jelszavak is ki fognak esni így.
Azt már nem is említem, hogy bukod az összes play storebol vásárolt app használatát.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156532) siege5 válasza Bdanyy (#156531) üzenetére


siege5
aktív tag

Nna igen, mondjuk a jelszavakon felül szerencsére a többi nem fenyeget. Mondjuk az épp elég. Lehet várni kellene hátha a választások kedvezően alakulnak a Huawei számára.

(#156533) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok!

A család egyik tagjának szeretnék vásárolni egy új androidos telefont körülbelül 60 és 70 ezer forint környékén.

A preferált paraméterek, szempontok a követezők lennének: 6,5” kijelző méret vagy nagyobb; stabil szoftveres működés s támogatás/google, megbízható hardver, relatíve nagy akkumulátor, jó fotós képességek a főkamera esetében; a telefont 3-4 éves időtartamra szeretnénk venni.

A fentiek alapján nekem az alábbi 4 készülék került a látókörömbe:

Xiaomi Redmi Note 9S 64GB – 66,7 ezer (turbado 2 év gari)
Xiaomi Redmi Note 9 128GB – 65 ezer (turbado 2 év gari)
Honor 9X 128GB - 60 ezer (gyártó hivatalos 2 év gari)

Megj*:A Xiaomi telefonok esetében több helyütt olvastam azt, hogy „EU” vagy „Globál” verzió. Ezeknek mekkora a jelentősége felhasználói szempontból?

Véleményetek szerint ebben a kategóriában, ilyen felhasználói szempontok mellett melyik lehet a legjobb választás? : esetleg van e jobb alternatíva ami nem szerepel a felsoroltak között?

Köszönöm szépen a tanácsotokat, véleményeteket!

[ Szerkesztve ]

(#156534) Ryoo válasza xhege (#156526) üzenetére


Ryoo
senior tag

Jah, nekem teljesen mindegy, nem érdekel a telefon, csak épp ma láttam azt a videót és abban ezt mondta.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#156535) hhgygy válasza Bdanyy (#156531) üzenetére


hhgygy
senior tag

És akinek a Gmail a fő kapcsolattartása, az böngészőn át kurvára nem kap értesítést az új levélről. Bár gondolom be lehet állítani valamilyen Huaweii levelezőben vagy akár oda is lehet irányítani, de akkor is kényelmetlenebb.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#156536) xhege válasza hhgygy (#156535) üzenetére


xhege
addikt

Spec. a Huawei saját email alkalmazása nagyon jó app. Mikor Huawei telóm volt azt használtam a gmail app helyett. Inkább a többi app hiánya az igazi gond.

(#156537) Hzi válasza hhgygy (#156535) üzenetére


Hzi
aktív tag

Számomra a Gmail app egy kalap szilva.
Tök alap dolog a mappázás, de appból nem lehet, csak böngészőből indítva csinálhatok új mappát.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#156538) siege5


siege5
aktív tag

Mondjuk ezeket a lebegő ablakkal megoldanám (bár ez sem mindenkinél játszik). Ez a rész baromi jól működik EMUI-n, és akkor nem lenne zavaró, hogy háttérben itt ott nyitogatni kellene. Csak azok a fránya még nem jelenlévő appok.

[ Szerkesztve ]

(#156539) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

GMS vs. HMS off off!
Köszi! :)

Samsung Galaxy A54

(#156540) sunny1


sunny1
csendes tag

Segítséget kérnék vásárláshoz.
- Árkategória. 40-45e
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2évre
- Mire használnád? telefonálásra,nagyon ritkán e-mail,böngészés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy

(#156541) w.miki


w.miki
veterán

50-60e Ft közt milyen új androidos telefonok ajánlottak, általános célra?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#156542) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Édesapámnak kellene egy J5 utódot néznem.
Mi most a best-buy androidos Samu esetleg Xiaomi?
- Árkategória: max 100K
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független vagy Telekom, ez még nem eldöntött.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: hosszú távra (2+ év)
- Mire használnád? Tudom hihetetlen, de leginkább telefonálásra. Ezt követi a fényképezés és némi internetezés. A prioritás az üzemidő lenne, minél ritkábban kelljen töltőre dugni :B
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

A J5 5,0 inches elvileg, de egyébként a 142.1 x 71.8 x 7.9 méretéhez hasonló lenne a cél.

Köszönöm!

(#156543) Sgr_A válasza woolwich (#156542) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung A 41 ez a legkisebb

[ Szerkesztve ]

(#156544) calamites válasza Sgr_A (#156543) üzenetére


calamites
őstag

És az is majdnem 150 mm.

(#156545) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Elő-hátlapi fóliát tudok rendelni magyar oldalról Samsung Galaxy Note 10+-ra? Ha igen, akkor tudnátok linkkel szolgálni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#156546) Viktor0610 válasza Rottweiler89 (#156545) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikjában kerestél/kérdezted már? ;]

Samsung Galaxy A54

(#156547) Sgr_A válasza calamites (#156544) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor kell egy kicsit várni megszorozni az összeget hárommal és venni egy i12 minit ;]
ez van ekkora telókat gyártanak mostanság
vagy ha kapható még akkor egy a 40, az csak 144mm

[ Szerkesztve ]

(#156548) tutis


tutis
őstag

Samsung s10 lite árban van jobb ajánlat?
Ami fontos lenne: jó kamera-selfie is, jó hardver-cod mobilehoz, nfc, esetleg nagyobb képfrissítés és esetleg 5g Képesség. esetleg amoled kijelző.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#156549) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok! Tudtok esetleg csoportot ahol az akciòs, jò áron lévő telefonokat osztják meg? "Bestbuy telefon"?
Illetve tudtok esetleg olyan telefont ami hasonlò kategòriában van mint a xiaomi note 8 pro, vagy 9 pro de kisebb?

(#156550) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,
Kissé "speciális" igény alapján keresek készüléket. Endurozom, sokat túrázunk terepen motorral. Ahhoz h ne kelljen folyton megállni ránézni a Maps-re kabát belsőzsebből előbányászva, szeretnék a kormányra kirakni valamilyen nagy kijelzős, Android alapú készüléket, ugyanis a 12 Pro Max-omat egyszerűen féltem, más felől a folyamatos rezonancia lehet h a képstabilizátornak nem tenne jót (olvastam már ilyen jellegű blogpostot, ahol motor kormányra szerelt készülékben elszállt..). Így az maradna zsebben és arról osztanék netet a kormányon lévő készüléknek.

Tehát, kérlek javasoljatok mondjuk 45.000ft-ig (használt is remek) valamilyen nagy képátlójú, magas háttérfényű, minél szebb kijelzős készüléket, ami stabil GPS vétellel rendelkezik, és bírja a navi alkalmazások, Google Maps-ben scrollozást, stb.

Többi más funkció (fotó, videó képességek, stb..) abszolút nem releváns.

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.