Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) tisn válasza Dr. Romano (#35798) üzenetére


tisn
addikt

exchange/markets
ott atvaltok usdt fulre (nekem atlathatobb)
rakattintasz a sell ETN-re, price mezobe beirod amennyiert eladnad (bal oldalt ahol rakattintottal az ETN-re ott a price, ahhoz kozeli erteket erdemes megadni (kicsit tobbet, hatha emelkedik))
utana az available mellett levo xxxx-etn-re rakattintasz, ekkor kitolti a tobbi mezot

sell ETN gomb

ha eladta, lesz USDT-t, abbol pedig ugyanezt csak LTC/ es buy-al

(ket lepesben csinalod amit eddig egy lepessel meg tudtal oldani)

[ Szerkesztve ]

(#35802) tisn válasza madpapa (#35793) üzenetére


tisn
addikt

nem tudok depositolni az a baj
nem jelennek meg a valutak a bal oldali oszlopban
kell hozza verify?
de ha meg arra kattintok az meg disabled

(#35803) szazbolha válasza lafaty80 (#35789) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem. Nem kalkulátort keresek, hanem magam szeretném érteni és kiszámolni, hogyan jön ki xxx hasrtából napi yyy coin.

Egyébként csak Cryptonál barátságos a winminer, Ethas-nál már 40-50% a különbség. Legalábbis a mostani árakkal.
De a lényeg az, hogy 1 db 1060-ból 2 USD-t tudtam kicsikarni winminerrel, ha direkt bányászattal kijönne a 2,5-3 USD akkor az már elég motiváció arra, hogy ne féljek annyira a SEPA-tól meg a NAV-tól, vagy mozduljak raktárbérlés és bevallott jövedelem felé.
Márciusig van idő... amíg a fizetésem töredékét tette ki a bányapénz ez csak játék volt, de már 10-nél több VGA-m van, és kezd másodállás lenni.

(#35804) AAntii válasza szazbolha (#35803) üzenetére


AAntii
őstag

A winminert én már rég otthagytam volna, két napot használtam, elég volt belőle annyi, az akkor elérhető poolos bevétel felét, kétharmadát kaptam, pluszban folyamatosan váltotta az algókat, ami a hőmérséklet ingadozások miatt szintén nem kóser.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35805) Dr. Romano válasza tisn (#35801) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi, ránézek! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35806) tisn válasza szazbolha (#35803) üzenetére


tisn
addikt

De a lényeg az, hogy 1 db 1060-ból 2 USD-t tudtam kicsikarni winminerrel,

nyilvan most az ETH arfolyam jo magas, de nekem a 2 1060-al a nanopool kalkulatora 120-240$ elorejelzest ad (arfolyamtol fuggoen) es ezt kb. hozza is.

(#35807) Smithy87 válasza szazbolha (#35803) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nekem most minden nap 2$ fölött hozott a winminer. De most majd átállítom egy új ICO-s coinra. :D hátha megszalad az ára :D

(#35808) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
A ZEC jóváírások szüneteltetéséről (pl: poloniex, bittrex) tud valaki bővebb infot?
Mi miatt van, mikor áll helyre kb?
Köszi!

(#35809) Dr. Romano válasza Plasticbomb (#35800) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ránéztem, de nem szereti az adrenalin drivert, de ha jön új verzsön rénézek mégegyszer.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35810) Tamás9x válasza tome0001 (#35808) üzenetére


Tamás9x
őstag

A mikor áll helyre az lehet 2 perc 2 óra 2 hónap is sajna, inkáb az a kérdés, hogy akinek kiment x zec azzal mi lesz.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35811) tom120514 válasza Tamás9x (#35810) üzenetére


tom120514
őstag

Na a sokat szidott Krakenre ma küldtem, adtam is el, működik :) Nem mondom, az F5 elkopott de megcsináltam :))

Never go full retard.

(#35812) madpapa válasza tisn (#35802) üzenetére


madpapa
senior tag

Honnan és mit akarsz beküldeni?

(#35813) tisn válasza madpapa (#35812) üzenetére


tisn
addikt

walletbol ETH-t, meg doge-t a cryptopiarol

(#35814) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! G4400-at szeretnék venni de nincs sehol itt angliában csak g4500. ez is jó helyette ha alulfeszelem?:

(#35815) Fiddlestick válasza zsolti_20 (#35814) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Persze, minden jo ami olcso !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35816) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igen, rekordgyorsasággal érkezett a walletba a komodo cryptopiáról! Kb 10 perc!

(#35817) madpapa válasza tisn (#35813) üzenetére


madpapa
senior tag

Nyilván Funding/Deposit addresst kell nyitnod mindegyik coinra a Krakenen először. Utána kezdeményezni kell az utalást ide. Amikor az megjelenik a balanszodon utána tudod az adott cryptot eladni de csak EURÓÉRT!! Ha eladtad Funding/Withdraw fülön belülről a SEPAval kiutalod az adott számlaszámra az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#35818) tisn válasza madpapa (#35817) üzenetére


tisn
addikt

Nyilván Funding/Deposit addresst kell nyitnod mindegyik coinra a Krakenen először.

na ezt nem tudom megcsinalni

(#35819) tisn válasza tisn (#35818) üzenetére


tisn
addikt

az itt lathato baloldali cryptocurrency-s sav tok ures (a deposit gomb alatt)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35820) LógaGéza válasza Plasticbomb (#35800) üzenetére


LógaGéza
addikt

CastXMR ha jól tudom csak Vega56/64-el és RX480/580-al megy.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35821) szazbolha válasza tisn (#35806) üzenetére


szazbolha
addikt

120-240 USD??? Naponta vagy havonta? Mert havibl napira számolva 2-4 USD / 1060

(#35804) AAntii Igazad van, de mivel nem kell SEPA-zni valamenyire biztonság érzetet ad, az anonimitás hamis illúzióját, Illetve az árfolyamokat sem kell nézegetni. Pillanatnyi árat kapok, max 50USD-t bukhatok, stb, stb.

De ha van aki fizetne KP-t coinért az szóljon (PM). Ha nem kell SEPA-zni akkor kisebb tételek miatt szívesen mennék valamelyik poolra,, most már elég nagy a kapacításom. (és még bővül)

[ Szerkesztve ]

(#35822) tisn válasza szazbolha (#35821) üzenetére


tisn
addikt

havi termeszetesen
de irtam neked, hogy heti 0.05ETH kb a termeles, az havi 0.2ETH, az a mostani arfolyammal 240$/ho

(#35823) szazbolha válasza tisn (#35822) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Ha egyszer átrendezem végre a gépeim tiszta NV-sekre, indítom a bulit. 6db 1060-al.
A maradék meg kisfogyasztású cryptot fog bányászni. (vagy nem....)

(#35824) AAntii válasza szazbolha (#35821) üzenetére


AAntii
őstag

Ha az anonimitás a cél, akkor nem lenne célszerűbb bányászgatni, a végén átváltani éterre (a btc-hez képest alacsonyabb tranzakciós díj miatt) és a btc automatában átváltani:? Ott instant buksz 10%-ot, de még mindig kisebb a veszteség, mint eleve 10-40%-kal kevesebbért bányászni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35825) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! a BTC topikból átirányítottak ide, hogy itt tegyem fel a kérdésem.

Most szeretném jobban beleásni magam a témába, illetve elkezdeni, hogy esetleg kis pénzt is termeljen a gép + kis befektetésképp is. - aztán jöhet a nagy lové :D :D

Szóval Bányászást ETH+Moneroval kezdtem BetterHash-el.

Olvastam egy véleményt egy külsős fórumba, hogy valaki a majdani kiutalást, illetve kereskedést - váltást,

exmo (Ide küldi a bányászásból való valutát , kereskedni ) majd innen átváltani Eurora -> átküldeni 0 fee-vel AdvCash EURO számlára, majd az EURO számláról át AdvCash kártyára, és a kártyával ATM-ből ki lehet venni a keresett pénzt. Szerintetek ez mennyire jó, és járható megoldás? - Nekem elég egyszerünek hangzik.

Illetve még az elképzeléseim, Coinbase-en venni Coint\vagy küldeni rá bányászprogival- majd azt kiküldeni EXMO-ra (átváltani eurora - és onnan ADVCash kártyára.)

Vagy esetleg Krakent használva, (bár vannak olyan pillanatai mikor hirtelen errorral lehal) tehát : Krakenre kiküldeni a bányászprogival a coint\ mikor jó az árfolyam, eladni euroért, ott kereskedni egy ideig - majd onnan EXMO-ra átküldeni coint- és onnan váltani olyan EURO-ra mikor az árfolyam ugy alakul, és azt ADVCash-re ki tudom fizetni.

Ezek még gyerekcipőben járó ötletek... Vagy ha esetleg tud valaki más megoldást? - MO-i bankhoz közvetlen utalást nemigen szeretnék eszközölni. :R - illetve SEPA vásárlást se. Vásárlásnál csak bankártya - ami instant

Szivem Coinbase-s ötlet fele húz

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#35826) koxx válasza AAntii (#35824) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eth esetén kisebb a tranzakciós díj?

(#35827) Tamás9x válasza tom120514 (#35811) üzenetére


Tamás9x
őstag

Persze most pangás van..:D de ha jön egy dömping amikor megugrik bármelyik coin 20% nemhogy f5, még a login sem fog bejöni, tudom szívtam vele 3 hónapig fél éve ígérik a gyorsítást, SEPA-ra nagyon jó :) ha az embernek van 1 napja mire...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35828) Plasticbomb válasza LógaGéza (#35820) üzenetére


Plasticbomb
addikt

- support for Radeon RX 470/RX 570 (Polaris) added

- experimental support for Radeon RX 480/580 GPUs added

- --forcecompute option to force kernel for compute mode on Polaris (RX470/570/480/580) GPUs. In the Radeon Settings GPU Workload has to be switched to 'Compute'. This option is available in Crimson 17.10.2 (or later) driver and reaches nearly the same performance on Polaris based GPUs as with the Blockchain driver.

Requirements
- AMD Radeon RX Vega 56/64 GPU with at least 8GB RAM
- or AMD Radeon RX 480/RX 580 GPU with a least 4GB RAM
ugyanez 470/570 esetében

ha nem menne a bánya CPU-n is most, akkor Még mindig Cast-XMR-t használnék. Sajnos VEGA+ normál driver kombóban nem hozza a 2k hash-t. Majd, később jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#35829) szazbolha válasza AAntii (#35824) üzenetére


szazbolha
addikt

Az automata szerinted teljesen anonim? Mihez képest? Ha jól emléxem a BTC utaláson van 0,0014 BTC tranzakciós díj is. Ha jól gondolom, 0,02 BTC kivétele így 17%-al terhelődik. 0,04 csak 13,5%
0,04 BTC Kb. 150.000 Ft.

Az automata meg nem egyből adja ki. Ott kell várakozni, vagy visszamenni.
Féljek a térfigyelő kamerától?

(#35830) sanzi89 válasza szazbolha (#35829) üzenetére


sanzi89
addikt

Az IP címedről a pool-ok felé vándorló csomagokat rég jelentette az internet szolgáltatód a NAV-nak. Továbbá a DÉMÁSZ is jelezte, hogy a lakcímeden megnövekedett az áram fogyasztás, ami bányászatra vezethető vissza. Arról ne is beszéljünk, hogy a számtech bolt gyanús cselekményre okot adó tettnek minősítette, hogy vettél 6 VGA-t egyszerre, így már három irányból keres a TEK. :DDD

Komolyra fordítva a szót, a térfigyelő kameráktól félni egy BTC ATM felvétel esetében erősen paranoia.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35831) Enter65 válasza Plasticbomb (#35828) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Igen, ezzel szívtam meg én is!! Felraktam az Adrenalint, de nem kapcsoltam át számítási módba, hanem hagytam grafikusban! Amint átkapcsoltam, 20-22 ről felment 29-30-ra a MH/s.

(#35832) Enter65 válasza sanzi89 (#35830) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Az lehet, hogy a tiedet, de ha más hálózatot használsz, mindjárt más a kép.... ;]

(#35833) Fiddlestick válasza szazbolha (#35829) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

En azt olvastam, hogy attol fugg milyen gyorsan dolgozzak fel az adatodat, amennyi fee-t adsz nekik. Lehet valasztani, alacsony, kozepes vagy magas, es ennek fejeben "dolgoznak"

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35834) LógaGéza válasza Plasticbomb (#35828) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm az infót, kipróbálom! Mondjuk most Ubuntuval harcolok (valahogy csak nem megy az OC normálisan :W ), ha esetleg mégis visszatérek Winre, akkor meglesem.

Miért nem tudod használni úgy, hogy VGA-n CastXMR, procin meg XMR-Stak? Nálam a VGA-kon Claymore bányászik ZCL-t, a procin meg XMRig ETN-t, és szépen megférnek egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35835) fogtunder válasza szazbolha (#35821) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én kényszerből Winminereztem, mert csak ez volt hajlandó stabilan futni a gépen, viszont nagyon sokat lenyelnek és az árfolyam nyereségből sem részesülsz kiutalások között, nem is jól váltanak.

Most miningpoolhubon bányászok Ethash alapú cuccokat, Claymore-ban az útmutató alapján kb. 2 perc volt beállítani, bár algót nem vált, de coint igen profitábilitás alapján, a végén pedig megkapsz mindent abban, amiben szeretnéd, a pool átváltja nagy tételben (én most Musicoint és Ethert bányászok), Ethert lehet felvenni automatából, probléma megoldva. Ha algo váltás kell, akkor ott az Awsome Miner szintén MPH-ra, azt se egy nagy történet összelőni, nemrég linkeltem a guide-ot, sokkal többet lehet keresni.

még vissza kell mennem 3$-t összekaparni hozzájuk, de amúgy nagyon nem megérős biznisz, egyedül az jó benne, hogy felrakod és megy, tényleg semmit nem kell érteni hozzá.

(#35829) szazbolha: nem parázod kicsit túl a témát? vegyél kapucnit és maszkot, ha már a kameráktól is rettegsz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35836) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Van 1-2 kifagyó gépem, amiben nem generálnak hibát a videókártyák, mégis egy idő után hangelnek ls aztán kifagy az egész, én nem vagyok a közelben.
Kéne emiatt watchdog. Melyik verzió ajánlott? Van valami jól bevált olcsó megoldás?

Más: Claymoreban beállított órajelek első indításra mindig később állítódnak be, minthogy a bánya indulna, így kvázi minden indításnál elindítom-leállítom-elindítom procedúrát játszom végig.

Olvastam korábban hogy van valami wait funkció, amivel késlelteti az indulást, de nem találom. Melyik paranccsal tudom ezt beállítani?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35837) Dexar007


Dexar007
veterán

Lassan feladom a tap vadaszatot. Seasonic Focus Plus Gold 850W-ot szerettem volna rendelni 6db 570-nek ( kimeretem,falbol 700W-ot fogyaszt a teljes rendszer). De hiaba rendelem,nem tudjak szallitani sehol..persze ugy jelzik,hogy ,,raktaron" van. :(((
Valami ötlet?

Give me your cum,bull!

(#35838) AAntii válasza szazbolha (#35829) üzenetére


AAntii
őstag

Ki beszélt itt btc-ről? Étert is váltanak, hasonló kondíciókkal, ahol a tranzakciós díj azért megfizethető. . Én is üldözési mániás vagyok, de vagy azt, vagy a bányászatot kell elengedni. Vagy nem váltani át fiatra a coinokat. Ha a térfigyelő kamerát használnák ilyen célra, akkor az ország egyik legjobban pörgő fórumát is és ha valaki nem titkosítással fórumozik, akkor neki már úgyis annyi.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35839) subaruwrc válasza Dexar007 (#35837) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#35840) fogtunder válasza Dexar007 (#35837) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nekem azért falból fel tudnak venni cointól függően 880W-ot is, szóval azért óvatosan. én amúgy TT Toughpower 1200-at vettem, de már azt se kapni, meg úgy általában hiány van a nagy teljesítményű tápokból.

esetleg hardveraprón van ember, aki alakít át szervertápot egyedi kábelezéssel, azzal érdemes próbálkozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35841) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

GTX 1060-nal Ethminer vagy Claymore hozna jobb hashratet Etheriummal?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35842) Dexar007 válasza fogtunder (#35840) üzenetére


Dexar007
veterán

Azt hogy? 880W baromi sok. Nekem a fogyasztasmero 680-690-et jelzett ETH alatt 6 kartyanal.

Give me your cum,bull!

(#35843) szazbolha válasza sanzi89 (#35830) üzenetére


szazbolha
addikt

Lehet hogy túl parázom, de vagy legyen majd 100% anonim az illegális jövedelemszerzés (értsd nem adózott), vagy mindegy. Kinőttem már a kockáztatós korból és egyre jobban orwelli világot élünk.
Magánszemélyként havi 100-150K-t leadózni elég horror....

Két dologban biztos vagyok.
1. A bányabiznisz fennmarad még évekig
2. Egyszer a NAV úthenger beindul ebbe az irányba is.

(#35844) tisn válasza fogtunder (#35840) üzenetére


tisn
addikt

bassza meg, most nezem, hogy nem jo tapot vettem
qrva pcx

azt irtak 6 pcie csati van rajta de most nezem, hogy csak 4 lesz

vagy csak kabelt kell szereznem?

ez az:

[link]

(#35845) Fiddlestick válasza PowerBuldog (#35841) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

En claymore-t hasznalok

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35846) Dexar007 válasza szazbolha (#35843) üzenetére


Dexar007
veterán

;] evekig.

Esetleg a kinaiaknak igen,vagy akik lopjak az aramot. Lesznek itt meg meglepetesek. :DDD

Give me your cum,bull!

(#35847) Enter65 válasza tisn (#35844) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Az biza 2x2=4! Küld vissza 14 napos elállással!

(#35848) AAntii válasza Dexar007 (#35846) üzenetére


AAntii
őstag

Az elmúlt 4 évben hány olyan hónap volt, amikor a villany+10% sem jött össze? Szerintem nem sok. Én sem bányásztam végig, de a topikot a kevésbé megérős korszakban is látogattam. Nyilván a mostani bevételi adatokkal kalkulálni még csak heteket is könnyelműség.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35849) tisn válasza Enter65 (#35847) üzenetére


tisn
addikt

elmeletileg lik van rajta eleg, csak kabelt kell vennem

vagy nem is, mintha a 2db modularis pcie kabelen ket csati lenne. az lehetseges?
szerintem megvarom, utana kezdek el aggodni

(#35850) Dexar007 válasza AAntii (#35848) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem tudom.Sok?

En ugy emlekszem,hogy 2014 tavaszan mar mindenki eladogatta a kartyakat,es az ethereum megjeleneseig gyakorlatilag hozzaszolas sem született a topikban.
Jo lenne egy kalkulator visszamenöleg nehany evre. :)

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.