Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) tisn válasza fogtunder (#35950) üzenetére


tisn
addikt

en is netto aron veszem
evga mind samus? mert most van a netshopban olcson
de valami kulfoldi forumban lattam, hogy panaszkodnak, hogy hynixes, azert nem mertem venni

(szerk: manlin ket hocsovet latok, es a nagy borda mellett latok egy picit is felulrol (az ram lehet?)

[ Szerkesztve ]

(#35952) tisn válasza shteer (#35949) üzenetére


tisn
addikt

2->2.5 ha jol szamolok es marad az ETH ar

(#35953) shteer válasza tisn (#35952) üzenetére


shteer
titán

Netto, oké

..szerintem jónak tűnik

(#35954) Dr. Romano válasza Danex (#35942) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egészen pontosan melyik starkot használod? Ugyanilyen beállításokkal mint amit megadtál még a 900-at sem tudtam eddig elérni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35955) Danex válasza Dr. Romano (#35954) üzenetére


Danex
addikt

Ami ide lett feltöltve néhány napja.

(#35956) tisn válasza shteer (#35953) üzenetére


tisn
addikt

igen, viszont elobb utobb az adozason is gondolkodnom kell, foleg ha rakattanok es csinalok meg par riget.

aki esetleg garazsban tartja a rigeket, mi a tapasztalat nyaron?

van esetleg szogedi olvtars, aki mar berel irodat, raktarat es meg van helye/vagy tippje hol erdemes elhelyezni a cuccot?

(#35957) fogtunder válasza tisn (#35951) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem nincs olyan, ami mind Samsung RAM-os, korábban is írtam, ez zsákbamacska. mivel a gyártók specifikációit minden beszállító RAM moduljai teljesítik, onnan vesznek, ahonnan tudnak/olcsó.

a Netshopot én is néztem, de ki tudja, meglesznek-e még 3 év múlva...

a kis borda általában VRM hűtés szokott lenni, a RAM hűtés csekkolása többnyire thermal paddel van megoldva, de a hűtés leszerelése nélkül nehéz megnézni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35958) Dr. Romano válasza Danex (#35955) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Picit tág a dolog, ki töltötte fel hogy leszűrjem felhasználó szerint?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35959) tisn válasza fogtunder (#35957) üzenetére


tisn
addikt

a kis borda általában VRM hűtés szokott lenni,

koszi, akkor cska nem rossz ez a manli

(#35960) Danex válasza Dr. Romano (#35958) üzenetére


Danex
addikt

(#35961) AAntii válasza fogtunder (#35957) üzenetére


AAntii
őstag

Szinte mindegyik kártyáról van fent a neten robbantott ábra, vagy a hűtést leszedték pontosan a felépítés bemutatása miatt egy-egy tesztben, a memória fajtája pedig tényleg lutri.
A szarvasi tanyavilágban van a cég telephelye, szóval örök élet+2 nap, míg üzemelnek :D A hozzám garos srácokhoz képest még mindig több bizodalmam van bennük, bár ez nem őket dicséri.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35962) Dr. Romano válasza Danex (#35960) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi :)

Viszont pont ezt használom én is :( úgyhogy még mindig nem értem nálam ugyanilyen beállításokkal hogy maradhat el ennyire.
Samsung ramos gondolom a tiéd, übermix van rajta, illetve driverből mi van fent?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35963) Danex válasza Dr. Romano (#35962) üzenetére


Danex
addikt

config file-odat töltsd már fel valahova

igen samu, igen übermix, a sima blockchaines

(#35964) szazbolha válasza subaruwrc (#35937) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor mégis csak osztott.... Nekem szimpibb a singlerail. Azon nem kell gondolkozni melyik mennyi.

(#35938) tisn: Giga itx 1060 nekem hynix-el jótt. Nagyon jó kis vga, de eladtammer 15%-al kevesebb Mh/s jött belőle.

[ Szerkesztve ]

(#35965) tisn válasza szazbolha (#35964) üzenetére


tisn
addikt

remelem azert sikerul ugy kotogetni, hogy elbirja azt a 6*80-100W terhelest (+ az i5 80W-jat)

szerk: biztos, hogy osztott, mert van egy kep a tap oldalan, ahol mutatja, hogy az sli-be rakott nagyfogyaztasu kartyat keresztbe kell bekotni az agak kozott

szerk2: igen, azt olvastam valahol hogy az osszes giga hynixes, szoval azokat alapbol skipeltem

[ Szerkesztve ]

(#35966) szazbolha válasza tisn (#35965) üzenetére


szazbolha
addikt

Vedd figyelembe amit subaruwc írt. Az egyik 30A ág a CPU-nak van kiosztva a másik kettő VGA
Ezzel az osztott 3x30A-ral csak az a bajom, ha egy VGA 11A-t kér, akkor csak kettőt köthetsz arra az ágra, vagyis 4 VGA-t tud kiszolgálni, mert 3x11=33A már a 30A liit felett lenne. Miközben a CPU ág alig terhelődik.
De lehet rosszul gondolom.

Az is kérdéses hogy a hatásfok görbe hogy alakul, általában 50-60% között van maximumom, asszimetrikus terhelésnél mi lesz a helyzet? Áganként kell nézni, vagy az összesent? Nem tudom. (OK, csak 2-4%-ról van szó, de az is valami...)

szerk: A keresztbe kötés csak akkor működik, ha 2 tápcsatis a VGA-d. A 1060-ak csak 1x6 pinesek, igaz 10 ampernél ritkán kérnek többet, de 3 db akkor is a 30A-s limit határán dolgozna.
Bocs.. nem tudom milyen VGA-id lesznek.

szerk2: nálam 2-3 naponta előfordul, hogy a bekonfigolt 1060-ak közül valamelyik elhagyja magát, de aztán visszaindul a iner meg dolgozik rajta, viszont ilyenkor már default 100% TDP-vel megy. Szóval nem a 80-100W-ra kell méretezni a tápot, hanem a max. ra. 120-130W-ra.
Szerintem... (korábban írtam arról, hogy méretezném én a tápot.)

[ Szerkesztve ]

(#35967) tisn válasza szazbolha (#35966) üzenetére


tisn
addikt

1060-ak

szerk: olvastam a tapos hsz-t, csak nem sikerult jot valasztanom :(

de mintha ugy olvastam volna, hogy a tapcsatin csak 50-60%-ot vesznek fel, a tobbi a pice-bol jon, ergo megfeleloen kevert molex/sata bekotesekkel megfeleloen terhelhetem az agakat (vagy nem, majd kiderul)

[ Szerkesztve ]

(#35968) fogtunder válasza AAntii (#35961) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván próbálkoztam én is, volt, amiről lengyel oldalon találtam, de van pár olcsóbb típus, amit egyszerűen nem lehet, az olcsóbbik Palit pl ilyen, mindenhol a drágábbat szedték szét.

egyik helyről se veszek VGA-t, a boltokkal is úgy vagyok, hogy inkább fizetek némi felárat, de olyan helyről veszem, amivel már van tapasztalatom garis ügyekben és nem szívattak meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35969) szazbolha válasza tisn (#35967) üzenetére


szazbolha
addikt

Ebben van igazság. szintén subaruwc-re hivatkozva, pcie-n keresztúl a ram van megtáplálva. Valahol 30/70 lehet az arány, úgyhogy lehet gond nélkül elüzemelgetsz majd a 6x1060-al.
Persze az kérdéses, hogy a molex/sata kábel melyik ágra van kötve. Ha szerencséd van akkor a CPU-sra.

(#35968) fogtunder A netshopos stormiox-et 15-20 eFT-vel vettem olcsóbban mint ha most máshol kéne vegyem. A gari rizikó... kétségtelen. Nagyon remélem nem lesz szükség gariztatásra, az is lehet 1 éven belül eladom a cuccot, sőt ha a 2000-es széria megjön akkor biztos.
Már most eleve úgy építem a 3x1060 bányagépet hogy eladható legyen egyben. Házba zárva probléma mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#35970) Dr. Romano válasza Danex (#35963) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Itt van a config, meg az amd file.

Most még kísérletezgettem vele, végül is nem rossz. Lehet hogy mégsem dettó ugyanez a Stark 2.2 volt korábban. Oké persze befogtam a cerka 1 magját is, de egy 100-ast összesen nyertem vele hogyhogy akkor most marad ez. A többi különbség meg valszeg a memóriaidőzítések között lesz, lehet bemásolom az 1400-as strapot és megnézem úgy.
Jah igen, az etn spacepools gyógyulni látszik megyek teszek egy próbát ismét.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35971) tisn válasza szazbolha (#35969) üzenetére


tisn
addikt

na megjott minden, kiveve a vidkarikat

tapot megneztem

4 12V-os 30A-s ag van

1-esen megy a cpu
4-esen megy a fix kabel 2 pcie-je
ha a 2-3-ra dugom a ket modularis kabelt, akkor minden 30-as agon csak 2db max 10A-s vga lesz
ha jol ertelmezem a dolgokat

a riserekhez satas csati jott, azok meg az 5V-s dugokba mennek (bar olvastam valahol, hogy ez nem olyan jo)

(#35972) madpapa válasza szazbolha (#35966) üzenetére


madpapa
senior tag

Ezzel a 12V-os ágak terhelhetőségével kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy tudomásom szerint az egyes ágak nincsenek áramkorláttal ellátva. Az összes 12V-os ág egy "sín"-ről indul. Nyilván megadnak egy határértéket, hogy az adott ág vezetékének keresztmetszete mi az amit elbír. Védve max. a 12V-os és 5V-os ág van külön-külön. Nagyon profi tápoknál el tudom képzelni, hogy áganként van védelemmel ellátva, de az nem feltétlen a PC tápok kategóriája, még ha az egy Gold vagy Platinum sorozatú is. Bár ezek a megjelölések ugye meg a hatásfokra utalnak.

[ Szerkesztve ]

(#35973) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Jelentem: Megjött! Egyből be is raktam, az RX480 GPU megy is, de a venti csak meg meg moccan, de nem pörög fel.. Teljes terhelésen sem. OK? Még nem tudom. Most épp azon agyalok, hogy vajon van-e elég táp a ventinek a cuccon keresztül, de elvileg bőven elég van neki... Plusz ott a psu betáplálás is...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#35974) Eclips21


Eclips21
őstag

szerintetek a Intel Celeron G3930T szóval a "T"-s verzió is elegendő hogy meghajtson 6-12 kártyát? csak ízért kérdezem mert olcsóbb :DDD mint a sima verzió

ezen kívül még az érdekelne hogy 1060 6GB verzióból melyiket érdemes megvenni? a legolcsóbb Palit márkától kicsit félek hogy nem lehet majd eladni őket, ti miket használtok mit érdemes nézni?

(#35975) golya87 válasza Eclips21 (#35974) üzenetére


golya87
őstag

A proci nem sok szerepet játszik a bányászatban. Ha elbírja az oprendszert, márpedig miért ne bírná, akkor a bányászatot is "bírni" fogja. Kivéve persze, ha a cpu-val is bányászni akarsz, de ahhoz nem ilyen hurkalé procit nézegetnél szvsz.

(#35976) fogtunder válasza szazbolha (#35969) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van egy mottóm, amit a melómra és a magánéletre is alkalmazok: hope for the best, prepare for the worst.

anno használtan vettem a GTX970-emet, direkt olyat kerestem, amihez van normális helyen kisker gari, így se jártam rosszul és mikor 2 évesen meghalt a 970 Strix, egy szó nélkül cserélték gariban 1060 Strixre. ha valami beüt, inkább legyen egy stabil hely, ahol nem fognak szarozni vele, hanem adnak másikat.

amúgy volt ma megint nagyon rövid ideig EVGA GTX 1060 3GB 77-ért Bestmarkton (a mini verzió), meg is rendeltem gyorsan 6-ot és lemondtam az MSI-ket, mert még nem jöttek meg. remélem Samsung RAM-osak lesznek, mint a tesztelt példányok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35977) szazbolha válasza madpapa (#35972) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi az infót. A topiktárs által vásárolt tápot nem ismertem, de a régebbi osztott tápoknál a speckó szerint az egyes ágak max terhelhetőségének az összege nagyobb volt mint a táp teljes terhelhetősége.
Hogy ez mögött milyen elektronika és védelem állt az nem tudom, de tipikus volt a 2x18 vagy 3x18A amely utóbbi esetben összterhelésként csak 550W volt megadva.
Én ezért óvakodnék az osztott ágas tápoktól, de lehet ma már ennek nincs jelentősége.

Azt viszont nehéz elfogadni, hogy semmit nem jelent, ha egy gyártó 4x30A-t ír a táp speckójába, nem pedig 1x120A-t és még azt is leírja hogy sLI-ben érdemes keresztbe kötni a pcie tápkábeleket.
Csak van valami oka ennek....

(#35976) fogtunder Én ettől kockáztatósabb vagyok VGA ügyben. A NAV-tól sokkal jobba félek, mint egy bedöglött 70 ezer forintos VGA-tól, amit esetleg nem tudok gariztatni..

[ Szerkesztve ]

(#35978) tisn válasza fogtunder (#35976) üzenetére


tisn
addikt

az evga-s tippet bedobhattad volna rendeles utan :)

(#35979) Dexar007 válasza htc07 (#35939) üzenetére


Dexar007
veterán

Akkor mar csak az a kerdes,hogy miert all le a venti magatol? Most ujrainditottam,megint megy 8-9-10-12 orat,majd le fog allni.Erzem.

Give me your cum,bull!

(#35980) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Vásároltam egy G4500a-t a gépemhez. Ezzel a CPU-val kell valamit állítani? Vagy a gyári értékek megfelelőek?

(#35981) htc07 válasza Dexar007 (#35979) üzenetére


htc07
addikt

látatlanban elég nehéz megmondani, futtass azon a kártyán külön sessionben minert auto ventivel meg logolással.

(#35982) fogtunder válasza tisn (#35978) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, ebéd közben néztem telefonon, mire feljöttem, már nem annyi volt...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35983) madpapa


madpapa
senior tag

GTX1080-nal túr valaki? Különböző algok esetén mivel hashel milyen beállítással? Ha ETHASH, EQUIHASH, NEOSCRYPTre írna valaki értékeket, megköszönném :-)

(#35984) madpapa válasza zsolti_20 (#35980) üzenetére


madpapa
senior tag

Mert mit szeretnél a processzorodtól hogy csináljon ? Tedd bele az alaplapba és hajrá!

(#35985) fogtunder válasza szazbolha (#35977) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kisebb összegek kiutalását több kollegám csinálja, amíg van egy jóval nagyobb bejelentett jövedelmed, nem nagyon cseszegetnek, nyilván nem kell milliókat kiutaltatni így. én egyelőre ETH akarok gyűjteni, ha nagyon kell majd belőle pénz, akkor meg irány az automata a belvárosban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35986) Dexar007 válasza htc07 (#35981) üzenetére


Dexar007
veterán

Varom,hogy lehaljon a gep,most nem nyulok hozza..es mi van,ha a kovetkezo halalnal nem is az a kartya all le? :)

Give me your cum,bull!

(#35987) htc07 válasza Dexar007 (#35986) üzenetére


htc07
addikt

akkor a táp körül szaglásznék első körben.

(#35988) rokakoma88


rokakoma88
újonc

Gondoltam rá, hogy megépítem a második RIG-emet ETH bányászathoz. Most a "GIGABYTE Z270-Gaming K3" alaplapot választottam. Elvileg M.2 to PCI-e átalakítóval be lehet tenni egy hetedik videokártyát. Három kérdésem lenne:
1. Van valakinek tapasztalata ilyen M.2-es megoldással? Működik ez?
2. Hol lehet ilyen M.2 to PCI-e kártyát venni? már van egy órája keresgélek a neten, de semmi.
3. 1000 W-os táp bírja a 7 db MSI 1060 6Gbyte-ot? (Intel Petikum G4400 proci, Z270 K3 alaplap, SATA HDD)

Köszi
Tibi

(#35989) Sondi1986 válasza fogtunder (#35950) üzenetére


Sondi1986
addikt

Abból 1-et én vettem meg. :B
Rendes volt a csávó, mert a hirdetésben is hogy nem postázik, elpanaszoltam hogy mekkora kibaszás ez a vidékieknek mivel minden pesti ember nem postázik. :B

1 et mertem venni mert írta hogy ő 22 jártatta a kártyáit.
Első gondolataim
- kímélte a kártyát.
- vagy csak egy alacsonyabb számot mondott hogy azt hídjem meg van kímélve. :B
- vagy csak ennyit bír.

Végül most már bánom hogy nem kettőt vettem, mivel megy 25-tel, csak nincs memória hűtője + VRM hűtője sincs. :Y

Tegnap én is rendeltem egy MSI Geminget, de nekem húzós mivel bruttóba veszem.

[ Szerkesztve ]

(#35990) fogtunder


fogtunder
nagyúr

ezt a szörnyeteget láttátok már? 18 PCI-E foglalt, bemenet 3 tápegységnek :Y összességében nem is drága, mert kicsit több csak, mint 2db H81 Pro BTC ára, mondjuk ennyi kártyát kábelezni már nem lehet egyszerű, és ha valahol a közepén kimozdul egy riser, akkor sok szerencsét :D

(#35989) Sondi1986: igen, ez mondjuk annyira nem előny, de 77-ért úgy voltam vele, hogy elnézem neki, pláne, ha Samsung RAM lesz rajta. úgyis rakok elé 3db 140-es Akasa Vipert, azok 12V-on nem kevés levegőt tolnak át, csak elég lesz a RAM és a VRM hűtésére.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35991) tom120514 válasza Sondi1986 (#35989) üzenetére


tom120514
őstag

Na te voltál aki miatt nem lett négy nekem csak három :))

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#35992) czpitti válasza fogtunder (#35990) üzenetére


czpitti
senior tag

Nekem van ilyenem hosszuak azok a kábelek szépen el lehet rendezni:)

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#35993) szazbolha válasza fogtunder (#35985) üzenetére


szazbolha
addikt

Mi az a kisebb összeg? Lassan 150k-nál tartok 13 VGA-val (/hó). És mindennap böngészem az aprót meg vadászom az olcsó 1060-at. Akinek van 2 db 6-os rigje ennél többet is szakíthat, ha nem Winminerrel okoskodik.

Hol a határ? 200-500K /hó. Nem vagyok gázszerelő, adózó célpont vagyok.

(#35990) fogtunder A 3 tápcsati mijhez kellhet? Vagy csak annyi hogy indítja a mésik 2 tápot is.
Aúgy tetszik... de ekkora rtiget soha sz életben nem fogok építeni.... 18x570 egy vagyon... meg mi van ha megáll?

[ Szerkesztve ]

(#35994) Mosqu!to válasza czpitti (#35992) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hány kártyát hajtasz erről, minden slotban van? Kell ehhez több ram, vagy elég a 4GB?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35995) fogtunder válasza szazbolha (#35993) üzenetére


fogtunder
nagyúr

többnyire egy riggel nyomják, errefelé nem ritka a 4-500K nettó bejelentett bér. egy részét bent tartják a pénznek, egy részét küldik számlára. régen voltak jó kis offshore bankok online regisztrációval és VISA kártyával, de sajnos már nem tudok olyat, amire nem lát rá senki, ha nagyon szeretne...

szerintem a 3 tápcsati azért van, hogy indítsa az összes tápegységet, mert nem tudok olyan tápról, ami elvinne ennyi kártyát, akár 1060-ast. az mondjuk gáz, ha a 18 kártyás RIG-ben lehal az alaplap, de olyan szempontból jó, hogy fokoszatosan bővíthető. 6 kártyánként spórolsz egy alaplap+cpu+ram+ssd kombót, ami simán egy közepes VGA ára.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35996) Sondi1986 válasza fogtunder (#35990) üzenetére


Sondi1986
addikt

SC-t vettél vagy simát? Mert azokon egy natúr borda van csak.

tom120514 Írta a csávó hogy vitték volna a tiedét is de mivel én már az jóval előbb lefoglaltam nem adtam oda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35997) Tamás9x válasza fogtunder (#35995) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kérdés ha nyugdíjas mamának kiutalom...? Neki igazából már nincs "keresete"

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35998) szazbolha válasza rokakoma88 (#35988) üzenetére


szazbolha
addikt

1. Stheer,
2. ??
3. Igen. Még az a bizonyos nem ajánlott olcsó is a bestmarktban.

Csúcs teljesítmény 1060-ra: 7x130 = 910W , üzemszerűen max. 7x90W = 630W
7 VGA-hoz 14 db 6pin csati kéne, azt valahogy ki kell sakkozni.... lehet 2 táppal próbálkoznék.

(#35995) fogtunder Külföldi bank nem is rossz ötlet. USA-ban nyithatok számlát? vagy a Kajmán szigeteken? vagy már az sem anonim?

[ Szerkesztve ]

(#35999) Dexar007 válasza Tamás9x (#35997) üzenetére


Dexar007
veterán

Neki mar ugyis mindegy. A börtön is csak egy szoba.. ;]

Give me your cum,bull!

(#36000) fogtunder válasza Sondi1986 (#35996) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az EVGA honlapja szerint ugyanaz a dupla hőcsöves ACX 2.0 single fan hűtés van rajta, mint az SC verzión, csak órajelben más. sajnos nincs kontakt a RAM-al és nincs külön borda a VRM-en, de ha megy rá rendesen levegő, csak nem lesz baja.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.