Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Ryan_Sanchez válasza ff-thomas (#34948) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Köszönöm szépen. Az pozitív számomra is, hogy már etherumot is lehet váltani kp-ra.
[link] Nem, nem tervezek bűnözni, de azért ez elég komoly.

(#35052) r3dsnake válasza sanzi89 (#34971) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Furcsa, de egész nap ment az xmrig, és minden a korábban írtak szerint van beállítva, de a monero walleton belül nem látom semmi eredményét. A show status résznél az alábbit írja:

Height: 1245051/1245051 (100.0%) on mainnet, not mining, net hash 52.35 MH/s, v4, up to date, 0(out)+0(in) connections, uptime 0d 18h 42m 43s

Mi lehet a gond?

Köszi!

(#35053) sanzi89 válasza r3dsnake (#35052) üzenetére


sanzi89
addikt

A pool-on nézd, ahogy írtam. A wallet-ban persze, hogy nincs még semmi.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35054) tom120514 válasza AAntii (#35041) üzenetére


tom120514
őstag

A rendőrség szerintem nem tehet semmit ha hülyeség a hirdetés, csak ha megkárosít valakit és feljelentik.

Mindenoa HA működik, kitiltva :)

Never go full retard.

(#35055) Fiddlestick válasza tom120514 (#35054) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Kiez ? :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35056) Cheesy


Cheesy
őstag

ETC-nél jól látom a mintázatot?

www.vakbelmutet.hu

(#35057) szazbolha válasza szazbolha (#35040) üzenetére


szazbolha
addikt

Még egy kérdés: BTC-vel fizetnék valakinek alkatrészekért. Xapo-s pénztárcámban van 0.07 BTC.
Ha csak 12.000 FT-ért vásárolok (azaz elküldöm egy másik pénztárcába) az mennyibe kerül? Sok a költség?

(#35058) Fiddlestick válasza Cheesy (#35056) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mit latsz, lanchidat ?: D

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35059) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Nicehash:

Next payout 2018-03-09 12:41
Payout amount 0.10080293 BTC

ez tényleg így lesz, vagy ezt csak most írja, mert ez így nem túl jó...
most pl kiutaltak 0.015 BTC-t

(#35060) ScrapUnit válasza Zlcsi (#35059) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Néztem én is, remélem csak elírás. Egyébként is össze-vissza számol a rendszer, más értékek vannak a NH kliensben, mint a weboldalon...

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#35061) deadwing válasza bobalazs (#34619) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, én még ragaszkodom hozzá.
Azonos power limit mellett, kb 1% amivel gyorsabb. De ha az EWBF-be kikapcsolom a fee-t, ugyanott vagyok.
:)
Tudom, ti nem limiteltek. Lehet nekem se kéne. Olvastam a levezetést...

Szerk: megnézné más is 1080-al? Gyanítom, hogy a gddr5x ami miatt én alig látok különbséget.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35062) felhőváltás


felhőváltás
kezdő

Ha ripleet akarok venni BTC-ért,
Erre a cimre kell küldenem a BTCmet ha át akarom váltani?

És utána hogyan kéne átváltani?

Ide keveredtem, de nem látok riplle-vé váltást...

(#35063) shteer válasza szazbolha (#35047) üzenetére


shteer
titán

Hat ha fordítva belekalapalod akkor útban lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#35064) AAntii válasza shteer (#35063) üzenetére


AAntii
őstag

Nem lehetsz ennyire amatőr, a műanyag elválasztó részt kell kireszelni a foglalat két része között és már passzol is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35065) shteer válasza AAntii (#35064) üzenetére


shteer
titán

Erre való a kicsi tartozék reszelő? 🤔

..szerintem jónak tűnik

(#35066) tom120514 válasza felhőváltás (#35062) üzenetére


tom120514
őstag

Jobb felül a BTC alatt keress XRP-t, ha van akkor rákattintasz és buy XRP, gyí. Számíts rá hogy gyökér lassú és k. drága lesz a BTC beutalás.

Never go full retard.

(#35067) vizimento válasza vizimento (#34952) üzenetére


vizimento
senior tag

Lyra2REv2-vel senki nem próbálkozott?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#35068) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A lightning network megoldás lesz különben a Nicehash-es jelenlegi 0.01-es external walletes mizériára?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35069) AAntii


AAntii
őstag

Egy alaplapban 1--> 4 elosztókkal hány kártyát lehet beröffenteni? Mondjuk egy olyanban, ami alapból 5-öt kezel. Van valakinek erre vonatkozó tapasztalata?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35070) sanzi89 válasza ScrapUnit (#35060) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez "normális". Ha egy pool-ra bányászol ott is ugrál a dashboard-on a teljesítmény, holott a kliensben egyébként tök statikus hashrate.

@AAntii
Én már több forrásból is NAGYON várok ilyen elosztókra, mert a lapon csak 4 slot van, ami volt itthon elfekvőben. 560-as riget bővítenék 4-ről 7-re, de addig nem merek venni VGA-t amíg nem biztos a tuti. A VGA árak meg csak mennek feljebb és feljebb... :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35071) AAntii válasza sanzi89 (#35070) üzenetére


AAntii
őstag

Igen, nem árt tudni, hogy a következő kanyar videokártya mellett az elosztók, vagy egy másik konfig költségeivel kell számolni. Bár sokat nem szabad vele várni, mert a végén már hiába venne az ember másik konfigot elosztók helyett, nem lesz mit belepakolni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35072) htc07 válasza sanzi89 (#35070) üzenetére


htc07
addikt

a pool a beküldött share-k száma/időintervallum és az ezek difficulty-ja alapján becsüli a hashratet.

(#35073) szazbolha válasza shteer (#35063) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocsi... ezt benéztem. Tényleg fordítva kell.

Más a BTC utalási költség 0,0014 BTC-volt. Ezt tartja magasnak a Nicehass? 0,1 BTC-nél 1,4%

[ Szerkesztve ]

(#35074) Enter65 válasza Danex (#35031) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezt már egyszer én is kérdeztem, de a jelek szerint Hadititok! :K ;]

(#35075) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv!
Nem nagyon olvasgattam a fórumban, de valaki tudja, hogy hogyan tudnék pénzt átváltani kis altcoinokra? Kinéztem párat de annyira nehezen mennek meg fagyogatnak az ilyen oldalak regisztrálni se lehet stb. Tudnátok ebben segíteni? Szeretnék Electra, Royalties, XRP coinokat venni. Ezeket csak BTC-ből tudom vásárolni, vagy rögtön kártyáról is? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#35076) felhőváltás válasza tom120514 (#35066) üzenetére


felhőváltás
kezdő

és mi lenne az olcsóbb?

(#35077) Dexar007 válasza sanzi89 (#35045) üzenetére


Dexar007
veterán

Uj arcoknal lehet..De en is guglirol lopom altalaban a kepeket.Franc sem fog olyan dolgot fenykepezgetni amit mar tobb millioan megtettek elottem.

Give me your cum,bull!

(#35078) AAntii válasza Dexar007 (#35077) üzenetére


AAntii
őstag

Jó, de te amikor hiány van valamiből nem a bolti ár feléért adnád, hanem bolti+20%-ért ;]
A fényképeken a komplett rig is szerepelt, tehát jobban járt volna ha nem tölt fel semmilyen képet, mint hogy felteszi azt. Ahogy akkor is később bukott volna ki a dolog, hogyha csak az aprós ár- 5 ezerért adta volna, de ha lenne agya, akkor biztos nem mindennap próbálkozna ugyanazokkal a termékekkel.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35079) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Most szeretném össze rakni első rigemet az alábbi alkatrészekkel:
MSI Z270 A Pro
Intel Pentium G4400
6x RX570
128GB ADATA SSD SATAIII
4GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston CL17

Sajnos a tápot nem tudom milyen legyen, tudnátok ajánlani pár pontos típust ami kitudná szolgálni a 6db RX570-et? Illetve ezek az alkatrészek megfelelőek, vagy érdemes lenen cserélni valamit? :R

Szerk: ASRock H81 Pro BTC R2.0 alaplapon gondolkodtam még, de nem tudom melyik lenen jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#35080) szazbolha válasza zsolti_20 (#35079) üzenetére


szazbolha
addikt

Következőképp választanék tápot:
1. Kiszámolnám a bányagép fogyasztását (90%-ban a VGA-k határozzák meg)
2. A kiszámolt értékre rátennék 20% biztonsági tartalékot
3. Az így kapott xxx watthoz keresnék olyan tápot, amely a legjobb hatásfokkal és a legtöbb PCI-e kábellal rendelkezik és még belefér a költségvetésembe.
4. Nekem fontos: 12V monorail, azaz ne legyen osztott a 12V-os ág.
5. Ha nincs ilyen táp, vagy túl drága, akkor 2 db kisebbet választanék.
6. Ha megvan a kiválasztott táp, akkor megnézném milyen teszteket véleményeket írnak róla, de ez csak kicsit befolyásolna, mert 700 W felett nagyot nem lehet tévedni, ha a táp legalább 80+silver besorolású és a speckója szerint rendelkezik a 6 legfontosabb védelmi rendszerrel.

Megj: lehet érdeklődni a tápos topikban is, de ampert nem szabad írni mert azt nem szeretik. nem értik (pedig a riseren lógó vga-k a legtöbb esetben csak 12V-ot kapnak - v006c) - vagy a bányászok hasonló rigjei alapján választani. Itt is van szórás a sporolós - túlbiztosított skálán, de az átlag biztos jól/hatékonyan választ

Megj2. Ha nem tudod kiszámolni a géped fogyasztását, akkor látogass el a PH-n NEM AJÁNLOTT kalkulátorhoz és ott kb. 5-10%-al túlbecsült fogyasztást fogsz kapni, viszont az ajánló részben csak 10% biztonsági tartalékot alkalmaznak, így a végeredmény kb. az mintha a fenti módszerrel magad számolnád. [link] - Min 900W-os táp az eredmény (fogadjuk el 850w+11%) Egy Prime 1000W titániumot ajánl 100.000 Ft-ért, de ennek kb. feléért is lehet jó tápot választani.

Megj3: Általában csökkentett TDP-vel bányászunk, így az üzemközbeni áram felvétel fogyasztás, a táp max. értékeinek 50-60% körül lesz. Itt a legnagyobb a hatásfok. Bárki bármit mond nem ehhez az állapothoz kell méretezni a tápot hanem a max értékhez, amit lehet sosem ér el.

Megj4: A táp hatásfokát (eff) nem érdemes túlértékelni 82% felett [link]. A te közepes fogyasztású bányagéped esetén max. 20-40 ft-ot spórolsz /nap egy gold táppal egy jobb 80+bronzzal szemben. Az árkülönbözet pedig lehet 20-40 eFT is, azaz 1000 nap alatt dolgozod le a többlet költséget. (3 év)

[ Szerkesztve ]

(#35081) code1005 válasza zsolti_20 (#35079) üzenetére


code1005
senior tag

Ezt több helyen használják, igaz, személyes tapasztalatom nincs róla: RaidMax Cobra 1000W RX-1000AE-B
Ár/teljesítményben elég jó táp.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#35082) szazbolha válasza code1005 (#35081) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez gyakorlatilag a legolcsóbb 1000W-os táp. (83A a single 12V-on). Szerintem "hibája" hogy csak 6db Pcie csatija van az is 3 kötegen, de ez épp elég a 6 db 1x8pin tápcsatlakozós 570-nekhez.

Én nem félnék használni, de kíváncsi lennék mit mondnak rá a tápos topikban. [link] "Andyson helyett költsd a pénzed másik tápra, ha lehetséges."

(#35083) zsolti_20 válasza code1005 (#35081) üzenetére


zsolti_20
senior tag

code1005:
Köszönöm szépen a pontos típust. :R

szazbolha: Köszönöm szépen a pontos leírást a megfelelő tápegység kiválasztásához. A leírt lépések meg voltak össze számolva, arra jutottam 1000W-os tápegység pont megfelelő a rendszerhez, ezért kerestem pontos ajánlott típusokat a rigemhez.

Szval milyen 1000W-os tápegység lenne megfelelő? A RadiMax RX-1000 is jó ezek szerint, vagy az "épp elég" azt jelenti hogy lehetne kicsit nagyobb? :R

[ Szerkesztve ]

(#35084) szazbolha válasza zsolti_20 (#35083) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem a speckója szerint pont megfelelő a bányagépedhez az 1000W-os Raidmax. De én nem szívesen ajánlanék semmilyen tápot, mert nincs termék ismeretem, és nem ismerem, vagy nem teljesen értek egyet a PH!-n kialakult "elitista" tápválasztó trendekkel.

Mint írtam én nem félnék használni azt a Raidmaxot,,,,

(#35085) tom120514 válasza felhőváltás (#35076) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem bármi :)

Never go full retard.

(#35086) Enter65 válasza zsolti_20 (#35083) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Vagy akar itt is nezhetsz tapot!
A szamolgatasokat leegyszerusitheted ha ossze adod a Wattokat amit a kartyak esznek+ a rendszered, egyszerubb ez.

En nem vennem meg azt a tapot, ki tudja milyen a belseje, mekkora teljesitmenynel esik szet, vagy lehal. :(

[ Szerkesztve ]

(#35087) Enter65 válasza szazbolha (#35084) üzenetére


Enter65
Topikgazda

"elitista" tápválasztó trendekkel
Ezt egy kicsit kifejetnéd! :F

Az, hogy a Topik fennállása óta TE vagy az első aki Amperban adja meg az információt, és mikor kérdeznek mire vagy hogyan, csak kerülés van. :(

Én sehol nem láttam egyetlen egy VGA, alaplap, proci gyártók oldalán, hogy azt írták volna ez a termék ennyi Ampert vesz fel. Mindenhol WATTOT adnak meg! :Y

Így nem értem miért kell ennyire megbonyolítani egy egyszerű kérdést is, de ezt már az adott topikjában ki lett vesézve, el lett mondva! :K

De benyújtok egy fejlesztési javaslatot, hogy a jövőben mindent Amperban adjanak meg, mert úgy sokkal könnyebb kiszámolni mindent!! Sőt a tápokat is Ampera írják át Watt helyet!

[ Szerkesztve ]

(#35088) LógaGéza válasza Enter65 (#35087) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk a tápokra is amperben írják rá, hogy mennyire terhelhető egy-egy ág - vagy amperban is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35089) Enter65 válasza LógaGéza (#35088) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ott igen, de nem azt írják rá a táp oldalára, tetejére vagy akárhová nagy betűkkel, hogy 70A, hanem hogy 850W. Az hogy a tápgyártók lebontják ágakra, az nem véletlen. Nekik kötelező ezen értékek megadása, de ha megnézed ott is a végén összesítve van, és Wattban határozzák az értéket. Ez nem véletlen.

Ugye a tápoknál más feszültség is van, nem csak a 12V. Így ők a teljes terhelést adják meg, amit megadhatnának Amperban is, hogy mennyit vesz fel a bekapcsoló gomb oldaláról, de még sem teszik.
Nem értem miért... :(

[ Szerkesztve ]

(#35090) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ezta tápos témát inkább bízzuk megnint a profikra.. [link] Ne kezdjünk el feleslegesen okoskodni, mert lehet Józsikának jó volt a Low Budget CHIEFTEC 5000ft-os fos széria(pedig rá vót íííva hogy haccázötvenWATT), de nekem pont nem mert 10 W-al többeteszik a gép és pont elpukkant.

A másik dolog szépek ezek a használt servertápos kókány munkák, de nem fóliás 0km-es darabok felujított, gyengébb minőségű kondikkal elégtelen forrasztással... Aki ide most beleolvas az had idézzek "varázsgömbből olvasó" minereket lát.
Ez az Amper meg Watt kiakadás meg hülyeség Általános iskola 8. osztály.. [link] Tudjunk már azért ennyit átváltani... :F

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35091) Enter65 válasza Tamás9x (#35090) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezta tápos témát inkább bízzuk megnint a profikra... :K
Hát pont ezzel volt a fentebb írt tagnak is a problémája -- Nem LógaGéza-ra gondoltam....
Tudjunk már azért ennyit átváltani... :F
Sajnos nem mindenkinek sikerül! :(

[ Szerkesztve ]

(#35092) fogtunder válasza zsolti_20 (#35079) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én végül egy 1200W-os TT Toughpowert vettem hasonló konfighoz, 62K még emészthető, 8*8Pin PCI-E csati van hozzá, szóval még két riserre is jut belőle, a konfig alapon kicsit 800W felett fogyaszt konnektorból, szóval bőven elbírja, Gold hatékonyság, tesztek alapján is elég jó.
a másik, hogy csináltatsz szervertápot megfelelő kábelezéssel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35093) subaruwrc válasza szazbolha (#35082) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem egy akkora nagy etwas
GQ vagy BQ evga-k sokkal jobbak a feladatra
több pcie csati és nem vészes ár.
gariról meg a meghibásodási arányról nem is beszélve.
Raidmax-ba ki tudja milyen bél van...

(#35094) felhőváltás válasza tom120514 (#35066) üzenetére


felhőváltás
kezdő

Köszi!

Ez lenne az?
És mik azok a 25 50 75 100 %-ok?

És az a 0.050% a váltási költség? Ez 100 000 Ft-nál nem 50 Ft? És mennyire lassú lesz ez? Vagy nem a váltás lassú hanem a BTC beutalás lesz lassú? S annak van fogadási költsége is?

(#35095) code1005 válasza Enter65 (#35089) üzenetére


code1005
senior tag

Azért írta amperben mert az 1000W a táp összteljesítmény, de ebben az esetben a 12 voltos ág számít ahol 83A tud leadni. Itt most nem nagyon számít a többi feszültség csak a 12V ág, az kell a VGA-nak.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#35096) cobrahun


cobrahun
újonc

Először szeretném megköszönni a sok hasznos infót amit innen sikerült összeszednem, különösen az összefoglalót.

BTG-t próbálok bányászni egy darab 380-al.
Az earnings nagyjából a 10%-a annak amit a kalkulátorok számolnak erre a kártyára.

Természetesen több pool-t is próbáltam (mine.pool.gold, btgpool.pro).
Pl. most a Claymore szerint megvan a hashrate (202 h/s) a pool szerint is (194.28 Sol/s 3 órás átlag) a kalkulátor szerint ezzel 0.0062 BTG-re számíthatnék, de a két hetes átlag ennek nagyjából a 10%-a lett. :O

Hagyjam a BTG-t a fenébe?

Köszi!

(#35097) Tamás9x válasza Enter65 (#35091) üzenetére


Tamás9x
őstag

Egyet tudok érteni, de csak 50%-ig, mert szívom a nagy kubait én is minden nap, ha valami frisset találok, ahogy a rig összerakása előtt ki tudjuk számolni a profitot úgy illene tudnunk azt is, hogy mit veszünk. a nagy számok elve alapján nekik hamarabb kibukik ha egy táp nem alkalmas valamire, mi pedig nem épp egy hétközapi irodai használatra akarunk, hanem bevételszerzés gyanánt.

(Nekem most tisztult le hogy már van 2-3 trafós DELTA belső is, amihez már nem kell külön tehelni az ágakat, hogy stabil legyen... miért nem tudtam eddig? mert sosem romlottak el a nagyok és nem volt szükség rám, hogy javíthassam...)

Az pedig, hogy 1-2 embernek rossz a tapasztalata elenyésző, elhanyagolható, mivel évek óta működik az a topik és 90%-ban pozitív a visszajelzés, érdemes lenne megnézni a másik oldalt is.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35098) mepet válasza cobrahun (#35096) üzenetére


mepet
addikt

Szokták írni a kalkulátorok, hogy hány nap átlagából számolnak. Pl. Ma bányászol 1-et, tegnap 0-t. Akkor a 48 óra átlaga: 0.5...

(#35099) s7evcsenko válasza code1005 (#35081) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is ilyet használok egy 6-os rigben. 2x 1070 + 4x 1060.
Igaz ezek messze nem fogyasztanak 1000W-ot, de a táp tökéletesen teszi a dolgát. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#35100) Cheesy válasza zsolti_20 (#35079) üzenetére


Cheesy
őstag

Az én rigemben Corsair HX 1000W van.
Egyelőre 4x570, de hónap végén még +2db-ot akarok bele tenni.
Fogyasztás jelenleg szumm 655-659W dual miningal. +2 kártyával 900W körül lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.