Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) szazbolha válasza observer (#35636) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha az alaplapi slotba rakod, akkor szinte bármely házban melegedni fog a 2. és 3 vga.
Ha mégis ezt erőltetnéd, akkor olyan házat keres amelynek 8-10 hátlapi kártya nyílása van,különben nulla levegő lesz a 3. kártya alatt. Némely full TOWER, Eatx ház tudják ezt. A midiknek csak 7 db van.

Korábban írtam, hogy a Pcie x16 slotokból csak egyet érdemes kihasználni, a másik 2 VGA-t előre kéne beépíteni. Sőt még jobb ha mind a 3 vga elől van, mert így könnyebb a házon belüli légutak kialakítása.
Barkácsolni kell kicsit, de simán bemennek egy kétkamrás midi házba, mint az MX330-x. Felül semmi sincs a házban elég egy keretet a vga-k alá tenni. 2-3 venti előre beszerelhető. Ideálisabb lenne ha a ház 2 cm-vel szélesebb lenne, mert a vga-k belógnak az alaplap fülé. (ramoknál lehet necces)

A másik megoldás egy aerocool vs9 szerű ház ahol az 5.25 helyekre lehet távtartóval a vga-kat bebarkácsolni.
Barkács megoldások ezek, lehet gagyi meg szép megoldásokat is alkalmazni, lényeg hogy a hűtés meglegyen és a VGA-k ne mozduljanak el. (Szállítás alkalmával kiszerelnéma gépből)

(#35652) fogtunder


fogtunder
nagyúr

srácok, továbbra sem tudok rájönni, hogy mi lehet a gond, de a Claymore 10.2 kb. két óra futás után egyszer csak kilép. próbáltam már tuningolva, alap és csökkentett órajeleken is, alapvető különbség nincs. a log file-ban én személy szerint nem látom az okát, a restart -r 1-en van, próbáltam időzítővel újraindítani -r 60 paramtérerrel, egy óra múlva újra is indul, de aztán szintén kilép -r >60 paraméterrel el se indul, pedig a readme-ben elvileg szerepel az opció. már kezdek megőrülni, nem bírok rájönni, mi a gondja. valaki rá tudna nézni, hátha lát valamit? vagy egyáltalán hol kezdjem a hibekeresést? win 10+Adrenalin driver, compute módban. log file

a winminer simán fut, akár több napig is, az elvileg 10.0-t használ.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35653) szazbolha válasza Darthforce92 (#35650) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem is ilyen palit 1060-jaim vannak, szerintem nagyon jó bányászatra (samsungos)..... de van egy kis hátránya is. a gyenge hűtése miatt hangos. Kicsit visítós a hangja.

(#35654) Darthforce92 válasza szazbolha (#35653) üzenetére


Darthforce92
tag

Az hogy 3 gigás nem befolyásolja azt , hogy hozza a 287-300 sol-os értéket? Neked mennyit termelnek a 3 gigás kártyáid? Egyébként a zaj nem szempont ,mivel senki nem alszik ott és folyamatosan nagyobb az alapzaj.

(#35655) mepet válasza fogtunder (#35652) üzenetére


mepet
addikt

lapozó fájl méret?
Biztos, hogy a claymore lép ki, nem újraindul a gép? Ha újraindul, akkor BlueScreenView_x64 progival tudod csekkolni, miért indult újra vagy esetleg Event Viewerrel.

[ Szerkesztve ]

(#35656) fogtunder válasza mepet (#35655) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem indul újra, csak kilép. a pagefile 16GB, a max 42. adjak neki még?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35657) szazbolha válasza Fiddlestick (#35644) üzenetére


szazbolha
addikt

Hát ez pech....
Kezdem érteni miért írtad, hogy butaságot beszélek a palit xtormX-ról.... aranyos gyerek vagy. Nekem mind samsungos, és remélem az az adag is az lesz amit most rendeltem.

Szerintem te nem beszélsz butaságot, csak a saját tapasztalataid alapján alakítottál ki véleményt, ami könnyen lehet hogy különbözik,mások tapasztalásától. A mintavételezés egyik esetben sem reprezentatív.. Neked peches szériád volt.

(#35654) Darthforce92 Zcash-ra más a beállításom mint a kriptókra. +180 +560 80%. Ezzel 290-295 Sol/h eredményt adnak. Korábban 65-75% tdp-vel mentek (280-285), de mióta jól fizet érdemes feljebb tekerni akár 90%-ra is, mert a többlet fogyasztásnál többet keres.

[ Szerkesztve ]

(#35658) V!ck


V!ck
aktív tag

Sziasztok!

Értetlenül valami előtt és a véleményetekre lennék kíváncsi.

Nicehash-sen kaparok egy 1060 6GB-tal és egy 1070Ti kártyával. Kb 8 (nagyon max 9) dollárt kaparok össze vele naponta. Ez whattomine szerint is kb reális.
Egyik ismerősöm neohash-en tolja 2db 3 gigás 1060-nal, tegnap délután indította el valamikor, és már most 10 dollár fölött mutatja (Bitcoinban persze) alig 20óra bányászat után.
Ez létezhet? Reális?
Ha jól vettem ki, neoscrypt fut nála, a 2 kártyával 1500kh-sel. Én vagyok a hülye vagy ez oké így?
Váltani kéne?

:R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#35659) Fiddlestick válasza szazbolha (#35657) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Persze, ez csak tapasztalat! semmi mas ! :) Egy jo par kartya megfordult mar nalam, csak leirtam mikkel talalkoztam ! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35660) Fiddlestick válasza V!ck (#35658) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

2 kartyaval 9 dollar ? :) Nekem a legkisebb "tákol" rigem hoz 15.27dollart. 5db 6gigas 1060. ETC-vel

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35661) szazbolha válasza V!ck (#35658) üzenetére


szazbolha
addikt

Ugyan azzal az algóval, ugyan azt a coint bányásszátok? Nála 1500 Hh/s Nálad mennyi?

Viszonyításképpen: A 2x1060/3DB nálam átlagosan napi 4 USD-t termel (ebből még az áram díjat le kell számolni.) Ez 1 hónap átlaga: https://prnt.sc/hxkxnb

Ez winmineres átlag, nagyjából jól váltogatja a coint, de van amikor kézzel belenyúlok.
Direkt coint bányászni jobban megéri, de kétlem hogy 2,5x többet lehetne keresni vele.

[ Szerkesztve ]

(#35662) tisn válasza szazbolha (#35657) üzenetére


tisn
addikt

hol rendelted?

(#35663) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Valaki tudja hogyan lehet a Kraken nel XRP-t vasarolni? Mar ellenorizve van az accountom. Egyszeruen nem ertem.

Probaltam mar mas oldalakon is, gatehub, bitstamp stb, hetek ota keptelenek ellenorizni az accountot.

(#35664) Darthforce92 válasza szazbolha (#35657) üzenetére


Darthforce92
tag

Nekem minden extre beállítás nélkül hozza a 290 solt. Igaz 6gigás a kártya. Én úgy tudtam zacashnél nem számít a ram sebesség. A tdp-t és egyebeket milyen programmal állítod? Tuning és tdp emelés nélkül mennyi volt a 3 gigás kártyáid sol értékei?

(#35665) Fiddlestick válasza Darthforce92 (#35664) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

100% powerrel ? meg szep hogy hozza a 290-et :C

ui: hasznalj msi afterburner-t

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35666) szazbolha válasza tisn (#35662) üzenetére


szazbolha
addikt

Ahogy mások is, a netshopban PH apró hirdetés alapján.

(#35664) Darthforce92: Nem tdp emelésről, hanem tdp csökkentésről van szó. Nekem ez a beállítás vált be, mert szinte mindenre jó kivéve Crypto. Annál +900 a ram.

A beállításokat nvidiaInspector-ral végzem. Nagyon kényelmes mert parancssorból is állítható. 2 bat fájl megoldja a problémámat. (sajnos bootoláskor valamiért nem fut le, de ég dolgozom rajta)
Az AB os megfelelő, csak azt nem tudom parancssorból állítani.

[ Szerkesztve ]

(#35667) Dexar007


Dexar007
veterán

Jött Msi 1070 Gaming X 8GB.
Zcash 500 sol/s powerlimit : 70 core clock: +150 memory : + 700 afterburnerben.

Jofele kartya ez. :K

Give me your cum,bull!

(#35668) Sondi1986 válasza Darthforce92 (#35664) üzenetére


Sondi1986
addikt

6GB eleve többet termel Zec ben, mivel annak teljes lapkája van 1280cuda a 3gb-nak meg 1152cudások.

(#35669) madpapa válasza fogtunder (#35652) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez érdekes gond. Először arra gondoltam, hogy esetleg valamelyik riser hozza a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#35670) andromedae


andromedae
tag

Valaki tudja hogy a desktop ripple programnal melyik fajl a penztarca, pl ha egyik geprol egy masikra szeretnem atvinni?

(#35671) PowerBuldog válasza Dexar007 (#35667) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én azért ockodok 1070-et venni. 2x annyiba kerül kb mint egy 1060 de nem hoz 2x annyi hash-t.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35672) Fiddlestick válasza Sondi1986 (#35668) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

nagyjabol 15/sol -rol beszelunk

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35673) Fiddlestick válasza PowerBuldog (#35671) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ezt jol latod, par oraval ezelott le is vazoltam. Foleg ha samsungoshoz jutsz es mehetsz is ethashra.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35674) Tamás9x válasza andromedae (#35663) üzenetére


Tamás9x
őstag

Úgy hogy nem használsz Krakent, de ezt még senki sem mondta neked? :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#35675) PowerBuldog válasza Fiddlestick (#35673) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Bizony, 75% TDP-n a samsungos 3GB-os MSI 1060 lazán 300sol-t tol, és csak 70e volt

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35676) V!ck válasza szazbolha (#35661) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nála neohashen mindig neoscrypt megy ha jól értettem. Nálam nicehashen meg mikor mi, szóval nem ugyanazt bányásszuk. Nálam is fut néha neoscrypt, este ránézek hogy mennyivel megy.

(#35660) Fiddlestick: Kártyánként 3 dodó az teljesen reális, nagyon jó.

Á, mindegy. Eddig azt hittem, hogy értek nagyjából mindent, most már kezdek összezavarodni :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#35677) madpapa válasza Fiddlestick (#35672) üzenetére


madpapa
senior tag

Ja, 5%-os hash növekedésért kellene 38%-kal többet fizetni.

(#35678) Dexar007 válasza PowerBuldog (#35675) üzenetére


Dexar007
veterán

..es egy 3gigas kartya mennyiert lesz eladhato par honap mulva? ;] Egyebkent nem a duplaja,csak 120 volt.

Give me your cum,bull!

(#35679) PowerBuldog válasza Dexar007 (#35678) üzenetére


PowerBuldog
veterán

120-ért mondjuk már jó vétel :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35680) mepet válasza PowerBuldog (#35675) üzenetére


mepet
addikt

wow, nálam a nem samsunos 1060-ak 63%-on 165sol körül hoznak... Mondjuk nálam a samsungosok is 180-at hoznak, igaz sosem próbáltam olyan magas powerlimitet.

(#35681) Ferdzsoo válasza V!ck (#35676) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azt is számold hogy nicehash neoscryptje nem túl jó. Míg a beépített algoval 1800kh/sec -et hozott addig ccminer-el ugyanazzal a beállításokkal 2300kh/s-ot hoz. Azért ez nagyon nem ugyanaz...
Konfigolj be egy Klaus T féle cc-minert és futtasd legalább 12 órán keresztül, na ekkor hasonlíthatod össze rendesen...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35682) PowerBuldog válasza mepet (#35680) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ott szerintem valami más bibi van. Nálam annyit a 2gb-os 1050-es (nem Ti) csinál majdnem. (155sol) 80% power limittel.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35683) AAntii válasza Dexar007 (#35678) üzenetére


AAntii
őstag

Ha a zcash jól fog hozni akkor, nem kizárt a 75 ezer ft sem :P
Annyira bizonytalan a sztori, hogy arra felesleges alapozni, hogy mit hogyan lehet eladni x idő múlva. A kutyamilliókból telik 1070-re, tudomásul vettük, de a kóbor, kicsapott kutyákkal mi lesz? ;]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35684) Fiddlestick válasza mepet (#35680) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Jezusom, az valami brutal keves.... Annyit a 1050 2gb hoz...

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35685) Fiddlestick válasza madpapa (#35677) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Sajnos igen, van egy 3gigas 1060-am meg egy 6gigas 1060-as rigem. Amikor vettem oket 25-30eft kulonbseg volt a 3 es a 6 kozott... Teljesen felesleges extra koltseg.. :W

szerk: foleg hogy mindketto ugyan azzal a configgal megy. :(((

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35686) BandiT85 válasza PowerBuldog (#35671) üzenetére


BandiT85
aktív tag

De a sol/w-értékben nincs jobb nála, meg értéktartóbb is szerintem hosszútávon. Nincs itt fehér vagy fekete...

(#35687) Dexar007 válasza AAntii (#35683) üzenetére


Dexar007
veterán

En eddig mindig meglattam a jövöt ;] ..es 3gigas kartyara nem erdemes alapozni,mikor lesz 6000 sokkal jobb ajanlat mellette.Persze,ha nem tudod eladni,meg mindig ott a krajzisz,6 kartyaval, sok monitorral.

Jaja,amiota kivettem a dogemilliokat,azota került krumplileves az asztalra. :K :DDD

Give me your cum,bull!

(#35688) mepet válasza PowerBuldog (#35682) üzenetére


mepet
addikt

Megnéztem. Szerencsére rosszul emlékeztem, nem 165 és 180, hanem 265 és 280! :B

(#35689) PowerBuldog válasza mepet (#35688) üzenetére


PowerBuldog
veterán

hát nem mind1 :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35690) AAntii válasza Dexar007 (#35687) üzenetére


AAntii
őstag

Drukkolok, hogy ne a jövő hónapban tudjuk meg a videokártyapiac összeomlik -e párszáz/ezer aprós videókártyától :D Egyébként ha már 3 gigás kártyák, akkor a plait, manli, gainward és társai lesznek szerintem rossz helyzetben. Ha már 3 gigás 1060-at kellene vennem 40 ezerért, akkor adnék 42-őt az msi gaming x-ért pl. :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35691) Fiddlestick válasza mepet (#35688) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Na azert ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35692) sanzi89 válasza AAntii (#35690) üzenetére


sanzi89
addikt

Én inkább 45-öt egy 6GB-ért. Vagy 60k-t egy 1070-ért. ;]

Ha bedől oly mindegy milyen VGA-d van szerintem...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35693) Dexar007 válasza AAntii (#35690) üzenetére


Dexar007
veterán

Majd a videokartya piacon is az lesz,hogy : HOODLLL!!!! Ne adjatok oda ocsoe a nyomi gamereknek,majd kifizetik a teljes arat,vagy vesznek playstationt. :DDD "

Give me your cum,bull!

(#35694) Fiddlestick válasza AAntii (#35690) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Az sose fog bedolni ! :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35695) AAntii válasza Dexar007 (#35693) üzenetére


AAntii
őstag

Vagy mikor be kell fizetni a villanyszámlát, akkor pénz helyett küldünk egy videokártyát. Az autószerelő szintén videokártyát kap és így tovább! :)
@tisn: eddig két felfutási időszak volt, mind a kettő alkalmat sikerült túlélni, bár akkor még nem bányászott boldog, boldogtalan. Meglátjuk. Ha az árukat visszahozták, akkor utána be kell szépen tenni őket a dobozba és majd a következő felfutási időszakban már csak elővenni kell.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35696) tisn válasza AAntii (#35690) üzenetére


tisn
addikt

olcsobb lesz ennel
nekem a manli 50k volt ez a palit meg 52k

annyira pici lesz a kereslet, hogy kb. 0-t fognak erni

(#35697) szazbolha válasza mepet (#35680) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor törlöm,,,,

[ Szerkesztve ]

(#35698) lafaty80 válasza szazbolha (#35666) üzenetére


lafaty80
őstag

Na kíváncsi leszek ezekre a kártyákra. Hogy még van-e, megjön-e, jó-e?
:DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#35699) Fiddlestick válasza lafaty80 (#35698) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

e-e-e ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35700) tisn válasza lafaty80 (#35698) üzenetére


tisn
addikt

ugy nezem ez is kifogyott, felleptem a netshopra es mar nem mutatja

az asus PH-GTX1060-3G az millyen lehet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.