Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) Patrick


Patrick
addikt

Kb. 1,5 év múlva lesz annyi önerőm, hogy felvegyek 10 évre 8,5 millát. Kíváncsi vagyok addigra változik e valami és ha igen, milyen irányba. Ha most venném fel a bankomnál, 93k/hó lenne.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8702) Patrick válasza Mercutio_ (#8696) üzenetére


Patrick
addikt

Azt hiszem igen... én csak most kezdtem el nézelődni mi micsoda, hogyan működik... de hát egyszerű, mint az 1*1.:D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8703) AMD Power válasza Patrick (#8699) üzenetére


AMD Power
titán

Aki nem hosszu tavra veszi fol a hitelt. 5 evre pl annak meg talan jo lehet egy nem fix kamatos hitel. De aki 10-15-20 evre vesz fol annak szerintem sokkal jobb a dragabb de fix kamatos hitel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8704) nandow válasza axioma (#8698) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R
Akkor várom, hogy küldjék postán majd a levelet az aviso-val.

(#8705) concret_hp válasza Patrick (#8700) üzenetére


concret_hp
addikt

de a bank adjon neked kölcsön a lehető legalacsonyabb kamaton. seems legit :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8706) velizare válasza concret_hp (#8705) üzenetére


velizare
nagyúr

ez most éppen így működik. a hitelek ugyanis a buborhoz vannak már kötve, de a betétlekötések is. ha a bubor olcsó, a hitel is az, viszont a bankbetétre is alacsony a kamat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8707) concret_hp válasza velizare (#8706) üzenetére


concret_hp
addikt

nézd meg mire reagáltam ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8708) velizare válasza concret_hp (#8707) üzenetére


velizare
nagyúr

láttam. ha sok pénzed van, a legrosszabbul a bankbetét fizet. ha nem kötöd le, akkor több pénzt visz, mint amennyit hoz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8709) attiati válasza Patrick (#8694) üzenetére


attiati
veterán

Az adott futamidohoz tartozo aktualis kockazatmentes hozam + 2,5-3% megadja a hitelkamatot. Akar 6honapos, akar 5-10 eves a kamatperiodus.

Hogy miert ilyen sok, arrol reszben a magyar allamot is meg lehet kerdezni.

Az, hogy nem tenned bankba a penzedet... nem lesz orokke igy, es nem is volt igy. Rendszervaltastol kb. 2013-14ig nagyon is jo megoldas volt a realkamatot fizeto bankbetet. 25 eves idoszakot vizsgalva még egy ingatlanbefektetest is megvert szerintem.

Egy alap, majd halado penzugyi kepzest tenyleg nem artana beiktatni az iskolai kepzesbe a gyakorlatban felmerulo pu-i temakorokrol .

[ Szerkesztve ]

(#8710) magnerss válasza Zeki (#8667) üzenetére


magnerss
csendes tag

@(#8667) Zeki
Foglalo is visszajar, ha a bank megsem ad hitelt. Sok ugyveddel beszeltem, mikor a volt vevom megszopatott.

ez sajnos nagy tevhit. a foglalo akkor jar vissza (a ketszerese), ha az eladonak felrohato, azaz miatta hiusul meg a szerzodes. ha explicit nem irjatok bele a szerzodesbe hogy pl. ha nem kap hitelt a vevo akkor a foglaloval mi legyen, akkor bizony a foglalo nem jar vissza.

[ Szerkesztve ]

(#8711) Zeki válasza magnerss (#8710) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem láttad a szerződést...

(#8712) kraftxld válasza Zeki (#8711) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért mert ti itt lúzerkedtek már hónapok óta nem jelenti azt, hogy más is ugyanezt csinálja. :)
Én pl keményen alkudtam, szereztem jó ügyvédet, foglalóztam mint vevő, majd pár hét alatt le is zavartuk hiba nélkül a tranzakciót. Após már a lakásban is lakik pár napja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8713) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ha egy ingatlanközvetítőnél foglalózok, de közben kiderül, hogy valamiért nem vagyok hitelképes, mi a foglaló sorsa?

Paraméterek:
- 25 éves, egyedülálló
- Magas jövedelem (havi 467 jön a számlámra)
- Kevés megtakarítás (foglalóra elég)
- Kinézett lakás 15,9-ért van hirdetve
- Van egy ~25m értékű másik ingatlan extra fedezetnek

15 millió hitelre pályáznék, mindkét ingatlant fedezetként használva. Van itt aki rálát olyan mélységben a bankok hitelbírálataira hogy tudjon az esélyeimről valamit?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8714) kicsi83 válasza Oppenheimer (#8713) üzenetére


kicsi83
tag

Nem nagyon értek hozzá, de miért nem kérsz előzetes hitelbírálatot?

(#8715) Oppenheimer válasza kicsi83 (#8714) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem kerestem aktívan lakást, csak böngészgettem őket, és tegnap egy nagyon jónak tűnő vételre bukkantam. Megnézem a lakást és ha rendben van foglalkoznám is, hogy ne vigye el más.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8716) concret_hp válasza Oppenheimer (#8713) üzenetére


concret_hp
addikt

ha lenne ~4M önerőd tuti kapsz hitelt , 200K-s tölresztőt simán tudsz fizetni, azzal meg kipörög a maradék 12M 6-7 év alatt, ennél sokkal jobb dealeket nem tudnak csinálni a bankok. így a 2 ingatlanos fedezettel nem tudom mi a matek de sztem tuti meghitelezik. számlavezető bankodban valószínű 1-2 munkanap alatt megmondják.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8717) axioma válasza Oppenheimer (#8715) üzenetére


axioma
Topikgazda

En inkabb attol rettegnek, hogy a kozvetitonek penzt adni??? Te add (papiron) a tulajnak, es az akar ott levo ingatlanos le is nyulhatja tole, de te miert adnal a kozvetitonek penzt?
Ja es foglalot is csak ugyvedi szarazpecsetes papirra. Addig en max. 100e "komolyangondolasi" penzt tartanek magamnal, vagy barmi annak megfelelo papirt alairni, inkabb azt se adnam at csak ha nagyon azon all vagy bukik akkor is ugyveddel irt valamilyen papirra es szigoruan ellenorizve a szemelyiket(!!!), de foglalot en az evszazad uzleteert sem adnek a kozvetitonek (nagyon max. ha az altalam fizetett ugyved rendben talalja, de ezt kb. ketlem, meg ezzel jo esellyel mire elintezodne, lecsusznal a tuti vetelrol).
Amugy _szerintem_ ha se hiteled, se csaladod, erre nagyon siman megkapod a hitelt. Altalaban. Az ordog a reszletekben lakozik - peldaul funda azonnali athidalora szerintem eselyed sincs, ott annyira mas a hitelbiralati modszer. Meg lehet nem ismert korulmeny, pl. nem alkalmazottkent erkezik a penz, nem hatarozatlan ideju a szerzodes, nem tehermentes az ingatlan vagy csak arternek szamito telepulesen van es a bank nullanak veszi stb. Szoval muszaj lesz minden reszletet megmutatnod valakinek, aki mar a kiszemelt bank stilusaban felmeri.

(#8718) velizare válasza Oppenheimer (#8713) üzenetére


velizare
nagyúr

ha a jövedelmed munkabér, és nincs egyéb hiteled, és a felajánlott extra fedezetű ingatlan tehermentes, akkor ezekkel a paraméterekkel szerintem átfut rajtuk, mint fos a libán. igazából kiválaszthatod, kivel akarsz szerződni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8719) AMD Power


AMD Power
titán

Felesegemmel van vagy havi 350e netto fizetesunk bejelentve. 2db ingatlanon van rajta a neve. Semmilyen hitelunk nincsen.Egyiknek fel ,masiknal 1/3 tulajdonban van a felesegem.Hitelkepesek vagyunk es CSOK is jarna nekunk. 600e Ft. Nekem van 2db Ltp 2x20.000Ft/ho. Erre egy 3 millios onerovel egy 12-13-14 millios Siofoki lakast tudnank-e venni? 20 evre fix kamattal.... Szerintetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8720) axioma válasza AMD Power (#8719) üzenetére


axioma
Topikgazda

CSOK-kal kompatibilis a ket resztulajdon? Regen szocpolnal csak spec. esetekben volt az (oroklesbol szarmazik, haszonelvezettel terhelt es a haszonelvezo bent lakik, ill. vagyonkozosseg osztasbol szarmazonal nem tudom volt-e feltetel). Es a 3M az azzal egyutt vagy anelkul?
Masreszt azert irtad a resztulajdonokat, hogy engednek a tobbiek, hogy kieg. fedezet legyen? Ha nem, akkor tok mind1, hogy hol van rajta a neve, kiveve CSOK akadaly eseten.
Harmadreszt az LTP-k hogy allnak? Bocs, ha volt mar itt de nem jegyzem kihez milyen eset tartozik, szar a nevmemoriam. Ha nem lejarnak es ott akarod felvenni, es nem lesznek kombizva, szinte biztos hogy nem szamit (vagy csak ha elfogadjak fedezetkent, de pont nemreg volt valaki hogy nem szerettek az otletet, talan nem is itt).

[ Szerkesztve ]

(#8721) AMD Power válasza axioma (#8720) üzenetére


AMD Power
titán

5 évnél régebb óta van a nevén ezek a rész tulajdonok. Igy a CSOK nem probléma.
A 3 millió anélkül lenne meg. Szóval 3m + 600e Ft.

Az LTP 5 évesek. Augusztusban lenne 1 éve ,hogy fizetem őket. Nem ott vennén fel szerintem a Hitelt ahol az LTP vannak!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8722) kraftxld válasza AMD Power (#8719) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom mit szeretnél Siófokon, de én tuti nem tolnék oda pénzt, főleg nem hitelből.
Brutálisan túl van ott árazva minden. Havi 350 két főre, gyerekkel együtt nem olyan vastag, hogy ilyenbe érdemes legyen beleugrani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8723) AMD Power válasza kraftxld (#8722) üzenetére


AMD Power
titán

Lakást vennénk , kiadásra. Nem laknánk ott. Az csak később jönne.

Túl van árazva?? 2 szobás lakás 12 millió? 3 szobás 15 millió? Túl van árazva... :U hol laktok ti ,hogy ez nektek túl van árazva? Nálunk egy 1 szobás panel 15 millió.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8724) Oppenheimer válasza axioma (#8717) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Természetesen nem az ingatlanközvetítő kezébe adnám a pénzt azon-nyomban.

Beszéltem hitelközvetítővel, szerinte is ezekkel a feltételekkel nem lesz gond a hitelfelvétel, úgyhogy nem kell aggódnom amiatt hogy foglalót buknék.

(#8718) cain69:

Munkabér (határozatlan idejű szerződés), nincs egyéb hitelem, és a felajánlott extra fedezetű ingatlan tehermentes.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8725) kraftxld válasza AMD Power (#8723) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezek az ingatlanos cég által hirdetett propaganda új lakás árak, vagy használt lakás?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8726) AMD Power válasza kraftxld (#8725) üzenetére


AMD Power
titán

Használt lakások természetesen amiket írtam.
A 15 millás 1 szobás meg itt nálunk a 40 éves panel árak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8727) Mercutio_ válasza AMD Power (#8726) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mindegy, hogy hol van az az "itt nálunk" :N
Siófoki lakást ne hasonlítsunk pestihez, mivel utóbbit egész évben ki tudod adni, előbbit vannak kétségeim :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8728) AMD Power válasza Mercutio_ (#8727) üzenetére


AMD Power
titán

Én erre válaszoltam.

Brutálisan túl van ott árazva minden.

Hozzánk képest nem!! Budapest ,Óbudáról beszélek én az "itt" nálunk.
Amúgy a Siófoki City Cartel irodavezetőjével beszéltem már erről. Azt mondta egy éves szerződéssel , 2 hónap kaucióval 1-2 hét alatt kiadja a lakást ha veszek lent.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8729) kraftxld válasza AMD Power (#8728) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ezt el is hiszed az ingatlanosnak? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8730) Mercutio_ válasza kraftxld (#8729) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8731) F-ECT$ válasza attiati (#4374) üzenetére


F-ECT$
titán

Kicsit régi a hozzászólás, de nekem most lett aktuális.

Konkrétan a Profit Management ajánlataival találkoztam, ami 2010 óta működő cég és főleg követelések értékesítésével foglalkoznak. Röviden: a magánszemély nem tudta fizetni a hitelét, eladni se tudta az ingatlant, így a bankkal megegyezve a banké lesz az ingatlan, az adós pedig megszabadul a hiteltől. A bank nem értékesít közvetlenül, hanem faktoring és egyéb közvetítő cégeken keresztül adják el a követelésüket.

Hátrányok: nem lehet megnézni belülről az ingatlant, ~6 hónapot kell várni, mire a benne lakó kiköltözik, követelést veszel, és csak jogi eljárások után lesz ebből 1/1 tulajdonú ingatlanod.

Előny: a piaci ár 50-70%-áért tudsz ingatlant venni.

Kérdésem: vett már valaki így ingatlant, esetleg ismeri a céget közvetlenül?

A neten nem sok infó van róluk (se jó, se rossz), egy Gyakori Kérdések oldalt találtam, de az itt hozzászólók nagy része nem érti azt sem, hogy mi a különbség az ingatlan és a követelés vétele között, így nem túl mérvadóak az ott elhangzott kritikák a céggel kapcsolatban.

Dive ever, work never.

(#8732) Mercutio_ válasza F-ECT$ (#8731) üzenetére


Mercutio_
félisten

Röviden: a magánszemély nem tudta fizetni a hitelét, eladni se tudta az ingatlant, így a bankkal megegyezve a banké lesz az ingatlan, az adós pedig megszabadul a hiteltől. A bank nem értékesít közvetlenül, hanem faktoring és egyéb közvetítő cégeken keresztül adják el a követelésüket.
A 2 aláhúzott rész között érzek némi ellentmondást.

e-cegjegyzek.hu -n ellenőrizted a cégadatokat, stimmelnek?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8733) Konflikt válasza AMD Power (#8721) üzenetére


Konflikt
addikt

szia,

(#8721) AMD Power, itt ket dolgot kevertek

2db ingatlanon van rajta a neve

5 évnél régebb óta van a nevén ezek a rész tulajdonok. Igy a CSOK nem probléma.

a CSOK-nal valoban van szo mas lakastulajdonrol es 5 evrol is, de a kovetkezo formakban:
-mas ingatlan a neveden max 1/2 tulajdonig lehet. azaz ha van a neveden tobb mint 50%-ban ingatlan, akkor buko.
-az 5 ev pedig arra vonatkozik, hogy visszaforgatasi kotelezettseged van. azaz ha 5 even belul eladtal egy ingatlant, annak a vetelarat 100%-osan fel kell hasznalnod CSOK tamogatott ingatlan adasvetelnel.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8734) Konflikt válasza axioma (#8717) üzenetére


Konflikt
addikt

es (#8715) Oppenheimer

foglalot nem adsz a kozvetitonek, max 1% veteli ajanlatot szoktak, ami jogilag altalaban a foglalo reszenek tekintheto, es akkent is vsielkedik. ez arra jo, hogy amig megirjatok a szerzodest (nehany nap, esetleg hetek) is mar van egy darab papirod, ha nagyon porog az ingatlan akkor se viszik el eloled.

erdemes bekerni par ajanlatot / elozetes biralatot bankoktol, helyben azonnal kalkulalnak, akar egy nap alatt tobbet is begyujthetsz

altalaban az ingatlan ertekenek max 80%-a hitelezheto. tobb ingatlanfedezet eseten nemtudom hogy szamolnak.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8735) Konflikt válasza Zeki (#8711) üzenetére


Konflikt
addikt

Nem láttad a szerződést...

attol meg hogy nem latta, teljesen igaza van (#8710) magnerss-nek. ha nem irtatok bele hogy ilyen helyzetben mi a foglalo sorsa, akkor nem jar vissza. ha rendelkeztetek rola, akkor meg az tortenik amit beleirtatok :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8736) AMD Power válasza Konflikt (#8733) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor meghagyjuk az Államnak a 600e Ft-át. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8737) Oppenheimer válasza Konflikt (#8734) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem írtam hogy a közvetítő kezébe adom, ne feltétezzétek már ezt. :DDD lásd 8724-es hsz. Egyébként köszi a segítséget. Több forrásból is megerősítették a hogy + ingatlanfedezet elég lesz.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8738) F-ECT$ válasza Mercutio_ (#8732) üzenetére


F-ECT$
titán

Kicsit pongyolán fogalmaztam.

Cégjegyzék ok, de ezt a tevékenységet még csak ~1 éve folytatja a cég.

Dive ever, work never.

(#8739) attiati válasza F-ECT$ (#8731) üzenetére


attiati
veterán

Sztem lakóval együtt ingatlant venni nem jó ötlet. Látatlanban venni és a kilakoltatáshoz gyomor és rutin kell.
Lakó nélkül nem tudom mennyivel olcsóbb.

(#8740) F-ECT$ válasza attiati (#8739) üzenetére


F-ECT$
titán

A reklámszöveg az, hogy a bank és a lakó már megállapodtak egymással, és így a lakónak is érdeke, hogy létrejöjjön az üzlet, mert így letudja a bank felé az összes tartozását. 180 napja van kiköltözni.

Látatlanban persze, hogy nem vesz az ember semmit teljes áron, de ha van egy 30-50% kedvezmény benne, akkor még egy lelakott ingatlanon is szép hasznot lehet elérni. Elvileg :)

Dive ever, work never.

(#8741) attiati válasza F-ECT$ (#8740) üzenetére


attiati
veterán

A valsag melypontjan sem volt 50%os diszkont. Meg a kilakoltatós lakasokra sem.

Nagyon meg kell nezni a szerzodes minden szavát.

(#8742) F-ECT$ válasza attiati (#8741) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is kezd gyanús lenni a dolog.

Dive ever, work never.

(#8743) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Lakásvásárlásnál egy kb 17 milliós ingatlanra a bank elvileg ad kb 11-12 milliót.A maradékot lehet ingatlanfedezettel kipótolni hogy ne kelljen önerő?

Hulligaaan

(#8744) kraftxld válasza creedszl (#8743) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, másik ingatlanra szabad felhasználású hitelt veszel fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8745) Oppenheimer válasza kraftxld (#8744) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem kell szabad felhasználású, elég a 2 ingatlan és akkor bank a teljes vételárat meghitelezi.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8746) kraftxld válasza Oppenheimer (#8745) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már amelyik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8747) dugynok válasza F-ECT$ (#8742) üzenetére


dugynok
senior tag

Üdv!

Inkàbb a mbvk.hu-n nèzegess. Ugyan ez, csak nem közvetìtőn keresztűl...

(#8748) creedszl válasza Oppenheimer (#8745) üzenetére


creedszl
aktív tag

A 2 ingatlant hogy érted?Amelyikre felveszem a hitelt plusz még egy vagy 2 ingatlanra teszek jelzálogot és akkor kijön a hitel arra amit meg akarok venni?

Hulligaaan

(#8749) hurenzon válasza F-ECT$ (#8731) üzenetére


hurenzon
senior tag

nekem van több tapasztalatom is .
ki lehet fogni jó vételt, de rosszat is.
van olyan aki évek óta szenved . De van olyan aki pár hónap alatt nagyot kaszált.

Több oldalról kell meg kell nézni a kiszemelt ingatlant.

[ Szerkesztve ]

(#8750) hurenzon válasza dugynok (#8747) üzenetére


hurenzon
senior tag

követelés megvétele más, mint árverésen venni ingatlant.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.