Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) axioma


axioma
Topikgazda

1. 10 ev hazassag utan ugyis vagyonkozosseg van, csak par esetben lehet kulonvagyont igazolni
2. A jovedelem ara'nya'tol aztan meg tenyleg teljesen fuggetlenul kozos minden (ezt a "meg x millio" osszegyujtesere mondom)
Ez egy ilyen "szerzodes". Nem csak szerelem meg papir meg CSOK van (tenyleg, azt a reszt minek aranyaban osztanatok??), hanem gazdasagi vagyonkozosseg is.
Arrol nem is beszelve, hogy gozotok sincs, hogy mibol fog osszeallni a masik fele az ingatlan aranak. Nekem sem, de legfeljebb arra tennek megjegyzest, ha valaki a valosagtol eltero ara'nyt az illetek miatt akarna kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#8602) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

4 éve kötöttem egy 4 éves Fundamentát, ami elvileg július elején jár le.
Egy pénzügyi tanácsadóval csináltattam, aki akkor azt mondta, kössük 4 évre, mert annál a legkisebb az induló költség, és később lehet növelni a futamidőn.

Szeretném 6 évesre meghosszabbítani a futamidőt. Mit kell tennem? A pénzügyi tanácsadót - ha megoldható - kihagynám.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8603) concret_hp válasza nandow (#8602) üzenetére


concret_hp
addikt

miért nem hívod fel a fundamentát?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8604) axioma válasza nandow (#8602) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mikor es mire fogod felhasznalni?
Ha erre nem tudsz valaszolni, akkor a tuti recept:
1. aviso level figyelmen kivul hagyasa, ugynok telefon ha lesz lerazasa
2. tovabbra is utalni, ha eddig beszedesen volt akkor atrakni utalasra
3. majd mielott szeretnel is valamit kezdeni a penzzel, azelott kb. fel evvel elkezdeni mozgolodni, hogy most mi legyen
+1. ha tuti lesz lakascel, es van me'g szabad penz, akkor megosztason elgondolkodni

Felhivhatod a kozpontot is (411-81-81), de az tuti hogy egybol kikuldenek valakit egy hosszabbitast alairatni (meg nyitasidij-kulonbseget beszedni persze).

[ Szerkesztve ]

(#8605) nandow válasza axioma (#8604) üzenetére


nandow
aktív tag

2 év múlva szeretném lakáshitel törlesztésre felhasználni.

Lehet hogy jobban járnék, ha mégis rábíznám a pénzügyi tanácsadóra, hogy oldja meg? (akivel kötöttem anno)

(#8606) axioma válasza nandow (#8605) üzenetére


axioma
Topikgazda

Miert, 2 ev mulva lesz lakashiteled???
Hat ha mindenkepp fizetni akarsz... de ne lepodj meg, ha az adott tanacsado nem dolgozik mar ott (eleg nagy a fluktuacio).

(#8607) nandow válasza axioma (#8606) üzenetére


nandow
aktív tag

Nem, tavaly vettünk lakást, azon van hitel.
Párom Fundamentája idén 2 éves, emellett szüleim nevén is fizetek egy szintén 2 éves fundamentát.
2 év múlva ezzel a 3 Fundamentával szeretnénk végtörleszteni a lakáshitelt. :)

A tanácsadó meg nem fundás volt, hanem mpk-s.

(#8608) Oppenheimer válasza nandow (#8607) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miért nem törleszted elő?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8609) axioma válasza nandow (#8607) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mennyi a hitelen az elotorlesztesi dijad? Valoszinuleg sokkal rosszabbul jarsz ha 2 evig tartogatod, mert arra a penzre modozattol fuggoen 1 vagy 3%-ot kapsz csak, a hiteled meg ennel magasabb ugye.
Inkabb most elotorleszd plusz megosztod (igy tovabbi 2 evre is kapsz erre a szerzodesre is alltam-ot). Persze forditva: kerj megosztas, minel elobb mert ido mig lefut, es utana amelyikbne a penz van azt elotorlesztesbe betolod, a masikat fizeted. (Ha nincs szabad adoszam akkor is lehet, mert nem lesz egyszerre kert alltam.)

Na EZT a kombit tutti nem mondja meg neked egy atlagos ugyfelezo fundas.

(#8610) nandow válasza Oppenheimer (#8608) üzenetére


nandow
aktív tag

Úgy gondolkodtam, hogy többet nyerek a fundamenta plusz két év állami támogatásával (144e ft), mint azzal, hogy betörlesztek most és valamennyivel kisebb lesz a hitelem visszafizetendő része.

De ezt lehet pontosabban ki kellene számolnom. Bemenni a bankomhoz, és megkérdezni, hogy miként alakulna a hitelünk, ha most ezt a 4 éves fundamentát betörleszteném. Ha többet hoz, mint 144e ft, akkor megérné most beletörleszteni.

(#8609) axioma

1% elvileg az előtörlesztési díj.

Olvasgatok erről a megosztásról. Ha jól értem, arról van szó, hogy ha megosztom két részre a jelenlegi szerződésem, akkor lényegében kétszer annyit is tudnék fizetni havonta.
Viszont a jelenlegi szerződésem 4 éves. Ha megosztom, az "új" megosztott részre is a régi szerződéses feltételek igazak. Vagyis hogy 4 év a futamidő. Akkor ezt az "újat" kéne meghosszabbítani 6 évesre valahogy, hogy tudjam tovább fizetni a következő két évben. A "régi" meg most lejárna szerződés szerint (mert hogy 4 éves a futamidő), azt meg akkor az állami támogatással együtt be tudnám törleszteni a hitelbe.

Jól értem ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#8611) axioma válasza nandow (#8610) üzenetére


axioma
Topikgazda

A vegen mar kapisgalod, de me'g mindig nem hiszed el, hogy "hosszabbitani" nem kell. Ha megosztod, akkor lesz egy 4 eves szerzodesed, amit - mar csak azert is mert ures - mindenfele kulon trukk nelkul fizethetsz tovabb. De akar megosztasnal megkerdezheted, hogy lehet-e ugyanolyan SZO-vel de hosszabb valtozat (ezt nem tudom), velehetoen kijon valami havi 10e-es havidij papiron (de ez csak technikai szam, hiszen sose lesz meg benne a lejarati feltetel), de azzal ne torodj, fizeted havi 20-szal, felveszed amikor akarod (felmondod alltam fenntartassal, 90 nap mulva utalnak, konnyen osszeegyeztetheted a masikakkal).
Ja a megosztas dija 2e kemeny magyar forint.
Az 1.3M-nak (gondolom ennyi van) az elotorl. dija 13eFt, a 2 ev alatt ra fizetendo kamat ennel nyilvan joval tobb, a 144-et meg igy is megkapod.

Viszont azt nezd meg az aszf-ben, hogy a megosztas meddig kerheto. A szerzodes teljes ideje alatt, vagy a futamideje alatt, es ezen mit ertenek (megtak. idoszak vagy mi). Na EZT megkerdezheted a 411-81-81-en, ha nem akarsz aszf-et ertelmezni.

(#8612) hitchins


hitchins
őstag

Van itt valaki aki árfolyamgátas volt és megkapta az árfolyamgát lejárta utáni első számlát?
Mindenféle előzetes értesítés/egyeztetés nélkül levonták az első összeget, ami több mint 90%-kal nőtt!!

Szlavezető bankhoz még nem tudtam eljutni de ez szerintem irreális. Lehetséges ilyen mértékű emelkedés?

(#8613) axioma válasza hitchins (#8612) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mar miert lenne irrealis? Annak idejen pont ezt josoltak. Hiszen a futamidod nem nott, ellenben a tartozasod nem csokkent ugy, ahogy az annuitasos hitelnel csokkent volna. Minel kevesebb ido van hatra, annal jobban no a maradek osszegnek az ujraszamolt torlesztoje.
Egyebkent kerj futamido-novelest annyit, hogy elfogadhato szintre csokkenjen. Jelzem elore mielott meglepodnel, a dupla futamido NEM fele torlesztoreszlet (lasd a matematikajat).

(#8614) hitchins válasza axioma (#8613) üzenetére


hitchins
őstag

Nem tudom, én sehol sem olvastam olyat, hogy a duplája lesz a törlesztő.
Most is azt írják, hogy átlag 6-8e ftos emelkedés.Bár tudom az átlag ez esetben nem mérvadó.
Ellenben akárhogy számolom nem jön ki a matek.

20 évre vettem fel hitel 10 éve fizetem. A jelenleg kalkulált törlesztőrészlet alapján olyan mintha a 10 év befizetés után kétszer annyival tartoznék mint a hitel felvételkor.

Az már csak megjegyzésként írom, hogy ha a 15% határt nézem (elvileg ennél többel nem nőhetne a törlesztő) akkor kb még 50 évig fizethetnék....

(#8615) axioma válasza hitchins (#8614) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szamok nelkul nem tudok mit mondani, de azt is ideirhatnad, hogy amikor beszalltal, mennyit nyertel, az elmult 5 evben mennyi helyett fizettel mennyit (akar %-osan). Ennek most csak EGY reszet kell visszafizetned, a tobbit mi adofizetok fizetjuk (adon es a banki dijakon keresztul).

(#8616) hitchins válasza axioma (#8615) üzenetére


hitchins
őstag

En tapasztalatokra voltam kivancsi attol aki hasonlo helyzetben van, ha jol ertem neked nincs ilyen tapasztalatod.
Valoban nem lehet konret szamok nelkul velemenyt mondani de en nem is kertem.
Ezt a demagog dumat olvastad vagy sajat velemeny:
"a tobbit mi adofizetok fizetjuk (adon es a banki dijakon keresztul)"

(#8617) concret_hp válasza hitchins (#8616) üzenetére


concret_hp
addikt

ki tudod számolni, hogy hány frank / eur hitelt vettél fel és ahhoz képest mennyi tartozásod van most?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8618) hurenzon válasza hitchins (#8616) üzenetére


hurenzon
senior tag

kombi hitel ?

(#8619) lajafix válasza hitchins (#8614) üzenetére


lajafix
addikt

Tehát 20 éves hitel(értsd: rohadt lassú tőketörlesztés), 5 évig fizetted amit a bank szabott(normál annuitásos vagy volt hozzá a csodálatos lakástakarékpénztári konstrukció?) , 5 évig árf gát, ahol halmozódott tovább az adósság és a 140en felvett hitel 256on lett forintosítva? A futamidő fele meg letelt. forintban mekkorára nőtt az adósságod a felvetthez képest?

Ez sajnos kőkemény matek, nem kell hozzá más tapasztalata. Ha kitolod 5 évvel a futamidőt, akkor is jóval nagyobb lesz a törlesztőd az árfgátashoz képest.

Rock'n Roll

(#8620) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy panellakást(Tatán), a birtokba adás néhány napon belül meg fog történni.
A fogyasztó változással/ óraátírás-bejelentéssel kapcsolatban volna kérdésem. (e-on, vízmű, távhő ami érdekes)
Az órák átírása csak személyesen intézhető az ügyfélszolgálaton? Ha igen, akkor kell hozzá az eladó és vevő együttes megjelenése is? Esetleg történhet email-en is a bejelentés?

Ha valakinek van tapasztalata, és megosztaná, akkor azt megköszönöm :R

n_stolz

(#8621) Incubus válasza n_stolz (#8620) üzenetére


Incubus
tag

Szolgáltató honlapjáról letöltöd az átadás-átvételi papírokat.
Aláírjátok, ezt beviszed és intézhetsz mindent

Üdv

(#8622) nandow válasza axioma (#8611) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R
Találkozok egy hozzáértő emberrel, aki tud segíteni ebben.

(#8623) adam0010


adam0010
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Akit érdekel vissza nem térítendő állami támogatás lakás célra (vásárlás, lakáshitel részleges vagy teljes kiváltás, felújítás, korszerűsítés ) keressen bátran.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#8624) axioma válasza hitchins (#8616) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ez egy forum, olyan dumat irok amilyet akarok, me'g ha szerinted demagog is. Merthogy nekem tok veletlen van osszehasonlitasi alapom, m.tarsam majdnem fillerre annyit vett fel mint en csak devizaban, par honap elteressel, es o reg kiszallt belole, a kiszallaskori plusz hitele is elfogyott, en meg me'g 9 evig fizetem a kieg.kamattam+szocpol epitkezest, jelenertekben kb. most tartok ott amennyit o osszesen bele kellett toljon.
Tele van a hocipom azokkal, akik evekig kaszaltak a forintban eladosodassal szemben, szerencsejatekoztak egyet elore megfontolt szandekkal parmillio erejeig, a bedoles ota zsakszamra ontik belejuk a penzt mert a kozosseg nem hagyhatja oket fedel nelkul (ez de szar duma, ki nem fizetett kiflit se eheti meg, oruljon ha kolcsonozhette addig/mostanaig), es aztan me'g ok jonnek panaszkodni (nem feltetlen ide, de megtalalnak mashol is), hogy ugyan szamolni nem tudnak/akarnak, de ez biztos nem "lehet" igazsagos. Hat hacsak ra nem mutatsz egy szamolasi hibara, akkor legy szives fogadd el, hogy ezt te valasztottad, es vagy nyujtsd el kifizetheto torlesztoreszletig a futamidot, vagy add el a lakast es koltozz olcsobba. Nincs mas variacio.

(#8625) axioma válasza adam0010 (#8623) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem hirdetesi felulet. Raadasul a topiklakok eleg jol ismerik a lakastakarekpenztart:)

(#8626) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,

Sikerült megvennünk a kiszemelt ingatlant (fundamenta áthidaló hitel + CSOK, 4,5M+2,2M).
A két összeg - tehát a teljes vételár - jelenleg ügyvédi letétben figyel, június 7-e óta. A szerződésben foglalt kifizetés határideje aug. 20.
Az ügyvédnek mikor kell tovább utalnia az eladónak az összeget? Mind a fundás, mind a bankos ügyintézőnk rá van feszülve, hogy azonnal kellett volna utalnia.
Az ügyvéd először azt mondta, hogy engedélyt kell kérnie a magyar állam(kincstár?)tól, hogy az államkincstár mögött második helyen a funda is széljegyre kerülhessen, aminek elbírálási ideje 15-30 nap, és ezt meg kell várnia. Aztán olyat is mondott, hogy a fundának az emailjére/levelére vár. A fundás ügyintézőnk szerint már az ügyvédnél van minden szükséges doksi, tanuljon meg olvasni...

Nem lehet hogy arra játszik, hogy aug. 20-ig kamatozik neki a zsé a számláján?
igazából az eladónak is jó ez, mert az plusz 2 havi albérleti díj neki (azt a kérót vettük meg, amit eddig béreltünk), lehet összebeszéltek...

(#8627) Melack válasza tzimash (#8626) üzenetére


Melack
veterán

Ügyvédi letéti számlának nincsen kamata, az egy technikai számla. Adásvételi szerződésben mi van beleírva? Ha a Fundamenta elküldött mindent, akkor érdemes rákérdezni az ügyvédnél.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8628) tzimash válasza Melack (#8627) üzenetére


tzimash
őstag

Az ügyvéd által írt letéti szerződésben: Ha teljesülnek a kifizetési feltételek, onnantól 8 munkanapja van.
ebben ezekről a feltételekről nincs külön szó.
A fundás letétiben (mivel CSOK is van dologban):
"Letéteményes Ügyvéd köteles a Letéti Összeg Eladó/Jogosult részére történő kifizetését követő 30 napon belül a Magyar Állam képviselőjétől - Letevő követő ranghelyére figyelemmel - az elidegenítési és terhelési tilalom vonatkozásában feltétlen és visszavonhatatlan hozzájárulást beszerezni és ezen hozzájárulást a Letevő jelzálogjog bejegyzési kérelmével egyidejűleg az illetékes Földhivatalba benyújtani."

Erre a hozzájárulásra vár elvileg... de miért, mikor ez Eladó részére történő kifizetés után kell megkérnie...

Továbbá "A felek rögzítik, hogy a letéteményes akkor jogosult és köteles e letéti összeget az eladó részére kifizetni, illetőleg a tárgybeli okiratokat az eljáró földhivatalhoz benyújtani, ha a letéteményes a letéti összeg letéti számláján történő maradéktalan jóváírását követően meggyőződik arról, hogy vevők által megvásárolni kívánt ingatlan tulajdoni lapján nem szerepel bármely olyan megelőző beadvány amely nem a letevőtől, illetőleg az eladóktól származik"

A funda még nincs bejegyeztetve a tulajdoni lapra, erre a fenti szerződés szerint 5 munkanapja van az ügyvédnek, onnan, hogy az összeg maradéktalanul rendelkezésre áll a letéti számlán (június 7.)

(#8629) Melack válasza tzimash (#8628) üzenetére


Melack
veterán

Akkor legkésőbb holnap meg kellene ennek történnie. Javaslom felhívni az ügyvédet, hogy hogyan is áll az ügy. A mi ügyvédünk ebből a szempontból normális volt, mindig kaptuk az infókat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8630) Zeki


Zeki
nagyúr

Na a tavaly nyár óta húzódó ingatlan eladás és vétel saga újabb fejezetéhez érkezett.
Ugyan anno más nikken írtam, de ezen is köszönöm az anno pü-ben és egyéb módon adott segítségeket!

Most már ott tartunk, hogy eladva a házunk, ki vagyunk fizetve, de ki kellett költözni, mert a hitelközvetítő rosszul mérte fel hogy mi meddig tart, és a vevő már így is adott plusz egy hónapot. Mondjuk a hitelközvetítő volt a vevő. :)
Most rokonoknál lakunk, 5 fős család kétfele szakadva rokonoknál meghúzódva, bútorok garázsban, várják a szebb időket.
Ott tart a folyamat, hogy megvan a banki visszavonhatatlan hitelígérvény az állam számára, aki a szocpol áthelyezés ügyében tevékenykedik majd. Ez kb 15 nap, ha személyesen írunk majd alá. Aztán terhel az állam az általunk megvásárlandó ingatlanra, majd megkapja az eladó cég a szocpolunkat. Ezután a cég ügyvédje visszaigazolja hogy megkapta, majd jöhet a bank az utalásokkal.
Az eladó cég ügyvédje olyan kedves ember, hogy hiába csatoltam emailben, hogy minden be van adva, és a bank is 100% fizet (visszavonhatatlan banki hitelígérvény), és kivenném akár albérletbe is a lakást, amíg nem lesznek kifizetve, nem enged be. Igaz ott van már náluk 1 hónapja 8.3 milla önerőnk, de ez nem érdekes. Majd ha teljesen a pénzüknél lesznek, majd akkor... szóval még ők is szívatnak.
Ja, és már a jegybanki alapkamat 2x-ese plusz 8% kamatot is fizethetem, mert június 9-cel lejárt a vételár kifizetési határideje.
:(

Szóval még mielőtt beköltözhetnénk, 3 gyerekkel szopunk egy nagyot, mert valahogy semmi sem úgy alakul optimálisan, ahogy a hitelközvetítő számolgatta.

(#8631) axioma válasza Zeki (#8630) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az az igazsag, hogy a sajat csaladom felol sem ertem ezt a maniat, hogy tulajdonbol tulajdonba koltozes. Pedig egy csomo lancban hiteles adasvetelnel ez problema. En siman eladnam, es berelnek atmenetileg, akkor az esetleges felujitas is megteheto kenyelmesebben. Plane nyaron, a gyerekek nincsenek iskolahoz kotve, akar tavolabbi olcso (nem is feltetlen teliesitett) megoldas is szoba johet, persze ingazas van hozza, na de altalaban tobb a hely nem kell kulon raktar, plusz egy nyaralasnak is felfoghato:)

(#8632) Zeki válasza axioma (#8631) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi dolgozunk, a nagymamák majd vigyáznak a gyerekekre. Aztán 1 hónapra 5 főnek nem adnak ki lakást Kecskeméten. Itt egy kétszobást is 80-120-ért adnak/hó, és mindenki legalább félévet vagy 1 évet akar. Meg 2 hó kauciót.

(#8633) darksamu válasza Zeki (#8630) üzenetére


darksamu
csendes tag

Azzal, hogy nem fogadják el az ígérvényeket és nem adják ki albérletbe sem a lakást amíg teljesen ki nem fizeted, nem feltétlenül téged akarnak szivatni, lehet hogy egyszerűen csak ez a 'policy' náluk. Más cégeknél is van ilyen (pl. Metrodom - lásd itt a 9.8-as pontot).

De van példa az ellenkezőjére is: egy kollégám 3 gyerekkel már csak a 10 milliós CSOK-ra várt, a többi részt már kifizette és az építtető megengedte neki, hogy valamennyi bérleti díjért a CSOK megérkezése előtt beköltözzön.

[ Szerkesztve ]

(#8634) Zeki válasza darksamu (#8633) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi az infót!

(#8635) tzimash válasza Melack (#8629) üzenetére


tzimash
őstag

Hát nem történt meg... Viszont hívott a fundamentás kapcsolatunk, ha nem rendeződik a héten a dolog, felbontják a szerződést :( Az ügyvédet nem értem el telefonon, ha továbbra sem veszi fel, akkor felkeresem.
A fő ok az, hogy a fundamenta által utalt összeg május 30-án landolt a letéti számlán, innentől állt az ügyvéd rendelkezésére 5 munkanap, hogy a tulajdoni lapra bejegyeztesse a fundát. természetesen a mai napig nem történt ez meg, erre rágtak be. A pénzen való ücsörgés már csak hab a tortán.

(#8636) hitchins válasza axioma (#8624) üzenetére


hitchins
őstag

Én általában azért járok fórumba, hogy információt szerezzek vagy másnak segítsek ha tudok. Úgy látom te inkább oltogatni, és világban kiáltani a fájdalmadat mert esetleg egyvalaki jobban járt mint te.

Nekem is van összehasonlítási alapom, én meg rosszabbul jártam mint a családtagom aki forintban vett fel hitelt, és akkor mi van. Dögöljön meg?

Ezt a Te fizeted más hitelét dumát meg kicsit nem ártana átgondolnod. Nagyon sokan jártak sokkal rosszabbul.
A devizahitelesek nagy többsége nem azért vett fel ilyen hitelt mert hazardírozni kívánt. Egyszerűen olcsóbb. Szerintem elég nevetséges elvárás, hogy elvárjuk hétköznapi emberektől hogy mérjenek fel egy olyan kockázatot amit még bankok, pénzügyi szervek stb sem látott előre nem gondolod?
Én tudtam, hogy vállaltam kockázatot, és bekalkuláltam a törlesztőrészletbe, hogy +-30%-ot változik ez tűnt reálisnak de nem ennyit változott a változás mértéke nem volt előre kiszámítható.

Én őszintén nem kértem és nem vártam el, hogy "megmentsék" a hitelem. Szerintem az lett volna a korrekt, hogy az árfolyam változás miatti kockázatot a bank és az ügyfél együtt fizeti hiszen ezt senki nem látta előre. (pl 165 felvételi és 255 ft elszámolási árfolyam helyett be lehetett volna lőni középre az árfolyamot és azt mondani a 90ft különbözet felét fizesse az ügyfél, hiszen vállalt a kockázatot, a másik felét pedig a bank.

(Abba inkább nem menjünk bele, hogy mi van ha az egész egy szűk réteg számára előre ismert volt. Esetleg mesterségesen lett előidézve. Ez esetben vajon mennyire korrekt, hogy én fizessem az árát.)

Viszont ha már azt sérelmezed, hogy TE fizeted a devizahitelesek tartozását, a te kamattámogatásodat szerinted ki fizeti ki? A te szocpolodat ki fizeti ki?
Mondjam, hogy én fizetem a hiteled:)
Neked se fizessünk?

De lehet ezt továbbvinni. Ne fizessünk a 3 gyerekes családok adó-jóváírását, hiszen ők vállalták gyereket. Ne fizessük az orvosi ellátását azoknak akik minden reggel péksüteményt reggeliznek, hiszen tudható, hogy a cukor megbetegít ők választották, ne fizessük a rákosok kezelését ha valaha dohányoztak hiszen miattuk van, ne fizessünk májgyógyszert annak aki alkoholt iszik, ne segítsünk a cunami miatt földönfutóvá válókon, hiszen minek költöztek a tengerpartra. Csak napoztak strandoltak egész nap most így jártak.... stb,

(#8637) hitchins válasza axioma (#8624) üzenetére


hitchins
őstag

Ja még valami, ami miatt egyáltalán benéztem a topicba, hátha segítség annak aki hasonló cipőben van.

Összességében az árfolyamgát megszüntetése után a havi törlesztő részletem az eredetileg fizetendő összeghez képes 5, az árfolyamgátban ténylegesen fizetett törlesztőrészlethez képest 30%-kal növekedett.
Ez reális. Az általad említett 90-100% növekedés nem, de azért köszönöm a kioktatást.

Kiderült, hogy nálam a mobil applikáción módosítottak, és olyan összeget is megjelenített levonandó tételként amit nem kellett volna (volt jóváíró párja ami nem jelent meg sehol)

A futamidő és egyéb körülmények bizonyosan növelhetik az emelkedés százalékos mértékét, ezzel együtt is a törlesztő részlet megduplázódása nem túl reális.

Mindenesetre, legalább a stílusod tükrözi a névválasztásodat.:)

[ Szerkesztve ]

(#8638) concret_hp válasza hitchins (#8636) üzenetére


concret_hp
addikt

"A devizahitelesek nagy többsége nem azért vett fel ilyen hitelt mert hazardírozni kívánt. Egyszerűen olcsóbb."

ebből látszik, hogy fogalmad sincs az egészről. olcsóbb volt pár évig, amíg számodra kedvezően alakultak a dolgok (addig gondolom nagyon okosnak hitted magad, mint a legtöbb devizahiteles, hogy milyen jó bizniszt csináltál).

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8639) hitchins válasza concret_hp (#8638) üzenetére


hitchins
őstag

Igen, a havi törlesztő részlet olcsóbb volt, és rengeteg banknál további akciókkal megtolták csak azért, hogy ezt válaszd.

Én azért vettem fel mert úgy tűnt, ha jól alakulnak a dolgok pár százalékkal jobban kijöhetek.
Tisztában voltam azzal, hogy ha rosszul alakulnak akkor bukhatok, de nem ennyit.

Elismerem, hogy nem gondoltam arra, hogy ekkora árfolyamemelkedés is lehet, és 10 évvel fiatalabban talán nem voltam elég előrelátó és tájékozott pénzügyileg, hogy megfelelően felmérjem a döntésem esetleges következményeit.
De utólag mindenki tud okos lenni, és 10 éve kicsit más világ volt.

Egyáltalán nem gondoltam magam okosabbnak senkinél egyszerűen választottam egyet a lehetőségek közül ami az akkori ismereteim és az elém tárt adatok alapján kedvezőbbnek tűnt,.

Aki okosabbnak képzeli magát másnál (legfőképp a sok hülye devizahitelesnél) az azt hiszem te vagy.

[ Szerkesztve ]

(#8640) concret_hp válasza hitchins (#8639) üzenetére


concret_hp
addikt

tehát elismered, hogy kockáztattál, akkor miért panaszkodsz, ha nem jól jártál?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8641) hitchins válasza concret_hp (#8640) üzenetére


hitchins
őstag

Ki panaszkodott??

En egy infot kertem hasonlo cipoben jaroktol erre valasz helyett jott a reakcio ami lefordita lb annyi volt hogy hulye devizahiteles vagyok fogjam be es fizessek.

(#8642) axioma


axioma
Topikgazda

Tipikus pelda vagy. Ez nem teged minosit, sot, pont azt mondja hogy a tobbsegnek megfeleloen reagalsz (egy kicsit tulzasba viszed ugyan a "jogom vna nem erteni hozza"-t, de mondjuk hogy ez az oktatast minositi).

Nezz be az index Hazepites... forumba, hogy a lakashiteles topikban ugyanezen a neven, 2005-6-7-8-ban hanyszor mondtam/mondtuk el, hogy NE devizahitelt valasszon senki par % atmeneti havidij-elonyert (legalabb epitkezesnel ahol a magasabb kamattam jar, de jellemzoen epitessel jottek a forumba). Csak az vegyen fel devizat, akinek devizaban van a jovedelme (vagy annak a hitelteherrel osszemerheto resze). Volt, akiben volt annyi, hogy 2008 vegen visszajott, es megkoszonte...
Igaz, en teljesen mas szcenarioval szamoltam (=szar arfolyammal rogzites amikor belepunk az euro-zonaba), de a kockazat merteket mindig hangsulyoztuk.
Innentol kezdve lepereg rolam amit mondasz. Attol hogy nalad pont nem olyan allapotban volt a hitel, hogy valoban +90% legyen belole, attol me'g igen, matematikailag boven kijohet olyan is. Teljesen korrekt(!) modon. Az hogy nalad nem ez volt a helyzet, az orvendetes, de csak egy pelda.
Kamattamogatasomat te fizeted: legy szives ilyen kijelenteseket majd ne'mi makrookonomia utan tegyel. Ez nem szocialis juttatas, hanem az allamnak az osszes tobbi szereplot is figyelembe veve pozitiv merlegu dontes (azonnali afa es szja es egyeb adobevetel, vs. nagyon hosszu tavon egy kicsi es csokkeno osszeg visszafizetese kamattam-ban).

(#8643) hitchins válasza axioma (#8642) üzenetére


hitchins
őstag

Pont ilyen valaszra szamitottam.

(#8644) wwhy


wwhy
veterán

A következő szitura kérek javaslatot, véleményt:
1. adott egy hitellel terhelt ingatlan, havi 60e törlesztő, 7,3M összesen
2. kb. egy év múlva rendelkezésre áll kb. 9M
3. egy kertes ház vásárlása a cél, kb. 12M
4. mi a legcélszerűbb eljárás, ha 3-4 M hitelre lesz szükségem? A meglévő 2 szobást ki tudom adni 60-70e-ért.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8645) szeraj


szeraj
csendes tag

Sziasztok!

Ház vásárlása előtt állunk 6 M HUF-ot szeretnénk lakáshitelben felvenni. 3-5 év hitelperiódussal.
Jelenleg fizetünk 4 db LTP-t 80e HUF-ig havonta 4 évre lekötve, viszont csak ez első féléven vagyunk túl.
Előzetesen kalkuláltunk és azt néztük, hogy 5 év alatt könnyebben és kevesebbet kellene visszafizetnünk, ha csak a banki hitelt fizetjük 110e HUF/hó törlesztéssel, minthogy elhúzzuk a hitelt 10-15 évre és abba előtörlesztjük a 4. év végén az LTP-t.
Havonta a max határ 110-120eHUF, amit LTP-vel (vagy a nélkül) be tudunk vállalni.
Mi lehet a jó megoldás ilyen összegnél?
Mi az az értékhatár, ahová ezt az LTP-t megéri visszaforgatni?
Tudtok esetleg egy valós kalkulátort, amit esetleg erre lehet használni?

(#8646) magnerss válasza szeraj (#8645) üzenetére


magnerss
csendes tag

5 ev alatt a 6M az a havi 120K, LTP szemszogbol nem egy nagy hitel. hiszen ahhoz legkorabban 4 ev mulva ha hozzafeszre annyira alacsony lesz a toketartozasod hogy talan 1 LTP se kell es vege a hitelnek. en nem huznam el 5 even tul (meg akkor sem ha egyebkent valamivel alacsonyabb kamatot mondanak egy hosszabb futamidore, mert visszafizetni lehet meg ugy is tobbet kene vegul)
szval ha 120K a keret, akkor az LTP-ket lehet szuneteltetnem, vagy alacsonyabb havi betere allitanam.

(#8647) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Gondolkozok egy Siófoki lakás megvételén. Élősszőr is pár évre befektetési célal. Utána meg nagy valószínűséggel oda is költöznénk. Iroda által szerintetek mennyire javasolt kiadni a lakást? Nem rég beszéltem egy hölggyel a Siófoki City Cartel irodától. Nagyon segítőkész volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8648) lajafix válasza hitchins (#8637) üzenetére


lajafix
addikt

és hogy alakul most így a futamidő? (az eredetihez képest)

Rock'n Roll

(#8649) axioma válasza szeraj (#8645) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kizart, mutass szamokat. Ehhez az kell, hogy a 12% netto hozamot verje a lakastorlesztoben levo kamat, amit enyhen szolva nem hiszek. Me'g akkor sem, ha 6M helyett 5.5-t vennel fel, mert a felmillat ami bent van kiveszed.
Szerintem valahol elszamoltad magad. Mennyi lenne a 20 eves hitel havi torlesztoje? Kiszamolhatnam reverse engineringgel, de tul ejjel van, most jutottam ide.

(#8650) axioma válasza magnerss (#8646) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mar bocs, de szerintem hemzseg a hsz a tevedesektol.
1. ltp szemszogbol osszegszeruen nem nagy hitel, de lattal te mar azonnali athidalos felteteleket a hitelfelvevore? ket hatast dobnal ra... meg a koltsegekre ami mashol elengedjuk kategoria (es a kerdezo is banki hitelrol beszelt, nem a fundasrol)
2. a hitel szerzodesben levo kalkulacios futamido nem feltetlen a valosag, batran szabad szamolni kesobbi modositassal
3. hosszabb futamidore most nincs sztem olyan kombinacio, ami alacsonyabb kamatot adna (legfeljebb alacsonyabb torlesztot), hosszabb kamatperiodusra meg aztan vegkepp magasabb
4. megorulok attol, hogy me'g mindig elojon ez a "visszafizetni tobbet kene" fordulat --- NEM adunk ossze kulonbozo idopontokban esedekes osszegeket jelenertekesites nelkul! (magyaran, ami eccerubb, THM-et szamolunk es azt hasonlitjuk, nem a nemletezo nyers osszeget)
5. ltp-ket nem kell alacsonyabb betetre allitani (nagyon max. ha a szamlarol banki utalas volt akkor annak az osszeget, de ltp-n SZO-t csokkenteni vetek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.