Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) concret_hp válasza axioma (#8249) üzenetére


concret_hp
addikt

tőlem nem kértek szakmát
azt mégis honnan tudnák meg h én mondtam-e fel, vagy kirúgtak? :D

amúgy fun az egész, 2 nap alatt kikalkulálták, hogy hagynának eladósodni a világ minden pénzére, közben kollegám ugyenezen banknál 8 hét alatt nem kapta meg a lét, úgy hogy a fedezetként felajánlott ingatlannak kb. a 15%áról van szó és amúgy kb. 1.5 évi fizetése... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8252) axioma válasza concret_hp (#8251) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat a ceg tipusat meg a jov.igazolason a munkakorodet bekertek.
Peldaul abbol, hogy nincs szunet a ketto kozott?
A kalkulaciot o is vszinu gyorsan kapta, a penz az mar mas kerdes, mas szinteken es erdemibb donteseken mulik (fogadjunk hogy a tiedre rairtak, hogy a dontesuk me'g nem kotelezo rajuk nezve...)

[ Szerkesztve ]

(#8253) Tombi válasza concret_hp (#8251) üzenetére


Tombi
senior tag

Általam ismert példák: Lehetnek más szempontok is hitelbírálatkor.
Mondok példát: ismerős 23 évesen nettó 190-es munkahellyel
nem hitelképes, lakást nem tud venni.
Fiatal.
30+ fölött úgy veszem észre szívesebben "adósítanak" el.

[ Szerkesztve ]

(#8254) concret_hp válasza Tombi (#8253) üzenetére


concret_hp
addikt

még szerencse, hogy mindjárt 31 leszek :DDD

axioma: persze a hitelbírálat neki is megvolt kb. 3 nap alatt... :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8255) hurenzon válasza Tombi (#8253) üzenetére


hurenzon
senior tag

én csináltam már 20 évesnek is . Ez nem kor függő.

(#8256) attiati válasza concret_hp (#8254) üzenetére


attiati
veterán

Mikor veszel kecot?
Ugy egyaltalan sacc/kb megvan, hogy milyet szeretnel? Eleg regota keszulsz ra es eleg sokfele verzio volt eddig :)

(#8257) concret_hp válasza attiati (#8256) üzenetére


concret_hp
addikt

csak vizsgálom a lehetőségeket :D
most a változatosság kedvéért néztem a 11. ker. új építéseket is, mert annak a metszete, hogy jó épületben belülről felújítandó, nem földszint, nem panel, van lift, normális környék, nem übersz*pás a parkolás, na az kb. egy üres halmaz :D és még esetleg hozzávehetjük, hogy legalább 60m2

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8258) attiati válasza concret_hp (#8257) üzenetére


attiati
veterán

najó, de ennyit? :D

Mire képbe kerülsz egyfajta ingatlan típussal, vagy egy adott kerülettel, az is rengeteg időt igényel.
Mellé még az ingatlanpiac általános vizsgálata + hiteltermékek....

Sztem ha elengeded azokat, hogy _totál_ felújítandó legyen / nagyon nyomott áron, akkor sokat segítettél.
Jó parkolást helyett garázs vétel?

Tranzakciószám a csúcson van. Nem nagyon cserél gazdát ennél több lakás, mint az utóbbi másfél évben.
Persze most zsebbenyúlós a történet.
Örök dilemma, hogy alacsony áraknál meg alig van eladó lakás és alig cserél gazdát valami.
Nem az a gond, hogy ár alatt akarod a fenti kombót?
Persze relatív, hogy mi az ár alatt, felett.

(#8259) attiati válasza concret_hp (#8257) üzenetére


attiati
veterán

najó, de ennyit? :D

Mire képbe kerülsz egyfajta ingatlan típussal, vagy egy adott kerülettel, az is rengeteg időt igényel.
Mellé még az ingatlanpiac általános vizsgálata + hiteltermékek....

Sztem ha elengeded azokat, hogy _totál_ felújítandó legyen / nagyon nyomott áron, akkor sokat segítettél.
Jó parkolás helyett garázs vétel?

Tranzakciószám a csúcson van. Nem nagyon cserél gazdát ennél több lakás, mint az utóbbi másfél évben.
Persze most zsebbenyúlós a történet.
Örök dilemma, hogy alacsony áraknál meg alig van eladó lakás és alig cserél gazdát valami.
Nem az a gond, hogy ár alatt akarod a fenti kombót?
Persze relatív, hogy mi az ár alatt, felett.

Tudom jól, hogy nagyon nehezíti a helyzetet, ha az embernek van egy konkrét, de ritka elképzelése.
2012. decemberben láttam elérkezettnek az időt az árazások alapján, hogy lakást vegyek... aztán eltelt 2,5 év, mire megtaláltam. Az árak közben meg elszáguldoztak. A vége felé már hónapról hónapra.
Volt, ahol 2-300e ft-on ment az alku. Az volt a piac mélypontja és rá 3 hónapra már a felfelé licitálás indult :)

Ahelyett, hogy vettem volna egy bármit kiadásra és béreltem volna álmaim lakását... csak keresgéltem tovább az eladó álomlakást. Cashflowban nullán lettem volna nagyjából (adókat leszámítva), de a felértékelődés kárpótolt volna azért, hogy nem a sajátom az álomlakás.
Csinosítgatja az ember pár évet, aztán eladja és kezdi elölről a keresést, felújítást. A legnagyobb ajándék az lett volna, hogy első lakással beszállni az ingatlanpiac mélypontján. Cserélgetésnél ezt már nem lehet elérni később. Maximum egy második ingatlan vásárlásánál.

dupla lett

[ Szerkesztve ]

(#8260) concret_hp válasza attiati (#8259) üzenetére


concret_hp
addikt

jó parkolás alatt azt értem h az utcán 60-70% eséllyel legyen hely / be tudjak állni az udvarba / tudjak venni garázst.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8261) *miklos* válasza concret_hp (#8260) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Most olyan állapotok vannak a piacon, mint 2007-ben. Én várnék a helyedben 2-3 évet a vásárlással, ha nem lakhatási célból akarsz venni,

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#8262) tdna válasza *miklos* (#8261) üzenetére


tdna
csendes tag

2-3 év múlva közel sem biztos, hogy történni fog változás. Sőt valószínűbb, hogy nem.
Az előző szárnyalás is majd 9 évig tartott, 1999-tól 2008-ig.
Aztán ugye 2008-tól 2014-ig voltak alacsonyak az árak.

(#8263) Zeki válasza tdna (#8262) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy idő után a kivándorlás lehet gátja az emelkedésnek. Max ott lehet emelkedés, ahova nagyon oda akarnak költözni az emberek munka miatt.

(#8264) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Segítséget vagy fejtágítást szeretnék. Ház vásárlását tervezzük, meg is van a kiszemelt, de úgy kalkuláltunk, hogy szükségünk lesz 7M Ft lakáshitelre. 20 éves futamidővel számoltam lakáshitel kalkulátorban, de havi 37 ezer Ft-tól egészen havi 60 ezer Ft-ig vannak a törlesztőrészletek.
Van egy ismerősöm, aki sajnos pórul járt a svájci frankos hitellel, és 8M Ft-ra végül 28M Ft-ot kell visszafizetnie. Na ilyet semmiképp sem szeretnék. Nagyon amatőr vagyok a témában, sosem volt még hitelem. De úgy hallottam, hogy most nagyon alacsonyan van a jegybanki alapkamat, és ha ez emelkedik, az nagy hatással lesz a hitelek törlesztőire.
Ajánlott egy ilyet a kalkulátor: UniCredit Stabil Kamat Lakáshitel. Ezzel fixen 50ezer Ft lenne a havi törlesztő. Érdemes lenne ezt választani, vagy valami ehhez hasonlót, vagy nyugodt szívvel lehet a 37-40ezer Ft-os törlesztővel rendelkezők közül is?
Köszi! :R

:-)

(#8265) cincinatus


cincinatus
tag

Egy kisebb visszaszabályozás azért lesz szerintem 1-2 éven belül az ingatlan árakban, utána megint nőni fog. (Persze nem ilyen ütemben mint eddig.)

Paneltól én nagyon gyorsan szabadulnék mindenki helyében, mert azok most nagyon túl vannak árazva. Ott lesz egy szép kis esés és utána be fog állni az ár.

(#8266) Zeki válasza marcusa (#8264) üzenetére


Zeki
nagyúr

SOHA NE online kalkulátorokkal számolj!
A hitelközvetítők ingyen dolgoznak, nekik van rálátásuk a teljes valóságra.

[ Szerkesztve ]

(#8267) Sanyi.mTs válasza marcusa (#8264) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

igaz, h alacsonyak most a kamatok, de ez bármikor változhatnak.
Ha én most vennék fel hitelt, akkor fix 10-15 éves kamatperiódusú hitelt vennék fel. Kicsit több kamatot kell fizetni, de adott ideig (10-15év) fix lesz a törlesztő.

kis olvasnivaló

(#8268) marcusa válasza Zeki (#8266) üzenetére


marcusa
addikt

& Sanyi.mTs

Köszi a válaszokat! :R

:-)

(#8269) Egon válasza Sanyi.mTs (#8267) üzenetére


Egon
nagyúr

"Kicsit" többet? LOL...
5 éves fix kamatperiódussal kb. 20-25%-ot emelkedett volna a törlesztőrészletünk (20 évre): bele se merek gondolni, hogy 10, vagy pláne 15 évvel ez hogy nézett volna ki (nem is mondta a bank...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8270) Zeki válasza cincinatus (#8242) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na elmentem a NAV-hoz. HIÁBA.
Fogalma sem volt a csajnak, hogy a 4% vagyonszerzési illeték vonatkozik-e a szocpolra. Na meg azt sem tudta (én sem 10 év távlatából), hogy anno ezt a kedvezményt ha volt, megkaptuk-e. Ha igen, akkor is csak 2 gyerek után, mert a harmadikra nem lehetett előre aláírni, tehát a rá eső 1.4 millió Ft után biztos nem vettük igénybe.

Majd a jövő héten az Illetékhivatalba megyek be, hátha tud valaki valamit...

Annyi volt a segítsége, hogy részletfizetést lehet kérni, időtartam nincs meghatározva, meg lehet próbálni akár 3 évest is.

(#8271) axioma válasza marcusa (#8264) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az azt jelenti, hgoy az 50e-es 6%?? Akkor en inkabb mar megneznem ugyanezt a Fundanal... azonnali athidalo kolcson 5.9% ha adsz fedezetet, ami 7M-nal 824-re kotve (majd trukkozni lehet utana) 34400 plusz 17500 betet, jo ez 52e de fix es szumma 17 ev alatt tul vagy rajta - igaz ugy, hogy a 10. ev utan 57,75 -re no.
Persze nem ez a legjobb konstrukcio, pont arra jo hogy lasd, az az 50e valamennyire fixalva annyira nem nagy buli...
En siman a legolcsobb kombizhato hitel fele mennek, es ami marad az 50e-bol per honap, azt masik (minimalisra kotott, 4 eves) ltp-be tennem. Ha a 37e-es hitelt nezed, abbol 15e a havi kamat, 35e tudna menni ltp-be. Ha emelkedik is a 15e (dupla kamatnal lenne 30e, akkor me'g mindig megvan a 20e ltp-be), akkor megnezni a funda athidalot, kivaltani amennyit lehet. Dinamikusan is lehet gondolkodni, nem csak forintra elore latott torlesztesben... [es azt is mindig szoktam mondnai ilyenkor, hogy teljesen mindegy az, hogy nominalisan mennyit fizetsz ki, amit igazan erzekelni fogsz, az a hiteltorleszto+alap megelhetes utan maradt penznek a vasarloereje].

(#8272) attiati válasza Zeki (#8270) üzenetére


attiati
veterán

Kettő gond van.
1. Egyszerű kérdésre sem tudnak válaszolni. Ezért végül írásban kértünk tanácsot, hogy az 1 éven belüli vásárlás-eladás esetén érvényes illetékmentességnél melyik dátum a mérvadó. Előszerződés, szerződés, pénzügyi teljesítés, földhivatali bejegyzés vagy esetleg a birtokba adás napja. Végül a főosztályvezető válaszolt. De itt jön a kettes gond:
2. Az illetékhivatal / nav nem vállal felelősséget a válaszért, ha abból később anyagi hátrányod keletkezne, vagy ha utólag kiderül, hogy mégsem úgy van, és emiatt bírságot kell fizetned.
Nekem konkrétan 7 hónappal később szabták ki az illetéket. De akkor is csak azért, mert már hetente nyaggattam őket, hogy fizetnék és végül előkotorták valahonnan a dossziét (helyettesítés, szabadságolás, betegség miatt elkeveredett)

Az is vicces, hogy az illeték alapja az illeték megállapításának napján érvényes. Persze nem szoktak ezzel szórakozni és felülbírálni az adásvételi szerződést, ha nincs nagyságrendbeli eltérés. De nálam az előszerződés és az illetékkiszabás között eltelt 16 hónap.

[ Szerkesztve ]

(#8273) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,
Közjegyzői díjra mennyire számítsak?
Hiteles, 6,7 milliós panel, fejér megyei kisvárosban.

(#8274) hurenzon válasza tzimash (#8273) üzenetére


hurenzon
senior tag

kb 50-70 e ft

(#8275) Zeki


Zeki
nagyúr

A kozjegyzok jol kereshetnek, de jobban az ingatlankozvetitonek dolgozo ugyvedek. Foleg ha porgos az iroda.

(#8276) attiati válasza Zeki (#8275) üzenetére


attiati
veterán

Órabérben azért jobb a közjegyző sztem. Ráadásul kiszámítható az ügymenet, nincs bonyodalom. 30-40e ft egy hitelszerződés felolvasása 1-2 órára? Egy ingatlanügyvéd meg keres 100-200e között és minden ügy egyedi és bonyolult és többkörös.

[ Szerkesztve ]

(#8277) AMD Power válasza Sanyi.mTs (#8267) üzenetére


AMD Power
titán

Pont ugyan ezt mondta a befektetési tanácsadóm. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8278) Zeki válasza Egon (#8269) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi is 5 évesre vesszük fel a Budapest banktól a hitelt, valami Egyenlítő KK2 a neve.
Úgy vagyok vele, ha a következő 5 évben nem pukkad ki az újabb pénzpiaci lufi, akkor talán már nem is fog. Valamit kitalálnak rá.

(#8279) Mercutio_ válasza Zeki (#8278) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért lufi, mert kipukkad....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8280) AMD Power válasza Zeki (#8278) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt előre tudni nem lehet. Ezt senki nem tudja. Senki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8281) Zeki válasza AMD Power (#8280) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyilván senki. De évről évre egyre nagyobbra van fújva.

---

A lakáshitel törlesztős cafeteria hogy megy?

Összesen 5 évre max 5milla? Vagy ha közben elköltözök egy másik házba, akkor újraindul? Vagy ehhez már másik munkáltató kell?

(#8282) attiati válasza Zeki (#8281) üzenetére


attiati
veterán

Most növelted duplájára a lakáspiaci kitettségedet (ráadásul fedezetlenül = hitel)
Miért, ha lufinak érzed? Vagy ki tudsz szállni 1-2 év múlva?

Hitelpiac bedől, akkor a lakáspiac is. Ugyanis másoknak is fedezetlen a lakáspiaci kitettsége.

[ Szerkesztve ]

(#8283) AMD Power válasza Zeki (#8281) üzenetére


AMD Power
titán

Én ettől függetlenül ha veszek föl hitelt. Ami nagyjából pár év múlva aktuális is lesz akkor én Fix 15 vagy 20 évre fogom felvenni. Mondjuk abból "szerencsém" van ,hogy 2021-be pont lejár 2db 20.000Ft LTP igy nem kis pénzt betudok majd akkor törleszteni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8284) darksamu válasza attiati (#8272) üzenetére


darksamu
csendes tag

És végül mit válaszolt a NAV? (arról, hogy melyik dátum a mérvadó az illetéknél)

(#8285) attiati válasza darksamu (#8284) üzenetére


attiati
veterán

Az eladónak volt fontos, a "kértünk" alatt azt értettem, hogy az eladó kérdezte.
Úgy emlékszem, hogy a szerződések aláírása számít(ott 1-2 éve).
Itv.-t érdemes bújni.

(#8286) AMD Power


AMD Power
titán

Nem tudjatok,hogy az ilyen hosszutavu fix kamatos hiteleknel az "elotorlesztes" ,hogy van? Ha en mondjuk minden evben egy 300.00-400.000Ft egy osszegben bele tudnek + tolni nekik. Ilyenkor a futam ido vagy a torleszto reszlet csokken?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8287) darksamu válasza attiati (#8285) üzenetére


darksamu
csendes tag

Értem, köszi a linket.

Ebből a 3. § / 3.a. pontjánál az látszik, hogy 'a szerződés megkötése napján' keletkezik illetékfizetési kötelezettség. Hogy mi a helyzet olyankor, ha előszerződés is van, arra csak következtetni tudok. Gondolom akkor az előszerződés még nem keletkeztet illetékfizetési kötelezettséget.

Nekünk már van előszerződésünk, de a NAV még nem keresett...

(#8288) Poultier válasza AMD Power (#8286) üzenetére


Poultier
tag

K&H-nál pl meg lehetett választani, de sztem a többi banknál is fennáll a lehetőség. :R

(#8289) AMD Power válasza Poultier (#8288) üzenetére


AMD Power
titán

Ott tuti,hogy van ilyen. Viszont ott sajnos 5 ev a maximum fix kamat....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8290) attiati válasza darksamu (#8287) üzenetére


attiati
veterán

Ennek akkor van jelentősége, ha 1 éven belül eladsz, veszel.
Az illetékkiszabás jóval később történik és előszerződést nem is szokás leadni a földhivatalnál, vagyis arról senki semmit nem tud még.

[ Szerkesztve ]

(#8291) Sanyi.mTs válasza AMD Power (#8286) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

te választasz. én azt ajánlom, h a törlesztő csökkenjen, mert ilyenkor nem sok dolgod van. ha a futamidőt akarod csökkenteni, az szerződés módosítás, megint közjegyző és persze ezek díjait is ki kell fizetni.

(#8292) AMD Power válasza Sanyi.mTs (#8291) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Nekem csak az lenne a jó. Főleg ,hogy befektetési célból lenne a lakás. Az albérlő fogja fizetni a törlesztőt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8293) axioma válasza Zeki (#8281) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egy embernek 5 evre csuszo 5 evet figyelembe veve 5M. Ha munkaltatot, lakast, akarmit valtasz akkor is. Nekem cegen belul le kell dokumentalniuk, hogy eddig ossz mennyit kaptam... es nyilatkozni kell, hogy te szemelyesen mast nem kaptal (vagy ha kaptal, melyik adoevben mennyit).

(#8294) axioma válasza AMD Power (#8283) üzenetére


axioma
Topikgazda

Milyen ltp-d van? Mar ami 2021-ben jar le, most kototted? Ugye nem 8-10 eves...

(#8295) axioma válasza AMD Power (#8286) üzenetére


axioma
Topikgazda

1. erosen nezd meg a szerzodest ha ilyen terveid vannak, hogy mi van benne az elotorl. dijarol (ha semmi, akkor szamits arra, hogy a kondilistaban BARMIKOR barhova emelhetik... idealis esetben kiharcolsz - kozvetitok szoktak tudni igy bevinni bankhoz - egy teljes futamidoben ingyen elotorlesztest).
2. a futamido csak szerz.modositassal (szinten eros dija van), az ujraszamolasnal a havi torleszto csokken (uj toketartozasra szamoljak)
Nezd ugy, hogy innentol kezdve tobbet tudsz a kov. elotorlesztesre felretenni, majdnem ugyanott vagy (ha ltp-n futtatod at, akkor plane jo, mert jobban is jarsz mint tobbet fizetni kozvetlen tokebe).

mod: Bocs, lattam kaptal mar valaszokat, de siettem gyorsan sorban valaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8296) Zeki válasza axioma (#8293) üzenetére


Zeki
nagyúr

Értsem ezt úgy hogy
0-5
1-6
2-7
3-8
5 éves időket kell nézni, hogy ezekben mindig max 5 milla lehet amit utaltak?

(#8297) axioma válasza Zeki (#8296) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ezek 6 evek:), de amugy igen. Az 5 evente 1x 5M es az evente 1M is belefer.

(#8298) AMD Power válasza axioma (#8294) üzenetére


AMD Power
titán

Aegonnal van 2db 20.000Ft 5 eves idotartalomra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8299) Zeki válasza axioma (#8297) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja? Ja! :)

(#8300) AMD Power válasza axioma (#8295) üzenetére


AMD Power
titán

Most jelen allas szerint a CIB es az Unicredit johetne szoba. A K&H aulu fix 5 ev nekem keves.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.