Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Zeki válasza Mercutio_ (#9200) üzenetére


Zeki
nagyúr

Más kisegített a megoldással. :)
Az ügyvéddel kedden találkozok.

(#9202) concret_hp válasza Zeki (#9201) üzenetére


concret_hp
addikt

véltetlen se írd be akkor már :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9203) Zeki válasza concret_hp (#9202) üzenetére


Zeki
nagyúr

A te átvételedtől 15 napon belül fellebbezhetsz.
- ha fellebbezel, akkor nem jogerős, hiszen megy tovább az ügy.
- ha nem fellebbezel, akkor az átvételed utáni 15. nappal jogerős, és ettől 15 napod van "időben" befizetni. Azaz, ha az átvételtől 30 napon belül fizetsz, az van "időben".

(#9204) attiati


attiati
veterán

Jó hírt kaptak a lakásvásárlók - lassulhat az áremelkedés

"Az áremelést tervezők aránya szeptemberhez képest 23 százalékra szűkült, árcsökkenést kevesebb, mint 2 százalék fontolgatott. Ugyanez a két arány szeptemberben 32 és 1, tavaly októberben 11 és 10 százalék volt.

A munkaerőhiány visszafogó szerepe egyre erősödik, októberben a cégek mintegy kétharmada számolt be erről. A kapacitáshiány tartja a második helyet - csaknem minden harmadik vállalkozásnak ez is gondokat jelent. A laza fizetési fegyelem okozta problémák minden negyedik termelőnek okoznak fejfájást."

(#9205) flpuovd


flpuovd
csendes tag

Sziasztok,
Párommal lakást szeretnénk venni Debrecenben. Mindketten dolgozunk, havi keresetünk ~500.000 (nettó).
Elég fiatalok vagyunk, nemrég kezdtünk el dolgozni (párom 1,5 éve, én 3 éve). Jelenleg albérletben élünk, amit rezsivel együtt ~100.000ft-ért bérlünk.
Sajnos számottevő önerőről még nem beszélhetünk, eddig a diákhitelt fizettük ki a megtakarításból, bár mindkettőnknek van fundamentája, havi 20.000-el, és legalább 2 éve fizetjük.
A tulaj értesített hogy eladná a lakást, 13millió forintért, ekkor jött az ötlet, hogy mi szívesen megvennénk. Jó helyen van, később ha úgy hozza a sors, és költöznünk kell, akkor akár ki tudnánk adni mi is albérletbe.
A kérdésem az lenne, hogy van esélyünk szerintetek lakáshitelre? Egy plusz ingatlanfedezetet még be tudnánk vonni (volt már jelzáloghitel ezen a házon, akkor 6millió ft-ra értékelték fel)
Bocsánat a hosszú sztoriért, csak gondoltam ha leírom a tényeket, könnyebben tudtok segíteni.
Még nem voltunk bankban megkérdezni a lehetőségeket, a közeljövőben tervezünk menni érdeklődni, de gondoltam előtte körbekérdezek itt is.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9206) Sanyi.mTs válasza flpuovd (#9205) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"A tulaj értesített hogy eladná a lakást, 13millió forintért ... volt már jelzáloghitel ezen a házon, akkor 6millió ft-ra értékelték fel"
Egy értékbecslőt kihívnék ajánlattétel előtt. Igaz, hogy így 2szer kell kifizetni az értékbecslőt (ezt meg a bankit), de inkább 30-40K-t bukj, mint több milliót.

Ingatlanfedezet segíthet, a 0 önerőn, de nem biztos. Mindenképp a bankot kell megkérdezni.

(#9207) hurenzon válasza flpuovd (#9205) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szia!

Ezekkel a feltételekkel működik a dolog.

Igen két értékbecslés kell, amiből egyet visszakapsz.

(#9208) Mercutio_ válasza Sanyi.mTs (#9206) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem a jelzálogos rész nem a vásárlandó, hanem a fedezetként bevonandó ingatlanra vonatkozik.
Ettől függetlenül érdemes mindkettőnél utána nézni a jelenlegi becsült és piaci értéknek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9209) flpuovd válasza Sanyi.mTs (#9206) üzenetére


flpuovd
csendes tag

Szia,
A jelzálogos rész a fedezetként bevonandó házra vonatkozik. Ezt csak azért írtam, hogy 2-3 évvel ezelőtt ennyire becsülték az árát, gondolom most is akörül lesz :)

(#9210) adalbert1 válasza attiati (#9198) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmm, ez vajon mennyire reális veszély? Kíváncsi lennék arra is, hogy éves szinten hány ilyen eset történhet...

(#9211) attiati válasza adalbert1 (#9210) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom és homályos az egész. Az egyetlen dolog, amiért talán hitelesnek tartottam és belinkeltem, hogy ügyvéd írta a cikket.

Egyrészt mi az a telekkönyv és milyen procedúrával lehet ott átíratni a tulajdonost?
Másrészt az adásvételit nem kell ügyvédnek ellenjegyezni? Mert akkor ez már egy szervezettebb lakásmaffia ügy, amiben ügyvédnek is nyakig benne kell lenni? És talán a hivatali ügyintézőnek is?

Még 10 éve olvastam, hogy a lakásmaffia ellen érdemes 1 ft jelzálog jogot tetetni / hagyni az ingatlanon. És akkor keresnek könnyebb prédát. Olyan ez, mint a jó és rossz zárral lezárt bicikli. Mindegyiket el lehet lopni, de nem a nehezebbikkel fog szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#9212) Kukipapa_rr válasza attiati (#9211) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Emellett egy tipp mindenkinek, aki esetleg nem tud róla: ügyfélkapuval évente két ingatlant ingyen le lehet kérdezni a TakarNet-től.

Célszerű időnként ellenőrizni, esetleg családtagok regisztrációját is bevonva.

Ha valaki nagyon parázik, van SMS változásfigyelő szolgáltatás is.

[ Szerkesztve ]

(#9213) astorre19 válasza Kukipapa_rr (#9212) üzenetére


astorre19
aktív tag

Na ezt az SMS-es dolgot jó tudni.
Köszi az infót:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#9214) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

A 4 éves Fundamentám lejárt, lakáscélú kölcsönbe szeretném betörleszteni az összeget.
A Fundától kapott levél alapján jól értem, hogy a kölcsönszerződésről egy másolatot is kell a nyilatkozatok mellett elküldenem nekik?

(#9215) axioma válasza nandow (#9214) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat, szerintem inkabb valami aktualis tartozas kell, es hogy a hitel lakascelu. Legalabbis anno, bar otp ltp, nekunk kellett ilyen. Bar mondjuk ma mar kezdenek rugalmasak lenni az ilyesmik, nalunk pl. cafet.-ra elfogadtak a par honappal korabbi eves tajekoztato levelet, azon minden adat latszott.
411-81-81 hitelesebb forras es lehet hogy gyorsabb is...

(#9217) Oppenheimer válasza attiati (#9216) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Alakul, alakul, de ki tudja meddig tart. Ha most vennék is egy lakást olcsó hitellel, felújítani már túl drága lenne a munkaerőhiány miatt. Szerintem a következő években javulni fog a budapesti lakásállomány, mert sok a tranzakció, és sok a felújítás. Ha szerencsém lesz és nem tart még 10 évig felívelés, hanem csak mondjuk 3-4 évig, akkor 5-6 év múlva egész jó kis lakások lesznek jó állapotban a piacon. Ha nem lesz szerencsém, akkor majd szomorkodok a most meghozott döntésem miatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9218) attiati válasza Oppenheimer (#9217) üzenetére


attiati
veterán

Mondjuk azt tudni kell, hogy az ingatlanszektor nem csak a lakáspiacból áll. A lakásfejlesztésben nincs akkora pénz, mint a többi alszegmensben.

Kereskedelmi és logisztikai ingatlanok, infrastruktúrafejlesztés, irodaházépítés.

Az említett ingatlanalapokban is ezek az eszközkategórik vannak túlnyomó többségében.

Zsiday szerint "Az ingatlanpiaci fellendülés is érett szakaszába érkezett"
Kb egy éve emlegetem én is, hogy érett szakaszban van.

(#9219) Zeki válasza Oppenheimer (#9217) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ugyanabban a lakóparkban ugyanolyan építendő 60nm-es lakás már 2.5 millával drágább, mint amiket év elején lehetett lefoglalni. Ez 10% emelés. És viszik.

(#9220) Oppenheimer válasza Zeki (#9219) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez természetes, hogy ahogy halad a kivitelezés, egyre drágábban értékesíthető a lakás. Ha elkészül a ház, a maradék lakások ennél is drágábbak lesznek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9221) Zeki válasza Oppenheimer (#9220) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, ez már újabb épületrész lesz. Tervezőasztalról elviszik...

(#9222) Oppenheimer válasza Zeki (#9221) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezzel nem mondtál nekem ellen. Avagy 10 hónap alatt nem történt semmi a projekttel, csak áll a terv az asztalon?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9223) Zeki válasza Oppenheimer (#9222) üzenetére


Zeki
nagyúr

Új project. Csatlakozva a meglévőhöz, ahol már állnak a falak...

(#9224) nandow válasza axioma (#9215) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm a választ!
Igazából a levélben volt egy tájékoztató, hogy adott lakáscél esetén milyen dokumentumokat kell csatolni a nyilatkozatok mellé. Ott láttam ezt, hogy hitelkiváltás esetén a kölcsönszerződésről is kell másolat.

De emellett kell hitelintézeti igazolás, abban meg egyértelműen kijelenti a bank, hogy lakáscélra lett felvéve a kölcsön, szerepelteti az aktuális tartozást stb. Így végül csak ezt a hitelintézeti igazolást postáztam a nyilatkozatok mellett.

(#9225) Mercutio_ válasza Zeki (#9219) üzenetére


Mercutio_
félisten

Helyileg hol?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9226) Stanlee válasza attiati (#9216) üzenetére


Stanlee
őstag

Zsidaybol neha elegem van. Itt is posztolja, hogy mennyire gaz mar ez a sok ingatlanos alap, de o maga sem nyujt lehetoseget a plebsnek cegekbe befektetni. Ha nincs alernativa, de a nep meg megtakaritani akar, akkor megy a zseton az ingatlanos alapokba. Ha most Zsiday es tarsai letrehoznanak par alapot, ami kulonbozo iparagakba fektetne be Mo-n vagy akar csak CEE szinten is, biztos menne abba is penz rendesen. De ilyen lehetoseg nincs.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9227) Zeki válasza Mercutio_ (#9225) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kecskeméten a Szil-Coop mellett.

(#9228) Mercutio_ válasza Zeki (#9227) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre tippeltem:D
Picit kisebb része az ingatlanpiacnak mint Bp./Pest megye:D és nálatok a merci miatt megy a beruházás, lesz újabb fizetőképes réteg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9229) Zeki válasza Mercutio_ (#9228) üzenetére


Zeki
nagyúr

Merci + 10 ezer tanulós egyetemváros. Ez utóbbi pár száz méterre attól a lakóparktól.

(#9230) Kobe válasza Zeki (#9219) üzenetére


Kobe
veterán

Egy darabig. Az a baj, hogy mostmar a befektetesi celu lakasvetel adja a tranzakciok nagyjat, meg tovabb romlott a hasznaltak kinalata, viszont a vegtelensegig nem lehet a bulinegyedre meg expatokra, reszeg angol legenybucsus csoportokra epitve onteni a penzt a piacra.
Es ha a befektetesi celu kozonseg megrottyan egy kicsit, akkor vege a bulinak.
De szerintem egy kiados nepharag es sztrajkhullam elobb kovetkezne be, hihetetlen meretu berfeszultsegek kezdenek generalodni a piacon, egesz egyszeruen atlag ember nem lesz aki meg tudna barmilyen ingatlant venni, es egyre szelesebb reteg nyeli le egyre nehezebben, hogy a hasonlo kepzettsegu, de piacon, es nem kozszferaban dolgozo emberek 1-2 ev alatt 2-300%os beremelkedest er el.
Gondolok egy komuves - tanar osszehasonlitasra, de valahol az sem normalis hogy egy acs lassan annyit keres mint egy multis igazgato (nem sajnalom toluk, csak nem egeszseges berhelyzet).
Az epitoipart mint huzoagazatot kiveve a bernovekedesbol, gyakorlatilag semmi nem moccant a pesti versenypiacon, inflacio feletti minimalis elmozdulas tortent.
Vagy pukkad, vagy szelesebb koru berkorrekcio kell majd, maskulonben itt is kb ausztriai szinvonal lesz... Magyar berekbol

(#9231) Zeki válasza Kobe (#9230) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kezdő CNC-s netto 270-et kap... és nincs 3 gyereke, hogy a bruttója is itt tanyázzon.

(#9232) Kobe válasza Zeki (#9231) üzenetére


Kobe
veterán

Felsofoku egyetemi vegzettseggel, vagy foiskolaval, nyelvvizsgaval es valamely nyelvbol folyekony nyelvtudassal lehet jobb esetben ennyit szakitani, de inkabb 20% al kevesebb a kezdo
Ami azert eleg aranytalan, egy diplomaba belefektetsz 3-5 evet, a folyekony nyelvtudashoz tobbet, a CNC-shez meg eleg egy OKJ... Es ez csak egy pelda, szoval van itt berfeszko rendesen

(#9233) Mercutio_ válasza Kobe (#9230) üzenetére


Mercutio_
félisten

egesz egyszeruen atlag ember nem lesz aki meg tudna barmilyen ingatlant venni,
.....
egy acs lassan annyit keres mint egy multis igazgato

Érzek némi ellentmondást;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9234) Kobe válasza Mercutio_ (#9233) üzenetére


Kobe
veterán

Van benne, valo igaz, de a szakember jellemzoen nem az lesz aki a keresleti oldalon megjelenik.... Pl egy acs, komuves, gipszkartonos kvajol szakit egy lakopark epitesen, de a vegen a tobblet penzet nem a 40-45nmes befektetesi celu lakasba fogja rakni....pesten hazba fektetni meg nem tud (50-60M+ os kategoria, pont tegnap erdeklodtem kivitelezonel), ahhoz azert keves, ergo vagy marad videken nagyobb hazban lakasban olcsobban, vagyis nem igazan befolyasolja a pesti lakasarakat, max a bernovekedesevel

(#9235) Mercutio_ válasza Kobe (#9234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég sok első generációs értelmiségi szülei szakmunkások, vagy épp a mezőgazdaságból élnek. Amikor a gyerekeik pestre költöznek, és/vagy egyetemi városban tanulnak akkor sokuknak inkább lakást vesznek mint fizessék az albérletét.

De pesten se 50M-nél kezdődnek az új lakások, és befektetésnek nem is feltétlenül új lakásban fog gondolkodni a melós, a bulinegyedben beruházni is nagyobb eséllyel lehet használt lakásba, mint újba (lévén jóval kevesebb az új ingatlan). Egyébként az első mondatodban is a "bármilyen ingatlan" szerepel.

Az "átlag ember"-hez pedig az én olvasatomban közelebb áll (már csak az
arányok okán is) a diploma nélküli, mint a diplomás.

A bérfeszültségek ki fogják kényszeríteni egyes területeken a béremelést, de azt kétlem, hogy túl sok mérnök, vagy programozó döntene úgy, hogy holnaptól elvégez egy ács-állványozó vagy CNC-esztergályos okj-t, és nekiáll napi 10-12 órában fizikai munkát végezni :N nomeg télen nincs lehetőség dolgozni, tehát a nyáron megkeresett pénznek kell fedeznie a többi hónap megélhetését is (a kőművesek is így számolnak)
A másik része a dolognak, hogy egy ács "életpályamodellje" kb. ennél a bérnél meg is állt, a szervezetük is jobban elhasználódik, ezeket is mérlegeld ne csak a puszta számokat vesd össze:U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9236) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ettől még a lakáspiac persze túlfűtött és benne van az esély a lufira, vagy akár 1 állami beavatkozás (airbnb tiltás, komoly adóztatás ÉS a törvény/rendelet betartatása) is megboríthatja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9237) concret_hp válasza Mercutio_ (#9235) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ez a mérnök / programozó szakmát vált példa ez picit félrement :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9238) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Újra lakástakarék: testvérem lakástakarékja szintén lejárt. Ők most vannak lakásvásárlás előtt, és önerőként szeretnék ezt felhasználni, de az a félelmük, hogy ha most találnak egy lakást, semelyik eladó nem fog várni a kiutalási időszak végéig, amíg megkapják ezt a pénzt (ezen felül most nincs akkor a kp állományuk, hogy azzal foglalózzanak).

Egy olyan ötletünk támadt, hogy ő elindítja a kiutalást nekem, én beletolom majd a lakáshitelembe, és az összeget mi meg most átutaljuk nekik, így win-win. Van ennek "hatékony" módja? (félreértés ne essék, teljesen szabályosan szeretnénk ezt véghezvinni, csak ha lehet, minél kevesebb adminisztrációval és költséggel).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9239) Mercutio_ válasza updog (#9238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem te vagy a kedvezményezett szerintem csak akkor tudjátok beletolni, ha tulajdonrészt szerez a lakásodban, de erről majd valami szaki megmondja a tutit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9240) Tombi válasza updog (#9238) üzenetére


Tombi
senior tag

megvesz 1%-ot tőletek, de lehet, hogy ez így nem szabályos.

(#9241) axioma válasza updog (#9238) üzenetére


axioma
Topikgazda

Testver eseten siman jo a dolog, kozeli hozzatartozo lakasceljat megjelolheti.
De ehhez az kell, hogy azon az ltp-n o legyen az alltam kapoja (tehat vagy kedv.tt, vagy annak hianyaban a szerzodo), a lakashitel meg neked legyen lakashiteled (ados vagy adostars).
Ha ezek stimmelnek, akkor persze, kerheti neked. Meg ha neked jo, hogy most annyi elotorlesztesed ugymond "kotelezoen" lesz. Annyi, hogy neked ki kell kerni egy tartozasigazolast, es ez parezer ft-ert szokott menni, es nyilvan ha a bankod ker elotorl. dijat, akkor az is koltseg.
Kiutalas: ha idoben bekuldte az aviso valaszt, akkor a elvileg a 3. honap kozepen (a regi szerzodesekre is vonatkozik a 2 honapra rovidites, es a kiut. idoszak vege utan 15 napon belul kell inditsak).
De kerlek ezeket azert ellenoriztessetek le azert a kozponti szamon. Ha funda, 411-81-81, ha otp akkro megfelelo fiokban (inkabb nagyobban, ahol van "felkent" ltp-s).

(#9242) Woodslave


Woodslave
nagyúr

lehet (biztos) volt már erről szó.

Hitelt akarok házvásárlásra felvenni. 15 milliót.

Lassan két megoldás van kibontakozóban. Eléggé bennem van a para, mert a svájci frankos történetet lakásban és autóban is mélytorokra vettem, de úgy látom, olvasom (bár van ellenkező is) hogy a bankok eléggé beárazták a fix hiteleket hogy ne járjanak rosszul. De mindegy ezzel kapcsolatban is várom ha van valakinek valami tuti infoja :D

1. 12 évre piaci alapon lesz ami lesz.

2. 20. évre felveszem és kötök 3 darab lakástakarékot, amit 4 év után betörlesztek, ezzel durván 4 millióval csökken a tőke így elvileg a törlesztő. Folytatom tovább és így hamarabb elfogy a hitel. Van valahol bármilyen kalkulátor amivel ezt ki lehetne számolni?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9243) Kobe válasza Woodslave (#9242) üzenetére


Kobe
veterán

pénzcentrumon van kalkulátor, ott érdemes - egy cikk kapcsán pont msot számolgattak ők is a lakáshitel + több lakástakarékkal

(#9244) Woodslave válasza Kobe (#9243) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja olvastam pont most pár cikket erről, de lehet valami konkrét számítást szeretnék, vagy hol lehetne ilyet intézni.. Banki ügyintézőknél se azt látom hogy a helyzet magaslatán lennének :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9245) lajafix válasza Woodslave (#9242) üzenetére


lajafix
addikt

amíg magadnak nem tudod kiszámolni, addig ne vágj bele...

Rock'n Roll

(#9246) axioma válasza Woodslave (#9242) üzenetére


axioma
Topikgazda

Excel. Komolyan! Sokkal jobb, ha te szamolod. Raadasul ott vannak a buktatok: peldaul a legtobb bank az eves kamat 1/360-ad reszet szamolja fel naponta, azaz egy evben 365 ill. 366 alkalommal.
Elso oszlop: toketartozas (en ugy szoktam felvenni, hogy elso sorban a teljes toke amire felvettem, aztan minden sorban az adott torlesztes utani, ld. lent)
Masodik oszlop: annak 1 havi kamata (ha valahol kulon vezeted a napokat, akkor forintra pontos leszel) - ez ugye a ho eleji toketartozas szorozva a megfelelo kamatlabbal, es ara'nyositva (vagy osztod 12-vel vagy napok kulonbsege alapjan).
Harmadik oszlop: adott havi tokecsokkentes: a havi hiteltorlesztod minusz ami abbol elmegy kamatra
-> tehat ezt kell kivonni az elozo sor toketartozasabol, es igy kapott az adott havi (torl. utani) toketartozast.
Ebbol ha osszegzel, akar fundaval, kapsz specko thm-et is, bmr (angolul irr) fuggveny, csak akkor be kell irni a tetejere a megkapott hitel minusz ami a felvetel dija volt, ellenkezo elojellel. Es a vegen evesiteni, mert havit ad vissza a belso megterulesi rata.
A fundaval en most max. 2x szamolnek, azzal is csak akkor, ha figyeled, es ha valtozas van me'g gyorsan megosztod (mert egy most kotott szerzodes max. 10 evig kaphat alltamot, es korantsem biztos, hogy 2-4-6 ev mulva ugyanilyet, 30%-ost tudsz kotni, ez lesz me'g a rendeletben vajon, egyaltalan lesz-e me'g.) Persze remelhetjuk, hogy marad, de ki tudja.
Egyebkent a lakastakareknak csak a 12 vs. 20 evhez van koze, marmint hogy befer-e melle, nem ertem miert vetted hozza a piaci alapont (ami inkabb a havi kamatperiodus akart lenni, nem?). A kerdes ket kulon modon teheto fel: fix vagy valtozo kamatozas; es 12 ev vagy 20 ev es funda.
Elotorl. utani (futamidot nem valtoztato) havi reszlet annyi %-kal csokken, amennyi az elotorlesztendo osszeg ara'nya az adott napi tartozashoz kepest. Vagy siman ujraszamitod a torlesztot - ez is megy a reszlet nevu fuggvennyel (figyelj arra, hogy csokken a futamido is! a reszletnek evek*12 darabszamot, es eveskamat/12 kamatlabat kell megadni ahhoz, hogy jo legyen).

szerk.
Ize, en azt hittem a tobb lakastakarek egymas utan, mehet persze parhuzamosan is, meg parh + ujra is. Nyilvan az utolso a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#9247) attiati válasza lajafix (#9245) üzenetére


attiati
veterán

Miért? Maximum túlfizeti. De igazából az összes lehetséges információ birtokában sem tud jó döntést hozni előre.

Szerintem bele lehet vágni bármelyik verzióba, vagy jobban fogalmazva mindkettő verzió csak akkor jó, ha betart az ember pár szabályt. Legyen teljes 6 havi kiadás tartaléknak. Fizu max. harmada menjen törlesztésre. (Megemelkedett kamat mellett is). És ha a változó kamatozásút veszi fel, akkor minden egyes hónapban tegye félre azt az összeget, amit megnyert a fix törlesztőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#9248) Zeki válasza Woodslave (#9242) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden ingatlanirodában van hitelközvetítő, egy halom bankkal van leszerződve a cégük. Nem az ingatlanközvetítő a foglalkoztatójuk. Neked ingyen kiszámolnak mindent. Az ő fizetségük a jutalékuk lesz, ha felveszed a hitelt.

(#9249) lajafix válasza attiati (#9247) üzenetére


lajafix
addikt

a max túlfizeti-t már gyakorolta a devhiteleivel. ha kiszámolni sem tudja, akkor hogy fogja magát a szabályokhoz tartani?

Rock'n Roll

(#9250) Woodslave válasza lajafix (#9249) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor soha nem lépek tovább :D Tudom hülye vagyok de kénytelen vagyok kockáztatni (illetve akarok) csak gondoltam nálam okosabb segít.

axioma: :R köszönöm, ezt soha nem fogom tudni megcsinálni. :D Igen a fix - piaci az külön kérdés

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.