Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) hurenzon válasza Zeki (#8099) üzenetére


hurenzon
senior tag

milyen benzin költség emelés ? mert az nem lett....

(#8102) Zeki válasza hurenzon (#8101) üzenetére


Zeki
nagyúr

A munkába járás költségtámogatását nem emelték meg?

(#8103) hurenzon válasza Zeki (#8102) üzenetére


hurenzon
senior tag

Új rendelet: mégsem 15, hanem csak 9 forint kilométerpénzt kell fizetni!

Módosította a kormány a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló rendeletet, így 2017. január 13-ától megint csak 9 forintos kilométerpénzt kell fizetniük a munkáltatóknak.

[ Szerkesztve ]

(#8104) Zeki válasza hurenzon (#8103) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor a beköltözés a nyerő. Lesz sok albérlet kereső, meg lakáskereső.

(#8105) attiati válasza Zeki (#8104) üzenetére


attiati
veterán

Elkezdik epiteni Matolcsy egyetemet is Kecskemeten. Lesz ott sok tehetseges kozgazdasz :)

(#8106) Zeki válasza attiati (#8105) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott már most épül az Erzsébet lakópark, veszik a lakásokat a diákok miatt.

(#8107) Kobe válasza hurenzon (#8103) üzenetére


Kobe
veterán

Ez hulyeseg. A modositott jogszabaly ugy hatsroz, hogy 9 ft kotelezoen adhato, de a 15 forintot a ceg sajat hataskoreben donti el, h megadja e vagy sem.
Vannak olyan cegek, akik megadjak.

(#8108) Mercutio_ válasza Kobe (#8107) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egész pontosan 15-ig adhat, de a 9 Ft fölötti rész után közterhek terhelik a munkáltatót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8109) hurenzon válasza Kobe (#8107) üzenetére


hurenzon
senior tag

nem hülyeség.
Eddig is annyit adhatott amennyit akart. De nyilván 95% nem fog többet adni 9ft-nál

(#8110) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnénk Budapestre költözni és egyben lakást venni. Első körben a munka miatt a 19. kerületben kezdtem el interneten a hirdetések böngészését. A KÖKI közelében (Simonyi Zsigmond utca, Irányi Dániel utca, Csokonai utca, stb...) találtam egész elfogadható árú lakásokat, amelyek egy megnézést megérnének szerintem.

A kérdésem az lenne, hogy ez milyen környék közbiztonság és egyéb kockázati tényezők szempontjából? Amit furcsállok, hogy ismerőseink például az Örs vezér tere közelében laknak egy irdatlan nagy paneldzsungelben és ott jóval drágábbak az ingatlanok. Gyakorlatilag amennyiért a KÖKI mellett hirdetik a 45-50 nm-es lakásokat, ugyanannyiért az Örs vezér melletti dzsungelben a 35-39 nm-es panelok mennek. Ezért fura nekem a kedvezőbb ár. Kell valamitől a KÖKI környékén tartani?

[ Szerkesztve ]

(#8111) attiati válasza Zeki (#8106) üzenetére


attiati
veterán

Fizetnenek, se jarnek oda.

Allasinterju:
- Hol es mi tanult?
- Unorthodox kozgazdasagtant.

(#8112) amargo válasza Qtya123 (#8110) üzenetére


amargo
addikt

Az Örs vezér terénél jó a metró közlekedés, könnyen mész be a városba, köki esetén pedig egy rehabos részről beszélünk, azért ott más a környék. Leginkább csak átutazóban jártam arra.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8113) *miklos* válasza Qtya123 (#8110) üzenetére


*miklos*
csendes tag

A KÖKI környéki árak méltatlanul alacsonyabbak az Örshöz képest. Azonos adottságú a két hely, mindkettő metró végállomás. Nem látok különbséget, ezért a KÖKI jó vétel, van benne emelkedő potenciál. Talán a legjobb vétel az árkategóriában. Perpillanat....

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#8114) Mercutio_ válasza *miklos* (#8113) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz nem kicsit más környék az Örs és nem véletlenül drágább.
A KÖKI már csak a vasútállomás miatt is hátránnyal indul, nomeg az ipari övezet ami körbeveszi is ront az ingatlanok értékén.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8115) Qtya123


Qtya123
őstag

Köszi a választ mindenkinek! :R

Engem az ipari környék nem zavar, csak a közbiztonság érdekel, mondjuk egy Örshöz viszonyítva például ennyire általános a KÖKI felé az ork hordák előfordulása, illetve mennyire lehet nyugodtan a lakások előtti parkolókban hagyni napokig az autót.

(#8116) Egon válasza Qtya123 (#8115) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkrétan a Köki környékét (a vasút Kispest felőli oldalát) nem ismerem, de tizensok évet laktam az Újhegyin. A Kökihez közeli része mindig is (még a 90-es évek végén is) a gyengébb részek közé tartozott (olcsóbb is volt pl. a Gőzmozdony utca, mint mondjuk a Dombtető): ott a Penny környékén sok a roma. Óhegyhez közeledve egyre jobb a helyzet: a "demarkációs vonal" szvsz a Bányató utca. Nekünk 17 év alatt semmi közbiztonságbeli negatív élményünk nem volt (a Kővágó utcában laktunk), leszámítva, hogy még a 2000-res évek elején valamikor betörtek a lépcsőházban egy lakásba (nem hozzánk, és nem is a mi emeletünkön). Többször előfordult, hogy letekerve maradt az ablak a kocsin, de sosem tűnt el semmi, megpiszkálva sem lett.
Viszont a kollegina fiát állítólag többször érte intulzus a buszmegállóban a Sibrik-Harmat sarkán (ők ott laktak a régi színes házakban). Ők elköltöztek emiatt (Békásmegyerre, ami nem tudom mennyivel jobb megoldás). Mondjuk mi kocsival közlekedtünk.
A Köki metrómegálló közlekedés szempontjából sokkal jobb, mint az Örs. Utóbbin akkora tömeg van, hogy az brutális. A Sibrik Miklós úton, a Family Centerben levő Interspar magasan veri az Árkádban levő megfelelőjét.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8117) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Erről ki mit tud? mennyire érdemes kisemberként egy ilyet megpályázni?
VEKOP-5.2.1-17 Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8118) hurenzon válasza amargo (#8117) üzenetére


hurenzon
senior tag

Elég sok mindent tudok. Mi lenne a pontos kérdés?

(#8119) Egon válasza hurenzon (#8118) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez engem is érdekelne.
Összesen 175 nm lakóterületű, 3 szintes épületet (ikerház fél) szeretnék korszerűsíteni (ablakcsere, külső szigetelés, esetleg fűtéscsere). A kéró értéke cca. 40 milla, 23 millió hitelt vettünk fel rá. Kb. 4 milla kamatmentes hitelt szeretnénk, ha lehet. Mi kell hozzá? Önrész, papírok stb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8120) hurenzon válasza Egon (#8119) üzenetére


hurenzon
senior tag

Minimum 10% önrész kell. Ugyan úgy kell munkaviszonyt igazolni és jövedelmet, mintha egy banktól vennél fel hitelt.
2 M Ft-tól jelzálogjogot kell bejegyezni az ingatlanra.
Majdnem ugyan azok a papírok kellenek hozzá mint a hiteledhez.
Április 24-től lehet beadni a kérelmeket. Addig érdemes beszerezni minden dokumentumot, árajánlatokat.
Valószínű, hogy csak utófinanszírozással fog működni. Vagy a kivitelező meghitelezi nektek.

[ Szerkesztve ]

(#8121) cincinatus válasza hurenzon (#8120) üzenetére


cincinatus
tag

Ez ugyanaz, mint a GINOP-8.4.1/A-17 pályázat?

Ha jól néztem friss energetikai tanúsítvány is kell hozzá energetikai korszerűsítési javaslatokkal.

(#8122) hurenzon válasza cincinatus (#8121) üzenetére


hurenzon
senior tag

Lényegében igen csak a terület más.

így van, ami az önerőbe bele számít.

[ Szerkesztve ]

(#8123) hurenzon válasza cincinatus (#8121) üzenetére


hurenzon
senior tag

Az energiamegtakarítás igazolásához az alátámasztó számításokkal és dokumentumokkal
együtt a hitelkérelemhez csatolni kell az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról szóló
176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet alapján kiállított, az épületnek a projekt megvalósítását
megelőző állapotára vonatkozó, azonosító kóddal ellátott, 2015. december 31-ét követően
kiállított, hiteles energetikai tanúsítvány aláírt példányát, valamint a beruházás megvalósítását
követő (tervezett) állapotot rögzítő, tanúsító program használatával készített nem hitelesített
energetikai elő-tanúsítványt.

[ Szerkesztve ]

(#8124) cincinatus válasza hurenzon (#8122) üzenetére


cincinatus
tag

Köszi a választ! Ehhez kell pályázatíró, vagy józan paraszti ésszel is ki lehet tölteni? :D

Nyílászáró és kazán korszerűsítésre vennénk fel.

(#8125) hurenzon válasza cincinatus (#8124) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szerintem felesleges. Nem igényel nagy tudást. A bankba úgyis segíteni fognak.
Egyenlőre a pályázatírok se tudnak túl sokat. Ők is hozzánk jönnek érdeklődni, egyeztetni.

(#8126) amargo válasza hurenzon (#8118) üzenetére


amargo
addikt

Mi gondolkodunk, hogy megpályázzuk, de részben feleségem tulajdonában van az ingatlan. Viszont hitel bírálat esetén pedig csak az én fizetésem lenne ott, mert ő most éppen gyed/gyes-en van.
Házastársak esetén kell-e a másik félnek is tulajdon jog, hogy az ő nevére lehessen hitelt felvenni vagy ez nem szükséges?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8127) Egon válasza hurenzon (#8120) üzenetére


Egon
nagyúr

Az utófinanszírozás nem gond, szerintem megoldanánk valahogy.
Amit inkább problémásnak látok: nem tudom, hogy a gyakorlatban ugyanaz van-e, mint a hasonló, energetikai célú vissza nem térítendő támogatásos pályázatoknál (ahol ha jól rémlik, 50%-ot finanszírozott az állam): az egyik kollégám belevágott, és bár spórolt rajta, korántsem 50%-ot (ugyanazok a cégek, akiktől árajánlatot kért, amikor meghallották, hogy miről van szó/mire kell a számla, egyből kvázi megduplázták az áraikat, és a 2 millás ajánlatból egyből 3.5 milla lett... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8128) cincinatus válasza Egon (#8127) üzenetére


cincinatus
tag

Mivel ez hitel és nincs támogatás része nem lenne túl fair a kivitelezők részéről. Én nem is fogom megmondani nekik, csak azt hogy számla kell. Szerencsére most tisztában vagyok az árakkal, mert épp egy teljes lakásfelújítást vezényletem le. A probléma inkább normális kivitelezőt belátható időn belül találni lesz, mert boldog-boldogtalan építkezik.

(#8129) hurenzon válasza amargo (#8126) üzenetére


hurenzon
senior tag

a te jövedelmed is jó lesz hozzá.

@Egon: Valószínű, hogy emelkedni fognak az árak, mint a csók miatt a lakások árai is. De nem ilyen drasztikus mértékben, illetve biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lesz szakembert találni, akinek lesz ideje, kapacitása.

Egy biztos, hogy hihetetlen rövid idő alatt el fog fogyni a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#8130) hurenzon válasza Egon (#8127) üzenetére


hurenzon
senior tag

Már biztos, hogy csak utófinanszírozás működik. Vagy ha kivitelező meghitelezi nektek.

(#8131) bandus


bandus
veterán

Lakashitel felvetelenel jelenthet-e barmilyen elonyt, hogy van egy sajat tulajdonu ingaglanom (videk, kb 4,5 M penzt erhet), viszont a nagyszulok haszonelvezeti joggal rendelkeznek felette?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8132) attiati válasza bandus (#8131) üzenetére


attiati
veterán

Jövedelemvizsgálat van, nem vagyonvizsgálat.

Akkor jelenthet előnyt, ha a megvásárolandó ingatlan nem elég fedezetként és pótfedezetként bevonod a saját tulajdonú ingatlant is (nem tudom, hogy lehet e egyáltalán a haszonélvezeti jog miatt).

(#8133) bandus válasza attiati (#8132) üzenetére


bandus
veterán

koszi :R
es egyebkent mostanaban jellemzoen milyen onerot kovetelnek meg a bankok?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8134) concret_hp válasza bandus (#8133) üzenetére


concret_hp
addikt

20 vagy 25% a törvényi minimum + a törlesztőd nem lehet több a fizud 40-50 vagy 50-60%ánál nem tudom (attól is függ mennyit keresel), de nyilván nem árt ha több van. próbaképp adtam be egy előzetes hitelbírálat kérvényt, 33% önerővel már hagynának elég szépen eladósodni ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8135) axioma válasza attiati (#8132) üzenetére


axioma
Topikgazda

Haszonelvezettel terhelt ingatlan nem elvi akadaly, de a nagyszulok mint zalogkotelezettek belekerulnenek az ugyletbe [szerzodeskor ott kell legyenek]
2. most nem tudom, mi van, de anno az 5M alatti [es inkabb HBE mint forg.ertek] hatar alatt nem foglalkoztak az ingatlannal fedezetkent [me'g ce'ling. eseten se trivi]; persze ra kell kerdezni adott banknal stb.

(#8136) axioma válasza bandus (#8133) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem az onero kotelezo, hanem a fedezetek [HBE itt is] 80%-aig lehet hitelt adni.
Jovedelem meg van ahol Ft per csaladmodell feletti resz vizsgalattal mukodott anno [bar ez ugye alt. javithato, ha hosszabb futamidot v mas miatt - megtak.termekkel kombi - alacsonyabb a nyito torleszto].

(#8137) bandus válasza axioma (#8136) üzenetére


bandus
veterán

az önerő viszonylag kevés lenne, amit bele szeretnék pakolni. gyorsan kitöltve az erste kalkulátorát 15 M hitel 20 évre havi 96k törlesztőt jelentene. de ez csak új építésű lakásra érvényes, használt esetén 10 M a maximálisan felvehető hitel a kalkulátor szerint. egy kis fizuemeléssel már a legmagasabb kategóriába kerülhetnék (ez nyilván benne van 1-2 éven belül), akkor már csak 94k a törlesztő. előtörlesztés nem tudom milyen feltételekkel lehetséges általában, gondolom azért büntetik szépen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8138) concret_hp válasza bandus (#8137) üzenetére


concret_hp
addikt

valamit elnéztél, mert 10Mnél lényegesen több hitelt is adnak használt lakásra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8139) concret_hp


concret_hp
addikt

na akkor lassan lendültbe jöhet a kínálati oldal is: http://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/bajban_a_hitelesek_nagyon_beindultak_a_lakasarveresek.1.244787.html

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8140) bandus válasza concret_hp (#8138) üzenetére


bandus
veterán

nekem a kalkulátor nem engedte. nade mindegy is, ez még szerintem kb két éves projekt, de most ütött először szöget a fejembe, hogy kellene egy lakást venni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8141) amargo válasza hurenzon (#8129) üzenetére


amargo
addikt

Köszi!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8142) kraftxld válasza concret_hp (#8139) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért nem hinném, hogy az árverezett lakások olyan hű de jók lennének.
Én is próbáltam nézelődni, de nagyon nagy küzdés lett volna, meg a végrehajtó szerint még a WC kagylót is viszik a kiköltözők.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8143) concret_hp válasza kraftxld (#8142) üzenetére


concret_hp
addikt

munkatársam tesója vett nem rég, de nem ez a lényeg, hanem hogy bővül a kínálat, ha te konkrétan nem akarsz küzdeni vele, az majdnem mindegy a kereslet-kínálat egyensúly szempontjából. ha nő a kínálat, csökken az ár. ha nő a kereslet, nő az ár.

btw én úgyis felújítandót vennék, ha vennék ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8144) adalbert1 válasza concret_hp (#8143) üzenetére


adalbert1
veterán

Teljesen felújítandónál te (vagy akár mások) nem tartanál attól, hogy egy rakás szakembert kellene összeszervezni, azok munkáját kordinálni, esetleg melóból egy rakás alkalommal hiányozni, mert van valami, amit a lakáson intézni kell? Anno mi is vettünk úgy lakást, hogy ezt-azt csinálni kellett rajta (pl. teljes elektromos hálózat csere, glettelés, festés, konyhabútor), de akkor szerencsére pont két állás között voltam, így ráértem arra, hogy ezekkel foglalkozzak. :)

(#8145) concret_hp válasza adalbert1 (#8144) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, mert fater épp elment nyugdíjba és nagyjából mindent meg tud csinálni :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8146) attiati válasza concret_hp (#8143) üzenetére


attiati
veterán

Csak nem mindegy, hogy teljesen felujitando arban veszed. Vagy kepek alapjan jo allapotban, magasabb (árveréses) aron; es a valosagban nem olyan.

[ Szerkesztve ]

(#8147) concret_hp válasza attiati (#8146) üzenetére


concret_hp
addikt

nem tervezek árverésen venni, de amúgy nyilván igen. az egyetlen mondandóm az lett volna, hogy így vagy úgy de kerülnek + lakások a piacra (és akit kilakoltattak az meg nyilván nem fog megjelenni a keresleti oldalon)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8148) attiati válasza concret_hp (#8147) üzenetére


attiati
veterán

valahol laknia kell, úgyhogy megjelenik
legfeljebb bérlőként egy olcsóbb kategóriában

(#8149) concret_hp válasza attiati (#8148) üzenetére


concret_hp
addikt

jó, akkor tovább pontosítok :D ;] abból a kategóriából ahol én vennék, a kínálat nő, a kereslet szinte változatlansága mellett.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8150) Zeki


Zeki
nagyúr

Egy igazi véget nem érő thriller az én házeladásom...
Aki követte az eseményeket, az tudja hogy tavaly nyáron kezdődött:
Nagy reményekkel eladtam a szocpollal terhelt házunkat, a vevő foglalózott, az ingatlanközvetítő levette a hasznát, a maradékból lefoglalóztuk az általunk kinézett ingatlant.
Aztán ősszel kiderült, hogy nekem 30 napon belül be kellett volna jelentenem a Kormányhivatalnak, hogy eladtam a házam. Mert ha nem, akkor egyben, kamatostól fizethetem vissza a 3.8 millió Ft szocpolt.
Két lehetőségem maradt, vagy új adásvételik írása, vagy vis mayor, és visszaállítjuk az eredeti állapotot. Tehát visszakapják a foglalót a vevőim. Ugyanis nekem sehol senki sem mondta ezt a 30 napot. Az anno megkötött támogatási szerződésben sincs benne, az valamikor később került bele a jogszabályba.
De a vevőim ragaszkodtak hozzá, hogy kell nekik a ház, így lett új adásvételi. Meg nekem is a lefoglalózott ingatlanomra.

Eljött a december, mikor én lettem a rohadék, mert ÉN nem tudok szerezni az Államkincstártól olyan igazolást a szocpolomról, amit az OTP akar. Én hiába hívtam az Államkincstárt, szinte kiröhögtek, hogy már másfél éve nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, a Kormányhivatal Lakástámogatási Osztálya az illetékes. Bementem, ott is csóválták a fejüket, hogy ők arról nem adnak ki igazolást, hogy anno mennyi szocpolt kaptam az államtól, legyen elég az anno sok éve megkötött adásvételi és a hozzá kapcsolódó Támogatási szerződések. Ahány gyerek született, mindig lett egy újabb, mert mindegyik után igénybe vettük a szocpolt.
Szóval lyukra futottam. Persze nem hittek nekem, mert ha más visz, akkor én miért nem tudok beszerezni az államtól egy szocpolos igazolást, mert az OTP akkor is az Államkincstártól akar ilyet. Az ügyvédnő addig próbálkozott, hogy azt az infót kapta, ha a takszöv (akitől anno felvettem a hitelt, és folyósította a szocpolt) ad egy igazolást a szocpolomról, akkor az okés lesz. Nem egyszerűen, de adtak. Ám az otp-nek ez mégsem volt jó. Én itt már széttártam a kezem. Többet nem tehetek.

Jött a január, amikor hív az ügyvédnő, hogy az otp azt akarja, a vevőm fizesse ki a szocpolom, és akkor kap hitelt. A vevőm azt mondta az ügyvédnek, hogy már csak százezer Ft hiányzik. Az ügyvéd kérte hogy hosszabbítsunk már az adásvételiben írt kifizetési határidőn, és legyen január 15 helyett január 31. Bementünk, aláírtuk. A vevőm már nem ment be aláírni. Lejárt a január 15. Írtam a vevőmnek pár nappal később, hogy akkor most mi van, bukják a foglalót. Egyből előkerültek, hívott hogy kell a ház. Megbeszéltük 22-e vasárnapot, mint tisztázni a dolgokat. Nem jöttek el, és nem hívtak, hogy nem jönnek el. 1 órán át vártuk őket. Így új vevő után néztem (és találtam).

Közben elkezdett minket szorítani a február 15, mint az általunk lefoglalózott ingatlan kifizetési határideje, ám az adásvételi olyan rosszul lett megírva, hogy csak akkor szűnik meg, csak akkor lehet a Földhivatalban töröltetni,ha a volt vevőim aláírják a szerződés megszüntetését/bontását. Na de ezek nem akarták aláírni. Több különböző ügyvéd olvasta el a szerződést, mind szerint csak közös megegyezés lehet az okés. Szóval az új vevő nem tudja még megvenni a házat, engem szorít az általam lefoglalózott ingatlan határideje, felkínáltam félmillát, semmi, felkínáltam 1 millát, semmi, közben kifutottam a február 15-ből, de mivel cég az eladó, így kaptam tőlük még kb 4 hét halasztást (adásvételi felbontva, előszerződés megkötve, benne a foglalóval), hogy ha addig nem sikerül ezekkel lezárni a kalamajkát, akkor tényleg bukom a házat meg a foglalót.
A volt vevőm azonban közben átment zsarolósba, mert látta hogy kényszer alatt vagyok. Első nekifutásra a teljes foglalóját kérte vissza meg az otp-s hitelköltségüket.
Ez utóbbiról sikerült lebeszélnem. Mondtam neki hogy a foglalóját visszakapja, de csak akkor, ha az új vevőm engem teljesen kifizet, mert nem akarok vele is bajba kerülni, hogy majd valamiért ő is kéri vissza a foglalóját.
A volt vevőm ebbe beleegyezett, de csak ha a pénz ügyvédnél letétbe megy. Akkor ő (és a neje) aláírja a papírt. Ekkor ugye a letétbe rakott pénz hozzájuk kerülne.
Közben ügyvédet fogadtam, mert már kezdett variálni a csóka.
E hét hétfőn a csóka neje ráír az enyémre, hogy mikor adjátok már vissza a pénzt, mert addig nem írunk alá semmit. Beindult az adok-kapok a 2 nő között, hogy miben is volt megállapodás... aztán a csaj felhívta a férjét, az meg engem, és megfenyegetett, hogy a számba tapos, meg megkeres és megver, meg azonnal adjam vissza a foglalójukat. Sajnos a call recorder nem volt bekapcsolva, mert épp melóztam és munkaerő toborzással voltam elfoglalva. Mondtam neki,hogy álljon le, nem ebben egyeztünk meg. Aznap est hívtam az ügyvédet hogy mi történt, zárjuk le az ügyet a leghamarabb, mert idegileg rámegy a családunk.
Az ügyvéd kedden felhívta a volt vevőmet, és megállapodott vele abban, hogy most pénteken találkoznak, aláírják a szerződést megszüntető papírt, azt nála letétbe teszik, és amikor utal az új vevőm, akkor akár már nekik is utalhat egyből, és a letétbe rakott bontással már lehet menni a Földhivatalba, és töröltetni a bejegyzést. Így az új vevőm adásvételijével be lehet menni a Földhivatalba, és lehet örülni.
A régi vevőm persze sem tegnap sem ma nem hívta vissza az ügyvédet, hogy pénteken mikor lenne nekik jó az időpont az aláírásra.
Közben az új vevőm beintett az egésznek, és kiszállt. Márpedig akkor ezeknek sehogy sem tudom visszaadni a foglalójukat.
Most ezerrel kereshetek másik vevőt, vagy bukom a lefoglalózott ingatlant. Plusz egy pernél állítólag jogosan kérhetnék vissza a foglalójukat, mert a bank utasította el végül a hitelkérelmüket, tehát önhibájukon kívül.

Na most így állunk... :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.