Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) dugynok válasza hurenzon (#8750) üzenetére


dugynok
senior tag

Tudom. Azèrt ajànlottam az àrverèst, mert ott is hasonló kedvezmènyeket lehet talàlni, de sokkal tisztàbb, mint amit ő nézett...

(#8752) axioma válasza creedszl (#8748) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egy hitel, ket ingatlanfedezet. Semmi extra nincs benne. A ket fedezet osszes terhelhetosege a hitelfelvetel korlatja.
Amit erdemes tudni: mindket ingatlanra rakerul a teljes hitel jelzaloga, magyaran latvanyilag 2x17M jelzalog, de termeszetesen ez nem jelenti azt, hogy a bank 2x a teljes tartozast begyujtheti ha gaz van. Ezen nem meglepodni, hanem tovabblepni. Viszont: igy kelleni fog mindket ingatlan minden tulaja sot talan haszonelvezoje is a szerz.koteshez, bele kell egyezniuk a jelzalogositasba hiszen adott esetben oket fosztjak meg a tulajdontol-hasznalati jogtol, es csak kulon szerz.mod.-sal lehet kivenni a kieg. ingatlant a hitelbol, aminek eleg szep ara szokott lenni (vagy a teljes hitel futamidejere jelzalog marad mindketton, vagy nagyon max. hitelkivaltassal lehet me'g mas felallast csinalni, de az se mindig olcsobb plane nem kisebb macera).
Es azert egy ilyen felallasnal azert a bank is jobban elgondolkodik, hogy miert mersz 0 onerovel belevagni, a keves onero egy dolog, de egy beallt egzisztencia (amire hajlandoak hitelezni) igen specko helyzetben indokolt csak, hogy az elmult idoszakban nem gyujtott semmit, most meg hirtelen fogja tudni fizetni a torlesztot.

[ Szerkesztve ]

(#8753) F-ECT$ válasza hurenzon (#8749) üzenetére


F-ECT$
titán

Konkrétan ezzel a céggel, vagy csak a konstrukció ismerős?

Nézegetek faktor cégeket is, nem csak közvetítőket, de ott még nem találtam igazán jó vételt.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#8754) F-ECT$ válasza dugynok (#8751) üzenetére


F-ECT$
titán

A pontos megfogalmazás: lehetett. Ugyanis pár hónapja már nem 60% hanem csak 100%-on lehet árverezni az ingatlant.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#8755) concret_hp válasza F-ECT$ (#8754) üzenetére


concret_hp
addikt

ez is nagyon okos dolog, van egy ingatlan ami papíron ér X-et, a valóságban senki nem adna érte mondjuk 0.8X-et sem, a bank nem engedi annál kevesebbért eladni, mint ami az ő részük (ami simán lehet 0.8X), és még árverezéssel se lehet szabadulni tőle, mert törvény van rá :C tehát + N évig kitart a reménytelen helyzet...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8756) axioma válasza concret_hp (#8755) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azert az ugye megvan, hogy ez a kenyszerertekesitesre szol csak? User eladhatja barmennyiert, ha kifizeti a hitelt.
Masreszt ki szerint er "papiron" tobbet? Soha senkinek nem volt erdeke felfele kerekiteni...

(#8757) F-ECT$ válasza concret_hp (#8755) üzenetére


F-ECT$
titán

Így van, sokak szerint nem túl jó az ötlet, mert bár látszólag az adóst segíti (nem tudják kiforgatni a vagyonából), de valójában csak eladhatatlanná válik az ingatlana, és csak tovább nő majd az adóssága.

Sajnos nem ez az első eset, amikor a látszat fontosabb egy szabály / törvény megalkotásakor, mint a valódi megoldás megtalálása. (A következő ilyen "sikersztori" a NOK lesz majd a témában...)

Dive ever, work never.

(#8758) concret_hp válasza axioma (#8756) üzenetére


concret_hp
addikt

igen, ha kifizeti a hitelt... nyilván azért vár(na) árverezésre ~100K ház / lakás, mert ez az alaphelyzet hogy az árából kifutná a hitel :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8759) dugynok válasza concret_hp (#8758) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, de ùgy szól a törvèny, hogy ha az adós belemegy, akkor àrverezhető olcsobban.

(#8760) F-ECT$ válasza dugynok (#8759) üzenetére


F-ECT$
titán

"Ebben az esetben azonban megszűnik minden fennmaradó követelés és tartozás." - ebbe meg lehet, hogy a bank nem megy bele.

Dive ever, work never.

(#8761) axioma válasza concret_hp (#8758) üzenetére


axioma
Topikgazda

1. nem az arabol kene kifutni, hanem a usernek kifizetni (addig amig lakashitel-kamattal megy nem buntetokamattal)
2. hulye magyar beidegzodes, hogy az mar az ove, es persze ebbol kiindulva meg az hogy a csunya bank elveszi... hanyan kerestek megoldast? (hogy egy trivialisat mondjak: alberlot az egyik szobaba)

(#8762) concret_hp válasza axioma (#8761) üzenetére


concret_hp
addikt

persze, de ezeket még viszonylag értelmes emberek sem fogják fel :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8763) concret_hp


concret_hp
addikt

kiszámolós árverezős írás

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8764) Tombi válasza concret_hp (#8763) üzenetére


Tombi
senior tag

Léteznek korrekt cégek is? A cikk alapján elbizonytalanodtam, van 1 kontaktom egy "ilyen" céghez,

(#8765) F-ECT$ válasza concret_hp (#8763) üzenetére


F-ECT$
titán

Alapvetően szeretem a blogot, nagyon sok jó tanácsot ad, jók a meglátásai, de néha kicsit túlságosan leegyszerűsíti a dolgokat. Pl:

"Miért akarják nekem adni a profitjukat, amikor övék a tőke, a tudás és a munka is?"

Nem veszi figyelembe, hogy egy ingatlan megszerzése és értékesítése több hónapig eltart, és egy csomó kockázat van benne, valamint elég sok melót is kell bele rakni. Szóval ezért nem éri meg ezzel a követeléskezelő cégnek foglalkoznia, sokkal tisztább, ha fix sikerdíjért átadja másnak az ingatlant és az majd eladja, ahogy tudja.

Persze ez nem azt jelenti, hogy nincsenek csalók a piacon (sőt), de ha igaz lenne a fenti mondat, akkor nem léteznének követeléskezelő cégek, pedig mint tudjuk, léteznek.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#8766) etejedu


etejedu
őstag

Helló! Van olyan (nem lakás) hitel most a piacon ahol nem kell bevonni a munkáltatót?
Gondolok itt arra hogy elég "csak" a bankszámlakivonat!

(#8767) Melack válasza etejedu (#8766) üzenetére


Melack
veterán

Talán számlavezető bankodnak elég, de meg kell nézni a hirdetményt, mit kérnek be.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8768) Tombi válasza etejedu (#8766) üzenetére


Tombi
senior tag

egyetlen opció a folyószámlahitel, tudomásom szerint :)

(#8769) axioma válasza etejedu (#8766) üzenetére


axioma
Topikgazda

Milyen tipusu (es merteku) hitel, attol is fugg. De egyebkent igen, ahova erkezik a jovedelmed, ott nem feltetlen ke'rik a munkaltatoit. Ami miatt nagyobb osszegnel valoszinuleg bele fogsz futni, hogy nem mind1, hogy az adott jovedelmet milyen jogcimen adjak (az hogy alkalmazott, hatarozatlan ideju nem latszik belole, ill. a ceg merete, penzugyi helyzete - pl. felszamolas alatt - sem).
Masik kerdes, hogy miert gond a ceg bevonasa... neki csak jo ha el vagy adosodva, kenyszerhelyzetben vagy, kevesbe ugralsz, stb.

(#8770) Tombi válasza axioma (#8769) üzenetére


Tombi
senior tag

miért nem jó a cég bevonása? Amíg egy címen 1200 cég létezhet, és valójában nem is működik megfelelően, szándékos adócsalásra játszanak, azokat ne vonja be a szerencsétlen munkavállaló, sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#8771) etejedu válasza axioma (#8769) üzenetére


etejedu
őstag

Mondjuk úgy hogy neki más gondja csak + örömforrás! Kárörvendés a köbön!
Folyószámla hitel sajnos nem játszik!

[ Szerkesztve ]

(#8772) etejedu válasza axioma (#8769) üzenetére


etejedu
őstag

Bocsánat elkerülte a figyelmem: 500k-ra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#8773) hurenzon válasza etejedu (#8772) üzenetére


hurenzon
senior tag

pl erste

(#8774) Zeki


Zeki
nagyúr

A vállalkozói számlák napon belüliek, vagy pár órán belüliek, vagy csak következő naposak?
Azért kérdem, mert az ügyvéd a szocpolos utalást látta egyik nap, de csak másnap könyvelték, és csak akkor adott róla igazolást.

(#8775) Zeki


Zeki
nagyúr

Hölgyeim és uraim!

A tavaly nyár óta húzódó ingatlan adás és vétel végére tettünk ma pontot.
Megkaptuk a kulcsokat, átvehettük a lakást.
Közben anyagilag is veszteség ért minket, közben idegileg is tönkrementünk, közben zsarolhatóak is voltunk, közben pitizni is kellett, közben többször is csalódni kellett (emberben/hivatalban/bankban), közben összetörtek az álmaink, közben az 5 fős család 3 fele lakik, mert közben 1 hónapja fedél nélküliek is vagyunk, de kiszenvedtük, végigszenvedtük 3 kiskorúval.

De most az eladó végre megkapta a hiteleket és a csokot, és holnap megy a festő, vasárnap pedig költözés.

Ha belegondolok hogy tavaly nyáron néztük ki ezt a házat... nem , inkább nem gondolok bele, mert ennyi szenvedést és könnyeket nem biztos hogy megért.

Hogy mi a tanulság?
Mindig legyen egy profi ügyvéd mögötted. MINDIG!!
SOHA semmibe se vágj bele anélkül, hogy ő át nem nézte. Mindenről legyen írás, és mindegyiket lássa az ügyvéd! Aláírni bármit is csak akkor, ha az ügyvéd jónak látja.
Mindig rögzítsd valamivel, hogy mit mondanak a hivatalban, vagy a bankban.
Soha de SOHA ne hidd el, hogy bármi is gyorsan fog menni, hogy lehet gyorsítani. Nem, legalább 2x annyi ideig fog tartani, mint amit beterveztél, vagy a szakember ( pl.hitelközvetítő) betervezett.
Ez iszonyatos 1 év volt. :(

(#8776) Konflikt válasza Zeki (#8775) üzenetére


Konflikt
addikt

szia
szomoru ezt olvasni :(
egyebkent melyik banknal ment a hitel es a csok?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8777) attiati válasza Zeki (#8775) üzenetére


attiati
veterán

Hat igen, elso dolog az ugyved, masodik dolog a hitel es bank. Es csak utana erdemes nekiallni ingatlant nezni, mert ott mar begyorsulhatnak az esemenyek. Azert te ott is elcsusztal, hohy nem igazan jartal utana a dolgoknak elore es a szocpol is extra kavaro tenyezo. Eladokent nem is nagyon szokas ugyvedi tanacsot igenybe venni, mert a vevo fizeti az ugyvedet.

(#8778) Zeki válasza Konflikt (#8776) üzenetére


Zeki
nagyúr

BB.

(#8779) magnerss válasza Zeki (#8778) üzenetére


magnerss
csendes tag

az igen rosszul hangzik.. a CSOK és hitel igénylés és a folyosításuk között mennyi idő telt el?

(#8780) axioma válasza magnerss (#8779) üzenetére


axioma
Topikgazda

Varj, nem a csok-hitel volt a baja, hanem a szocpol koztes letetbe kerules nelkuli atrakasa. [Amennyit szopott vele, az tobbe van, mintha felvette volna addig szemelyi hitelbe, de ismered ezt a hozzaallast, ha egyszer jar, akkor jar, akkor kell.]

[ Szerkesztve ]

(#8781) Zeki válasza axioma (#8780) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, egyszerűen nem tudtam volna felvenni hitelbe azt a 3.8 millát még pluszba, csak azért, hogy ne legyen szocpol átrakás.

A CSOK + Hitel nem vészes.

(#8782) axioma válasza Zeki (#8781) üzenetére


axioma
Topikgazda

Most nem azert, de nem errol beszeltem. A szocpol atrakas idejere egy rovid lejaratu szemelyi hitelre (ami nem zavar be a "nagy" hiteledbe, mert nem futnak egyutt). Akkor nem lett volna semmi gond a MAK-kal, ha letetbe tudod tenni.

[ Szerkesztve ]

(#8783) magnerss válasza axioma (#8780) üzenetére


magnerss
csendes tag

én az átfutási időre is kiváncsi vagyok. mennyire gyorsak a CSOK+hitel kombóval? köszi

(#8784) Melack válasza magnerss (#8783) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk a CSOK cca egy hónap alatt meg volt papír benyújtásától számítva. A hitellel volt galiba, de ha az nincs, akkor az is meg lett volna 3 hónap alatt könnyedén.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8785) magnerss válasza Melack (#8784) üzenetére


magnerss
csendes tag

melyik banknál vagy? köszi

(#8786) AMD Power válasza Melack (#8784) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen feltételekhez kötötték a CSOK-t?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8787) Zeki válasza axioma (#8782) üzenetére


Zeki
nagyúr

A MÁK-nál letétbe volt téve 3.8 millió. Azt terhelték utána rá az új házra, és adták oda az összeget az eladónak.

(#8788) Melack válasza AMD Power (#8786) üzenetére


Melack
veterán

gyerekek száma + m2 / Erste (itt önerőnek minősült a CSOK)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8789) AMD Power válasza Melack (#8788) üzenetére


AMD Power
titán

Az jó... mi is annak tolnánk be ha arról van szó. 600.000Ft járna nekünk "papíron".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8790) updog válasza AMD Power (#8789) üzenetére


updog
senior tag

Tudom hogy nem szimpatikus a véleményem, de mi nagyon megbántuk (még tavaly, nem tudom, változott-e valami) hogy a "szerencsétlen" 600.000-ért mennyit kellett járkálnunk, adminisztrálnunk, és most ott ketyeg 10 évig a jelzálog, ott a korlátozás hogy életvitelszerűen ott kell tartózkdnunk stb. Amire ki akarok lyukadni, ezzel a legkisebb összeggel szerintem nem érdemes szórakozni. De ez csak szvsz :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8791) AMD Power válasza updog (#8790) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor fel sem használható ha nem mi lakunk ott? Albérlő stb.... :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8792) magnerss válasza updog (#8790) üzenetére


magnerss
csendes tag

én úgy tudom hogy a 10 év átvihető másik házra/lakásra, ha megis 10 éven belül költözés lenne. menete:
-CSOK összege vissza MÁK-nak
-új ház megvesz,
-CSOK összege "átvezetve" az új ingatlanra.

(#8793) updog válasza AMD Power (#8791) üzenetére


updog
senior tag

Mondom, nekem ez 2016. eleji infó, de feltételezem, elég sarkalatos pont azóta is: "A Támogatott vállalja, hogy a Kedvezmény folyósítását követően 10 évig terjedően a lakásban életvitelszerűen lakik"

(#8792) magnerss Igen, átvihető. De attól 10 év az 10 év, és a korlátozások, +a jelzálog a köv. ingatlanra is vonatkoznak :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8794) magnerss válasza updog (#8793) üzenetére


magnerss
csendes tag

na jó, de ha mindig tovabbviheted akkor az ügyintézésen kívül (ami nyilván macera lesz mindig) milyen egyéb hátrányod származik belőle?:)

(#8795) Melack válasza AMD Power (#8791) üzenetére


Melack
veterán

A hitel kifizetésétől számított 30. napig be kell jekentkeznetek az ingatlanba, lakcímkártyát be kell mutatni a bankban.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8796) updog válasza magnerss (#8794) üzenetére


updog
senior tag

Pont amit írtam: 10 év jelzálog és a sok korlátozás :) Amik 600k-t nem érnek meg szerintem.

Hogy ON is legyen: hétfőn mindenképp megyek a bankba, de hátha előre valaki eloszlatja a kételyeimet: mi egy gyereket vállaltunk be a CSOK-hoz használt lakásra, tavaly kiutalták, beszámolták önerőbe, mindenki happy..

Utólag most mondhatom-e hogy legyen mégis kettő gyerek, (ez még csak a vállalás, nincs meg)?

Google nem jóbarát: CSOK bővítés, CSOK utólag, CSOK kétszer, CSOK ismét stb... :N

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8797) axioma válasza Zeki (#8787) üzenetére


axioma
Topikgazda

Jaaa, akkor en nem ertettem meg a lenyeget. Azt hittem nem kerult letetbe, hanem anelkul akartad athordozni, es ez az ami nem ment. Elnezest kerek a tevedesert!

(#8798) axioma válasza updog (#8796) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ha mondhatod is, nem jarsz igazan lenyegesen jobban. Mert (hacsak nem valtozott baromi sokat a regi szocpolhoz kepest) van me'g hiteled amikor megjon ketteske, akkor azt kamatostul [amennyit kozben fizettel ra] leirjak a hitelbol. Persze ha nem tervezel addig a hitellel, az mas. Ja meg hiteligenylesi es hitelfelvetel kornyeki osszegfuggo dijakat nem adnak vissza, csak a toket meg kamatot a felvetig visszavezetve (huh, remelem jol emlekszem, hogy a felvetig, de ugy logikus).

(#8799) magnerss válasza updog (#8796) üzenetére


magnerss
csendes tag

kifejtenéd bővebben mi az a "sok korlátozás" kérlek? :)

(#8800) Zeki válasza axioma (#8797) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy lett megírva az adásvételi, hogy a vevőm által adott vételárból (egyből a vevőm utalta az államnak) lesz befizetve a szocpol, majd amikor az állam az új házra tudja terhelni a szocpol összegét, akkor az eladóm megkapja. És ugye ez után jöhet a banki hitelek kiutalása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.