Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) concret_hp válasza PazsitZ (#9650) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem senki nem nevezte válságnak, most megnéztem 9 eladó lakás van 50-60ból és a leírásokban decemberi átadás szerepelt, de a nagyobbaknak több mint a fele megmaradt, ami mondjuk talán érthető, mert ilyen 70-80Mből lehet venni külön házat is pár utcával arrébb.

itt van még meg 9 a 30ból: https://lakopark.ingatlan.com/greenfield

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9652) attiati válasza concret_hp (#9651) üzenetére


attiati
veterán

Azért céloztál rá.

Szerintem legalább három tényező befolyásolja
1. fundamentális: építés és kereslet
2. állami szabályozás
3. pénzügyi

Ha az árcsökkenésre utaló jeleket keresed, a fundamentális oldal csak egy része a folyamatnak. Ilyen szempontból árulkodó jel az, ha az üzleti oldal befékez és csökken a megépített új lakások száma. Ez mondjuk segít reálisan látni egy kifulladást. De évekig mehet még utána, miután látod az első jeleket.

Viszont egy állami szabályozás vagy támogatás hirtelen hat. És nem előrejelezhető.

Vagy egy pénzügyi oldalról induló (globális) válságnál sem segít az árak előrejelzésében, hogy mennyi lakást adnak át és milyen erős a kereslet. Főleg akkor, ha csak a hazai piacot figyeled.
Nekem úgy rémlik, hogy 2008. szeptember után érdekes módon beletelt jópár hónapba, mire az eladók elkezdték felfogni, hogy ez egy válság és tartós lesz és árat kell csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#9653) Stanlee


Stanlee
őstag

Szerintem szukseg lenne meg tobb mikorapartman-os epitkezesre. Olyanra, ahol kb. 40-45 m2-es jol hasznalhato terkialakitasu lakasokat epitenenek egy nappali + haloszoba kivitelezessel, es az egesz epulet csak ilyenekbol allna.

Ezek pont azoknak lennenek jok, akik mondjuk a tanulmanyaik idejere, vagy eppen most kezdtek el dolgozni es keresnek valami lakhatasi lehetoseget.

Pont ilyenek nagyon nincsenek, hanem sok helyen keverednek a rossz kialakitasu nagy m2-es lakasok a kisebbekkel, es a haz megepulese utan meg evekig ott marad par eladatlan lakas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9654) concret_hp válasza Stanlee (#9653) üzenetére


concret_hp
addikt

ha megnézed az épülő lakások túlnyomó része ilyen :) egyik társasház ami mos tlett kész a környéken, szintenként 9 lakás, abóbl 8 38 és 45m2 közti és a 9. is 60-62 ha jól rémlik...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9655) Kobe válasza Stanlee (#9653) üzenetére


Kobe
veterán

Az epulo lakasok 80-85% ilyen (amugu szerintem elhetetlen kategoria, max 1emberee calo de egy diak nem egyedul fog 27M es lakast fenntartani, 2 embernel a minimum az 58-60nm kb, de vannak nagyon extram csaladok akik a 2gyereket bevallaljak 49nmen....egeszsegukre :))

(#9656) axioma válasza Kobe (#9655) üzenetére


axioma
Topikgazda

Te valahol nagyon el vagy tevedve... 50m2-en 2 gyerekkel tok atlagos volt akkor is, amikor nem voltak igy elszallva az arak. Most meg plane. Nem mindenki aranykanallal a kezeben szuletik...

(#9657) Stanlee


Stanlee
őstag

Szerintem 40-45 m2-en 2 ember minden gond nelkul elel. En is ennyin eltem hosszu idon keresztul, baratnom is ott volt. A baj a lakasokkal, hogy rossz az elrendezesuk es ezert nem jo eletterek.

Ahogy irtam is, Mo-n hianyoznak a berlesre kitalalt egyen lakasokkal rendelkezo epuletek. A koltsegoptimalizacio csak ott jelentkezik. Ha minden lakast maskepp szerelnek fel, sokkal tobbe kerul.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9658) #41635072


#41635072
törölt tag

Hát nem tudom 50nm mennyire egészséges 4 embernek, elszeparálódni nem igazán lehet.
15-20 év hitelre venni 30-40nm-eket szintén elég veszélyes, mert gondolom előbb utóbb mindenki akar majd gyereket, hitellel terhelt lakás eladásához meg ugye sok sikert. (persze ha valaki 18 évesen kap egyet az más téma.)

[ Szerkesztve ]

(#9659) attiati válasza Stanlee (#9653) üzenetére


attiati
veterán

Egyedülállónak sok a másfél szobás, két különállónak meg kevés, mert nincs két tök különálló szoba.

Ezek a másfél szobás amerikai konyhás lakások a pároknak ideálisak az átmeneti időszakra. Szerintem a legnagyobb fail csak ilyenekkel telepakolni egy épületet.

Csak minigarzonnal telepakolni már lehet értelme , mint ahogy tették anno ebben a projektben is. Ez jó diáknak, pályakezdőnek, egyedülállónak.

Viszont ha telepakolsz kis lakásokkal egy épületet, akkor nem tudod értékesíteni a határoló falakat, így egy csomó veszteség a fejlesztő szempontjából. Lakásonként fél-1 misi veszteség. Akkor annyival többet kell érte fizetni a vevőnek.
Ha még a belső falakat sem tudod értékesíteni, mert nettó alapterületként hirdeted, akkor a sok belső kicsi helyiség sem jó megoldás. (külön wc, sok külön félszoba).
Részben emiatt építenek nagyobb lakásokat is.

Na meg ezért....

Plusz a penthouse lakásoknak is van vevőköre, kevésbé árérzékenyek és ki lehet velük fizettetni az életérzést a legfelső emeleten nagy terasszal.

[ Szerkesztve ]

(#9660) Mercutio_ válasza Kobe (#9655) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 embernel a minimum az 58-60nm kb,
Vidéken:DDD
Normális elrendezésű 35-40nm-es (1,5-2 szobás) lakás egy párnak teljesen élhető.
2 gyerekkel 50-60nm is a gyerekek serdülőkoráig, onnantól már kell a külön szoba.

Persze a mai, nagyrészt elcseszett kialakítású lakóparki pecókat +10nm mellett is szűkösnek érezheti a tulaj, de az nem az alapterület hanem az elrendezés, átgondolatlan tervezés miatt .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9661) attiati válasza concret_hp (#9643) üzenetére


attiati
veterán

2008. szeptemberi cikk
Helyzetjelentés pár héttel a káosz előtt, mert ez még júl-aug-i állapot lehet.

Kereslet kínálat rendben volt nagyjából.
A lakossági eladósodottság nagyon nem volt rendben, így a kereslet háttere sem volt egészséges.
Aztán végül pénzügyi oldalról ütött be a baj 1 nap alatt.

nem sokat kellett volna googliznod szokás szerint ;]

[ Szerkesztve ]

(#9662) Kobe válasza Mercutio_ (#9660) üzenetére


Kobe
veterán

Jopar eve lakunk 2en 38nm en, normlais elrendezesu lakasban... Pszichikailag mindketten egeszseges felnottek vagyunk, de idorol idore akad olyan idoszak amikor az ember legszivesebben fobe lone magat benne, annyira elhetetlen kicsi

Az embert egesz egyszeruen nem ekkora teruletre talaltak ki.

Videken sem laktam sokkal nagyobban, de 10* jobb pszichikai hatadai boltak a nagyobb eletternek.

Nem veletlen adtam fel a lakaskeresest, inkabb sporolas szakasz van, mert eldontottuk nalunk a min 100nmes hazresz az kell, ha +1-2ev a sporolas akkor annyi....

(#9663) Zeki válasza Kobe (#9662) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hja a japók mégkisebb odúban is meghúzzák magukat. De nem ez a természetes.
USA-ban, Kanadában nincsenek ennyire kicsi lakások.

(#9664) Cheesy


Cheesy
őstag

A Fundamentás 105/SZÖ jelű számlaösszesítőt az eredeti számlákkal együtt hova kell címeznem?
Csak annyit írnak, hogy küldjem vissza. De kinek címezzem?
Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 1922, Budapest?
Borítékra feladón és ezen a címen kívül semmi mást nem kell ráírni?
Köszi, ha segítetek!

www.vakbelmutet.hu

(#9665) astorre19


astorre19
aktív tag

sziasztok!

LTP nyitását tevezem,de nem tudom eldönteni hol egyszerűbb.

Illetve ha esetleg OTP-nél kötöm(mert webbankon keresztül kényelmes) lejáratkor egy másik Bank hitelébe ugyanúgy betörleszthetem ugye?Az OTP nem görget ez elé semmiylen akadály?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#9666) axioma válasza astorre19 (#9665) üzenetére


axioma
Topikgazda

Persze hogy mehet barki hitelebe, HA nem kersz hozza ltp-s lakaskolcsont. Ha igen, azzal lehet utkozes (jelzalogilag). Ezert jo a funda, egy ugylethez egyszer 1,5M-t jelzalog nelkul is ad. Mondjuk ez nem aszf-beli tulajdonsag, de muxik.

(#9667) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Adott lenne egy eladó ingatlan és lenne egy vevőjelölt, aki OTP hitellel kívánja megvásárolni az ingatlant. Kérdés, hogy az eladónak az ingatlan adásvételi szerződésén kívül (amit a vevővel köt) kell-e egyéb szerződést kötnie/aláírnia, pl. a bankkal, vagy az adásvételi szerződés aláírása után csak a folyósított hitelösszeg utalására kell várnia az önrész kifizetését követően?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#9668) .tnm válasza BigBlackDog (#9667) üzenetére


.tnm
addikt

Az adásvételibe bele kell majd tenni olyan dolgokat, amit az OTP vár el, ezeket pedig ugye Te is aláírod. (A legtöbb semmilyen hatással sincs Rád.)

Emellett majd kell egyet nyilatkoznod ügyvéd előtt, hogy megkaptál minden önrészt a vevőtől, mert a bank utolsóna akar utalni. Szóval adminisztratíve van egy-két apróság, ami érinti az eladót, de az eladó és a bank között nem jön létre jogviszony.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9669) BigBlackDog válasza .tnm (#9668) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rendben, én is így sejtettem eddig, köszönöm a megerősítést! :R

(#9670) Zeki válasza BigBlackDog (#9669) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem ingatlanoson keresztül adtad el, akkor nem gond, ha mondjuk mégsem kap hitelt, és vissza kell adnod a foglalót.

(#9671) Kobe


Kobe
veterán

Tokeletes cikk arrol, miert is jo a statisztika.... Mert mindenki ugy hamisitja ahogy neki tetszik :)

[link]

Korabban ugye arrol szolt a fama, milyen jo hogy csak egyszamjegyu arnovekedes van, majd ugyanaz az ingatlanos ceg ismeri be hogy igazabol a valosagban ez inkabb 47%.... :D

(#9672) Oppenheimer válasza Kobe (#9671) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vagy tudni kéne értelmezni a statisztikákat, és hogy miért tér el az országos átlagos éves növekedés egy lokális 2 éves növekedéstől...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9673) Kobe válasza Oppenheimer (#9672) üzenetére


Kobe
veterán

En eppenseggel pont egy olyan cikkhez hasonlitottam, ami szinten a fovaros es vonzaskorzeterol szolt, par hete jelent meg es ugyanez az ingatlaniroda vegezte a "hatterkutatast" hozza :) de no worries...szo sem volt orszagos atlagrol, de meg a kanyarban sem bolt

[ Szerkesztve ]

(#9674) Mercutio_ válasza Kobe (#9673) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor talán azt írd, és esetleg linkeld is, nem vagyunk gondolatolvasók:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9675) skristof


skristof
tag

van valami ötletetek arra, hogy honnan lehetne feltérképezni a kisebb (<30 lakásos) társasház projekteket?

ezek nincsenek annyira hypeolva, de számomra szimpibb, mint a 180 lakásos "lakópark"

köszi

(#9676) Patrick válasza skristof (#9675) üzenetére


Patrick
addikt

Én is így vagyok vele, 4 lakásos társas házakban egyenként 30 nm-es lakások vannak. Jelen pillanatban 13,5-15,5 milláig terjed az áruk, 1 éve még csak 12,5 volt... :U Inkább egy ilyen, mint egy lakópark...
Ugyan ez nagy lakóparkban 18,5 milla.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9677) Nordik


Nordik
őstag

Felmerült bennem egy kérdés.

Mi van ha veszek hitelre egy lakást, majd néhány év múlva úgy hozza az élet, hogy eladnám, mert mondjuk mennek nagyobba. Viszont tegyük fel van még rajta 5 év a hitelembol.

Ilyen esetben milyen lehetőségek vannak? Vagy én addig sehova nem mehetek amíg hitelem van az adott lakásra? :(

[ Szerkesztve ]

(#9678) hurenzon válasza Nordik (#9677) üzenetére


hurenzon
senior tag

2 opció van.

1. végtörleszted a hiteled
2. az új ingatlanra viszed át.

Általában az 1. szokták választani.

(#9679) spidangli


spidangli
csendes tag

Üdvözlet!

4éves Fundit szeretnék megosztani, most járok 20. hónapnál, akár további két részre. Hitel nem kell majd, csak az állami támogatás kell és nem akarok újabb évekre elköteleződni.
Tudom hogy működik a megosztásos sztori, telefonon viszont nem adtak egyétrelmű választ arra a kérdésemre hogy kötelező-e a szerződéses összeg felemlése megosztás után, ha kétszer 20 ezer után akarom az áll. támogatást kapni. Van valakinek friss tapasztalata? Nem akarom feleslegesen megosztani a szerződést hogy utána esetleg visszautalgassák a különbözetet :D

Köszi előre is,

(#9680) .tnm válasza hurenzon (#9678) üzenetére


.tnm
addikt

1-est kifejetve: az eladótól kapott pénz első része arra megy, hogy a Te hiteledből hátralévő tartozást kifizesse. A maradékot tarthatod meg Te. De ez elég rutin művelet, bármelyik adás-vétellel foglalkozó ügyvéd tudni fogja. (Ügyvéd, vagy közjegyző meg úgy is kötelező ingatlan adásvételnél.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9681) hurenzon válasza spidangli (#9679) üzenetére


hurenzon
senior tag

még működik, de nem garantál, hogy mikor fel akarod használni még működő képes lesz.

(#9682) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Valószínűleg hülye kérdés lesz, de van arra bármilyen lehetőség, hogy árverésen vett ingatlanra lakáshitelt igényeljek? Vagy személyi hitelbe később LTPt beforgassak?

PSN ID: RemiFungus

(#9683) kraftxld válasza Remi1234 (#9682) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Az árverés csak KPs téma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9684) Nordik válasza .tnm (#9680) üzenetére


Nordik
őstag

Es mi van akkor ha tegyük fel úgy akarok nagyobba menni, hogy kell hozzá 2-3 millió hitel? Vegtorlesztem az előzőt es az újra pedig felveszem?

(#9685) hurenzon válasza Remi1234 (#9682) üzenetére


hurenzon
senior tag

megoldható a hitel.

(#9686) axioma válasza spidangli (#9679) üzenetére


axioma
Topikgazda

En 5e-esre fizettem egyben (nyitaskor 5e, meg hogy az ugynok ne bukjon 15e utan) egyosszegben 220e-et, me'g novemberben, azota se jott vissza. Ha visszajonne, akkor me'g mindig tudnam emeltetni, de nem tartom valoszinunek...

(#9687) .tnm válasza Nordik (#9684) üzenetére


.tnm
addikt

Itt van egy kis logikai csavar. Ez eladandó lakás ára is kell a nagyobb megvételéhez?
Ha igen, akkor két irány lehetséges, előbb adod el a régit (vagy legalábbis előbb kapod meg a teljes vételárat), és akkor ugye már nincs hiteled (hiszen megtörtént a végtörlesztés), tehát olyan, mintha egy sima lakásvásárlás lenne; vagy előbb kell Neked kifizetned az új lakás árát, minthogy Téged kifizetne a Te vevőd ebben az esetben nem 2-3 millió hitelt veszel fel, hanem többet, és amikor megkapod később a régi lakás teljes vételárát, akkor előtörleszted a hiteledbe (ezen persze buksz egy picit). Második eset nem megy, ha az önerőd sincs meg a nagyobb megvételéhez.

Ha nem kell, vagy nem is akarod eladni a kisebbet, akkor az egy független hitelfelvétel lesz, persze a hitelbírálatnál problémát jelenthet, hogy van már egy hitel a neveden.

A fentiek közül az első a legjobb, ha minden flottul megy. Ott akkor van ciki, ha Te a tiédet eladod, de a nagyobbat mégse tudod megvenni. De ekkor még mindig találhatsz valami átmeneti fedélt a fejed felé (pl. albérlet). Végig lehet gondolni, hogy a fenti esetekben mi történik akkor, hogy ha az eladó nem tudja Neked eladni mégse a nagyobb lakást, vagy ha a kisebb lakásra a vevőd gondolja meg magát.

És ugye a lánc bővíthető, mert lehet az eladónak is kell a Te pénzed, hogy elköltözhessen, vagy vevődnek is hitel kell és/vagy mostani lakást eladni, ahhoz, hogy megvegye a tiédet. Erre csak az a megoldás, hogy ha rajtad kívül mindenki készpénzes...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9688) Nordik válasza .tnm (#9687) üzenetére


Nordik
őstag

Köszönöm! Ez a kérdés csak felmerult bennem a jövőre nézve. :)

(#9689) Kobe


Kobe
veterán

[link]

A 13% eleg megteveszto, hiszen egy eleg eros szektoralis alapu novekedesrol van szo (vagyis nem annal jelentkezett a +13% aki mondjuk tenylegesen vasarloerokent lepne a lakaspiacra), illetve ez a statisztika gondolom kihagyja azt is, hogy a 12-13% legtobb helyen csak papiron van meg (lasd eü dolgozo 2 forintos beremelkedeset)

Szerintem a valosagban es tenyleges versenyszektorban ez inkabb 0-4% kozotti szam lehet, ami csak meg nagyobbra nyitja az ollot.
Kivancsi vagyok az inflaciot meddig engedik fujni magyarorszag jobban teljesit alapon.... Mert hat a gyakorlat meg a valoelet inkabb a masik mantrat erositi (rosszabbul elunk, mint....)

(#9690) adalbert1


adalbert1
veterán

Ingatlan eladás esetén ti hogy becsülnétek meg a saját ingatlanotok értékét? Szétnéztem, hogy a környékünkön (Bp. XIII kerület, Duna Pláza környéke) milyen négyzetméter árak vannak, és elég nagy szórást mutattak (olyan 430-480k között) - szerintetek 500k-s négyzetméterárat el lehet kérni? Amik pl. a Babér utcában még eladóak új építésűek, azok 700k felett mennek :Y
Esetleg lehet valahogy böngészni a már eladott lakások között is (az talán egy reálisabb képet adna, mint amiket csak hirdetnek)?
Mivel nagyobb lakásba/házba költöznénk, így valószínűleg úgy nézne ki a dolog, hogy találunk egy szimpatikus ingatlant, a sajátunkat eladjuk, és annak az árából és hitelből vesszük meg azt, amit kiszemeltünk - ezt mennyire szokták szeretni az eladók (gondolom mindenki a készpénzes vevőket részesíti előnyben)? Illetve azt meg lehet csinálni, hogy önerőnek veszek fel áthidaló hitelt, mellé egy másik hitelt (amit amúgy is felvennék), és ahogy a sajátomat eladom, akkor abból törlesztem az áthidalót?
Nagyjából mennyi idő, mire egy hitel igénylést lezongoráznak? Az kizáró tényező lenne, ha esetleg felmondás vagy próbaidő alatt állok (közben gondolkozom munkahely váltáson is)? Ha igen, akkor úgy is, ha esetleg még egy második ingatlant is bevonok fedezetnek?

(#9691) savoo válasza adalbert1 (#9690) üzenetére


savoo
addikt

"Az kizáró tényező lenne, ha esetleg felmondás vagy próbaidő alatt állok (közben gondolkozom munkahely váltáson is)?"

Igen.

(#9692) weberbarna válasza Remi1234 (#9682) üzenetére


weberbarna
csendes tag

Előfinanszírozod és nevedre kerülés után is kérheted az LTP kifizetést, nekem is így volt!

[ Szerkesztve ]

(#9693) attiati válasza adalbert1 (#9690) üzenetére


attiati
veterán

Csendes reszre nezo, magasemeleti, jo elosztasu, panoramas, vilagos, deli fekves.. Ezek mindig novelik az erteket. En ezekkel a sav tetejere vagy fole araznam.

Sztem ne azokbol a megmaradt uj epitesuekbol indulj ki, azok speci lakasok (8. emelet panoramas, a masik ketto pedig baromi nagy, es ar benchmarknak nagyon keves ez a 3 megmaradt lakas).

Hitellel sztem nem lehet gond, ha nem ar alatti lakast akarsz venni, vagy nagyon felkapott befektetos kornyeken. Nagyobb lakasokat hitellel veszik. Persze eladoja vallogatja, hogy mennyire surgos.
Adasvetel szemponjabol a jelzaloggal tehelt lakas hitelbol megvasarlasa a legmacerasabb. Kell egy jo ugyved + rugalmas bank. Sok utanaolvasas elore es akkor nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#9694) darksamu válasza adalbert1 (#9690) üzenetére


darksamu
csendes tag

Mekkora lakásról lenne szó? Panel vagy tégla?

Kisebb lakások magasabb négyzetméterárral mennek ezen a környéken (lehet hogy máshol is). Ezen kívül panel esetén azon is sok múlik hogy panelprogramos-e.
Fontos lehet még hogy milyen tájolású, Váci út mellett van-e közvetlen, milyen messze van a metrómegállótól, stb.

(#9695) Remi1234 válasza weberbarna (#9692) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Koszi mindenkinek a valaszt, irtam a PM-eket.

Masik kerdes: jelenleg van nekem egy lakashitelem (3M), amit csak azert nem vegtorlesztek, hogy barmikor ott legyen oneronek akar arveresre, akar piaci lakas vasarlasra. Tobb opcio is van a fejemben:

1. Arveres: max 7 milla szabad felhasznalasu kolcson, 10M-es osszegig
2. Piac 1: max 15M peco, ahol onerokent eppen eleg a 3M
3. Piac 2.: vegtorlesztek most, es ha latok valami kedvemre valo ingatlant, akkor bevonom a mostanit + az ujat is a lakashitelbe, igy kvazi nem kell a 20% onero.

Erosen hajlok a 3. opcio fele (ha az 1-es nem jon be), foleg hogy vannak olyan pecok amik 2 lakassa alakithatiak es igy duplaban ki lehet adni azonnal. Viszont sajnos ezek 30M plusszosak erosen

Szerintetek mennyire nehez igy hitelt kapni, illetve mennyi lehet a max osszeg, amibe belemenne igy barmelyik bank?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#9696) feco70


feco70
senior tag

Üdv! Most készülök felvenni hitelt 6 millát 15 évre.
Kb 10 év alatt kifzetem, ha minden jól megy, 5 évre berögzitve, vagy inkább 10 re? nem tudom melyik jobb.

(#9697) .tnm válasza feco70 (#9696) üzenetére


.tnm
addikt

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy ilyen kérdésekben nincs egyértelműen helyes út, csak benyomások.

Én a magam részéről a teljes futamidőre fixáltam, mert kockázatkerülő vagyok és arra számítok, hogyha mégjobban leesnek a kamatok, akkor inkább egy másik fix adósságrendező hitellel kiváltom. De nem hiszem, hogy ennél nagyon lejjebb tudnak menni a kamatok.

A kérdés a Te esetben inkább az, hogy a következő 10 évben végig ilyen alacsonyan maradnak-e, vagy sem. Illetve az, hogy mennyivel több a havi törlesztő a fix 10 évnél, mint az 5-nél.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9698) feco70 válasza .tnm (#9697) üzenetére


feco70
senior tag

Igen, szerintem se mennek lejebb a kamatok, 5 és 10 év
közötti különbség törlesztő nem sok. Úgy ,hogy lehet 10 év fix lesz.

(#9699) lajafix válasza feco70 (#9696) üzenetére


lajafix
addikt

Melyik a jobb? Mennyire szeretsz nyugodtan aludni, mennyire élvezed a kockázatot és mennyire tudsz rugalmas lenni ha kell? (95% semennyire, a legjobb neki a fix kockázatmentes)

Rock'n Roll

(#9700) feco70 válasza lajafix (#9699) üzenetére


feco70
senior tag

Igen, nem éri meg az idegeskedés, mert innen már csak
felfele tudja húzni.
A kollégám most vett érden családi házat, 22 milla, havi 110 e
Mondtam neki fixáljon, dehát beszélhettem én neki, sajna
sokan belemennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.