Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) updog


updog
senior tag

Ótépában szeretnénk előzetes hitelbírálatot csináltatni (asap), de nyári szabadságok miatt az én papírjaimmal lenne egy kis csúszás. Lehet olyat, hogy bemondásra ők megcsinálják, és később adom le az igazolást, vagy mindenképp a folyamat indításakor kell minden papír mindkét féltől, és onnantól indul az x hét amíg elkészítik? Valakinek van tapasztalata ezzel?

LOL, hirdetésbe ágyazva: [link]

Szöveg:

"Azt a tanácsot kaptam, hogy most van jó lehetőség eladni lakásaimat. még mielőtt a lufi kipukkan.
A legtöbbet ígérő személy viheti"

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6052) mm00 válasza updog (#6051) üzenetére


mm00
aktív tag

Bemondásra szerintem nem foglalkoznak veled. Viszont, ha ott van számlád akkor lehethogy elég ha onnan kiolvassák az előző fizetéseidet.

Egyszerűbb, ha bemész hiteltanácsadásra és kérsz egy listát, hogy milyen papírokra van szükséged.

(#6053) tepenzed


tepenzed
őstag

Teljesen el vagyok keseredve. Idén szerettem volna vásárolni egy kis szép 30 m2-es lakást max 30 percre a belvásostól (és lehetőleg Budán,főleg 11 ker) és szomorúan tapasztalom a brutális árakat az elöző évekhez képest. Ok vehetnék új építésű lakást 13 millióért pl Kondorosi Lakóparkban vagy Zuglóban amik jó helyek, de ezek csak jövő év végén készülnek el (és csak most ennyi).

Hihetetlen,milyen koszfészket is képesek ennyiért árulni

Úgy látom marad a vidék és a másfél órás utazás :(

(#6054) attiati


attiati
veterán

sokszor tényleg azt gondolom, hogy olvassa valaki ezt és a megtak. topikot :)

[link]

(#6055) lajafix válasza attiati (#6054) üzenetére


lajafix
addikt

ezek 20-30-40 éve eltolt folyamatok(az FTRnek 2.3 körül kellene lennie a 'létszám újratermeléséhez'), ahogy az ábrákból is látszik, épp ideje volt észrevennie a stat hivatalnak... Ehhez még hozzájön a kivándorlás, a társadalmi csőd teljes.

Rock'n Roll

(#6056) _BM_ válasza lajafix (#6055) üzenetére


_BM_
senior tag

Kiment az elmúlt 10 évben 400 ezer ember. Ugye az egy főre jutó gdp valami 3 millió forint, csecsemőstül, inaktívakkal együtt. Ha az átlag 3 millió, akkor a kivándorolt emberekre nyugodtan lehet 10 millió gdp-t számolni per fő (hiszen ők nem csak fogyasztanak, hanem dolgoznak is). Ez összesen 4 ezer mrd forint, ami a gdp 13%-a. Ez a veszteség vajon megjelent a statban, mínuszban? Nekem az a gyanúm, hogy hozzácsapják a hazaihoz, ahogyan a munkanélküli statisztikához is felhasználják őket.

[ Szerkesztve ]

(#6057) Mercutio_ válasza _BM_ (#6056) üzenetére


Mercutio_
félisten

Komoly összegeket utalnak haza.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6058) lajafix válasza _BM_ (#6056) üzenetére


lajafix
addikt

??? kurva érdekesen gondolkodsz a gdpről is _BM_

Rock'n Roll

(#6059) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Akkor is birtokba lehet venni az ingatlnat, ha még csak széljegyen vagyok, de bejegyezve nem lett a tulajdonosváltás?
Az órák átírásánál szükség van az eladóra, vagy elég ha kérek mindenről nullás igazolást, és a birtokbavételi jkny-vel elcsattogok az illetékes szolgáltatóhoz?

PSN ID: RemiFungus

(#6060) _BM_ válasza Remi1234 (#6059) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha átutaltad a teljes vételárat, akkor simán. De benne kell lennie a szerződésben a birtokbavétel feltételének.

(#6061) goldnarmz válasza Remi1234 (#6059) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Az órák átírásához nincs szükség az eladóra. Adásvételi szerződés és tulajdoni lap szükségeltetik hozzá. De nekem elég volt a földhivatal által küldött papír, amin leírták, hogy a régi tulajt tötölték, és én vagyok az új.
Ezen kívül kell egy átadás-átvételil jegyzőkönyv (amit csináltok átadásnál. Óráállások és azok gyári számainak megjelölésével) és egy nyilatkozat szolgáltatás felmondásra. Pl. az ELMÜ oldalán letölthető mindkettő. ;)
Azt tudnia kell az eladónak, hogy az átadás-átvéltelkor rögzített állások szerint még neki fognak számlázni!

[ Szerkesztve ]

(#6062) Remi1234 válasza _BM_ (#6060) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Azzal nem lesz gond. Csak attól félek, hogy a szolgáltató fog kekeckedni. Mivel most jelenleg csak egy Adásvételit és széljegyet tudok felmutatni a tulajdoni lapon. Az eladó még nincs törölve és én nem vagyok bejegyezve. A pénzt kifizettem, de erről igazolásom nincs (leadtam a bankban).

PSN ID: RemiFungus

(#6063) Remi1234 válasza Remi1234 (#6062) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Jah mert hogy mindenhol 30 napnál nem régebbi adásvételit kérnek. Az meg nyailván nincs..

PSN ID: RemiFungus

(#6064) _BM_ válasza Remi1234 (#6062) üzenetére


_BM_
senior tag

A széljegyről egy-két nap alatt átkerülnek az adatok a helyükre. Sietnek, mert kell az illeték. Az egész államigazgatásnak ez az egyik leghatékonyabb szegmense. A másik az eladás utáni szja-befizetés ellenőrzése.
Haj, bezzeg a régi szép időkben..... :W

A szolgáltatók nem kekeckednek. Ők úgy vannak vele, hogy az eladó és a vevő is fizetheti a díjat parallel. Semmi jónak nem elrontói. Szóval, szeretettel várnak, és el fogják nézni, ha valamit nem csináltál tökéletesen. Mennyé bátran :))

[ Szerkesztve ]

(#6065) Remi1234 válasza _BM_ (#6064) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Sajnos az én esetemben nem lesz ilyen.. 1 hónapja be lett adva a bejegyzési kérelem. Ma végre telefonon kaptam egy olyan infót, hogy valami hiánypótlás szükséges, és erről elvileg 15-én küldtek levelet az ügyvédemnek. Ma beszéltem vele, azt mondta ő nem kapott semmit.

PSN ID: RemiFungus

(#6066) etejedu válasza Remi1234 (#6063) üzenetére


etejedu
őstag

Tárgytalan félreolvastam... :U

[ Szerkesztve ]

(#6067) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

(#6068) _BM_ válasza Flashcash (#6067) üzenetére


_BM_
senior tag

"Aztán általában kiderül, hogy egy szó sem igaz az egészből, az állítólagos vevő visszalép, miután a közvetítői szerződést aláírták."

És akkor mi van? Olyan stílusban van megírva a cikk, mintha kiforgatnák az embereket a tulajdonukból. Ezekkel a trükkökkel semmilyen kárt nem okoznak, csak kicsit közelebb férkőznek a megbízáshoz. Ahogy a taxisok szoktak.

(#6069) attiati


attiati
veterán

nem tudom hogy látjátok, de kezd teljesen skizofrén lenni a lakáspiac

teve utcában most vitték le 17,9-ről 17-re egy 43 nm lakás árát

közben sokkal rosszabb közlekedés mellett 13. ker kertvárosában 520 ezer ft / nm-ről indítanak egy másik hirdetést?

(az a béke tér környéke szerintem kezd túlértékelt lenni. Azzal az indokkal, hogy jó a közlekedés és legdinamikusabban fejlődő rész.....)

[ Szerkesztve ]

(#6070) Mercutio_ válasza _BM_ (#6068) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félrevezetés fogalma? :U

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6071) updog válasza attiati (#6069) üzenetére


updog
senior tag

Friss találat (a második mondat után megköszöntem és letettem :) ): óbudai panel, 15M a vételár, FULL felújítandó, és van rajta ~13,5M közüzemi és hiteltartozás. Ezt hogy gondolták? :Y

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6072) attiati válasza updog (#6071) üzenetére


attiati
veterán

de az nem téged érint, mivel 0-s tartozással veszed át a lakást
(per és tehermentes)

(#6073) tepenzed válasza updog (#6071) üzenetére


tepenzed
őstag

mekkora amúgy? mert én 13-ért 4 éveset vettem, igaz csak 30m2 xD

[ Szerkesztve ]

(#6074) updog válasza attiati (#6072) üzenetére


updog
senior tag

Jogos :)

De elvből felejtős, ahol a már meglévő terhektől kerekedik a szemem :) Amikor ezt így az első mondatban bedurrantják, (azt nem is írtam - csak KP-s vásárló jöhet szóba), ott azért biztos lesz még más sumák is (tapasztalat).

A képek alapján (megtestesült redva) - minden további nélkül egy ~13M-t megérne a mostani, hisztis piacon. De nem 15, és még aggódj hogy tényleg lerendeznek-e mindent...

(#6073) tepenzed standard 3 szobás óbudai panel, 66m2.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6075) attiati válasza updog (#6074) üzenetére


attiati
veterán

semmit nem kell szerintem aggódni, ügyvédi letéten keresztül megy.
mondasz rá egy 13,5-es ajánlatot, ügyvédi letéten keresztül, 0-s igazolás mellett.
kp-s = no hitel = átutalás
ha tényleg kp, akkor meg kuka

ha rendelkezésre áll a pénz, akkor ezek a legjobb ajánlatok, mivel szorítja az idő.
Jobb, mint a teljesen tehermentes ingatlan, amit akár fél-1 évig is hirdetnek ár felett azzal a mottóval, hogy nekik nem sietős és csak komoly érdeklődőt keresnek, akinek tényleg pont az az egy lakás kell.

[ Szerkesztve ]

(#6076) concret_hp válasza attiati (#6069) üzenetére


concret_hp
addikt

és akkor mi lesz, ha előbb utóbb tényleg jön a sok nem fizető hiteles lakás? de mikor már végre? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6077) concret_hp


concret_hp
addikt

hm a tábornok utcai gödörre kiplakátolták h folytatják az építkezést, meg odaraktak egy konténert.
vajon mennyire tesz jót az alapnak, hogy több mint 1 évig állt ugyan azon a szinten? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6078) _BM_ válasza attiati (#6072) üzenetére


_BM_
senior tag

Én azért kerülném az olyan lakást, amelyre majdnem annyi a tartozás, mint az ára. Kifizeted, osztán nincs hová menniük, indul a cigánykodás.

[ Szerkesztve ]

(#6079) axioma válasza _BM_ (#6078) üzenetére


axioma
Topikgazda

En is neztem ilyet. Ott kisgyerek is volt, de a szerzodesbe is beleirtak volna - nem az elado, mert ott mar a hitelezo helyett eljaro kirendelt mittudomenki volt -, hogy az elhelyezesrol a gyamugy gondoskodik. Volt egy masik amirol szo volt, ott oreg, talan nem is onrendelkezos neni elt benne, ott is az ugyved maga mondta elore, hogy csak akkor irja ala a szerzodest, ha az elado hoz a nenirol befogado nyilatkozatot... szoval megoldhato, csak akkor nem rakhato ki egyszeruen a bentlako, ha nincs hova mennie. Elore nem szabad felni csak ettol.
(Nagy tartozasnal jobban felnek attol, hogy a megtekintett es atvett allapot kozott milyen kulonbseg lenne... mit visznek el ami elvileg a lakas resze, mondvan majd hasznalni tudjak a masik lakasban is. Parketta, villanyszerelekek... de ezekre figyelni meg az ugyved feladata.)

[ Szerkesztve ]

(#6080) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Ausztriában élek és lakásvásárláshoz szeretnék hitelt(euró) felvenni. A kérdésem az lenne, hogy fix vagy változó kamatozásút érdemes-e választani. A biztonság lenne az elsődleges szempont, tehát hogy kalkulálhatóak legyenek a kiadásaink, ugyanakkor ha a változó kamatozást választjuk akkor kb 15%-kal kevesebb a végösszeg a jelenlegi kamatok alapján. Meg lehet egyáltalán jósolni, hogy mi az okos választás a következő 20-30 évre?

köszi

(#6081) Mercutio_ válasza footy (#6080) üzenetére


Mercutio_
félisten

15%-nál nagyobb eltérést saccolok ilyen időtávon még euróban is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6082) axioma válasza footy (#6080) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem itt tobb tenyezo van.
En anno ugy alltam hozza, hogy 1 es 5 ev kamper kozul az 5 evesben nagyobb a saccolas, nagyobb emiatt a bank reszerol a ratartas, tehat _varhatoan_ dragabb lesz a hosszabb kamper (a mai varakozasokkal!), mint a rovidebb. Papirforma, akarom mondani modell alapjan igy kene Lennie, aztan nem mindig sikerul ugye...
A masik, amire nem tudom hogy ott gondolni kell-e, itthon szamithat: viszonylag elenyeszo ara'nyu az azonosan vegigfizetett szerzodesek szama. A legtobb 10+ eves hitel vagy onerobol elo/vegtorlesztodik esetenkent, vagy csere (az ingatlan) miatt kifizetik es masikat vesznek fel, vagy forditva, a felvett hitel tul draga lesz a piacon, es mege'ri (itthon aka'r ugy, hogy nem lakascelu volt egy idoben az, amivel ki lehetett valtani), es igy lesz belole masik hitel. A lenyeg, hogy mindegyiknel valtozas van. Es a kamper-en beluli valtozast azt altalaban jobban buntetik, ha messze me'g a fordulo, mig a valtozot (akar havonta) lehet, hogy me'g evfordulotol eltero idopontban sem.
Amit me'g figyelembe szoktam venni: az elso idoszakban a legnehezebb fizetni, utana (ha nincs is mar kez.ktg. igy "csak" nominalisan ugyanannyi, nem vasarloerteken), az azert varhato ertekben picike't novekvo fizubol nem lesz nehezebb fizetni. Plane hogy elso idoben a vasarlas tovabbi koltsegeket indukal, ami idovel elmulik. En vagyok az, aki a tisztan penzugyit szoktam kiszamolni, de teherviseleskent az idobeli eloszlas miatt lehet, hogy akkor is kisebb a valtozo, ha kesobb nagyobbat emelkedik.
Aztan ki tudja... az se mindegy, hogy 15% az euroban vna, de hany eves hitel, mennyi a kamatkulonbozet. Vagy a THM-kulonbozoet. (Ott kint gondolom/remelem nem szorakoznak olyan trukkokkel, hogy 3 honapig akcios torl. reszlettel szamoljak vegig a thm-et es hasonloak, bar en konkretan pont az Erste-nel lattam durva eseteket, az meg odavalosi...)

(#6083) footy válasza Mercutio_ (#6081) üzenetére


footy
addikt

Ilyen variacokat ajanlott a penzugyi tanacsado:
Nemetul van ugyan de a lenyeg szerintem latszik.

Variante 1:

Diese Variante teilt sich in 2 Finanzierungsarten auf, da dies aus Gründen der Besicherung nicht anders möglich ist, wie folgt:

Für 196.000,-- Laufzeit 30 Jahre 2,3% auf 10 Jahre fix, dann zw. 2,3-6% 791,-- monatlich ab 1.10.2035 791,-- monatlich

Für 49.000,-- Laufzeit 20 Jahre 3,25% auf 1 Jahr fix, dann zw. 2,9-6% 286,-- monatlich ab 1.10.2035 0,-- monatlich (Kredit aus)

Gesamtauszahlung 245.000,-- 1077,-- monatlich ab 1.10.2035 791,-- monatlich

Gesamtbelastung für die gesamte Laufzeit unter heutigen Parametern: 353.368,78

Variante 2:

Wie Variante 1 teilt sich diese in 2 Finanzierungsarten auf, Laufzeit und Zinssatz bleiben gleich. Der Unterschied liegt in einer gestaffelten Rate, das heißt: für die 196.000,-- gibt es die ersten 10 Jahre eine kleinere Rate, diese wird dann höher. Wie folgt:

Für 196.000,-- Laufzeit 30 Jahre ab 1.9,.2015 690,-- monatlich ab 1.9.2025 700,-- monatlich ab 1.10.2035 1077,-- monatlich

Für 49.000,-- Laufzeit 20 Jahre ab 1.9,.2015 286,-- monatlich ab 1.9.2025 286,-- monatlich ab 1.10.2035 0,-- monatlich (Kredit aus)

Gesamtauszahlung 245.000,-- ab 1.9.2015 976,-- monatlich ab 1.9.2025 986,-- monatlich ab 1.10.2035 1077,-- monatlich

Gesamtbelastung für die gesamte Laufzeit unter heutigen Parametern: 363.332,96

Variante 3:

Diese Variante kennen Sie schon:

Gesamtauszahlung: 242.167,94 Laufzeit 30 Jahre 2,125-4,875% für 10 Jahre, dann variabler Zinssatz 951,26 monatlich

Gesamtbelastung für die gesamte Laufzeit unter heutigen Parametern: 326.518,37

A 15% az csak ilyen fejben sacc ertek volt.
Idokozben igazabol a 2. opciara alairtunk, de meg van 8 napunk hogy meggondoljuk magunkat.

[ Szerkesztve ]

(#6084) viharhozo


viharhozo
addikt

2015 I. félévében 3083 új lakás épült, 6%-kal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Meg a Part KSH-ja se birta pozitivra kihozni. Mondjuk en se ertem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6085) axioma válasza footy (#6083) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kesobb raeresztek egy THM-szamolast, most nem erek ra. Ne'met nem gond:) Az viszont csunya, hogy ok is a szummat adjak meg a thm helyett, pedig latvanyosan mas az idobeli lefutas (suly) is annyira, hogy a szumma me'g kozelitoleg se ad hasonlithato erteket.

(#6086) _BM_ válasza viharhozo (#6084) üzenetére


_BM_
senior tag

Gondolom, pár évvel korábban kezdték építeni, tehát ez a 2012-2013 sara.

(#6087) Gergello válasza _BM_ (#6068) üzenetére


Gergello
addikt

Már rögtön az első mondata hazugság, annyi a gond. Ezután mire lehetne tőlük számítani ?

(#6088) axioma válasza footy (#6083) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nos, itt valami nem kerek.
Ha rendes annuitasos a hitel, akkor 196e 30 evre az 754 eur havidij kene legyen, a 49e meg 20 evre 278.
Masreszt meg nagyon durva, eloszor leirja hogy fix eddig, aztan meg akar duplajanal is tobb lehet a kamat; erre utana meg a minimummal szamol vegig. (Raadasul ha a 6% jon be, akkor ezek helyett lenne 1175 es 351, akkor ha a neked irt havidij valami plusz tetelt tartalmaz, pl. kez.ktg nincs?, akkor ennek megfeleloen emelkedik).
Ennyire volt most idom belenezni, majd talan hetvegen tovabb jutok...

(#6089) footy válasza axioma (#6088) üzenetére


footy
addikt

A 754 és 278 mi alapján jött ki? Hétfőn rákérdezek ha elmondod hogy jött ki :B
A fix részhez annyit, hogy a teljes futamidőre itt nem nagyon adnak fix kamatot, itt legalább van egy felső határ aminél több nem lehet. Gondolom ez a kompromisszum negatív része.

(#6090) axioma válasza footy (#6089) üzenetére


axioma
Topikgazda

Argh, elszallt amit irtam... ujra.
Szoval az annuitasos torleszto az egy penzugyi-matematikai alapfogalom, es vszinu azt alkalmazzak, csak valami rakodik ra. Az elv (minden hiteltorlesztesre): amikor egy torl.reszletet befizetsz, akkor abbol levonjak az utolso torlesztes ota eltelt idore vonatkozo, az epp aktualis tartozasra szamolt kamatot, majd ami a befizetesbol maradt, azzal csokkentik a toket. Az annuitasos torleszto poriasan szolva az a "nyero osszeg", amelyet allando torl.reszletkent tekintve es a fenti algot alkalmazva a futamido vegere lesz pont 0 a maradek tartozas. Ezt ki lehet szamitani zart keplettel is (pl. K&H kondicioiban le is szoktak irni, randa tort ugyhogy nem tudnam jol bemasolni), de gyakorlatban eleg az, hogy az excel is ki tudja szamolni, csak meg kell mondani neki, hogy havit szamoljon. Amennyiben magyar az excel-ed, igy kell: =részlet(kamat%/12;evek*12;-hitelosszeg) [az ott a vegen minusz hitelosszeg] Angolban pmt() a fuggvenynev, nemetul passz.
Igazabol a fixet arra mondtam, hogy azt szamolta ki, hogy mi lesz a legjobb esetben. Azt nem, hogy mi lesz a legrosszabb esetben...
Most ennyi, majd talan delutan tudok tovabbszamolgatni neked. Kovetkezo het zavaros, de estenkent varhatoan azert gep ele kerulok, ha lesz infod probalok reagalni.

(#6091) footy válasza axioma (#6090) üzenetére


footy
addikt

köszi előre is :R

(#6092) lajafix válasza Gergello (#6087) üzenetére


lajafix
addikt

Az ugye megvan, hogy kies kis hazánkban semmi nem olyan, mint amilyennek látszik, a normál üzletvitel része a valóság fényezése, ezzel jár hogy tudni kell lehámozni a valótlant?

Rock'n Roll

(#6093) updog válasza lajafix (#6092) üzenetére


updog
senior tag

Magával a megjegyzéseddel egyet kell hogy értsek.

Ugyanakkor kiváló párhuzam a totalcaros cikk a használtautó vásárlóról.

Attól hogy az egybites vásárlónak arra van igénye, hogy átverjék, még nem igazolja az ingatlanosok (nepperek, bárki) módszereit. Mint ahogy az sem, hogy "de ez itt Mo."

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6094) lajafix válasza updog (#6093) üzenetére


lajafix
addikt

ahogy a légszennyezést se igazolja semmi, de mégis levegőt kell venni... kevesen élnek kishazánkban magas hegyi levegőn. :)

Rock'n Roll

(#6095) Gergello válasza lajafix (#6092) üzenetére


Gergello
addikt

Minden üzlethez kell egy kis zsiványság, ezzel nincs egy bizonyos mértékig.

(#6096) attiati


attiati
veterán

"Nagyon jó befektetés, azonnal kiadható, és a közeljövőben az árak itt rohamosan nőni fognak,ne maradjon le róla...."

686e ft/nm az Árpád híd pesti hídfőnél, 45 nm lakás, magánszemély hirdeti 2 napja.

ma már az is belekerült a hirdetésbe, hogy
"NGALANOSOK NE HÍVJANAK,ÚGYIS ELZAVAROM ŐKET!!!!
Kár, hogy ezek még ebből sem értenek!!!!"

[ Szerkesztve ]

(#6097) concret_hp válasza attiati (#6096) üzenetére


concret_hp
addikt

panel legalább? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6098) _BM_ válasza concret_hp (#6097) üzenetére


_BM_
senior tag

(#6099) _BM_ válasza _BM_ (#6098) üzenetére


_BM_
senior tag

Biztos nem jött be az airbnb a tulajnak :)

(#6100) Mercutio_ válasza _BM_ (#6098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bár nem tudom mikori a hirdetés, de akkor már inkább ezt választanám ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.