Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni:

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
2,5", de ha indokolt ár vagy megbízhatóság miatt, lehet 3,5".
2TB

2. Egybeépített (kompakt), vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Kompakt.

3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (pl. tokok), egyéb extrákra (pl. fémház, extra dizájn, ütésállóság) hozzá?
Nem.

4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n történő lejátszás / felvétel, játékkonzol stb.)?
Fényképek / videók tárolása (Windows).

5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló anyagi keret (ha Machez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön ahhoz tervezett modellekért)?
20-35k.

6. Mennyi legyen a garanciaidő, kompakt kivitelben, vagy különálló alkatrészenként megvásárolva lenne-e előnyösebb?
2-3 év minimum.

Köszönöm!

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#24302) King Unique válasza eLit-MiLan (#24301) üzenetére


King Unique
titán

Ez kb. ugyanaz, mint az egyik előző eset, ahol itt is megfelelhet a célra pl. a 2,5"-os Seagate Basic, Toshiba Canvio Basics, WD Elements Portable, stb.

A 3,5"-os gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél pedig ugye jelenleg 3-4 TB a minimum tárolókapacitás (példa), abban a méretkategóriában 2 TB-osat külön vásárolt belső merevlemez + külső ház = külső merevlemez (példa) megoldással lehetne összerakni.

[ Szerkesztve ]

(#24303) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni külső merevlemez választásában.

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
2,5" és 2TB

2. Egybeépített (kompakt), vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Kompakt

3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (pl. tokok), egyéb extrákra (pl. fémház, extra dizájn, ütésállóság) hozzá?
Előny, ha ütésálló, mert a régi merevlemez amit cserélni kell az azért romlott el, mert a 1.5 éves unokahúgom leejtette az emeletes ágyról.

4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n történő lejátszás / felvétel, játékkonzol stb.)?
Fotók, dokumentumok és videók tárolására

5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló anyagi keret (ha Machez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön ahhoz tervezett modellekért)?
30-40 ezer HUF

6. Mennyi legyen a garanciaidő, kompakt kivitelben, vagy különálló alkatrészenként megvásárolva lenne-e előnyösebb?
Minél több annál jobb.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24304) eLit-MiLan válasza King Unique (#24302) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Köszönöm! :R

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#24305) King Unique válasza mm779 (#24303) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os ütésálló (és vízálló) külső merevlemez kell gyárilag készre szerelt kivitelben és pl. 3 év gyártói garanciával, akkor lásd egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat, az ott felsorolt és linkelt konkrét példákat attól függően, hogy a leírt jellemzők szerint pontosan milyen kell.

[ Szerkesztve ]

(#24308) Tigryss76


Tigryss76
tag

Sziasztok!

Van (volt) egy 1 TB WD MyBook külső merevlemezem. Megsérült az alaplapja, talán túlfeszültség, nem tudom. Jól látható égésnyom van rajta.
Ha jól tudom, ezek az eszközök 128 bites titkosítást eszközölnek.
Tehát jól gondolom, hogy hiába is szedem ki a merevlemezt, akkor sem fogom tudni visszanyerni a rajta lévő adatokat? Teszem azt egy Wondershare Data Recovery segítségével.
Köszönöm a válaszokat!

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#24309) King Unique válasza Tigryss76 (#24308) üzenetére


King Unique
titán

Ha olyan WD My Book sorozat modelljéről van szó, amelynél hardveres titkosítás van, akkor annál nem feltétlen lehet hozzáférni a HDD tartalmához az eredeti SATA-USB PCB nélkül, vagyis ha HDD egy másik USB-s külső házba vagy egy PC-be van téve.

Adatmentés ügyben eleve az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban javasolt érdeklődni, annak a témája, ami az itteni téma összefoglaló elején is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#24310) mm779 válasza King Unique (#24305) üzenetére


mm779
tag

Szia!

Köszi szépen a választ! Azok közül amiket ajánlottál ezek tetszettek meg:
1. Silicon Power Armor A66
2. Silicon Power Armor A85

Az A85 az szimpatikusabb, mert azt olvastam, hogy strapabíróbb: ha beejtik a kádba még azt is bírja.

Viszont lenne egy kérdésem! Az összefoglalóban ez van írva:
"A külső merevlemezek közül a kompakt típusok nem, vagy csak némi roncsolás = garanciavesztés árán szedhetők szét. Ha a benne lévő merevlemezt szeretnénk kicserélni, esetleg máshova – asztali gépre, notebookba – beletenni, akkor a külső házas megoldást célszerű választani."

Ez azt jelenti, hogy ha esetleg adatvesztés történne pl. az A85-el és elvinném egy adatmentő szervizbe, hogy mentsék le az adatokat, akkor ebből nem lehetne kivenni a belső merevlemezt (pl. szétcsavarozással / szétszereléssel)? Vagyis elveszne örökre az adat (menthetetlen lenne)?

[ Szerkesztve ]

(#24311) King Unique válasza mm779 (#24310) üzenetére


King Unique
titán

A gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél a házilagos vagy adatmentő szervizben történő szétszerelés a garancia esetleges elvesztésére vonatkozik a megbontás miatt, nem arra, hogy adott esetben menthető-e a külső merevlemez, vagy sem. Valamint az idézett szövegben az van leírva, hogy ha a merevlemez cseréje a cél, akkor az nyilván nem igazán opció a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél, mivel eleve garanciavesztéssel járhat a házilagos szétszerelés miatt.
Integrált USB-s megoldás pedig rendszerint csak a 2,5"-os Toshiba és WD gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél szokott lenni, ellenben a többi gyártó termékénél nem, az utóbbiaknál szükség esetén (pl. adatmentésnél, ha maga a külső ház ment tönkre) kiszerelhető a külső házban lévő belső merevlemez és csatlakoztatható SATA-n másik külső házba vagy a PC-be téve. Sőt, némi tákolással akár az integrált USB-s változatoknál is megoldható az utóbbi (példa), de az nyilván igényel némi szakértelmet, meg ilyen szempontból nyilván előnyösebb lehet az eleve nem integrált USB-s kivitel és akkor nem kell tákolni.

[ Szerkesztve ]

(#24312) mm779 válasza King Unique (#24311) üzenetére


mm779
tag

Szia!

Köszi a választ! Akkor ha jól értem, a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél is megoldható az adatmentés (ha jól értettem akkor ez jó hír).

Említetted az integrált USB-s megoldást. Az mit jelent pontosan? Miben számít? Előny ha van vagy inkább hátrány? Bocsi, ha túl alap a kérdés, laikus vagyok sajna. :(

(#24313) King Unique válasza mm779 (#24312) üzenetére


King Unique
titán

De hisz eleve szemléltetve lett egyértelműsítés végett konkrét példával az előző válaszban, hogy mit jelent az integrált USB-s kivitel. Ahol ugye nemcsak az lehet probléma, hogy nem lehet az olyan HDD-t normál módon SATA-n csatlakoztatni, hanem az is, ha pl. erős feszegetés hatására rossz esetben leválik a PCB-ről (NYÁK-ról) az USB-aljzat, mint a linkelt példában is.

(#24314) SyMbioTe

Sziasztok

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
2,5" / 1TB
2. Egybeépített (kompakt), vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Egybeépített
3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (pl. tokok), egyéb extrákra (pl. fémház, extra dizájn, ütésállóság) hozzá?
Alapvetően nem kell semmi extra. Jövőre gondolva talán ha nem integrált az USB felület.
4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n történő lejátszás / felvétel, játékkonzol stb.)?
Windows, adattárolás / biztonsági mentések
5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló anyagi keret (ha Machez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön ahhoz tervezett modellekért)?
Ahogy néztem ~20-25k között vannak, szóval kb ennyi.
6. Mennyi legyen a garanciaidő, kompakt kivitelben, vagy különálló alkatrészenként megvásárolva lenne-e előnyösebb?
Minél hosszabb.

Én elsőre az Adata HD710 Pro-t néztem, 3 év garancia, és ha jól tudom nem integrált, tehát gari időn túl is megoldható egy hdd csere, ha valami gebasz van. Az meg már csak extra hogy kicsit ütésálló, és a kábelnek is van helye.
Az megfelelő ilyen célra, vagy van optimálisabb ajánlás?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#24315) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy kaptam egy külső 2,5"-os Samsung M3 1TB-os vinyót, és az egy terrrából az intéző csak majdnem 600-at foglaltnak lát, holott ha CTRL+A-val kijelölök mindent, akkor csak 330GB hely a foglalt terület. A kukát néztem az üres, rejtett fájlok mutatása be van kapcsolva, most akkor hol lehet bő 250GB? Előre is köszi a válaszokat.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24316) King Unique válasza SyMbioTe (#24314) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kell semmilyen extra, akkor a fapados mezőnyben adja magát pl. a Seagate Basic, az nem integrált USB-s.
Ha olyan 2,5"-os külső merevlemez kell, amire 2 helyett 3 év gyártói garancia van és nem integrált USB-s, akkor meg pl. az ADATA HV300 is opció lehet, bár annál már vannak bizonyos extrák és nem olyan fapados kivitelű, mint az előbbi.
Az ADATA HD710 Pro eleve extrákkal rendelkezik, mint ugye az ütés- és vízálló kivitel, ahol akkor ugye azt kellett volna írni, hogy mégis kellenek extrák. A célra egyébként ez is megfelelhet, nem integrált USB-s, valamint 3 év gyártói garancia van rá. Ha egyéb ütésálló külső merevlemezek is érdekelnek, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.
25-30 ezer forint között akár már 2 TB-os gyárilag készre szerelt 2,5"-os külső merevlemezt is lehet venni, lásd pl. Segate Basic. Persze ha elég az 1 TB-os, meg abból is inkább ütésálló kellene és 3 év gyártói garanciával rendelkező, akkor nyilván adja magát az említett ADATA HD710 Pro, vagy egyéb hasonló termék.

[ Szerkesztve ]

(#24317) SyMbioTe válasza King Unique (#24316) üzenetére

Nagyon köszönöm a gyors választ. Extrák valóban nem kellenek, de gari miatt, akkor lehet a HV300 lesz a befutó. :) :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#24318) King Unique válasza neo-geo (#24315) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer esetén bizonyos mappák és fájlok megjelenítéséhez nem feltétlen van megfelelő jogosultsága a felhasználónak, ahol ilyenkor ezen fájlok és mappák méretét nem is feltétlen számolja a rendszer a fájlkezelőben a manuális kijelölésnél, pont ezért adhat ilyenkor fals értéket az említett módszer (példa).
A Samsung és Maxtor M3 Portable külső merevlemezekhez szokott mellékelni a gyártó egy Driver Manager nevű alkalmazást, aminél a SecretZone programmal titkosítható a lemezterület egy része. Ha az használva lett és titkosítva a lemezterület egy része, akkor az is magyarázhatja a tapasztalt jelenséget.
Ha Windows 8/8.1 / 10 / 11 rendszeren volt használva a külső merevlemez, ott lettek rámásolva új fájlok, majd a hardver biztonságos eltávolítása funkció használata helyett a Windows bekapcsolt Fast Startup melletti leállítása után lett az USB-kábel kihúzásával eltávolítva a külső meghajtó, akkor amiatt is lehet olyan probléma, hogy nem látszanak az újonnan rámásolt fájlok (példa).

[ Szerkesztve ]

(#24319) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy Seagate STGY8000400 8TB külső HDD-t. HDS szerint 100/100, megvétel előtt kértem az eladót, hogy csináljon tesztet, Crystaldiskmarkban az írás és az olvasás 200MB/s körüli értékek voltak. Találtam róla tesztet a neten is, ahol szintén akörül alakultak a számok. Na most nálam ez az eredmény:

Egy Intel NUC-ra (i3-7100u) van rákötve, USB 3.0-s portokkal. Próbáltam az összes portot ami rajta van, ugyanaz a helyzet. A kérdésem az, hogy miért és mit kéne tennem, hogy ne ilyen gyatra legyen az írás? Nem csak teszt alatt ennyi a sebesség, akár windows intézővel, akár másik programmal másolok.

[ Szerkesztve ]

(#24320) neo-geo válasza King Unique (#24318) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Rendben köszönöm a kimerítő választ, már csak annyi lenne kérdés, ha átmásolom róla az adatot, és formázom akkor gondolom újra meglesz a hiányzó hely?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24321) King Unique válasza neo-geo (#24320) üzenetére


King Unique
titán

Ha a meglévő partíció mérete a teljes lemezterületre kiterjed, akkor értelemszerűen igen a válasz.

(#24322) King Unique válasza ClioRS (#24319) üzenetére


King Unique
titán

Tehát egy 8 TB-os Seagate Desktop Drive külső merevlemezről van szó, aminél ilyenkor eleve lényeges, hogy pontosan milyen HDD van benne, amit Windowson pl. a CDI, HDS, stb. programok megmutatnak. Ha SMR, akkor nem meglepő a lassú írási sebesség (példa).
Másik ok a lassú írási sebességre lehet pl. az adott szoftverkörnyezet, másnál Windowson ugyanilyen problémát végül a chipset driver frissítése / telepítése oldott meg (példa).

(#24323) neo-geo válasza King Unique (#24321) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Thx :R

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24324) ClioRS válasza King Unique (#24322) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszi! Biztos, hogy nem normális a 70MB/s, mert másik géppel mérve 150 körül van az olvasás/írás, az eladó meg 200-at mért és a tesztekben is annyi volt. Tegnap elb.sztam egy pár órát vele, frissítettem meg eltávolítottam drivereket, kb mindent ami USB nevű volt az Eszközkezelőben, újraindítottam jópárszor, a kábelt is igazgattam, de egyszerűen nem akart feljebb menni a sebesség a NUC-nál. Ma is játszottam vele, másik USB portokkal, kipróbáltam megint több géppel is, driverekkel meg eszközkezelővel ma nem csináltam semmit, de egyszer csak jó lett, most már az írás is 150MB. Hogy mi lett neki megfelelő a sok bizergálás közül igazából fogalmam sincs. Még mindig hiányzik 50MB/s a sebességből, mert kéne tudnia a 200-at is, de ezzel már nem vagyok hajlandó annyi időt elszórakozni.

Viszont közben amit észrevettem: Aida64 és Crystaldiskinfo is azt írja, hogy SATA 300 a kapcsolat. Crystaldiskinfo-ban ott van, hogy SATA 600-at tud a meghajtó, de csak 300 a kapcsolat. Biztos, hogy minden eszköz amivel próbáltam USB 3.0-t tud, viszont mindegyiknél ezt írja. Ez így rendben van?

(#24325) Lauda válasza ClioRS (#24324) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen üres állapotban milyen sebességet produkált?

(#24326) King Unique válasza ClioRS (#24324) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban feltett kérdés továbbra is áll, vagyis hogy pontosan (modellszám) milyen HDD van ebben a külső meghajtóban. Ha SMR, akkor ugye nem meglepő a lassú írási sebesség.
Aztán ott van az is, amit most említettek, vagyis ha már félig tele van másolva a külső merevlemez, akkor megint nem meglepő, ha nem hozzá azt az írási sebességet, amit kevésbé telemásolva vagy eleve üresen. Meg ugye egy HDD-nél a lemez elejétől a vége felé haladva, vagyis pl. minél inkább telemásolva egyre inkább csökkenni fog az adatátviteli sebesség (példa). Amit pl. a HD Tune programmal végzett szintetikus tesztek jobban szemléltetnek, igaz annál írástesztet csak particionálatlan és formázatlan állapotban lehet futtatni a meghajtón.
A SATA 3 / 6 Gb/s támogatása alapesetben (SATA-s csatlakozás) magától a HDD-től függ, ezért lehet lényeges annak pontos típusa. USB-s csatlakozás esetén viszont kissé más a helyzet, mivel ott egyrészt USB 3.0 esetén eleve 5 Gb/s a max. adatátviteli sebesség és az is csak UASP módban. Másrészt ez az 5 Gb/s korlátozódhat 3 Gb/s értékre is, ha a külső házban lévő SATA-USB chip csak SATA 3 Gb/s alapú (példa). De ez jelen esetben egy HDD-alapú megoldásnál majdnem kb. mindegy is, mivel még 3 Gb/s alapon is elérhető 2XX MB/s érték, amit az előbb linkelt teszt jól szemléltet, meg hogy inkább egy kellően gyors SATA3-as (6 Gb/s) SSD-t korlátozhat az, mintsem egy átlagos HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#24327) ClioRS válasza Lauda (#24325) üzenetére


ClioRS
őstag

Azt sajnos nem tudom, és most már nem is fogom tudni megnézni, mivel nem tudom hova másolni róla az infókat.

@King Unique
Hogyan nézzem meg a modellszámot? Ez egy gyári Seagate külső vinyó, nem kapnám szét csak a modellszám miatt. UASP módban csatlakozik, legalábbis azt írja a Crystaldiskinfo. A SATA-USB chipet megint nem tudom sajnos, mivel nem én raktam össze. De köszi, azt vettem, hogy akkor ez a SATA 300/600 így nem para.

(#24328) King Unique válasza ClioRS (#24327) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már le lett írva, hogy milyen programokkal lehet megnézni a külső házban lévő HDD pontos típusát, amit jó esetben a pont javasolt CrystalDiskInfo is megmutat (példa).

(#24329) ClioRS válasza King Unique (#24328) üzenetére


ClioRS
őstag

Ezen hol látszik a belső HDD típusa?

(#24330) Lauda válasza ClioRS (#24327) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben véleményem szerint felesleges tovább foglalkozni a dologgal. Ha tök üresen is lassabb, mint kellene, akkor van értelme keresni az okot.

(#24331) ClioRS válasza Lauda (#24330) üzenetére


ClioRS
őstag

Igen, én is így vagyok vele, a 70MB/s fájt azért, de a 150-nel már oké vagyok. Jó lenne tudni mi oldotta meg, de hát ez van, at a lényeg most már működik.

(#24332) King Unique válasza ClioRS (#24329) üzenetére


King Unique
titán

Ott van világosan, hogy ST8000DM004, azaz a 3,5"-os Seagate BarraCuda sorozat 8 TB-os modellje, ami eleve SMR a Seagate weboldala alapján. Vagyis egy ilyen HDD-nél nem meglepő átmeneti vagy konstans módon a lassú írási sebesség. + Úgy, hogy már több mint félig tele van másolva, amúgy sem feltétlen fogja hozni írásnál a max. szekvenciális értéket.

[ Szerkesztve ]

(#24333) ClioRS válasza King Unique (#24332) üzenetére


ClioRS
őstag

Ja, én azt hittem az a termék típusa, nem a konkrét belső HDD :DDD Köszi!

(#24334) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék tőletek, milyen gyártó melyik külső 2,5"-os merevlemezét vegyem.
Van/volt most egy WD Elements SE 500 GB, ami külső mentésként szolgált eddig családi képeket illetően, valamint 1-2 film ment rá, hogy a tv-n meg lehessen nézni, de gyakorlatilag archív tárhelyként szolgált. A napokban összeomlott az asztali gép, amire rá van dugva és gyakori ki-be kapcsolás - lefagyás volt, stb. Nagy nehezen sikerült azt helyreállítani, de későn kapcsoltam, hogy a WD rá van dugva az USB-re. Na ennek meg is lett az eredménye, megsérült és padlót fogott a WD SE, adatmentőnél van, aki küzd vele szerény sikerrel. :W :(

Így most ott tartok, hogy kellene egy másik külső vinyó erre a célra. Eddig bíztam a WD-ben, de most fosok tőle ezek után.

Max 1 TB méretben melyik gyártó melyik modellje lenne ajánlott? :F

[ Szerkesztve ]

(#24335) King Unique válasza Treff (#24334) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen attól is függ, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell, lásd legutóbb 2,5" 1 TB alapon a más kérdésére adott válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.

(#24336) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! :)
Egy kedves ismerősöm az összes VHS házi videóit egy cég segítségével annakidején DVD-re rakatta. De most már körülményes megnézni és szerintem egyszerűbb is lenne, ha egy külső HDD-re, vagy SSD-re átmásolnám neki. USB-n keresztül bármikor egy TV-be bedugva meg tudja nézni. Ez kb 20 db DVD lemez, úgy gondolom egy 120 GB-os külső adattároló bőven elég lenne. :)
A kérdésem: Melyik fajtát válasszam egyáltalán HDD, vagy SSD esetleg pendrive?
Az olvasási sebességnek nem kell eget rengetőnek lenni, hiszen csak VHS minőségű videókról beszélünk. :) Viszont a megbízhatóság egy elsődleges szempont lenne. Ne kelljen 3 havonta újat venni, másolgatni. :N
Ezeken belül pedig mit?
A válaszokat előre is köszönöm! :)
:R :R :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#24337) tibaimp válasza zodes (#24336) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A belső HDD topikban [link] már írtam, hogy pendrive a javasolt :K . Egy 120GB-os nem is lesz olcsó, és létezik 5 év garos példány is, ami azt feltételezi, hogy jó minőségű.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24339) King Unique válasza zodes (#24336) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a topikban értelemszerűen a külső merevlemezek a téma, a külső SSD és pendrive témáknak eleve vannak külön topikjai. Ahol értelemszerűen először fixen el kellene dönteni, hogy pontosan milyen tárolóeszköz kell, majd utána annak megfelelően érdeklődni vagy egyik vagy másik topikban a pontosan melyiket vegyük felől, nem feltétlen kell ugyanazt a kérdést egyszerre több topikban is feltenni.
A milyen külső merevlemezt vegyünk értelemszerűen attól is függ, hogy pontosan milyen kell, lásd nemrég más esetét.
Ha csak 120 GB-os tárolókapacitás kell, akkor viszont egy külső HDD nem igazán opció, mivel azoknál gyárilag készre szerelt kivitelben 2,5"-os fizikai méret esetén 1 TB, míg 3,5"-os esetén 3-4 TB manapság a minimum tárolókapacitás. Vagyis 120 GB-os kivitelben marad a külső SSD és a pendrive.
Ha a megbízhatóság, tartósság, stb. az elsődleges szempont, akkor a felsorolt opciók közül elsődlegesen eleve külső HDD és (utána) külső SSD használata javasolt - bár az utóbbinál sem feltétlen mindegyiké, lásd egy másik topikban kifejtve - , mivel a konzumer kategóriás pendrive-ok nem feltétlen szoktak a legtartósabbak lenni, nem feltétlen pendrive-on javasolt fontos, nehezen pótolható adatokat tárolni, lásd a téma topikjában bővebben kifejtve.
Pendrive-ot akkor lehet érdemes ilyen célra használni, ha a fontos adatokról, jelen esetben azokról a videókról máshol eleve vannak biztonsági másolatok (a DVD-k mellett lehetőleg máshol is), máskülönben nem feltétlen. Na meg értelemszerűen akkor, ha fontos a kis fizikai méret, valamint nincsen a tévén pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port egy 2,5"-os külső merevlemez stabil tápellátásához.
A megbízhatóság, tartósság, hosszú idejű adattárolás témában többször volt szó itt arról, hogy eleve összetett dolog és több tényező függvénye lehet, lásd egy másik esetnél bővebben kifejtve.
Az olvasási sebességnek egyébként persze hogy nem kell eget rengetőnek lenni, mivel a legtöbb tévén eleve csak USB 2.0 portok szoktak lenni, ami nemhogy a VHS, hanem akár a 4K UHD filmek lejátszásához is elegendő lehet, lásd egy másik esetnél bővebben kifejtve.

[ Szerkesztve ]

(#24340) zodes válasza King Unique (#24339) üzenetére


zodes
aktív tag

:R :R :R :R Nagyon köszönöm a válasz kimerítő volt és végre látom, mi a cél.
Mégegyszer nagyon köszönöm! :R :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#24341) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Egy NAS-hoz (DS416j, céges szerver) kellene külső USB 3-as külső HDD biztonsági mentés miatt. Minden éjjel mente rá automatikusan a NAS.
Nagyon megbízható kell, 4TB kapacitás.

Köszönöm segítségetek.

(#24342) King Unique válasza CoolBoy323 (#24341) üzenetére


King Unique
titán

Ennél azért jobban kellene részletezni, hogy milyen külső merevlemez kell, többek között még a fizikai méretformátum (2,5" / 3,5") sem lett megadva.

A megbízhatóság, tartósság, hosszú idejű adattárolás témában többször volt szó itt arról, hogy eleve összetett dolog és több tényező függvénye lehet, lásd egy másik esetnél bővebben kifejtve.

(#24343) CoolBoy323 válasza King Unique (#24342) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mert nem releváns a méret, csak a megbízhatóság!
Én sima USB3-asra gondoltam, mert akkor a külső táp nem lehet hibaforrás... És ugye ez 0-24ben menne, mert a NAS seggébe lenne dugva, de írás csak az éjjeli backup lenne...

Tisztában vagyok vele, hogy nem 110%os megoldás, de nem csak ez az egy backup van természetesen.

Jelenleg egy Seagate Basic Portable Drive volt benne, de meghalt kb 2-3 év alatt.

(#24344) King Unique válasza CoolBoy323 (#24343) üzenetére


King Unique
titán

Olyan szempontból azért nyilván releváns lehet a fizikai méretformátum, hogy konkrétan ajánlani lehessen valamit, nem hiába volt kérdés, ahogyan azok a példák, kitöltési minták sem véletlenül linkelve.

A stabil USB-s tápellátás szempontjából nem feltétlen az a lényeg, hogy a 2,5"-os külső merevlemez USB 3.0 interfészes-e, hanem hogy a gazda hardveren (PC, NAS, stb.) van-e olyan port. Ha nincsen és 2 db USB 2.0 port használata sem opció Y-kábellel, akkor megfontolandó egy külső tápadapteres 3,5"-os külső merevlemez használata.

A 2,5"-os Seagate Basic sorozat modelljeire az EMEA régióban 2 év gyártói garancia van, ami ha esetedben 2-3 évig működött gond nélkül és utána ment tönkre, akkor az azért nem olyan rossz. Ahol egyébként egy ilyen tárolóeszköz nem feltétlen 0-24-es használatra van tervezve, a benne lévő belső HDD sem kifejezetten olyan, valamint a passzív hűtéses kivitel miatti esetleges melegedés és az instabil USB-s tápellátás is okozhat adott esetben problémát. Továbbá az nem feltétlen reális elvárás, hogy intenzív használat mellett a 2 éves garanciaidő többszörösét mindenképpen kibírja egy ilyen külső tárolóeszköz és pl. 10-20 évig működön hiba nélkül, pont ezért javasolt a fontos adatokat eleve több helyre menteni és szükség esetén még időben cserélni az elhasználódott tárolóeszközt egy újabbra, lásd az előbb linkelt korábbi esetnél bővebben kifejtve.

[ Szerkesztve ]

(#24345) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!

Az alábbi összehasonlítás 4 külső compact HDD-jéből melyiket ajánlanátok HD filmek tárolására, illetve okostévére dugva lejátszására, és esetenként (nagyon ritkán) Windows rendszerek klónozására:

https://kulso-merevlemez.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:western-digital-elements-portable-2-5-2tb-usb-3-0-wdbu6y0020bbk-wesn-p167262626,toshiba-canvio-basics-2-5-2tb-usb-3-0-hdtb420ek3aa-p471691491,seagate-2-5-2tb-usb-3-0-stjl2000400-p516968868,seagate-2tb-usb-3-0-stkm2000400-p692352696/

1.) Western Digital Elements Portable 2.5 2TB USB 3.0 (WDBU6Y0020BBK-WESN)
2.) Toshiba Canvio Basics 2.5 2TB USB 3.0 (HDTB420EK3AA)
3.) Seagate 2.5 2TB USB 3.0 (STJL2000400)
4.) Seagate 2TB USB 3.0 (STKM2000400)

Melyik ezek közül a legjobb a fenti célra? Illetve, ha esetleg jobb ötletetek van hasonló árban, azt is szívesen fogadnám.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#24346) King Unique válasza Dyraxx (#24345) üzenetére


King Unique
titán

A leírtak olyan általános használati célok, amelyeknek gyakorlatilag mindegyik felsorolt külső merevlemez megfelelhet. Illetve az okostévével történő használatnál akkor, ha a 2,5"-os külső merevlemez stabil USB-s tápellátásának biztosításához van a tv-készüléken pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagy 2 db 0,5 A-es port szükség esetén Y-kábel használatához.
A felsorolt 4 db külső merevlemez mind egyszerű, különösebb extrák nélküli sorozatok modelljei, valamint eleve hasonlók a tekintetben, hogy műanyag házasak, USB 3.0 interfészesek és Micro-B fizikai csatlakozósak, mindegyiknél 2 év gyártói garancia van az EMEA régióban, stb. Vagyis ilyen szempontból kb. egykutya mind.
Ha szempont, hogy ne integrált USB-s legyen a 2,5"-os külső merevlemez illetve a benne lévő belső merevlemez, akkor a 3-as és 4-es opcióként leírt Seagate külső merevlemezek jöhetnek szóba, lásd nemrég más esetét.
A van-e jobb értelemszerűen attól is függ, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell. Azaz kellenek-e olyan extrák, mint pl. fémház, ütésálló és vízálló kivitel, hardveres titkosítás, Micro-B helyett USB-A / USB-C fizikai csatlakozó, 2 helyett 3 év gyártói garancia, mennyi a vásárlásra szánt max. anyagi keret, stb., lásd ugyancsak az előbb már linkelt példát.

[ Szerkesztve ]

(#24348) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Pótolhatatlan családi fotók és videók offline biztonsági mentéséhez keresnék egy rendkívül megbízható külső HDD-t. Nem számít ha lassú vagy hangos néha lesz csak használva. Ami fontos lenne az a megbízhatóság. Először külső SSD-t szerettem volna, de a kollégák szerint erre a célra inkább HDD való. Előre is köszönöm a segítséget.

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
Fizikális méret mindegy, Tárhely 2TB
2. Egybeépített (kompakt) , vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg
tervezzük-e, a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Egybeépített.
3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (tokok) hozzá?
Nincsen.
4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n lejátszás stb.)?
Családi fotók, videók biztonsági mentése. Semmi más.

5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló keret (ha Mac-hez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön hozzá tervezett külső merevlemezért) ?
40 környéke
6. Garancia...egybe megvéve, vagy külön alkatrészenként lenne-e előnyösebb az adott esetben?
min. 2év

(#24349) King Unique válasza Atish19 (#24348) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen a fizikai méretet is fixen el kellene dönteni, bár ha gyárilag készre szerelt 2 TB-os külső merevlemez kell, akkor amúgy is adja magát a 2,5"-os, mivel a 3,5"-os méretkategóriában manapság 3 TB / 4 TB a minimum tárolókapacitás.
Ha nem kell semmilyen extra, akkor megfelelhetnek a célra azok a 2,5"-os 2 TB-os külső merevlemezek is, amelyek nemrég egy másik esetnél lettek felsorolva.
Ha 2 helyett 3 év gyártói garancia kell, valamint a másik topikban javasoltak alapján akár ütésálló (és vízálló) külső merevlemez, akkor lásd ugyancsak egy másik esetnél linkelt sorozatokat, azok 2 TB-os modelljeit.
Adatmentési és adattárolási célra egyébként akár egy külső SSD is megfelelhet, meg ha minőségi és nem olyan gagyi, amiről egy másik topikban volt szó. Viszont külső meghajtóként elsődlegesen valóban a HDD-alapú megoldás javasolt ilyen célra, amiről pont nemrég volt szó itt egy másik esetnél.
Pótolhatatlan személyes fájlok hosszú idejű tárolásánál elsődlegesen nem feltétlen az a lényeg, hogy külső HDD vagy külső SSD-e a tárolóeszköz, hanem hogy eleve legyenek azokról a fájlokról több offline (és online) tárolóeszközön is naprakész biztonsági másolatok, a már elhasználódott fizikai (offline) tárolóeszközök szükség esetén idejében cserélve legyenek újakra és azokra is átmásolva az adatok, stb., lásd egy másik esetnél bővebben kifejtve.

[ Szerkesztve ]

(#24350) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

Telekomtól kapott router tud média szervert. Ezen filmek lennének. Jelnleg egy 32 es pen drive van benne. Az lenne a kérdés, hogy ajánlható e hozzá külső winchester vagy mit érdemes lenne hozzá használni? Pendrive, HDD, SSD? max 512 Gb ra gondoltam, de elég lehet a 256 is. Ti mit javasolnátok hozzá?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.