Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretnénk egy gyűjtőtémát létrehozni a külső 3,5''-es mobil rackeknek. Ha bármilyen kérdésed van ezekkel kapcsolatban, kérünk, itt tedd fel! Ezzel párhuzamosan bezárjuk és átirányítjuk ide az összes ide vonatkozó kisebb mobil rack témát.

Kérünk mindenkit, hogy mielőtt felteszed a kérdésed, olvasd át a topikot, hiszen lehet, hogy már a választ is megtalálod!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) Hulot


Hulot
tag

Egy külső adattárolót szeretnék venni.
Igy kompletten keressem, vagy venni kell egy vincsesztert meg egy tartó dobozt? Sulinetben össze lehet ilyet hozni?
Köszi

(#3) kovacsson válasza Hulot (#2) üzenetére


kovacsson
tag

van komplett megoldás is, pl. a freecomnak van egy ilyenje - nézd meg depo-n. de igazából nem érdemes kompletten venni szerintem

vettem egy 120 gigás freecom FHD-1 (lehet hogy nem pontosan emlékszem ma típusra) külső USB2.0 vinyót, nagyon királyul néz ki, de igazából egy egyszerű Samsung vinyó van benne, ami még csak nem is cserélhető.

a szoftver nem sokat tesz hozzá (én azt gondoltam, h amiatt lehet érdemes), mivel lényegében a Windows Táska funkcióját használja és nem is nagyon tesz hozzá ehhez képest.

szóval jobban jársz, ha veszel egy sima vinyót és egy külső keretet külön-külön.

(#4) Caesarion


Caesarion
aktív tag

vettem egy Spire sp-103as 3'5''ös méretű külső keretet, aminek usb és firewire kimenete is van. ( mert elvileg az utóbbi csatlakoztatás nem terheli meg annyira a processzort..ez igaz?) Amikor az usb portos megoldással csatlakoztatom a géphez akkor gond nélkül azonnal felismeri a vasat, de firewirenél nem.

IBM 80Gbos a vinyo, op.sys.:WinXp, notebookhoz csatolnám ahol a 6pi-es firewire.hez egy 4/6os átalakítót kellett közbetoldanom. Konkrétan az átalakító az iPodomtól vontam el, de elvileg működnie kéne... telepíteni kéne valamit vagy más b4sztam el?

illetve még egy kérdés, nem találok sehol leírást arról hogy a szakszerű lecsatlakoztatás a gépről hogy történik... a rack-en van egy on-off billenőkapcsoló, ami a tápot kapcsolja ki/be.
Csak simán rádugom a gépre és On majd ha már nem kell akkor off, vagy ezzel ártok a vinyónak és inkább a gép indításakkor csatlakoztassam a kisvasat?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5) Caesarion válasza Caesarion (#4) üzenetére


Caesarion
aktív tag

UP

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#6) ra^ven


ra^ven
senior tag

Ne haljon meg a topic, én is szert tennék egy spire sp 100 ra de nem tudom milyen előnye hátránya lenne.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7) Caesarion válasza ra^ven (#6) üzenetére


Caesarion
aktív tag

én egy olajcsapágyas WD-t használok benne, halk mint az istennyila, mondjuk az sp103-nál a firewire kaput csak tegnap tudtam kipróbálni, mert haver gépén le kartam tesztelni. Talán leheletnyivel volt gyorsabb. ( notebookhoz 4/6 pines átalakító kell, de még nem sikerült rávennem hgoy felismerje...)... szóval eddig sp100asként azaz sima usb portos mobil rackként használtam. Melegedést nem éreztem, bár nemerről szerkeztem a dolgokat, de a mozifilm lejátszás nem vette túlzottan igénybe. Kicsit erősek a kábelek, nem tudom annyira hajlítgatni mint szeretném , de ez legyen a legkevesebb gond vele....

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#8) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok,
Külső HDD-vel kapcsolatban lenne 2 kérdésem:
Sulinetben még kapható (elvileg, nemtom van-e raktáron valamelyik boltban) WD USB 2.0-ás külső vinyó.

Namost, van a Passport típus (direkt notebook-hoz), ami szerintem 2,5''-os, és marha drága (40 fölöltt van a 80g-s), viszont ahogy néztem a honlapján, lassú is... :(
Az Essential modell (160gb) viszont jobban hangzik, 34k-ért..

Van valakinek tapasztalata ezekkel?

Ez utóbbi megéri, vagy ne szórakozzak vele?
Inkább vegyek 1 rack-et, meg egy ''sima'' 200-as Samsungot, pl.?


[Szerkesztve]

(#9) VVoid válasza ponti_ak (#8) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
nekem van egy WD Passport 80 GB. Valóban 2,5-os, 5400 rpm, súlya kb 200g. Sebessége 30 MB/s körül mozog. Nem melegszik, hangja egyáltalán nincs, és mivel nagyon könnyű és kicsi, kényelmes hordozni, és strapabíróbb, mint az asztali, 3,5-os vinyók. Nekem nagyon bevált.
Hátránya, hogy drága és egy 3,5-oshoz képest lassú. Ha nem akarod sokat hordozni és nem fontos, hogy bármikor rádughasd különösebb macera nélkül bármelyik gépre, akkor olcsóbban kijössz más megoldással.
Az Essential-lal kapcsolatban az az aggasztó, hogy nincs aktív hűtése. Lehet, hogy jobban jársz, ha veszel egy minőségi, ventis alu racket, és bele egy vinyót.

(#10) ponti_ak válasza VVoid (#9) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ciao,
Köszi az infókat. Biztos nincs aktív hűtés az Essential-ban? (honlapon tényleg nem lattam, mondjuk..:U) Mert akkor felejtős...

Nagyon nem lenne mozgatva szerintem a cucc, emiatt is tendálok a nagyobbik (fizikailag, és tárterületben egyaránt..) felé.. Nameg persze az ára.. kár hogy a Passport ilyen marha drága....

Namég agyalok kicsit, aztán úgyis az lesz, ami lesz (.. raktáron eladó Sulinetbe.. :D)

(#11) VVoid válasza ponti_ak (#10) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én is a honlap alapján mondtam, hogy az Essential-nak nincs aktív hűtése.

Szerintem veszel egy vinyót, és hozzá egy racket, akár belsőt, akár külső USBst. Az sem annyira mellékes, hogy az Essential meg a Passport garanciája 2 év, míg a WD egyéb vinyóira 3 év.

Amúgy 2,5-ös vinyó+külső racken is el lehet gondolkodni, jó rack pár ezer ft-ért beszerezhető, és pl. a Hitachi vinyók egész jó árban vannak, 3 év garival, és így olcsóbban kijön, mint a Passport.

(#12) Caesarion válasza Caesarion (#4) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Up.

1) 4/6 pin iPodból okozhat fennakadást a firewire forgalomban
2) szakszerű lecsatlakoztatás a gépről...?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#13) ponti_ak válasza VVoid (#11) üzenetére


ponti_ak
addikt

A második variációra én is gondoltam már, de eddig Sunyinetbe nem láttam 2,5-es vinyót.. lehet h. akkor marad a 3,5''+ rack megoldás.. :U Az a legolcsóbb.

Megyek is, keresek valami jópofa rack-et.
Esetleg tud valaki ajánlani nekem 1-et? Nincs tapasztalatom ilyen téren..
Legyen csendes, hideg, és megbízható. :D

Olyan létezik, amit on-the-fly le-fel tudok kötni a gépre?
(lusta vagyok rákeresni... :) )

(#14) VVoid válasza ponti_ak (#13) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én két Enermax belső racket használok több mint három éve. Megbízható és hideg, két venti elöl plusz egy nagy alul, pontos típust nemtok, nem láttam már ilyet sehol. Még egyik ventit sem kellett cserélni, bár időnként meg kell biztatni őket egy kis gépzsírral... Csendesség, hát relatív...
Szerintem érdemes körülnézi, milyen Enermax rackeket lehet kapni, mert minőségi cuccok.

Külső (USB v. Firewire) racket tudsz on-the-fly le-fel kötni a gépre.

(#15) takyka77


takyka77
tag

Szevasztok!
USB2.0-án vagy Firewire-n keresztül mekkora sebességet lehet elérni másolás közben? (külső vinyóról belsőre)

(#16) ponti_ak válasza VVoid (#14) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszi!
Mennyibe fáj egy ilyen Enermax rack?
Csak mert közben gondolkodtam, és rájöttem, hogy az Essential modell még mindig mobilabb (és elegánsabb) megoldás lenne, mint egy belső rack.. :U

A külső rack-ek viszont elég drágák (3t-ben néztem valami aluminuimosat, 8.900-ért, bah... :) ), akkor már inkább ne legyen cserélhető az a WD 160-as az original külső (és szép :D) USB-s rack-ben..
3 év gari is van rá, szóval ha nem valami noname boltba veszem, nem bukhatok túl nagyot (remélem). Nna, most jól rábeszéltem magam, mi? :))

Csak kéne 1 kis info, hogy mennyire hangos/melegszik :F.
Ha lesz időm, rákeresek...

Kösz még1x.
p_a

(#17) VVoid válasza ponti_ak (#16) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az Enermax rackek nem túl olcsók, én annak idején kb 5-6k-ért vettem.
Ha jól tudom, az Essential-ra csak 2 év gari van.
Amúgy szokványos WD vinyó van benne, nekem van kettő, egy 80-as és egy 120-as. Nagyon halkak, állítólag a nagyobbak (>200 GB) már sokkal zajosabbak. Jóval kevésbé melegszenek, mint a Seagate vagy a Maxtor. Ennek ellenére engem mégis zavar, hogy az Essential-nak nincs aktív hűtése. Én az említett rackben használom a WD-ket, SMART alapján kb. 31-37 fokosak.

(#18) ponti_ak válasza VVoid (#17) üzenetére


ponti_ak
addikt

Gari: A 3Testőrnél 3-mat írnak az árlistán.. :U

Hűtés: Hááát, lehet hogy gáz lesz vele, de szvsz azért olyan rácsos a burkolata, hogy tudjon azért szellőzni.

Szerintem a sz.gép-házon (ami ugye általában kicsit melegebbb, mint a sima szobahőm)kívül nem lehet vele gáz, csak nem úgy tervezték, hogy szétmenjen a hő miatt... Max rádobok / melléteszek egy Silent Blade-et, hogy fújdogálja..
...a zajosság megint más tészta...

Ha találok valami értelmeset róla, belinkelem ide.. ;)

(#19) erdoke válasza takyka77 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ez sok mindentől függ, de USB 2.0-nál max. 31 MB/s, firewire-en max. 35 MB/s amit láttam. Több chipsettel/vezérlővel is próbáltam már, többféle külső keretet.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Caesarion válasza erdoke (#19) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Hy erdoke, #4 hsz.-re is tudnál vállaszolni? hálás volnék.. :DDD

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#21) erdoke válasza Caesarion (#4) üzenetére


erdoke
titán

Firewire átalakítót még nem próbáltam, de ha szabványos, akkor működnie kellene.
Mit jelent a ''nem ismeri fel azonnal''? Nem jelenik meg a meghajtó az eszközkezelőben, vagy sárga felkiáltójellel jelenik meg, vagy csak betűjele nincs?

A legjobb aláírás a héten

(#22) ponti_ak válasza ponti_ak (#18) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nah, megisvan:
Bővebben: link

''The drive doesn’t have any fans that is why it is very quiet during operation.''

A tesztből kiderül - bár itt a 320-ast tesztelik, és ha jól értettem, akkor a hálózati sebességre van kihegyezve az összehasonlítás - hogy a Maxtornál jobb, halkabb, gyorsabb (főleg kisméretű file-ok esetében).
Igaz, hogy Gigabites hálókártyát nem támogat, csak 10/100-ast, de nekem nem is erre kell, hanem USB-s kapcsolatra, arra viszont szvsz jó lesz. :C

Mielőtt megvennném (ill. egyáltalán megkérdezem, hogy lehet-e még kapni): valaki, akinek van kedve kicsit olvasgatni, mondana véleményt róla? :F

Megköszönném.
p_a


Bár kicsit OFF a dolog, de valamilyen szinten azért kapcsolódik a 3,5-es külső rack témájához, remélem maradhat továbbra is itt.. :)

(#23) ponti_ak válasza ponti_ak (#22) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hajjaj, asszem kicsit mellényúltam... ugyanis a Netcenter nevű csoda ''kicsit'' különbözik az általam kinézett terméktől... :B

Sorry, ezt benéztem. :(

A lényeg, hogy az előbb linkelt verzióban van USB hub, és 8Mb a buffer-e.. Bővebben: link.

Kezdek picit tanácstalan lenni megint..
Merthogy gondolom az a 8Mb vs 2 Mb azért nem mindegy.. ugye :F

(#24) VVoid válasza ponti_ak (#23) üzenetére


VVoid
aktív tag

Kérdés, mire akarod használni. Gondolom, háttértárnak, azért is választanál külső USB-s vinyót. Rendszervinyónál lehet, hogy gyorsít valamelyest, de külső vinyónál, hát, nem hiszem. Ott inkább az USB/Firewire a meghatározó a sebességben, nem a cache.

(#25) VVoid válasza ponti_ak (#23) üzenetére


VVoid
aktív tag

Egy adat az Essentialról a WD honlapjáról: operating temperature: 0° C to 40° C. Ez azért elgondolkodtató. Ugyanennyi a Passport-ra, amit megértek, mert a 2,5-ös vinyó nem melegszik nagyon. Az enyém több órás használat után is csak kézmeleg, bármiféle hűtés nélkül. De a 3,5-ös vinyó, hűtés nélkül könnyen túlhaladja a 40 fokot. Amúgy a WD 55 fokig garantálja a működést az asztali vinyóira, és mivel az Essential egy WD Caviar-t takar, nem igazán értem a 40 fokot.

(#26) ponti_ak válasza VVoid (#25) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nah, azt hiszem itt van a mese vége, megtaláltam a nekem való tesztet: Bővebben: link
Hát... nem valami szívderítő, bár igazából nem is tudom, hogy mit vártam tőle...
...hmm, tanulópénznek azért jó volt: így jár, aki láma, és előbb kérdez, és csak azután gondolkodik.. :U

Konklúzió:
Ez így nem fog menni (bár adattárolásra kellene főleg, szóval a sebesség akár elég is lehet), mert a melegedéstől tényleg nagyon megszívhatom.. mégiscsak marad a ''sima'' vincsi külső keret megoldás.. nem lesz ilyen halk, de legalább nem gyullad majd meg.. :)

VVoid: Köszönöm a segítséget, meg a türelmet. :D


ui: az operating temp az inkább nem az üzemi (megkívánt környezeti hőmérsékletet) jelenti itt :F Csak kárdezem, mert nekem nem egyértelmű..


[Szerkesztve]

(#27) VVoid válasza ponti_ak (#26) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szívesen. :D
Ez a link nekem is jól jött. Hát ez a 18 MB/s igencsak kevés. A Passport 30 MB/s körül megy nekem. Nyilván a vinyó ennél gyorsabb, ott vagy az Essential USB-jével, vagy a szgép USB-jével van baj, amivel tesztelték.
Valamikor én is törtem a fejem egy Essential beszerzésén, hát jól tettem, hogy inkább a Passportot választottam. Igaz, nem olcsó megoldás, de halk, hűvös, könnyű, strapabíró, hordozható, és 80 Gb-nél többre nem is volt szükségem.
Amúgy teljesen mindegy, mit adnak meg a gyártók az operating temp.-nél, általában azt mondják, 43-44 fok fölé ne nagyon menjen a vinyó hőmérséklete.

(#28) ponti_ak válasza VVoid (#27) üzenetére


ponti_ak
addikt

Namég 1 pár..

Az Amazonon van még 5 review, de az mind csak amolyan ''a-gazda-szeme-hízlalja-a-jószágot'' típusú.. :DDD

Azért jó tudni, hogy vannak emberek a földön, akik elégedetten használják.. :U

(#29) asterx válasza parandroid (#1) üzenetére


asterx
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémába futottam bele a külső USB 2.0-ás rackkemmel. Egy 200 gigás Samsung IDE vinyó van egy Vantec NexStar házban és FAT32-re van formázva az egész, egy partícióval. Gondoltam ezt a formátumot minden oprendszer tudja írni és olvasni is, és mivel fotókat akarok rajta tárolni (értsd több megás fájlok) mindegy a klaszter méret. Adott két gép, egy notebook Windows XP-vel, meg egy asztali Windows Me-vel. Az a helyzet, hogy az XP hibásan olvassa be az adatokat a lemezről, azaz a képek szépen szétesnek, míg a Me-nek semmi gondja. Már teszteltem a dolgot, az XP-s gép egyik csatlakoztatásnál az egyik fájlt nem tudja rendesen megnyitni, másik csatlakoztatásnál a másikat. Me alatt minden fájl jól megjelenik. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#30) asterx válasza asterx (#29) üzenetére


asterx
csendes tag

Ezek szerint csak én találkoztam még ezzel a problémával? A vicc kedvéért Linux alatt is kipróbáltam a racket és ott is gond nélkül működik. Értem én ezt? Az XP SP2 miért nem szereti?

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#31) LesClay


LesClay
csendes tag

Hello!

Valami olyan külső USB 2.0-ás HDD házat keresek, amibe több (min. 2) 3,5 HDD (IDE) is belepakolható. Létezik egyáltalán ilyen?

(#32) dain


dain
tag

egy pár órája keresek, de nem nagyon sikerült választ találnom:

létezik sata wincsikhez külső, usb hdd ház? ha igen, hol lehet megvenni?

előre is köszi a válaszokat :)

my days are darker than your nights..

(#33) dain


dain
tag

pls legalább azt írjátok be, ha nem találkoztatok még vele egyáltalán

itt a ph-n olvastam még régebben egy hírt egy usb/sata vezérlő chipről, szóval létezni elvileg létezik..

my days are darker than your nights..

(#34) dain


dain
tag

up

kezd olyan érzésem lenni, hogy ezeknek az általános topic-oknak nem sok értelme van, senki nem kattint rá (főleg rendszeresen) ilyen önmagában érdektelen címre :(

my days are darker than your nights..

(#35) asterx válasza dain (#34) üzenetére


asterx
csendes tag

Csak hogy ne juss az én sorsomra a kérdéseddel: ;)
A Vantec honlapon láttam ''coming soon'' felirat mellett ilyet (azaz SATA - USB házat), de boltban még csak SATA - eSATA-val találkoztam.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#36) McCoy20


McCoy20
tag

Hali
Abszolút amatőr kérdés: :DDD
Egy haverom vett nemrég egy sima WD 80Gb-os vinyót sima PATA csatisat.
Most azon filózik hogy jó lenne hozzá valami külső USB 2.0-ás rack.
Az a kérdésem hogy ha ezt a vigyót beletenné a rack-be akkor működne-e
mint egy sima vinyó vagy kell hozzá még valami más is?
Milyen rack-et javasoltok 10k-ig?
Előre is köszönöm :R
McCoy

(#37) Male válasza McCoy20 (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kell hozzá semmi más. Pontosabban legyen USB 2.0-ás port a gépén, olyan, ami működik is normálisan.

Ha valóban a rackben használná huzamosabb ideig (szóval nem 2-3 percekre alkalmanként), akkor lehetőleg olyat vegyen, amiben van venti, vagy legalább alumíniumból van, ami hozzá is ér a vinyóhoz. Mivel elektronikát bele nem olyan sokan gyártanak ha jól tudom, így nagyon nem lehet melléfogni (az enyémen pl semmi márkanév nem volt, csak egy nagy ''High Speed USB 2.0'' felirat, mégis tökéletesen működik).

[Szerkesztve]

(#38) jediweb


jediweb
aktív tag

Nekem Coolink 5,25'' Extrenal Enclosure (alu) van dvd is belefér IDE csatival
persze USB 2.0. Létezik fireware csatlakozóval is.
Egy csatlakozó oldali 4 mm -es aktív hűtő van benne elég hatékonynak tűnik.
Egy Samsung IDE 120 GB raktam bele és mértem a hőmérsékletet ,
ami a gépben max 32 fokos volt , a dobozban terhelés nélkül simán 40 fok volt.
Beszereztem egy GlacialTech IceCrown HDD hűtőt, aktiv és passzív taggal.
A passzív rész-t ráraktam a 120 as winyóra ami így együtt pont belefér a dobozba,
csak a passzív hütő rögzítésére kellet 4 furatot fúrni.
Azonban mivel egy műanyag lap a 3.5'' collos betét és egyben ekkor előlap is
lenne, persze már nem férne bele. Beszereztem egy előlapi HDD hűtőt
2 motoros. Kb 1300 Ft. Tökéletesen passzol még a furatok is. Ezen egység
így éppen pont elfér és tuti tökéletes és még pofás is.Mintha gyári lenne,
semmi barkács kinézet.A két plusz kis ventit a táp (külső) még bőven elbírja.
(2 * 0.08 A.) A hőmérséklet kb 30 percen keresztül terhelgetve is 28 fok,
ami abszolútt tökéletes. A külső ház 9-10 eft a GlacialTech IceCrown
HDD hűtő 6.500 FT, de megmaradt az aktív rész, amit felszereltem
a házban lévő 250 GB SATA II Samsung vinyóra.
Mérete: (mm): 145x146x41 Zajszint (dBA): 15 ami ugye semmi,
a 19 dBA-t sem hallani nem ezt.A gépben lévő vinyó hömérséklete
24-26 fok terheléstől függően. - Excellent.
Ez a megoldás tökéletesen üzembiztos, de persze lehet, hogy hűtés nélkül is jó ,
pláne ha nem tartós üzemen van. Egyébként a Samsung vinyók kevésbé melegszenek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

jediweb

(#39) McCoy20 válasza jediweb (#38) üzenetére


McCoy20
tag

Köszike az infót. :R
Még azt szeretném megtudni, hogy ha mondjuk egy 2.0-ás racket egy 1.1-es USB-re kötök rá akkor is muxik-e?

(#40) _Petya_ válasza McCoy20 (#39) üzenetére


_Petya_
őstag

Működik, de lassú lesz.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41) jediweb


jediweb
aktív tag

Valóban lassú lesz 1.1 USB-vel de működni fog. Bár plusz költség , de be kell szerezni egy USB 2.0-as PCI kártyát az ALIEN Computers-nél ( Király utca) 2.300 FT abszolút elfogadható ár ennél olcsóbban nem nagyon kapni, egy régi gépbe itt vettem, tökéletesen működik, 4 külső 1 belső van rajta, bőven sok.

jediweb

(#42) Tommer


Tommer
tag

Sziasztok!
Lenne nekem is egy kérdésem, ez a külső eszköz ugyibár USB 2.0 -án keresztül (is) csatlakozik a géphez, namármost szükséges hogy a vinyó 1 partició legyen, vagy lehet több is! A külső rack-ben lévő elektronika le tudja ezt kezelni? Egy 250 GB -os vinyót nem szeretnék 1 partícióban hagyni (és persze nem is fogok)!
Van valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben, vagy szívás a dolog!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

AMD Ryzen

(#43) jediweb


jediweb
aktív tag

Nálam egy 120-as van külső usb 2.0 dobozban 4 elsődleges partíción
ennyit enged meg max elsődlegesből, de egyébként akárhány másodlagos lehet
u.u mőködik ebből a szempontból, mintha a gépben lenne.

jediweb

(#44) ovecs


ovecs
senior tag

Hi all!
Szeretnék venni vmi Usb racket 3,5'' max. 6k-ért
Írjátok meg plíz hol lehet venni olcsón/ a legolcsóbban

thx.

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#45) birno


birno
addikt

Hi!
Valami olcsó megoldással szeretnék néhai adatszállítást megoldani.
Elöszőr arra gondoltam veszek egy 4 GB-s pendriveot, de nagyon drága, ekkor olvastam ezekrőla 3,5'' külső vincsikről.
Az már tiszta, hogy 1.1-ről is megy csak azt nem értem, hogy ilyenkor csak ez látja el árammal vagy külön be kell dugni?Ha be kell dugni akkor gondolom nem egy tápcsatival, hanem közvetlen a konnektorba?Azt is mondták, hogy lehet 2 porthoz kell csatlakoztatni s csak úgy megy.Ez mitől függ?A vinyó méretétől?
Gondolom ebbe bármilyen mezei pata vinyó bele megy igaz?
Win xp-nél kell-e valami külön drivert telepíteni vagy simán felismeri?
Van-e valami különösebb macera az összerakásával vagy a csatlakoztatással?
Légyszi világosítsatok fel, elég fontos lenne!
Előre is köszi!

(#46) VVoid válasza birno (#45) üzenetére


VVoid
aktív tag

Konnektorba kell dugni, nem elég az USB-n keresztül kapott áram. Elvileg bármilyen 3,5-ös PATA vinyó belemegy, az XP gond nélkül felismeri.

(#47) birno válasza VVoid (#46) üzenetére


birno
addikt

Köszi, még annyit, hogy melyiket ajánlanátok kb heti egyszeri használatra pár órára ami olcsó, de megbizható is?

(#48) birno válasza birno (#47) üzenetére


birno
addikt

UP hétfőn már szeretném megvenni.

(#49) birno válasza birno (#48) üzenetére


birno
addikt

Én pl ezeket néztem:

[link]
[link]
[link]

(#50) birno válasza birno (#49) üzenetére


birno
addikt

UP

(#51) erdoke válasza birno (#47) üzenetére


erdoke
titán

HDD-nek majdnem mindegy, melyiket veszed. Az USB 1.1 viszont tetű lassú, sok esetben még az 1 MB/s-ot se éri el.

A legjobb aláírás a héten

(#52) birno válasza erdoke (#51) üzenetére


birno
addikt

Akkor mégis miért vannak ezek a nagy árkülönbségek?
Tápcsatlakozot+usb kábelt meg külön kell venni hozzá vagy jár?

(#53) erdoke válasza birno (#52) üzenetére


erdoke
titán

Van műanyag, alu, gagyi, igényes, jó hűtésű, vacak hűtéű, stb. Tápot és USB kábelt mindegyikhez szoktak adni.

A legjobb aláírás a héten

(#54) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen kis egységet venni. Amit szeretnék, hogy tudjon:

-alu ház, strapabíróság
-jó hűtés (Maxtor winyót bírjon hűteni)
-jó ár, lehetőleg ne menjen rá a gatyám :)
-USB 2.0 minnél jobb kihasználása

Akkora választék van, és karácsony jöttével meg egy kis gyűjtögetéssel rászánnám a pénzt, de nem mindent ey ilyen kis okosságra. Előre is nagyon köszi a segítséget.

(#55) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Mi a véleményetek erről a rack-ről?
[link]

Van valakinek ilyen?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#56) erdoke válasza _Petya_ (#55) üzenetére


erdoke
titán

Nekem 5,25'' Coolink keretem van, PATA HDD-vel tökéletes, csak a hűtése visít. Állítólag a 3,5'' kereeteiknél ez se gond.

A legjobb aláírás a héten

(#57) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok!
Nekem 1 olyan eszköz kellene amit a routerbe tudok kötni. Vagyis Lan kapcsolaton is müködik mint ez: [link]
Még nem találtam másikat ami ezt tudná, ha esetleg ti tudtok más gyártótól azt megköszönném.

(#58) _Petya_ válasza erdoke (#56) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Ezeknek a kereteknek a tápegysége mennyire megbízható? Bírja azt, ha akár napi 6-8 órát be van kapcsolva?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#59) Dr. Akula válasza dain (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Coolink 3.5'' USB 2.0 alu külső ház, SATA ([link]) - 6.800 Ft +ÁFA (8.500 Ft)

(#60) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen kéne nekem is, de itt csak postai utánvétes szállítás van, nekem meg bolti, személyes átvétel kéne (az utánvétes csomagot csak átvétel _után_ lehet kibontani és meggyőződni a tartalmáról, ami a közismert postai lopásokra tekintettel enyhén szólva is zsákbamacska).

Ilyet (vagy hasonlót, lényeg hogy sata vinyóhz való legen) melyik rendes bolt árul?

(#61) Cpt. Zsöci válasza Dr. Akula (#60) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

[link]

ha minden igaz itt van raktáron és még olcsóbb is

ja és itt tuti engedik akár kibpróbálni is

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#62) bgy4cx


bgy4cx
csendes tag

Hali!

Ma akartam venni, egy 5.25''-os perifériaházat(USB 2.0) meg egy DVD írot. A boltba visszont azt mondták nem vállalnak felelőséget azért, hogy jól fog müködni a kető együtt... :( Most ez mitől függ? Azt hittem az 5.25''-os házak erre lettek kitalálva... :F Ha tudtok légyszi mondjatok valami okosat... Kösz!

(#63) VVoid válasza bgy4cx (#62) üzenetére


VVoid
aktív tag

Sajnos tényleg nem mindig működik együtt a kettő.
Javaslom az 5.25''-ös topikot.

Keress rá a fenti-jobboldali keresőben 5,25 vagy 5.25-re, kapsz némi támpontot.



[Szerkesztve]

(#64) Dr. Akula válasza Cpt. Zsöci (#61) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Voltam náluk tegnap, sajna nekik sincs, csak papíron. :(

(#65) redbiro


redbiro
őstag

Sziasztok!!

Notebookhoz a firewire 6/4 pines átalakítót mellékelik a rack-ekhez? Vagy külön kell rohangálni utána?:D

it never gets easier, you just go faster

(#66) booy


booy
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Adva vagon egy P3-as 858 Mhz-es 512 Mb memoriával és XP professional SP2-vel.

Ebbe beletettem egy 2 portos USB 2.0-ás PCI kártyát és erre rádugtam egy ST Lab márkájú USB 2.0-ás 3.5-ös mobil HDD-t.

A lényeg, hogy a HDD-ről nem lehet normálisan visszanézni videokat mert szaggatottan játsza le őket vagy (pl. AVI file-oknál) teljesen leszakad a gépről.

Kérdés, hogy hol a leggyengébb láncszem a konfigban, vagy milyen drivert kellene telepítenem, hogy rendbejöjjön?

(A PCI kártya gyártójának oldalán nem találtam semmilyen drivert a csomagban meg csak win98-hoz való van, az ST Lab oldalán ugyan volt valami javítás féleség de azt meg a windows visszaköpte, hogy ilyet én rá ne telepítsek)
:O :O :O :O :O
:F :F :F :F :F :F
:( :( :( :( :( :( :(

Segítsetek légyszi! Fontos lenne. Kösz!

BAZSi

(#67) mr_ricsi válasza booy (#66) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A TotalCommander tud másolási sebességet mérni. Az USB-s vinyóról másolj a gép felé, és eközben nézd a procifoglalást is.
Ha 10MB felett és 10% alatt lesz, akkor a rack-et kizárhatod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#68) booy válasza mr_ricsi (#67) üzenetére


booy
csendes tag

Kösz, kiprobálom!

Az nem lehet, hogy ennek a gépnek már túl gyors a 2-es USB?

BAZSi

(#69) mr_ricsi válasza booy (#68) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#70) redbiro


redbiro
őstag

Sziasztok!!

Vettem egy conceptronic fw-s racket, de cesarionhoz hasonlóan nekem se ismeri fel a gép. Pontosabban eszközkezelő látja, kiírja a driver nevét, de sárga felkíáltójeles és azt mondja hogy a hardver nem indítható.

erdoke?? Esetleg valaki más??

it never gets easier, you just go faster

(#71) mr_ricsi válasza redbiro (#70) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az SP2 fenn van az XP-den?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#72) redbiro válasza mr_ricsi (#71) üzenetére


redbiro
őstag

Fenn van.

it never gets easier, you just go faster

(#73) erdoke válasza redbiro (#70) üzenetére


erdoke
titán

Info nélkül nehéz lesz.
Milyen vezérlőchipes ez a keret? USB-t is tud? Mit ír a manual, Masterre kell jumperolni a HDD-t? Milyen alaplapi firewire vezérlőd van?

A legjobb aláírás a héten

(#74) Mazka05


Mazka05
őstag

Hello mindenki!

Lenne egy kis kérdésem mert kitaláltam hogy szeretném hűteni a jövőbeli rack-emet! Nah szóval mivel csendesnek is kéne lennie ezért kéne nagy és halk venti! :) 12cm-es Coolink-ra gondoltam! a kihuzható részt amiben van maga a winyo azt kivágnánk alulról! és a benti rész aljára kéne valahogy rögziteni a 12cm-es ventit! ezt kéne valahogy kitalálni! Vagy ha nem lehet sehogy se akkkor valahogy slotba berakni és oldalról rögziteni!
Remélem érthetően írtam le ha nem léci jelezétek!:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#75) redbiro válasza erdoke (#73) üzenetére


redbiro
őstag

Okés.:D Akkor a válaszok:

Az eszközkezelőben ez jelenik meg: [link]

USB-t is tud, a manual szerint masterre kell rakni, azon van. Az alaplapi vezérlő típusa szintén látszik a képen.

it never gets easier, you just go faster

(#76) erdoke válasza redbiro (#75) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld ki USB-n, hogy kizárható legyen a keret hibája. Jó eséllyel egy FW frissítés kell a Prolific vezérlőchipnek.

A legjobb aláírás a héten

(#77) redbiro válasza erdoke (#76) üzenetére


redbiro
őstag

És azt hogyan lehet megcsinálni??

mod: usb-vel csont nélkül megy.

[Szerkesztve]

it never gets easier, you just go faster

(#78) erdoke válasza redbiro (#77) üzenetére


erdoke
titán

USB-n.
[link]

A legjobb aláírás a héten

(#79) redbiro válasza erdoke (#78) üzenetére


redbiro
őstag

Hát sajna ez nem segített. Annyit értem el, hogy szabványos lemezmeghajtónak ismeri fel, eltűnt a profilic-es hivatkozás... Viszont sárga felkiáltójeles maradt. ugyanúgy 10-es hibakóddal...

Meg találtam még egy ilyet: [link] Nekem nem sokat mond, és a hibakódom is más, viszont hasonlónak tűnik a probléma.

[Szerkesztve]

it never gets easier, you just go faster

(#80) redbiro


redbiro
őstag

A Profilic-es dolog visszatért csak el kellett távolítani és hagyni hogy újra felismerje. Viszont a probléma továbbra is fennáll.

it never gets easier, you just go faster

(#81) redbiro


redbiro
őstag

Egyéb ötlet valakitől?

it never gets easier, you just go faster

(#82) erdoke válasza redbiro (#81) üzenetére


erdoke
titán

Másik gépen próbáltad, vagy a tiéden másik keretet? USB-n tudod használni, nagy gond nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#83) redbiro válasza erdoke (#82) üzenetére


redbiro
őstag

Előbbit nem tudom kipróbálni. Az USB tényleg megy, de akkor vettem volna egy csak usb-set 4k-ért nem dobok ki +6-ot az ablakon...

it never gets easier, you just go faster

(#84) erdoke válasza redbiro (#83) üzenetére


erdoke
titán

Akkor nehéz lesz kideríteni, hogy a gépeddel vagy a keret firewire részével van gond. Manapság a kézrátétel nem nagyon működik. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#85) ByB


ByB
addikt

Minimal designnal rendelkező USB2-es mobil racket keresek! Valakinek ötlete? SOS lenne rá szükség, magyarul holnaptól... :U Semmi csicsa, passzív hűtésű.

(#86) ByB válasza ByB (#85) üzenetére


ByB
addikt

;)

(#87) ByB


ByB
addikt

Létezik olyan variáció, ami sata-s és ata-s is egyben?

(#88) ByB


ByB
addikt

Ahhh ma szétnéztem egy-két helyen: elkeserítő a kínálat!!! :( USB2 SATA-val párosítva nem volt sehol, olyanra meg nem is számíthatok, hogy ATA és SATA csatlakozóval rendelkező rack-et találok! Designról már lemondtam! Kicsiny ország ez... ;]

(#89) ByB


ByB
addikt

Ehhez mit szóltok!!! :Y USB2+ATA+SATA relatív olcsó és szép!!!

Gyártó - [link]

Bolt - [link]

Elnéztem a SATA az csak csatlakozás lehetőség... :O

[Szerkesztve]

(#90) ByB válasza ByB (#89) üzenetére


ByB
addikt

Ma megvettem ezt a Coolinket - [link] - eddig nagyon bejön!!! :R

(#91) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Valaki tud nekem adni a Data Tec 350PS-ről valami infot?[link]

Valakinek volt már vele tapasztalata?

Elöre is köszönöm

[Szerkesztve]

(#92) Mateee válasza Mateee (#91) üzenetére


Mateee
tag

Na senkinek nincs ilyesfajta Külső rackje?

Vagy valaki tud pata+sata-s racket? :F

(#93) macilaci78 válasza Mateee (#91) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Havernak van, a 160Gb-os vincsijét csak 136Gb-ig ismerték fel a régebbi konfigok, oprendszerek, ezek upgradelni kellett és minden zsír volt. Bár azért nem a leggyorsabb szvsz a cucc, nekem jobb van. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94) Dr. Akula válasza ByB (#90) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van nekik ilyen? Karácsonykor még csak árlistában volt. Akkor megint felkeresem őket.

(#95) RedWing


RedWing
aktív tag

Hy!
Egy hatalmas problémával küzdök!!! :O
Van egy kb. 4 hónapos CANYON külső rack-em, eddig tökéletesen meg voltam vele elégedve... csak... múlt héten kicsit figyelmetlen voltam, a vinyó berakása közben odacsíptem az IDE kábelt a keret+ a ház közé... :( Sajna ki is dobhatom... :O A problémám az lenne, hogy sehol sem kaptam hozzá IDE kábelt...( voltam User's-ben, Mistral-ban. Bluefish-ben...) Nem tudnátok esetleg egy helyet ahol ilyet lehet kapni??? Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#96) macilaci78 válasza RedWing (#95) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az én rackemben egy 80 eres IDE kábel van mintegy 7cm hosszal. Összepróbáltam, és egy sima 60cm-s kábellel is műxik, már csak ezt kéne belegyűrnöd a házba... :U

Miért kellett kivenni belőle a vincsit? Nem volt USB a gépen? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97) RedWing válasza macilaci78 (#96) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv! Ez az, nem fér bele a házba!!!! :P Azért kellet kiszedni, mert 2 vinyóm van és pont a másikról kellett doldoznom!!! (nem szoktam állandóan cserélgetni őket!!!) Sajna nem figyeltem eléggé!!! :O

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#98) Gábor 2


Gábor 2
csendes tag

Tudna nekem valaki segíteni: Egy mobil rack-et keresek aminek a neve:
VANTEC EZ SWAP MRK-102 FD.
Hol lehet venni ilyet már mindenütt kerestem de nem láttam sehol.
Előre is kösz a segítséget!

Üdv: Gábor

(#99) macilaci78 válasza RedWing (#97) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Áldozz be egy IDE-kábelt. Asszem, ez is olyasmi eljárással készül, mint a hálókábel: a csatlakozót az egyik végén lefejted, szvsz pattintós, szét lehet venni. Méretre igazítod, összenyomod, a tüskék újra belefúródnak a kábel ereibe, és kész is. No persze ez nem 100%, és nem is nagyon ajánlom valami méregdrága vinyóval és alaplappal a próbát, de egy merész ötletnek nem rossz. A macerásabb: bontókat végigjárni. :))

Muszáj annak a háznak pöpecül kinéznie? Nem lóghat ki belőle vagy 50 cm IDE-kábel? ;]

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100) (jan)


(jan)
őstag

sziasztok!

nekem az a nagy kérdésem volna hogy mijen progival lehet mérni az usbs mobilrekben csücsülő vinyó hőmérsékletét

a rack 1 coolink alu, vinyó: 80 gb maxtor ami nagyon fűt nem akarom bele olvasztani a cucost :D

[Szerkesztve]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#101) (jan)


(jan)
őstag

UP!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#102) macilaci78 válasza (jan) (#100) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez engem is érdekel, de nem találtam sehol sem ilyesmit! Abban az esetben lehetne, ha a vinyónak van saját hőmérője, mert ugye a keretnek nincs. Sajna az én vinyómnak nincs. :( Viszont ha lenne is, az eszközkezelőben USB gyökérhubon lenne, nem pedig a merevlemezeknél, azoknak meg nem néz hőmérsékletet sajna. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#103) mdk01


mdk01
addikt

Bocsi ,de úgy látom ide azért csak befér, egy kicsit idevágó kérdés.
Szóval engem az érdekelne, hogy meglehet e azt csinálni ,hogy egy külső vinyóról bootoljon a gép?
Azt szeretném, hogy van egy vinyó a gépbe és lenne mellé egy USB-s külső vinyó.
Ezen a külső vinyón lenne egy olyan rendsezr, amit csak netre használnék.
Tehát ha ez a vinyó bevan dugva a gépbe akkor bekapcs.kor arról bootoljon és frankón felálljon egy xp-s winfos.
Meglehet ezt csinálni?


Azért érdekel mert már az is zavar hogy ugye USB?:F
Na meg hogy állítólag szoftver kell hozzá hogy működjön.
A 3. meg hogy állítólag menet közbe is lelehet húzni a vinyót és nem tom mennyire jó ez, ha mondjuk onnan bootolt a winfos.
Na szóval ilyen gondjaim vannak.
Előre is Köszi mindenkinek.

Üdv.

(#104) macilaci78 válasza mdk01 (#103) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem nem jó poén bármilyen eszköznél a tendszert tartalmazó háttértárat eltávolítani, legyen az zsebszámológép, vagy mainframe.

A többit viszont megoldhatónak tartom, ha tudod úgy intézni, hogy a rendszer már az induláskor lássa az USB-partíciót. Szerintem húzd le az összes vinyót a madzagokról, kösd be az USB-st, és formázd fel, told fel rá a Win-t, majd köss vissza mindent és állítsd be a boot-olási preferenciákat. Elvben valami választómenük kellene feldobnia, hogy honnan bootoljon úgy, mint amikor két oprendszer van a gépen (pl Lunix+Win combo), csak most 2db Win akarna lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#105) mdk01 válasza macilaci78 (#104) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem sem jó 5let azért furcsálom hogy azt írja(leírás) hogy eltávolítható menet közbe.
Na most ők valószínű azért merik ezt leírni mert nem gondolták, hogy vki külső USB-s vinyóról fog bootoltatni.
VAGY, azért írták le a leírásba, mert nem lehet bootolni USB-s vinyóról.

Én abba sem vagyok biztos hogy bootolásnál már lát a gép USB-s eszközöket.:U
Mert ugye vannak azok a külső vinyók amik egy külső rackbe vannak és tudtommal azok IDE kábellel vannak bekötve....vagy rosszul tudom?

Az a gond hogy nem venném meg vinyót addig míg nem tudom biztosra hogy működni fog a dolog.

Azért köszönöm a segítséget

(#106) mdk01


mdk01
addikt

up

(#107) VVoid válasza mdk01 (#106) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ez szerintem az alaplapodtól függ, hogy támogatja-e az USB bootolást, vagy nem. De menet közben eltávolítani nem fogod tudni. Vagyis ha nagyon akarod, igen, csak éppen összeomlik a rendszer.

(#108) mdk01 válasza VVoid (#107) üzenetére


mdk01
addikt

Honnan lehet megtudni melyik alaplap támogatja?
Leírásába nem szokott ilyen lenni.

(#109) Adi


Adi
senior tag

Gondoltam, hogy beírok, segítségképpen azoknak, akik ilyesmit akarnak venni. :)

Nekem van 2 db. Coolink/Sunlink SNT2318B mobiltokom, mindkettőben egy-egy 250 GB-os Seagate Barracuda 7200.8. A tokról a PH! már csinált tesztet: [link], a disztribútor-nagyker oldalán meg itt a cucc: [link]. Kiskert sajnos nem tudok mondani, ahol ilyet árulnak, de a Kelly-Techben biztos útbaigazítanak mindenkit, hogy a környékén hol van viszonteladó partnerük.

[kép]

[kép]

A mobilkerettel nagyon elégedett vagyok. :) Negatívumot hirtelenjében nem is tudok róla mondani, ellenben jókat többet is:

- Cypress IDE-USB híd a vezérlőchip, gyors (Thinkpad T42-essel, az Intel 855-ös USB-vezérlőjével használva Linux alatt simán hozott 25 MB/s-ot oda-vissza)
- az előzőből következik, hogy Linux alatt problémamentesen működik az usb-storage kernelmodullal
- nem kék LED van rajta (vakít, utálom :DDD), hanem zöld az üzemi és piros az adatátvitelt jelző
- szalagkábel helyett a vinyó közvetlenül a NYÁK-hoz csatlakozik, a tápcsati helyét lehet állítani - nincs több megtört, elnyírt szalagkábel
- az alumínium tok és a venti miatt a vinyó tutira nem melegszik túl
- a ventillátor ellenére nagyon halk. Az asztallapra rakva csak enyhe rezonanciát lehet érezni és nagyon közelről egy kis búgást, de gyanúm szerint mindkettő elsődlegesen a vinyó műve.
- van a fenekén kapcsoló, nem kell a tápkábelt ki-bedugni
- a tápkábel kis, kerek, 2 pólusú aljzattal csatlakozik, stabilan a helyén marad (nem az a rettenet 4 tűs mini-DIN, ami néhány típuson található)

Közben eszembe jutott egy dolog, ami esetleg lehet negatívum:

- a doboz kialakítás miatt csak állítva használható, nem lehet fektetve egymásra tenni őket, mint pl. a Canyon CN-HDD35-öt ([link]).

Összesítve ennyi. Bátran merem ajánlani mindenkinek! :)


[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#110) macilaci78 válasza Adi (#109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is ilyen rackem van, illetve remélhetőleg csak volt (Aláírásomban árulom...).

Annyi eltérés van csupán, hogy az enyémen nincs felirat, valamint nem a rövidebb oldalán áll, hanem rendesem a hasán, lehet egymásra pakolni is, a talpán lévő gumitappancsok nem csúszkálnak, ugyanez a belős, nem melegszik és nem hangos, viszont gyors...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#111) macilaci78 válasza mdk01 (#108) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom sajna, de az én gépem lát két vinyót bootoláskor is, pedig csak az egyik van beépítve, a másik USB-n lóg. Viszont úgy beállítani egy bootolási preferenciát, hogy az adott meghajtó nem mindig van a gépben. Mintha beraknád, hogy C, D, A, és a C-t rá se dugod a gépre... Nem tudom, kérj kölcsön egy keretet és próbáld ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#112) zso73 válasza Adi (#109) üzenetére


zso73
veterán

A Kelly tech-nél van viszont eladó kerseső! :C Az egész ország területére+a pesti kerületekre is. :DD :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#113) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Az lenne a rövid kérdésem, hogy ezek a külső vinyók amik USB-vel csatlakoznak a géphez, ezeknél menet közben is simán lehet be/ki kapcsolni a winyót? Tehát nem kell gépet lekapcsolni, amikor el akarom vinni másik géphez a cuccot?

Gordian

[Szerkesztve]

(#114) erdoke válasza Gordiann (#113) üzenetére


erdoke
titán

Leválasztod a tálcaikonnál, és kikapcsolod. Nem kell a gépet újraindítani.

A legjobb aláírás a héten

(#115) erdoke válasza Adi (#109) üzenetére


erdoke
titán

eSATA változatban is létezik ilyen féligényes cuccos? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#116) Gordiann válasza erdoke (#114) üzenetére


Gordiann
őstag

Ez jó hír. Köszi :R

(#117) BobChemistry


BobChemistry
őstag

pár napja vettem egy Coollink External 3.5 típust

egy 40GB-os, maxtor D740DX van benne, eddig 12-22MB/sec között volt az átviteli sebessége

frankón működik bár egy kicsit melegszik
lehet nem ártana bele egy venti... :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#118) Adi válasza erdoke (#115) üzenetére


Adi
senior tag

Nem tudok róla. De miért féligényes? :)

ldm start-reconf primary

(#119) erdoke válasza Adi (#118) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van egy 5,25'' Coolink keretem ebből a sorozatból, a műanyagok elég gagyi hatást keltenek rajta. Optikai egységgel persze nem is működik normálisan, végülis egy 5,25-ös kerettől ez nem elvárható. :)

A legjobb aláírás a héten

(#120) fd3


fd3
tag

Vipower VP-1528LSF/ 3.5'' HDD IDE - USB
[link]
ezt most lehet külső usb-s racknek használni?
tudnátok vmi jó kis usb-s külső racket mondani olyan 5-6 K ért?
az az igazság hogy akarok venni egy 160 gigás winyót és ehhez kellene egy külső rack, azért kell mert hordozni akarom, tehát nem otthoni használatra. az az igazság hogy tök láma vagyok ebben a kérdésben, eddig azt se tuttam hogy milyen rack kell nekem: 2,5 3,5 vagy 5,25ös. most olvasgattam bele egy kicsit a topicba, és ha jól értem a sima winchesterekhez 3,5 kell, az ilyen kicsi notebook vinyókhoz meg 2,5 ugye?
a winyó adattárolásra kellene, elég lenne PATA is, de most nézem depón az árakat, ugyan annyi a SATA vagy még talán olcsóbb is, ezért SATA külső rack kellene, tehát a fentebb említett típus nem is jó. nah akkor kicsit szétnézek a depo-n.
húha sata racket nem is látok ilyen baráti áron. belső racket nem is lehet használni külsőként mert nincs hozzá adapter ugye?
nah nem pofázok annyit, mert kapok hogy sokat írok.
lényeg:
tudna valaki külső racket ajánlani max 8 K-ért? mind1 hogy PATA vagy SATA.

(#121) erdoke válasza fd3 (#120) üzenetére


erdoke
titán

Ott a #109-ben

A legjobb aláírás a héten

(#122) Ziog


Ziog
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan racket keresnék, amiben van hálózati csatlakoztatási lehetőség. Egy routerrel egybeépített switch egyik portjára szeretnék csatlakoztatni.

Eddig egy ilyet találtam: Vipower VPA-3528Net [link] De sajnos nem tudom, hogy lehetne kapni, mert csak a Kellytech oldalán találtam, meg de ott meg nem elérhető az árlista.
Aki tudna segítséget adni, megköszönném.
Egy IDE wincsit szeretnék belerakni. De ez még nem végkifejlet, lehet, hogy SATA lesz belőle, így minden megoldás érdekelne.

Előre is köszönöm.

(#123) bebean


bebean
aktív tag

üdv!

csak felszinesen futottam at az eddigi hsz-eket, szoval ha volt mar a kerdes sry.
arról van szó, hogy a külső usb-s hazon nincs kapcsolo, tehat a konnektorba csatlakozaskor bekapcsol, kihuzas off. ilyenkor van jelentősége, hogy melyik veget huzom le először, ill. inditaskor melyik veget csatlakoztatom elsőnek? a leirasban pl. nem esik szo a berendezes leallitasarol...

egyebkent ez az:
[link]
nemreg vettem (egy olyan helyen, ahol amugy epeszü ember nem vasarol...)
nem valami minőségi cucc, sorjazatlan műanyag belső, a hdd-t cipőkanallal kellett belerakni a ledek szerencsetlen kialakitasa miatt stb. a masolasi sebesseggel és a melegedessel viszont semmi problema nem volt. egy 80-as samsung hhd-vel hasznalom...

...

(#124) mr_ricsi válasza bebean (#123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ilyenkor van jelentősége, hogy melyik veget huzom le először, ill. inditaskor melyik veget csatlakoztatom elsőnek?''

igen, van.
A készülékbe dugd először a tápot, majd ezután a konnektorba. Leállításkor fordítva. (Erre akkor figyelj különösen, ha minkét feszt a táptól kapja a vinyó, amit a többérintkezős tápdugóról ismerhetsz fel.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#125) bebean válasza mr_ricsi (#124) üzenetére


bebean
aktív tag

köszi! :)

...

(#126) Secretive


Secretive
aktív tag

nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak futtában néztem be a többi ezer hasonló témakörbe,de érdemi infót nem találtam a problémámra, emiatt most itt teszem fel égetően sürgős kérdésemet:

Legalább 50 ismert és nagyobb bolttal, nagykerrel beszéltem már, több mobil keretet is megnéztem,de még nem sikerült megtalálnom, amit keresek.És mindez 2006-ban....

Olyan külső 3,5''-os USB-s csatolójú mobil-keretet (mobilk-rack) keresek, amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni, de a ''zajtalanság'' és a hővezetés miatt aluminiumból van!

Fontos!Ne csak dizájn alu-ból legyen,ahol csak a külső borítás az,de az még véletlenül sem találkozik a benne lévő HDD fémházával (mert az egy belső műanyag tokban van rögzítve=agyrém!!), tehát semmire sem jó hővezetés szempontjából, tehát valódi vaskos, nehézkes igazi aluházat keresek,amely még talán dizájban szebb is,mint egy féltégla.
Kizárólag konkrétumokat kérnék, melyeket mondjuk hazánkban, Budapesten személyesen meg lehet vásárolni! (lehetőleg ne a vipower család legyen)
(külföldi oldalakon én is töménytelen választékot ismerek)

!!!S.O.S!!!


köszönettel....

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#127) Secretive válasza Secretive (#126) üzenetére


Secretive
aktív tag


''titkos frissítés'' :O

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#128) mr_ricsi válasza Secretive (#126) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni''
A kétféle csatolófelülethez 2 teljesen másféle elektronika kell. Egy elektronika a 8eFt-os rack árából cirka 4ezer Ft-ot tehet ki, vagyis mindkétféle elektronikával 12eFt-ba kerülne.
Nem hiszek benne, hogy lenne erre akkora kereslet, ami miatt bárki gyártana ilyet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#129) Alex91 válasza mr_ricsi (#128) üzenetére


Alex91
félisten

http://www.ebolt.hu/product100300.html#9cl35satid

Akkor ez meg mi? :)


[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#130) Secretive válasza mr_ricsi (#128) üzenetére


Secretive
aktív tag

azt hittem tartalmasabb hsz-ed lesz,de csalódtam!
sajnálom,hogy nálad a fejlődés megáll 8ezer forintnál és el sem tudsz képzelni drágábbat,amiben egy gyártó fantáziát láthat! :C
még szerencse, hogy nem te vagy egy fejlesztőrészleg vezetője....

bár nem beárazást kértem,hanem egy kézzelfoghat választ,de miért gondolod,hogy csoda lenne, ha valami 2in1 lenne, főleg a számtechben!ez ugye csak vicc akart lenni....?!

na,ha már ekkora sületlenséget írtál,akkor mondom mégegyszer.....jelenleg is kapható itthon is min.3-4-5 féle külső vinyó-rack ami pata/sata vinyókat is kezel (áruk ~7500-1000-15000huf),csak nem full aluházas....gyártja többek között a coolink,a-data,data-tech,conceptronic,st-lab, vi-power stb......jéééééé!......micsoda fejlődés!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#131) Secretive válasza Alex91 (#129) üzenetére


Secretive
aktív tag

igen, pl ez az egyik,csak sajnos nem láttam még élőben és egyelőre nem tudták megerősíteni,hogy ez az aluház nem csak dizájn külső, hanem valóban belülről is megfelelően illeszkedik a vinyóhoz!és ennél is úgy látszik, hogy az eleje és a vége is műanyag,amiknél általában áll, hogy csak dizájnház!
nekem olyasmi kéne,ami nem ~0,4 mm-es alulemezecskéből van...

[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#132) Secretive


Secretive
aktív tag

na, valaki!
senki nem használ semmihez sem hasonlót??!


:F :O

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#133) mr_ricsi válasza Secretive (#130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''még szerencse, hogy nem te vagy egy fejlesztőrészleg vezetője....''
Tényleg, ilyet én eleve nem fejlesztetnék, mert műszakilag semmi értelmét sem látom. (Esetleg a marketingesek rábeszélhetnének, hogy ez is olyan, mint a SATA2: a láma user 2x jobbnak hiszi, és veszi.)

Ha valakinek SATA vinyója van, annak csak SATA-USB rackre van szüksége, akinek pedig PATA-s, annak PATA-USB-re. Ezek úgyis csak arra készülnek, hogy 1 vinyő megy bele, és azt cipeli a user gépről gépre, nem pedig a vinyó csere-berére. Arra ott vannak a fiókos változatok.


''valódi vaskos, nehézkes igazi aluházat keresek,amely még talán dizájban szebb is,mint egy féltégla.''
Tartottam a kezemben egy LAN csatolójú vinyórack-et, ami valóban arra készült, hogy a tartósan működjön benne HDD. Volt vagy 2kg, vinyó nélkül.
Te viszont mobil rack-et keresel.

Nem érzel ellentétet a mobil használat, és a ~2 kg-os súly között?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#134) Secretive válasza mr_ricsi (#133) üzenetére


Secretive
aktív tag

az a helyzet,hogy gyakran rohangálok vinyókkal, többfajtával is helyszínről helyszínre és van úgy, hogy egyszer 1 pata-s,máskor 1 sata-s akad a kezembe,vagy gépből be-ki-csere stb. amin adatokat vagy mást is hurcolászok jobbról balra és összevissza,ezért lenne jó,ha mindkettőt kezelné.tehát nem árva vinyó miatt van igény rá.

Maga a mobilkeret elfér nálam és ha véletlenül 2 vagy akár 3 kiló is (akkor már rendesen anyagból van :DD ),akkor azt is el tudnám vinni,ez még nem korlátozza a mobilitásomat,ellenben sokat segíthet a hűtésben,ha mondjuk 300-500 giga anyagot kell másolnom A-ból B-re és vissza!
Nekem még van fent itt a szekrényemben egy 450MHz-es mobiltelefon 15 évről korábban,ami még külön tégla akksis volt és a telefonrész is egy laptopnyi volt,mégis használták,mert ''mobilabb'' volt,mint akkoriban más. :)) tehát csak a plusz 1-2 kiló miatt nem éreznék semmilyen hátrányt, viszont a relatív súlytöbbletet amúgyis ellentételezné a viszonylagos csendessége és télen kézmelegítőnek is jó lenne.... :DD

a sata1 és sata2 -ről alkotott véleményed,csak annyiban osztom, hogy valóban erősebb a marketingduma,mint a lényegi különbség (de vitathatatlanul gyorsabb-persze nem kétszer lásd:1,5GBps/3Gbps,de csak ha sata2-es vezérlő is van a lapodon! kb.20-40 MB/s többleted is lehet egy sata2-es vinyóval!-pl.intel 955x csipszet)
van többek között két db saját 500Gb-os hitachim, és sok munkámmal kapcsban is, úgyhogy nem csak a levegőbe beszélek, hanem tapasztalatból.
de a sok ''elméleti'' adatot már lassan megszokhattuk a marketingtől, a számtechben szinte mindenben!

szóval ne az elméletet és szubjektív dolgokat részletezzük....még mindig a konkrétumra várok!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#135) TWG


TWG
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdéssel fordulnék hozzátok, de nem akartam a másik miatt új topicot nyitni!
Szóval:
1.
Szereztem egy régebbi Pentium 3-as gépet amit úgy tervezek hogy csak letöltésre használok. A baj az vele hogy az alaplap elég régi és 20 Gb-nál nagyobb winchestert nem bír el! A kérdésem az lenne hogyha vennék egy USB-s racket és abba tennék mondjuk egy negyvenes winchestert akkor elképzelhető hogy felismerné? Vagy így is kizárt?

2.
Egyik rokonom velem akarja összeállítattni a gépét. A baj az lenne hogy egy racket és 2 optikai meghajtót akar bele tenni. Viszont a nagyon kellemes kialakítású Codegen 6068-as házban a 4 helyből csak a felső kettőbe tudtam betenni a dolgokat mert a 3. helynél a DVD író vége nekiütközik az alaplapnak és kilóg kb 2 centit! A gond úgy oldódna meg hogyha az alaplap egy kicsit közelebb lenne a fémlaphoz amin rajta van! De a távtartó csavarok amikkel oda van fogatva teljesen be vannak csavarva és nem lehet több helyet nyerni! Kb 1 cm van a fémlap és az alaplap között! Ha ez kb fél centi lennek akkor pont beférne a Dvd író és nem ütközne az alaplap szélének! A kérdésem az lenne hogy lehet olyan csavarokat kapni az alaplap rögzítésére ami nem tartja el ennyire a fémlaptól vagy ez mind szabvány és így jártam? Esetleg valaki tud mondani más megoldást?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#136) Secretive válasza TWG (#135) üzenetére


Secretive
aktív tag

hahó!!!! valaki! kipp-kopp!!INFÓ KÉNE A KÉRDÉSEMRE!!!
HELP!!!!!


TWG!
1.
kételyekkel fogadom, hogy egy P3-as procit fogadó alaplap csak 20 gigás vinyót kezel,ez elég lehetetlen 137Gb-ig látnia kéne,szerintem itt nem erről van szó,hanem más gond miatt nem látja,talán rosszul van jumperelve,rossz IDE-re vagy rosszul van kötve,bios probléma stb. sajnos vannak idióta dolgokat produkáló finnyás alaplapok, főleg az ''ami'' bios-osak.....milyen az alapap típusa?
próbáld ki, hogy mindent leszedsz és csak az IDE1-re kötöd master-ban.
USB-n látni kéne neki a nagyobbakat is,mert ott az alaplapi USB-vezérlőn keresztül kezeli le a mobil-rack-et és a vinyót meg a keret usb vezérlője kezeli.de p3-nál asszem még nem volt usb 2.0 (~max.60 MB/s átviteli seb.) csak usb 1.1 van (~1MB/s átviteli sebesség),célszerű lenne egy PCI-s usb 2 bvítőkártya beszerelése is.

2.
az alaplap méretek és rögzítések szabványban vannak rögzítve!
ne vesződj vele.vegyél nagyobb(hosszabb) házat vagy kisebb alaplapot vagy rövidebb (újabb) dvd-írót! :DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#137) Secretive


Secretive
aktív tag



#126!!!!!!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#138) mr_ricsi válasza TWG (#135) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De a távtartó csavarok amikkel oda van fogatva teljesen be vannak csavarva és nem lehet több helyet nyerni! Kb 1 cm van a fémlap és az alaplap között! Ha ez kb fél centi lennek akkor pont beférne a Dvd író és nem ütközne az alaplap szélének!''
Ha rövidebb csavarokat használnál, a kártyák nem érnének bele a foglalatokba. (A csavarméret az adott házhoz fix, nem megváltoztatható.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#139) Secretive


Secretive
aktív tag


a PH!-n olyan sok önmagát szakembernek, tapasztaltnak és hardveres körökben is otthonosan, naprakészen mozgó, vélő, mondó ember van!

valaki csak tudna javaslatot tenni a #126. hsz-re!!!

léccccci!
:) :R :DD


a végén még egy műanyag, 8 cm-es ventillátorosat kell vennem, de már arra is vevő lennék, ha garantáltan halk!


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#140) Alex91 válasza Secretive (#139) üzenetére


Alex91
félisten

2,5''-os HDD, az garantaltan halk, es lehet kapni hozza jo fem hazakat is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#141) L3zl13 válasza Secretive (#134) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''kb.20-40 MB/s többleted is lehet egy sata2-es vinyóval!''

Persze... Mikor 50MB/s már erősen közelíti a maximum adatátvitelt normál felhasználásnál... (Nem tesztkörülmények között.) :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#142) Secretive válasza L3zl13 (#141) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem tudom, mindenki miért egy olyan részletet vesz ki,amely nem a tárgyhoz kapcsolódik, miért elmélkedünk dolgokon, de ha feltétlenül kötekedni akarsz (amit érzek),akkor kénytelen vagyok reagálni,bár erősen nem erre lennék kíváncsi....

Úgy gondolom, hogy a ''normál'' felhasználás mindenkinél mást jelent!


nyilván sokminden befolyásolja az adatátviteli sebességet és nyilván nem is 3millió 1kb-os fájlra gondoltam a példámban,hisz a kis fájlok mozgatási sebessége erősen cache-függő is. nagy méretű fájlokra vonatkozott az infó, ha ez nem lett volna egyértelmű,akkor most megerősítem. persze nem is fullextra 10-15000 rpm-es scsi vinyókról beszéltem,csak ''sima'' 7200-eskről....tehát ez is csak lefelé nyomja az átviteli sebet, és meg sem említettem tesztkörülményeket! tehát ez átlagközeli eredmény.

normál otthoni, irodai felhasználás adatait írtam be és ezen belül is sata vinyókról volt szó!
csak egy példa:
sata1 (tehát az elvi sata2-es sebességtől még messze!!) vezérlő alatt futó 2db erősen töredezett sata2 vinyó között az aktuális másolási sebesség épp most itthon (nem ment 49MB/s alá!).
sata2-t most épp nem tudok prezentálni,csak tapasztalatból mondtam az eredményt, de ebből adódóan talán elhiheted, hogy sata2 vezérlővel és sata2-es merevlemezekkel átlagban és persze töredezettségtől függően is el lehet érni nagy méretű fájlok esetén (~50MB felett) akár 70-80-90 MB/s adatátviteli sebességet,ami nyilván mindenki pc-jén az egyéb összetevők alapján is másképp alakulhat.

[kép]

nyilván ugyanez pata esetén kisebb (nálam általában 28-46MB/s)


szóval akkor tudnál javasolni egy jó usb-sata aluházat???!!!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#143) erdoke válasza Secretive (#142) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, de ez úgy ahogy van marhaság. Jelenleg 2 db SATA150 és 2 db SATA300 HDD vana gépemben (1-1 Hitachi és 1-1 Samsung), semmiféle eltéré nincs sebességben a kétféle csatoló között. Az a kevés, amivel gyorsabbak nálam a SATA2 modellek, nyilván az újabb generáció nagyobb adatsűrűsége miatt van. nF4 és Silicon Image vezérlőm is van a lapon, de ezek között is minimális a különbség, tehát NEM a vezérlő és NEM a csatoló okozza a hasonló sebességet.
Egyébként nálam is megy 50-60 MB/s-mal a folyamatos másolás két vinyó között nagy fájlokkal. A 60 MB/s-os folyamatos másolási sebességet jelentősen meghaladó érték viszont a perpendicular adatrögzítést nélkülöző 7200 rpm-es merevlemezeknek nem elérhető, nézd csak meg a StorageReview tesztjeit. Az, hogy a másolás elején a pufferből 90 MB/s-ot mutat neked, nem jelent semmit. Majd a 4 GB-os képfájl 4. GB-jánál is ennyi, akkor hidd el. Javaslom, hogy tesztelésre ne 50 MB körüli méretű fájlokat használj, hanem 7-7,9 GB-os DVD képfájlokból 3-4 db-ot. Ugyanis egy tányéron belül is változik az átviteli sebesség a kerülettől függően, nem is beszélve arról, hogy ekkora méretnél már elhanyagolható a 8-16 MB cache szerepe, míg 50 MB-nál nyilván nem.

Az eredeti problémáddal kapcsolatban nem tudok segíteni, nem sok IDE+SATA->USB hidas külső keretet ismerek. Én most eSATA-ra gyúrok, hogy a külső keretben is ugyanaz a sebesség legyen mint ami belül, és ne az USB 30 MB/s-ára kelljenn várnom. :)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#144) tts válasza Secretive (#142) üzenetére


tts
addikt

kissé nehézkes, mert szerintem az sem tiszta, hogy mit akarsz - külső házat vagy racket

ez mobil rack - alu - SATA [link]

ez pedig külső SATA-USB ház - szintén alu [link]

ennek fényében ez eléggé nehezen értelmezhető a dolog:
''Olyan külső 3,5''-os USB-s csatolójú mobil-keretet (mobilk-rack) keresek, amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni, de a ''zajtalanság'' és a hővezetés miatt aluminiumból van!''

és persze vagy SATA vagy IDE

(#145) Egon válasza erdoke (#119) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez érdekes. A cégnél van valami félnoname 5.25-ös külső mibilrack-je valakinek, amiben az esetek 90%-ában egy NEC 3500A megy - problémamentesen.
Azt hittem, nincs ilyen gond ezekkel a cuccokkal. Majdnem vettem egy Coolink keretet, mivel nekem is kellene (nem biztos, hogy azt, amelyiket Adi ajánlott, amit kinéztem azon van FireWire is, mert az kellene nekem).
Tudsz ajánlani valamilyen 5.25-ös keretet, ami lehetőleg fém (persze nem gond ha műanyag), és van rajta FW és USB csati is?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#146) God Vazzeg válasza Egon (#145) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem ilyen van, mustárban lett véve, és nagyon jól műxik, egy pio 110 van benne. Firewire és usb egyben, belső tápos, tehát csak kábel kell, kapcsolós. Nevet/típust nem tudok, mert nincs ráírva, dobozát meg kidobtam :B

Szerk: asszem ez a típusa: KÜLSŐ USB2.0 KERET 5.25'' IDE Q-TEC ALU

[Szerkesztve]

(#147) Egon válasza God Vazzeg (#146) üzenetére


Egon
nagyúr

:O Számla sincs meg? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#148) God Vazzeg válasza Egon (#147) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ilyen nem jó? -> [link]

(#149) Egon válasza God Vazzeg (#148) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ilyet akartam venni, mivel másmilyet nem is találtam, ami megfelel a feltételeimnek (de ezt fentebb is írtam), csak Erdoke üzenete után elbizonytalanodtam (sajnos nincs garancia arra, hogy ebben is problémamentesen mennek az optikai meghajtók, és ha egy adott márka adott típusa nem tud egy fícsört, akkor az ember óvatos lesz ugyanazon márka más típusaival is...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#150) God Vazzeg válasza Egon (#149) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerencsére az enyém full jó, az igaz hogy 6x gyorsabban nem szeret írni benne az író dvd-t, mert elfogy a puffer, gondolom sávszél gond :U

Megnézem a papírját, hátha megvan ;)

(#151) Egon válasza God Vazzeg (#150) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#152) God Vazzeg válasza Egon (#151) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Külső usb 2.0/Firewire keret 5.25'' Welland Alu

Ez van a papíron. Csak ajánlani tudom! ;)

(#153) Egon válasza God Vazzeg (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

:R :R :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) erdoke válasza Egon (#145) üzenetére


erdoke
titán

Mustárban árultak korábban Welland alu kereteket, ebből az 5,25-ös Prolific 3507-es chippel volt (USB + FireWire). Ebben havernak mennek rendesen a DVD-írók. Nekem ugyanilyen vezérlővel van Vantec, de az műanyag. Igazából mindegy, hogy műanyag vagy sem, a meghajtóval úgyse nagyon érintkezik a burkolat, a hátuljában meg mindegyiknek van egy kis süvöltő venti. :(

A legjobb aláírás a héten

(#155) erdoke válasza God Vazzeg (#148) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos kicsi a kép, de ez is lehet ugyanaz a hátsó panel, mint ami a Wellandban és a Vantecben van.
Hogy egy kicsit ON is legyek, ebből a Wellandból van egy 3,5'' alu keretem, és szépen muzsikál USB-n és Firewire-en is.

A legjobb aláírás a héten

(#156) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Még1 kérdés:
Mi hátránya van annak, hogy egy külső rack az USB-n keresztül veszi fel az áramot?
Csak mert találtam olcsón....van egy Revoltec rack, ami 5100Ft. És állítólag USB-n veszi fel az áramot... nem értem miért ilyen olcso. :(
(USB2.0-ás)

(#157) Secretive válasza erdoke (#143) üzenetére


Secretive
aktív tag

köszönjük a szakmai információkat!
ha nem haragszol nem reagálok,egyébként sokmindenben egyetértek veled,de nem mindenben. nem az átviteli sebességről kívántam itt elmélkedni, ez csak egy röpke kitérő volt egy belekötés apropójaként. SATA és PATA vinyót is kezelni képes Aluházat keresek! Nem 50 MB-os fájlokat másolgatok,hanem 500-8000MB-sokat. ne kezdjük el boncolgatni!


az érdemi válaszod viszont köszönöm!a te választásod is jó lenne,csak sajnos sok gépben vagy nincs szabad sata hely vagy nincs sata sem benne, viszont usb2 már szinte mindegyikben.ezért kéne nekem ilyen külső ház.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#158) erdoke válasza Gordiann (#156) üzenetére


erdoke
titán

Semmi hátránya nincs, csak ezt a 2,5'' külső rackek témájában kell megnézned, a 3,5'' példányok ugyanis nem mennek el USB-ről. Részben az elégtelen teljesítmény miatt, részben pedig az USB 5 V-ja miat, ugyanis a 3,5'' vinyók motorja 12 V-ról megy. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#159) Secretive válasza tts (#144) üzenetére


Secretive
aktív tag

Kedves TTS!

Fogalmam sincs, hogy mit nem tudsz feldolgozni???!

nekem tökmindegy, hogy háznak vagy mobil-racknak hívod a lényeg az amit írtam,ennél jobban nem tudom szájbarágni!!!
a kedvedért mégegyszer rövidítve, hogy nehogy belekavarodj!!!
doboz a pc-n kívül, amibe belerakhatsz akár SATA akár PATA vinyót is és láss csodát azt a csodadobozt összekötöd a pc-vel,mindezt usb 2.0-n keresztül!
és igen, nem vagy sata vagy pata, hanem sata ÉS pata is egyszerre,még ha ez neked hihetetlennek is hangzik!
külön kértem, hogy ne külföldi oldalakat és találatokat linkelgessetek,mert az nekem is van egy rahedli,hanem itthon, bp-en konkrétan és személyesen megvásárolható példányt!
:R

veritenx!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#160) Gordiann válasza erdoke (#158) üzenetére


Gordiann
őstag

Oh. értem, hát mivel 3.5-ös kell nekem, akkor vagy elírták, vagy elnéztem :B
THX

(#161) God Vazzeg válasza Secretive (#159) üzenetére


God Vazzeg
veterán

[link]

''Noname DU350PS SATA+PATA Mobil rack, DU350PS SATA+PATA, aluminium, USB 2.0''

Esetleg? :U

(#162) erdoke válasza God Vazzeg (#161) üzenetére


erdoke
titán

Ennek a hűtési rendszerét a noname.com-on, mint a gyártó honlapja, tudja csekkolni? :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#163) Gordiann válasza erdoke (#162) üzenetére


Gordiann
őstag

erdoke, belső rackekhez nem értesz esetleg?
a belső rack topicban irtam egy kérdést, tudnál rá válaszolni? :)
Csak mert az a bajom, hogy az egész usb-s rackre váltás azért van nálam, mert nem akarok időt veszíteni a win indítás/zárással.
Viszont ha egy külsőt veszek, annak mindig cipelgetni a tápját, meg ilyenek nem egyszerű....legszívesebben egy pendrive-ot használnék, csak hát az ugye drága. :U

(#164) tts válasza Secretive (#159) üzenetére


tts
addikt

jó válasz volt - sok szerencsét

[Szerkesztve]

(#165) erdoke válasza Gordiann (#163) üzenetére


erdoke
titán

A rackem is egy külső USB házban van. :D
Szerezz egy olcsó 4200 rpm-es notebook vinyót (2,5''), hozzá 4e egy külső keret. Ahhoz nem kell külső táp.

A legjobb aláírás a héten

(#166) Gordiann válasza erdoke (#165) üzenetére


Gordiann
őstag

Az a baj, hogy már megvan sajnos a 160Gb-os 3.5-ös kiválaszott halk vinyó. :U

(#167) Secretive válasza God Vazzeg (#161) üzenetére


Secretive
aktív tag

hááát igen.... :))
mint ahogy erdoke is írta :DD ,semmi info róla és az is baj, hogy nekem 3,5''-os kell,ahhoz meg nem is volt odaírva,hogy alu, valóban jó lenne némi többletinfót is tudni róla,mert soxor még a márkás passzív aluknak hívott kütyük is csak dizájnban (külső borításban) aluk, belül viszont műanyag tokban élvezi a hdd a hőséget és még véletlenül sem találkozik fémmel a vinyótest! :D :)

de bemelegítésnek nem rossz.... :B

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#168) Secretive válasza tts (#164) üzenetére


Secretive
aktív tag

:)) :R

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#169) God Vazzeg válasza Secretive (#167) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én ennyit tudtam segíteni, esetleg meg kéne nézni, most már tudod hogy hol találsz. ;) Ja és ez is 3.5-ös szerintem, gondolom ezt takarja a nevében a 350, de lehet hülye vagyok (biztos :D) ;)

(#170) Secretive válasza God Vazzeg (#169) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem vettem észre,de igazad van! :DD
a típus alapján a datatec használja még ezt a jelölést, a ''noname'' változat meg gondolom annak a koppintása, de az a legegyszerűbb,ha majd hétfn felhívom valamelyiket és rákérdezek erre a típusra és a sajátosságára (mármint hogy mennyire is alu az alu)!

Egyes oldalak szerint a datatec így néz ki (egész tűrhető), remélem nem rendeltek ezerféle kinézetet és egyéb jellemzőt ugyanehez a típushoz
[kép]
és az ára is baráti 8500-12000 közötti


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#171) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy nem-e tud valaki eladó usb-s racket, vagy csak az elektronikai részét?
Nem baj ha törött a burkolat vagy nincsenek meg a tartozékai/kábelei! A lényeg, hogy maga a cucc működőképes legyen!
Ha tudnátok mondani egy boltott ahol olcsón lehet kapni valami bovli-t annak is örülnék!
Esetleg van valakinek eladó?

Ha valaki tud légyszi szóljon!

(Azért ide írok mert az apróhirdetéseknél senki sem jelentkezik már több hete! Gondoltam itt is megpróbálom!)

(#172) God Vazzeg válasza Secretive (#170) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem is megér egy telefont, nem hiszem hogy sűrűn cserélgetnék a dizájnt, mi hasznuk lenne belőle? :U

(#173) ShooterFX válasza ShooterFX (#171) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Senki se tud segíteni nekem?

(#174) Secretive válasza ShooterFX (#173) üzenetére


Secretive
aktív tag

Valószínűleg akinek már eltört a háza (ami elég szélsőséges eset lehet), az már rég lecserélte egy másikra és nem őrizte meg emlékbe a darabokat, akinek meg van egy akár csak osdi, de alig használtja, az meg tartogatja ''egyszer talán jó lesz valamire alapon'' és nem akar tőle megválni 500ért vagy 1500ért! :DD (mint pl. én)

A másik oldala az egésznek, hogy 5500-6500 forintért már vehetsz egy újat is és azt úgy darabolod fel, ahogy akarod! :D

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#175) ShooterFX válasza Secretive (#174) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Azért írtam, hogy jó lenne egy törött darab is mert saját magam készítettem egy házat már régebben(ami sokkal jobban néz ki mint az 5-6000Ft-s házak és a szellőzése is jobb, hátránya, hogy nem aluminium, de az olcsó házak is csak műanyagok!)
Azért természetesen az épp álapotú házak is érdekelnek természetesen csak 4000Ft-m van rá max! Szóval ha valakinek netán egy egészséges háza van az is érdekelne(Legfeljebb kölcsönkérek valakitől)!

(#176) Secretive válasza ShooterFX (#175) üzenetére


Secretive
aktív tag


feldobhatnád ide is a képét a saját házikónak!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#177) ShooterFX válasza Secretive (#176) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Legkésöbb Szombatig kerítek egy fényképezőt és felrakom!
Azért addigis ha valaki tudna racket vevő vagyok rá!

(#178) Secretive válasza God Vazzeg (#172) üzenetére


Secretive
aktív tag

Ma személyesen néztem meg több típust is,melyet ALU háznak írtak, többek között az általad találtat, javasoltat is.

Coolink és Datatec és még valamelyik másikat,amelyek mind a ''DU350PS'' típusnév különböző változatai. Mindegyik USB felületen SATA/PATA vinyókat tud kezelni.

a lényeg:
a datatec a vinyó szélénél műanyag tokban fogja körbe a vinyót, alul-felül pedig pici légrés van a hdd-test és a ház között, nemigen vagy bizonytalanul találkozik a vinyótestttel.
maga a kivitelezés lötyögős hátső panelt és kapcsolót takar, ja és van benne egy 2cm-es überturbó ventillátor is..

a coolink-ban semmi sem rögzíti a vinyót (!), csak ''dugd bele, oszt jówan!'' technológiával rögzít (? nem hittem el,de láttam), erős kétségeim vannak arról, hogy ez értelmes dolog-e, vagy bele kell feszíteni a vinyót,ami elég gázos,mert szanaszéjjel karcolja a felületét vagy pedig lötyög benne,ami meg vicces!
ebben nincs venti, tehát ha nem lenne gagyi,akkor elvileg lehetne passzív.

a 3. típus oldalt és alul műanyag keretben tartja a hdd-t!

ennyi....


ezek gagyi-aluk

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#179) Secretive válasza Secretive (#178) üzenetére


Secretive
aktív tag

lehet, hogy úgy néz ki, találtam egyet, de ROHADT drága (20500) és még nem is láttam közelről a belsejét.
a ''mapower'' cég kistestvére gyártja, a ''fantec'' DB-35US néven gyártja

Jellemzõk
ALUHÁZ (azt mondták belül közvetlenül rögzíthető a hdd-hez)
Külső csatlakozási felület: USB2.0 és SATA
Belső csatlakozási felület: IDE és SATA
Szín: Bézs vagy ezüst
és van benne egy 8cm-es (állítólag) halk venti is a csipszet felől
[kép]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#180) erdoke válasza Secretive (#179) üzenetére


erdoke
titán

Tehát ha jól értem, ezt Vantec néven tudod itthon megvenni?
Az jutott eszembem hogy az én 3,5'' Welland keretem, amit 10e körül a Mustárban vettem, szintén alu, és biztosan jól érintkezik a HDD-vel, mert elég rövid idő alatt átmelegszik, amikor folyamatosan ír benne a vinyó. Talán érdmes utánajárni, hogy van-e IDE + SATA csatolós változata.

A legjobb aláírás a héten

(#181) Secretive válasza erdoke (#180) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem érted jól! :D
nem Vantec, hanem mint írtam: FANTEC !
(bár ettől még lehet, hogy vantec-nek is árulják valahol ugyanezt,amit belinkeltem, mint oly sokszor ugyanazt a terméket ezerféle név és típus alatt - bár ez most talán nem az)

welland nevű keretnek utánanéztem, de hirtelen nem találtam belső sata változatot belőle, de mostanában sajnos a mistral-ban sem tudtak sata aluházat ajánlani!




[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#182) erdoke válasza Secretive (#181) üzenetére


erdoke
titán

Azt hittem, valami gyenge poén ez a Fantec. :B:))

A legjobb aláírás a héten

(#183) Secretive válasza erdoke (#182) üzenetére


Secretive
aktív tag

pedig nem gagyi!

''A FANTEC GmbH 2004-ben alakult a Mapower Computer GmbH-ból Hamburgban. A FANTEC GmbH a Kelet-Európai régiót hivatott ellátni kíváló ár-teljesítmény aránnyal rendelkezõ külsõ periféria házakkal, rack-es megoldásokkal és megbízható tápegységekkel.''

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#184) Secretive


Secretive
aktív tag

Mivel sajnos nem sikerült megtalálnom azt az ideális igazi passzív hűtésű USB-s PATA/SATA aluházat, amire vágytam, emiatt már végső kétségbe esésemben elsősorban az ár miatt egy LC-Power EH-35BS USB 2.0 típusú venti nélküli külső házra ruháztam be, melyet az árához és a minőségéhez képest kifejezetten előnyösnek találok a hazai kínálatban
(br. 8ezer - 27MB/s átvitel).
Ez full aluház (könnyített),de csak a ''light'' verzió (a hdd rögzítés és a hövezetés szempontjából nem folyamatos üzemre való,de 1-2 órát gond nélkül el tud benne ketyegni egy nagyobb vinyó is, fullüzemben, kisebb igénybevétel esetén többet is.
[kép]
[kép]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#185) ShooterFX válasza Secretive (#184) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Hol vetted vagy fogod venni ezt a rack-et?

(#186) Secretive válasza ShooterFX (#185) üzenetére


Secretive
aktív tag

Én már megvettem,mint írtam is....
a keresőben találsz néhány helyet,ahol kapható!

Személy szerint a Computer Diszkont-ban vettem, ez a 13.ker. Pannónia u. 42./b címen egy kis bolt.

Az összes kettő személyzetből az egyik velem foglalkozó eladó szerintem pék! Egyébként rendes volt,mert zokszó nélkül odaadtaa cuccost, hogy az amúgy origi dobozt darabokra szedve közelebbről megvizsgáljam a házat (ő közben netezett), de arra a kérdésemre, hogy van-e tapasztalata, információja az eszközt illetően a tényleges átviteli sebességről, meglepetésemre azt válaszolta, hogy nem tudja, de azt tudja, hogy ez 40-szer gyorsabb, mint az ''sima'' usb, de azt nem tudja, hogy ez mit jelent! :C

Ezek után gondolhatod, nem volt több kérdésem! :)) :Y


....egyébként a kütyü JMicron csipre épül, akinek ez érdemi infó....


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#187) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Ez 8k-ért nagyon jó vétel, főleg mivel teljesen alu!

(#188) Secretive válasza ShooterFX (#187) üzenetére


Secretive
aktív tag

8-ért valóban jó vétel,
és az is igaz, hogy teljesen alu (az oldala körben végig és az alja részben perforált lemezből van, oldalára állítva szabadon távozhat a hő felfelé, dizájn: elöl teljes kék megvilágítással),
bár ennyiért nekem nem voltak és neked se legyenek illúzióid, ne egy vastagfalú, bordázott aluházat képzelj el...azért írtam a ''light'' verziót,mert ez igazából ugyanúgy,mint a többi (visszább már szóba került) egyszerűbb aluház, csak egy 1-1,5mm-es alulemez.

De a többi hasonlóhoz képest ár/kivitel arányban egész jó.


Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#189) ShooterFX válasza Secretive (#188) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Most, hogy látom 10k alatt is lehet normális racket venni már majdnem eldöntöttem, hogy veszek 1-et, de utánna néztem és a környéken 12000Ft-ért találtam meg ezt a rack-et amit te vettél! (Én tolna megyében lakok) Úgy látszik errefele minden drágább!

(#190) fd3 válasza Secretive (#184) üzenetére


fd3
tag

én meg vettem 5 és félért ilyen ratyi qtech 3,5''-os-es-ös házat, ami csak patát kezel, ilyen nagyon gyenge alumínium burkolat(alatta műanyag :Y :F ) úgy melexik mint a kazán, leszedtem az alu fedelet, hogy jobban átjárja a levegő(nameg jobban tudom rátapintással ellenőrizni hogy mennyire lázas a wincsi). megnéztem róla az underworld 2őt, de nem jutottam a végéig, mert a háromnegyedénél már egészen forró volt a hangulat, úgyhogy átvettem a belső winyómra és onnan néztem meg. nem nagyon szereti a fél óránál huzamosabb használatot, viszont a sebessége kellemes 20-25 MB, nekem az megfelel, meg egyébként is adattárolásra vettem, tehát nem használom sokat. de aki huzamosabb ideig használni szeretne egy winyót külső rackben, annak ezt a típust nyugodt szívvel merem NEM ajánlani.
ha most vennék racket biztos hogy a dió féle racket venném.

[Szerkesztve]

(#191) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Úgy látom, a full alu nem megfizethető kategóriában van. Szvsz akkor maradjatok a ventisnél. Én egy bő évig nyúztam egy 8cm-s ventivel szerelt racket és semmi panaszom nem volt rá. Bírta a szereléseket, sebességben és melegedésben sem volt panaszom. A hangja: amikor a noti ventije bvekapcsolt, elnyomta a rackét, egyébként egy enyhén észrevehető, de amúgy nem kellemetlen hangfekvésű, abszolúte monoton duruzsolása volt, engem nem zavart, észre se vettem. Meg legalább nyugodt voltam, hogy nem fog megolvadni a vinyó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#192) Achat10


Achat10
csendes tag

Hi!

Lenne egy kis gondom, remélem tud valaki segíteni.
Vásároltam egy küső házat (SATA/USB) bele egy Samsung SATA2 300GB vinyót (NTFS, 50GB, 100GB és 150GB partíciókra osztottam).
Lemezkezelésnél (másol, töröl, stb.) kifekszik a gépem, de ha lekapcsolom a külsőt minden megy szépen. Mi lehet a gond?
Válaszaitokat, előre is köszönöm. :R

(#193) erdoke válasza Achat10 (#192) üzenetére


erdoke
titán

A másolási sebesség milyen? XP SP1-2 van a gépen? Kezeli a keret a SATA2 HDD-ket is? Esetleg kapcsolt SATA(1) üzemmódba a vinyót, ha lehet.
Miért fontos a szanaszét partícionálás?

A legjobb aláírás a héten

(#194) Achat10 válasza erdoke (#193) üzenetére


Achat10
csendes tag

Hi!

Papíron 12-480Mbps , totalcommanderen keresztül kb. 18500 kbyte/s, de kapásbol megszakad. XP SP2. A vinyó SATA(1)- re van állítva. Gondoltam, hogy a 300GB- t nem kezeli vmi, és az átláthatóság kedvéért.
Köszönettel
Achat10 :))

(#195) macilaci78 válasza Achat10 (#194) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a 300GB a szűk keresztmetszet, akkor a 150GB-ot sem lát többet 126GB-nál.
A papírforma nem ér semmit. Az csak tájékoztató jellegű, elméleti sebesség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#196) erdoke válasza Achat10 (#194) üzenetére


erdoke
titán

A meghajtó tulajdonságainál állítsd könnyű eltávolíthatóságra, illetve TC-ben kapcsold kompatibilitási módba a partícióit.

A legjobb aláírás a héten

(#197) fd3


fd3
tag

lehet h azzal van a baj, hogy nem ismeri 300 gigás winyót.
én pl néztem multkor egy 5,25ös qtech racket, és az 5. link után az apróbetűs részben megtaláltam hogy csak 120 gigáig kezeli a winyókat.
lehet aztán hogy ez hülyeség :B , a honlapján volt, de kövezzetek meg nyugodtan :Y

(#198) DTM


DTM
tag

Nincs valakinek eladó külső rack-je?
Vagy szerintetek milyet/mennyiért érdemes venni?

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#199) Márton


Márton
nagyúr

Vettem egy Bestek USB2 külső, PATA-s racket.
Olcsó volt, de egy 100 ft-os kapcsolón nem tudom miért spórolnak :(

Alapban a sebesség 10mb/sec körül mozgott.
Most, hogy bekapcsoltam totalcommanderben a ''kompatibilitási módot'',
felment 15mb/sec-re. Ez már jobb. Mi is ez a mód tul.képpen?
És vajon ez a max. sebesség ami kipréselhető a chipből?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#200) Achat10


Achat10
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm az eddigi segítséget, de mivel nem jutottam semmire, ezért a rack-et visszavittem, hogy nézzék meg.
Ha lesz róla infó, és érdekel valkit megírom, hogy mire jutottak/tam. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.