Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#36035) kelna91


kelna91
senior tag

Szerintetek egy külső SSD vagy egy külső HDD biztonságosabb utazáshoz? Én úgy gondolom, hogy egy HDD könnyebben megsérül, viszont az adatok mégiscsak rajta maradnak, és lementhetőek, míg ha egy SSD meghal, akkor vesztek az adatok is.

Szerk: Van esetleg RAID1-es SSD ház? Az feloldaná a dilemmámat. :))

[ Szerkesztve ]

(#36036) *Ropi* válasza kelna91 (#36035) üzenetére


*Ropi*
félisten

Videós kollégát így perelték be majdnem, mert külső SSD-n adta át az anyagot a párnak - amikor átadás előtt ellenőrizte még megvolt minden, majd a pár 3 hét után amikor megnézte volna, nem volt rajta semmi (és az volt a master, nem volt róla backup). Szóval viszonylag sűrűn áramot kell neki adni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36037) Amazonas válasza *Ropi* (#36036) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ha 3 hét után eltűnt róla az anyag, azért az elég gyatra minőséget sejtet. Ott valami másnak is közre kellett játszania. Lehet tudni, hogy milyen SSD volt?
Az pedig, hogy egy fotós az egyetlen master-t adja oda, hát... (Persze, ez csak az én véleményem.)

(#36038) kelna91 válasza Ice&Lime (#36006) üzenetére


kelna91
senior tag

Én úgy tudom, hogy USB-n nem megy át a TRIM parancs. Ez hülyeség?

(#36039) kelna91 válasza *Ropi* (#36036) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez elég rosszul hangzik... Pontosan ilyesmitől félek. De mondjuk tényleg jó lenne tudni, hogy milyen SSD volt.

(#36040) Emperor_ válasza gyuromoj (#36032) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez biza egy jó kis SSD 😉

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#36041) King Unique válasza kelna91 (#36035) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a belső és a külső SSD-kben sincsen mozgó alkatrész, azért nyilván jobban bírhatják az ilyet. De egyrészt kikapcsolt állapotban és leparkolt olvasófejjel a külső HDD-k is, azokat is lehet szállítani. Másrészt az utóbbiaknál (is) vannak főleg 2,5"-os fizikai méretben ütésálló, vízálló stb. modellek, amelyek még ellenállóbbak a külső hatásoknak. Plusz a normál típusokhoz és az utóbbiakhoz is lehet venni hordozótokot, ami további védelmet nyújthat.

Ha pótolhatatlan adatokat akarsz tárolni, akkor meg úgyis az a lényeg, hogy azokról mindegy legyenek naprakész offline és / vagy online biztonsági másolatok.

(#36038) kelna91:
Azért vannak kivételek (példa), illetve ez USB-chip és firmware függvénye is. Valamint USB-n nem direktben ATA TRIM parancsról van szó, hanem SCSI UNMAP formában történik, ami lényegében ugyanazt csinálja. Ehhez viszont UASP-s csatlakozás kell, amit a külső háznak és az OS-nek is támogatnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#36042) *Ropi* válasza Amazonas (#36037) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem fotós volt hanem videós, és előtte már fél évet ott állt az az anyag mert elkészült, csak éppen a pár nem ért oda érte. Az SSD a sajátja volt, csak kölcsönbe adta nekik, mert az okosok nem vittek magukkal semmit, amire át tudták volna másolni...Így akarjon jót tenni az ember másokkal.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36043) Amazonas válasza *Ropi* (#36042) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK, így, hogy az általad említett 3 hetet megelőzte egy fél év, azért így már más.
Milyen típusú SSD egyébként? Ezt fontos lenne tudni, hogy gyűljön a tapasztalat itt a topikban.

@King Unique: pont az általad linkelt külső házat vettem most pár hete egy SSD-nek, de még nem próbáltam ki. Első lesz majd, hogy letesztelem, hogy valóban megy-e a TRIM.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.