Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Milyen pendrive-ot vegyek?

A topik nagy látogatottságára való tekintettel frissül/kibővül az első hsz.

Egy kis elmélet

Mi is az a pendrive?
A pendrive egy flash alapú adattároló, ami nagyon leegyszerűsítve egy (vagy több) flash chipből és a hozzá(juk) tartozó vezérlőből áll, egy közös nyomtatott áramkörön, USB vagy eSATA csatlakozóval. Ezt veszi körül műanyag/gumi/fém burkolat, illetve az esetek túlnyomó részében egy LED jelez vissza nekünk az eszköz működéséről. Hasonlóan az SSD-khez, a pendrive is hangtalan működés közben. A gyártók fantáziájának köszönhetően ma már szinte végtelen sok fajta alakú/méretű/súlyú drive közül választhatunk.
[valahogy így néz ki]

Mitől függ a sebessége?
A sebesség a csatalakozó fajtájától, az alkalmazott vezérlő típusától, valamint a hozzá csatlakoztatott flash chipek típusától és számától függ (tehát az SSD-khez hasonlóan itt is megfigyelhető az a tendencia, hogy az azonos családba tartozó meghajtók olvasásban hasonlóan teljesítenek, azonban írásban a nagyobb méretű, több chipet hordozó meghajtók gyorsabbak, mivel a több chip több csatornát is használ).
Általánosságban elmondható, hogy az olvasási sebesség mindig jóval gyorsabb, mint az írási, ez többek között az alkalmazott MLC chipeknek köszönhető. A pár éve gyártott csúcsmodellek között volt néhány, ami gyorsabb írási sebességre képes SLC chipekkel készült, ma azonban ezeket nagyítóval kell keresni, mert teljesen kikoptak a gyártók kínálatából.
A piacon jelenleg legelterjedtebb csatlakozószabvány az USB, azon belül is a 2.0-ás típusok vannak többségben, de szerencsére rohamosan terjednek az USB3-as modellek. Az eSATA-s pendrive-ok nagyon ritkák, és mivel nagyon kevés gépen van megfelelő csatlakozó (olyan eSATA port, ami tápot is tud adni a pendrive-nak), ezért nem is igazán ajánlott a megvételük (az USB3 ugyanazt a sebességet tudja, csak elterjedtebb).

Vásárlásnál mikre figyeljünk

USB2.0 vagy USB3.0?
Általában az USB3.0 csatlakozóval ellátott pendrive-ok valamivel drágábbak (leszámítva a 2.0-ás veterán csúcsmodelleket). Ennek ellenére ma már érdemes rákölteni az extra pénzt az USB3.0-as csatlakozójú darabokra, mivel általában csak pár száz forinttal drágábbak, mint a hagyományos 2.0-ás társaik, viszont olvasásban sokkal gyorsabb átvitelre képesek (a nagyobb, 32+GB-os darabok írásban is), persze csak ha a számítógépünk is rendelkezik USB3.0 porttal. Akkor is érdemes 3.0-ás meghajtót venni, ha a gépünkön csak 2.0-ás port van, mivel a jövőben jól jöhet az extra sebesség, illetve olvasásban biztos hozni fogja az USB2.0 maximális sebességét, ami az olcsóbb 2.0-ás modellekre nem feltétlenül igaz.

Mekkora pendrive-ot vegyek?
Amekkorán elférsz. Ha fontos a sebesség is, főleg az írási, akkor érdemes 16GB-os vagy nagyobb, USB 3.0-ás darabban gondolkodni.

Ha biztonságos pendrive kéne?
Mind fizikai, mind adatbiztonsági szemszögből nézve vannak már kifejezetten biztonságos pendrive-ok. Előbbi alatt értem azt, hogy lehet kapni csepp-, por- és ütésálló, gumis vagy fémborítású pendrive-ot, az utóbbi alatt pedig azt, hogy vannak hardveres titkosítást, vagy jelszavas adatvédelmet használó meghajtók. Ezen szolgáltatások extra árát persze mindig meg is kell fizetni.

Ha gyors pendrive kéne?
A legtöbb nagy gyártónak vannak különösen sebességre kihegyezett csúcsmodelljei (természetesen ennek megfelelő árcédulával). Általában ezt nem is rejtik véka alá, nagy színes betűkkel reklámozzák a termékük sebességét. Ha ilyen pendrive vásárlására adjuk a fejünket, mindig látogassuk meg a gyártói honlapot, hogy pontosan milyen sebességet ígérnek, ezen felül pedig érdemes kicsit böngészni a világhálót tesztek után, ugyanis néha a gyártók szeretnek nagyobb számokat ígérni, mint amiket be is tartanak. Szóval nem minden arany, ami fénylik, illetve ez fordítva is lehet igaz (tehát egy átlagosan kinéző darab is lehet gyors). Ilyen irányú vásárlás előtt tehát mindig alaposan járjuk körbe a témát, keressünk teszteket, kérdezzünk a fórumban.

Kinézet?
Mivel nincs két egyforma ízlés, ebben mindenkinek magának kell döntenie :)

Garancia?
Értelemszerűen minél több, annál jobb. Általában 2, 3 vagy 5 év garancia jár a flash tárolókra, a márkásabb darabokra néha adnak élettartam-garanciát, amit a bolti garancia lejártával közvetlenül a gyártónál lehet érvényesíteni.

Ugyan nem fedi le a termékpalettát, de kiindulásnak érdemes lehet átnézni a Prohardver! eddigi pendrive-okkal foglalkozó tesztjeit! (itt bogarászni kell az adattárolós tesztek között, nem akartam egyesével belinkelni a pendrive-osokat)

Felhívás!

Megkérnénk a topikba betévedő fórumozókat, hogy ha van pár szabad percük, és egy pendrive-juk, akkor legyenek szívesek egy gyors sebességtesztet belinkelni a Crystal Disk Mark, vagy ATTO Disk Bencmark programokkal ebbe a topikba, feltüntetve a pendrive típusát és méretét, ez ugyanis nagy segítség lehet az épp vásárlás előtt állóknak.
Akiket a konkrét sebességtesztek érdekelnek, szintén ebben a topikban keresgéljenek!

Nagyjából ennyi lenne az első hsz 1.0-ás verziója, ha valaki kiegészítené bármivel, dobjon nekem egy privátot.
A megújult első hsz szerkesztésben részt vett macska, BullZeye és jómagam.

Utoljára frissült: 2012.04.19.

[ Módosította: 7 ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Akkor kezdjük is velem: 2 gigás pendrive-ot szeretnék venni. eddig két modellt néztem ki, az egyik az a-data pd3, a másik a corsair flasvoyager gt. a flashvoyaget 2k-val drágább, de nem tudom mennyivel gyorsabb az a-datánál. megéri a felárat? van valakinek tapasztalata a pd3-mal? neten nem nagyon találtam tesztet róla.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) Chaser


Chaser
titán

Nekem 1 gigás kingston travelstar van, kb 4 hónapja, működik rendesen.
Corsairekről se hallottam rosszat, és azokból van nagyobb sebességű is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Alex91


Alex91
félisten

SanDisk Cruzer® Titanium USB Flash Drive

Strapabiro, bar nem a leggyorsabb... (Es nem is a legolcsobb...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) gombavadasz


gombavadasz
tag

8 GB-os Pen Drive van vkinek?

Kíváncsi lennék, mennyire gyors?

Nekem 2GB-os Kingston van, elég soká vettem, csak a nyáron, de nagyon szeretem,
hasznos.

Pen drive-ok sebességét honnan lehet megtudni?

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Van egy Corsair Voyager pendriveom 4 GB-os kapacitással!Ez csepp és utésállo!Nagyon meg vagyok vele elégedve, pontosan nem tudom az írási/olvasási sebességét, számomra ez nem elsödleges!Egyetlen egy "hiba" van ahova be lehet akasztani a logokát az csak gumi, tehat el/kiszakadhat!

(#7) Chaser válasza gombavadasz (#5) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom ahogy a kisebbekből, itt is vannak lassabb/gyorsabb példányok. Bár egy bolt árlistáján azt olvastam, hogy a 8GB és feletti pendrivok lassúsága nem garis probléma, szóval lehet hogy ezekből már nincs gyorsabb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) FireKeeper válasza gombavadasz (#5) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a sisoftware sandrában van beépített usb sebességmérő. vagy megvfogsz egy fájlt total commanderben, rámásolod a penre, és figyeled az átlagsebességet, így megkapod az írást, aztán visszamásolod a vinyóra és megkapod az olvasást

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9) gombavadasz válasza FireKeeper (#8) üzenetére


gombavadasz
tag

Köszi

(#10) meganoname


meganoname
csendes tag

Én ezt tudnám ajánlani

A túlerő legyen veled!!!!!

(#11) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ha lesz raktáron éljenkompjúteszbe, akkor egy [ilyennel] lepem meg magam a héten, hétvégén eredményeket is tudok küldeni

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12) FireKeeper válasza FireKeeper (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

végülis A-Data PD7 lett, 2gigás. nagggyon hasít, állat gyors, ajánlom mindenkinek, ráadásul 2013ig kaptam rá garit. 7,9k volt 200HUFfal olcsóbb mint a corsair flashvoyager gt, szóval szerintem jó vétel volt. csak az az undorító rózsaszín myflash felirat ne lenne rajta...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) FireKeeper válasza FireKeeper (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na ezzel is jól megszívtam. három nap alatt meghalt. írásvédett lett, amit a jóistenbe se tudtam kiiktatni. ezt mi válthatja ki? nagyon kíváncsi vagyok, mert eddig már 2 pendrive-om ment tönkre emiatt, pedig kímélni szoktam őket. valaki tud erről valamit???

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Melyiket vegyem meg?

4GB Super Talent Black Pearl vagy Kingston DataTraveller 2GB?

Árban 200Ft különbség van, a Kingston írási sebessége messze jobb mint a SP-é. (A Super Talent a drágább.)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15) D4rkm4n válasza D4rkm4n (#14) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Maradt a 2GB Kingston.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16) Hold válasza D4rkm4n (#15) üzenetére


Hold
őstag

szeretnék 4 gigás pendrive-ot venni
A data és Maxell tényleg annyira lassú ?

Pen Drive 4GB USB 2.0 Kingston 5760 ft.. ez mennyire reális ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#17) Kazimír válasza Hold (#16) üzenetére


Kazimír
őstag

Azt nem tudom az A Data és a Maxell mennyire lassú.
Nekem a céges pendrive egy 1GB-os Kingston Data Traveler. Még nem volt vele gondom (hacsak a céges gépen található Win98-al történő felismertetése nem volt az.. 2 órát szívtam vele)
Árban összehasonlítás: [link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#18) Hold válasza Kazimír (#17) üzenetére


Hold
őstag

Kingston DataTraveler Elite KUSBDTE/4GB

4200 FT

szerintem ezt veszem tudnám ez mit jelent: KUSBDTE

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#19) FireKeeper válasza Hold (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

A-datából van nagyon gyors és lassú is. A gyorsaságot sajnos ott is meg kell fizetni (PD7). Amúgy fateromnak van egy asszem rb1-es a-datája és 4MB/s-el ír és 10MB/s-el olvas, szóval se nem túl gyors, de nem is túl lassú. Azért még megnézném hogy a sima corsair voyagerek (nem a gt-k) mennyit mennek...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20) Egyfejű


Egyfejű
tag

Én is szeretnék egy 4 vagy 8 GB-os pendrive-ot venni, nagyon sokat nem akarok rá költeni, de azért lassút sem akarok.
Melyik az ami a legjobb ár/teljesítmény arányt adja?
Ja, és hol lehet ezeket a legolcsóbban beszerezni?

(#21) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok! Hátha ti tudtok segíteni! Hogy kell a pendrive-ból dos-os bootdisket csinálni? Le tudná írni valaki lépésről lépésre? A bootdisk.com-on már nézelődtem, de angolul egy picit az sok nekem! :) Köszönöm...

www.smart-bus.hu

(#22) D4rkm4n válasza Egyfejű (#20) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem a Kingston a legjobb választás. Ha olcsón akarsz hozzájutni, akkor javaslom Hammon bazárját. Bár ez nem az aktuális árlistája, azonban irányadó lehet.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#23) cqr


cqr
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani a az olvasás/írás sebességét a 8GB-os Corsair Flash Voyager-nek (a simának) és a szintén 8GB-os adata RB1-nek?
A ph-s teszten noha nem a 8GB-os verziót tesztelik de megjegyzik, hogy flash voyager-ből "tavaszi tesztünk után feltűntek a mi méréseinknél sokkal lassabb darabok". Tehát jó lenne ha valaki vagy megtenné hogy saját 8GB-os Flash voyagerének sebességét pl. sandra-val megmérné, vagy linkelne egy oldalt ahol ez megtalálható. (egyáltalán a 8GB-os verzióból is lenne gyorsabb-lassabb ?

(#24) Grass


Grass
aktív tag

Olyan 8000 Ft környékén milyen 4 gigás pendrive-ot javasoltok?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#25) FireKeeper válasza Grass (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha nincsenek különleges igényeid, akkor olcsóbban is találsz: pl corsair flashvoyager, vagy kingstonok

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) pyngi83


pyngi83
csendes tag

Nekem egy 1 GB Philips van, ne kerdezz modellt mert undok anyagbol van es lekopott, de teny, hogy gyors es mar megvan egy ideje. ugy 15/20 Mbs tud.

P4 531@3.3 Ghz, Asrock Conroe 1333-D667, 2x1Gb DDR II Dual Channel, Asus Triton 70 cooler, Palit Daytona Geforce 8600GT Sonic+, HDD WD 160 GB SATA II, DVD-RW Asus 1608P, Fortron 400-PNF táp

(#27) gg72 válasza Grass (#24) üzenetére


gg72
veterán

Én egy Corsair-t vettem nemrég 4300 Ft-ért és tökéletesen, gyorsan működik, 30 mb/s olvasási sebességet produkál. Itt vettem: [link]

(#28) Grass válasza gg72 (#27) üzenetére


Grass
aktív tag

Már megvettem én is a Flash Voyagerem. Azt a sebességet hogy lehet elérni?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#29) ANT válasza Grass (#28) üzenetére


ANT
őstag

A 30 Mb-et vagy a 30 MB-ot? Most lenne jó tudni, hogy a kolléga melyikre gondolt. Mert nagyon nem mindegy!
Szerk: az utóbbi sebességre megközelítőleg a Flash Voyager GT és az A-DATA PD7 képes. Sima Flash Voyager kevésbé.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#30) gg72 válasza ANT (#29) üzenetére


gg72
veterán

Igazatok van, nem 30 MB/sec, hanem 25, de szerintem így sem rossz olvasási eredmény. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Rodney


Rodney
csendes tag

Hy!
Ugy néz ki lehet lessz egy pendrive-om. Az lenne a kérdésem, hogy a Corsair Voyager (a sima) 2/4 GB-os modelljeinek kb mennyi a valós sebessége? Mert volt már olyan pendrive a kezemben ami 1-2 MB-ot tudott csak, és az elkeserítően kevés....

(#32) gg72 válasza Rodney (#31) üzenetére


gg72
veterán

Lásd az előző hozzászólásomat, a mért sebességben (25MB/sec) nincs semmit trükk...

(#33) ANT válasza gg72 (#30) üzenetére


ANT
őstag

Sima Flash Voyagertől szép az a 25MB/s is! :C Én jóval kevesebbre tippeltem volna.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#34) gg72 válasza ANT (#33) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom hogyan és miért, de ma sikerült egy közel 30MB/sec olvasási eredményt is produkálnom ugyanazzal a pendrive-val:

:DD

(#35) ANT válasza gg72 (#34) üzenetére


ANT
őstag

És ez még nem is a GT változat? :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36) gg72 válasza ANT (#35) üzenetére


gg72
veterán

Nem, ez a sima 4300 ft-os Flash Voyager. :U

(#37) b.bone


b.bone
senior tag

Hi!

Vajon ilyet, vagy ehhez hasonlót [link]lehet itthon venni?
Mindenképpen kell vennem legalább 3 db secure drive-ot a munkámhoz, de pl ez: [link] kicsit komolytalannak, meg nehézkesen használhatónak tűnik.

Nagyon hajlok az iron key felé, de eddig még csak a thinkgeek.com-on találtam. arról meg egy kicsit macera beszerezni, bár tény hogyha nincs más akkor megoldható...

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#38) b.bone válasza b.bone (#37) üzenetére


b.bone
senior tag

Nos. Úgy néz ki sikerült találnom hasonlót. Igaz nem IronKey, de azért elég jónak tűnik.: Kingston DataTraveler Secure a neve. gugli dobott rá egy csomó boltot hurrá

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#39) Egyfejű


Egyfejű
tag

Melyik gyorsabb Flash Voyager vagy a Kingston Mini MIGO Edit ?

(#40) Egyfejű válasza Egyfejű (#39) üzenetére


Egyfejű
tag

Tud valaki egy HD-Tune eredményt feltenni a Kingston Mini MIGO Edit-ről!

(#41) Egyfejű válasza gg72 (#27) üzenetére


Egyfejű
tag

Ma már 7.200-ért adják!!!!!!!!!!!!!!!!

(#42) #41133696


#41133696
törölt tag

5000 - 10 000 Ft között milyen pendrive-ot tudtok ajánlani, a régi Kingston 512 MB-os elromlott, és kilett dobva, viszont jó lenne egy új.

Az U3-t valaki ledefiniálná? Mi a különbség az átlagos pendrive-hoz képest?Tulajdonképpen megéri e olyat vásárolni?

U3-nál http://portableapps.com/ van ilyen startmenü szerűség?

http://www.lord.hu/product/1616_2048Mb_USB..._Drive_CORSAIR/

http://www.lord.hu/product/1617_4GB_USB_2...._Drive_CORSAIR/

ilyenekre gondoltam, illetve jó lenne ha Vista Ready lenne, mert majd Vistat is venni szeretnénk.

(#43) FireKeeper válasza #41133696 (#42) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem Corsair Flashvoyager 8GB elég jó áron van (ipon 8,7k), csak nemtom hogy Vista readyboost-os-e, bár sztem simán bírnia kéne azt a sebességet, ami a vistának elvárás ahhoz!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44) #41133696 válasza FireKeeper (#43) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen az ára tényleg elég jó .

http://logout.hu/bejegyzes/dchard/vista_readyboost_teszt/hsz_1-50.html

A fentebbi linken a readyboost-al kapcsolatosan, elég jó eredményeket írt le a tesztelő felhasználó.

(#45) #41133696


#41133696
törölt tag

SanDisk CRUZER micro U3 ReadyBoost PenDrive 8 GB

http://www.ebolt.hu/product146317_category3091.html

U3 és ReadyBoost. Vélemény ?

(#46) Pompi válasza Egyfejű (#41) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Biztos van olyan hely, de akkor nem ott kell megvenni.
Corsair Flash Voyager 4GB árak

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#47) #41133696


#41133696
törölt tag

A fentebbi Sandiskről, illetve a Sandiskről mint márkáról mi a véleményetek?

A fentebbi ugyanis U3 is és ReadyBoostos is. Olvastam, hogy a Corsair ajánlott, csak

http://www.grantgibson.co.uk/misc/readyboost/

a fentebbi ReadyBoost compatible listán nem R.B-ként szerepel, ha jól olvastam.

(#48) horitomy


horitomy
tag

Corsair Flash Voyager 4GB

1 hete tulaja vagyok, 700mb-os film
írás 7mb/s (gyatra!)
olvasás több volt 30mb/s-nál!! Többet tud mint a 2,5"-os usb hdd-m!

Kis fileoknál az írás és az olvasás lejebb esik jóval, de nem veszélyes!

[ Szerkesztve ]

(#49) #41133696


#41133696
törölt tag

A fentebbihez (sincs) nincs odaírva, hogy a kompatiblitás szempontjából szükség van e 64 bites XP-hez valamilyen driverre, vagy eleve 64 bites XP kompatibilis e az U3-as pendrive.

USB eszköz tehát talán alapból, de ugye nem biztos.

(#50) FireKeeper válasza horitomy (#48) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

írása tényleg nem túl jó, de olvasásban még az én flashvoyager gt-mnek is odaver (26MB/s)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#51) ANT válasza FireKeeper (#50) üzenetére


ANT
őstag

Meg az én PD7-emnek is! :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#52) FireKeeper válasza ANT (#51) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pedig árban nem ott van. lehet nekem is olyat kellett volna vennem. a 2 gigás gt árából kifért volna egy sima FV 4gigás is :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#53) ANT válasza FireKeeper (#52) üzenetére


ANT
őstag

Sztem kicsit zsákbamacska ez a pendrive vásárlás. Valami szélvészgyors típus kinézése ---> megvásárlás ---> más chippel szerelés ---> pofára esés. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#54) Pompi válasza ANT (#53) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem a Corsairekben azért meg lehet bízni ezen a téren (is).

Feel Good Inc.

(#55) ANT válasza Pompi (#54) üzenetére


ANT
őstag

Akkó' nekem is Corsair lesz a következő. Elég az A-DATA egyhangúságából! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#56) Pompi válasza ANT (#55) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én sokfélét kipróbáltam már, pár hete egy 16GB-s Corsair Flash Voyagert nyúzok. Most néztem ezzel a HD Tune-nal: 24.6 / 26.2 / 22.9 MB/sec (átlag / max / min). Ezek egy ekkora méretű darabtól szerintem egész jó értékek ;)

Feel Good Inc.

(#57) ANT válasza Pompi (#56) üzenetére


ANT
őstag

Gondolom, ez az olvasás eredmény. Kimondottan jó! És az írás hogy alakul? Mert ha azt is hozná 15 MB/s körül, akkor egy 8 GB-osat csippentenék. Az lenne ma kb. egálban a féléves, 2 GB-os PD7-esem akkori új árával.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#58) Pompi válasza ANT (#57) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen ez az olvasás. Az írás az olyan ~7MB/sec környékén alakul, ami nem versenytempó, de ebben a méretben szerintem nincs gyorsabb. Jut eszembe, hogy ezeket a gyárilag formázott partíción mértem, ami nem is tudom, hogy milyen cluster méretet jelenthet, majd kipróbálom 32 vagy 64K-s cluster mérettel megformázni, hogy javul-e valamennyit.

Feel Good Inc.

(#59) ANT válasza Pompi (#58) üzenetére


ANT
őstag

Még ha csak ez a max. írási tempó, akkor is vonzó a jóval nagyobb kapacitás meg az áresés miatt. Ezt a cluster-varázslatot amúgy én is kipróbáltam, de nálam elhanyagolható volt a különbség.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#60) ANT


ANT
őstag

Ma megvettem a 8GB-os Flash Voyagert. TC-vel az írás valóban 6-7MB/s, de az olvasás 29-30! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#61) Omni válasza ANT (#60) üzenetére


Omni
aktív tag

Én a 4GB-os verziót, ez is ilyen sebességű. A kupakja kicsit könnyen jár, el fogom hagyni..

(#62) Pompi válasza ANT (#60) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gratula. Várható volt, hogy a 8GB kicsit gyorsabb lesz, mint a 16GB, de azért annak sem kell szégyenkeznie a ~25 megájával ;)

Feel Good Inc.

(#63) ANT válasza Pompi (#62) üzenetére


ANT
őstag

Nem is! Végülis annyival nem lassabb a 8 gigásnál, mint amennyivel nagyobb kapacitású! Ezt jól megmondtam! :DDD

Omni:zsír új a flash és már lejár a kupakja? Enyémnek nem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#64) pitman válasza ANT (#60) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg meg lehet nézni, hogy a tc milyen üzemmódban próbál írni a pendrive-ra, mert ez is jelentősen befolyásolhatja az írási sebességet.

(#65) ANT válasza pitman (#64) üzenetére


ANT
őstag

A Másolás menü alatt a kompatibilitás beállításra gondolsz? Azt majd otthon meglesem, de tutira default-on van. Én nem birizgáltam. Ja és a TC régebbi verzió (6.54)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#66) pitman válasza ANT (#65) üzenetére


pitman
őstag

Igen.

(#67) vamzi


vamzi
őstag

A mediamarkt-ban van most akció és 1gigás maxel pendrive 985HUF garanciával. Írási sebessége 12-13mb/s, olvasási sebessége 15-16mb/s.Szerintem teljesen megéri. 6ot vettem kapásból :D 1et megtartok, a többit eladom.

(#68) ANT válasza pitman (#66) üzenetére


ANT
őstag

Beállítottam a kompatibilis módot, kicsit tényleg dobott az írási sebességen - most szűken 8,5MB/s. Azt nem tudod esetleg, hogy ebben a Másolás/törlés menüben érdemes játszani a buffer méretekkel, vagy az semmit nem befolyásol? Konkrétan erre gondolok:

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#69) pitman válasza ANT (#68) üzenetére


pitman
őstag

Jó kérdés, ennek utána kellene nézni.
Nagy állományok esetén is csak ennyivel ír?

(#70) fred dirty


fred dirty
csendes tag

én is vettem ma egy Corsair Voyager 8GB flash driveot. A lentebbi írás teszteket alá tudom támasztani. Far managerrel ~6 mbyte/sec, Total Commander + kompatibilitási mód bekap ~7.5 mbyte/sec. Többszáz megás állományok. 10mbyte/sec jobban esett volna. A drive felülete tényleg nagyon kellemes puha gumi. 8.5 pénz volt.
Mindenesetre jobb mint a 3e ft-os (ebay from hk) fémtokos 8GB-os flash drive-om (arra csak 2 mbyte/sec-el megy az írás)

fred

(#71) pitman válasza fred dirty (#70) üzenetére


pitman
őstag

Ez érdekes. Én 2 gigás voyagert láttam/használtam már, igaz Gt, az 20-21 megával tud írni.

(#72) Pompi válasza pitman (#71) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"igaz Gt"

Akkor ezen mi az érdekes?

Feel Good Inc.

(#73) pitman válasza Pompi (#72) üzenetére


pitman
őstag

Semmi, de emlékeim szerint az első "normál" voyagerek gyorsabbak voltak az itt elhangzottaknál.

(#74) Pompi válasza pitman (#73) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet, de azóta nőttek a méretek, és ezzel csökkent a sebesség is valemennyire.
Egyébként a PH tesztben volt sima is és GT is, 2GB-os. Default cluster mérettel a 2 gigás sima Voyager is hasonló értékeket produkált, mint amit mi tapasztaltunk, igaz 64 MB-os fileméret esetén már jóval gyorsabb volt. 32K-s clustermérettel lehetett gyorsítani rajta. KLIKK

Feel Good Inc.

(#75) ANT válasza pitman (#69) üzenetére


ANT
őstag

Oké, tudom, csak azt gondoltam, van ezzel valami (pozitív) tapasztalatod. Csak úgy poénra nincs kedvem kísérletezni. :(
Ez az írási sebesség pl. 700 MB-os .avi másolásra vonatkozik. Kis fájloknál kevesebb. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#76) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Én is agyalnék egy (valszeg 8 gigás, de lehet 4 lesz belőle) pendrive vásárlásán, csak nem tudom, milyet...szűkebb hazámban (Szabolcs megye), egy jobban hangzót leltem, és ez pedig a Supertalent. Memóriában nem csinálnak rosszat, de ezen a téren homály van a fejemben...Amúgy még PQI, Kingston, esetleg A-data, Twinmos. A-data van a tesóméknak és a kollégámnak, de néha mókázgat, így kizártam. Corsair-t csak 16-osban láttam, annyit meg nem adok érte, amennyibe kerül.

Szóval, az eredeti kérdésre (is) visszatérve: mennyire jó szerintetek a Supertalent? 6900-ért mérik egyébként...Corsair-hez mérve alacsony, de nem tudom, gyanúsan alacsony-e... :U

Mod.: főleg nagyobb fájlok mozgatására használnám, viszont nem nyúznám gyakran :) Szóval ahogy olvasgattam, szép sebességet kellene ez esetben a felsoroltak többségének hozni nálam is.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#77) Omni válasza Traxx (#76) üzenetére


Omni
aktív tag

Volt supertalentem, 2 gigás, kezdetektől fogva lassú volt, majd eltűntek róla file-ok, végül a gép sem ismerte fel. Nekem nem jött be.

Kaptam egy Geil David pendriveot. Kicsit gyorsabb mint a Corsair Flash Voyager (irás 8, olvasás 30). 512MB, 1300 Ft :)

(#78) ANT válasza Omni (#77) üzenetére


ANT
őstag

Ez tényleg nagyon jó sebesség, csak hát a kapacitása...... :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#79) Pompi válasza ANT (#78) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Így van. Nagyobb méretben szerintem ez sem domborítana jobban a Corsairnél.

Feel Good Inc.

(#80) pitman válasza ANT (#75) üzenetére


pitman
őstag

Nekem elég volt a kompatibilitás mód bekapcsolása. Tovább nem kellett kísérletezzek semmivel.

(#81) Omni válasza ANT (#78) üzenetére


Omni
aktív tag

Az lett volna az igazán szép, ha teljesíti a gyártó által álmodott értéket (írás: 20 MB/sec.). Nálam csak 8-at tud.. (3 gépen)

Ha lenne Vistam, ReadyBoostra azért jó lehetne használni?

(#82) ANT válasza pitman (#80) üzenetére


ANT
őstag

Ezt értem, a kompatibilitás bekapcs. után nálam is javult némileg a sebesség. De ezexerint ezzel ki is hoztuk a cuccból a maximumot--->azaz a bufferrel variálás hatástalan?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#83) Traxx válasza Omni (#77) üzenetére


Traxx
őstag

Köszi, akkor leteszek róla...úgysincs nyitva az a bolt szombaton, ahol lenne, hétköznap meg nem tudnék bemenni érte :D

Szóval kénytelen leszek a maradékból válogatni: Kingston, PQI, talán akad Corsair, meg van A-data, és Twinmos (de ez nekem abszolút ismeretlen gyártó). Melyik legyen szerintetek? :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#84) zolszi


zolszi
tag

Helló!
Ti melyiket ajánlanátok a köv. pendrive-ok közül?
Kingston Flash Drive 8GB USB2.0 Kingston (DTI/8GB) 5 év gari.
Kingston Flash Drive 8GB USB2.0 Kingston (DT100/8GB)
Kingston Flash Drive 8GB USB2.0 Kingston Hi-Speed Green (DT110G/8GB)
PQI Flash Drive 8GB USB2.0 PQI(U339) Élettartam gari
PQI Flash Drive 8GB USB2.0 PQI(U350)
Árban kb. egyformák 6600 Ft.
Írási, olvasási sebességről nem találtam semmit a neten. Van valakinek vmi tapasztalata róluk.
Köszi.

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#85) FireKeeper válasza zolszi (#84) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem azt amelyikhez a legtöbb garit adják:)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#86) lúzer


lúzer
veterán

ebayon ne vegyetek pent, legalábbis hongkongból stb.
2 gigást adnak, de 8-nak látszik, manipulált, és persze annak is hirdetik

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#87) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv!

Kellene nekem egy pendrive, amibe 0.85"-os HDD van, vagy "csak" egy 0.8"-os HDD IDE vagy CF-adapterrel. Jó volna a 8GB-os változat, de ha nincs, megelégszem a 4-essel is...

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#88) raziel01


raziel01
veterán

Bocs, hogy ide is beírom:

Nyertem egy PQI i261 pendrive-ot.
Az normális, hogy az írás 1,7 MB/s?
Kevésnek találom. 1 GB-ot mire telepakol kb 7 perc.

(#89) lúzer válasza TESCO-Zsömle (#87) üzenetére


lúzer
veterán

csak kérdezem: ez miért jó? nem mindegy hogy sima pen?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#90) lúzer válasza raziel01 (#88) üzenetére


lúzer
veterán

kevés
máshol is, olvasás is?

esetleg más szektorméretre formázni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#91) raziel01 válasza lúzer (#90) üzenetére


raziel01
veterán

Olvasás az gyors. Egy 80 MB-os fájlt 2mp alatt a gépre másol.

(#92) Pompi válasza raziel01 (#91) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tehát 40MB/sec. Az meg túl jól hangzik szvsz egy ilyen (ár)kategóriájú pendrivetól.

Feel Good Inc.

(#93) raziel01 válasza Pompi (#92) üzenetére


raziel01
veterán

Inkább akkor 15-20.
De az írás akkor is kevés. Formázgattam most 2,06 MB/s.
Mire formázzam?

[ Szerkesztve ]

(#94) lúzer válasza raziel01 (#93) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg nagyobb szektorméretre, bár valszeg sokat nem számít
ha nem hagyná, vagy nincs opció, akkor parancssor:

format P: /FS:FAT32 /X /A:16K

ahol a P: a pen betűjele

bár én Ntfs-t javasolnék, de nem a sebesség miatt

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#95) raziel01 válasza lúzer (#94) üzenetére


raziel01
veterán

beírtam parancssorba és futott 3-4 percig és ezt írta ki:

A megadott szektorcsoportméret túl nagy a következőhöz: FAT32

(#96) ANT válasza raziel01 (#95) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld Lemezkezelőből formázni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#97) raziel01 válasza raziel01 (#95) üzenetére


raziel01
veterán

Átformáztam NTFS-re és így az írás a duplája lett kb 4-5 MB/s.
Úgyhogy marad így kösz a segítséget.

(#98) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Hali
Melyik pendrive-ot ajánljátok?

PQI I221 16GB
PQI U230 16GB
Corsair Flashvoyager 16GB

A sebesség értelemszerűen az elsődleges szempont
köszi

[ Szerkesztve ]

(#99) Chesterfield válasza Chesterfield (#98) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem tudom kinek higgyek :)

(#100) Pompi válasza Chesterfield (#99) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Corsair 16GB-ről olvashatsz itt adatokat, nekem pl. hihetsz ;)

Ezek a PQI-k nemhiszem, hogy labdába rughatnak mellette, de nem találtam konkrét infókat róla. Viszont sehol egy Vista ReadyBoost logo, ami már jelentene valamit sbesség szempontjából szerintem.

Feel Good Inc.

(#101) Chesterfield válasza Pompi (#100) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, meg is van, akkor eddig 1:0 a Corsairnek :R

(#102) cqr válasza cqr (#23) üzenetére


cqr
aktív tag

Talán többeket érint ez a kérdés(em), mostmár itt az ideje hogy vki megválaszolja :D

Kb 20 teszt, tömérdek vélemyény elolvasása után megvettem a 8GB os sima flash voyagert.
A tesztelő oldalak mind a 32/16-os sebességet kapták, de nekem csak 32/7.2 jött ki mind a 4-5 (többé kevésbbé az összes elérhető) irás/olvasás tesztelő programmal (több gépben is kipróbálva)... Ez azért nem volt túl feldobó mert nem úgy mentem be a boltba hogy azt a gumis fekete-kék pendrive-ot kérem,nem véletlenül öltem bele időt a tesztek végigolvasásába... Ezután a corsair supporter fórumának végigolvasása után összefoglalva röviden a "story"t :
- kezdetben a corsair a flash voyager gt-ket a sima flash voyager köntösében adja ki igy a tesztelő oldalak (többek közt a ph is) 33/22 körüli sebességet kapnak a simára.
-majd heyreáll a ""rend"" és a sima 33/16 os értékekkel kerül forgalomba.
-Végül (ez nem is olyan régen történt) a corsair gyártási technológiát vált SLC->MLC re melynek következtében az irási sebesség jelentősen visszaesik a jelenleg is elérhető 32/7 re.

Az MLC-vel gazdaságossabban tudja kihozni nyilván ezért is csökkent olyan gyorsan az voyager ára, DE hogy a sebességcsökkenésről nem ad infót, ellenben az interneten a mindenhol elérhető tesztek olyan sebességeket mutatnak mellyel már köszönőviszonyban sincs a jelenlegi, de (kinézetre, névre stb. persze ugyan olyan) az azért nem túl "szép" dolog..

(#103) ttower


ttower
aktív tag

üdv
tudnátok ajánlani pendrájvot nőnemű egyénnek ezen szempontok alapján?
-szépen nézzen ki, lehet valami minta(virágok vagy nemtudom)
-lehetőleg 4gb

előre is köszönöm

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#104) Lacik-X


Lacik-X
csendes tag

Nekem egy Transcend 2GB-s pendrive-m van és nagyon gyors-a legjobb!!!

(#105) quin


quin
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek a köv. pendrive-ok közül melyik éri meg a legjobban:

Corsair Flash Voyager USB 2.0 (8GB)
KINGSTON Pen DT 100 8GB
KINGSTON Pen DT 8GB

A Corsair kicsit drágább, de kb ebben az árfekvésben kellene egy 8GB-s pen. Legyen minél gyorsabb és persze megbízható.

Előre is köszi

(#106) rvR--


rvR--
csendes tag

Sziasztok!

Nem olvastam visza, ha volt már szó erről akkor bocs.

64GB-s pendrive okkal van vkinek tapasztalata? Ha igen milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#107) Rover623 válasza rvR-- (#106) üzenetére


Rover623
félisten

Ha igen milyet érdemes venni?
Miért...te milyeneket tudsz venni?

primus inter pares

(#108) rvR-- válasza Rover623 (#107) üzenetére


rvR--
csendes tag

64gb-s ből Buslink, Kanguru meg Toshiba márkájút lehet rendelni ha minden igaz

(#109) Rover623 válasza rvR-- (#108) üzenetére


Rover623
félisten

LOL
Nem azt kérdeztem hogy mit tudsz rendelni (vagy miről hiszed azt hogy rendelhető;])...hanem hogy mit tudsz vásárolni...konkrétan...
Amúgy, árakat néztél már, okostojás...?:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#110) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Én is szeretnék egy pendrivet,csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.
Ha ebben tudna nekem segíteni valaki,megköszönném! : :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#111) Rover623 válasza Sanyabá (#110) üzenetére


Rover623
félisten

csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.
Akkor nem is biztos hogy szükséged van rá, Sanyabá...;)
Egyébként roppant egyszerű...be kell dugni egy szabad USB "lyukba", oszt jónapot...
Ugyanúgy használod mint a gépedben most meglévő bármelyik lemezt/diszket/stb.
Ja...és vegyél 1GB-osat...vagy 2GB-osat...a legolcsóbbat.

primus inter pares

(#112) rvR-- válasza Rover623 (#109) üzenetére


rvR--
csendes tag

ja... LOL...

Bocs hogy feltettem a kérdést. Attól még hogy konkrétan Magyarországon egy kisker se forgalmaz ilyet, létezik (vagy létezhet ha ennyire szkeptikus vagy a dolog iránt). Ha lehet valamit rendelni neten 10en-x (nem az e-bay re gondolok) helyről, lehet hogy webshop, de az számomra elég konkrét vásárlási lehetőség.
Igen, néztem árakat, kösz a tiszteletet. Nem az árral kapcsolatban volt kérdésem, hanem hogy volt-e vkinek tapasztalata ekkora kapacitású pendrive-val.

Azért kösz a segítséget! :R

(#113) tothm


tothm
őstag

Tudtok mondani konkrétan olyan pendrivet amiről bebootol az xp? Köszi: Máté

(#114) Rover623 válasza rvR-- (#112) üzenetére


Rover623
félisten

Igen, néztem árakat, kösz a tiszteletet. Nem az árral kapcsolatban volt kérdésem,
Hmmm....és tényleg szükséged van 64GB-os pendrive-ra, vagy csak villogni akartál, hogy jól megy az ingatlanbiznisz és már nincs hova tenni a zsét...?

primus inter pares

(#115) ANT válasza rvR-- (#108) üzenetére


ANT
őstag

A "busman" meg a "kenguru" már a neve alapján is jó vételnek tűnik! :DDD
Kicsit komolyabban: mit tudnak ezek írás/olvasás sportágban? Mer' szerintem 64 GB-nál már egészségtelenül nincs arányban a kapacitás a sebességgel. Ha tud is talán 7-8 MB/s-el írni (amit kétlek), akkor is hasba döföd magad, mire megtelik a drive.
Ha tényleg szükséged van ilyesmi kapacitásra a kis méret mellett, akkor szvsz inkább egy 2,5"-es vinyó külső rack-ben. Azt se kell nagyon cipelni. De te tudod.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#116) rvR-- válasza Rover623 (#114) üzenetére


rvR--
csendes tag

Nem villogni akartam az ár miatt. Nem is vagyok az ingatlanbiznisszben :DDD
Egy Asus EEE Pc 700-hoz kéne hogy kicsit több hely legyen rajta.
Azért kellett volna tapasztalat, hogy esetleg mennyire megbízható, milyen gyors stb...

(#117) rvR-- válasza ANT (#115) üzenetére


rvR--
csendes tag

Hát igen pont ezért kérdezem én is, mert nem nagyon hallottam ezekről a márkákról.
Ezekre a sebességekre lettem volna én is kíváncsi, mer tényleg nem éri meg megvenni, ha megőszülök mire 50 gigát megmozgat. :(

[ Szerkesztve ]

(#118) tope


tope
addikt

Tegnap vettem egy Kingmax 8GB-os pendrive-ot 5.900 Ft-ért. 20 MB olvasási, 11 MB írási sebesség (nem mellesleg még Win98 alatt is műkszik egy nusb*.exe segítségével ;] ) Legközelebb bele sem merek gondolni, hogy mekkora tárkapacítású (első vinyóm 120 MB-os volt :DDD ) pendrive-ok lesznek, mire újfent venni akarok

(#119) Rover623 válasza rvR-- (#116) üzenetére


Rover623
félisten

Inkább priviben...:U
Sorry.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#120) Sanyabá válasza Rover623 (#111) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nos,először is azért fordultam ide hogy segítséget kapjak,másrészt meg szeretném használni
Ugyanúgy tettem ahogy mondottad volt,de " ismeretlen eszközként"jelent meg.Miért? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#121) Rover623 válasza Sanyabá (#120) üzenetére


Rover623
félisten

Érzek némi ellentmondást a hozzászólásaidban...;]

Én is szeretnék egy pendrivet,csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.

Ugyanúgy tettem ahogy mondottad volt,de " ismeretlen eszközként"jelent meg.

No de spongyát rá...;)

Lehetséges okok:

- Windows 95, 98 vagy Millenium van a gépeden. Ezeknél driver kell a pendrive-hoz.
- Windows Vista van a gépeden...Service Pack 1 nélkül. Sajnos az SP1 nélküli Vista esetében előfordul, hogy némelyik pendrive így viselkedik.
- rossz/hibás/sérült az USB foglalat és/vagy a pendrive.

primus inter pares

(#122) ANT válasza rvR-- (#117) üzenetére


ANT
őstag

Látatlanban mondom neked, hogy nem éri meg megvenni. Az említett 7-8MB/s írási sebesség csak egy optimista becslés volt, sztem a valóság jóval lehangolóbb. Viszonyításképpen: egy 8GB-os Corsair FlashVoyager TotalCommander alatt kis ügyeskedéssel (kompatibilitás mód bekapcs.) szűken 10MB/s-t tud. Ekkora (vagy még nagyobb) kapacitásnál sztem kb. ez a plafon jelenleg.
Aztán lehet, hogy jön valaki, és megcáfol engem. Enyhítő körülmény: 8GB-tól felfelé az összes típust nem próbáltam végig.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#123) lúzer válasza ANT (#122) üzenetére


lúzer
veterán

hát az enyém tud 13-16-ot (kingston datatraveller, mezei, 8 Gb)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#124) Sanyabá válasza Rover623 (#121) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom miért tünik ellenmondásnak az ,hogyha valaki szeretne egy számára addig ismeretlen dologgal megismerkedni,ne 'adj Isten használni is szeretné azt. Nem vagyok egy nagy fenomén,ezért kérek segítséget ebben a témában.Más.A gépemen XP van. Az SP1-et
fellehet valahonnan telepíteni?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#125) lúzer válasza Sanyabá (#124) üzenetére


lúzer
veterán

ms letöltőközpont, de minimum sp2!
de van sp3 is :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#126) badkid


badkid
csendes tag

Engem az zavar a pendriveokkal kapcsolatban, hogy alig van szép, dizájnos pendrive a piacon! Egy normális oldalt találtam magyarországon ( multiven.hu ) , ők viszont csak nagy mennyiségben (100db) adnak el pendriveot, főleg cégeknek, det nagyon szép pendrivejaik vannak.

(#127) Traxx válasza badkid (#126) üzenetére


Traxx
őstag

Mi a fontosabb, hogy csilivili legyen, vagy jól használható, gyors és megbízható? ;) Lehet bennem van a hiba, de bűnronda pen-t is vígan használnék, ha tökéletes a számomra (és jóárasítva is van :D ), aki meg akarja, lesegesse :R Alaplapból se azért van Gigám, mert a szivárvány összes színe megtalálható rajta :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#128) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!
Melyiket ajánljátok?egy pendriveom már tönkrement,esetleg egy harmadik márka is szóba jöhet,csak irjátok meik :)

Kingston Data Traveler 4 GB USB 2.0 pendrive? 3,6k
MCSTYLE USB STICK Aluminum 4Gb? 2,7k és szebb.

köszi.sűrgős lenne mert mihelyst válaszoltok én rendelem.

Minden szinten,szinte minden.

(#129) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Sorry ha volt már kérdés, de sajna nincs időm átfutni az összes hszt. A 8 Gb-os pendrivenak mennyi a szabad/felhasználható kapacitása? Én konkrétan a Kingston 8192 Mb-osat néztem ki. És melyik márkát éri meg megvenni ilyen nagy kapacitásúban?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#130) m0rd0k válasza m0rd0k (#128) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ja és ehhez még egy pendrive:LG Vaccine Drive USB pendrive 4 Gb a linken 2 gb osat ir de persze 4 gbosat vennék 4600 ft ért

Minden szinten,szinte minden.

(#131) Traxx válasza Joe bácsi (#129) üzenetére


Traxx
őstag

"És melyik márkát éri meg megvenni ilyen nagy kapacitásúban?"

Nos, ez konkrétan engem is érdekelne. Szemezek én is a Kingston-nal, de nem tudom, milyen megbízhatóságot várhatok el tőle. Corsair felénk nincs, csak 16 megás, annyit meg nem adok ki érte, netről rendelni +2500-ért megint nemnagyon van kedvem...

Ami felénk elérhető, és jó ára van, az a Kingston, PQI, A-data, kisebb kapacitásban Kingmax, de sztem rendelni biztos tudnának 8 gigásat. Nagyon talán Sandisk.

Vélemény? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#132) Joe bácsi válasza Traxx (#131) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nekem pár éve van egy 1 Gb-os és az ismeretségi körömben meg 3 db is van Kingston évek óta. Pöpec! Semmi hiba!
A 16 Gb-osat venném, ha nem lenne olyan baromi irreálisan drága.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#133) kali válasza Traxx (#131) üzenetére


kali
legenda

"Corsair felénk nincs, csak 16 megás" :Y
amúgy az a-data például nagyon jó :K

(#134) Traxx válasza kali (#133) üzenetére


Traxx
őstag

Produkált az a-data amúgy érdekes dolgokat :D A tesóm barátjának van egy 2 gigás jószág (típusjelet fejből nem tudok). Gépre rádug (előlapi USB híván a hátsó USB-t vezettem előre kábellel), és egy idő után az írási sebesség 100k környékére zuhan. Magába az alaplap USB-jébe (és ugyanabba, amiből kivettem a kábelt) tökéletes. A kábel más pennel sosem csinálta, ellenben az a-data más gép ugyanilyen megoldására ugyanígy reagált, tehát nem is lehetett kábelgond.

Tény, hogy egész jó, csak éppen finnyás :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#135) kali válasza Traxx (#134) üzenetére


kali
legenda

nekem most is a-data van (igaz, ez csak 4 gb), és messze az elvárások felett teljesít!
teszteltem 8 gb válozatot is, kifogástalanul mőködött minden általam használt gépben (több noti és több asztali).
amúgy csak egy gyártót mondj, akinél nem volt még legalább egy problémás termék...

(#136) cascada


cascada
senior tag

Hello!
A következő a kérdésem: Én a Corsair Voyagert néztem ki /8 Gb-os érdekelne/, ezt a két tesztet futottam át: [link] és [link].
A tesztek alapján sebességben a Corsair Voyager, Voyager GT és A-Data PD7 volt a nyerő. Viszont a Voyager GT-ből nincs 8 Gb-os, az A-Data PD7-ért azt a 19 ezret sokallom, így a Voyager tetszik a legjobban.
Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal? Esetleg van másik beváltabb márka/típus (ami sebességben se nagyon lassabb :) )?
Előre is köszi a válaszokat

(#137) strebacom


strebacom
senior tag

Hali...lenne egy kérdésem, ha egy pendrivenak az irási sebessége 3-4000Kb/sec, az olvasási sebessége 15000Kb/sec az jó, már ezt az irásra értem nem kevés ez egy kicsit(3-4e).. :F

(#138) cascada válasza strebacom (#137) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

De az nagyon kevés.
Nekem egy 1GB-os A-DATA pendrive-om van és egy régi P4-es géppel használom és lazán megy az írás 20MB/sec-el bármikor.
Olvasás természetesen több :)

Viszont most szeretnék beruházni egy ilyenre: A-DATA C702 8GB. Nem tudom ennek mennyi az írási sebessége? Ha van valakinek ilyen akkor kérem írja meg! SÜrgős lenne.

Köszi :)

(#139) strebacom válasza cascada (#138) üzenetére


strebacom
senior tag

Köszi...Akkor cseréltetem....de csak Kingstonra tudják....az jó(?) :F :az is 8GB mint az elöbbi A-data.... :R

(#140) cascada válasza strebacom (#139) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Hát sajna az a baj ezzel a PenDrive vásárlással hogy nemtudni előre mennyi lesz az átviteli sebessége, hacsak nem találsz valami tesztet róla, vagy ismidnek nincs pont olyan amit venni akarsz :(
Énis most gondban vagyok milyet vegyek. A-Data-ból is ahány féle annyi átviteli sebesség. És ez igy van sajnos a töbinél is.

(#141) Joe bácsi válasza kali (#135) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A 8 Gb-osnak mennyi a tényleges kapacitása? 7... Gb.........

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#142) Ribi válasza cascada (#138) üzenetére


Ribi
nagyúr

20MB/s = 2500Kb/s vagyis kevesebb mint amit kollega irt.
20Mb/s pedig lehetetlen.

Szoval a ~3-4Mb/sec valami jo, de nem is nagyon rossz. Attol fugg milyen tipus.

(#143) kali válasza Joe bácsi (#141) üzenetére


kali
legenda

~ 7.62 gb (tipuson ként +/- egy pici...)

(#144) VVoid válasza Ribi (#142) üzenetére


VVoid
aktív tag

20MB/s = 2500Kb/s vagyis kevesebb mint amit kollega irt.

Valamit elszamoltal. 20 MB/s = 20 000 KB/s = 160 000 Kb/s. Ha a mega es kilo kozotti valtoszamot 1000-nek vesszuk.

(#145) maross


maross
veterán

kellene nekem egy pendrive, 8gigas, minimum 15megabyte irasi sebesseggel (gyakorlatban, es nem papiron). milyenek kozott keresgeljek? eddig csak kingston hyperx-et talaltam, 30/20asak, de eleg felelmetes aron.

szerk: most 2gigas samsung gooddrive-ot hasznalok, ha jol emlekszem 20/28as, gyakorlatban ez 15/28ban realizalodik.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#146) Egyfejű


Egyfejű
tag

Pendriver-t akarok venni, de egy kicsit elbizonytalanítottak a korábban olvasottak, ezért segítséget szeretnék kérni!

Tudna valaki olvasási/írási értéket mérni a most kapható Corsair Flash Voyager USB 2.0 (4GB) és a Corsair Flash Voyager USB 2.0 (8GB) -ről!

Előre is köszi a fáradozást!

(#147) finest válasza Egyfejű (#146) üzenetére


finest
őstag

Szívesen megmérem a 8GB-os írás/olvasás értékét, ha mondasz egy progit, amivel megoldható! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#148) Egyfejű válasza finest (#147) üzenetére


Egyfejű
tag

Talán ez? http://www.ipon.hu/utils/HDTach

(#149) maross válasza finest (#147) üzenetére


maross
veterán

totalcommander :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#150) finest válasza Egyfejű (#148) üzenetére


finest
őstag

8MB zones
32MB zones

A pendrive nem volt üres a tesztelés alatt, ha ennek van jelentősége.

Maross: A TC-ben van ilyen? Nem is tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#151) maross válasza finest (#150) üzenetére


maross
veterán

ugy ertettem ramasolsz egy dvdnyi cuccot, es 6os verzioszam felett mar lathato az irasi sebesseg. tesztekben annyira nem hiszek, mindig jobbat mutatnak mint kene.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#152) finest válasza maross (#151) üzenetére


finest
őstag

8000 kbyte/mp körüli sebességgel másol át egy 4.3GB-os fájlt, a legmagasabb menet közben 8545kbyte/mp volt.
Kisméretű -2-5MB- fájlokat tartalmazó könyvtár másolásánál 1000kybte alatt volt az írás, de a 70-80MB-os fájlok átvitelénél az elején 16000 kbyte/mp feletti értéket is mért, bár ez rendszerint visszaesett 8000-8500 körülire.

MOD: nincs mit :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#153) Egon válasza finest (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ez engem is érdekelt... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) maross válasza finest (#152) üzenetére


maross
veterán

koszi. minimum ketszerese kene, 8giga 7-8mb/sec sebesseggel majdnem husz perc. mennyivel jobb 15megaval 10perc! :). en csak arra hasznalnam, hogy filmeket mozgassak gep es noti kozott, es nezzunk filmet! felkialtas utan ujabb negyed orat varni kellemetlen. a wifi neha nem birja el (hd-videok).

szerk: ez most konkretan milyen 8gigas pendrive? :). szemeztem egy kingstonnal, talan 8/valami van a hatara vesve, 5500ft-ert aruljak.

itt egy teszt gooddrive 4gigarol, ajanlom mindenkinek a markat, olcso, jo.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#155) finest válasza maross (#154) üzenetére


finest
őstag

Corsair Voyager. A 4,3GB-ot kb. 8 perc alatt írta fel egyébként. A Corsair Voyager szvsz elég jó, sebességben korábban csak az OCZ Rally GT2 vagy mi gyorsabb csak nála.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#156) maross válasza finest (#155) üzenetére


maross
veterán

koszi, utananezek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#157) Chapell


Chapell
aktív tag

Ha nagyon durva sebességű pendrive-ot akartok, akkor a Kingston DataTraveler HyperX USBs tárolókat érdemes nézegetni. Tesztek szerint 30 MB/s olvasási és 20 MB/s írási sebességgel rendelkezik. Kérdés ebből mi az igazság.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#158) maross válasza Chapell (#157) üzenetére


maross
veterán

ilyenem van 2 gigasban Goodram High Speed 4GB, 28/20 as + marha olcso (es ebbol 28/15 -ot szokott produkalni. mar csak meg kene talalnom a 8gigas megfelelojet, mert ehhez hasonlo sebessegut normalis arban meg nem talaltam.

chapell: a kingston hyperx a maga 25-30ezres araval sajna nem opcio.

a corsair flash voyager 19/13 as, az gyarkolatban 10mb/sec irast jelenthet, joo lenne azert a masfelszerese :). viszont 6e forint, barati ar, ha nem talalok jobbat, ilyen lesz belole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#159) maross


maross
veterán

talaltam meg egy jot, corsair survivor gt 8gb, 7500ft, es 24/20 koruli a gyakorlatban, nem rossz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#160) finest válasza maross (#159) üzenetére


finest
őstag

Fura, h ennél az olvasás alacsonyabb egy tízessel a Voyagerhez képest, bár ésszerű engedmény.
A te esetedben nem lenne hatékonyabb megoldás egy 2.5"-os külső tároló, olyan ami USB-ről kapja a tápot is, csak gyorsabb lenne a filmek ide-oda szállítása a szobák között?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#161) maross válasza finest (#160) üzenetére


maross
veterán

vegulis, az sem lenne rossz, de rossz tapasztalataim vannak a kulso mobil rackekkel. hozzateszem a 3.5osokkel, 2.5ot nem probaltam meg :).

van 160 es 250 2.5" vinyom a polcon, lehet veszek valami pofas usbs racket hozza, bar persze ez 8koruli pendrive arnak a duplajabol jon ki, de merete ugye 20-30szorosa. elgondolkodom a dolgon :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#162) Ribi


Ribi
nagyúr

Vettem egy 4G-s A-data pd7 pendrájvot.
Most teszteltem a legujabb TC-vel, 7.03 es 15-17MB/sec -el ir es kb 22-vel olvas. Az olvasast azert nem tudom jol tesztelni mert a winyo a gepben igencsak lassu es toredezett, HD Tune nevu progi 28MB/sec-et mond ra.
Viszont amit eszrevettem, hogy regi TC-vel (5.5) sokkal lassabban irt. Ott alig erte el a 10MB/sec-et.
Mar en is elgondolkoztam azon, hogy veszek egy mobil winyot. Mar vannak eleg strapabiroak is. Egyik cegben hasznalnak sok ilyet, kompakt, teljes gumi boritassal, asszem kb 1 vagy 1/2 meterig utesallo. Ficko is keres nelkul bemutatta, hogy fel meterrol nyugodtan le lehet ejteni.
Es ezek nem 4 meg 8 hanem 120 gigasok, gyorsabbak mint egy pendrive es 20k alatt vannak. Csak az egyetlen gondom az, hogy nem tudom zsebrerakni.

(#163) ANT válasza Ribi (#162) üzenetére


ANT
őstag

Vegyél 2,5"-os vinyó + külső rack kombót. Azt akár zsebre is tudod tenni.
Szerk:ez itt OFF. :B

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#164) Ribi válasza ANT (#163) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajna nincs akkora zsebem.
Mar igy is alig fer el a 2 pendrive meg a kulcscsomo a zsebemben :O
Amugy en nem vennek kulon rack+winyo kombot mert azok szarok. Egybe dolgok jobbak.

(#165) ANT válasza Ribi (#164) üzenetére


ANT
őstag

Ha külön veszel rack-et, vinyót, az miért is szar? Csak mert ismerősök-kollégák (velem együtt) használnak ilyen párosítást, és nincs vele semmi bajunk. (2,5" - 3,5" egyaránt.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#166) finest válasza ANT (#165) üzenetére


finest
őstag

Milyen 3.5"-os rackkel nyomulnak az ismik? Olyat keresek, amiben van feszingadozás elleni védelem (un. softstart). Raidsonic, Sharkoon rackekkel van tapasztalat?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#167) ANT válasza finest (#166) üzenetére


ANT
őstag

A legtöbb rack Coolink. A 3,5"-esekben nincs semmi extra, csak aktív hűtésűek. Az általad említett típusokkal nincs tapasztalat.
Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#168) Ribi válasza ANT (#167) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat amit en vettem asszem az is cooolink, csak nincs benne aktiv hutes.
Hat a winyo melegszik is benne mint az allat.
Nemtom ki tevezte de kirugatnam a rákba. Vegulis a működésében nincs vele gond, csak nem tartanam benne a winyomat. Perpillanat a dvd irot hasznalom rajta :)
Aktiv hutes meg nem volt szimpi mert nem kell nekem +1 zajforrás.
Na de hagyjuk ezeket a dolgokat.

Most jol elvagyok a pendrájvval, gyors mint az allat. remelem sokaig fogja birni a kikepzest.

(#169) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ilyet érdemes -e venni(oldal alja 16Gb-s).Nem néztem szét van-e olcsóbb, de a minőség is fontos!!És ez az ütés+vízállóság+30Mb olvasási sebesség nem hangzik rosszul!

[ Szerkesztve ]

(#170) Traxx válasza szilva01 (#169) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt az OCZ-t én is nézegettem. És ezt leltem. Gondolom a 16-osról is hasonló adatok születnének...Tehát nem rossz, de van ez alapján jobb is...

Egyre jobban gondolkozok egy ilyen Voyager-en, de lehet, hogy A-Data lesz belőle...nem tudom...Corsair a név miatt (meg mindenki dícséri), A-Data a könnyebb beszerezhetőség miatt...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#171) szilva01 válasza Traxx (#170) üzenetére


szilva01
őstag

Kösz a linket!! :R :R

(#172) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Vhol olvastam, h. a 4 Gb-nál nagyobb fájlokat nem lehet másolni a pendrivera. Ez tényleg igaz, h. nem tudja kezelni, mozgatni az ekkora méretű fájlokat? :F

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#173) Ribi válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha jol tudom csak fat32-re lehet fomazni ezeket es az tenyleg nem kezeli le a 4G-nel nagyobb dolgokat. Mint a DVD. Ki akartam irni egy isot dvd-re, meg is csinálta, csak utána nem volt ott a file :)

[ Szerkesztve ]

(#174) ANT válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


ANT
őstag

Formázd NTFS-re- és utána írhatsz rá >4GB .iso-t is.
Szerk: NTFS-re formázás előtt optimalizáld teljesítményre a pendrive-ot. (Hardver/Tulajdonságok/Házirendek)

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#175) Dzsekó válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Azért csak 4GB-ot tudsz rámásolni, mert a pendrive-od Fat32-re van megformázva, és a Fat32-nek ez a fizikai határa.
A HP Format Tool-al meg tudod formázni NTFS-re és akkor akár 8,5GB-ot is rá tudsz másolni. Itt tudod letölteni.
Üdv!

(#176) Joe bácsi válasza Dzsekó (#175) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De ha megformázom NTFS-re, akkor instabilabb lesz a pendrive, csökken az élettartama és kevesebb lesz a felhasználható tárterület. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#177) VVoid válasza Joe bácsi (#176) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ezt miből gondolod? Miért lenne instabilabb, és mitől csökkenne az élettartama?

(#178) ANT válasza Joe bácsi (#176) üzenetére


ANT
őstag

És hogyan ellenőrzöd, hogy csökken-e az élettartama? Mihez viszonyítasz?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#179) Joe bácsi válasza ANT (#178) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Itt a Ph-n olvastam az egyik fórumtag tesztjében amiket leírtam.
Pl.: nem 5 évet, hanem csak 2 évet bír ki a pendrive hiba nélkül.
Azt is olvastam, h. nem véletlenül vannak alapból FAT32-re formázva a pendriveok.

Vvoid: azért, mert nem FAT32-ben van a pendrive.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#180) VVoid válasza Joe bácsi (#179) üzenetére


VVoid
aktív tag

Belinkelnéd azt a tesztet? Nekem nagy baromságnak tűnik, hogy filerendszertől függ egy pendrive élettartama.

(#181) Joe bácsi válasza VVoid (#180) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Reggel vagy a mai nap folyamán megkeresem a tesztet. (Remélem megtalálom.) De azt is írták, h. csökken az üres tárterület NTFS-ben.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#182) Dzsekó válasza Joe bácsi (#181) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kb. 70-80MB-al foglal többet egy NTFS partíció.
Egyébként én meg másik pendrive-os topikban (külföldi) írási sebesség gyorsulásról olvastam, ha NTFS-re volt partícionálva.

(#183) Joe bácsi válasza VVoid (#180) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Megtaláltam: [link]

Az összes hszt olvasd végig és ott írnak érdekes dolgokat. :W

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#184) VVoid válasza Joe bácsi (#183) üzenetére


VVoid
aktív tag

Végigolvastam, de csak egyvalaki írta, hogy NTFS alatt hamarabb tönkremegy, de hogy mire alapozza, azt nem igazán. Továbbra is fenntartom, hogy ez így marhaság. Az meg, hogy 70-80 megával kevesebb hely van, egy 8-16 GB-s pendrive-nál szerintem abszolút nem számít, legalábbis nekem nem.
Amúgy meg, szerintem pendrive-on nem kell tárolni fontos adatot, csak hordozónak kéne használni. Ha tönkremegy, ott a garancia. Ha azon túl megy tönkre, egy 8-16 GB-s pendrive-ot pár év múlva úgyis le kell cserélni egy jóval nagyobbra.

(#185) Joe bácsi válasza VVoid (#184) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Arra alapozza, h. naplóz a pendrive ntfs-ben.
Én sem fontos adat tárolónak akarnám használni. Csak ezt-azt ide-oda vinni.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#186) VVoid válasza Joe bácsi (#185) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szerintem ezen nem érdemes görcsölni, az NTFS amúgy is stabilabb filerendszer, szóval én mindenképpen ezt használnám, hadd naplózzon, kit érdekel. Corsair Voyagert pl. 10 év garanciával láttam, ha azt kibírja, jó, ha nem, gari, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#187) Joe bácsi válasza VVoid (#186) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A gyártó ad rá 10 évet, nem a cég. Nem???

Én meg nem fogok azzal sz@rakodni, h. amcsiba elküldöm a pendriveot.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#188) VVoid válasza Joe bácsi (#187) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hát, akkor ne vegyél pendrive-ot :DD

(#189) Dzsekó válasza Joe bácsi (#187) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sok bolt, ahol veszed, szintén megadja rá az 5-10 év garit.
Amúgy ezt a hamarabb tönkremegy dolgot sem értem miért olyan fontos.
2-3 évet biztos kibír mindegyik, ezután már úgyis legalább 3x ekkorát fogok venni.
Első pendrive-omat 2004-ben vettem 128MB-osat.
Utána 2006-ban 1GB-osat, és e hó elején egy 16GB-osat 2 év garival.
Én a fenti adatok szerint kb. 2 évente cserélek pendrive-ot és ez idő alatt ki is szolgálnak, szóval nekem bőven elég a 2 év gari. Arról nem is beszélve, hogy sok bolt manapság hamar csődbemegy, eltűnik, és akkor mit érek a garival?

[ Szerkesztve ]

(#190) Joe bácsi válasza Dzsekó (#189) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Itt Szegeden minden számtech bolt 2 év garival adja.
Nekem nem kell 2-3 év múlva nagyobb, mert akkora már nem fogok hurcibálni dolgokat.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#191) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Van vkinek vmi tapasztalata az OCZ ATV pendrivekról?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#192) Traxx válasza Joe bácsi (#191) üzenetére


Traxx
őstag

20 hsz-el fölötted linkeltem egy tesztet.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#193) Joe bácsi válasza Traxx (#192) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Kössz!!! :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#194) vcoco


vcoco
csendes tag

Sziasztok

Minap vettem egy 2GB-os maxell usb 2.0 flash drive-ot.
Viszont sehogy sem tudok rá írni/olvasni.

Miután bedugom a PC-be az felismeri telepíti, majd megjelenik a sajátgép-ben (H) meghajtóként, amikor rákattintok, hogy megnyissam akkor ugyan azt írja ki mintha egy CD meghajtóba nem lenne lemez és úgy akarnám megnyitni.

A lemez kezelésben eltávolítható de olvashatatlan ként szerepel!
Egyszer miután többször megvolt a le fel csatlakoztatás azt is kiírta hogy nincs formázva, rányomtam hogy formázd de azt sem engedte.

Szerintetek ez lehet az én bénaságom vagy vihetem vissza a boltba cserére?

(#195) bob011 válasza vcoco (#194) üzenetére


bob011
tag

Ha eddig még nem tetted meg, akkor CSERE lesz az.

(#196) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

hello
probáltatok már a pl Corsair vagy más pendrive-ra windows xp-t vagy vistát telepíteni mintha hdd lenne?
hogy usb-ról bootol utána

ha nem ki akkor tudná valaki próbálni?

mert most vettem Kingston DataTraveler 101 II 4GB-ost és arra nem lehet 1xűen
pedig olvasás 18MB/s írás 7MB/s és csak 2600Ft volt 5év gari

(#197) MaSzKa válasza vcoco (#194) üzenetére


MaSzKa
senior tag

próbáld ki usb 2.0 ás másik gépbe

nekem pl a kingston nem megy usb 1.1-es régi gépbe gigabyte p3as alaplap pedig új biossal :(

(#198) bob011 válasza MaSzKa (#196) üzenetére


bob011
tag

Ilyen pörgés mellett esetleg egy angol(v. amilyen nyelvet megértesz) nyelvű fórumon nagyobb sikerrel járhatsz mint itt.

:K

[ Szerkesztve ]

(#200) lúzer válasza vcoco (#194) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg ellenőrizni:
regedit:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000001

persze ha más pen jó akkor mindegy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.