Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

(Nem troll vagyok, most szólok) Üzbég olx-en van egy jó árú, de nem gyanúsan jó árú fejhallgató (újonnan 250 dollár az usából + 30$ posta).
Van e értelme fontolóra vennem ezt a lehetőséget, vagy vannak dolgok, amiket nem szabad erőltetni és ez is valószínű olyan? :D (hátrány, hogy nem ismerem a ciril betűket és se oroszul, se üzbégül nem tudok.)
Tudom, ez elég hülyén hangzik, de komolyan írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#84902) nyisziati válasza emiki6 (#84901) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha szereted a rizikót és nem félsz a kalandtól, akkor csak bátran. :DDD
Én speciel nem láttam az illető feedback-jeit, úgyhogy nem kockáztatnám meg. Persze lehet, hogy ott van, csak nem vettem észre.

(#84903) Zeki válasza emiki6 (#84901) üzenetére


Zeki
nagyúr

Majd jót nevet rajtad, miután nála a pénzed.
Mert úgysem tudsz mit csinálni.
Amúgy elküldi neked a cuccot? Megkérdezted? Drága lesz a posta+Vám.

(#84904) emiki6 válasza nyisziati (#84902) üzenetére


emiki6
veterán

Na, igen, nekem is ez a bajom...

Zeki: Nem csináltam még semmit, csak gondolkoztam a dolgon, bár valószínű elengedem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#84905) Zeki válasza emiki6 (#84904) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vegyünk téged.
Te vagy az árus. Jön egy magyar vevő, akinek mondjuk foxpostával gond nélkül és gyorsan elküldöd a cuccod (akár utánvéttel, akár ő utal előre - 2 órán belül belül nálad a pénz), vagy jön egy üzbég, hogy ő bizony épp nagyon megvenné tőled...
Kinek adod el?

(#84906) emiki6 válasza Zeki (#84905) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, ezen én is gondolkoztam. Nem hiszem, hogy sok üzbég meg akarná venni, de a legjobb érv, amivel lebeszélhetem magam, hogy ha külföldre is árulni szerette volna, akkor azt ebayen kéne tennie.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#84907) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Van valakinek infója Spemall eu-express szállítás feladástól számítva kb: hány nap amíg ideér? Tudom most ezt nehéz megmondani,de úgy hozzávetőleg.

(#84908) olymind1


olymind1
senior tag

Sziasztok!

Akkor hogy működik a vámolás, ha egy ausztráliai gyártó képviselője keresett meg azzal, hogy ad fel nekem 1-2 apró terméket ilyen kis bubis zacskóban ingyen és bérmentve "non commercial samples"-ként Hong Kongból?

A segítséget előre is köszönöm :R

(#84909) azbest válasza olymind1 (#84908) üzenetére


azbest
félisten

Mivel a kínaiak kb minden küldeményen bepipálják ezeket, így nem veszi senki komolyan.
Szóval értéktől függően a szokásos módon járhatnak el.

Szerintem érdemes vagy számlát, ami a végére nullázva van, vagy nyilatkozoatot is mellékelnie, amiben mindenféle adat mellett az érték is szerepel. De cég-magánszemély viszonylatban tudtommal nincs ajándékozás, szóval 22 euro felett (esetleg 10 euro teher felett) kérhetnek érte áfát. A szállítási díjat se felejtsd ki a képletből, ha nem 0.

Annó, sok éve a texas instrumentses sample küldeményhez volt szabályos számla, aminek a végösszege 0 volt, de látszott rajta, hogy milyen értékű lenne.

Persze elektronikusan is jó, ha átküldi a számlát / nyilatkozatot, mert lehet bekérik tőled. Ha filléres apró dolog, akkor lehet nem foglalkoznak vele és simán továbbengedik.

[ Szerkesztve ]

(#84910) olymind1 válasza azbest (#84909) üzenetére


olymind1
senior tag

Igen azt írták is, hogy állítanak ki nyilatkozatot, számlát arról hogy nem fizettem érte, mivel tesztpéldányt ingyen küldenek 1-et vagy 2-t. A szállítás is 0 ft-ba fog kerülni, mert azt is ők állják. Szóval a termékért egy forintot se kell adnom, így banki utalási papírom se lesz róla, azt semilyen formában se tudom küldeni/mellékelni, ha kérnék.

Természetesen elektronikusan is átkérem az iratokat, meg mellékelik a csomag mellé is kinyomtatva.

Maga a termék egyébként közvetlenül a gyártótól jön/származik, csak Hong Kong-ban van raktáruk, meg gondolom ott is gyártatják őket.

(#84911) nyisziati válasza sputyi70 (#84907) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem utoljára 10 nap volt.

(#84912) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
2017.12.9. -én leadtam egy rendelést az ebayen, ami azóta is "your payment is being processed" státuszban van. Most néztem meg a paypal fiókban, hogy mi a helyzet, ott "pending" kategóriában van ez a tranzakció. Az sms -t viszont egyből megkaptam anno a banktól. Ebben az esetben nálam vagy az eladónál nem stimmel valami?
Azt hol lehet megnézni, hogy mikorra kellene hivatalosan ideérnie a csomagnak? Mert sehol se találom ezt az infót és már nem emlékszem. Viszont gondolom csak azután lehet request -et/case -t indítani.

Köszönöm

(#84913) sputyi70 válasza nyisziati (#84911) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi a választ. :K

(#84914) misiizsai


misiizsai
tag

Sziasztok!
Milyen formátumba küldjem el a postának mellékletként a kitöltött dokumentumot? Már 2-be elküldtem és nem tudják megnyítni.. Már baromira ideges vagyok..Nem igaz hogy nem tudnak egy World Doc-ot megnyítni

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#84915) Watt25 válasza misiizsai (#84914) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, World Doc-ot én sem ismerek...
Egyébként meg alá kell írni, szóval, ha nem szkennelt képről van szó, akkor nem lesz jó...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#84916) misiizsai válasza Watt25 (#84915) üzenetére


misiizsai
tag

Az nagyon jó mert nincs szkenerem :(

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#84917) UHHH válasza misiizsai (#84916) üzenetére


UHHH
senior tag

Lefotózod a telefonoddal, én így szoktam, simán jó. A megnyitni meg rövid i.

-

(#84918) misiizsai válasza UHHH (#84917) üzenetére


misiizsai
tag

Köszi a segítséget! :) Bocsi csak már az idegességtől erre se figyelek :)

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#84919) KamuMazsola válasza misiizsai (#84914) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Inkább JPG képként küldj mindent, vagy esetleg PDF-ben.

Üdv.: KamuMazsola

(#84920) chungee


chungee
addikt

Estét!

Most először vásárolnék Gearbest-en telót. Erre megszüntették azt a szállítási módot amelyikkel nem kell bajlódni a vámmal :( Nem tudjátok hogy ideiglenesen vagy véglegesen szüntették meg:F Érdemes várni:F

Vagy esetleg olyan boltot tudtok ajánlani ahol van ilyen szállítási mód:F

[ Szerkesztve ]

(#84921) bl4ze válasza chungee (#84920) üzenetére


bl4ze
veterán

Van saját topik, keress rá. (Gearbest)

.:. bl4ze .:.

(#84922) KamuMazsola válasza chungee (#84920) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tudomásom szerint ideiglenesen (a karácsonyi hajrá miatt) vették le ezt a szállítási módot. A tinydeal-től és a coolicool-tól is rendeltem már eu expressz-szel, a coolicool-tól eu raktárból is, ill a spemall magyar raktárából most legutóbb.

Üdv.: KamuMazsola

(#84923) fornettisuti válasza chungee (#84920) üzenetére


fornettisuti
veterán

Válassz EU-s boltot.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#84924) chungee válasza KamuMazsola (#84922) üzenetére


chungee
addikt

Sajnos tinydeal-en sincs eu express :(

Az EU raktáros témával az a baj hogy túllépem a keretet :B Kiköltekeztunk az ünnepekre :(

[ Szerkesztve ]

(#84925) headhunter válasza chungee (#84924) üzenetére


headhunter
addikt

Geekbuyingon nincs ugyanaz a telefon? (ES, IT, DE raktár)

(#84926) KamuMazsola válasza chungee (#84924) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Milyen telót szemeltél ki? Hátha tud valaki segíteni egy olcsó forrással.

Üdv.: KamuMazsola

(#84927) chungee


chungee
addikt

100 dollár + eu express illeték

Ennél gyengébb ne legyen. Viszont rühellem a selfit. Ha rajtam múlana nem is lennének selfi kamerák. Ha magamról akarok akkor megkérem valakit vagy tudatosan cipilek magammal lábat.

LEAGOO KIICAA MIX 4G Phablet - 3GB RAM 32GB ROM BLACK

[ Szerkesztve ]

(#84928) Chrystall


Chrystall
senior tag

Nem tudja valaki, ha Kanadából rendelek, arra van-e még vám vagy áfa? Úgy tudom Kanada és az EU közt szabadkereskedelmi egyezmény van, akkor elvileg ilyeneket már nem kell fizetni, nem?

(#84929) beg válasza Chrystall (#84928) üzenetére


beg
veterán

Nem EU tagállam, tehát áfa és egyéb nyalánkság rájön.

"A bizottsági tájékoztatás szerint a CETA új lehetőségeket kínál az uniós vállalkozások számára, hogy exportálhassanak Kanadába. Az egyezmény az unió és Kanada közötti kereskedelemben tarifacsoportok 98 százalékában megszünteti a vámokat. Ezenkívül az uniós vállalkozásoknak minden eddiginél jobb hozzáférést biztosít a kanadai közbeszerzési szerződésekhez, ideértve nemcsak a szövetségi, hanem a tartományi és önkormányzati szintű szerződéseket is."

Vám nemegyenlő áfával.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#84930) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Anyum nővére Kanadában él, és karácsonyra/karácsonyi ajándéknak küldött egy csomagot, amit megfogtak a vámon.
4,75Kg-os a csomag, tele használt ruhákkal. A csomagra fel lett tüntetve, hogy mit tartalmaz illetve rokonom biztosítást is kötött rá 200dollár értékben.

Ilyen esetben hogy tudom igazolni, hogy tényleg használt ruhák vannak benne? Pontosan azt sem tudjuk mit tartalmaz a csomag, csak annyit hogy ruhákat (tényleg).
Semmilyen papír számla stb... nincs róla.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#84931) Zeki válasza Predator2 (#84930) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megírod nekik hogy ki és miért és mit küldött. Majd felbontják, és meglátják.

(#84932) Predator2 válasza Zeki (#84931) üzenetére


Predator2
addikt

Kaptam egy formanyomtatványt is. Elég ha csak email-ben írok nekik?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#84933) Chrystall válasza beg (#84929) üzenetére


Chrystall
senior tag

Azt hittem Áfa sincs már. De egyébként akkor az Áfa az hogy hogy nem kerül beszedésre EU-n belüli kereskedelemben? Arra melyik szabály vonatkozik? Én azt hittem ez eleve együtt van a vámmentes kereskedelemmel.

(#84934) fornettisuti válasza chungee (#84927) üzenetére


fornettisuti
veterán

Inkább választanám a Xiaomi redmi note 5a-t eustockról 30k-ért rendes garanciával, mint ezt a hulladékot.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#84935) beg válasza Chrystall (#84933) üzenetére


beg
veterán

Mert így hozták létre az uniós kereskedelmi szabályokat. Ha van időd, elmerülhetsz a jogszabályokban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#84936) bl4ze


bl4ze
veterán

Szánalmas a posta, tényleg...

2017.12.30. | 13:06
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting

Tegnapra vártuk. Nem hozták.
Ma sem hozták.

Tényleg 5 nap Liszt Ferenc reptér-Budaörs útvonal az MPL-nek ? ? ?? :W :W :W

.:. bl4ze .:.

(#84937) Juditta_56 válasza bl4ze (#84936) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Te még tényleg izgatod magad ezen?! :Y

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#84938) agroman válasza bl4ze (#84936) üzenetére


agroman
senior tag

felenk iden meg nem jart postas...pedig van egy ugyanilyen datumu cuccom.

------

(#84939) hunaqua


hunaqua
addikt

A követés nélküli belgát ( LVS ) ,folyamatosan hozza. Tegnap is érkezett meg ma is.Tehát dolgoznak !

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#84940) Xes


Xes
csendes tag

Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018.01.02. | 03:29

Ez még lehet vámos vagy már átcsúszott?

[ Szerkesztve ]

(#84941) bl4ze válasza Juditta_56 (#84937) üzenetére


bl4ze
veterán

az szép ! :W :Y :W

.:. bl4ze .:.

(#84942) arfer válasza Juditta_56 (#84937) üzenetére


arfer
aktív tag

Nekem több ilyen csomagom is van, ugyanúgy dec 29., ugyanebben a státuszban... Országos probléma lenne :F ?

(#84943) Turbobacsi válasza bl4ze (#84835) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

iHerb rendelés: dec. 27, feladva dec. 28. átvéve tegnap (jan. 2): királyság

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#84944) szabi__memo válasza Turbobacsi (#84943) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az király. Honnan jön?

(#84945) vasi89 válasza Juditta_56 (#84937) üzenetére


vasi89
addikt

cserébe idén ismét drágultak a csomagküldés díjai :DDD

Valamiért nálam nem megy a nyomkövetés most de ünnepek előtt olyat csináltak emagos csomaggal, hogy beérkezett a központjukba, majd ott volt hogy belföldire továbbítva majd másnap reggel megint a központjukba volt.. aztán végül is 3 nap alatt sikerült teljesíteniük az országon belüli postapontos kézbesítést. Mi lett volna, ha házhoz kérem.. :)) hozzáteszem hogy az emag raktár üllőn van én meg pestre kértem a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#84946) bl4ze válasza Turbobacsi (#84943) üzenetére


bl4ze
veterán

Mondtam, hogy nagyon pengék, és olcsó is a DHL ecommerce :)

szabi__memo : USA. :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#84947) szabi__memo válasza bl4ze (#84946) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor volt plusz költség is?

(#84948) Turbobacsi válasza szabi__memo (#84944) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Melrose Park , USA , IL, egy ezres volt a postaköltség

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#84949) szabi__memo válasza Turbobacsi (#84948) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Áfát, kezelési költséget nem kell ezekért fizetni??

(#84950) Turbobacsi válasza szabi__memo (#84949) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

áfahatár alatt volt bőven (de szoktam rendelni szintén az USÁ-ból képregényeket, bőven áfahatár feletti értékben, szintén DHL ecommerce postával, soha nem volt áfázás!)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.