Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) beg válasza Ciccuka (#85950) üzenetére


beg
veterán

Pakisztánból vársz csomagot vagy csak szimplán trollkodsz ezzel a hírrel?
Karachi kifejezésre keress rá legközelebb fiúcska.
"Karacsi Pakisztán legnépesebb városa"

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85952) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

22 eur alatti csomagom jön China Post Registered Airmaillel, nem lesz itt holnapra, de elkeveredni sem fog ugye? vámon nem fogják basztatni? (mert gondolom nem lesz a csomagban legit számla a kinai eladótól)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#85953) Krogoth válasza K1nG HuNp (#85952) üzenetére


Krogoth
senior tag

Vámon bármikor megfoghatják, ha az ügyintéző úgy gondolja. Ilyenkor értesítenek, te igazolod, hogy 22 ojró alatti és kész is van.

(#85954) fornettisuti válasza K1nG HuNp (#85952) üzenetére


fornettisuti
veterán

Fifty-fifty

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#85955) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Kb 20.-a óta ebben a státuszban áll több csomagom is:
"Processed in the destination country"

Nektek is, vagy mindkettő csomagra be fogja kérni a VÁM a papírokat? - Persze tudom, hogy nem biztos ez a jelenlegi státusz alapján, de ha több embernek már nem ebben a státuszban van, akkor lehet erre gyanakodni, és mondjuk időt spórolnék vele, ha előre kitölteném a papírokat....

Mert lehet túlaggódom így is, és csak az a probléma, hogy felszaporodott a sok csomag és el vannak vele havazva...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#85956) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

A Geekbuying weboldaláról rendeltem néhány terméket a hónap elején.

A t.17track.net szerint a csomag legfrissebb állapota: "Receive receptacle from abroad (RESDES EDI-received)"
A trackitonline.ru szerint pedig: "Célországba elküldve (Export)"

A kérdésem ezzel kapcsolatban annyi, hogy most ebből én honnan tudom, hogy hol tart a csomagom? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#85957) UberMutant válasza front3r (#85955) üzenetére


UberMutant
őstag

javaslom, ne nézegesd a trackinget, ha ennyire gyengék az idegeid.

(#85958) shepherdfire


shepherdfire
újonc

Sziasztok, két érdekes esettanulmány:
1. Február vége:
Banggood rendelés, a trackitonline.ru szerint "elégtelen címzés, vissza a feladónak". Postai értesítőt nem kaptam. Azonnal bementem a postahivatalba + írtam a Posta online oldalára, hogy mi a korrekt címem, ne küldjék vissza a csomagomat.
A postahivatalban a TN alapján "nem találták" a csomagomat, a belső nyilvántartás szerint a "postásnál van". Odahivattam a kézbesítő postást, aki közölte, hogy "nála ugyan nincs".
Morcos arc, keressék meg, aki átvette utoljára, az adja elő.
Negyed óra múlva "megtalálták", átadták, elnézéskérés 0.
Másnap Posta online válasza: "Kedves ügyfél, panaszát kivizsgáltuk, csomagja kézbesítésre került".

2. Tegnap (szombat).
Banggood rendelés, a trackitonline.ru szerint "elégtelen címzés, vissza a feladónak". Postai értesítőt nem kaptam. Azonnal bementem a postahivatalba, a TN alapján "nem találták" a csomagomat. A belső nyilvántartás szerint tegnapelőtt, pénteken megkísérelték a kébesítést.
Kérdem az alkalmazottat, ha elégtelen a címzés, akkor mi alapján kísérelték meg kézbesíteni a címre? Válasz: "Nem tudják".
Ügyeletes postai vezető megkeresése. Közlöm, ha nem találják a csomagomat, a közeli Rendőrkapitánysághoz vezet az utam, jogászként megalapozott és szakmailag is korrekt feljelentést fogok tenni.
Negyed óra múlva a csomagot "megtalálták", vezető átadta, zavart arc, elnézéskérés 0.
Nyomkövetés:

Véleményetek: inkompetencia vagy lopási kísérletek?

[ Szerkesztve ]

(#85959) Turbobacsi válasza shepherdfire (#85958) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Szvsz: foglalkozás közben elvégzett gondatlan veszélyeztetés

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#85960) shepherdfire válasza Turbobacsi (#85959) üzenetére


shepherdfire
újonc

Sokan írták már, hogy a megrendelő nem tehet panaszt, mert a kézbesítésig a csomagot feladóval van szerződéses jogviszonyban a Posta.
De:
A csatolt nyomkövetésből látható, hogy a Postánál, a kezelésében van a csomag, és nem tudják kiadni, mert "nincs meg".
Ilyenkor BEJELENTÉST tehetsz sikkasztás vétsége vagy szabálysértése matt (értékhatártól függ) az illetékes hatóságnál.
Sértett: a csomagküldő cég.
Elkövetéssel gyanúsítható: postai alkalmazott.
TE a bejelentő vagy.
Ha a jogsértés valószínűsíthető (nem tudnak elszámolni a rájuk bízott csomaggal) a hatóságnak eljárási kötelezettsége van.

(#85961) bl4ze válasza Turbobacsi (#85959) üzenetére


bl4ze
veterán

Lustaság, nemtörödömség.
Javasolnám jegyzőkönyv felvételét, és panaszt tenni. Két eset, egymás után.

.:. bl4ze .:.

(#85962) csakzolcs


csakzolcs
tag

Üdv :) Ilyenkor mi történik? 7-12napos express hungary szállítással kértem. Akkor ez már régóta a magyar postánál van? Ma van ugyebár 25.-e.

[ Szerkesztve ]

(#85963) front3r válasza UberMutant (#85957) üzenetére


front3r
őstag

"Kösz." Végülis már más ebben a topikban levelezgetett a postával és megfenyegette őket, hogy kerítsék elő a csomagját....

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#85964) cubix válasza csakzolcs (#85962) üzenetére


cubix
tag

Addig semmi sem biztos, ameddig nem látod a "Célországban feldolgozva" státuszt. Ez legjobb esetben is egy konténerben van ferihegyen, majd valamikor feldolgozzák. Mostanában az EMS(LA-LZ kezdetű TN) inkább 12 nap fölött van, mint alatta. Erzsi utalványok lefoglalják a postát...

「시작이 반이다」

(#85965) csakzolcs válasza cubix (#85964) üzenetére


csakzolcs
tag

Köszönöm! :)

(#85966) Laza... válasza cubix (#85964) üzenetére


Laza...
addikt

Olyannyira, hogy még szombaton is hordták. Semmi mást, csak a böske utalványokat

Never give up!

(#85967) front3r válasza front3r (#85955) üzenetére


front3r
őstag

"Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting"
VAN ISTEN!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#85968) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Nagyjából képben vagyok a VÁM témában, viszont ilyen lehetőséggel még nem rendeltem. Eléggé alap az angolom, de ha jól értem, akkor EU rendelés esetén EU raktárról küldené a terméket? Vásárlásnál érdemes lenne ezt jeleznem? Csak mert ha kifizetem, de ő később azt írja, hogy nem tudja küldeni így, akkor belefutottam a Kínai szállításba? Továbbá a kiírt szállítási költség elég húzós, EU-ból küldve ezen lehetne még faragni?

[link]

Rá tudnátok nézni, hogy Ti meg mernétek e rendelni?

Köszönöm!
T

(#85969) Krogoth válasza tomi5244 (#85968) üzenetére


Krogoth
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#85970) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ez így mi?

"RG797497797CN"
Logistics company:
China Post Registered Air Mail
Shipment time:
2018-03-15 22:25:10

"Export customs clearance complete"

Miért van olyan sejtésem, hogy a kis kínai nem valid tracking számot adott meg? :U

@tomi5244: Azt írja oda amit értesz. Ha a felsorolt országokból rendelsz akkor tax / vat mentesen kapod az árút mivel EU raktárról szállítják.
Minden egyéb EU-s országba (Amiket nem sorolt fel külön) csak DHL és egyéb expressz futárral tudja küldeni ---> lesz vám és kezelési költségek.

Ellenben: (Szóval a franc tudja. )

"Shipping: $75.00 (approx. 18,996.96 HUF) Standard International Shipping | See details
International items may be subject to customs processing and additional charges.

Item location:
Shenzhen, China

Ships to:
Worldwide See exclusions"

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85971) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Eh kint vagyok a szerk limitből.

Én a helyedben ráírnék. "Contact seller."

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85972) tomi5244 válasza Micsurin (#85971) üzenetére


tomi5244
őstag

Ráírtam, meglepően gyorsan válaszolt is. "Hi. Send from china via eu warehouse. Free tax way, not need pay tax" Kérdés, hogy hol van az az EU raktár. :F

Szerk: közben találtam Angol eladót is, de ő meg nem írja pontosan, hogy mit mellékel még hozzá. ISO, auto azonos kábelt adnak hozzá elvileg, de ő nem tér ki rá. Nincs erre valami szabály, hogy mit küld a csomagban, vagy csak én nem látom? [link]

[ Szerkesztve ]

(#85973) Zeki válasza tomi5244 (#85968) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem merném.
Member since: Nov-02-07 in Ukraine

Kínában van a cucc, de ő tud EU-s raktárat, miközben Ukrajnából bizniszel?

Esetleg úgy, hogy ő rendeli meg neked valamelyik kínai webshopból, mint dropshipping. Az meg tud EU raktáras/Áfa mentes szállítást.
Túl drága móka ez.
Láttam én már más topikban ilyet, ahol a kijelző önmagának volt fejjel lefele fordított tükörképe.

(#85974) ekrisztian válasza tomi5244 (#85972) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Van Köln-ben is..az nem jó?
Ja az wince...akkor nem

[ Szerkesztve ]

(#85975) tomi5244 válasza Zeki (#85973) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem is merem megrendelni.

UK-ból rendelek, találtam ott is, bár kicsit drágább. Amúgy nem értem, mert beállítom direkt Európát, de sok kínai találatot is kiad.

(#85976) ekrisztian válasza tomi5244 (#85975) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az angolt is jól nézd meg, főleg a negativokat, mert nagyon szeretik ők is dropshippingelni a cuccokat.

(#85977) tomi5244 válasza ekrisztian (#85976) üzenetére


tomi5244
őstag

Ez volna az, mit mondanál(tok) rá? [link]

(#85978) mizu


mizu
aktív tag

:))

▫️ PH! FAN ▫️

(#85979) cubix válasza mizu (#85978) üzenetére


cubix
tag

Degyönyörű. Kíváncsi lennék, hogy mit csinálnak ilyenkor :DD

「시작이 반이다」

(#85980) mizu válasza cubix (#85979) üzenetére


mizu
aktív tag

-Felfér srácok?
-Hozzad!

Á mégse.. :DDD

▫️ PH! FAN ▫️

(#85981) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

na úgy néz ki hogy működik a kuncsorgás a 22E feletti csomagoknál ha az áfa nem éri el a 10E-t!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#85982) csakzolcs válasza mizu (#85978) üzenetére


csakzolcs
tag

Nálam is ez van, vicc az egészben, hogy a nickneved alapján pont úgy hívnak mint téged... :D :D Ezek utálják a Kiss Zoltánokat???!

(#85983) woros válasza Turbobacsi (#85981) üzenetére


woros
őstag

Hogy sikerült? :)

(#85984) mizu válasza csakzolcs (#85982) üzenetére


mizu
aktív tag

Lehet :U

▫️ PH! FAN ▫️

(#85985) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem, mert az összefoglalóban nem találtam erre infót.

Gearbest-ről rendeltem egy drónt 280 dolcsiért a múlt héten. Ma megneztem hol jar a csomag és sajnos csak most szembesültem vele, hogy Kínai raktárból rendeltem véletlenül a Lebgyel helyett Emiatt áfa és vámköteles lesz a termék. Irtam az eldónak, a sajnálatos bakim miatt elállnék a rendeléstől és csak az oda- vissza utaztatás fizetném ki. Választ egyenlőre még nem kaptam.

Mit gondoltok mire számíthatok, valakinek volt hasonló tapasztalat?

Egyenlőre úgy látom hogy be kell nyelnem a plusz költségeket.

(#85986) parkr válasza csakzolcs (#85982) üzenetére


parkr
őstag

én nem Kiss Zoltán vagyok :)

(#85987) Turbobacsi válasza woros (#85983) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

semmi extra, csak írtam egy álomszép mailt, csatoltam a doksikat....

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#85988) csakzolcs válasza parkr (#85986) üzenetére


csakzolcs
tag

A lelke mélyén minden ember valahol egy kicsit Kiss Zoltán :)) ;]

[ Szerkesztve ]

(#85989) beg válasza qpakcovboy (#85985) üzenetére


beg
veterán

Gearbest topikban már megkaptad a választ kora délután. Fogadd el.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85990) qpakcovboy válasza beg (#85989) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem kaptam kielégítő és pontos választ, ezért fordultam ide, de a leírásból sem derült ki mit tudok tenni. Vettem a fáradságot és végig olvastam...

Ezért kérdeztem és nem azért hogy neked egy hozzászólással többet keljen olvasni, ezt fogadd el.
Szeretném jóhiszeműen rendezni azt amit elcsesztem a rendelésnel.
Továbbra is arra vagyok kíváncsi, hogy megúszhatom-e a dolgot a postaköltségek rendezésével, vagyis a vám előtt visszafordítható-e a csomag?

(#85991) Laza... válasza qpakcovboy (#85990) üzenetére


Laza...
addikt

röviden: nem. Hosszabban: x ideig nem keresed a csomagot, a posta visszafordítja. Az hogy mennyi pénzt kapsz vissza, az más kérdés. Ők teljesítették a rendelésed

Never give up!

(#85992) qpakcovboy válasza Laza... (#85991) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Közben írtam a supportnak. Felajánlották, hogy ha beküldöm az adó papírokat, akkor az összeg egy részét, vagy az egészet levásárolhatom. Ez több, mint korrekt.

(#85993) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
amazon.de odalról rendeltem egy terméket 70euro értékben, amit franciában adtak fel nekem. Kapom az sms-t dhl-től, hogy vám alatt van.
EU-n belül mégis mit vámolnak?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#85994) Turbobacsi válasza Speeedfire (#85993) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#85995) moma


moma
őstag

Tud valaki segíteni, hogy amazon.de-n mi lehet a baj a fizetéssel? Visszadobta valamiért. Annyiban nem csodálkozom, hogy kártya utolsó három számjegyét nem is kérte. Meg a névre egy mező van, ahova beírtam keresztnév, vezetéknév ékezet nélkül esetleg ez is lehet a baj.

we all deserve a bit of luck.

(#85996) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Ha egy magánszemély amerikából USPSel ad fel csomagot azt itthon mi hozza ki? A vám akkor arra ugye lazább? (45 eurotol van csak afa)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#85997) 4ron


4ron
senior tag

Ma kaptam egy sms-t, miszerint a postai vámkezeléshez szükséges kitöltenem egy űrlapot és el kell küldenem azt nekik. Gearbest rendelés €9,38 értékben.

A poén az, hogy a Gearbest számlán USD a devizanem, míg a PayPal számlán EUR. Elég, ha a letöltött Gearbest számlát/Paypal számlát/Gearbest képernyőképet csatolom, plusz a kitöltött űrlapot?

Tekintettel arra, hogy nem vámköteles, kell-e fizetnem majd a Postai vámkezelésért 3000 forintot? Első alkalom, hogy valamit megfogtak, nem akarom elqrni az ügymenetet. Köszi :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85998) beg válasza 4ron (#85997) üzenetére


beg
veterán

Elég igen és nem kell semmit fizetned áfa határ alatt, csak formaság hogy néha bekérik.
Küldd el nekik aztán várd a postást. Nem fogsz fizetni érte.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85999) 4ron válasza beg (#85998) üzenetére


4ron
senior tag

Nyomtassam ki, írjam alá kézzel, majd szkenneljem be és úgy küldjem nekik? Köszi egyébként a gyors választ ;)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#86000) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok!
Mint látható a csomagom egy hete itt pihen az országban , ma felhívtam a postát azt mondták , hogy náluk nincs , valószínüleg elkeveredett a reptéren és még ott van , vegyem fel a Fasttech-el a kapcsolatot és kerestessem. :F
Ezt a mai napon meg is tettem.
Szerintetek van esély rá , hogy meglesz a csomag, illetve ha igen , akkor vámolásra számíthatok még? Az értéke 74$ és hollandián keresztül a PostNL hozta.
Köszi előre is! :)

Mar 22, 2018
08:54
The consignment has arrived in the country of destination Post NL
HUNGARY
Mar 22, 2018
08:54
The item has arrived in the country of destination Post NL
Mar 21, 2018
12:27
The item is on transport to the country of destination Post NL
Mar 20, 2018
11:32
The item is processed at the PostNL sorting center Post NL
Mar 20, 2018
11:32
The item is at the PostNL sorting center Post NL
Mar 19, 2018
17:23
Consignment received at the PostNL Acceptance Centre Post NL
Mar 13, 2018
05:52
The item is ready for shipment Post NL
Mar 12, 2018
02:02
The item is pre-advised Post NL
Mar 10, 2018
04:34
The Item is at the shippers warehouse Post NL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.