Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85851) KutyiHU válasza SunMount3r (#85845) üzenetére


KutyiHU
tag

Hali én 1,5 éve rendeltem tomtopról telefont. minden rendben ment. üdv

(#85852) Pongacsa


Pongacsa
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni hogy Magyarországon melyik futárszolgálat szállítja ki az S.F. Express csomagokat? Ebayről rendeltem egy csomagot, ami 2018.03.02 óta bent van Magyarországon, de semmi se történik a nyomkövetésben, nem kaptam meg még mindig.
Köszönöm!

(#85853) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeket szeretném kérni. Egy csomagot (WD merevlemez) kellene Németországba elküldenem garanciáztatni. Hogy tudnám ezt a legolcsóbban megtenni? A postán 6-7000Ft-ot mondtak rá.

Lehet túlbiztosítottam, mert jelenleg a csomag mérete 300x240x160 a súlya 966g
(a kisebb dobozt beleraktam egy nagyobba és azt eléggé kipárnáztam) Ha nagyon muszáj akkor tudok faragni a méreten.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#85854) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy ecigis csomagot, 5.-én adtál fel Fasttech-en. Nem lassú ez egy csöppet? Túl sok az export? :S
LX000000000NL

Destination : Hungary - Cache time: 2018-03-12 18:29:27(GMT+1)
2018-03-07 03:12
NLAMSA(Netherlands (, Item accepted by postal operator

Origin : Netherlands - Cache time: 2018-03-12 18:29:35(GMT+1)
2018-03-09 07:36
The item is ready for shipment

2018-03-07 01:20
The item is pre-advised

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#85855) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!

Én tudom rosszul, esetleg változtak a dolgok ? Tudomásom szerint Eu-n belül nem vámolnak vagy igen ?
Apámnak rendeltünk a Hondájához egy új rúgostagot (128eur) Olasz o.-ból jön, erre ma este kaptam egy mailt, hogy a bolt csatolva küldte a a teljes számlát (tax document) ha szükségem lenne rá. Számlán szépen tételezve és kiemelve a 22% ottani ÁFA.

Azért nem értem a dolgot mert egyszer már küldtek nekem számlát. Hagyhatom figyelmen kívül vagy kezdjem várni, hogy lehet a számla csatolgatással szórakoztatni ? (UPS hozza, de előre fizetett a csomag szóval ők tuti nem ügyintéznek akkor gondolom.)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85856) Krogoth válasza Micsurin (#85855) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ha itthon vásárolsz valamit és kérsz számlát, azon is rajta lesz az ÁFA összege.

Azért küldték, hogy ha kell, de ha tényleg olaszból jön, akkor nem lesz semmi plusz költséged.

[ Szerkesztve ]

(#85857) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!

Amerikából rendelnék pár elég jóáras cuccot(pulcsi,kabát,póló) ~80eur értékben,viszont a gondom,hogy pár márkát nem szállítanak külföldre(Vans,Volcom pl.),ezért arra gondoltam,hogy egy céggel hozatom haza. A kérdésem,hogy van-e valakinek ebben tapasztalata és tud-e ajánlani erre megbízható céget(ahol van egy postafiókom,megjön a szajré majd küldik ők hozzám nyilván nem ingyen..:) ) vagy nem éri meg vesződni ilyen kis összegnél ezzel?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#85858) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Több csomagom is jön eu-ból.
Egy GSP angolból, már a GLS-nél van.
2 hollandoktól, szintén GLS.
Mindegyik csomag nyomkövetése 9-e éjjel, 10-e hajnalban véget ér. Egyik németből elindult, másik hollandoktól, vagy az ottani export raktárig jutott.
Azóta semmi, pedig álltalában ha hétvége is van a következő megállóig eljut.
Mikor kezdjek aggódni?
Nincs valakinek infója esetleg?
Minden tracking oldal ezt hozza.

Ezek az utolsó sorok:

Angolból GSP-vel:
Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Magyarország
Származás: Németország
2018-03-10 01:35 Neuenstein, The parcel has left the GLS location.
2018-03-10 01:30 Neuenstein, The parcel has reached the GLS location.
2018-03-09 19:20 Neuss, The parcel has reached the GLS location.
2018-03-09 19:17 Neuss, The parcel was handed over to GLS.
2018-03-08 08:20 Neuss, The parcel data was entered into the GLS system; the parcel was not yet handed over to GLS.
======================================
Powered by www.17track.net

Holland:

Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Magyarország
Származás: Hollandia
2018-03-09 04:02 Utrecht, The parcel has left the GLS location.
2018-03-09 04:01 Utrecht, The parcel has reached the GLS location.
2018-03-09 00:03 The parcel has left the GLS location.
2018-03-09 00:03 The parcel was handed over to GLS.
2018-03-08 17:40 The parcel data was entered into the GLS system; the parcel was not yet handed over to GLS.
======================================
Powered by www.17track.net

Holland 2:

Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Magyarország
Származás: Hollandia
2018-03-09 23:58 A parcella elhagyta a GLS helyét.
2018-03-09 23:58 A parcella átadták a GLS.
2018-03-09 10:14 A parcella adatai a GLS-rendszerbe kerültek; a parcella még nem adta át a GLS.
======================================
Powered by www.17track.net

(#85859) szacsee válasza szacsee (#85858) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ronyó relé rángatott csak, egyik már itthon van.
Gondolom a rövid hétvége miatt besokalltak itthon és lehet torlódtak a csomagok ( már ha van ilyen gls-nél).

(#85860) Occon adom


Occon adom
aktív tag

YANWEN ről
[kép]
Elvileg van rajta sok szám, a referencia van nyomkövetőnek megadva.
Solomon Islande Post Corporition ,... valami :D

(#85861) Rainman05


Rainman05
tag

Tegnap már azt írta nyomkövető hogy belföldi feldolgozásra továbbítva na mondom biztos belehúznak a postások a melóba az ünnepek miatt és meg kapom már jó ideje várt csomagom. De nem! Most sem voltak hajlandóak tisztességesen melózni sőt szerintem semmit nem csináltak semmit se tegnap se ma mert nyomuk se volt se merre! Persze pénzüket így is meg kapják! Most az ünnepek miatt biztos hogy vagy 6 napig megint várhatok hogy talán meg kapjam :(( :(((
El kellene már zavarni ezt a lusta bandát összefogással!

(#85862) agroman válasza Rainman05 (#85861) üzenetére


agroman
senior tag

El kellene már zavarni ezt a lusta bandát összefogással!

ööööö melyikre is gondolsz? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

------

(#85863) Rainman05 válasza agroman (#85862) üzenetére


Rainman05
tag

Magyar Posta Zrt.

(#85864) ace05


ace05
senior tag

A tracking alapján a magyar posta továbbította szegedre az egyik csomagomat. Nos, elképzelhető, hogy most lehozzák és majd hétfőn kihozzák ? Ezt azért kérdem, mert akkor hétvégén inkább átvinném személyesen. Vagy inkább az lesz, hogy vasárnap küldik le szegedre?

(#85865) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok, a 10 euró alatti áfát mostanában fizetni kell?
Ritkán rendelek 22euro felett, de most kellett valami, amit itthon nem kapni. 36$-ba került postával, ez a története:

Szám: CP940951057HK
Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Magyarország
2018-03-14 21:15 Processed in the destination country
2018-03-13 21:43 Item sent abroad
2018-03-12 10:47 Item accepted by postal operator

Származás: Hongkongban [CN]
2018-03-14 21:46 HU, Held by customs
2018-03-14 20:15 HU, Arrived at processing centre (inward office of exchange)
2018-03-13 20:43 HK, Handed over to carrier / Left for destination
2018-03-13 12:30 HK, Arrived at processing centre
2018-03-12 09:47 HK, Posted
======================================
Powered by www.17track.net

2017 évi jogszabályra hivatkozhatok, vagy nem veszik figyelembe?

(#85866) GAbre válasza szacsee (#85865) üzenetére


GAbre
veterán

Ez nem 10 euró alatt van.
22 és 45 euró a vamhatar.
Ha személytől vetted,ebay,aliexpress stb.
Lehetséges megusznod vámot.
Nekem "hál" istennek gearbesten rendelèst is.45 euró felett kezeltek.
De így is borsos összeg ment rá :S (Azóta se tudom eladni,H legalább a fele vám visszajojjon)

Avatar

(#85867) Krogoth válasza GAbre (#85866) üzenetére


Krogoth
senior tag

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.

(#85868) Occon adom válasza Krogoth (#85867) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Hude értelmesen leírt ez a törvényszöveg, nehogy a halandó megértse, a lényegét tekintve meg csak xarkavarás, értelmetlenség az egész.
Nem is kell ide sem egyértelmű értelmes törvény, talán könnyen lehetne értelmezni is.
10 eFt felett áfaköteles és ennyi, nem a csűrcsavart hülyeség!

(#85869) azbest válasza Occon adom (#85868) üzenetére


azbest
félisten

ez nem a törvény szövege, hanem a közérthető megfogalmazás a törvény alapján.

(#85870) Krogoth


Krogoth
senior tag

A lényege, hogy ha a fizetendő áfa 10 euró alatti, akkor írsz nekik hivatkozol a fenti törvényre és elengedik.

(#85871) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

A Swiss priority mail az svájci ugye? Magánszemélytől lesz csomagom, itthon ki fogja befejezni a szállítást? Áfa/vám ugye semmi? (75 usd a csomag értéke, 19k forintban)

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#85872) UHHH válasza K1nG HuNp (#85871) üzenetére


UHHH
senior tag

Svájc nem tagja az EU-nak, szóval bizony áfa- és vámköteles is lehet a cucc. Esetedben csak áfaköteles.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#85873) cubix


cubix
tag

A posta-féle vámnyilatkozatot elfogadják úgy is, hogy a letölthető dokumentumba írom be az adatokat, és tollal csak aláírom?

「시작이 반이다」

(#85874) Turbobacsi válasza cubix (#85873) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

persze

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#85875) yanesz


yanesz
tag

Szingapurbol rendeltem egy csomagot.
Célországban feldolgozva a státusz.
Nem vamkezelik ekkor már a csomagot?

(#85876) GAbre válasza yanesz (#85875) üzenetére


GAbre
veterán

Ameddig nem jön meg inkább ne spekulálj.
Főleg ne,mai vagy 1-2 napos dátummal

Avatar

(#85877) Exelsior24 válasza szacsee (#85858) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia NL regisztrált csomagjaim, amelyeket 03.10-én elküldtek Hollandiából Magyarországra, azóta semmi hír róluk, a nyomkövetés se hoz fel semmi új bejegyzést:

10-03-2018 11:26 The item is on transport to the country of destination HUNGARY
09-03-2018 14:09 The item is at the PostNL sorting center
09-03-2018 14:09 The item is processed at the PostNL sorting center
08-03-2018 10:55 The item is in transit
05-03-2018 10:55 The item is pre-advised

Ahogy észrevettem ez az új módi a magyar postánál, hogy a beérkező csomagokat már be se olvassák, csak akkor csippantanak be hozzá valaki kamu beérkezési dátumot, amikor már nekiállják végre feldolgozni, mert így az emberek nem látják, hogy mennyi napot is állt itthon a csomagjuk és nem tudják rájuk fogni a hosszú szállítási időt.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#85878) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Csomag+DHL....
A csomag értéke 52,12$, de ebben benne van a 11,49$os szállítási díj is. Azt bele kell számolni az összértékbe?

Köszi a segítséget!

Tamás

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#85879) Zeki válasza kakuk.tamas (#85878) üzenetére


Zeki
nagyúr

bele.

(#85880) K1nG HuNp válasza Zeki (#85879) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Öhm nem? Az árú értékére jön az áfa, nem a szállításra. Az árút vámolják, a számlára rá se szokott lenni írva a szállítási díj

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#85881) agroman válasza K1nG HuNp (#85880) üzenetére


agroman
senior tag

összefoglalo

------

(#85882) 206 cc válasza K1nG HuNp (#85880) üzenetére


206 cc
senior tag

A rendelt termék ára: a rendelt csomagra vonatkozó, abban helyet foglaló árucikkek összértéke, beleértve a postázási és egyéb költséget is.
Ez van a jogszabályban....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#85883) WiZARD


WiZARD
addikt

A vámolás postánál még mindig 2-3 hét?

Az összefoglalóba pls írjátok be, hogy a postánál 12ezer ft a kezelési költség, ha cégnévre jön. (DHL-nél 6ezer cégnek is)

(azt tudja valaki, hogy a japánok miért csak az EMS-t hajlandóak használni, és miért nem küldenek DHL-lel, vagy egyéb rendes céggel?)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85884) K1nG HuNp válasza 206 cc (#85882) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

lol nekem az UPSen keresztül csak az árura kellett áfát fizetnem :F ők küldték a navnak az adatokat is, tehát tudták hogy mennyi az áru értéke és mennyi a szállítás (hisz ők szállítottak) :F

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#85885) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.
Nyomkövetéshez [ezt] az oldalt linkelték.
Ugye itthon már a posta fogja kihozni és nem DéHáeL a hazai futára?

[ Szerkesztve ]

(#85886) bl4ze válasza Krogoth (#85885) üzenetére


bl4ze
veterán

Posta, igen.

.:. bl4ze .:.

(#85887) Krogoth válasza bl4ze (#85886) üzenetére


Krogoth
senior tag

Akkor jól emlékeztem :K

Köszi :R

(#85888) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Rosegalról rendeltem pár dolgot egy csomagban és kértem hozzá 1,99-ért tracking numbert. Most jöt a mail, hogy LVS kezdetű számot kaptam.
Szerintetek érdemes tickettet nyitni, hogy "kamu" nem hivatalos, nemzetközi TN-t kaptam?
Ha igen melyik "Question Type"-ot válasszam, mert egyik sem fedi a kérdésem? Vagy mindegy, válasszak valamit és majd leírom az üzenetben a bajom?

[ Szerkesztve ]

(#85889) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Valaki tudja ez mi? Exception Handling. Sender/lodger to contact Customer Service at 1605 - köszönöm.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#85890) kasszoe


kasszoe
újonc

Helló!

Segítséget szeretnék kérni S.F Express szállítása ügyében. A csomagom már 03.01 óta Németországon keresztül az országban van a nyomkövetés alapján, de azóta sem kaptam meg. Azt sem tudom ilyenkor ki szállít ki hol keressem a csomagot.
Sajnos a már majdnem mindent végig olvastam itt de nem találom a megoldást.

Elöre is köszönöm a segítséget!

(#85891) lakkusjj válasza kasszoe (#85890) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ugyanezt kérdeztem pár hete. Kamu tracking.

(#85892) Watcher45 válasza Krogoth (#85888) üzenetére


Watcher45
tag

Ez belga posta, miért lenne kamu? Igaz, hogy csak Belgiumig követhető és nem nemzetközi formátumú.

(#85893) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Pár hete ebayen rendeltem egy carbon lapát párost egy drónhoz 7 dollárért, de az eladó nem carbont küldött, hanem a gyárival megegyezőt. jeleztem is felé, kért fényképeket, amiket el is küldtem. Arra jutottak, hogy részleges visszatérítést ajánlott fel, 1,5 dollár értékben. Nem tetszésemet fejtettem ki nekik, és írtam, hogy nem felel meg, mivel nem azt küldött amit hirdet és ha tudom, hoyg ez nem carbon, egy dollárt sem adok ki érte, mert nicns rá szükségem.
Sajnálta, de azt írta, hogy vagy partial refund, vagy küld másikat, vagy küldjem vissza a csomagot, és ha megjött, full refund lesz. Most írtam neki, hogy ha másikat küld, az is ilyen lesz-e?
Ti mit tennétek?

[ Szerkesztve ]

(#85894) Krogoth válasza Watcher45 (#85892) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ezt írtam én is. "kamu" nem hivatalos, nemzetközi ......

(#85895) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!
10.e környékén rendeltem ebay-ről egy csomagot. Londonból jön.
RM000000000GB így fest a tracking száma. (persze a 0ák helyett más számok). Sehol nincs adat róla. Lehet elírta az eladó a számát? Ennyi idő alatt már csak bekerült volna a rendszerbe nem?

/\____/\

(#85896) bl4ze válasza szabacsik (#85895) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha feladta, már látni kellene. RM és egy idő után GLS oldalon is.
Kérdezz rá.

.:. bl4ze .:.

(#85897) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Január közepétől február elejéig van 4-5 rendelésem, ami még nem érkezett meg. Ebay-esek, illetve 1 gearbest-es. Gyanús, hogy ez a pár csomag együtt késik(?), míg egy 3 hetes rendelést már megkaptam. Nyilván időben felveszem a kapcsolatot az eladókkal, de ilyen csoportos késés ügyben nincs tapasztalatom, illetve a másik bánatom, hogy 1 éve költözünk a duna plázás posta körzetébe és sajnos az elkallódott küldeményeim száma megsokszorozódott az 1 év alatt. A postán csak a vállukat rángatták, meg, hogy küldemény azonosító nélkül mit akarok...
Na mind1 átszokok rá, hogy X érték fölött TN-t fogok kérni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#85898) Ronin87


Ronin87
újonc

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék Hozzátok:

Egy német eladótól vettem egy doboz lego-t. Szállítással együtt 90 euro.
DHL-es Cash On Delivery-vel (utánvét) rendeltem, mert nem szerettem volna előre elutali ekkora összeget.
Az eladó tök korrekten utánajárt, hogy's'mint megy ez, majd pár napja fel is adta. Írta, hogy mindenképpen euro-ban fizessek, mert különben tőle lesarcolnak majd a banki utalásnál valami brutál összeget. (Azt hiszem 30eurot). Elküldte a feladásról szóló papírt is, 90euro szerepel az utánvétnél.

Ma megérkezett a csomag, bementem érte a postára (már ez is fura volt, én azt hittem DHL hozza, mert hát úgy adta fel), ahol közölték, hogy akkor 31.240Ft lesz. Mondtam, hogy én a 90 eurot szereném inkább kifizetni, de közölték, hogy hát azt nem lehet. A csomagra volt erősítve egy sárga csekk szerű valami, azon volt az összeg.

Az eladó közben felhívta a német DHL supportot, ahol udvariasan közölték, hogy biztos én vagyok a hülye, nincs olyan, hogy nem tudok euroban fizetni... :/

Ez így mi? Mit tudok csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#85899) bl4ze válasza Ronin87 (#85898) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak HUF-ban lehet

.:. bl4ze .:.

(#85900) szabacsik válasza bl4ze (#85896) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm. Közben az eladó jelezte, hogy nem RM-el kezdődik hanem RN-el csak elírta. Ma érkezik is:) :R

/\____/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.